'Comedia de la NIOZ' vol eigenwijze types i cn Agenda teso Op puinhopen naar nieuwe toekomst KLAVER TE KOOP GEVRAAGD TEXELSE^? COURANT Weekendienst Texelse artse lülll oud Papie TEXELSCHE COURANT Improvisatie van Piranha in Klif 12 Extra boot voor verenigingen Gedeputeerde heropent Kampeersnol Geslaagd VRIJDAG 25 JUNI 1999 'We zijn toch een beetje een bijzondere club', geven Maarten van Arkel, Anneke Bol, Marcel Wernand en Yvonne Bonne van zichzelf (QQ (Foto Joop Rommets) 'Comedia de la NIOZ' Is een vreemde eend in de bijt van de Texelse toneelwereld. Waar de meeste verenigingen op het eiland voor de zekerheid van een vrolijk blijspel of een droevig drama kiezen, wagen ze zich op 't Horntje met overgave aan de meest onvoor spelbare en moeilijke stukken, die ze ook nog eens met een onge kende flair op de planken brengen. 'We zijn nogal eigenwijs', ge ven ze zelf toe. 'En een aanwijzing van de auteur is allerminst heilig, ook niet als die uit eigen gelederen komt.De liefhebbers kunnen zondag hun hart ophalen, wanneer de groep een optreden verzorgt tijdens het mini-eenakter-festival in Question Plaza. 'Het was vlak', antwoordt acteur Marcel Wemand op de vraag hoe de voorlaatste repetitie is verlopen van De Bijsluiter, de eenakter die hij zelf schreef. Hi] kijkt zuinig. 'Fantastisch, het zit er helemaal in', reageren col lega's Maarten van Arkel, Anneke Bol en Yvonne Bonne even later op dezelfde vraag. Ze grijnzen in de rich ting van Wernand, kennelijk heel goed wetend wat die ervan vond. Het onderonsje is typerend voor de rest van het gesprek, waarin je je regelmatig kimt afvragen of de ant woorden serieus zijn of alleen maar bedoeld om elkaar te dollen. De be reidheid om de interviewer aan een leuk verhaal te helpen, werkt ook regelmatig verwarrend, zeker wan neer de één zijn anekdote nog niet heeft afgerond, terwijl twee anderen alweer vol enthousiasme aan een nieuwe beginnen. Volgens Maarten van Arkel, die meestal regisseert maar ditmaal weer eens zelf op de planken staat, is chaos een bekend verschijnsel bij Comedia de la NIOZ: 'Eén keer had den we Aris Bremer als gast-regis- seur. Hij zei dat hij nog nooit zo n ongeorganiseerde bende had ge zien.' Yvonne Bonne, die vroeger bij de Dumkanters speelde en er een paar jaar geleden als gastspeler bij werd gevraagd bevestigt het beeld: 'Ik wist niet waar ik terecht was geko men Het is hier veel minder de regisseur die bepaalt hoe een stuk moet worden opgevoerd. Hij leidt de repetitie wel, maar verder bemoeit iedereen zich ermee Van Arkel is ervan overtuigd dat de groep door de gemeenschappelijke inbreng 'veel verder' is gekomen dan anders het geval zou zijn geweest 'Je komt tot heel andere dingen dan de regisseur in zijn eentje kan be denken. Dat gebeurt op verschil lende manieren. De ene keer is ie mand melig, een andere keer zijn er verschrikkelijke botsingen waaruit allerlei moois tevoorschijn komt.' De regieaanwijzingen die in vrijwel elk toneelboekje staan en die afkom stig zijn van de auteur genieten wei nig gezag bij Comedia de la NIOZ. Van Arkel. 'We bedenken zelf wel of die ons uitkomen En voor hetzelfde geld worden grote gedeelten ge schrapt. Dat gebeurt ook als het een stuk van Marcel is.' Wernand quasi- bedroefd 'Ze hebben eens tien blad zijden eruit gehaald. Ik heb dagen achter elkaar gehuild.. 1 Comedia de la NIOZ heeft naam gemaakt met nogal absurdistische stukken, waarbij ook 'moeilijke' au teurs als Brecht en Pinter niet wor den geschuwd. Dat is met altijd zo geweest. De groep ontstond in 1975, toen enkele leden van de personeelsvereniging Gevaarlijk snoepgoed opvoerden. 