Idool Eltingh blijkt ideale tennistrainer Feest Achter Diek ongedwongen, als altijd Wat ik zeggen wou... Anoniem TEXELSE couRANT Ringsteekstrijd ware thriller Afscheid hoofd Kompasschool Paraguayaan zoekt Texels gastgezin Lachgas draagt bij aan het broeikaseffect rJexelaartjes igh instrueert zijn Deuce-pupillen Rusland. t Den Burg - Texel 18-10-1921 17-7-1999 Onze lieve Wally Je Russische hartelijkheid, blijft in ons hart bewaard. „Rust nu in vrede" Uit aller naam, familie Hillen N. Vonk-Hillen Wanneer je droevig bent. kijk dan opnieuw in je hart en je zult zien dat je weent om wat je vreugde heeft gebracht. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn man, onze vader, zoon, broer en zwager Dirk Dros Texel 1941 t Brummen 1999 Maria Dros-Seuters Douwe Arie Jan Willem Den Burg, N G. Eelman D. A Dros GA G Jonker Correspondentie-adres M Dros-Seuters, Zegerijstraat 4, 6971 ZP Brummen De crematie heeft vandaag plaats gehad. mee, want je sport alles er wel weer af. Als je een man bent tenminste, vraag maar aan Richard Krajicek.' Krajicek haalde zich een paar jaar geleden de woede van vrouwelijke tennissers op de hals toen hij zei dat ze veel te vet waren en ze met var kens vergeleek. Als je in het buitengebied woont, hoef je eigenlijk geen nee-sticker op de brievenbus te plakken Ongewenst drukwerk komt daar zelden. Soms brengt de post iets en soms krijg je iets bij de Texelse Courant Maar de twee vlugschriften en de oranje pen die wij de laatste weken bij de krant in de brievenbus vonden, zijn zo misselijkmakend, dat je bijna je abonnement zou opzeggen. Natuur lijk heeft de redactie mets met der gelijke acties te maken. Dat gebeurt ver buiten hun gezichtsveld op de Spinbaan. Het is met zo lang gele den dat de Texelse Courant ano nieme berichten en zelfs adverten ties weigerde. Maar tijden veranderen, nietwaar. De anonieme personen die zo bang zijn voor dat gratis openbaar vervoer, zijn vast geen personeel vanTESO of de taxi bedrijven En ik kan me met voorstel len dat het de twéewielbr-verkopers zijn. De verhuurders van fietsen dan7 Nee. natuurlijk niet. Want men sen die nu fietsen, zullen straks blij ven fietsen, omdat ze dat gewoon leuk vinden en graag doen. Nee, die mensen die even met de auto naar de supermarkt gaan om inkopen te doen Of die van dorpsfestijn naar dorpsfestijn racen. Lekker een rondje gezond Texel doen en lang zaam met hun mobiel over de wegen tuffen. Het liefst met hun auto tot op DINSDAG 20 JULI 1999 Remco Zwart Bianca Smit gaan trouwen op vrijdag 23 juli 1999 om 14 30 uur in „Huize Scheybeeck" te Beverwijk Wij vinden het leuk als u ons komt feliciteren tijdens de receptie die gehouden wordt van 16 30 tot 18.00 uur in „Bob's Party Centrum", Westerwerf 1 te Uitgeest. Ons adres: Plantage 10 B. 1943 LM Beverwijk We zijn heel blij en ge lukkig met de geboorte van onze zoon Nils Anton Hij is geboren op donderdag 15 juli 1999 om 20.47 uur. Helmuth Thomas Anne-Kristin Schrader Barentszstraat 15 1792 AD Oudeschild 0222 - 322243 Voor bezoek graag eerst even bellen e.r sullen honden ztin die jiz drogen en armen waar je veilig bent Êr mensen die je eender vragen zeggen dat je welkom bent Geboren; Jnse Wetsteen 19 juli 1999 /Axtil, .Mirjam, /Marieke, 3WI* Postweg 68 1795 JP Ik docksdoep 0222 - 311499 Wij zijn dolblij met de geboorte van onze zoon Corné Martien 9 juli 1999 Ron Geus Anneriet Witte Commandeurssingel 52 1792 AV Oudeschild S 313250 Tijdelijk verblijf Gemini- ziekenhuis, voor bezoek graag even bellen hverwacht overleden /oc ,eeh tussen velen e kon niet uitleggen wat het was S tees noch vis te zijn 'oor zorg en liefde omringd 1 ze terug gegaan 'eer stralende blik als ze ons herkende ellen we heel erg missen Walentina Petrowna Tomarowskaja weduwe van Hendrikus Johannes Hillen tow-Rusland. Den Burg - Texel, 6-10-1921 17-7-1999 Soerik Hillen en Ria van Ee Joris