Junioren AVT verrassen bij finale in Almere Veelbelovende reeks gevarieerde concerten Choo's Restaurant mix van Europa en China Zomerwerk kerken al dertig jaar actief .TEXELSE couRANT' Zomertoemee KTF over Texel start in De Mars Extra wedstrijd zeilers CKZ Voedselactie voor Roemenië succes Orgel en zang in Zomeravondconcert Schoolkwesties en vechtpartijen in Historisch blad Verbouwd 'Azië' klaar voor 21ste eeuw J^ednjvïgheid Jeugdbowlen Leden Westerslag houden zeilweekend Vakantiekaart biedt nieuwe mogelijkheden Aqua-jogging Titel Heri Hodie naar Chris Stolken Mieke van den Bent Ringsteken var start in De Waal VRIJDAG 25 JUNI 1999 De Raad voor het Zomerwerk van de Texelse Kerken heeft voor het komende seizoen een pro gramma voorbereid dat niet al leen de toerist maar ook de Texelaar het nodige te bieden heeft. Eilanders zullen vooral geïnteresseerd zijn in de histori sche kerkentochten, dia-avonden, de interkerkelijke diensten en de concertserie, die dit jaar extra aan trekkelijk is door de komst van musici die al jaren op het verlang lijstje stonden, maar tot nu toe telkens waren verhinderd. Kerkdiensten, al dan niet geestelijke bijstand, muziek, een gezellig praat|e met een kopje koffie en cul tuur-historische evenementen het Zomerwerk geeft al meer dan dertig jaar een extra religieuze en sociale dimensie aan het vakantieverblijf op het eiland Ook dit jaar zijn Bram en Maartje Guiljam al sinds eind mei bezig met het organiseren van acti viteiten voor toeristen, maar vanaf zondag 4 juli is er dagelijks iets te doen en is het kloppend hart en tref punt van het Zomerwerk - 'De Schuil hut' achter de NH kerk in De Koog - geopend. De interkerkelijke zomeravond diensten die worden opgeluisterd met muziek en zang worden ook door Texelaars bezochl. De eerste dienst is op 4 juli om 19.30 uur in de RK kerk van De Koog, als Ds. J Vlasblom voorgaat en de Gospeltrain optreedt. Daarna is er tot en met 29 augustus iedere zondag een dienst in de Koger RK of NH kerk. Trouwe eilandbezoeker en organist Fokke Walstra uit het Friese Kootstertille zal ook dit jaar de samenzang me nig keer begeleiden De jeugdige, talentvolle trompetist David van Kwawegen bezoekt Texel al sinds zijn vierde en belooft een vaste muzikale waarde voor de diensten te worden. Ook groepen treden op Er is ruimte voor spontane aanmelding door muziek- en zang gezelschappen die 'toevallig' op het eiland verblijven en een bijdrage wil len leveren. Op 25 juli is er een tweetalige, Ne derlands-Duitse dienst, die in sa menwerking met de Evangelische Kirche Deutschland en het bisdom Essen wordt georganiseerd. Concerten De concertserie die aanstaande dinsdag in de RK kerk van Den Burg van start gaat met een optreden van mezzo-sopraan Els Kal en organist Joost Veerman, omvat elf concerten die - verspreid over de Texelse ker ken - iedere dinsdag om 20.15 uur beginnen De musici hebben allen een conservatorium-opleiding geno ten en hun sporen ruimschoots ver diend Voor het eerst komt een harpiste naar het eiland: Meija Blok. Zij speelt op 20 juli met organisl Piet Hulsbos samen, die ook optrad op het 60-jarige verjaardagsfeest van Het plafond en de wanden zijn rijk voorzien van kristal en spiegels waarin Chinese symboliek is gegra veerd. zoals vissen, planten paar den. vrouwen, schepen, allemaal naar een idee van Choo en echtge note Chee Bij de entree domineert een grote afbeelding van Hong Kong Ook het afhaalbuffet is aangepast aan de nieuwe stijl, de vloer is van graniet Het wachtzaaltje heeft plaatsgemaakt voor bankjes langs de wand. waardoor de achterlig gende eetzaal ruimer is geworden Een groot venster zorgt voor extra licht. Vernieuwd is ook de pui in de voorgevel. 