'Dat was de kluchtigste klucht die je maar kunt bedenken, vreselijk', herinnert Van Arkel zich, die als enige van de hui dige groep toen al meespeelde. Het jaar erop werd Chips ten tonele ge voerd, het stuk dat bij menigeen nog in herinnering voortleeft omdat de acteurs voortdurend jenever dron ken in plaats van te doen alsof. Gevolg was een toenemende chaos. Toen het door Wim de Bruin ge speelde personage tenslotte op kwam terwijl dat voor het vervolg noodlottig was, redde de debuterende Marcel Wernand de zaak op inventieve wijze met de woorden. 'Wil jij even naar het toilet gaan'' De mensen in de zaal maakte het allemaal niet veel uit. Ze genoten, zoals ze dat bleven doen toen er 'vreemdere' stukken werden opge voerd 'Oorspronkelijk speelden we alleen voor NlOZ-publiek', herinnert Wernand zich 'De hele opzet was om een feestavond te organiseren en die vooraf te laten gaan door een toneelstuk. Éérst naar toneel kijken en dan bier drinken en over het stuk praten, dat werkt altijd. Als je een gezellige avond wil hebben zonder dat je iets organiseert, dan staat ie dereen elkaar eerst een hele tijd katterig aan te kijken.' Ook op het podium zelf werd flink gelachen. Een anekdote die alleen al voor stralende gezichten zorgt bij de herinnering eraan betreft Bertus Heerschap, die een sikkeneurige fi guur moest spelen die voortdurend naar cowboyfilms zit te kijken. Als plagerij had Wernand een video ge monteerd waarop galopperende paar den werden afgewisseld met nogal confronterende pornografische scè nes. 'Het trof zo dat zijn vrouw in de zaal precies in het verlengde van de televisie zat. Bertus was nietsver moedend, maar hij verroerde geen draad Aliëtte Fonds stond net boven op een kruk. Ze flikkerde er van schrik vanaf.' De groep maakte ook furore buiten Texel. Enkele malen werd opgetre den tijdens eenakterfestivals in Den Helder en het stuk 'Niemand heeft meer pijn', geschreven door Marcel Wernand, werd voor kankerpatiënten in het Amsterdamse AMC opge voerd. 'En het absolute hoogtepunt was natuurlijk de publieksprijs die we in Schagen ontvingen', spot Wernand. 'Ja, een prachtig tegeltje met een paard erop', speelt Van Arkel mee. Erg leuk maar dan vooral achteraf, was het televisieprogramma waar voor Marcel Wernand en Bouwe Kuipers werden gevraagd, nadat ze daags na Ouwe Sunderklaas auditie hadden moeten doen 'Ticket to Hollywood, zou dat gaan heten. De opnamen waren in Nieuwegem en de presentatie was in handen van Karin Bloemen', vertelt Wernand. 'We had den een stuk voorbereid uit Tootsie Voor de gezelligheid namen we ook Maarten maar mee. Hadden we dat maar nóóit gedaan. Ze bleken een heavy nodig te hebben, wat dat ook moge zijn. Ze zagen Maarten met z'n grote baard lopen en vroegen hem mee te doen Op de televisie die in de kleedkamer hing zagen we Maarten constant op het podium staan En wij maar wachten, zeven uur lang. Op een gegeven moment ging zelfs het NOS-volk naar huis. De beelden van de auditie waren prima, kregen we later te horen. Hadden we daar de hele dag voor niks gezeten... Toch was het best leuk. We hebben nog een hele tijd met Lex Goudsmit zitten praten.' Hoeveel stukken ze in de afgelopen 23 jaar hebben opgevoerd, durven oudgedienden Van Arkel. Wernand en Anneke Bol niet precies te zeg gen. Ze schatten het aantal op der tig tot veertig. Het hadden er nog veel meer kunnen zijn als alle ge plande uitvoeringen ook daadwerke lijk door waren gegaan. Vaartochten van spelers zorgden er regelmatig voor dat een stuk voor langere tijd werd uitgesteld, omdat na terugkeer van de persoon in kwestie wel weer een ander door