Eva van Zoonen wint opnieuw regionale titel Rondje groeit uit tot mediaspektakel ielrenners Vinke en Van der Vis rinnen clubtitels Intekenen voor clinics Eltingh Vandaal laat spoor achter in aanbouw sporthal Wisselend succes amateurrenners Tennistoernooien Duidelijke taal TEXELSE y coURANT sser snelste Texelaar in Jloog Lasalle Training AVT Voetballers van Steenwijkerwold winnen in De Koog Toernooi en open huis ZDH speelde in de blote buik, de rug nummers op de huid geschilderd. Gezelligheid kende als vanouds geen tijd. Langs de kant was het aangenaam toeven in de zon. met een sateetje, muziekje en een co laatje Of pilsje. (Foto Ban Bosch) Na zo'n twintig ronden besloot Vinke zijn concurrenten te testen. Hij reed ronden lang circa honderd meter voor het peloton uit en dwong de overige renners hiermee hun krach ten aan te spreken. Zij leken aanvan kelijk te slagen, want Vlnke werd door het peloton opgeslokt. Met nog 26 ronden voor de boeg demarreerde hij echter opnieuw en nu met meer overtuiging. Het ver schil werd per ronde groter. Toen Ricardo de Graaf probeerde om eveneens op voorsprong te ko men, werd het hele deelnemersveld uit elkaar gereden. Een groep van zes renners wist uit de greep van Vinke te blijven, de anderen werden op een ronde achterstand gereden De strijd om de tweede plaats werd in de sprint gewonnen door Joost Bakker voor Marten Visser en Roel Bakker. Theo Boom werd knap vijfde, maar verklaarde na afloop dat dit wel eens z'n laatste kampioen schap kon zijn geweest, aangezien hij zich te oud voelde worden voor dit soort wedstrijden. Niels Jimmink wist de strijdlustige Ricardo de Graaf net voor te blijven en werd zesde. Oud-proftennisser Jacco Eltingh verzorgt op 17 juli bij Deuce clinics voor jeugd en volwassenen. De les sen zijn uitsluitend bedoeld voor Deuce-leden. Die kunnen zich vanaf maandag 7 juni om 18.30 uur opge ven door de intekenlijst in het club gebouw aan de Emmalaan in te vul len. Eigenlijk was het te warm om een fatsoenlijke 600 meter te lopen. Toch lukte het de 15-jarige Eva van Zoonen zaterdag in Alkmaar wederom om de titel te pakken bij de regionale kampioenschappen. Ook de andere Texelaars deden het zeer verdienstelijk. AVT was vertegenwoordigd met het record aantal van zeven atleten, die drie finaleplaatsen en vier persoon lijke records oogstten. Eva van Zoonen liep uitstekend en werd daarbij onverwacht geholpen door twee talentvolle atletes uit Alphen aan de Rijn, die buiten me dedinging meededen. Zij zorgden ervoor dat vanaf het begin in hoog tempo werd gelopen. Van Zooneh nam 250 meter voor het einde zelf het initiatief voor eed lange eind sprint, waarin ze op het laatste mo ment voorbij werd gestreefd door de twee Zuidhollandse loopsters. Met haar 1.46.2 minuten bleef ze de concurrentes uit de eigen regio ech ter ruim voor. Jort Hammer toonde bij het versprin gen voor jongens van 14 en 15 jaar dat hij een talent is. Met een per soonlijk record van 4.58 meter reikte hij in de finale tot een vijfde plaats. Een vijfde plaats was er ook voor Hans Duin. Bij de jongens van 12 en 13 jaar stootte hij de kogel 8 12 meter ver en verbeterde zichzelf hiermee sterk. Vandalisme heeft de inge bruikname van de nieuwe aan bouw aan Sporthal Ons Genoe gen met een aantal weken vertraagd. Een onbekende sporter heeft een dag of tien geleden een voetspoor gelopen in de nog natte coating van de sportvloer. Dat kan niet per ongeluk zijn gebeurd, want de vloer was netjes afgezet met versperringen. De schade is aanmerkelijk. Vloeren bedrijf Eputan moet de vloer op nieuw uitvlakken en, om kleur verschil te voorkomen, in z'n geheel opnieuw van een donkerblauwe