Bakkerij Of rein maakt plaats voor sportshop Plechtige belofte liT HOEDEN DIK TAAI Film Mededelingen, pasfoto's een dominee, leert zwemmen iedere avond geopend. Hollands Glorie TEXELSE^? COURANT bedrijvigheid oud Papier „CASINO" Zondags van 10 uur vm. tot 11 uur nm. J. DE VEY. Kleeding. J G. DEKKER Zaterdags tot 9,30 geopend Fiets gestolen Slot er op, geen centje pijn. M. BAKKER heeft ze in diverse soorten. f 10.— belooning hulp of werkster Prijs gebonden f 4,70. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Variatie viert hoogtij bij eerste Waalder concert Afzwemmen teddyberen Horrorthriller Medische zorg Qjtslaagd Verzet GL tegen hondenbelasting Concert Kerkdienst g Nationaal Voedselpakke voor Roemei VRIJDAG 11 JUNI 1999 Ronald Biesboer (links) en Theo Legierse worden partners in onroerend goed'. (Foto Joop Rorrvnels Nadat er meer dan honderd jaar een bakkerij is gevestigd geweest, verdwijnt Ofrein per 1 september uit de Weverstraat. Het bedrijf maakt plaats voor een grote sportwinkel en één of twee klei nere winkels. Eigenaren van de panden worden Theo Legierse (45) van Sportshop Texel en Ronald Biesboer (29), die nu nog samen met vader Dirk, moeder Jo en echtgenote Agnes de bakkerij en de winkel bestiert. Het besluit van Legierse en Bies boer, die naast de bakkerij en de winkel ook de twee naastgelegen woonhuizen overnemen, heeft flinke gevolgen voor het aangezicht van dit deel van Den Burg Afgezien van de Konditorei, die betrekkelijk nieuw is, worden alle panden gesloopt en weer opgebouwd. Het gaat om ongeveer tachtig procent van de bebouwing, die in totaal ongeveer vijfhonderd vierkante meter beslaat. Op het grootste deel. zo'n driehon derd vierkante meter, begint Legierse een sportwinkel. Zijn hui dige Sportshop. even verderop in de Weverstraat, ontruimt hij om te ver huren. De andere tweehonderd vier kante meter van het 'Ofrein-complex' wordt te huur aangeboden. Of de ruimte wordt ingenomen door één winkel of dat deze wordt opgesplitst, moet nog nader worden bekeken. Legierse en Biesboer sluiten ook met uit dat dit oppervlak later alsnog wordt toegevoegd aan de sport winkel. Omdat niet zomaar twee panden aan de woningmarkt mogen worden onttrokken, wordt de ruimte boven de winkels geschikt gemaakt voor bewoning. Het plan ontstond kort na 9 januari van dit jaar. toen de panden van de firma Ofrein te koop werden gezet. Een belangrijke reden vormde het besluit van Dirk (62) en Jo (54) Bies- boer-Ofrem om zich uit het bedrijf terug te trekken. 'Agnes en ik had den natuurlijk wel door kunnen gaan, maar dan hadden we zo vier man personeel erbij moeten nemen om mijn vader en moeder te vervangen. Dat was financieel met erg aantrek kelijk. En bovendien zag ik mezelf toch niet tot mijn zestigste in de bakkerij werken', vertelt Biesboer jr. Toen Legierse interesse toonde, was de zaak snel beklonken. De beide ondernemers kwamen overeen sa men de gebouwen te kopen en te verhuren en dus 'partners in onroe rend goed' te worden. De sportwinkel wordt van Legierse. Daarnaast werd overeengekomen dat hij Biesboer als medewerker aanneemt, om hem in te wijden in de geheimen van ver koop van sportartikelen. Als Legierse de winkel in de toekomst wil verko pen, heeft Biesboer het eerste recht om een bod te doen. 'Dit was mijn kans. Ik ben altijd gek geweest van sport. Ik voetbal en tennis, ik sta middenin die wereld', vertelt Biesboer, die - met alleen volgens hemzelf - een vlotte prater is en graag spullen aan de man brengt. 