is nog ver weg Voorproefje op Havenvistijn WC's loosden tien jaar in kruipruimte N Cjrorn kwartsJexels in het hart-, Oplossing rond mbulancedienst Geschil De Visscher en fa. Blom uit de wereld NautAS® SE «iCOLIRAJVT 'Zet f^medccudt (Aö&l viz&zaUevteriettd *7exel Sol m-meta Wprszel Collecte Vlieger Constructiefout oorzaak van stank Vrouw onwel VERDER IN DIT ummer Bakkerij Ofrein straks zaak in sportartikelen de Kroniek c Vreedzame invasie door mariniers Harry over mokkels Potvis als kunst in Strender weiland klit ^(Actief Zweefvliegers zagen surfer Geldorp bemiddelt in kwestie Hodshon Bungalowpark bij PH Hotel gereed TEXELSE^COURANT MIDZOMER FESTIVAL 99 Begroting 2000 Gemeente Texel Verschijnt elke vrijdag vanaf 18 juni t/m 27 augustus 1999 Advertenties ten twee ambulances be- aar voor Texel, maar of die stuurd zullen worden door eurs van een zelfstandige ncedienst Is maar de Een regionale voorziening lens minister Borst van ezondheid beter in staat tweede ziekenwagen 'bin- nvaardbare kosten' paraat den. injft de minister aan CDA-af- ligde Buijs, die in de Tweede (ragen had gesteld naar aan- ian de problemen rond het op houden van een tweede ambulance. Borst legt in (woord uit dat ze directeur lidtal in een brief van 15 de- 1997 had laten weten aan ossing te willen meewerken openstaande loonvordering algelopen jaren te willen ver- Omdat het aantal ritten op klein zou zijn voor een zelf- ambulancedienst, had ze «oorwaarde aan verbonden op korte termijn een sa- igsverband met andere in Noordholland-Noord laan. Pas op 17 februari «was hij daarmee akkoord aldus Borst. Omdat Smidt Centraal Orgaan Tarieven izorg (COTG) ondertus- officiële procedure waren ü,ïi de weigering van het over te maken, 'zou ifranmij aan het COTG geen hebben', aldus Borst. Ze de Ambulancedienst Texel snel mogelijk de bezwaar- re voort te zetten'. Smidt is 13 en 19 juni doen nlen hun ronde voor de ever Darm Stichting. Met de stwordt onderzoek gefinan- «aar spijsverteringsziekten, amontstekingen, allergieën, in darmkanker. Zo'n twee lederlanders lijden aan een an spijsverteringziekte. Bij «n, apotheken en drogiste de folder Spijsverterings- erknjgbaar. loolvader was een vtieger- Hii maakte ze in allerlei ngen van het bekende Retype, de 'puntdrop'. De Ie niet groter dan een post en aan de grootste bun 's nachts een brandende •n, die door overspannen "aars werd aangezien voor IF0 Stuntvhegeren deed Heen in China. Ook ik ben belast met het vlieger- mijn hobby was het bou- ®i lorse formaten met de vuilniszak als basis- tel. En dan zover en hoog ik1 Jaren geleden stond ik ten van de eerste 'aars met een stuntvlieger 1 strand bij Paal 9 Het Hek, maar sindsdien is er een beetje vanaf. ty'ilP ik best de actie van vliegervereniging om 'te sport -dat is het inmid- vldoende plek te claimen. 'e' ben je zo vrij totdat je heid van anderen aantast, dan gaal die vlieger niet op Horszei witte eieren van de tetronauticus rex (zie de van vorige week) wor- Wabene bedreigd door fMksi volgens Borst zelf verantwoordelijk voor de vertraging die is opgetreden. Wat in de toekomst gaat gebeuren, blijft voorlopig nog onduidelijk. Het huidige systeem voor budgettering van de ambulancezorg wordt op dit moment herzien. Volgens Borst 'zijn er voldoende aanwijzingen dat voor Texel sprake zal zijn van een be langrijke budgetophoging'. Ze blijft er echter bij dat samenwerking in de regio op termijn de beste oplossing biedt. Ook wethouder Helman kreeg dit te horen, tijdens een informeel overleg dat ze maandagavond had met een vertegenwoordiger van Volksge zondheid Ze verbond er een opti mistische conclusie aan: 'Het was heel verhelderend. Ons is toegezegd dat we gezien onze eilandpositie recht op twee ambulances houden', vertelde de wethouder dinsdag aan de raad. Volgens Eelman is haar wel duide lijk gemaakt dat er weliswaar twee ambulances paraat blijven, maar dat niet is gezegd dat het gaat om een permanente bezetting van beide wagens. 