Willy Hillen en Huub van Dijk Soera Jan Hillen en Thea Veeger Alexander Valentijn pKel, 17 juli 1999 pe Gollards", Den Burg. «crematie heeft heden plaatsgevonden in het Pmalorium te Schagen. -crtespondentie-adres J. P. Hillen, perstraat 54, 1791 ET Den Burg. Na één ronde hadden acht(!) deel nemers alle ringen gestoken en zelfs na vijf ronden stonden toch nog vier combinaties met vijftien punten aan de kop, zodat een bar rage uitkomst moest bieden. Tus sendoor staken drie toeristen vijf punten bij elkaar. Ziehier de ingre diënten voor een meeslepende ringsteekwedstrijd, die uiteinde lijk werd gewonnen door koetsier Lisanne de Leeuw en steekster Maroes Albers. Het jeugdige duo werd op de voet gevolgd door Dick Smit en Berna- dette Schepper en door Gerard du Porto en Evelien Dekker, die respec tievelijk als tweede en derde eindig den. Mariéke Bakker en Jessica Hoepen misten door de zenuwen twee ringen en vielen net buiten de prijzen Ook de entourage werkte mee aan een prachtig evenement De derde wedstrijd om het Texels kampioen schap werd zondagavond verreden op de haven van Oudeschild, waar het publiek bovenop de dijk en op de schepen wat kon bijkomen van een on-Texels warme dag. Ze zagen achttien combinaties aan zich voor bij trekken, die er als vanouds uitza gen als om door een ringetje te ha len. Het best verzorgde tuig werd gemend door Frits Witte, die werd vergezeld door zijn pas getrouwde dochter Elles. Zij hadden zich voor de gele genheid in hun kleding van een paar dagen eerder gestoken. Wendy van Het afscheid van Ad van de Snepscheut als directeur van de Kompasschool krijgt op zijn eigen verzoek een informeel karakter. Woensdag (morgen) tussen 16.00 en 18 00 uur is iedereen die zich om welke reden dan ook met de school verbonden voelt, welkom om thee of koffie te komen drinken. Er is geen officieel vertoon, dus ook geen toe spraken. 's Avonds is in de school nog een bijeenkomst maar die is al leen bedoeld voor leerlingen, ouders en enkele andere genodigden. het strand rijden met hun zware bepakking vai 'strandgeluk'-beno- digdheden. Het lijkt mij een zegen, iedereen in de bus of op de fiets. Kunnen die rare drempels in de weg, die smakeloze rotondes en het ver keerslicht op de Pontweg weg. Geen ongelukken meer door dronken auto bestuurders. Nee, van mij mag het, laat het maar gauw ingaan En die gratis pen7 Mijn puberale hond heeft hem van de tafel gepikt en gedacht dat het een kauwbot was Die pen zal nooit meer een anonieme letter ach terlaten. Maria de Graaf, De Koog. Elk werd beloond met een voerbon van Cavo Latuco De volgende wedstrijd wordt dinsdag gehouden op De Krim, aanvang 19 00 uur De deelnemers kunnen vanaf 18.00 uur terecht bij de slag boom. De 18-jarige Parguayaan Jaime Ortiz wil een jaar op Texel blijven en zoekt een gastgezin. Hij wil met de Nederlandse cultuur ken nismaken en hier naar school gaan. Hij koos voor Texel omdat het contrast met Paraguay hem aanspreekt: het Zuidamerikaanse land heeft geen kustlijn. Jaime wil, voordat hij gaat studeren, zijn blikveld verbreden en legde con tact met de internationale uit wisselingsorganisatie AFS. 'Jaime is leergierig, meegaand en een heel goede voetballer', aldus Marjan Kalk- hoven van AFS-Nederland Jaime komt op 20 augustus naar ons land en Kalkhoven hoopt rond die tijd een Texels thuis voor hem te hebben gevonden. 