...daar bouw je beter mee DUIN Tï^ïl Tweede ambulance nog een week aan de kant V 'J TEXELSE g COURANT Actie over seizoen heen getild Jan van Wijk weer jeugd- golfkampioen Nieuwe routes Fietsdriedaagse Tuusrondje Veel kramen op Koger braderie J^edrijvig/jWr/ Boekhoudcentrale opent vestiging in Den Helder Subsidie voor zonneboilers Para's maken jacht op record (j eslaagd Gelaagd Kinderen maakten foto's van Rondje Bouwbedrijf Gieze b.v. Bouwbedrijf Gebr. Bruin BOUWBEDRIJF YERT BOON SYSTEEMBOUW De Cocksdorp Elko vr Vermeulen x Bouw b.v Firma Heerwaarden D&D bouw v.o.f. MAARCO BOUW K. Veenbaas Oudeschild Drijver bouw fbouw- timr wester!aken b.v. VRIJDAG 2 JULI 1999 Jan van Wijk heeft zondag zijn golftitel met succes verdedigd. De jeugdspeler nam op golfbaan De Texelse de Alan Rijks Beker' voor de tweede keer in ontvangst. De wisselbeker is vernoemd naar de architect van de golfbaan die de cup beschikbaar stelde. Het Texels kamioenschap voor de jeugd bestond uit een zogenaamde Vanaf maandag kunnen Texelaar en toerist gedurende drie avon den de mooie plekjes van het ei land op een sportieve manier ver kennen tijdens de Fietsdrie daagse. Deelnemers kunnen zelf bepalen hoeveel kilometer ze af leggen. De organiserende tourclub Taxi 312000 heeft door de aanleg van vele kilometers nieuw fietspad een aantal routes aan het programma kunnen toevoegen De etappes zijn 10. 25 en 40 kilometer lang. Het wedstrijdelement ontbreekt, dus van een roze. gele of witte trui is geen sprake Wel ligt er een aantal verras singen in het verschiet en houden de deelnemers een mooi herinnering aan de tochten over. De eerste avond gaat het parcours over dijkjes en door bossen en wordt hoeve Flora aangedaan. Dinsdag voeren de langste etappes o.a. naar molen 't Noorden, waar een stop is gepland. De laatste tocht is getiteld De kampioenen op een rijtje. sfrokep/ay-wedstrijd waarbij handi caps niet worden verrekend en al leen hel aantal slagen telt. Van Wijk had voor de 18 holes slechts 84 sla gen nodig Ook Jaap Duin zette een knappe prestatie neer met 89 slagen. Marline Zandee had vier klappen meer nodig om de baan twee keer te ronden en werd derde Op de kleine baan werd een klein kampioenschap gehouden onder de jeugdspelers die dit jaar met lessen zijn begonnen Hier won Wouter Bolier met 67 slagen, gevolgd door Meivin Kikkert (75 slagen) en Kevin van Zuilekom (78). Tot hiertoe en niet verder', een ver wijzing naar de tekst bij het door Jan Wolkers gemaakte kunstwerk op de PH-dijk, waar de fietsers langsko men De start is telkens tussen 18.00 en 19 00 uur bij hotel De Lindeboom waar maandag de voorinschrijving openstaat tussen 10.00 en 12.00 uur Deelname kost ƒ6,-; de jeugd tot 16 jaar betaalt de helft. I Js en weder dienende wordt zondag alsnog het Tuusrondje gevaren Deze door de Cocksdorper Kustzeil- vereniging georganiseerde tocht voor catamarans kon eerder geen doorgang vinden wegens de slechte weersomstandigheden. De briefing begint zondag om 10.00 uur in het clubgebouw van CKZ op paal 33 De boten worden rond 13.00 uur op het strand bij paal 9 verwacht voor een gezamenlijke lunch. Terug bij paal 33 wacht de deelnemers een Chi nese maaltijd. De organisatie bena drukt dat het om een toertocht gaat en dat iedere catamaranzeiler, ook niet-leden, welkom zijn De tweede ziekenauto van Ambulancedienst Texel blijft nog een weekje aan de kant totdat de Haagse rechtbank zich heeft uit gesproken over de hoogte van het bedrag dat het ministerie van Volksgezondheid. Welzijn en Sport aan achterstallig loon ver schuldigd is. Na de uitspraak, die volgende week vrijdag volgt, wordt de actie van het ambulance personeel opgeschort. Nadat de ambulancedienst het kort geding over de vordering op het mi nisterie had