'Ik heb een opleiding in de tailhandel gedaan Door omstandig heden ben ik op mijn 21ste thuis in het bedrijf gerold, Mi|n papieren voor de bakkerij heb ik niet eens, daar was geen tijd meer voor. Het vak heb ik in de praktijk van mijn vader ge leerd. De laatste tijd kwam het er steeds minder van, maar ik heb het altijd hartstikke leuk gevonden om in de winkel te helpen Reden voor Legierse om zich in dit avontuur te storten, is dat zijn hui dige winkel, die hij vijftien jaar gele den begon, te klein werd 'Ik heb nu maar 120 vierkante meter. Mijn as sortiment is noodgedwongen vrij klein. Ik kan gewoon niet meer inko pen. Straks kan ik meer soorten aanbieden. Daardoor wordt ook het niveau van de winkel hoger. Boven dien krijg ik de gelegenheid alles Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) De papierwagen komt in de vol gende straten 3. Waalderstraat, Marelstraat, Paelwerck, Schoudieck, Schilpbanck, Vroonlant, Buytengors, Hoefslag en Noordvlak. Zaterdag halen ouders en leerlingen van ob.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten 's Mid dags van 13 00 tot 15.00 uur haalt de Strijbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder Veel (plaatselijk) nieuws geefl de Texelsche Courant van juni 1941 niet. De krant wordt gevuld met rubrieken het feuilleton 'Kame raad Moeder' (naar de roman van Christel Broehl-Delhaes), puzzels en wetenswaardigheden, 'Voorde vrouw', citaten van grote en min der grote wijsgeren en terugblik ken naar vijftig jaar, honderd jaar of nog langer geleden. Verder veel (korte) berichten uit de oorlogs gebieden Kroatië, Duitsland, Ja pan, Egypte, Italië, Australië, de Verenigde Staten en Frankrijk, mededelingen van de overheid, mededelingen aangaande de dis tributie en kort nieuws uit binnen- en buitenland. Het Texelse nieuws wordt beperkt tot bijvoorbeeld het concert dat het Texelsch Fanfare in het Park zou geven: 'Texels Fanfarecorps zou Zaterdagavond j.l. een con cert geven in het park, maar het Hollandsche klimaat, waarop nu eenmaal nooit peil valt te trekken, speelde onze muzikanten parten. Besloten werd het concert uit te stellen tot a.s. Zaterdag.' SV Texel beweerde minder last van de regen te hebben, hoewel de uitwedstrijd tegen Schagen met 5- 4 werd verloren. Schagen bleek 'een snelle ploeg met een solide speelwijze', terwijl aan Texelse zijde 'de kanthalfs hun juiste spel niet konden vinden'. 'In de voor hoede was Jan van der Pijl de sterkste speler. Zijn zeer snelle reageeren. z'n prachtige sprints en schotvaardigheid verdienen beter te worden benut door zuiver aangeven doorzijn bmnenspelers. die er vandaag niet voldoendein konden komen.' Verder stelde de redactie de lezer de vraag 'Is de foto. welke u voor uw persoonsbewijs wilt bestem men, wel in orde?' 'Al woont U bij De Cocksdorp of in de buurt van het Horntje.U moet voor het le veren van een afdruk van uw rechterwijsvinger, en voor het in ontvangst nemen van uw per soonsbewijs, persoonlijk naar Den Burg komen, per fiets, te voet, per auto, of hoe dan ook. En dan moet u twee precies gelijke, aan de strenge eischen beant woordende foto's meenemen Worden de foto's afgekeurd, dan was uw reis vergeefsch De re dactie stelt voor de foto's ter con trole mee te geven aan iemand die toch naar het raadhuis gaat. 'Dan heeft u zekerheid. Naast een bericht over de intrede van ds. D, van der Plas in de Ge reformeerde kerk H.V. Te Oosterend Ouderling Kuiper heeft namens de gemeente ge sproken over de blijdschap, die er is, nu de gemeente weer een ei gen herder en leraar heeft gekre gen), treffen we tenslotte een oproep om vooral te leren zwem men, 'Zwembad de Schans wacht Ut'. 