'Het restaurant is een mix van Europees en Chinees', om schrijft Choo de nieuwe aankleding. Respect De cultuurkloof met de Texelaars blijkt een stuk smaller dan in het verleden Misdroegen aangeschoten klanten zich toen nog wel eens in het restaurant, daarvan is volgens Choo al lang geen sprake meer. De Texelaars respecteren ons, zoals wij hen.' Dat de contacten van Choo en z'n familie op Texel niet veel verder gaan dan een geanimeerd praatje, heeft onder meer te maken met de drukke werkzaamheden in het res taurant. 'We runnen de zaak met z'n vijven, da's best intensief dus. Tij dens m'n vrije dag ga ik het liefst naar familie en bekenden aan de vaste- wal. Mijn broer heeft een zaak in Helmond en m'n zwager in Venlo. Ik kom veel in Amsterdam, het middel punt van de Chinese gemeenschap in Nederland Eén keer per jaar, tij dens de viering van het Chinese nieuwjaar vieren we daar groot feest De vakanties die Choo zich gunt brengt hij het liefst door in Singapore, waar ook zijn kinderen verblijven. 'Maar ik ga ook wel eens naar Hong Kong of TaiwanOp de vraag waarom hij met, zoals zoveel Neder landers, eens gaat wintersporten, barst hij in lachen uit. 'Ik op ski's, dat geloof je toch zelf niet.' Omdat de zeilers van de Cocks- dorper Kustzeilvereniging wegens slechte weersomstandigheden en andere pech nog niet voldoende manches hebben gezeild, wordt zon dag een extra clubwedstrijd ingelast. De eerste briefing wordt om 10.00 uur gehouden in het gebouwtje van CKZ bij paal 33. Ter afsluiting van het verenigings seizoen geeft het Koninklijk Texels Fanfarecorps de komende weken concerten in een aantal buiten dorpen Om de vele donateurs in De Mars een plezier te doen (en er nieuwe te werven), is er voor het eerst ook een concert in de nieuw ste wijk van Den Burg Dat gebeurt komende maandag op de Schoudieck, aanvang 19.30 uur. Als de belangstelling inderdaad zo groot is als KTF verwacht, dan wordt De Mars in het vervolg jaarlijks in de serie Zomeravondconcerten opge nomen De andere optredens zijn op maan dag 5 juli in De Waal (bij de NH kerk), op maandag 12 juli in de RK kerk van De Koog en op donderdag 15 juli in de katholieke kerk van De Cocksdorp 'In alle gevallen wordt door dirigent Frank Meijer een pret tig in het gehoor liggende keus ge maakt uit het uitgebreide repertoire van de vereniging', belooft KTF. Om het publiek op de concerten te attenderen maken de majorettes en de drumband vanaf 19.00 uur een rondgang door het dorp. De concer ten zijn allemaal gratis te bezoeken De concerten in De Waal en Den Burg zijn buitenconcerten, die alleen doorgang vinden als het niet regent. Zo'n 200 van de 300 dozen die de organisatie 'Texel Helpt' vorige week in Oosterend uitdeelde, zijn woens dag gevuld weer opgehaald. De do zen bevatten houdbare voeding als koffie, thee, bloem, rijst, cacao sui ker en pasta, maar ook zeep, tand pasta en kaarsen, allemaal bestemd voor Roemenië. Vele mensen kozen ook voor een financiële bijdrage, om het transport te kunnen bekostigen. Inmiddels is ongeveer ƒ4000,- opge haald. Op 10 juli gaan alle goederen van Texel af om vervolgens richting Roe menië te worden vervoerd. Dit zijn behalve de voedselpaketten ook dekens, kleren, knuffels en ander speelgoed Totaal is er volgens Texel Helpt ongeveer 110 kuub in gezameld. de goederen die eerder dit jaar voor Albanië werden ingeza meld met meegerekend. Te weinig onderwijzers, te grofe klassen, een te laag salaris en over belasting. 