Van der Star vangt bot bij de rechter Buurt in verzet tegen opening winkels op zondag WIE DURFT? iir Hout- en Bouwcentrum Van der Vis M TEXELSE J couRANT Promskoorts in Oosterend Structuurplan Den Burg West erkend ^at ik zeggen wou. Politie Orkest TEXELSE1'COURANT Stukkie voor de krant? Eerste besluit schaduwraad over vliegeren Texelse Schaduwraad F amilieberichten Familieberichten bedankt "Yexelaartjes Raam- en deurkozijnen incl. iso-glas Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar goede verdiensten! nü 2 voor DINSDAG 1 JUNI 1995 de bollenschuur van Wim Trap i de Achtertune in Oosterend zijn 8 voorbereidingen in volle gang jor de eerste Texelse Night of the 'roms, die vrijdagavond plaatsvindt bollenkisten wordt een groot odium gebouwd waarop de in totaal 75 zangers en muzikanten van Soli to Gloria, het Texels Christelijk hnnenkoor en fanfarekorps tcelsior populaire liederen ten ehore zullen brengen, die naar ver- echtirg doorzo'n 400 bezoekers uit lie borst worden meegezongen. ]p het programma staan o.a. Land I Hope and Glory, Tulpen uit Am- >1 is fysiotherapeute Marja van Star wederom niet gelukt haar nirvrouw en voetverzorgings- «ialiste Ina Koorn-Robertz te irdrijven uit haar praktijkwoning de MolenstraatVoor de vijfde r werd de zaak door een in- mtie beoordeeld en voor de Me keer ving Van der Star bot. maal wees de Alkmaarse recht- inkhaar vordering af. XKuitlopend op een bestemmings- anwfiziging heeft de gemeente de inictairgedachte Den Burg West' fctald die ruimte biedt aan akfcwningen die 'maatschappe- :ei)be/einden' dienen. Op grond arvanwerd Koorn toegestaan zich hter de VVV aan de Molenstraat vestigen. Van der Star bestreed maatschappelijke nut van een Kloloog, zeker nu dat beroep vol- ns haar niet kan bogen op medi- he erkenning. En omdat Koorn lag wil ik zeggen dat ik enorm heb noten van het concert van het iderlands Politie Orkest met me- sverking van Marijke Witte en Rob inse als solisten. aar wat jammer- te weinig publiek. iar mijn mening door veel te wei- ipubliciteit. Rotary Texel moest dit :li beter kunnen! Ook het doel rarvoor het concert was bedoeld diende beter. Jammer van het it|e in de regie met de bloemen, ipelijk krijgt het Politie Orkest nog os de kans op Texel op te treden, aar dan met méér toehoorders. Dit dienen ze echt1 M. van Hal, Hoofddorp. ym* Jxth im iKi hjrt. Voor nieuws en tips bent u van harte welkom op de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45 in Den Burg. Het kantoor is op werk dagen geopend van 9 00 tot 17 00 uur, met uitzondering van vrijdag middag. Mocht u aan de vaste deur komen, naast de ingang hangt een kastje met pen en papier. Schrijf uw naam en telefoonnummer op een briefje en gooi het in de bus. Wij ne men dan snel contact met u op. Te lefonisch zijn we altijd bereikbaar. Het nummer van de dienstdoende redac teur vindt u rechts onder de kop van de krant. Voor advertenties of vragen over bezorging dient u te bellen met het kantoor aan de Spinbaan, tele foon 36 26 00 sterdam en You'll never walk alone. Jan Kuhne en Betty Bakker zingen een Amsterdamse medley, en ook Belinda van Diesen is van de partij. Na afloop van het tweeëneenhalf uur durend concert kan het publiek on der het genot van een hapje en een drankje en de klanken van The Small Buzz nog even napraten over het feestelijke evenement. (Folo Bart Bosch) De zaal gaal om 19 30 open en is toeganke lijk bij Achtertune 26, naast de bushalte. Par keren kan bij de ijsbaan en elders In het dorp. maar