Vrijwilligers dragen rui én Ronde om Texel JËL Deze week. I Uittips iKRIM I TEXEL -TEXELSE f coURANT' Rondje Texel bij Vijf in 't Land Rondje live op Radio Texel Skeeleren Surfwedstrijd Viertal jaagt op Ronde-record '82 Alleen collectief succes turners Tenniscompetitie Knip 'm uit en hang 'm op Voor Texelaar en toerist CALLUNA teso ili Cinema Texel "De Krim" VRIJDAG 4 JUNI 1999 I vrijwilligers van de Ronde om Texel verderop de handen uit de mouwen steken, neemt deze catamaranzeiler het ervan, •s de harde wind en de hoge branding kon hij donderdag weinig anders doen dat de matras van zijn catamaran aan een test (Foto Qera/tj Tmmorman) en het tentzeil het dreigde te bege ven. De schade kon tot een mini mum beperkt worden. De wind weerhield vele belang stellenden er niet van alvast een kijkje op het strand te nemen. Dat de PR-afdeling goed werk had geleverd, ondervond Teso deze week al. De veerdienst signaleerde de eerste drie dagen ten opzichte van vorig jaar een flinke toename van het aantal reizigers naar Texel, reden om zelfs komende maandag bi|na de hele dag een extra boot in te zetten. De honderden catamaranzeilers (er worden er totaal 700 verwacht) die hun boot woensdagavond al op het strand hadden liggen, konden door de wind donderdag weinig anders dan luieren. én draagt een blauwe, de ander een rode en verderop loopt indin weer een andere kleur trui. Waar je ook kijkt op en rond md bij paal 17, overal zie je ze. De één loopt te sjouwen, de 'pn/dt op een trekker en weer een andere hangt aan de tele- .De opdruk Round Texel '99 laat niets te raden over: hier tref- fonderden vrijwilligers, die behalve hun kleurige trui ook de (s om Texel dragen, voorbereidingen voor de 22ste editie van %elevenement. kbed als de Ronde-organisatie tk gaat bij dit zichzelf steeds Mende evenement, zo onge deerd gedragen de weer- jisch. Dat bleek donderdag lieer eens, toen de wedstrijden TSpinakertrofee en de traditio- Itetocht zelfs de ruwste zee- tle gortig dreigden te worden en de organisatie veiligheidshalve besloot iedereen van het water te halen. Wind, woensdagnacht oplopend tot kracht negen, zorgde ervoor dat de feesttent het zwaar kreeg te verdu ren. Nachtwakers Theo Franchimon en z'n compagnon ontdekten dat enkele balken los waren geschoten Dat gold met voor de vrijwilligers en enthousiastelingen die er beroeps halve bij betrokken waren. Bijvoor beeld Paul Straathof van hoofd sponsor Cisco Systems, die druk doende was de veelbelovende Inter- net-voorzieningen op tijd klaar te stomen. 'Het verloopt tot dusver al lemaal er goed, er zijn geen compli caties.' Op een vijftigtal boten wordt een zogenaamde black box gemon teerd, waardoor de posities van de catamarans via de satelliet op de electronische zeekaart op de internetsit www.roundtexel.com zijn te volgen. De vuurproef van het systeem stond vandaag op het programma, tijdens de aanval op het snelheidsrecord om het eiland. Morgen worden ook de boten van de Texelse favorieten Dirk en Eddie Pool (Inter 20), van Jan en Carelien Schouwstra (Nacra 5.70) en Henk Prins en Erik Hak (Dart 18) van dit GPS-volgsysteem voorzien. Verder is het de bedoelingen dat het verloop van de race via (bewegende) beelden is te volgen. Eén en ander Vanavond besteedt RTL 5 vanaf 19.00 uur in het programma 'Vijf in 't Land' aandacht aan de Ronde om Texel die zaterdag wordt gevaren. De bi|drage van John Smits Videolux Productions belicht o.a. de live-uit zending van het