Cjroen ^warC-Jexels in het hartL De Eijercoogh in ruil loor groter Panorama? Rookgordijn rond schone autobussen Voorwaardelijke straf en boete voor veeboer Uitgestelde luchtdoop voor scholieren TEXE^?||CO^R\XT (AzfauitcexM&ietut *7exet VJHC wil bedden verplaatsen naar Hogeberg 766: permanente vang asielzoekers j plek Eijercoogh Zwemparadijs fierhoogt entree Luchtje Kunst in het klein op De Fontein 2 Texelpop spettert in Molenkoog 5 De Bouw in beeld: aannemer regelaar 7 Vakmensen schaars 7 Tweede ambulance nog weekje in garage 8 Metselaars Vooruyt 9 Klussen en doe-het-zelf 9 Texelaar studeert af op haven Balgzand 11 Na ernstige verwaarlozing dieren: Politie houdt inbreker aan Brandje door kortsluiting TEXELSE'^COURANT T.A.Q- Corrtputx*-y (mmvi Verschijnt elke vrijdag t/m 27 augustus 1999 Advertenties 5EBICHT 15 SEPTEMBER 1887- NR 11391 VRIJDAG 2 JULI 1999 Uitgave Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv linbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG JNNEMENTSPRIJS ƒ58,60 PER HALF JAAR LOSSE NUMMERS ƒ1,65 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 323 000 E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Joop Rommets, tel. 319 405 of 06-20 31 5989 (b.g.g. 06-22 14 0276 of 06-22 14 0275) Nederlandse Jeugdherberg Centrale (NJHC) heeft de ge- inte gepolst in hoeverre het mogelijk is (een deel van) de aciteit van Eijercoogh te verplaatsen naar Panorama op de leberg. De vrijkomende ruimte aan de Pontweg zou wat eft Pieter de Groot (D66) bruikbaar zijn als permanente ang voor asielzoekers. Wethouders Schilling (Ruimte, len en Economie) ziet dat niet als een optie, maar wil wel esprek blijven met de NJHC. iluele afstoting van de coogh. waartoe de NJHC overi- nog met heeft besloten, houdt and met de ouderdom van het juw We moeten óf investeren afstoten', aldus vestigmgs- lager Anne van de Velde. De Iherberg aan de Pontweg, die «ld over de slaapzalen 100 heeft, biedt momenteel on- ik aan groepen scholleren, reremgingen en jongeren. Het i» budget, maar de exploitatie ipl naar tevredenheid. Het is met efficiënt om twee keu- twee bars en andere zaken ilte hebben. Het mooiste zou om die over te hevelen naar lama Deze teugdherberg telt lObedden en is wat luxer inge- onder meer met kleinere ka ïn het weekend logeren er en door de week bijvoor- ünparadijs Calluna verhoogt de 9 met ingang van maandag 5 lanƒ7,50 naar ƒ8,50 Deaanpas- J houdt volgens de directie ver- dmet de gestegen kosten. Het Ie eerste tariefsaanpassing sinds 'ername. De verhoging is door- )erd in overleg met de ge- fnte. Bezitters van certificaten len ƒ1,50 korting. Om de Jnmgstijden meer te laten aanslui- bijde behoefte van Texelaars en isten blijft het bad in de vakantie ode langer open af Texel meevliegt in de vaart ?r volkeren blijkt vooral uit de inkelketens, zoals je die in het tie land vindt Om veel redenen ft men zich aan bij zo'n orga- salie en vertrouwde bedrijfs- imen - en dat niet alleen - ver enen helaas uit het vrpsbeeld Hoewel, Citymeubel 'an kreupele Nederlands/En- e'se woordcombinatie) doet het goed op sien Tessels: ittiewel of sittiemetmeubel °9 gekker maakt onze bus- 'dememing het. Van AOT via ZH gepromoveerd naar Con- Mxion Over die naam hebben 'fe reclamejongens voor veel M lang nagedacht Deverbin- 'n9 tussen plaatsen en mensen eén woord'' Een gouden indst? Welnee, geforceerd ge- Be' De bussen rijden nu met uperschone dieselmotoren en Mio volgend jaar helemaal gra- s en vo°r niks. 'k Weet nog met Bed wat ik daarvan moet den- 'n- Sigaar uit eigen doos Echt 'ieuvriendelijk vervoer is na- 'vd'jk de Jan Plezier, maar Baraan zit een heel ander 'chtje lorszel S. Die vrouw in die dirndljurk et Tiroler hoed is niet onze bur gmeester beeld scholieren uit het voortgezet onderwijs.' Verplaatsing van slaapplaatsen past met in het huidige beleid van de ge meente. Wel staat het onderwerp vooruitlopend op de actualisering van het Recreatiebasisplan ter discus sie, Schilling: 'We denken over dit verzoek na Het terrein aan de Pont weg is een vrij gunstige locatie en het heeft een met alledaagse be stemming, al weet ik zo uit m'n hoofd niet welke.' De plek sluit aan bij gemeentelijke plannen voor ver dere invulling'van Den Burg West. Over de suggestie om er een perma nente asielzoekersopvang te vesti gen is de wethouder met enthou siast. 