het instituut naar verre oorden werd uitgezonden. Het stuk Vrijdag 25 juni In Cinema Texel draait om 19.00 en 22 00 uur The Matrix en om 19.00 en 21.30 uur Entrapment. In de Vrije School begint om 19.00 uur een lezing van schrijfster Jeanne Meys over de puberteit. De entree bedraagt 7,50. Zaterdag 26 juni Bij het wachtlokaal van Teso op 't Horntje kunnen wandelaars tus sen 6.30 en 7.00 uur van start gaan voor het Wandelrondje om Texel. Deelname kost ƒ15,-. In lichtingen via tel. 314451 Van 9.00 tot 14 00 uur is er in en rond de bollenschuren van Axel Lap aan de Witteweg een grote rommeltjesmarkt De opbrengst is voor de restauratie van het Hoornder kerkje. In Oudeschild wordt tussen 14 00 en 17.00 uur het Havenvistijn gehouden De toegang is gratis, 's Avonds speelt in een grote tent de feestband Shoreline. Kaarten kosten ƒ10,- Een uitgebreid pro gramma staat in de Vakantie krant. In Cinema Texel draait om 15.00 uur Holyman, om 15.00, 19.00 en 22.00 uur The Matrix en om 19.00 en 21.30 uur Entrapment. Zondag 27 juni TVTexel heeft in haar programma items met namen als 'Opkikker- dag', 'Shetland ponies en alpaca's, 'Het Proefkonijn' en 'Texelse tuinen'. Er zijn uitzendin gen vanaf 8.00, 11 00, 14.00, 17.00 en 21.00 uur. Op de parkeerplaats van zwem paradijs Calluna in De Koog wordt van 11.00 tot 15.00 uur kofferbak- markt gehouden In Cinema Texel draait om 15.00 uur Holyman, om 15 00, 19.00 en 22 00 uur The Matrix en om 19.00 en 21 30 uur Entrapment In restaurant de Worsteltent wordt vanaf 15.00 uur opgetreden door de Texelse muzikanten Jaap Dros en Rikus Kloosterhuis. De toegang is gratis In De Waal begint om 15.00 uur de eerste wedstrijd om het Texels ringsteekkampioenschap In Question Plaza in Den Burg begint om 20 30 uur een mim-fes- tival met eenakters van Comedia de la NIOZ en een groep die be staat uit leraren van OSG Den Helder Kaarten kosten ƒ10,- en zijn verkrijgbaar via tel. 314394 en 312749 (na 18.00 uur) en aan de zaal. Maandag 28 juni In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur Entrapment en om 21.00 uur The Matrix. Op de Schoudieck in Den Burg begint om 19.30 uur een open luchtconcert van hef Koninklijk Texels Fanfarecorps Toehoren is gratis. In de NH kerk van De Koog be gint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. In d'Ouwe Ulo begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Dinsdag 29 juni In het Maartenhuis bij De K09 wordt antroposofisch meds spreekuur gehouden. Afsprat maken (bij voorkeur dinsdag t sen 10 00 en 12.00 uur) viai 317 282 In Cinema Texel draait om 195 en 21 30 uur Entrapment eno 21 00 uur The Matrix In de RK kerk van Den Burg b gint om 20.15 uur zomeravondconcert met Els k (sopraan) en Joost Veerman (i gel). In theater Klif 12 in Den Hoo begint om 21.00 uur de caban voorstelling De Kribbebijter v de groep Piranha. De entree ti draagt 20,- (ƒ15,- voor 'Vrie den'). Om de te verwachten drukte i baas te kunnen zet Teso zaterda tussen 9.35 en 16.05 uur et extra boot in Hoogwater te Oudeschili Vr. 25 6.27 en 18.30 u. Za. 26 7.27 en 19 30 u. ZO. 27 8 17 en 20.10 u Ma. 28 8.54 en 20.57 u Di. 29 9.34 en 21.37 u Wo. 30 10.26 en 22 26 u Do. 1 11.06 en 23.00 u Vr. 2 11.35 en 23.35U Aan het strand is het ongeveer een a eerder hoogwater De zon koa 30 juni op om 05.21 uur en gaat orde om 22 03 uur 28 juni volle maan. 30ja springtij. dat voor dit voorjaar in studie was genomen, kon wegens ziekte van één der spelers niet doorgaan. Maar ook de kritische houding ten opzichte van de eigen prestaties was soms reden om een stuk te schrappen. 