220 jaar geleden ging het onderwijs er ook al onder gebukt, zo blijkt uit de jongste uitgave van de Historische Vereniging. Ook onge schoolden, zoals Antje en Pacha Gorter, passeren de revue. Uit oude notariële akten diepte de redactie gegevens op over caféruzies. De namen van de betrokken partijen zullen menig lezer bekend in de oren klinken. Het blad omvat verder vaste rubrieken als Tessels Prate en Een verhaal bij een foto De uitgave is voor 7,50 verkrijgbaar bij de Texelse boekhandels. Mezzosopraan Els Kal en organist Joost Veerman zijn de uitvoe rende musici tijdens het eerste Zomeravondconcert, dat dinsdag om 20.15 uur begint in de RK kerk van Den Burg. Totaal worden er in de komende maanden elf van deze concerten gegeven, waarvan de organisatie in handen is van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Beide musici hebben hun sporen verdiend in de muziek. Kal stu deerde barok en lichte muziek aan de Hogeschool voor de Kunsten in Amsterdam en volgde master- classes bij Margreet Honing en Meinard Kraak Nu studeert zij bij Herman Woltman. Kal heeft een omvangrijk en veelzijdig repertoire en verleent als solist medewerking bij koren (onder meer Bachcantates), Chang Kor Choo, exploitant van Kantonees-lndisch restaurant Azië en al vanaf 1978 werkzaam op Texel, voelt zich hier als een vis in het water. Om dat te onder strepen heeft hij z'n zaak aan de Groeneplaats volledig verbouwd. In vijf weken tijd onderging de bui tenkant, maar vooral het interieur een gedaanteverwisseling. Van middag tussen 17.00 en 18.30 uur houdt hij open huis en vanaf 19.00 uur schuiven genodigden aan voor een uitgebreid diner. Onder de gasten zullen veel Texelaars zijn. want die weten De Chinees sinds jaar en dag goed te vinden. 'Natuurlijk komen hier ik in het seizoen ook veel toeristen over de vloer, maar daarbuiten moeten we het toch vooral van de Texelaars hebben. We hebben héél veel vaste klanten. De meeste komen het eten hier afhalen, maar anderen strijken ook regelmatig in het restaurant neer En het lopend buffet is altijd erg in trek We merken de laatste jaren dat er meer belangstelling is voor onze specialiteiten. Ze vragen dan "Choo. wat zullen we eten?". En dat zet ik ze een echt Kantonees gerecht voor.' Singapore Choo (47) was zestien jaar toen hij het voorbeeld van z'n oom volgde en de armoede in Singapore verruilde voor het welvarende Nederland. 'Ik begon in 1968 in een restaurant in Utrecht, belandde in '77 in een fami liezaak in Amsterdam en via-via kwam ik een jaar later in het toen malige Po Sian op Texel terecht, de zaak die ik heb overgenomen.' Halverwege de tachtiger jaren ver nieuwde hij het bedrijf, waarin het roodgetinte interieur en bijpassende versiering en lampen de oosterse sfeer benadrukten. 'Daar waren we op uitgekeken, zodat we nu een heel andere richting in zijn geslagen.' Daarbij werd niet op een paar centen gekeken. Het rood maakte in de voor zaal plaats voor de combinatie zwart en donkerblauw, terwijl achterin bor deaux en blauw overheresen. Voor de derde en vierde plaats in de wintercompetitie van het jeugdbowlen was iedere punt nog belangrijk. Na drie games eindigde Loodgietersbedrijf Keizer met 491/j punt op de vierde plaats en Hotel Brinkzicht met 51 punten op de derde plaats. Hotel de Branding was met 62V4 punt goed voor de tweede plaats Met al weken een veilige voorsprong was de eerste plaats met 70 punten voor Interpole on the Cover. Dimitri Verseput gooide bij de jeugd de hoogste game van het sei zoen (207) en Eelco Buis de hoog ste serie van het seizoen (539 pms over 3 games). Tot slot werd nog een toernooi gespeeld waaraan zestien jeugdspelers deelnamen Na een spannende voorronde van vijf games gingen zes spelers naar de finale, waar het er spannend en geconcen treerd aan toe ging Ais zesde stond Dennis Hin in de finale; een goede prestatie voor een eerstejaars-spe ler. Jesper Kragt ging als vijfde de finale in Als eerstejaars-speler gooide hij het hele seizoen al goed. wat hij ook in de finale doorzette. Dit leverde hem een vierde plaats op. Ronald van Benthum. als derde ge plaatst had zijn avond met en viel terug naar de vijfde plaats. Dimitri Verseput ging als eerste de finale in, maar moest een paar plaatsen af Kustzeilvereniging Westerslag maakt komend weekeinde een uitje naar Vlieland. De zeilende leden rei zen zaterdagochtend - uiteraard - per catamaran vanaf de eigen lokatie bij paal 17. De niet-zeilers maken de overtocht vanuit De Cocksdorp met De Vriendschap van Sil Boon. Er wordt gekampeerd op camping Stortemetk De kosten voor het weekend bedragen ƒ75.