Rondje op internet Het eerste verslag van de race is een dag later in hetzelfde programma eveneens vanaf 19.00 uur te zien. Radio Texel doet volgens traditie zaterdag hele dag live verslag van de Ronde om Texel. De uitzending, die aan elkaar wordt gepraat door Albert Hoven, begint om 8.00 en duurt tot het einde van de race De coördinatie van het programma, waaraan 23 radiovrijwilligers mee werken, is in handen van Willem van Leersum. Radio Texel zendt uit op de frequentie 106.1 FM en 98.5 op de kabel. is te zien op een groot scherm en vele monitoren op paal 17. Een heel nieuwe dimensie dus voor degenen die na de start niet over het eiland achter de zeilboten aanracen, maar de finish op het strand afwachten. Terwijl het hoogtepunt van de zeil- koorts nadert en de branding door het ruwe weer ondoordringbaar lijkt, ver toont wedstrijdleider Edwin Lodder uiterlijk geen spoortje van ongerust heid. 'De laatste verwachting is wes tenwind, kracht 5. Het kon dus wel eens een pittige Ronde worden. Maar ook een spannende, We heb ben het geluk dat er elders in Europa een Hoby-kampioenschap wordt gehouden. We verwachten een groot internationaal deelnemersveld met veel bekende namen Gesignaleerd is inmiddels Mitch Booth, derde op de wereldranglijst en Duncan Ross, een zeer kansrijke Zuid-Afrikaan. Gevreesd worden ook de snelle boottypes waarmee een aantal Australische zeilers naar Texel komt Van Teilingen en Navarin zijn andere namen die voor insiders geen nadere toelichting vergen. Het Rondje gaat zaterdag om 11 00 uur van start Om 23.45 uur bedankt hoofdsponsor Cisco Systems de Texelaars met een daverend vuur werk. Een groepje geoefende liefhebbers bindt iedere maandagavond de skeelers onder om een tocht over het eiland te maken Het parcours wisselt steeds maar heeft een ge middelde lengte van 30 kilometer en wordt in ongeveer anderhalf uur ge rond Wie mee wil is welkom. Er wordt verzameld om 19.00 uur bij de wielerbaan De ervaring leert dat inline-skates niet de geëigende in strumenten zijn om langdurig bij de groep aan te haken. Voor meer in formatie, tel. 315 354. Windsurfclub Texel houdt zondag haar derde clubwedstrijd Deze voor het kampioenschap meetellende race gaat om 12 00 uur van start bij het surfstrandje van Dijkmans huizen. Inschrijven kan vanaf 11.00 uur in de kantine. Ook niet-leden kunnen meedoen. 'Ik ben gek op records Als het vandaag niet lukt, probeer ik het een volgende keer weer Ik vind dit nog spannender dan de echte Ronde op zaterdagHans Bouscholte, die als de weergoden meewerken vandaag om 11.00 uur een poging heeft gewaagd om het Ronde-record uit 1982 van Warnaar en Rienks stuk te varen, maakt alleen kans als de wind vandaag van west naar noord west is gedraaid. Records zijn Bouscholtes lust en z'n leven Groot was de vreugde toen hij als snelste in een open catamaran de oceaan wist over te steken. Maar het snelheidsrecord rond Texel spreekt hem minstens zo tot de verbeelding Vorig jaar, tijdens zijn tweede recordpoging, waren de omstandigheden niet optimaal en bleef hij met een tijd van 2.23 uur 16 minuten van het record af. 