inderende autocross komt traag op gang ummm Van Lubek eerste op NK triathlon TEXELSE p COURANT Durperhonk wint slagbalstrijd ledereen slaagde voor ruiterexamen Afzwemmen Molenkoog Skeelster gewond na val op Badweg TEXELSE ^COURANT DINSDAG 20 JULI 1999 -• iÜ ie Formule 1-klasse bereikten de bolides topsnelheden van boven de 100 km/uur. g nooit won autocrosser Henk Schraag een prijs, maar toen hij lens de afvalrace van de autocross uitzijn gedeukte bolide stapte ishij 'zomaar' op de tweede plaats geëindigd. Apetrots nam de xelaar van MAB-voorzitter Henri van Maldegem de bijbehorende lee in beslag. De crossers begonnen op het bloedhete circuit aan Genteweg rustig, maar toen ze vertrouwen kregen in het bik- harde parcours liepen de snelheden op tot ongekende hoogte ivas het spektakel niet van de lucht. snend voor de sensatie waren de igheidmaatregelen die de orgam- e gaandeweg trof, om het gevaar ongelukken in te dammen. De aan het einde van het lange bij de weg was flauwer ge- om de veiligheid voor het ik te verhogen. Ditmaal beland- «agens aan de andere kant van iparcours met zóveel vaart in de dat het een wonder leek dat de irs hun voertuigen heelhuids verlaten. Zo raakte Jaap in toen hi] de koploper op het •ind voor de tribune vlak voor wilde inhalen de controle auto kwijt en denderde vol (Foto's Gerard TimmomuinJ gas in de sloot, waarin hij na een koprol hardhandig tegen de wal tot stilstand kwam 'Het ging zo alle machtig hard, alle lucht was uit m'n lijf', verhaalde Boersen, nadat hij van de eerste schrik was bekomen en onder groot applaus uit het wrak was gekropen Hard parcours De bocht aan het einde van het rechte eind langs de dijk bleef door de harde ondergrond, zonder dat er ook maar eén keer werd geëgaliseerd, vrij van kuilen. Bij ge brek aan deze verkeersremmers lie pen de snelheden hoog op. 'Ik schat f r» v commissarissen nemen poolshoogt nadat een crosswagen in de sloot is beland. tot over de honderd kilometer per uur', aldus een besmeurde Formule 1-rijder Dick Heerschap, wiens wa gen na een aanvaring met Ruud van der Veen ondersteboven in de sloot terechtkwam. Ook de snoekduik van Jan Jacob de Jong, die met auto en al werd gelanceerd, staat op het netvlies van menig kijker gegrifd. Noodtoestand Toen de situatie, met name in de viercilinder vrije klasse, uit de hand dreigde te lopen riep de organisatie de noodtoestand uit en kregen de baancommissarissen opdracht als een auto in de sloot raakte de wed strijd dood te vlaggen. Bij de door start vertrokken de coureurs op volg orde van binnenkomst. Een enkeling voelde zich daarbij tekort gedaan en deed z'n beklag bij de organisatie. Een coureur kreeg een waarschu wing wegens achteruit rijden Ondanks ge brokken verliep het tempo van de cross vlot Waar een cyclus anders vijf kwartier duurde, liep de organisatie zondag al snel vóór op het draaiboek 'Het liep alle maal op rolletjes', constateerde Van Maldegem, die zich bijzonder tevre den uitliet over de vlotte werkwijze in de jurybus, waardoor starter Ruud Daalder steeds vlot de vlag kon la ten vallen. Lang wachten bij de start, met het bijkomstige gevaar voor warmlopende motoren, bleef tot een minium beperkt. Rennerskwartier Geheel overbodig was de gieter met water met, zo bewees menig dam pende motor bij het binnenrijden van het rennerskwartier. Daarin werd geen middel geschuwd om zelfs de meest verwrongen wrakken weer op tijd rijklaar te krijgen Met mokers werd op het staal ingeslagen om het blik weer in model te krijgen. Stuk gereden onderdelen werden in de pits door André Smidt met het las apparaat weer aan elkaar 'gebakken' en ook de snijbrander ontbrak niet. Soms moesten monteurs met lede ogen toezien hoe hun maanden lange inspanning in een mum van tijd aan gort werd gereden. 