niet bij de bollenschuur Kaarten zijn voor ƒ12,50 te koop bij Slagerij Maas in Ooster end, Marten Classics in Den Burg, 't Gouwe Boltje in De Cocksdorp en eventueel nog aan de zaal Dit seizoen zal ook Den Burg te maken krijgen met zondagse winkelopening. Dat kan op grond van de ruimere openstellings regeling die de gemeenteraad In juni 1997 vaststelde, maar waar van tot dusver alleen in De Koog gebruik is gemaakt. Winkels met een 'toeristische' branche mogen tussen 15 maart en 1 november op zon- en feestdagen open zijn tus sen 9.00 en 17.00 uur. Lang niet iedereen is blij met deze verrui ming. Dat laatste werd geconstateerd door Trees Commandeur-Witte, die aan cte Wilhelminalaan woont. Toen zij hoorde dat de naburige supermarkt van Albert Heijn ingaand 27 juni op zondag open zal zijn tussen 10,00 en 14.00 uur, was dat voor haar aan leiding om in de buurt een handte keningen te verzamelen onder de bewoners van de driehoek Albert Heijn, Aldi en Edah. Ze benaderde 82 mensen waarvan 76 tekenden tegen de ruimere openstelling. Onder de zes die niet tekenden waren twee voorstanders, twee hadden geen mening en de twee resterenden wa ren wel tegen maar wilden niet teke nen. 'Kortom: 92% is tegen de op stelling', aldusTrees Commandeur in een brief aan b en w en gemeente raad Desgevraagd zegt ze ook te hebben gesproken met diverse win keliers en hun medewerkers. 'Toen merkte ik dat die ook helemaal met blij zijn met die openstelling op zon dag, maar de een wil niet achterblij ven bij de ander Dat is toch te gek? Rust Ze gelooft met dat het merendeel van de toeristen zo gesteld is op de mogelijkheid om op zondag te win kelen. 'Voor enkele toeristen zal het plezierig zijn, maar het merendeel vindt het storend. De toerist ont vlucht het gehaaste stadsleven en komt naar Texel voor rust. Ook wij buurtbewoners zullen er geen traan om laten als de supermarkten op zondag gesloten blijven We zullen ons hart kunnen blijven ophalen aan de heerlijke zondagse rust: de enige dag in de week zonder het geratel van winkelwagentjes en druk ver keer', schrijft zij aan het gemeente bestuur. De kans dat de zondagse open stelling nog kan worden tegenge houden lijkt echter uitgesloten. Het gaat om een raadsbesluit dat de winkeliers het recht geeft om open te zijn op zondag. Voor het terugtrekken van de regeling is een nieuw raadsbesluit nodig. Het nu geldende besluit werd op 10 juni 1997 met negen tegen zes stemmen aangenomen. Tegen standers waren de fracties van CDA, PvdA en Groenlinks. geen vrij beroep uitoefent, maar een 'gewone' dienstverleenster is die vergelijkbaar is met een kapper en schoonheidsspecialist, hoort zij vol gens Van der Star niet thuis in Den Burg West. De rechter oordeelde echter dat de werkzaamheden van Koorn kunnen worden gelijkgesteld met de uitoefening van een (para medisch) vrij beroep en daarom in de Structuurgedachte passen. Deze vaststelling kan van belang zijn voor Reiki-therapeute Marjolein Woerlee die zich eveneens in Den Burg West wil vestigen en de nodige tegenstand ontmoet. Van der Star stelde ook de Structuurgedachte zelf ter discussie door te beweren dat het kaliber van dit plan te gering is en te weinig hou vast voor de toekomst biedt. De rechtbank vond echter dat de Structuurgedachte voldoet als pla nologisch toetsingskader om bouw- aanvragen te beoordelen De schaduwraad - het orgaan waarmee de Texelse Courant de mening van de kiezers wil ver gelijken met de beslissingen van de politiek - buigt zich deze maand over