A/aar mag u wél ;n niet vliegeren? Overzicht maatregelen openbare orde Agenda Samen werken aan geslaagde zomer Geef uw tip door! Legionella- folder .1EXELSE p COURANT1 )verlast? Igef de politie! Huis-aan-huis krant Lllenniumprobleem Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis O Bestemmingsplan Buitengebied APV-wijziging vliegeren Begrotingsraad Begrotingspuzzel Spreekuren B&W Informatierubriek van de gemeente Texel Ruimtelijke ordening VRIJDAG 25 JUNI 1999 Zorg dat u deze zomer niet wakker ligt van overlast. Bel in acute gevallen 1-1-2. dan gaat de politie er direct op af Voor minder spoedeisende zaken kunt u terecht op 072-5498360. jDeze week verschijnt de Nationale iMillenmumkrant De acht pagina's tellende uitgave wordt in een op- I lage van 7.6 miljoen stuks huis- |aan-huis verspreid. De krant is een onderdeel van de publieks campagne die de overheid voert om de bevolking te wijzen op de pro blemen die zich rond de jaarwis seling kunnen voordoen. De overheid geeft zelf het goede voorbeeld door alle gevoelige ap paratuur te testen. De gemeente zal in juli controleren in hoeverre de eigen organisatie "millennium- proof0 is. Daarnaast wordt particu lieren en ondernemers verzocht tij dig maatregelen te nemen om te voorkomen dat hun apparatuur het begeeft. Het gaat niet alleen om computers, maar alle apparaten die met een zogeheten "chip" zijn uit gerust. Om zekerheid te krijgen, kan men het beste even met de leve rancier contact opnemen. Pak het 2000-probleem aan, voordat het 5 voor 12 is! Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficiënt en adequaat kunnen af handelen. Met grote nieuwsgierigheid kijk ik uit naar het komende hoogseizoen. Tot nu toe heb ik het toerisme als een gezellige factor op Texel erva ren. Ik ben mij er echter van bewust dat de massale komst van vakan tiegangers in de zomer tot minder leuke situaties kan leiden. Naast het drukke verkeer en parkeer problemen denk ik daarbij vooral aan overlast in de nachtelijke uren Tijdens een avond stappen kunnen feestvierders het plezier van ande ren (gasten en bewoners) danig vergallen. Vandaar dat de ge meente in samenwerking met poli tie en ondernemers een reeks nieuwe maatregelen heeft afge sproken. De gemeenteraad heeft hierover positieve besluiten geno men. Elders op deze pagina staat een overzicht van de gemaakte af spraken Om van dit beleid een succes te maken, doe ik een beroep op ie ders medewerking. Je kunt nu eenmaal met van politie en dorps wachten verwachten dat zij overal ogen en oren hebben. Bovendien is het oplossen van problemen niet alleen hun verantwoording. Texel stelt de grenzen en het is de taak van iederéén om er op toe te zien dat deze grenzen met worden over schreden. Hoe sneller u de politie waarschuwt, hoe effectiever zij kan optreden Alleen wanneer de poli tie meteen ter plaatse is, kunnen raddraaiers „lik op stuk" krijgen. Aarzel dus niet. maar bel bij over last tijdens de nachtelijke uren di rect de politie Als het gaat om mel dingen die geen uitstel dulden, bel dan het alarmnummer 1-1-2 In an dere gevallen kunt u het gewone nummer 072-5498360 bellen Daarnaast is het van belang dat u bij schade en/of vernielingen en andere strafbare handelingen aan gifte doet bij de politie Verder hou den we ons aanbevolen voor tips en opmerkingen over openbare orde en leefbaarheid U kunt deze tijdens kantooruren melden bij Rom van Schaik of Marc Oosterdijk van de gemeente, telefoon 362151. In het seizoen zal ik met de direct betrokken partijen een aantal ke ren overleg voeren over het ver loop van het seizoen. Als de prak tijk daartoe aanleiding geeft, zullen we de zaken bijsturen. Het zal er vooral om gaan dat bij alle betrokken partijen voldoende vertrouwen bestaat dat de weder zijdse afspraken worden nageko men. Ik ga er vanuit dat ieder zijn verantwoordelijkheden, rechten én plichten kent en daarnaar weet te handelen Een eerste kennismaking mef het uitgaansleven in De Koog heb ik al achter de rug De Koger Rocknight vormde een mooie aanleiding voor een avondje „stappen" Het is mijn bedoeling deze zomer vaker een kijkje te nemen. Niet alleen in onze bruisende badplaats overigens. Ik ben van plan om vermomd als toe rist mijn vakantie op Texel door te brengen. Een prijs voor degene die uw burgemeester weet te herken nen... Een in alle opzichten geslaagde zomer toegewenst! De burgemeester, C. J. Geldorp-Pantekoek. Wie opmerkingen en/of tips heeft over openbare orde en leefbaarheid, kan deze melden bij de gemeente. Rom van Schaik (tel. 362151) en Mare Oosterdijk (tel 362247) zullen u tijdens kantooruren graag te woord staan. Wat mag er niet en wat mag er wél, en zo ja waar? De raad heeft tot de aanpassing besloten, omdat het vliegeren in toenemende mate bleek te leiden tot hinder en gevaarlijke situaties. Mocht tot voorheen op de meeste plaatsen op het eiland worden gevliegerd, de nieuwe regeling gaat uit van een algeheel verbod. Dit houdt in dat overal op het ei land het vliegeren op of aan de weg is verboden, inclusief de stranden. Het verbod heeft overigens betrek king op exemplaren met twee of méér stuurlijnen, de zogenaamde bestuurbare vliegers. Het gebruik van eenvoudige, éénlijnige vlie gers, blijft overal toegestaan. Gelijktijdig met het instellen van het verbod zijn drie locaties aangewe zen waarop het vliegeren met be stuurbare vliegers wél is toege staan. Alle drie gebieden bevinden zich op het strand. Deze zoge naamde vliegerzones zijn gelegen nabij Den Hoorn, ten noorden van De Koog en nabij De Cocksdorp De exacte begrenzing is als volgt: - tussen paal 10 93 en 11.68; - tussen paal 21.31 en 22.51; - tussen paal 28.40 en de strekdam. Op het bijgevoegde kaartje zijn deze zones gearceerd ingetekend. Met borden, aangebracht op de genoemde strandpalen, is het be gin en einde van elk gebied aan gegeven. Ook in de vliegerzones geldt uiteraard dat rekening moet Heeft u vragen over de veteranen- ziekte7 Wilt u weten hoe een Legionella-besmetting ontstaat? Op welke plaatsen u wel of geen risico loopt en welke maatregelen u kunt nemen om de besmetting te voorkomen? Dan is er nu de publieksfolder „Legionella", waarin antwoorden staan op de 25 meest gestelde vra gen. De folder is een initiatief van de ministeries vai Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer (VROM) en Volksge zondheid, Welzijn en Sport (VWS). De uitgave is verkrijgbaar bij post kantoor en bibliotheek. Ook kunt u kosteloos een exemplaar afhalen bij de balie van het gemeentehuis. worden gehouden met andere strandgebruikers. In samenwerking met de vlieger vereniging en de verkooppunten wordt een zo breed mogelijke voor lichting gegeven over de nieuwe regeling Binnenkort verschijnt een informatiefolder waarin de regels voor het vliegeren zijn vermeld. Nadere informatie is verkrijgbaar bij bureau Bestuursondersteunmg, te lefoon 362150 De gemeenteraad heeft op 9 maart en 8 juni van dit jaar inge stemd met een reeks maatrege len ter verbetering van de open bare orde en beperking van over last tijdens het seizoen. Hierbij zetten we de voornaamste af spraken op een rijtje. Nieuwe sluitingstijden regeling horeca: 01.00 uur sluiting terrassen 02.00 uur deuren lokaliteiten dicht en begin afbouw muziek uit eetgelegenheden dicht sluiten natte horeca Overige maatregelen: - betere bebording en verlichting 02.30 uur 03.00 uur naar en op de taxistandplaats aan de Nikadel - indien nodig extra inzet dorps wacht - intensiveren van het lik-op-stuk beleid door de politie om hiermee hinderlijk gedrag meteen de kop in te drukken - gerichte alcoholcontroles - aansluiten bij de landelijke anti- alcohol campagne, speciaal ge richt op kamperende jongeren van het houden van „happy hours" door de horeca - controle van horeca-lokaliteiten op handel en gebruik van drugs - de huidige taxistandplaats een definitieve status geven en de in richting verbeteren ■niï kW* Goedgekeurde melding bouwvoornemen SM M van derVenne voor hel plaatsen ve blokhui a/d Dorpsstraat 256* te De Koog (verzonden 'uni 1999) C Eijkhout voor het plaatsen v e blokhut a/d Duykerdam 45 te Den Burg (verzonden 