'Maar al moet ik het tien keer proberen, het zal me lukken', aldus de zeiler die ooit als vijfde eindigde bij de Ronde om Texel. Hij heeft steun van fokkemaat Huub Lambrienks, als oud-Olym pisch zeiler en ex-winnaar van de Ronde om Texel ook niet de min ste. Het tweetal vaart met een Inter 20 (voeter), van dezelfde omvang waarmee Warnaar en Rienks geschiedenis schreven. Ze zijn niet de enigen die het re cord willen laten sneuvelen, Gunar Larsen en Gerhard van Geest gaan gelijktijdig het water op met een iets kleinere Nacra 18, een boot die wordt gesponsord door Cisco Systems. Beide I teams zijn aan elkaar gewaagd en niet van plan elkaar ook maar een duimbreed toe te geven. Ze vin den het prettig om met z'n tweeën te varen. Larsen 'Je houdt elkaar scherp.' Bouscholte: 'Dit wordt bloed- spannend Het is uitkijken voor de strekdam, op tijd zijn bij de Vlakte van Kercken om niet vast te lo pen en kruisen is er wegens het tijdverlies dat dit met zich mee brengt niet bij.' Om de 'verkorte' Ronde om Texel zo snel mogelijk te varen, moeten ze alles mee hebben Ideale weersomstandigheden (west tot noordwestenwind) en het voordeel van het tij. Een dergelijk snelheidsrecord is niet zonder gevaar Vandaar dat de wedstrijdleiding van de Ronde om Texel goedkeuring moet ver lenen. Deze veiligheidsmaatregel is niet ten onrechte, zo bleek twee weken geleden Bouscholte verloor toen een vinger tijdens een zeilmanoeuvre in de North Sea Regatta in Scheveningen. De recordpogingen kunnen reke nen op veel media-aandacht. TV- ploegen van vrijwel alle TV-zen- ders in Nederland kwamen naar Texel om niets te missen van de poging. Tijdens de nationale turnkam- pioenschappen voor regioteams heeft Noordholland 2, met Texelaar Edwin Zwaneveld in de gelederen, de titel veroverd. Met een voor sprong van 0,8 punten wist het team Zuidholland-Zuid net voor te blijven. Jefferson van Karsen greep in het Drentse Zuidwolde buiten de prijzen.Zijn team, Noordholland 1, eindigde met een kleine achterstand op Friesland op de derde plaats Het waren leuke succesjes, maar door de bank genomen was het geen goed jaar voor de Texelse turners. Voor het eerst sinds jaren wist nie mand van hen zich te plaatsen voor de individuele nationale kampioen schappen. Programma voor zondag 6 juni Deuce 19 00 Dankers/Mulder-Vlaar/ Verduyn (enkel) 20.00 Goslinga/Zoetelief-vKoppen/ vd Wetering (dubbel) Uitslagen: Witte/Witte-Mulder/v Benthum 1- 1Verduyn-vdWetering 2-0; T Witte-Mulder 0-2; H Witte-vBenthum 1-1; Terenstra-Mul- der 2-0 (correctie). ZEIiSTEH Iff DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VANOUDESCHILD Zaterdag 5 juni fc&mocht en kort vissen met het sleepnet I -4.00 uur. Mrobbentocht naar het Balgzand 17.30 uur. toidag 6 en maandag 7 juni Seepnetvistocht 14.00 uur. Dinsdag 8, woensdag 9 en donderdag 10 juni intocht en kort vissen met het sleepnet 10 30 uur Seepnetvistocht 14.00 uur. n|dag 11 en zaterdag 12 juni intocht en kort vissen met het sleepnet 14.00 uur Tot ziens aan boord! bon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 tn ideale lokatie voor: '■""uilofc, reünie, feest of partij Mlig uurtje bowlen fwief uurtje squash, tennis, ,linton of volleybal Ontspannen in sauna, turks sbatl en zonnebank «ond oud hollandse spelletjes tt huur voor thuis) wassende kinderver jaardag M1- (pool )biljart en dart fttlijk diner in restaurant pdentuin Ppjt koffie of heerlijke lunch in Mioen |5lei te vergeten een borrel in jutterscafé Paal 0! F informatie of reserveringen Telefoon: 390114 I internetwww krim.nl F Krim, voor elk wat wils! Zaterdag a.s. Dance classics in de S|ities eighties Party erwacht: vrijdag 11 juni eerste nC 9 R&B Party op Texel muziekrichting: R&B, soul, hip hop etc. Vrijdag 4 juni Vanaf 19 00 uur is op RTL 5 in 'Vijf in 't land' een bijdrage te zien over de Ronde