haar eerste vraag stuk: de nieuwe regeling Vliegerverbod. De beperking en de voor- en nadelen die daarmee verband houden staan ook op de agenda van de vergadering van de echte ge meenteraad op dinsdag 8 juni. De electroraad „komt bijeen" op het Internet, via een daartoe in het leven geroepen - en al leen voor leden toegankelijke - website. Voor deze stemming kunnen nieuwe leden zich nog tot vrijdag opgeven. De leden van de schaduwraad krijgen vandaag of morgen via de e-mail een internet-adres toege speeld, waarop zij hun mening kunnen geven over de vlieger regeling, waardoor het alleen op drie stukken strand nog is toege staan om meerlijmge vliegers op te laten. Op deze internet-pagina wordt een korte voorgeschiedenis gegeven en argumenten voor en tegen, zoals die al eerder door politici zijn geuit Vervolgens wordt een vraag gesteld die met een eenvoudig „ja" of ..nee" is te beantwoorden. De leden klikken het antwoord van hun keuze aan en vervolgens ook de partij waarop zij bij de laatste verkiezin gen hebben gestemd. Deze gege vens worden electronisch ver werkt, namen (of e-mailadressen) worden niet uitgewisseld De op deze manier uitgebrachte stem men worden gerelateerd aan de stemverhoudingen in de gemeen teraad, zodat een bepaalde partij geen groter overwicht kan krijgen dan in de werkelijke gemeente raad het geval is Om wederzijdse beïnvloeding tot een minimum te beperken, sluit de stemming van de schaduwraad op het moment dat de werkelijke raadsvergadering begint, dinsdag om 19.30 uur De uitslag van de stemming wordt - gelijk met het besluit van de gemeenteraad - gepubliceerd in de Texelse Cou rant van volgende week vrijdag. Daarna kunnen nieuwe deelne mers aan de schaduwraad zich weer aanmelden bij de redactie van de Texelse Courant Schaduwraadsleden die vrijdag nog geen uitnodiging hebben ge kregen aan de komende stem ming deel te nemen, wordt drin gend verzocht contact op te nemen met de redactie, via e-mail tcnieuws@tref.nl of telefonisch via nummer 362620 (fax 323000). Je wilde zo graag bij ons blijven en vocht ervoor zo lang je kon. Maar deze strijd was niet te winnen. Voor ons blijft slechts de vraag waarom. keen goede tijd in „Huize Bloemendaal" en na hartelijke en liefdevolle verzorging en ver log aldaar, hebben wij onverwachts af weid moeten nemen van mijn lieve vrouw, "7e moeder en oma 'enske Antonia Johanna van der Wulp echtgenote van Willem Boon P he leeftijd van 75 jaar. W Boon Kinderen en kleinkinderen 'mei 1999 Bloemendaal" 4'respondentie-adres: "her de Boompjes 98 2802 AX Gouda. bematie heeft heden, 1 juni 1999, plaats eden in crematorium „IJsselhof" te 'Oiida Voor uw belangstelling en medeleven na het overlij den van onze lieve moeder en oma MARGARETHA HIN-KOEDOODER zeggen wij u hartelijk dank. Familie Hin Texel, mei 1999 Lotte heeft een zusje! Saar 29 mei 1999, 14.07 uur, 3245 gram, 50 cm Jan en Linda de Wit-Wonder Lotte Paelwerck 43 1 791 WB Den Burg 2? 0222 - 315474 Blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en ons broertje Gerrit Pieter Gerrit is geboren op 28 mei 1999 Lieuwe, Marjon, Cor en Marit Koorn Ankerstraat 9 1794 BH Oosterend Telefoon 0222 - 318769 Bezoek vinden we fijn, maar mag het in de kraamtijd zijn Gerrit en Marjon rusten lus sen 13.00 en 15 30 uur. 