coating voorzien. Daarna moeten er nog lijnen op worden aangebracht voor basket- en volleybal en badmin ton. Er is niet bekend wie de dader is. De gemeente heeft aangifte gedaan bij de politie en zoekt nog uit of de gemeente de schade op de verzeke ring kan verhalen De vertraging is vervelend voor de verenigingen die de nieuwe hal ko- Jip van Zoonen bleef bij het horden lopen en verspringen ver van zijn persoonlijke records verwijderd. Toch was zijn 4.16 meter bij het springen goed voor een vierde plaats. Maarten Steenvoort en Hendrik Arendsen liepen op de 1000 meter naar persoonlijke toptijden van respectievelijk 3.32.8 en 3.38.0 mi nuten, goed voor een zevende en een negende plaats. Komende week volgt voor een grote groep AVT-atleten een zware meer kamp in Heerhugowaard. Pupillen De allerjongste atleten bonden op de baan van AV Noordkop in Den Hel der de strijd met elkaar aan in de eerste pupillencompetitie Voor een hoop nieuwe leden was het hun eer ste wedstrijd ooit. Toch behaalde nieuwkomer Floris van Schaik met een tijd van 9.7 seconden een knappe tweede plaats op de 60 me ter voor jongens tot 10 jaar. Hij deed het op de 1000 meter ook niet slecht en kwalificeerde zich in een veld van twintig deelnemers als vijfde. Jim Heerschap werd op deze afstand zesde in 3 58.8 minuten. Hoewel zijn eindtijd langzamer was dan van de jongere Van Schaik. eindigde Jan Sierd Wouda bij de jongens van 11 De Texelse amateurwielrenner Ivo Witte, uitkomend voor de Top- competitieploeg van Alcmaria Victrix, heeft zondag een zestiende plaats behaald in het Criterium van Uitgeest. Hij was er tevreden mee. omdat zijn prestaties van de laatste maanden door ziekte en over belasting veel te wensen hadden overgelaten. Jordy Vinke raakte de aansluiting met de rest van het deelnemersveld kwijt toen vlak voor hem een massale valpartij ontstond. Kort daarop moest Vinke de strijd staken. Regen en gladheid drukten een zware stempel op de negentig kilo meter lange koers, waarin renners regelmatig tegen het wegdek klap ten. De beslissing viel zo'n vijftien kilometer voor de finish, toen een kopgroep van zeven man ontstond en het nog slechts vijftien deelne- jaar in 10.0 seconden onverwacht als eerste op de 60 meter Ischa Heerschap en Johanna Wouda hadden in het afgelopen cross seizoen al laten zien met de voors ten mee te kunnen. Met 2.22.0 mi nuten werd Heerschap derde op de 600 meter. Wouda deed het met 2.28.5 even goed bij de jongste meisjes Ook in de totaalstand (de jongens werkten een zogeheten 'kleine meerkamp' af) deden de Texelaars het goed. Na ook de 40 meter sprint (derde plaats in 7.4 sec.), het verspringen en balwerpen te hebben afgewerkt, mocht Ischa Heerschap de bronzen medaille in ontvangst nemen. Kelly Lexmond eindigde bij de meisjes van 10 en 11 jaar op de zesde plaats. Deze plaats was ook weggelegd voor Ferry van der Vis, die Floris van Schaik net voor zich moest dulden mers tellende peloton - er waren er vijfenzestig gestart! - verbrokkeld raakte door een nieuwe valpartij. De zwaar op de proef gestelde Witte zat niet bij de voorsten en behaalde met zijn zestiende plaats het hoogst nog haalbare. Tennisvereniging Deuce organiseert de komende tijd nogal wat toer nooien. De eerste wordt zaterdag gehouden en is bedoeld voor leden die in april en mei hebben deelgeno men aan de voorjaarscompetitie Vijftien dames- en vijftien heren- dubbels spelen tussen 9.00 en 17.00 uur maar liefst vijfenvijftig wedstrij den op het tennispark aan de Emmalaan. De dubbels strijden in vijf poules die op sterkte zijn inge deeld. De dag wordt afgesloten met een hapje en een drankje. Andere leden dienen er