'We zijn met de kerst begonnen om de wagens helemaal leeg te halen', verhaalt Dennis Witvliet, samen met Willem Zijm en Ronald Keyzer monteur voor de gebroeders Marco en Albert Bout hoorn. 'In de winter werken we elke zondagmiddag aan de auto's en vanaf Pasen, als het langer licht blijft, ook in de avonduren. De laatse weken sleutelen we bijna elke dag om de auto's op tijd klaar te krijgen.' Het vijftal werkt met alleen aan de Golf GTI en de Volvo 244 waarmee de gebroeders Bouthoorn aan de cross deelnamen. 'Voor de cross in Lelystad prepareerden we een Mercedes diesel (300 D), waarmee we vorig jaar als negende eindigden. 'We hebben de motor een beetje gekieteld. Hij doet met onder voor een wagen op benzine.' Terwijl Wit vliet, zelf oud-coureur, zijn relaas doet tikte zijn maat hem op de schouder. Dennis, Marco ligt eruit Je mag weer aan het werk Spektaculair was de beslissende rit in de Formule 1waarin Tinus de Veij. Jaap Boersen en Cor Schot anus en Pieter Dogger hun rondjes op zodanige afstand van elkaar re den dat het leek alsof ze met een touwtje aan elkaar vastzaten Het beeld veranderde toen Boersen in de sloot belandde, De Veij lek reed en Schotanus in de problemen raakte. Dirk Barends zag z'n kans schoon en pakte van achteruit opkomend de koppositie, om die niet meer af te staan. Constante factor in deze fi nale was Dogger, die z'n tweede positie behield Marcel Barends eiste de derde plaats op. Winnaar in de Rodeo-klasse werd Ronald Uitgeest, gevolgd door Kees Jimmmk en Joost van Heerwaarden In de viercilinder vrije klasse, een categorie waarin de stukken er vanaf vlogen, zegevierde Peter Betsema. De afvalrace werd een prooi voor John Nieboer. gevolgd door Henk Schraag. Derde werd Paul Dijt. Er verschenen zo'n dertig rodeo's aan de start, waarvan het merendeel van de voertuigen na een slopende mache waarschijnlijk onherstelbaar het strijdperk verliet. Catering De eerste cross mag dan een Texels onderonsje zijn, de catering was voor het eerst een overkantse aan gelegenheid, in de hoedanigheid van de familie De Vries. Van Maldegem: 'Toen Peter Kuip dit jaar bedankte, zijn we op zoek gegaan naar een ander bedrijf dat voor een natje en een droogje kon zorgen. Liefst van het eiland natuurlijk Maar we kregen steeds nul op het rekest. Via-via zijn we toen bij de familie De Vries uit Friesland uitgekomen, een bedrijf dat een uitstekende reputatie heeft. Dat is ook wel gebleken Het was prima voor elkaar Bedrijven die ons vroe gen of ze ook iets mochten verko pen. hebben we gezegd dat ze con- In het rennerskwartier werd druk gesleuteld om de auto 's op tijd voor de volgend manche klaar te krijgen. Coureurs en monteurs volgen vanuit het rennerskwartier de cross. tact op moesten nemen met De Vries De komst van de Friezen viel niet bij iedereen in goede aarde. De onder nemer incasseerde een bedreiging van een toeschouwer die vond dat de Texelse horeca tekort werd ge daan. 