'Een kaart Een bloem Een zoen Ze kunnen zoveef voor je doen En geven kracht om door te gaan Met bovenstaand gedichtje wil ik u allemaal voor de belangstelling tijdens HARM zijn ziekte en overlijden bedanken Anna de Haan-Meerstra 1647 AM Berkhout mei 1999, Willem Claijstraat 28 Een wonder in een wiegje Te mooi om waar te zijn. 31 mei 1999 Daphné Zusje van Jeffrey. Eric Garritsen Natasja Garritsen- Berkelaar Oorsprongweg 27 1795 LB De Cocksdorp •5? 311638 Op 26 mei 1999 werd het voor Diede Sjoerd na 9 maanden tijd om buiten te spelen. Zijn papa en mama zijn erg trots Biem en Sigrid Troost van Wechem Kerkstraat 73, 6871 BJ Renkum. S 0317 - 314860. 50 worden deed ten slotte toch geen zeer! Het was een knalfeest Opbrengst Kosovo 932,- Gerrit Gerrits Onze kinderen hebben samen met familie, vrienden en kennissen ervoor gezorgd dat 15 mei voor ons een waar devolle, onvergetelijke dag is geworden Daar kijken we graag op terug. ledereen hartelijk bedankt daarvoor. Piet en Ans Blom INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: 8,40 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,80 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- cxcl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Iets te vieren? Indoor kar- ten De Koog. Opkomst verzekerd o.a. voor parti culier en bedrijf, vereni ging of vergadering. Te vens squash en poolbiljart. Info 327000. Voor de maanden juli en aug zoeken wij nog een ijsbuff et mede werker. Werktijden in overleg. Leef tijd v.a. 15 jaar. IJssalon Italia, De Koog, 317524. Bingo, zaterdag 5 juni. Aanvang 19.30 uur, Eierlandsche Huis, De Cocksdorp. Feest? geslaagd9 Indoor Karting De Koog. Tevens squash en poolbiljart. Da gelijks open. Info 327000. T.k.a.: Oude potten-draai- machine zeer geschikt voor verzamelaar inven taris pottenbakkerij. Jaap Jager. Nikadel 44 De Koog Tel 317835. Grote collectie fleecetruien s - xxl nu bij Marten Classics - Weverstraat 32. Muziek en zang Allebei volop aanwezig bij het Promsconcert. Na afloop zorgen cateringbedrijf Ruud Boom en The Small Buzz voor een prima af sluiting van een leuke avond. Heeft u al een toegangskaart? Oppas gevraagd voor 2 dgn. op 3 kinderen in Oudeschild. Tegen vergoe ding, tel. 315617. Te koop gevraagd in goede staat verkerende Kreidler Florett. Tel 0222- 313922. T.k.gevr. atelier 100 m2. Jaap Jager, Ruigen- dijk 16 De Koog. Tel. 317835. Satellietinstallaties - Re paratie/Verkoop - SCT, 311 777. Grapje van de week van Hans van der Klift Nieuw Dutson Fine China porse lein. Roomstel bestaand uit: blaadje, melkkan sui kerpot, bonbonschaal en 2 kop en schotels. Compleet 25,- (Zolang de voorraad strekt). Voor al uw tuintimmer- werk zoals schuren, schut tingen en tuinhuisjes Timmerbedrijf Piet Laan Tel 322100. Om verzekerd te zijn van een toegangskaart voor het Promsconcert is het ver standig om er alvast één te kopen. Te koop bij: Bakkerij 't Gouwe Boltje in De Cocksdorp, Marten Classics in Den Burg en Slagerij Maas in Ooster end. Deze week - Nomad fleece van 169,- voor 119,95. Marten Classics - Wever straat 32. KTV op 12/24 Volt - Ser vice Center Texel, 311 777. Geneve 199,- retour. Een van de 15 000 super voordelige vliegtarieven van Reisburo Texel Hol land International. Beter In Service. Te koop Rollator (loop wagentje) zo goed als nieuw. Tel. 319584. vr.pr ƒ150,-. Nieuwe Handycam? Nieuwe Video? - SCT, 311 777. Te huur: luxe 3-kamer appartement voor perma nente bewoning. Inl. 319722. T.k.: 2 kaartjes Rolling Stones, woe.av. 2/6. Tel 316306. Grapje van de week van Hans van der Klift. Nieuw porseleinen roomstel be staand uit 6 delen voor 25,-. (Zolang de voorraad strekt). TCA: Inkt voor de Epson Stylus printerserie. Nu voor 30 gulden Bel TCA Oosterend 318489 