rekening mee te houden dat er slechts een beperkte mogelijkheid is om te tennissen Een dag later, op zondag, is er een toernooi voor spelers en speelsters van vijftig jaar en ouder. Vorig jaar was dit een groot succes, zodat de organisatie wederom rekent op een flinke deelname Ook leden van de andere Texelse verenigingen zijn welkom. Opgeven kan via de inte kenlijst in de kantine of telefonisch via tel. 314 657. Het toernooi begint om 13.30 uur. Zaterdag 12 juni wordt vanaf 13.30 uur een speciale racketmiddag voor nieuwe leden gehouden. Deze is bedoeld om nader kennis te maken met de vereniging en met elkaar. Bestuurs- en commissieleden zijn aanwezig om onder het genot van een kopje koffie vragen aan te stel len. De betreffende leden krijgen een persoonlijke uitnodiging. Meer infor matie is verkrijgbaar via tel. 314 657 Sporthal-beheerders Pierre Persoon en Ben mend seizoen gaan huren. Het was de bedoeling dat de clubs de aan bouw dezer dagen in ogenschouw konden nemen, om alvast warm te draaien Haak bekijken de voetsporen op de coating van de nieuwe aanbouw aan Ons Genoegen. (Foto Gomrü Tmmerma.nl Kleurige catamarans in een decor van schuimende golven met Texel op de achtergrond. Sportief ver maak dat geen afbreuk doet aan het eilandimago van rust en ruimte. Texelpromotie ten voeten uit dus. De VVV beseft als geen ander de wervende kracht van het zeilevenement en is zich intensief gaan bemoeien met de PR en sponsoring van de Ronde om Texel, die dit jaar is omgedoopt tot World's Biggest Catrace for de Cisco Trophy. De titel verwijst naar hoofdsponsor Cisco Systems. Het snelgroeiende internetbedrijf heeft het Rondje aan gegrepen om zichzelf in Nederland op de kaart te zetten Het zeil evenement wordt bij uitstek als een gelegenheid gezien om via internet te laten zien waartoe het bedrijf in staat is. Het verloop van een race is live via internet te volgen. Electronica die in een 'zwarte doos' is gemonteerd op de catamarans staat in verbinding met de satelliet Alle wetenswaardigheden over de deelnemers, hun geschiedenis met foto's kan de internetter met een click van de muis in beeld krijgen. Via camera's op verschillende pun ten is het verloop van de race te volgen, hetgeen volgens Cisco in deze vorm een werelprimeur is. Doordat internet als medium nog te traag is voor filmbeelden, verschijnt er elke 15 seconden een nieuw plaatje Internet is niet het enige promotie- instrument Dankzij een professione ler sponsorbeleid kwam er binnen de stichting geld vrij voor een eigen, onafhankelijke tv-productie, die on der andere drie keer is te zien op SBS 5. TV-productiebedrijf APP, dat onder andere reportages maakt voor de Whitbread Round the World, maakt opnamen die worden uitge zonden op Eurosport en in het pro gramma Watersports World, dat van Rusland tot Zuid-Afrika wordt beke ken. Van de partij is ook een reportageteam van Studio Sport en Veronica Zomeralarm, en last but not least TVTexel en Regionet TV, de regionale zender in Noordholland. 'Al die beelden zijn goed voor de naamsbekendheid en roepen een sympathiek beeld op van het eiland. Zeilen is voor de één een vViende- lijke sport en voor de ander specta culair. Ze versterken het imago dat er altijd wat te doen is op Texel. Het Rondje is gewoon goede promotie', motiveert Jacco Dros, die namens de VVV voor professionele onder steuning zorgde. Naast alle promotie wordt er ook nog gezeild. Vanmiddag al werden de eerste oefenrondjes gevaren, tijdens de Spinakertrofee, waarvoor vanaf morgen om 10.00 uur opnieuw wordt gezeild. Donderdag zijn er in en rond de tent activiteiten en zijn op een groot scherm in de tent presentaties te