'Jij maakt het met lang meer', kreeg de robuuste Fries te verstaan, die overigens niet onder de indruk was. Van Maldegem betreurt het in cident, evenals de boze brief die toeschouwer Aad van der Knaap bij de TC-redactie afleverde 'Onderge tekende komt altijd naar de auto cross, ik heb er nog niet één gemist. Maar nu gaat het voor het publiek op de dijk heel anders. Een lekker broodje haring kan niet meer, terwijl Texelse ondernemers er graag wil len staan. Wie maakt de dienst uit bij de MAB-club. Het bestuur of Van Maldegem? Dit is met goed voor de Texelse horecabedrijven en ook met voor het publiek De MAB-voorzitter laat des gevraagd weten dat het besluit om met De Vries in zee te gaan. werd gesteund door de rest van het be stuur. zodat geen sprake is vaneen eénmansactie. Texelse horeca of niet, van een top- omzet kan geen sprake zijn ge weest De bezetting van de dijk aan de Genteweg was dunner dan nor maal. waarschijnlijk doordat twijfe laars door het bloedhete weer een middagje strand verkozen boven het crossgeweld. Wél groter dan normaal was de drukte in de middenring, waar zich behalve de lokale pers ook landelijk fotografen hadden geposteerd. On der meer Roel Postma van het auto crossmagazine Finish, die ook had meegewerkt aan de crosskrant die vrijdag huis-aan-huis op Texel werd bezorgd. Het initiatief daartoe is af komstig van de Friese uitgever van Finish, die medewerking kreeg van de MAB Van de partij was ook een team van weekblad Panorama, dat een reportage maakte over Texel die over enkele weken zal verschijnen. Na een buiteling in de sloot vindt coureur Jaap Boersen bi/ Joop Schouwstra van Radio Texel een gewillig oor. *else Ingrid van Lubek is voor derde keer winnares geworden het Nederlands Kampioen- ap Triathlon dat zaterdag in Hen werd gehouden. De zege am precies op het juiste mo- ntvoor de sportvrouw, die her- Hende is van een blessure die drie weken geleden buiten haar 'uld opliep in Madeira. Pechvo- was ditmaal Erik Bakker, die de start een elleboog in het aat kreeg. Tweelingbroer tert eindigde in de midden tot. i Lubek overwon in Holten de cri- Waarin ze belandde na de bles- e' In kansrijke positie werd ze van fets gereden, waarbij ze gevoe- °P haar scheenbeen werd ge- Haar zwemtraimng onder lei- 9 van oud-Olympische atlete J|anne Heemskerk en looptrainer bVeer hielpen haar het zelfver zen te herwinnen en het maxi- lewt haar lichaam te halen Van staat bekend als een goede ^ster, maar op de triathlon is '*al dit onderdeel van steeds gro- belang voor een goede eind- »sering Wie te laat uit het water 111 mist namelijk de aansluiting bij 1 ketsen en kan niet in de luwte En van andere deelnemers. Na k'halve kilometer zwemmen r''eze als vijfde uit het water van van haar krachten haar toch geen prijs op dit onderdeel zou opleveren Glorieus winnaar werd ze wel in het vaderlandse klassement, een titel die haar na dagen van onzekerheid zichtbaar genoegen deed. Van Lubek staat op punt van vertrek ken naar de Pyreneeen, voor een hoogtestage van tweeëneenhalve week. Daarna staan wedstrijden in onder andere Hongarije, New Foundland, Losanne en Canada en de WK in Montreal op het pro gramma. Ze heeft nog tweemaal de kans zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in 