om Texel. De film Entrapment draait om 19.00 en 21.30 uur in Cinema Texel. Om 20.30 uur is La vita e bella te zien. In de bollenschuur van Wim Trap aan de Achtertune 26 in Oosterend verzorgen het Texels Christelijk Mannenkoor, zangvereniging Soli Deo Gloria en fanfarekorps Excelsior gezamenlijk een 'Strender' versie van de bekende 'Night of the Proms'. Aanvang 20.00 uur, de zaal gaat om 19.30 uur open. Alle kaarten zijn inmiddels uitverkocht. In de tent van paal 17 treedt vanaf 20.30 uur Bonanza op. De groep maakt om 22.30 uur plaats voor Purple House. Zaterdag 5 juni Op de banen van tennisvereniging Deuce aan de Emmalaan strijden dertig dubbels om de prijzen in een speciaal afsluitingstoernooi voor deelnemers aan de voorjaarscompetitie. De wedstrijden duren van 9.00 tot 17.00 uur. De jeugdraad van GVT houdt een Zeeroversdag voor kinderen uit groep 4 tot en met 8 van de basisschool. Verzamelen om 10.00 uur bij de Beatrixzaal. Ouders kunnen hun kroost om 16.00 uur weer afhalen bij de barbecueplaats in de Dennen. Tussen 10.30 en ca 18.00 uur wordt op het ZDH-veld gevoetbald in het Aannemer Daalder Alkmaar- toernooi. 's Avonds is er open huis en een feestavond ter gelegenheid van de renovatie van de kantine. In Cinema Texel draait om 13.30 en 16.00 uur Babe 2. The Entrapment is te zien om 19.00 en 21.30 uur en La vita e bella om 20.30 uur. Bij paal 17 gaan zo'n 700 catamarans om 11.00 uur op weg voor de 22ste Ronde om Texel. De finish wordt rond 13.30 uur verwacht. De prijsuitreiking 's avonds in de tent wordt opgeluisterd door zanger Walter Kroes. Om 23.45 uur wordt een groot vuurwerk afgestoken. Om 11.00 uur gaan excursies van start door natuurgebieden de Geul, de Muy, de Westerduinen en de Slufter. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Vanaf 19.30 uur wordt in het Eierlandsche Huis bingo gehouden. Zondag 6 juni Om 11.00 uur gaan excursies van start door natuurgebieden de Geul, de Muy, de Westerduinen en de Slufter. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Bij Dijkmanshuizen gaat om 12.00 uur een wedstrijd van de windsurfclub van start. Inschrijven vanaf 11.00 uur; ook voor niet leden. Deuce houdt op de eigen banen in Den Burg een toernooi voor tennissers van 50 jaar en ouder. Aanvang 13.00 uur. In Cinema Texel draait om 13.30 en 16.00 uur Babe 2, The Entrapmant om 19.00 en 21.30 uur en La vita e bella om 20.30 uur. In restaurant De Worsteltent in de Dennen begint om 15.00 uur een optreden van de bluesband Blue Voice. De toegang is gratis. Maandag 7 juni Om 11.00 uur gaan excursies van start door natuurgebieden de Geul, de Muy, de Westerduinen en de Slufter. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. In Cinema Texel draait om 19.00 en 22.00 uur Entrapment. La vita e bella begint om 20.30 uur. In de NH kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. In d'Ouwe Ulo begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. In verband met verplichtingen voor de televisie treedt Henk van Ulsen vandaag (in plaats van morgen) op in theater Klif 12 in Den Hoorn. Zijn nieuwe programma heet 'Spelen met woorden'. Aanvangt 1.00uur (diner mogelijk vanaf 19.00 uuf), de entree bedraagt 20,- ('vrienden prijs' ƒ15,-) Dinsdag 8 juni Om 11.00 uur gaan excursies van start door natuurgebieden de Geul, de Muy, de Westerduinen en de Slufter. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 13.30 uur gaat bij het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild een VOC-excursie van start. Deelname 30,-, incl. entree van het museum. Opgave bij 't Lant van Texsel, tel. 322031. Om 14.00 uur gaat de thema excursie 'Duinplanten in de Muy' van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. De gemeenteraad houdt vanaf 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. De film Entrapment is om 19.00 en 21.30 uur te zien in Cinema Texel. La vita Bella draait om 20.30 uur. Woensdag 9 juni Om 9.30 uur begint bij De Cocks- dorp een excursie over het wad. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Om 11.00 uur gaan excursies van start door natuurgebieden de Geul, de Muy, de Westerduinen en de Slufter. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. In Cinema Texel draait om 13.00 en 16.00 uur Babe 2 en om 19.00 en 21.30 uur Entrapment. Om 13.30 uur gaat bij de NH kerk van Oosterend een dorpswandeling van start. Deelname ƒ10,-. Opgave bij 't Lant van Texsel, tel. 322031. Om 22.00 uur gaat de thema excursie 'Nacht in het Duinpark' van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare Donderdag 10 juni Om 11.00 uur gaan excursies van start door natuurgebieden de Geul, de Muy, de Westerduinen en de Slufter. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Met zevenhonderd deelnemende catamarans die op de voet worejen, gevolgd door media uit de hele wereld, is de 22ste Ronde om Texel zonder twijfel dé publiekstrekker van deze week De start, zaterdag om 11.00 uur, lokt ieder jaar weer veel toeschouwers naar het strand bij paal 17. Enige sensatiezucht valt hen niet te ontzeggen, want het is altijd weer spannend om te zien welke catamarans de branding niet overleven. Het verdient aanbeveling om op de fiets naar het strand te gaan, want parkeren is vrijwel onmogelijk. EUROASE ZWEMPARADIJS Vanaf 7 juni zijn wij van ma. t/m zat. van 14.00 t/m 22.00 uur open Schumakersweg 3,1796 NM De Koog Om 13.30 uur gaat een rondwandeling van start door Den Burg. Deelname ƒ12,50, incl. entree Oudheidkamer. Opgave bij 't Lant van Texsel, tel. 322031. Om 14.00 uur begint vanuit 'De Schuilhut' achter de NH kerk van De Koog een historische route en kerkentocht. Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen doorgaans met anderen meerijden. Om 20 00 uur gaat de thema- excursie 'Schemeren in de Slufter' van start. Opgave en inlichtingen bij EcoMare. Gezien de te verwachten extra drukte rond de Ronde om Texel zet Teso dit weekeinde regelmatig de reserveboot in. Dat gebeurt vanavond (vrijdag) nog tot 20.05 uur. Zaterdag, zondag en maandag wordt tussen 9.35 en 16.05 uur met twee boten gevaren. Toch bestaat de kans dat automobilisten soms moeten wachten. Op Texel moet zondag tussen 10.00 en 19.00 uur rekening worden gehouden met wachttijden van een half tot anderhalf uur. Hoogwater te Oudeschild dé bioscoop Gravenstraat 33 Den Burg Telefoon 0222 31 20 27 Vr. 4 12.20 en - u Za. 5 0.15 en 12.56 u Zo. 6 0,37 en 13.36 u Ma. 7 1.30 en 14.14 u Di. 8 2.20 en 15.14 u Wo. 9 3.24 en 16.50 u Do. 10 5.30 en 17.55 u Vr. 11 6.35 en 19.16 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 10 juni op om 05.29 uur en gaat onder om 21 58 uur. 7 juni laatste kwartier; 8 juni doodtij. Ruitercentrum bosritten strand ritten privéles groepsles Tevens kinderboerdenj en speeltuin De Cocksdorp, ingang vakantiecentrum De Krim Tel. 316509/316603 N BEST Stappeland 6, 17% BS De K.v>h Tel. 0222-327222. fax 327333

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7