volgen. Vanaf 20.00 uur zijn er optredens van Los Boucaneros, is er disco, een kledingshow van Mantje Sport Om 23.30 uur beklimt zanger George Baker het podiu. De entree is ƒ12,50. kaarten zijn verkrijgbaar bij Mantje. Vrijdag begint om 18.00 uur een optreden van de Jigger Bigger Band. Om 19 00 uur begint op het grote scherm de dagelijkse nieuwspresentatie. Bonanza treedt op vanaf 20.30 uur. Om 22 30 uur maakt de Texelse formatie plaats voor Purple House. Zaterdag om 11.00 uur gaat de 22ste Ronde om Texel van start. Om het verkeer in goede banen te leiden heeft de gemeente in overleg met de politie maatregelen getroffen. Over de Californiëweg, de Ruyslaan. de Pelikaanweg en de Randweg kan vrijdag en zaterdag maar in één rich ting worden gereden De toegangs weg naar paal 17 is vanaf donderdag allen toegestaan voor automobilisten met een parkeerkaart. Op de Vuur toren weg is zaterdag sprake van eenrichtingverkeer. Toeschouwers wordt geadviseerd de fiets te pak ken. WWW.CISCO.COM staat bij de Eierlandse strekdam met reuzenletters in het strand ge schreven. Het is een publiciteits stunt van Cisco Systems, het Amsterdamse internetbedrijf dat de Ronde om Texel sponsort. Na drie weken voorbereiding en nadat de coördinaten, verhoudin gen en de lijnen van de letters met behulp van computers en hoekspiegets door piketpaaltjes in het zand waren aangegeven, kon aannemer Werner Dros aan de slag Twee shovels waren twee dagen bezig om de letters overeen lengte van 100 bij 1.250 meter tn het zand te 'graveren' Vanaf het strand is niet te lezen wat er staat, maar vanuit de lucht levert het grootste web-adres ooit geschreven een mooi plaatje op. Een vermelding in het Guiness Book of World Records ging niet door omdat de record poging met tijdig was aange meld. Lang zullen de letters niet blijven staan: bij harde wind ra ken ze ondergestoven. en bij hoog water is er een grote kans dat de letters in zee verdwijnen - vooral aan het eind van de tekst, waar het strand eigenlijk toch al aan de smalle kant was De Ronde-organisatie is inmid dels door toedoen van de nieuwe hoofdsponsor behoorlijk mternetminded geraakt Veel communicatie gaat via de digi tale snelweg en de website van de Ronde is al 15.000 keer door belangstellenden geraadpleegd Cisco denkt dat dit aantal zater dag. als de catamaranrace be gint. zal zijn uitgegroeid tot 150.000 DINSDAG 1 JUNI 1999 StB Vinke en Natascha van der ijn de nieuwe clubkam- van Wielervereniging Vinke won zaterdag met xht in poule A, levens- Van der Vis moest noeite voor doen en won n half wiel voorsprong in dsprint. tersinde B-poule maakten er amende wedstrijd van. Tij- 135 ronden die over de baan Buig moesten worden afge- obeerden verschillende ren- aan het peloton te ontsnap- ir geen enkele uitlooppoging i In de eindsprint wist a van der Vis nipt te winnen jwl dy van der Ploeg en Jacco linusKoogerwerd vierde. Hij i ronden voor het einde nog rreerd, maar werd in de laat- ken e teruggepakt en miste toen hl om zich daadwerkelijk sprint te bemoeien. Colinda werd vijfde, Menno Goénga poule was Jordy Vinke de erfde favoriet. Trainings- Wilte maakt na een ziekte mndere periode door en had meld, mede omdat hen een hvaalf seconden langza- winnaar Rayender van volbracht wielrenner Visser de tijdrit waarmee de Lasalle gisteravond 19ing. Hij plaatste zich bij lop. In de ploegentijdrit 8 km zette de Texelse Rab- !en gemiddelde snelheid km/uur op de teller, goed !n plaats in de midden- T Wr mannen gedomineerde Pektakel was het toch a van der Vis, de enige vrou- leelnemer, wier naam het h>r de speakers schalde °ver 1.7 km legde ze af in -47 minuut. Haar knappe was toch