2000 in Sidney. Voor de gebroeders Bakker was het deelnemersveld in de kwart triatlon een maatje te groot Door de pech bij de start kwam Erik met goed in het ritme. Hij moest uiteindelijk ge noegen nemen met een plaatsje beneden de middenmoot. Broer Robert eindigde iets hoger, maar viel met op. Als ieder jaar werden ook dit keer de sportdagen van de Texelse ba sisscholen afgesloten met twee slagbaltoernooien. In Oosterend bleek Durperhonk 2 het sterkste team, terwijl Jan Drijverschool 2 op het toernooi in Den Burg ieder een achter zich wist te houden. In Oosterend traden negen teams op het sportveld van De Akker tegen elkaar in het strijdperk Zij vertegen woordigden de scholen uit het noor den van het eiland en De Wereld van 'joef' Souwie. Durperhonk, een steeds grotere concurrent voor De Akker en de Jacob Daalderschool, ging ditmaal niet alleen met de eer ste, maar ook met de vierde plaats aan de haal. Op de speelweide in Den Burg kwa men een dag later zestien teams van de overige basisscholen aan bod. Ook hier heerste een ongedwon gen sfeer en de vakleerkrachtén wis ten met de hulp van de diverse groepsleerkrachten, het programma netjes binnen de tijd af te handelen. Gaandeweg bleek de strijo te gaan tussen De Fontein, de Lubertischool en de Jan Drijverschool De enthou siaste leerlingen uit Den Hoorn wis ten de finale met eén punt verschil te winnen; samen met Durperhonk moegen zij zich een jaar lang kam pioen van Texel noemen Uitslagen Oosterend: 1 Durperhonk 2: 2 De Akker 2; 3 De Akker 1; 4 Durperhonk 1. 5. Jacob Daalderschool 2 6 Jacob Daalder- school 1; 8. Redmer IJskaschool; 9 De We reld Den Burg: 1 Jan Drijverschool 2 2. Lubertischool 2 3 De Fontein; 4 Lubertischool 1 5 De Fontein 3 6 Jozef school 2; 7 Jan Drijverschool 1, 8 De Fon tein 2: 9 Vrije School 2, 10. Thijsseschool 2; 11 Bruinvis 2: 12 Jozefschool 1,13. Kompas- schoolA/nj School 1, 15 Thijsseschool 1/ Bruinvis 1 Op manege Nieuw Bornrif deden 24 amazones examen voor toets 2 van het ruiterbewijs. Zij slaagden alle maal. Bij het onderdeel rijden moest een volte in galop worden gemaakt, wat voor een aantal ruiters de nodige problemen opleverde. Pauline en Ilse van der Star behaalden hier het hoogste aantal punten Bij het theo retische gedeelte bleven Mieke de Boer en Sandra Pluylaar bijna fout loos. Wegens een nieuwe opzet worden geen nieuwe deelnemers meer aan genomen voor het toetsensysteem Begin volgend jaar wordt bekend gemaakt wat hiervoor in de plaats komt Bij voldoende belangstelling is het wel mogelijk om in de herfst vakantie (van 23 tot 31 oktober) het ruiterbewijs in één keer te halen. De Ingrid van Lubek de Schipbeek in Holten Op de fiets hervond ze snel de aansluiting bij de kopgroep van acht dames, waarbij het in het landschap rond het warme Holten niet tot buitengewoon hoge snelheden kwam. Bij het lopen over woog ze nog even achter de Australische Tracey Haargraves aan te gaan, die haar winst in de inter nationale elite-klasse zou veiligst ellen. Van Lubek had echter één van de wedstrijden in de supercategorie moeten missen, waardoor forcering Omdat voor de eerste keer ook voor het C-diploma werd gezwom men, kwamen ditmaal drie groe pen kinderen aan bod in zwembad Molenkoog. Dat betekende dat van 17.00 tot 20.00 uur werd gezwom men. Onder het toeziend oog