'Overbodig is deze oproep met, want 1e. bevat ons land meer water dan heel de rest van Eu ropa bij elkaar - of daaromtrent; 2e is de Nederlander een stug en moeilijk op de paden van nut en gezond verstand te houden per soon en 3e. verdrinkt hij grif en in angstwekkende aantallen is met ingang van HEDEN B«leefd aanbevelend, STEENENPLAATS. Gravenstraat Telcf 153. De vermiste twee éénjarige schapen (ruige) zijn nog niet terecht. Wie inlich tingen kan verstrekken krijgt SIJBR. C. EELMAN BADHOTEL PRINSES JULIANA vraagt voor direct of tegen 1 Juli te gen hoog loon flinke mannel. of vrouwel. HET BOEK, waarover heel Nederland spreekt 45ste tot 52ste duizendtal door |AN DE HARTOG 443 blz. 28 ct. per stuk Bakkerij De Hoop beter te presenteren.' Legierse is vastbesloten een sport zaak van allure van zijn nieuwe win kel te maken. Zo overweegt hij om ook fitnessapparaten te gaan verko pen, evenals tafeltennistafels. 'En ik kan bijvoorbeeld een veel ruimer assortiment dartborden Inkopen. En een proefhoek inrichten waar een klant wat kan gooien om te zien of de pijltjes hem bevallen Ook voor zijn sportschoenen ziet Legierse kansen. 'Nu past iemand een paar schoenen en loopt er een rondje door de winkel op. Straks krijg ik ruimte om een rollenbank neer te zetten, waarop mensen ze rustig kunnen testen.' Het slopen en weer opbouwen van de panden moet binnen ongeveer een half jaar worden gerealiseerd, zodat de nieuwe sportshop voor Pasen 2000 open kan Met de werk zaamheden kan vlak na 1 septem ber worden begonnen. Tot die tijd blijven de bakkerij, de winkel en de Konditorei in bedrijf Met Dirk, Jo, Ronald en Agnes Biesboer én alle vier personeelsleden. Ronald: 'Petje af voor alle meisjes. Ze hebben al lemaal beloofd tot 1 september te blijven helpen. Geweldig.' Het eerste Waalder koffieconcert, dat zondag in de plaatselijke NH kerk wordt gehouden, is afwisse lend van karakter en loopt uiteen van uiterst droevig tot uiterst vro lijk, van eenstemmig tot vijf stemmig, van puur vocaal tot puur instrumentaal en van kerkelijk tot wereldlijk. Verantwoordelijk daar voor is het ensemble Quintes- Quintessens werd opgericht in 1992 en is een semi-professioneel gezel schap, dat bestaat uit vijf zangers. Zij hebben allemaal vroeger gezon gen in het koor van de Nederlandse Bachveremging, dat onder meer de jaarlijkse uitvoering van de Matthaus Passion in Naarden verzorgt. Waar de muziek dat vraagt, begeleiden zij zichzelf op barokfagot en clavecimbel. Ook brengen zij puur instrumentale muziek voor deze in strumenten. De leden zijn Ingrid Wage (sopraan en clavecimbel), Lida Wels (alt). Rens Bijrna (tenor en clavecimbel), Arie Hordijk (bariton en barokfagot) en Kees Deij (bas). In De Waal voeren zij muziek uit van on der anderen Sweelinck, Tallis, Dowland, Campion, Morley, Purcell en De Boismoitier. Het concert begint om 12.15 uur. Toegangskaarten kosten ƒ10,- (ƒ5,- voor kinderen t/m 15 jaar) en zijn verkrijgbaar bij de VVV en aan de kerk. Een passepartout voor de hele serie van vier concerten kost ƒ30,- (ƒ15,- voor kinderen). Vorige week hebben de volgende kinderen in Calluna het diploma Ted dybeer-zwemmen behaald: Brons: Lars Tielemans, Annet Hin, Luke Groszpietsch, Wesley van den Berg, Dionne Huizinga. Goud: Désiré Bakker, Jolein Witte, Lianne Wetenkamp, Iris Agter, Roosmarijn Graaf, Henk-Jan Slegtenhorst. In Cinema Texel is deze week voor het eerst I still know what you did last summerte zien, een toepasselijke titel voor het ver volg van know what you did last summer. Julia James (Jennifer Love Hewitt) is nooit meer de zelfde geworden na deel 1 Het gaat slecht op school en haar relatie loopt op de klippen. Het tij