nog iets langza- i Visser (2.29), Ricardo de Nils Jimmink (beiden 2 32). Osch vestigde zijn naam van 2.34. raiding op de ploegentijd- 9°ed uit. De pföeg bleef e de hele rit over 18,8 km waarbij de tactiekgetuigde onderling overleg 'Ze heb- sociaal gereden, een lestatie', oordeelde Frans samen met Simon Appel eidersduo over de eindtijd 27 minuten. Een andere Robert Jan Appel, die uit een Helderse ploeg, reed die als 'gemiddeld' wordt eerd opwarmertje' van gistera- eten de renners de ko lf,?6" echt op de pedalen, 'd' Ne' beslissende crite- en in de binnenstad van i Enige belangstelling se toeschouwers stellen °P prijs De wedstrijden om 18,45 uur. dag later ook een wedstrijd wachtte in Uitgeest. Het parcours mat 65 ronden ofwel 73 kilometer. Een moeilijke opgave voor de renners, want in een wed strijd van deze lengte is het zaak de krachten goed te verdelen. Vroege aanvallers hebben hun kruit door gaans al verschoten als in de finale de prijzen worden verdeeld. Ricardp de Graaf en de gebroeders Joost en Roel Bakker lieten zich weinig gelegen liggen aan dergelijke wijsheden. Zij wilden zich niet op voorhand bij de suprematie van Vinke neerleggen en probeerden meerdere keren aan de aandacht van het peloton te ontsnappen Hun po gingen werden steeds verijdeld door de sterk rijdende Niels Jimmink, Jan Zijm en Marten Visser De looptraining van Atletiek vereniging Texel wordt vanaf woens dag verplaatst van de baan naar het Turfveld in de Dennen. De aanvangs tijd blijft 18.45 uur. De voetballers van Steenwijkerwold zijn overtuigend winnaar geworden van het Texeler-voetbaltoernooi in De Koog. De ploeg, een nieuwkomer in een vertrouwd deelnemersveld, won in de finale met 3-0 van Ruinen, dat eerder in de kruisfinales De Koog met 2-0 had verslagen. De thuis ploeg, vorig jaar nog winnaar, won daarna wél de 'kleine finale' en werd derde, vóór GDC uit Genderen. De fairplaycup werd gewonnen door Gieten, de bokaal voor de beste schutter ging naar Edwin Kiers van Ruinen en de beker voor de sportief ste speler werd toegekend aan Bram de Smit van FC Vlotbrug Enige smet op dit geslaagde toernooi was het niet-opkomen van Aeolus uit Rotterdam, waardoor het programma op het laatste moment moest wor den omgegooid Ter gelegenheid van de renovatie van de kantine houdt ZDH zaterdag open huis. 'De Spil' heeft sinds af gelopen winter een nieuw en geïso leerd dak, is geheel geschilderd, een gedeelte van de vloerbedekking is vervangen, er is een nieuwe cv-ke- tel geïnstalleerd en ook de bestuurs kamer is opgeknapt. Door de inzet van vrijwilligers zijn de verbeteringen tegen relatief lage kosten tot stand gekomen Voor de harde werkers, sponsors en andere genodigden begint het open huis om 19.30 uur. Vanaf 20.30 uur zijn ook supporters en anderen die ZDH een warm hart toedragen wel kom Na het officiële gedeelte is er een feestavond, met medewerking van The Shakin' Legends. Eerder op de dag strijden ZDH en vier andere clubs om de titel in het traditionele Aannemer Daalder Alkmaar-toernooi. Er wordt afgetrapt om 10 00 uur, de laatste wedstrijd zal rond 18.00 uur zijn afgelopen. is volleybal Willem geen alcohol' stond op het ie,| je dat voor de grap bij deze al niet door drank gevelde rlieveling was neergezet. Het iCn taterdag op de velden aan de ï0; igelanderweg voor de honder- ine den deelnemers aan het traditionele Tevoko Buitentoernooi zeker geen sinecure het koppie erbij te houden Door de felle zon en windstilte was het eigenlijk te warm om te volley ballen. maar de spelers uit binnen- en buitenland stortten zich vol overgave in de strijd. Menig team

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7