gewonnen adviseerde ondernemer Paul Smidt zijn perso neel met de actie te stoppen Ook het voornemen van het Centraal Orgaan Tarieven Gezondheidszorg (COTG) om 'Texel' jaarlijks drie ton meer toe te kennen speelde daarbij een rol. Het personeel en de vakbond CNV willen echter vasthouden aan de oorspronkelijke opzet om strikt vol gens de CAO te werken totdat de rechtszaak helemaal is afgewikkeld Op 9 juli wordt de actie opgeschort en is ook de tweede ambulance weer inzetbaar Het personeel wil de actie in ieder geval over het seizoen heen tillen, wanneer vele toeristen op het eiland zijn en de noodzaak voor een tweede ziekenauto het meest urgent is. In september zet ten de actievoerders de auto moge lijk weer aan de kant. Of dat gebeurt hangt mede af van de uitspraak van vrijdag en het definitieve besluit van het COTG. 'Als de heiverdeling van de budgetten inderdaad doorgaat zoals is voorgesteld en we er zoveel op vooruitgaan, is er wat mij betreft geen reden meer voor actie', is het commentaar van Paul Smidt. In De Koog wordt dinsdag de eer ste braderie van het seizoen ge houden. De ingrediënten zijn ver trouwd, want volgens een oude succesformule is er een streetband die over de markt mar cheert en halt houdt bij de ver schillende terrasjes, is er een draaimolen, een springkussen en kunnen kinderen zich laten schminken. De activiteiten voorde jeugd zijn gratis. Uiteraard zijn er ook veel kraampjes, dit jaar zo'n 35 in getal. 'De belang stelling viel eerst wat tegen, maar nadat we een advertentie in De Te legraaf hadden gezet, stroomden de aanmeldingen binnen vertelt eén van de organisatoren Gevolg is dat de markt kon worden uitgebreid, zodat met alleen de ondernemers in de Dorpsstraat maar ook die in de Nikadel van de extra bedrijvigheid profiteren Totaal worden acht braderieën ge houden De laatste staat gepland op dinsdag 24 augustus. Met de overname van De Jong Fiscale Dienstverlening in Den Helder zet NBC Eelman Partners een naar eigen zeggen strategi sche stap naar verdere expansie in de kop van Noordholland. Door deze nieuwe ontwikkelingen ont staat een organisatie van bijna zestig mensen, verdeeld over ves tigingen in Den Burg, Den Oever en Den Helder. NBC Eelman Partners, onder veel Texelaars (nog) beter bekend als de Boekhoudcentrale, heeft bewust voor de strategie van de gestage groei gekozen. 'De aard van de dienstverlening brengt met zich mee dat de inzet van specialisten van groot belang is. Als adviseur voor ondernemers moet je op een breed terrein kunnen adviseren en begelei den. Op deze manier zijn we in staat die krachten te bundelen en halen we steeds meer kennis in huis.' Centraal in de plannen staan de on dernemers in het midden- en klein bedrijf, die volgens de bedrijfsleiding in een steeds sneller veranderende omgeving moeten werken. De Helderse tak van NBC Eelman betrekt medio augustus een nieuw pand aan heLNiej^ediep Tot die tijd wordt geopereerd vanuit het kantoor van De Jong aan de Drs. F. Bijlweg. B en W hebben besloten door te gaan met het subsidiëren van zonneboilers. Voor 1999 en 2000 wordt daarvoor f f7.645,- uitgetrok ken. Wie een zonneboiler aanschaft be spaart daarmee ongeveer 30% op de aardgasrekening Een voorbeeld van succesvolle toepassing van zonneboilers vormen de huizen van Jan Dirkszoord in Den Burg. De bovenwoningen van dit complex gebruiken jaarlijks niet meer dan 600 a 900 m3 aardgas per jaar De ge meente steunt particulieren die zo'n boiler aanschaffen met f200.- in ge val van nieuwbouw en met f350.- als de boiler in een bestaande woning wordt aangebracht Deze subsidie komt boven de bijdragen waarmee Energie Noord West en het Ministe rie van Economische Zaken de aan schaf van zonneboilers al steunen. Deze subsidie is afhankelijk van het geïnstalleerd vermogen en bedraagt voor de kleinste installaties totaal f 666.