'We hebben best wel zitten brainstormen over een opvang Maar wegens de geluidshinder door het verkeer ligt de lokatie eigenlijk te dicht bij de Pontweg. We moeten eerst maar eens kijken hoe het bij Walden Noord verloopt en we heb ben ook de Vogelmient nog Een eventuele realisatie van een permanente opvang voor asiel zoekers op Texel sluit aan bij de doelstelling van de Stichting Wonen Texel. 'We willen graag participeren', aldus directeur Jan van Andel, die dit onlangs in een brief aan het college van b en w kenbaar heeft gemaakt. 'We zetten ons in voor iedereen die met zelfstandig in zijn of haar huis vesting kan voorzien Daar vallen asielzoekers ook onder. We hebben zelfs een inspanningsverplichting op dat gebied Organisatorisch en finan cieel zou het geen probleem zijn om een opvang van flinke omvang te realiseren Maar we hebben geen concreet plan uitgewerkt en ik heb ook nog mets van de gemeente ge hoord.' Pieter de Groot deed begin april schriftelijk het verzoek aan het col lege van b en w om initiatieven voor een permanente opvang voor asiel zoekers te ontplooien. Hij denkt met name aan alleenstaanden en noemt nadrukkelijk de locatie Eiercoogh Dit mede wegens de nabijheid van supermarkten, verenigingen en art sen 'Ik heb gemerkt dat er brede sympathie bestaat voor een perma nente asielzoekersopvang onder andere ook bij GroenLinks en bij de Stichting Wonen Texel Het college zou er nog naar kijken Cor van Heerwaarden en andere artiesten van Klif 12 demonstreerden hun eigen bus. (Advertentie) OpTexel rijden nu vijf Connexxion-autobussen op zwavelarme diesel. Bovendien zijn hun uitlaten voorzien van een CRT-fil- ter waardoor er vrijwel geen uitstoot meer is van roet en koolmonoxide. Van de introductie van de'schone' bussen werd woensdag een spektakel gemaakt want het was een landelijke primeur. Precies een dag later gingen in Amsterdam 45 schone bussen van het Gemeentevervoerbedrijf de weg op. Een Texelse veehouder, wiens vee in april in beslag is genomen, is door de economische politie rechter in Almaar wegens dieren mishandeling en verschillende milieumisdrijven en -overtredin gen veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee maanden, met een proeftijd van één jaar. Valt hij in herhaling dan moet hij zijn bedrijf nabij Oude- schild een jaar sluiten. Verder werd hij veroordeeld tot een boete van ƒ5.000,-, waarvan de helft voorwaardelijk is opgelegd. De opbrengst van het vee, dat bij de boer in beslag werd genomen, is verbeurd verklaard. De strafbare feiten waarvoor de vee houder is veroordeeld dateren uit 1998 en 1999, maar de milieu-afde- ling van de gemeente hield hem al tien jaar in de gaten en legde een lange lijst van misstanden aan. Ook burgers dienden klachten in tegen de veehouder. Zo werden in zijn weiland twee schapen aangetroffen die wa ren omgekomen van de dorst. Op 7 april van dit jaar besloten het Openbaar Ministerie, de Algemene Inspectie Dienst, de gemeente en de Landelijke Inspectiedienst van de Dierenbescherming tot een inval in De politie heeft deze week een 32- jarige Texelaar aangehouden op verdenking van verschillende in braken. Een inbraak in een wo ning in Oudeschild heeft hij in middels bekend. De breedbeeldtelevisie, een draag bare telefoon en diverse kleding die de verdachte daarbij buitmaakte, werden bij hem thuis aangetroffen. Het eveneens door hem gestolen geld had hij inmiddels uitgegeven. De man zit nog vast. Als gevolg van kortsluiting ontstond gisterochtend een brandje in het cafégedeelte van de sporthal van De Krim. De brandweer werd door het automatisch brandalarm gewaar schuwd. maar toen die arriveerde waren de vlammen al door het per soneel gedoofd. het bedrijf toen de veehouder het wel erg bont had gemaakt. Onder politie begeleiding werden 17 stuks sterk vermagerd jongvee in beslag genomen. De runderen ontbeerden in de bouwvallige stal een droge ligplek en zaten onder de