Adidas - windjacks 116 - 188 v.a. 59,95 Marten Classics - Weverstraat 32. Maatkeukens in bamboe Timmerbedrijf. Piet Laan Tel. 322100. La Palma, 2-k.app. Lago Azul of La Cascade, ver trek 12, 19 en 26 juni, 8 dagen 695,-, 15 dagen 995,- Kom snel op=op. Reisburo Texel Holland International. Beter In Ser vice. Iets te vieren9 Indoor kar- ten De Koog. Opkomst verzekerd o.a. voor parti culier en bedrijf, vereni ging of vergadering Te vens squash en poolbiljart. Info 327000. Voor de maanden juli en aug. zoeken wij nog een ijsbuff et mede werker. Werktijden in overleg. Leef tijd v.a. 15 jaar. IJssalon Italia. De Koog. 317524. Bingo, zaterdag 5 juni. Aanvang 19.30 uur, Eierlandsche Huis, De Cocksdorp. Feest9 geslaagd? Indoor Karting De Koog. Tevens squash en poolbiljart. Da gelijks open. Info 327000. Dinsdag en zaterdag „Pizza-dagen". Alle pizza's 10,- bij Hatim in De Koog. Ook meenemen. Tel. 317142. Warner Bros Movie World 4 3 actie. U koopt bij ons drie toegangs kaartjes en de vierde krijgt u gratis. Allen geldig ge durende de maand juni 1999 Kom langs bij Reisburo Texel Holland International. Beter In Ser vice. Verhuisd: Marco Witte van Hoefslag 5 naar Rijper- waard 141, 1824 JR Alk maar. Tel. 072-5621364. Timmerbedrijf Piet Laan voor al uw verbouwingen en onderhoudswerk Tel. 322100 Mavenck - Spijkerbroeken 59,95 - 2 voor 100,-. Marten Classics - Wever straat 32. Jonge hennen, levering 2e helft juni. Er kan nog worden besteld. K. de Rid der. tel. 319497 TCA: PC's, Netwerken, Printers, Software, eigen lijk alles. Bel. TCA Ooster end, 318489. Pilion Extra ingekochte studio's Sofia, 150 meter van 't strand, 100 meter van de boulevard van Plat- amdia. Vliegen via Volos. Voor als u eens wat an ders wilt Reisburo Texel Holland International. Beter In Service. Wij repareren alle merken KTV, Video. Radio, CD, Satelliet, Camera, etc Ser vice Center Texel, 311 777. Op zoek naar een compu ter, kom eens kijken in onze showroom TCA Oosterend, 318489. 's Morgens tussen 7 en 7.45 u. De Telegraaf in 1 van de wijken in Den Burg te bezorgen tegen Meer informatie: Tel. 314779, vragen naar Ina. LMV Landelijke Makelaars Vereniging (in onroerende zaken) WONING IN OUDESCHILD Loodssingel 21 Aardig, in de havenplaats Oudeschild gelegen vrijstaande tweede woning met garage en royale tuin: totaal 562 m2 eigen grond. De woning heeft een hal/entree met toilet en trapopgang, een woonkamer annex slaapkamer beneden, een aparte keuken met douche en bijkeuken/berging. Boven een overloop en twee royale slaapkamers. Deze eenvoudige doch aantrekkelijke woning is voorzien van aardgas c.v. en stoffering. RECREATIEWONING NABIJ DE COCKSDORP Roggeslootweg 463 Vrijstaande recreatiewoning, type E, met 421 m2 eigen grond, gelegen in het vakantiecentrum „De Krim". De woning heeft een hal/entree, een badkamer met ligbad, wastafel en toilet en een slaapkamer beneden. De royale woonkamer heeft een open haard, tuin deuren naar terras en een open keuken met bijkeuken/berging. Boven een overloop en twee slaapka mers. Deze 6-persoons recreatiewoning heeft het terras op het zuiden, rondom tuin, dubbele parkeergelegenheid op eigen terrein, en is voorzien van inventaris. Voor vrijblijvende informatie of bezichtiging: Keesomlaan 51, Postbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 0222 - 313888 CABERNET SAUVIGNON OF MERLOT VIN DE PAYS DES COTEAUX DE L'ARDÉCHE. ROBUUSTE OF RONDE, FRUITIGE RODE WIJN. 7.50 nil 2 voor 12."

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3