'Misschien gaat wel ge werkt worden met oproepkrachten. Het ministerie werkt dit nog nader uit.' Op 15 juli heeft de wethouder over leg met haar collega's van de andere Waddeneilanden, vertegenwoordi gers van de provincies Noordholland en Friesland, de landelijke overheid, de inspectie volksgezondheid en de zorgverzekeraars. Centraal tijdens deze bijeenkomst staat de speciale positie van de Waddeneilanden in deze kwestie. 'We gaan praten over een toekomstscenario', aldus Eelman. Voor directeur Smidt veranderen alle mededelingen maar weinig aan de situatie rond de Texelse ambulance dienst. Het kort geding dat hij heeft aangespannen tegen het ministerie en dat op 28 juni dient, gaat voorlo pig gewoon door. Tot dan ook duren de acties voort. Onder toeziend oog van meesterkok Ruud Boom van De Kokerij begeven visserijvoorzitter Ben Daalder, VVV- directeur Veronica Bos en Jan Jacob Rab van de Ondernemers vereniging Oudeschild, zich op het culinaire pad. De maaltijdbereiding (rog in zwarte boter en Provencaalse vis) is een voorproefje op het Havenvistijn dat op zaterdag 26 juni op de haven van Oudeschild wordt gehouden. De visvangst, de venwer king en natuurlijk een lekker maaltje zeebanket zijn ingrediënten van dit culinaire havenfeest dat wordt gehouden op initiatief van de ondernemersvereniging Oudeschild, die wordt bijgestaan door visserij- vereniging DETV en de visserij- school. Deze school is present met het opleidingsschip m.s. 'Koningin Julianaen nodigt belangstellenden uit een kijkje aan boord te nemen. Vissers nemen de tijd om uitleg te geven over hun beroep. Achter liggend doel van het evenement is namelijk promotie van het vissers vak, dat. nog wel wat jonge bemanningsteden kan gebruiken. De organisatie heeft er maanden van voorbereiding in zitten. 'Het wordt een echt Texeis feest, want de visserij hoort net zo bij het eiland als de zee' aldus ondernemer Rab. Vanaf het Pakhuus tot de misthoorn wordt de haven omgetoverd tot festivalterrein Op tien afgemeerde en feestelijk versierde kotters kunnen bezoekers kennis nemen van het vissersvak. Op de kade verwerken tien bedrijven, hobbyisten en koks de vis tot culinaire lekkernijen. Lachende derde is het publiek, dal de vismaaltjes gratis krijgt aangeboden door de plaatse lijke horeca en de Texelse kotter- Tweeëndertig kuub menselijke uitwerpselen vermengd met water heeft aannemer Tatenhove woens dag en donderdag uit de kruip ruimte onder de winkel van Kees de Waal aan de Hogerstraat ge pompt. Jarenlang hebben de be woners van de twee appartemen ten boven de winkel naast de Super hun toilet ongemerkt niet op het riool maar rechtstreeks in de kruipruimte geloosd. Een constructiefout van aannemer Jarino bleek daarvan de oorzaak. De Waal ziet ook nog een posi tieve kant: 'Ik ben in ieder geval van de stank verlost', zo lacht hij. Toen De Waal het pand jaren gele den kocht hing er al een vreemd luchtje. Volgens de makelaar was het een gewone grondlucht. Deze week weigerde het toilet in de win kel door te trekken, maar was ner gens een verstopping te vinden. 