lijkt te keren wanneer haar beste vriendin een reis voor vier personen naar de Bahama's wint. Maar wat begint als een ontspannen vakantie, verandert al snel in een angstig avontuur, waarbij de vier voor hun leven moeten rennen Alhoewel de film een vervolg is, is het volgens de critici beslist met noodzakelijk om deel 1 te hebben gezien om volop te kun nen griezelen bij deze horror thriller. Geprolongeerd is Entrapment, de nieuwste film van hoofdrol speler Sean Connory. De James Bond van weleer speelt een le gendarische en beruchte meesterdief, die de wereld af reist op jacht naar kunstwerken. Hij wordt daarbij op de voet ge volgd door Catherine Zeta- Jones, die zich uitgeeft voor die vegge, maar tenslotte heel iemand anders blijkt te zijn. Voor het laatst deze week is Babe 2, de Nederlands gespro ken jeugdfilm over het bekend ste varkentje ter wereld. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8 00 tot maan dag 8.00 u.: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 31 20 16 Consult uitslui tend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers in formatie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend ver meld. 313086; 314727; 314669, 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 u - Diétiste: voor afspraken elke werdag van 08.30-17.00 uur, tel. 0223-650123. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huis: Stichting RIO Texel Wienngen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: tijdens kantooruren 072-5498360; buiten kantooruren 072-5122222, Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg Alleen in spoed gevallen, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheel kundig centrum, voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel 312069. Tandtechniek R. Van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15 00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen De 22-jarige Mirjam Joustra uit Oosterend is afgestudeerd aan de Academie voor Lichamelijke Opvoe ding te Groningen. Zij volgde er de opleiding tot docent lichamelijke op voeding. Haar specialisaties zijn be wegen op muziek en de survival sponen Op Aruba wil ze het diploma voor duikinstructeur behalen Wendy Kooger, Rene Eelman, Harry van Katwijk en Hans Zijm hebben na acht lange weken wachten het be richt ontvangen dat zij zijn geslaagd voor het op 14 april verrichte examen voor Buitengewoon Opsporings ambtenaar. Twee andere kandidaten kwamen net enige punten tekort. De opleiding werd afgelopen winter ver zorgd door Beveiligings Service Texel. Verhoging van de hondenbelasting stuit op verzet van GroenLinks. 'In het verleden was een hond een luxe en vandaar dat er een belasting op gold. Inmiddels heeft de hond een duidelijke sociale functie. Het is aan vechtbaar als daarop een belasting wordt geheven', stelt fractievoorzit ter Jaap Vlaming in de algemene beschouwingen het begrip uit de tijd te vinden. 'Hondenbelasting is geen algemeen dekkingsmiddel. Met het belastinggeld wordt absoluut niets gedaan ter beheersing of regulering van overlast door honden aan ande ren dan de eigenaars. Daarom is er geen enkele reden om deze belas ting in stand te houden, tenzij de hond als melkkoe wordt gebruikt.' In restaurant De Worsteltent in de Dennen begint zondag om 15.00 uur een optreden van Brother Flower. Deze driemansformatie speelt num mers van onder meer REM, The Band en The Counting Crows. De toegang is gratis. Bij mooi weer is het concert buiten. Jeroengroep-voorzitter Peter van der Voort kijkt toe hoe de scouts Diane Barhorst, Marga Wiermg, Cora Jongejan en Patricia Wiersma (v.l.n.r.) de eed