'Ik heb er vertrouwen in dat het gaat lukken. Voor een gast gezin blijkt zo'n verblijf iedere keer weer een enerverende en leerzame ervaring Niet alleen kooldioxide (C02) ver oorzaakt opwarming van de atmo sfeer (broeikaseffect) maar ook andere gassen, zoals lachgas (chemische formule N20) en aard gas (methaan, CH4). Hein deWilde (32) uit polder Het Noorden heeft naar de herkomst van deze gas sen een onderzoek ingesteld. De resultaten beschreef hij in het proefschrft Nitrous oxide and methane in marine systems' waarop hij vrijdag is gepromo veerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Genoemde gassen hebben een na tuurlijke oorsprong. Ze worden door bacteriën in het zeewater of in de AFS staat voor American Field Ser vice. De organisatie zendt jaarlijks zo'n 10 000 jongeren uit naar alle werelddelen zodat zij een andere taal en cultuur kunnen leren kennen. Wie zich wil aanmelden als gast gezin of meer informatie zoekt, kan terecht op tel. 020-62 69 481 of op internet: www.afs.nl zeebodem gevormd en dragen sa men voor ongeveer 20% bij aan het broeikaseffect De omzetting van lachgas in de hogere atmosfeer ver oorzaak! mede het bekende 'gat in de ozonlaag'. De Wilde, die tegen woordig werkt bij het Energie Cen trum Nederland (ECN) in Petten, keek onder andere naar het belang van een gebied in de Indische Oceaan waar tijdens de zuidwest moesson koud en voedselrijk bodemwater naar de oppervlakte stijgt Het bleek dat tijdens de twee maanden dat de moessonwind maximaal is, het gebied verantwoor delijk is voor 2,5 tot 5% van de we reldwijde uitstoot van uit zee afkom stig lachgas, terwijl het gebied toch maar 0 01 van de totale zee oppervlakte beslaat. DeWilde onder zocht ook de mondingen van de Schelde en de Rijn waarbij bleek dat ook in deze overgangsgebieden tus sen rivieren en zee een naar verhou ding grpte uitstoot van lachgas (10- 20%) plaatsvindt Hein de Wilde deed zijn onderzoek bij het NIOZ, afdeling Mariene Chemie en Geolo gie, waarvan Dr Wim Helder hoofd is. Helder was bij de promotie referent en oud NlOZ-directeur Wim Mook promotor. al zullen we eens gaan doen igens, een kwartier lang rond rennen rond de baan?' Beteu- de gezichtjes knikken aarze- id nee. 'Grapje!', antwoordt hun J ml, waarna een leuk en leer- am spelletje volgt, ind de vijftig jeugdleden van uce kregen zaterdagmiddag van de wereld-en Wimbledon- mpioen dubbelspel Jacco ingh. De op televisie doorgaans t stug overkomende Gelderlan- i bleek een hartelijke, grappige iel die uitstekend met de jeugd erweg kan. el ouders keken langs de zijlijn in zonnetje toe hoe hun kroost het an af bracht. Tijdens een jysessie met de crack klinkt plaus voor de jongeling die het erg gvolhoudt, ten/vijl Eltingh vraagt ril je al moe7 Wil je wat drin- i? Het meisje moet lachen en dan al het natuurlijk mis mgti ontpopte zich als een tennis- adie op een ontspannen manier i retructies geeft en enthou- snart Hij gaf alleen opbou- kritiek, motiveerde, en had Hoor de mindere spelers een ütfelijk woordje en een schouder- fji over 'Let op die uitgangs- jJng. kom op! Sterke bal! Door- 6», kom op, duik! Ja! Perfecte '.roept hij een jongetje toe bij een hnng die op de baseline begint en leen smash aan het net eindigt, is doet Eltingh denken aan de ojsclown van weleer, llie Nastase hij een bal over het net kopt of homdraait en tuurt naar de hoge «en achter de tennisbaan, uitroe pend: 'Oeh! Waar ging die nou naar toe man?!', terwijl het jochie de sim pele bal compleet heeft gemist en zijn racket daarbij op de grond viel. Na de speelse clinic ging iedere deelnemer op kosten van Eltingh met hem op de foto en kregen de kinderen een certificaat uitgereikt. Bereidwillig zette hij handtekeningen op kaarten, T-shirts en racket- hoezen Daarna mochten de kinderen de ex- prof met vragen bestoken. Hoeveel bekers heb je7 'Tjeetje, dat is moeilijk. Ik weet wel waar ze staan: in de schuur. Ik denk dat het er driehonderd zijn.' Wat is de mooiste7 'De eerste, die ik won toen ik club kampioen werd. Je moet eerst kam pioen van je club worden, voordat je verder kunt. Wimbledon was natuur lijk ook een hele mooie.' Hoeveel wedstrijden heb je verloren7 'Oef, dat ben ik nou net heéélemaal vergeten! Nee, gekheid. Ik denk dat ik 1200 wedstrijden heb gewonnen en 800 heb verloren Heb je vandaag nog talentjes ontdekt die in jouw voetsporen kunnen tre den?, vraagt een journalist. 