15 iuni 1999) ,n9evolge de /\lgemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bin- nen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitge mikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de "wiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een a schrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u er°pdat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sec tor Bestuursrecht, Postbus 252,1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voor lopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen Fam R Bakker voor het vergroten ve woning a/d Boodtlaan 42 te De Koog (ontvangen 15 juni 1999), P Raukema-van Leeuwen voor de verbouw ve woonhuis a/d De Houtmanstraat 73 te Oudeschild (ontvangen 16 juni 1999), C M Dros voor het plaatsen v e woning met garage a/d Schilderweg 208* te Oudeschild (ontvangen 17 juni 1999). Mevrouw Rademacher voor het plaat sen van dakkapellen a/d Roggeslootweg 275 te De Cocksdorp (ontvangen 17 juni 1999). T Dijkstra voor het plaatsen v e dakkapel a/d Roggeslootweg 672 te De Cocksdorp (ontvangen 17 juni 1999) M W Bakker voor het wijzigen ve gevel a/d Herenstraat 38 te Den Hoorn (ontvangen 17 juni 1999). Gemeente Texel voor het tijdelijk plaatsen van 2 units a'd Burdetstraat 8 te Den Burg (ontvangen 17 juni 1999); (am. C.J. Hm voor het plaatsen v e stal/loods a/d Nieuwlanderweg 101 te De Waal (ontvangen 18 juni 1999) St. Gemeenschapscentrum Oosterend voor het plaatsen ve. entree in dorpshuis a/d Mulderstraat 37 te Oosterend (ingekomen 18 juni 1999): J Vonk voor het wijzigen van een garage in werk-/hobbyruimte a/d Vloedlijn 14 te Den Burg (ingekomen 21 juni 1999) Aangevraagde melding bouwvoornemen E Raemaekers voor het plaatsen ve serre a/h Schilderend 34 te Den Burg (ontvangen 17 juni 1999), J Plag voor het plaatsen ve schuurtje a/d Kikkertstraal 70 te De Cocksdorp (ontvangen 22 juni 1999) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend Verleende bouwvergun ningen worden gepubliceerd. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders van Texel zijn voornemens medewerking te verlenen aan de bouwplannen van. M Uriot voor het plaatsen van een serre a/d Commandeurssingel 47 te Oudeschild, B. v/d Vis voor het plaatsen v e erker a/d Slotskolk 18 te Oosterend De bouwplannen zijn in strijd met de bestemmingsplannen. Voorts is het college voornemens vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan, door middel van toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan: De gemeente Texel voor het plaatsen van twee units t.b.v. klaslokalen a/d Burdetstraat 8 te Den Burg, gedurende de periode van 30 augustus 1999 tot 30 augustus 2004 De bouwtekeningen liggen vanaf 28 juni 1999 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis. Eventuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde plannen kunnen gedurende de termijn van tennzagelegging schnftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden ge maakt. Met ingang van 10 mei 1999 is de herziening ex artikel 30 WRO van het bestemmingsplan Buitengebied Texel, zoals dat door de raad op 14 juli 1998 is vastgesteld en door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland op 16 februari 1999 gedeeltelijk is goedgekeurd (bekendgemaakt d.d. 18 februari 1999), in werking getreden. Het plan ligt voor eenieder ter in zage op het gemeentehuis. Groeneplaats 1 te Den Burg, sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12 Het betreft hier een invulling van de door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland met goedgekeurde plandelen (besluit 25 februari 1997). Het belangrijkste punt in deze herziening is dat er aan de toelichting een natuur- en landschapsparagraaf is toegevoegd, en dat ter beoordeling van alle in het plan voorkomende flexibele bepalingen (vrijstellingen en binnenplanse wijzigingen) een algemeen toetsingskader is opgenomen, waarin afweging van de waarden/belangen van omringende gronden centraal staat. In de vergadering van 8 juni 1999 heeft de gemeenteraad een nieuwe regeling inzake