-, opgave (zo snel mogelijk) kan bij de fam. Bak ker. tel. 313 270 of de fam. Jager, tel. 020 - 463 94 30. De D-junioren van Atletiek vereniging Texel hebben zich ver rassend goed geweerd in de 'gebiedsfinale' van de landelijke atletiekcompetitie, die zaterdag in Almere werd gehouden. Tussen de dertien sterkste ploegen van Noord holland, Flevoland en Utrecht kwa lificeerden de Texelaars zich als zesde. Het bleek in het warme Almere geen toeval dat de uit Hans Duin, Bart Riegman, Bart Speekman, Maarten Steenvoort, Hendrik Arendsen en Jip van Zoonen bestaande ploeg zich via regionale voorrondes had ge plaatst Na de eerste onderdelen namen de jongens zelfs een prach tige vierde plaats in Het slot was iets minder, maar toch nog alleszins bevredigend. Wellicht dat de ploeg nóg beter had gepresteerd als Freek Verpaalen had meegedaan Hij kwam kort geleden ongelukkig terecht en brak een arm. Het spits werd zaterdag afgebeten door Arendsen. Duin, Van Zoonen en Steenvoort, die een snelle tijd (46 12 seconden) lieten noteren op de 4x80 meter estafette en daarmee de vijfde plaats opeisten Nog beter was de 80 meter horden. Jip van Zoonen werd derde in 14.08 seconden, een tijd die goed was voor een clubrecord en waarmee hij zich op dit onderdeel bovendien tussen de beste tien at leten van Nederland schaart Hendrik Arendsen finishte in 15 00 seconden en werd zesde. Op de 1000 meter demonstreerde Maarten Steenvoort zijn kwaliteiten van middenafstandloper Hij bouwde zijn race gelijkmatig op en eindigde op de elfde plaats in 3 33 97 minu ten, een fractie boven zijn persoon lijk record. Met 3.58.08 verbeterde Bart Speekman zichzelf wel. Bij het verspringen leek Van Zoonen niet tot zijn gebruikelijke afstanden te kunnen reiken, maar de laatste poging (4,33 meter) bracht hem toch nog op een zesde plaats. Hendrik Arendsen wist bij het hoogspringen wederom met de hoogte van 1,35 meter te bedwingen. Het lijkt zo lang zamerhand een magische hoogte te worden voor de lenige springer, die bleef steken op 1,25 meter, waar mee hij negende werd Bart Riegman laat keer op keer zien zich goed te ontwikkelen op de tech nische nummers. Nu stootte hij de kogel 7,99 meter ver, goed voor een vijfde plaats en een 'dik' persoonlijk record Het discuswerpen leverde hem zelfs een derde plaats op. Ei genlijk had hij de grens van 22 me ter (de limiet voor het Nederlands kampioenschap) willen beslechten, maar ook zijn 19,41 meter was van grote klasse De afsluitende 80 meter sprint werd afgewerkt door Hans Duin en Bart Speekman. Duin was bij de meer kamp in Heerhugowaard al snel ge weest op dit sprintonderdeel en ein digde met een prima tijd van 11 9 seconden ook nu weer voorin. Speekman kwam uit op 13 5 secon den en verbeterde zijn persoonlijk record ruimschoots. Gesteund door hun successen zijn de Texelse junioren nu vastbesloten de limieten te halen voor het Neder lands kampioenschap, dat in sep tember wordt gehouden. staan en eindigde op de derde plaats. Als tweede stond Milton Verseput in de finale en met een mooie slot- game van 166 behield hij deze plaats. De eerste plaats ging naar Eddy Witte die als vierde de finale in ging. Hij gooide geconcentreerd een gemiddelde van 166 over drie games en een slotgame van 206 Helaas kon hij niet bij de prijs uitreiking aanwezig zijn. want hij moest gelijk weer naar de keuken. Na een lang seizoen is de bowlmgjeugd aan de zomerstop be gonnen, het nieuwe seizoen begint in oktober weer Opgave bij Trijn Stiggelbout tel: 312412. Uitslagen winterleague: 1 Interpole on the Cover 70 punten, 2 Hotel de Branding 62Vi. 3 Hotel Bnnkzicht 51, 4 Loodgietersbedrijf Keijzer 49M-. 