'Er zat geen luik in de kruipruimte dus hebben we met een diamantzaag een opening in het beton gemaakt. Wat we toen zagen was onvoorstel baar1 Een veertig centimeter dikke laag stront over een oppervlakte van tien bij vijftien meter. Wat een bende en wat een stank!', vertelt De Waal. Onderzoek door loodgietersbedrijf Veltkamp wees uit dat de afvoer- leidingen van de bovenwoningen op een ondeskundige wijze door bouw bedrijf Jarino aan het riool waren gekoppeld en reeds lang geleden waren losgeschoten. De Waal: 'Ik denk dat er zo'n tien jaar in de ruimte is geloosd. Het vreemde is dat ze boven nooit problemen met het toi let hebben gehad.' De wippertruck kwam gisteren in de namiddag in actie nadat een recreante achter in de Slufter onwel was geworden. In dergelijke geval len stapt personeel van de ambu lance over op de truck, die voor ver voer over de onverharde wegen zorgt. Bij aankomst bleek dat de suikerpatiënte dankzij hulp van om standers al was opgeknapt. Zittend in de truck werd de vrouw vanuit De Slufter naar de verharde weg ver voerd. X De kwestie tussen vishandelaars de familie Blom en centrum De Visscher in Oudeschild is uit de wereld. Op aandrang van de pre sident van de Alkmaarse recht bank mr. J. van Dijk zijn beide partijen gisteren tot een vergelijk gekomen. Het kort geding tegen Blom was aangespannen door de huidige ex ploitant van viscentrum De Visscher in Oudeschild. Ze beklaagden zich over meerdere incidenten die zouden zijn veroorzaakt door Blom, die het bedrijf heeft overgedaan aan De Visscher en zich in De Koog heeft gevestigd Het was duidelijk dat de rechter er tegenop zag een oordeel vissers. Er is een expositie waarop allerlei soorten vis zijn te zien en het roken, een bereidingswijze die ooit ontstond om vis te conserveren, is in Oudeschild tot wedstrijd verhe ven. Verschillende visrokers heb ben zich reeds aangemeld. Andere activiteiten zijn touw slaan, splitsen en netten boeten. Het Texelse shanty Visserskoor treedt op en voor kinderen is er allerlei vermaak, 's Avonds geeft de band Shoreline een feest in de grote tent op de haven. 'We zijn apetrots dat we dit allemaal bij elkaar hebben weten te krijgen', aldus Rab, die benadrukt dat de visserij een met weg te denken pijler is 'Voor Oudeschild, maar ook voor de rest van het eiland. Bezoekers betalen een tientje entree. De festiviteiten beginnen om 14.00 uur. (Foto Gerand Timmerman) te vellen in deze opeenstappeling van gebeurtenissen, 'Goh heren, ik heb hier een hoop stukken van jullie Ruzie en overlast door hond Tessa, die niet was aan gelijnd. Ik krijg geen warm gevoel van honden die ergens niet of wel mogen poepen. Kunt u dat niet on derling regelen?' Afgezien van de vermeende overlast door de hond. waren er problemen over de afspra ken in het koop-/huurcontract van het bedrijf. Rechter Van Dijk: 'Kunt u met eerder uit elkaar? Waarom wordt de verkoop van het bedrijf niet een half jaar naar voren geschoven?' Op verzoek van de rechter trokken de ruziënde partijen zich terug in de gang van de rechtbank, om na dik anderhalf uur tot een vergelijk te komen Het is de bedoeling dat de verkoop van het viscentrum in Oudeschild op 1 september van dit jaar zal plaatsvinden, in plaats van op 1 januari 2000. Blom, die nu nog naast het viscentrum woont, krijgt tot 1 juli de tijd om andere woonruimte te vinden. Verder hebben de betrok kenen beloofd het elkaar niet meer lastig te maken. De hond Tessa zal aangelijnd blijven. Over een handge meen dat zou hebben plaatsgevon den is geen onvertogen woord meer gevallen. Blom zal geen vis meer roken op het terrein, de picknick tafels worden iets verschoven en de borden die verwijzen naar beider zaken worden afgeplakt. (Advertentie) Alles went. Loodgieters Rob Slik linksj en Erik Sander Buitenweg werkten zich als mijnwerkers door de drab In de krappe kruip- —I ruimte. 