- als het gaat om nieuwbouw en f 1.130.- bij bestaande bouw In het weekend van 17 en 18 juli zullen 72 Nederlandse skydivers boven Texel proberen een record te vestigen met de grootste vrije- val-formatie die ooit boven Neder land is gemaakt. Het oude record staat op 53 personen en dateert van 1993. Om hun poging te laten slagen heb ben organisatoren Herman Lands man en Simon Woerlee, werkend onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Lucht vaart, de beste 72 skydivers van het land uitgenodigd Vier middelgrote vliegtuigen zullen de parachutisten naar 5 kilometer hoogte brengen ledereen heeft zijn eigen plaats in de formatie. Met behulp van beelden van meespringende cameramensen zullen de scheidsrechters op de grond beoordelen of er inderdaad sprake is van een record De orga nisatoren hebben zich voorgenomen net zolang door te gaan tot de poging is gelukt. Voor de toeschouwers op het vlieg veld belooft het een kleurig spekta kel te worden Volgens de organisa tie komen alle Nederlandse para-vliegtuigen met springers naar Texel om de deelnemers aan de recordpoging aan te moedigen. De 21 -jarige Vera Blom uit Hoorn ('Vrij en Blij') is geslaagd vol het diploma lerares basisondervsj Ze volgde haar opleiding aan i Hogeschool Alkmaar, afdelrj PABO Blom liep stage op Lubertischool in De Koog 2e momenteel op Texel werkzaams invalster, maar verhuist binnenbJ naar Zeeland, waar ze zal probeij een baan te vinden De 20-jange Rob Schraag uit Oosterend (van garage Westend) is aan het Apeldoorn College geslaagd voor de opleiding Motorvoertuigen en Carrosserietechniek. Hij is werk zaam bij Van Sambeek Truckser vice in Oudeschild De hoeveelheid inzendingen viel wal tegen, maar de kwaliteit was goed en soms zelfs spectaculair. Dat vindt Jacco Dros van de VVV Texel, die tijdens de Ronde om Texel samen met ABC Design en kledingmerk Bad Boys een fotowedstrijd voor kin deren organiseerde De deelnemers konden voor f2.50 een wegwerp camera met rolletje kopen en vervol gens een dag lang foto's maken van de catamarans en het spektakel er omheen De jeugd koos voor uiteen lopende onderwerpen. Zo werden er foto's gemaakt van de wedstrijd, maar ook van het feestorkest op het strand, van een in de haven van Oudeschild gestrande boot en van een zelf in het strand geschreven logo van de Ronde De hierbij afge drukte foto van de start is van de jarige Erik Dubbeldam uit Kat», die er de eerste prijs mee behaal Andere eerste prijzen (een jack het logo van het Rondje van Boys) waren er voor de 10-jai Annemarie Baars uit Delft en jarige Erik Koomen uit Delft De tweede prijs, een fleecetrui, bï gewonnen door Jay Erwich (6 jsj. uit De Koog en Rosalie (5 jaatji Laurent (7 jaarvan der Ende i Monster. De derde prijs, een sya cap en handschoenen, werd in j wacht gesleept door Lara Oosteih (10 jaar) uit Purmerend, Liseloi Schoo (10 jaar) uit Den Burg en Rei Oosterhof (7 jaar) uit Zoelermea Maaike Koomen 11 jaar) uit Niem Niedorp en Judith Timmer (9 taai). Oudeschild wonnen een kink. vakantieboek over de Wadte eilanden. De 7-jarige Erik Dubbeldam uit Katwijk won een van de eerste prijzen met deze de start. Bouwbedrijf H. Daalder Zonen b.v. 0222 - 316265 0222 - 311292 0222 - 314859 0222 - 312386 0222 - 316244 0222 - 318555 0222 - 313945 0222 - 313070 IIHHbKbcDkiJr t NIEUWBOUW, VERBOUW EN ONDE 0222 - 310655 Bouw- en timmerbedrijf 0222 - 312236 en timmerbedrijf JESmiïSm Frans r.v.v Zegel STaSp Bouw Cf AjzljbRZkMC fkOOGÉZ TEXELSE BOUW ONDERNEMING B.V 0222 - 314225 0222 - 310620 0222 - 362700 0222 - 312488 grond water en wegenbouw 0222 - 313257 0222 - 315351

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 8