afleggen op het verenigingsvaandel. De dames wer den onlangs geïnstalleerd als leid ster, nadat zij met succes een cur sus van Scouting Nederland hadden afgerond. Die besloeg twee week enden en bestond uit een algemeen deel en een op de leidsters toege sneden programma, dat inging op het leiding geven aan kabouters en welpen en de educatieve spelletjes die geschikt zijn voor de jongste scouts. De opleiding past in het be leid van de Jeroengroep dat stren gere eisen stelt aan de leiding. De persoonlijke kwaliteiten van de tei- Zondag 13 juni 199 HERVORMDE GEMEEN] Den Burg: 9.30 u. ds. J i. De Waal: 11.00 u. ds Vlasblom. De Koog: 9.30 u ds Vlasblom Den Hoorn: 9 30 u. dhr M per. Oosterend: 9.30 u. SoBen Waddendienst; ds. E.J Vlj esl ds. J. Vonk. Oudeschild: dienst in Oosi De Cocksdorp: dienst in end GEREFORMEERDE KER Den Burg: 10.00 u. ds F.J uit Gent; uitz. via Radio 19.00 u. ds. F.J. Daane Oosterend: 9.30 u. SO Waddendienst in NH-keik; Vledder en ds. J. Vonk. 1 ds. J. Vonk GEREFORMEERDE GEME in kerkgebouw Schot Oosterend: 10.00 en 1{ dienst; woe. 16/06:19.00o Harinck. GEREFORMEERDE KERfnZ gemaakt): in de Doopsgezinde kerk Burg: tot nader order geen op Texel DOOPSGEZINDE GEMEEI ni Kogerstraat, Den Burg: 11 ds. L. van Wijk-Hoekstra, De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 11 ds. G. Sipkema; doopdiens ROOMS-KATHOLIEKE K( Den Burg: zat. 19.30 u. koor; uitz. via De Lichl 10.45 u. Ritmisch Koor Bre#e' 19: De Cocksdorp: rozenkransgebed, zon. 9.5 ral Sint Jan: zat, 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg bare lezing, 10.30 u.: Jeha Christus - Maken zij een Drieèenheid? Wai studie, 11.20 u 'De brurkte onderscheidini gen'. er nl lik te de lis «ei <w 91 il d( ders wegen zwaarder dan voorheen en het streven is iedere nieuwe lich ting een cursus te laten volgen. De dames kregen de bijbehorende versierselen opgespeld door be stuurslid Anne de Vries, waaronder het rode leidinglint en het insigne met de paarse lelie en het gele klaver blad. Het kwam De Vries - die met een tennisarm kampte en zijn rech terhand in een mitella droeg - bij het feliciteren goed uit dat scouts elkaar traditioneel de linkerhand geven, omdat die dichter bij het hart zit. De ceremonie werd besloten met het luidkeels scanderen door deelne mers en toekijkende collega's van de kreet; 'Jakki, jakki, jakki, hoi, hoi, hoi!'. Het Overlegorgaan Natioj 'De Duinen van Texel' donderdag 17 juni vanall een openbare vergadel vindt plaats in het gemtl Op de agenda staan onde toelating van particuliere J in het overlegorgaan, del ling van het bezoekerscel beheers- en inrichtingspll vacatures van de coördinal educatief medewerker. Het overlegorgaan is een sa kingsverband waarin divera ties en belangengroepen vertegenwoordigd. Zij kon de tweede keer bijeen, 's0 krijgen zij een uitgebreid pi« voorgeschoteld, met ondi excursies, een lunch in Pi rond 13.00 uur de opening zogenoemde Kindematuurp bos aan de Califomiëwet Medewerkers van 'Texel He woensdag in Oosterend langs voor een zogenoemd; actie ten behoeve van Roem geven dozen af met het deze te vullen met allerta vensmiddelen. Wat er pre moet, blijkt uit een bijgeleve De dozen worden een week 23 juni, weer opgehaald. V maand worden de dozen ni memë gebracht, samen me' dere spullen die het afgel zijn ingezameld. Ze zijn voor een klein dorp in het ropese land, waar zo'n 170c leven Er kan ook geld worden maakt op giro 49.23.872 li van M. van Asperen, DenB der vermelding van Texel H geld wordt gebruikt om il vullen en de kosten van ht port te dragen Hl

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2