5. Verseput Verzekeringen 49. 6. Disco Dancing Team 42b; 7 Teletubbies 11b. Aerobics, sportvissen op zee en een rondvlucht boven Texel zijn de nieuwe activiteiten die de be zitters van de Jongeren Vakantie- kaart kunnen beoefenen. De kaar ten worden vrijdag 2 juli tegen betaling van 30,- verstrekt in dorpshuis d'Ouwe Ulo. Met de Vakantiekaart kunnen jonge ren van tussen 11 en 14 jaar oud in de vakantieperiode kiezen uit een vijftiental sportieve activiteiten, waaronder catamaranzeilen, kanoën, paardrijden, golfen, skaten en abseilen. In principe kunnen ze viermaal een keuze maken, met dien verstande dat sommige onderdelen twee bonnen kosten. De Vakantiekaart, die dit jaar voor de vierde keer wordt uitgegeven door de Welzijnsstichting, is een groot succes. De opzet om jongeren die te oud zijn voor bouwdorp en te jong voor vakantiewerk en wier ouders met op vakantie gaan avontuurlijke activiteiten te laten beleven, sloeg in voorgaande jaren zó aan, dat de kaart binnen een uur was uitver kocht. Om gedrang en oververhitting te voorkomen, wordt de verkoop dit maal anders aangepakt Verspreid door het hele dorpshuis staat vanaf 17.00 uur een tiental ouders klaar, eik met een stapeltje kaarten. Er zijn op dit moment 275 kaarten beschik baar. ledereen die zich echter om 17.00 uur binnen de muren van d'Ouwe Ulo bevindt, is verzekerd van een kaart. Voor het 'teveel' is al een sponsor gevonden. De Jongerenkaart wordt mogelijk ge maakt dankzij steun van het Konin gin Juliana Fonds en doordat deel nemende bedrijven korting verlenen In verband met de grote animo gaat maandag in zwembad Molenkoog een extra groep aqua-jogging van start. Onder begeleiding van vrolijke muziek werken de deelnemers in het water aan hun conditie. De les duurt van 19 15 tot 19 45 uur Opgave bij de kassa van het zwembad (vanaf 12 00 uur). Mieke van den Bent, kampioen dames enkel en dubbel, prolongeerde haar titel (Foto Robbert van du Tennisvereniging Heri Hodie be leeft momenteel een zeer actieve tijd. De toernooien en de racket avond zijn goed bezet, evenals het clubkampioenschap dat van 12 tot en met 20 juni werd gehou den in De Cocksdorp. De inschrij ving was een afspiegeling van de clubverhoudingen; iets meer da mes als heren. Mieke van den Bent prolongeerde haar titel. Bij de heren won Chris Stolk. Gestreden werd om de onderdelen heren en dames enkel en dubbel De mix zal in september plaatsvinden, waarmee ook het seizoen voor de club wordt afgesloten. Bij het dames enkel moesten de aankomende jon gere speelsters dit jaar de eer laten aan de geroutineerde oudere dames. In de A-poule ging de eindstrijd tus sen Mieke van den Bent en Els Ooyevaar. In de eerste set dicteerde Ooyevaar het speltype en tempo, maar in de tweede en derde set wa ren de rollen omgedraaid. Met hoge en zachter geslagen ballen ontre gelde Van den Bent haar opponente (2-6, 6-0 en 6-1). Hiermee prolong eerde de Cocksdorpse haar titel, die ze ook in '98 in de eindstrijd tegen Ooyevaar behaalde. In de dames B- poule wist Thea Rutten de nog zs jonge Nelleke Saai ternauwernn van zich af te houden. Bij een ge aantal wedstrijdpunten moesten setresultaten de doorslag geven De dames dubbel werd gedomines door het duo Mieke van den Bentf Ooyevaar Ongeslagen behaald ze de titel, met het duo Ditte We dorp/Coby van der Linde als tweei In de B-poule van dit onderdeel r» rasten de nog niet zo lang spelen Meline van Onzen en Ramona Hu man hun tegenstandsters door, partijen te winnen Tweede in ds poule werden Linda de Bloois, Hanna Knippenberg