het vliegeren (met meerlijnige vliegers) vastgesteld. Deze regeling is opgenomen m de Algemene Plaatselijke Verordening en maakt deel uit van de vijftiende wijziging Deze wijziging treedt in werking op de dag na het verschijnen van deze publicatie. Elders in deze krant, bij de Eilandberichten, is meer informatie over het vliegeren opgenomen In de maand juli worden in het ge meentehuis de volgende openbare vergaderingen gehouden: Dinsdag 13 juli: begrotingsvergadering, aanvang 14.00 uur Woensdag 14 juli: reguliere raadsvergadering, aanvang 19.30 uur Maandag 19 juli: commissie Bestuur Organisatie, aanvang 19.30 uur Dinsdag 20 juli: commissie Ruimte, Wonen Economie, aanvang 19.30 uur Woensdag 21 juli: commissie Welzijn Onderwijs, aanvang 19.30 uur Donderdag 22 juli: commissie Financiën, Werken en Milieu aanvang 19.30 uur De vaststelling van de gemeente begroting voor het jaar 2000 vindt plaats op dinsdag 13 juli. Eerst zul len B W volgende week schrifte lijk reageren op de algemene be schouwingen van de raadsfracties. Bij aanvang van de begrotings vergadering geeft het college nog een korte reactie. Daarna begint het grote politieke debat over de inkomsten en uitgaven van de ge meente. Uiteindelijk zal de ge meenteraad de begroting en het investeringsprogramma vaststel len. De vergadering begint om 14.00 uur en wordt 's avonds na een on derbreking voor een gezamenlijke maaltijd voortgezet Eenieder is welkom om de bijeenkomst bij te wonen op de publieke tribune van de raadszaal. Ook zijn de beraad slagingen rechtstreeks te volgen via Radio Texel. 106.1 FM of 98.5 op de kabel. De oplossingen voor de puzzel uit het boekje "Begroting in één oog opslag" komen inmiddels gestaag binnen Tot uiterlijk 12 juli kunt u nog meedoen. De antwoordstrook kunt u deponeren in de groene bus in de hal van het gemeentehuis. Wethouder P Bakker (financiën) zal dinsdag 13 juli voorafgaand aan de begrotingsvergadering, de trek king verrichten Hoofdprijzen zijn een reischeque ter waarde van 500,-, een jaar gratis huisvuil op halen voor een gezinshuishouding twv 437,- en een fraaie schets van A. Blok van der Velden. Wie thuis geen boekje heeft ontvangen, kan kosteloos een exemplaar af halen bij de balie van het gemeen tehuis. Het college van B&W houdt elke dinsdagmiddag spreekuur Een ieder kan terecht tussen 15.00 en 16 00 uur. Wie een afspraak wil maken moet even het raadhuis bellen, telefoon 362121 (advertentie) Eiland I berichten De „vliegerregeling" stond de af gelopen maand in het middelpunt van de aandacht. Uiteindelijk heeft de gemeenteraad besloten de regeling aan te passen. Nu de zomer is begonnen en het drukker wordt op het eiland, is het van belang dat ieder van de ge maakte afspraken op de hoogte is. Verleende bouwvergunningen A-P Zege rs voor het vergroten ve woning a/d Vloedlijn 30 te Den Burg (verzonden 16 juni 1999). E van Beek voor het plaatsen v.e woonhuis met garage a/d Muyweg 43a te De Cocksdorp (verzonden 17 juni 1999), G Waltenbauer voor het veranderen/vergroten ve. Zomerhuis a/d Slutterweg 130 te De Cocksdorp (verzonden 17 juni 1999), Th Witte voor het vernieuwen en wl*igenv.e dak van een woning a/h Achterom 21 te Den Burg (verzonden 17 juni 1999), Dhr Dijt worhet plaatsen ve opslagschuur a/d Westergeest 10 te Den Burg (verzonden 18 juni 1999), M.J.W. Veldhuis voor het veranderen v.e woning a/h Vroonlant 24 te Den Burg (verzonden 21 juni lamilieT Schoenmaker voor het veranderen v e woonhuis met appartementen a/d Hoorn- jffweg 30b te Den Hoorn (verzonden 21 juni 1999), Z W Stolk voor het plaatsen ve dakkapel adBarentszstraat 11 te Oudeschild (verzonden 21 juni 1999), P Dral voor het geheel vernieuwen ve kantoor tot winkel a/d Weverstraat 42 te Den Burg (verzonden 21 juni 1999); G W Jimmmk W0' hel verbouwen v e garage tot atelier/bijkeuken en plaatsen v e garage a/d Beatrixlaan 1 b te Oen Burg (verzonden 21 juni 1999) R Betsema voor het vergroten v.e. woonhuis a/dVlamkast 14 e Oudeschild (verzonden 22 juni 1999)

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7