'Eerst wil ik zeggen dat iedereen vreselijk zijn best heeft gedaan, kijk maar naar die bezwete koppies Ik heb zeker twee of drie talenten ge zien die heel ver kunnen komen. Ik zeg niet wie dat was, in ieder geval eentje van jullie Maar het gaat met vanzelf: daar moet je heel hard aan werken.' 'Ook als je prof bent, moet je er heel veel voor doen, maar nog meer la ten, zoals roken, drinken, laat naar bed gaan. Met het eten valt het wel Loslopende honden die op de dijk blaffen naar hun baas die besmeurd terugkomt van het wadlopen, als hip pies geklede Texelaars die in het zonnetje genieten van een biertje en gerookte poon van Boon. een paêllaverkoopster die achter haar kraam meedanst en -klapt op de muziek, een piratenvlag die wappert op het knusse haventje waar kinde ren hun vlotje trekken het intieme Feest Achter Diek bood zaterdag bij De Cocksdorp een vertrouwd beeld. Het schip dat in het haventje lag afgemeerd maakte het plaatje com pleet Zowel overdag als 's avonds kwam er veel volk op het feest af, waaron der opvallend veel toeristen, die de kleinschaligheid wel aansprak. 'Zo druk hebben we het nog nooit gehad. Van Doolland hebben we niets ge merkt', aldus organisatrice Janka van den Brink Naast muzikale op tredens was er een Jongleur die met vuur speelde, een 'houtjetser' die met een motorzaag figuren uit boom stammen tevoorschijn toverde en de bekende Kop van Jut Tijd bete kende tussen 12.00 en 0.00 uur even helemaal niets op wat misschien wel Texels meest ongedwongen feest is. (Foto Bart Bosch) Houston nu 599,- Een van de 15 000 super voordelige vliegtarieven van Reisburo Texel Hol land International Beter in Service Gezocht: permanente woonruimte voor 2 pers. en 2 lieve hondjes in De Koog of Den Burg. Tel. 317238. TAG-Computers De Waal Alles voor de computer en bijna alles op voorraad en dus snel leverbaar, Tel: 310757. Opgelet! Tijdens onze open dagen acties op alle Honda-produkten en di verse demonstraties 23 en 24 juli. Duinker Motorservice Oudeschild Cocky's Kapsalon is maandag 's morgens ge sloten. Verder kunt u 5Yz dag zonder afspraak te recht De Koog, tel 317575. Gezocht permanente woonruimte voor 2 pers en 2 lieve hondjes in De Koog of Den Burg. Tel 317238. Wij repareren alle merken KTV. Video Radio, CD, Satelliet, Camera, etc Ser vice Center Texel, 311777. Trimsalon Pet s Place Texel voor zorgzame en vakkundige behandeling van uw hond en/of kat Parkstraat 24, Den Burg, tel. 312206 Opgelet! Op vrijdag en zaterdag a s openen wij ons geheel vernieuwde bedrijf aan de Heems- kerckstraat 12. Oudeschild U bent van harte welkom op beide dagen v a. 9.00 uur. Let op de advertentie in de Texelse Courant van vrijdag Duinker Motorser vice. Carribean. Aanbiedingen naar de Dominicaanse Re publiek, Isla Margarita, Ne derlandse Antillen, etc. Kom snel langs want op op. Reisburo Texel Hol land International Beter in Service Opgelet! Watersport- centrum Duinker wordt Duinker Motorservice. Open dagen op 23 en 24 juli in Oudeschild. Reisverzekenng, vreemd geld, Schiphol-taxi. info Wereldomroep, bootver bindingen, visabemid- deling, niet verder zoeken maar langskomen bij Reisburo Texel Holland International Beter in Ser vice Broeken o.a. Levi's en G-Star, 1 voor ƒ89,-, 2 voor ƒ139,- bij Boetiek 22 De prachtige geslepen gla zen van Hans van der Klift zijn voor tafel en vitrine. Verras jezelf en je vrien den met een origineel ca deau uit de collectie van Hans van der Klift. De Tegelboet is maandag 19 t/m vrijdag 23 juli we gens vakantie gesloten. Hierna, tijdens de bouw vak, zijn wij normaal geo pend. Airco's, SCT, 311 777 G-Star T-shirts 20% kor ting bij Boetiek 22. Gevonden: 3 a 4 mnd. oude lichtgrijs cyperse kater met een s o.s - vlooienband Dieren- pension Slufterweg. tel. 311477 Welder Shop Texel. Te koop: nieuwe mobiele gas- barbecue-wagens, zeer hoogwaardige