'We zijn toch een beetje een bijzon dere club. Zoiets kan een vereniging in éen van de dorpen waarschijnlijk niet maken, ook met ten opzichte van het publiek.' Ze geven toe in meerdere opzichten in een luxe positie te verkeren: 'Al leen al die mooie zaal, natuurlijk, waarover we altijd kunnen beschik ken. Er zijn computers in het ge bouw waarmee je allerlei effecten kunt bereiken. Er is een vaste groep mensen die altijd wel wil helpen. En in de werkplaats kunnen we allerlei rekwisieten maken. Buiten werktijd natuurlijk', lacht Wernand Sinds het eerste toneelstuk hebben ongeveer vijftig mensen op het po dium of tussen de coulissen ge staan. Toch baart het gebrek aan doorstroming wel eens zorgen. 'Om dat we eigenlijk gewoon een personeelsvereniging zijn. melden nieuwe leden zich niet zomaar aan We moeten soms de hort op om een bepaalde rol te kunnen invullen. Dat valt vaak niet mee. Misschien is de drempel voor nieuwe mensen inder daad wel hoger vanwege de eisen die we aan onszelf stellen. En het zal ook met onze leeftijd te maken heb ben. We zijn natuurlijk gewoon een club ouwe zakken.' Wernand grijnst: 'Bouwe Kuipers heeft wel eens ge zegd dat we allemaal moeten stop pen en het anderen laten overnemen. Maar waarom? Als ze wél willen spelen, maar niet bij ons, dan rich ten ze toch gewoon een eigen groep op. Daarvoor hoeven wij er toch niet mee op te houden...?' De door Marcel Wernand ge schreven eenakter De Bijsluiter wordt zondag opgevoerd in Question Plaza en vormt onder deel van een mini-festival. 'Lera ren Toneel OSG Den Helder' is de andere groep die optreedt, met het stuk Feest op de agenda van C.G. Wiegand Bruss. De avond begint om 20.30 uur. Kaarten kos ten ƒ10,- en zijn te bestellen via tel. 314 394 of 312 749 of verkrijg baar aan de zaal. Uitsluitend in spoedgevalli van zaterdag 8.00 tot maand 8.00 uur: Dokter R.A. van den Bent1 Haasdijk, Kikkertstraat 12. Cocksdorp, telefoon 31623 Aanvragen visites tussen 9. en 10.00 uur. Zaterdag en za dag apotheek geopend 1 17.00 tot 17.30 uur, Kikkertsti 12, De Cocksdorp. Inltsj spreekuur van 12.00 tot 12.: Schilderend 38, Den Burg» van 17.00 tot 17.30 uur ini Kikkertstraat 12, De Cocksdq zonder afspraak. Pas na de zomer van 1945 kwam de Texelsche Courant weer een beetje op gang. Vanaf de tweede helft van 1944 tot september 1945 moesten de abonnees het doen met een minimum aan krant: geruime tijd met slechts één editie per week (alleen op zaterdag), doorgaans niet groter - maar wel vaak kleiner - dan een kwart vel. Vergeleken met de krant van vandaag is dat een formaat van zo'n vijf kolommen in de breedte, in de hoogte lager dan de helft van deze pagina. Er verschenen zelfs kranten met groter dan deze Kroniek. De weinige keren dat wel geld aan advertenties werd besteed, betrof het overlijdensberichten. De op stand van de Georgiêrs was nog maar kort voorbij en had ook vele burgerslachtoffers geëist; grote delen van het eiland lagen in puin. Een bericht van SV Texel laat weten 'door de ernstige gebeurte nissen op 6 April, waarbij ook een onzer jonge leden Dick Moerbeek het leven liet, zijn de tramings- wedstrijden tijdelijk stopgezet. Ook de krant zelf was door de opstand getroffen De beide gebroeders Duinker, sinds 1925 eigenaren van het bedrijf, vielen 'beiden als slachtoffer van het drama, dat 6 April j.l. op ons vreedzaam eiland werd ontketend en zoovele gezinnen in diepe rouw heeft gedompeld.'Joh. M. Duinker is met de negen andere Texelaars op het strand bij de Mok doodgeschoten. Gijs Joh. Duijker werd in zijn woning door het moordend vuur van de Duitsche kanonnen zwaar gewond.Gijs zou korte tijd later aan zijn verwondin gen