'De stank valt mee. (Foto Bar1 Bosch) Aannemer Tatenhove heeft eerst water in de ruimte gespoten om de in de loop der tijd hard geworden laag menselijke mest los te weken en vervolgens twee tanks van 16.000 liter volgepompt met het stinkende goedje. De omliggende winkels hiel den vanwege de stank de deuren goed gesloten. De Waal heeft de hele week zijn zaak moeten sluiten en leed daardoor een flink omzet verlies. 'Jarino is ter ziele, dus daarop kan ik de schade niet verha len. Het zal wel verzekeringswerk worden.' Twee medewerkers van Veltkamp kregen de ondankbare taak om door de achtergebleven smurrie in de nauwe ruimte te kruipen en de leidin gen op de juiste wijze aan het riool te bevestigen. Naar verwachting is de klus vandaag geklaard De onderkoelde catamaranzeiler die zaterdag is opgepikt bij de boei S10 in het Schulpengat, is volgens het Korps Mariniers niet door zweef vliegers gesignaleerd. Volgens een woordvoerder hebben de zweef vliegers een surfer in nood gezien, die deelnam aan een wedstrijd ter hoogte van Callantsoog. Deze surfer werd wél op hun aanwijzing gered Ook burgemeester Geldorp werkt aan een oplossing in de kwestie rond de Joan Hodshon, zo bleek dinsdag tijdens de rondvraag in de gemeen teraad. In antwoord op een vraag van D66-raadslid of ze wilde bemid delen tussen de Stichting Texeis Museum en de jutters, om ervoor te zorgen dat de oude reddingboot te bezichtigen blijft in het Maritiem en Jutters Museum, antwoordde Gel dorp dat er overleg is geweest. Een gedetailleerd antwoord wilde ze nog niet geven. 'Ik vraag u geef uw bur gemeester even de tijd.' Bungalowpark Prins Hendrik is klaar om geopend te worden. Dat gebeurt op vrijdag 25 juni, wan neer burgemeester Joke Geldorp de sleutel overhandigd krijgt door parachutisten en de eerste bunga low symbolisch ter beschikking stelt van de eigenaar. Dat is be hoorlijk wat later dan twee jaar geleden gepland. De realisatie van de plannen liep vertraging op doordat de gemeente niet zomaar akkoord ging met de bouw tekeningen. Enige zorgen baarde ook de aanvan kelijk nogal lauwe belangstelling. Inmiddels zijn alle 37 bungalows, die elk geschikt zijn voor zes personen, echter verkocht. De koopsommen variëren van ƒ195.000,- (vrij op naam) tot ƒ254 000,-, afhankelijk van de grootte van de kavels De oppervlakte varieert van 350 tot 600 vierkante meter. De bungalows wer den verkocht door makelaardij Eelman Van Heerwaarden en De Reyler Vastgoed bv uit Hoorn. De Projektontwikkelingsmaatschappij van De Peyler was verantwoordelijk voor de plannen en Metropolis Archi tecten uit Rijswijk voor het ontwerp. Hoofdaannemer was Ooms Bouwmij bv Het beheer en de verhuur is in handen van Kees Polderman van de firma Prins Hendrik. Cfna Zmertsjrxrh a ké kan. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Tfexelse Courant folders van: drogisterij. NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6. (advertentie) voor de vakantiekrant van 25 juni a.s. kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 16 juni a.s. bij de advertentieafdeling aan de Spinbaan 6,1791 MC. Telefoon 362600, fax 314111. LjHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11386 VRIJDAG 11 JUN11999 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv baan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG NEMENTSPRIJS 58,60 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS ƒ1,65 Redactie, tel. 0222 - 36 26 20, fax 323 000. E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman, tel. 31 46 87 of 06-22 14 0275 (b.g.g. 06-20 31 5989 of 06-22 14 0276)

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 1