kwaliteit, grilloppervlak beslaat 1300x550 mm, ideaal voor catering-bedrijf, slagerijen braderie, markt, enz De Vang 9. Oudeschild, tel. 0222-322311 fax 0222- 322312 Maverick - spijkerbroeken, 59,95, 2 voor 100,=. Marten Classics. Wever straat 32. Satellietinstallaties - Re paratie/Verkoop SCT, 311 777. De pruimen zijn bijna rijp. Kom alvast in de stem ming met Keysers pruimenwijn. Vrijdag middag verkoop bij Kees Keyser, Molenbuurt. Opruiming heren-, dames- en kinderkleding. Marten Classics Weverstraat 32. Gevraagd akoestische gitaar voor leerling. Tel 316431 Uitverkoop bij Boetiek 22 Tk Zodiak rubberboot. 4 80 m. met 55 pk b b - motor, i.z.g.st. Tel. 311277. Verkoop/Reparatie van Radio-TV-Video Service Center Texel. 311 777 Sony-dealer SCT, 311 777. Opgelet! Tijdens onze open dagen acties op alle Honda-produkten en di verse demonstraties, 23 en 24 juli. Duinker Motorservice Oudeschild Opgelet! Watersport- centrum Duinker wordt Duinker Motorservice. Open dagen op 23 en 24 juli in Oudeschild. Opgelet! Op vrijdag en zaterdag a.s openen wij ons geheel vernieuwde bedrijf aan de Heems- kerckstraat 12. Oudeschild U bent van harte welkom op beide dagen v a 9.00 uur Let op de advertentie in de Texelse Courant van vnjdag Duinker Motorser vice. Wie wil ons helpen bij de wissel van de chalets op vrijdag van 9.00-15 00 uur. Tel 312931. A B. Service heeft nog tij delijke medewerkers be schikbaar voor diverse werkzaamheden. Vraag in lichtingen bij Fokke-Jan de Visser, tel. 319621, fax 319646 Opgelet! Tijdens onze open dagen acties op alle Honda-produkten en di verse demonstraties, 23 en 24 juli. Duinker Motorservice Oudeschild. Goed tehuis gezocht voor 8 weken oude lapjespoes. Dieren- pension Slufterweg, tel. 311477 'pages turning', nieuwe CD van John Wright, tot 30 juli te bestellen. Tel. 315300 of 312041 Opruiming heren-, dames- en kinderkleding Marten Classics Weverstraat 32. Bij Hans van der Klift kun je er voor weinig toch knap bijzitten. Voor de dames. 2 halen één betalen, bij Boetiek 22 Verre rondreizen van de Boer Wendel Wij heb ben een overzicht van alle reizen die definitief zijn in september en oktober naar o.a Indonesië, China, Au stralië, Nieuw Zeeland, In dia/Nepal, Maleisië, Thai land. Viëtnam, Amenka en Zuid Afrika. Kom langs voor info bij Reisburo Texel Holland Internatio nal Beter in Service TAG-Computers De Waal. Voor al uw repara ties Snel en met duur. TAG goedkoopst op Texel. Tel. 310757. Strandpaviljoen Paal 9 alle dagen geopend. TCA: PC's, netwerken, printers, software, eigen lijk alles Bel TCA Ooster end 318489 Opruiming heren-, dames- en kinderkleding Marten Classics, Weverstraat 32. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. Speelgoed voor een rede lijke prijs. Ook voor klom pen en laarzen Speel goedhuis Oosterend. tel. 318313. Opgelet! Watersport centrum Duinker wordt Duinker Motorservice. Open dagen op 23 en 24 juli in Oudeschild. Leuke foto, tekst, tekening of kaart7 Wij bedrukken alle soorten textiel. Bijv.T- shirts, jeans, sweaters, slabbetjes, en schorten. Zowel op witte als ge kleurde textiel. Zelf mee brengen van textiel is mo gelijk. Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een foto maken Snel naar kantoorvakhandel Lange- veld en de Rooy. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak Tel. 315224. Baby geboren? Huur de ooievaar voor in de tuin, 2,50 per dag. Ook leuk als cadeau! Ooievaar Service, uitgeverij Lange- veld de Rooy, tel. 362600 TCA: Inkt voor de Epson Stylus printer serie Nu voor 30 gulden!!!!!!!!!! Bel TCA Oosterend 318489 Opgelet! Op vrijdag en zaterdag a.s. openen wij ons geheel vernieuwde bedrijf aan de Heems- kerckstraat 12, Oudeschild. U bent van harte welkom op beide dagen va 9 00 uur Let op de advertentie in de Texelse Courant van vnjdag Duinker Motorser vice.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3