bezwijken Een algemeen blijk van medeleven geeft luitenant ZATERDAG 17 FEBRUARI 1945. DE~STKÏJI) IN NEDERLAND (BNO) Door luchtaanvallen werden in de afgc loepen week in Nederland 106 burgers gedood en verscheidene honder den meer of minder ernstig gewond Een 500-tal woningen word verwoest In het gebied ten Z.O. van Nijmegen is het '"..:c!itc geallieerde offensief nu ont brand maar nog niet volledig tot ont wikkeling gekomen Van de 20 stormboo- tcn, waarmee Canadeczen de Waal overstaken, werden ei acht O van Er- Ie k o m tot zinken gebracht In Gen nep wordt in straten en huizen hevig gevochten. Ook gaat het er O van Roer mond fc-1 aan toe Boris Kamergoef namens de Georgiêrs en de Berg Kaukasiérs in een ingezonden brief. 'Er is veel gebeurd dat wij anders hadden gewenscht, wij betreuren het in het bijzonder dat zoovele burgers het slachtoffer werden. Laten de Texelaars er van overtuigd zijn, dat wij hun eiland nmmer zullen vergeten. Nog lang zullen wij in ons eigen land van u spreken Hulde en dank, grote dank.' Pas op 18 augustus - na de overgave van Japan - kon de Texelsche Courant openen met de kop 'Het is vrede', maar al voordien werd op de puinhopen gewerkt aan een nieuwe toekomst. '7 juni j.l. arriveerde hier de heer F.L.A. Maandag. Hij werd tot waarnemend burgemeester benoemd. De heer Ir. Maandag is voor velen op Texel geen onbekende, voor eemge tijd sprak hij hier over ruilverkaveling. Ert. 'Volgende maand komen er 500 Duitsers om de mijnen, versperringen en andere obsta kels, die de geallieerde invasie- troepen moesten tegenhouden (ij op te ruimen. Maar: 'Badlustig Texel zal het voorshands met het Texelstroombad bij Ceres moeten doen 58e JAARGANG No. 5925 scholen te A dam weer open. Den Haag deelt mee, dot tot leniging van de voed- sclnood in het westen des lands de vee- levering ingang 12 Febr. in versneld tem po moet geschieden-, hierdoor zal ook gebriliksvec geleverd moeten worden Aan wie tijdig levert zullen dc voor ge- bri.ik.ivcc geldende prijzen worden bc- tacld (Het Volk) BEKENDMAKING. Degenen, die kinderen van elders in hun gezin hebben opgenomen, diencr. hiervan aungifle te doen ten Gemeente huize. vóór Donderdag 22 Febr 1945, zulks in verband met een in te stellen genees kundig onderzoek Texel. 17 Februari 1945. Te Burgemeester voornoemd RUK DF VRIES Afstempeling bcurlvaartndrcsscn ge schiedt Maandag a-S. op Kommandantur v an 7,30-10.- u Hoogstens 50 kg aardoDoe- Icn per vrachtbrief cn niet meer dan drie vrachtbrieven per familie aanbieden. Na Maandag wordt met meer afgestempeld. INVENTARISATIE CONSUMPTIEAARDAPPELEN. Iedere aardappclverbouwcr wordt ver zocht Maandag as. van 9-3 u. in Dc Lindeboom (achterzaal) opgaaf te willen doen van bi; hem aanwezige cons.-aard appelen. Wie verhinderd is, doe zijn opga ve schriftelijk aan kantoor PB1I te Den Burg. Ieder werkc zooveel mogelijk mee. Contactcommissic-Asscn De koerier is Woensdag met dc Texelsche post in Assen aangekomen. Hedenmorgen vertrekt hij weer naar Texel Datum van vertrek nog niet bepaald. Wie mei tranen zaaien, zullen met gejuich BURGERLIJKE STAND VAN TEXEI.. van 10 tot en met 16 Fcbr. 1945. Geboren Egbert zv Jozef Schelfhout cn Marijke dc Jong. Pietcr Jan zv Arie C Zutphcn en Anna v.d Wal Neeltjc dv Klaas Dijker cn Cornelia v d Poll Cor nells Willem zv Joh C Bakker en Joh P Vcrbeinc Catharina Elisabeth Maria dv Joh C v Hccrwaardcn cn Gcertruida Tuinsma Anna Ktasina dv Reijcr Ecl- man en Klaske Vogelzang Getrouwd Frans Gerrit Vermeer cn Neeltjc Schagen Overleden Jankc Koolstra 59 jaar geh m Klaas Pranger Maartje Koster, 86 jaar, wed v R Kos Gevonden voorwerpen: kinderwantje, want, kindcrporlcmontiaie, rozenkrans, kussen, porternonnaie. De weerbaen van de kans Seer lightclijck kan keeren (Vondel). Het podium van Klif 12 is leeg, met alleen drie trapjes. En dan is er licht, vier mannen, muziek. Het begin van De Kribbebijter, een voorstelling van de groep Piranha over een vakman en zijn grootste verlangen. 