Het onderdeel heren-enkel kendes zeer spannend en wisselend verin Dirk-Jan Saai stond voor de opj zijn titel te prolongeren. In eent beten strijd tegen Chris Stolk de druk hem evenwel te veel. Cii Stolk bleek degene die zichzelf beste in de hand kon houden momenten dat het minder goed g Dit verschil bezorde hem uiteind de titel (6-2, 3-6 en 6-3). In de heren dubbel-poule stond op papier - vrij gelijkwaardige I pels opgesteld. In spannende gelijk opgaande partijen werden' de punten verdeeld. Uiteindelijki het al langer samenspelend i Robbert van den Bent en H Schraag een maat|e te groot vos concurrentie. Chris Stolk en B Maas veroverden de tweede pis theaterproducties Tierkreis van Stockhausen) en aan opera's Mi kado van Gilbert en Sullivan). Bo vendien werkt ze samen met di verse ensembles - met het Kodaly-trio trad ze op in het Concert gebouw - en maakte ze radio-opna men voor de Concertzender en de NCRV. Joost Veerman studeerde orgel en kerkmuziek aan de conservatoria van Alkmaar en Utrecht. Hij is thans organist van de Goede Herderkerk in het Noordhollandse Huizen en als muziekrecensent verbonden aan het Reformatorisch Dagblad. Op het programma staan dinsdag werken van onder anderen Cesar Franck, Berlioz, Schumann en Ravel. De toegang is gratis. Aan het eind wordt gecollecteerd ter bestrij ding van de kosten Liefhebbers van het aloude n* steken verzamelen zich zondaqi De Waal, waar volgens traditie: opening van het seizoen plaatsvin De wedstrijd begint om 15.00 uuri wordt georganiseerd door bewor,c van De Waal en de ringstee commissie van menvereniging Ti sen Wad en Duin. De strijd omh Texels kampioenschap bestaat w uit zeven wedstrijden. De finale is: 18 augustus in Den Burg. De deelnemers worden zondag ve wacht op het terrein van de gebroi ders Van Heerwaarden aan c Polderweg Op het opstelterre wordt de betaling voor de numme borden geregeld. koningin Beatrix. De week daarna zijn de gerenommeerde sopraan Margot Endel, countertenor Jan Brinke, violiste Erna Sommer en organist Gerard Leegwater te beluis teren. Op 3 augustus schallen Zweedse trombones en trompetten door de Koger RK kerk als het Stockholm Classic Brass Quartet op Texel te gast is. De concertserie eindigt op 7 september. De toegang is gratis, een collecte moet de kos ten enigszins dekken. Net als vorig jaar worden in de her vormde kerk van De Koog dia-voor stellingen gegeven. Tot en met 25 oktober zijn iedere maandag om 20.00 uur andere beelden te zien en vertellen diverse deskundigen van uit hun eigen achtergrond over het eiland Zo doen een jutter en een vertegenwoordiger van Rijkswater staat hun relaas. De toegang is 2,50, kinderen betalen een gulden. De historische kerkentocht is even eens geprolongeerd Verschilled gidsen vertellen over de geschied nis van de Texelse gebedshuizene hun directe omgeving. Ondanks verbouwing is ook het Hoornd kerkje in het programma opgenon* De tochten starten tot aan de herfë vakantie iedere donderdag om 140 uur bij De Schuilhut. De route won per auto afgelegd Wie geen ad heeft kan eventueel met een ands meerijden, maar zeker is dat met Wijzigingen en aanvullingen op hel f gramma, de locaties en de tijden staan v; meld m de Vakantiekrant, die op vrijdag* gratis bijlage van de Texelse Courant v? schijnt De Schuilhut (Parnassiastraat 2 De Koog.ü 317 224) is tijdens de verschillende activ* ten geopend en op maandag- en woensd; avond van 19 30 tot 20 30 uur en op df derdag van 16 00 tot 17 00 uur Bram e Maartje Guiljam zijn buiten die uren voortf gen te bereiken op tel 318 581 In De Schuilhut wordt na afloop van de activiteiten een kopje koffie gedronken praat In het gebouw bevindt zich tevens een bibliotheek waar gasten boeken kd* lenen. (FoioRi"*

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 6