van examniatoren Ingrid Janssen en Judith Kruyff deden 45 kinderen exa men voor het A-diploma, 17 kinde ren voor het B-diploma en 37 kinde- voorlopige datum voor de volgende toets is 18 september. De geslaagden waren Sanne Bakker. Cindy Barends. Gerja Bas, Mieke de Boer, Charlotte Boon, Linda Drijver, Myrte Ellen, Margnet El len, Lydia Festen, Anne Hilstra, Roos Hilstra. Tessa Hopman, Leome Kiewiet, Annette Knjnen, Sandra Pluylaar. Nathalie Rab, Margot Schagen, Liselotte Schoo, Pauline van der Star, Ilse van der Star, Matty ter Steege, Fnda Tuitman, Nadieh de Vries en Maneke Wuis Een vrouwelijke skeeler is gistera vond ernstig gewond geraakt bij een val op de Badweg in De Koog Even na 22.00 uur suisde zij van de heu vel naar beneden en kwam zij door nog onbekende oorzaak ten val. Met een extra boot is zij overgebracht naar het Gemini-ziekenhuis. De woonplaats en identiteit van de vrouw waren bij het ter perse gaan van deze krant met bekend ren voor het C-diploma. De meeste kandidaten voor dit nieuwe diploma waren via het schoolzwemmen aan gemeld Alle kinderen slaagden. Eind augustus wordt voor de derde keer afgezwommen; volgende week gaat voor het zwembad het zomer rooster van start. Dan zal bij mooi weer elke dag om 15.00 uur een spel beginnen Geslaagden: A-diploma: Sil Gaafl. Bomta Witte Sijbrand Vlaming Nikita Krop. Kamiel Wissenburg. Nelleke Arnout Amout van der Ploeg, Gerl- Jan Smit, Coen Dros. Mick van der Steeg. Bse Vonk, Michelle Grootelaar Mathilde Eelman Timo Meskers. Denise Barhorst, Guus Bakker, Wouter van der Steeg. Sophie Bakker, Sam Boer, Barry Boersen. Ramon Rey, Marit de Haan, Danny Robijn, Mandy Keyser, Charity Wetsteen, Bianca Kramer. Rick Lagerwey, Barend Terpstra. Savannah Polman, Sarah Brons. Caroline Krugers, Berry Barends, Ellie Dumker Shagajeg Gazwini. Raymond Witte, Charles van der Slikke, Jordie Krab. Mandy Drijver, Sacha Dnjver Fenna Boon. Judith Veeger, Alise van Heerwaarde. Menno Bosma, Marleen Tromp. Simon Witte B-diploma: Bart van Ee, Lucie Dijksterhuis, Jeske Tjepkema, Sarah Boogaard Anna-Tiny van "t Noordende. Mark Wiermg Sascha Vla ming, Dorus Hoogenbosch, Tessel Veltkamp Cissy Voorend Petra van Es. Yvette Sijtsma. Bas Dijt, Nanda Boerhorst, Kanna Kahaidian Hans Berbee, Marima Umisic C-diploma: Laurie Brons, Ins Timmerman, Susan Cofmo, Robert Witte, Jaap Hoogen- raad, Yom Houwing. Tessa Betsema. Jordie Zijm, Ruben Legierse Jeroen Vlaming, San- der Legierse Peter Koom, Femke van Faassen, Marline Berbee, Steven van Beek, Nienke Daalder Patrick Zi|m, Madeion Hm, Jan Blom Danielle Rump, Juul van der Steeg, Niels Hin, Rick van der Wal, Marieke Wieringa, Erwin Schell, Shahab Gazwini. Souwtje Witte, Esther Lap. Roy Bakker, Tessa Trap, Charlie van Beurden, Martme Ipenburg, Leo Witte, Nicole van Beek, Rick Dijker. Hendrik Hans Trooster. Lilian Stapersma WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG yna ImtrL-Jittli iabd lurL Stukkie voor de krant? Als de redactie op nieuwsjacht is, kan het voorkomen dat u in de Warmoesstraat voor een dichte deur komt te staan. Naast de deur hangt een kastje met pen en papier. Schrijf uw naam en telefoon nummer op, gooi het briefje in de bus en wij nemen snel contact op. Telefonisch zijn we wel 24 uur per dag bereikbaar.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7