'Zijn beroep? Mis schien vertelt u dat wel', zeggen de leden in hun persbericht. 'Zijn verlangen? Dat komt misschien van zes rijen voor u. De muziek is een stoel naast u. Het publiek le vert stof, de acteurs kiezen.' De Kribbebijter is een voorstelling met een hechte structuur. En (och worden de personages, de liederen, het licht, de teksten en de muziek volgens Piranha ter plekke te be dacht. Dat betekent dat de spelers met veel gevoel voor timing, theater en humor aan hun verhaal moeien bouwen, dat menig zweetdruppeltje wordt geplengd, maar ook dat het plezier van de cabaretiers zelf 'echt' is. Kortom, Piranha beleeft altijd een première 'Deze avond is even verrassend als spannend. Wie niet beter weet, zou denken dat voor dit stuk intensief is gerepeteerd', schreef Het Parool over de groep 'Piranha, de beste improvisatiegroep van Nederland', meende het Amsterdams Stads blad. 'Wees getuige van een creatie', promoten de mannen zelf Dinsdag 29 juni in theater Klif 12 in Den Hoorn. Aanvang 21.00 uur. Entree 20,- (ƒ15,- voor Vrienden). Diner vooraf mogelijk (vanaf 19.00 uur) Texelse verenigingen en clubs die in het komend seizoen gebruik willen maken van een extra-bootdienst (in verband met bijvoorbeeld een be zoek aan een concours of manifes tatie) kunnen zich tot 27 augustus bij de Welzijnsstichting (tel 315 582) aanmelden voor deze service, die Teso onder bepaalde voorwaarden verleent. De Kampeersnol op de grens van bos en duin achter hetTurfveld, is nu ook voor rolstoelers te beklim men. Staatsbosbeheer heeft een speciale hellingbaan aangelegd, die op woensdag 7 juli officieel zal worden geopend door me vrouw Aranka Goyert, lid van ge deputeerde staten, in het bijzon der belast met onder meer openluchtrecreatie. De Kampeersnol, doorTexelaars ook wel 'Jan Klaassenberg' genoemd is voor de rolstoelers bereikbaar vanaf de boskiosk aan de Nattevlakweg. Vanaf het Westerslag zou ook heb ben gekund, maar dan zou veel in grijpender graafwerk nodig zijn ge weest. De 200 meter lange hellingbaan is gemaakt van klei- schelpen en vertoont een helling van 1:16 tot 1:20 wat conform de richtlij nen is. Op enkele plaatsen is een verbreding gemaakt waar kan wor den gerust. Iedere zaterdag haalt Scouting! oud papier op in Den Burg. wordt verzocht dit vóór 10.00 uur de straat te zetten, in niet te g bundels of een kartonnen i (geen plastic zak). De papier™ komt in de volgende straten Beatrixlaan, Noordwester, II reep, Zeebries, Vloedlijn, 0 slag, Vaargeul, Schoorwal Gasthuisstraat (van Pontweg Beatrixlaan). In De Waal wordt zaterdag oud; pier opgehaald. Leerlingen, oud en leerkrachten van de Rei IJskaschool komen tussen 930 10.30 uur langs de huizen. Oud pier kan ook worden ingeleverdbg schapenboet in De Mars, naasll gebouw van Kotex De 16-jarige Eva van der Visiss de Berger Scholengemeenschap Bergen geslaagd voor het Mavo-e men op D-niveau. (advertentie) MAKELAARDIJ BV Dé agrarische makelaar MakelaardijTaxatiesFinancieringen «Onteigeningen GOEDVERKAVELDE LANDBOUWBEDRIJVEN VOOR BEDRIJFSVERPLAATSERS Klaver Makelaardij BV Vijverweg 2 - 1733 AS Nieuwe Niedorp Telefoon 0226 - 414008 Improvisatietheater van Piranha' In Klif 12. (Foto Joan van Lmgon)

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2