mest Eén koe met doorligplekken en verlammings verschijnselen werd ter plekke uit haar lijden verlost. Op het erf werden bouwafval en autowrakken aangetroffen. De tuin en een weiland lagen onder een dikke laag vloeibare mest. Ook in de sloot was illegaal mest geloosd. Het introductiefeest speelde zich af op het barbecueterrein aan de Randweg in De Dennen en kreeg een verrassend en ludiek karakter door de medewerkers van theater- restaurant Klif 12. Die hadden hun eigen clowneske visie op het CRT- filter, waarmee ze een demonstra tie gaven. Bij het starten van een voor deze gelegenheid vervaar digd klein type autobus ontstond een dicht rood rookgordijn. Na het aanbrengen van een filter dat veel op een tomatenzeef leek,werd de bus na het nodige 'resetten' op nieuw gestart en nu ontsnapten dikke witte wolken, een hele ver betering. Verder diende zich nog een pseudo burgemeester aan met een toespraak en zelfs was er een jeugdgemeenteraad om aan de act bij te dragen. De echte burgemeester van Texel mocht ook nog wat zeggen en dat gold nog meer voor 'milieu'-gedepu- teerde drs Ada Wildekamp. Zij maakte duidelijk dat het schone openbaar vervoer op Texel past in de visie die gemeente en provincie heb ben op duurzaamheid Ze was vol lof over het project'DuurzaamToerisme' waar met alleen overheidsorganen maar ook de VVV, Teso, EcoMare en Recron bij zijn betrokken. 'Allen zet ten zich gezamenlijk in om ook in de toekomst Texel een toeristische trek pleister te laten zijn. Dat doen ze niet door spectaculaire attracties naar het eiland te halen maar juist door de grootste attractie van Texel, de na tuur, in tact te houden. Zouden ze dat niet doen, dan gaat Texel aan zijn eigen succes ten onder Hoe meer toeristen, hoe meer files drukte, vervuiling etc des te onaantrekke lijker Texel wordt. Het is dus ook van economisch belang om zuinig om te gaan met wat hier voor moois voor handen is Symposium Wildekamp ging in op de diverse deelprojecten die in het kader van Duurzaam Toerisme Texel worden ontwikkeld en kondigde aan dat de betreffende werkgroep daarover op 15 oklober een symposium zal hou den waar zij in elk geval bij zal zijn De provincie steunt het Texelse pro ject met een directe subsidie van f50 000,- plus een garantstelling van f240 000,- Dat laatste in afwachting van een beloofde rijksbijdrage krach tens het Gebiedgericht Milieubeleid. Commercieel manager G. van Lees verder pagina 5 (J'fj IjmL-Tnrl^4 Aft Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: groep ongeruste Texelaars NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6 Eindelijk was het dan zover voor Bonnie Vredevoort, Rody Penha en Paul ter Steege. winnaars van de kleur- en tekenwedstrijd die vorig jaar op de Jan Drijverschool in het kader van het educatieve project 'Water' werd gehouden. Drie keer hadden de Hoornder scholieren zich verheugd op een rondvlucht boven het eiland, maar telkens gooide het slechte weer roet in het eten. Alsof de duvel ermee speelde verschenen na een stralende ochtend woensdag middag wederom donkere wolken boven het Texelse vliegveld, maar toen het moment-suprème aanbrak klaarde de lucht op en daarmee de gezichten van de kin deren die onder begeleiding van juf Rita Penha het luchtruim ko zen. Voor de 12-jarige Bonnie en de 6-jarige Paul was het extra spannend want zij hadden nog nooit gevlogen. Rody (9) had al aardig wat vliegervarmg. maar nog met met een klein toestel, en dat vond hij 'veel leuker' dan zo'n grote Boeing De prijzen waren uitgeloofd door Uitwaterende Sluizen en water schap Hollands Kroon, ter gele genheid van de voltooiing van het werk aan de waddendijk in polder Prins Hendrik en de ingebruikname van het PH-ge- maal De twee jongste prijs- winnaartjes durfden nog met te vliegen en kregen een passend ander cadeau (Advertentie) Paul (links), Rody en Bonnie even voordat zihun eiland vanuit de lucht gaan zien. voor de vakantiekrant van 16 juli a.s. kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 7 juli a.s. bij de advertentieafdeling aan de Spinbaan 6,1791 MC. Telefoon 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 1