(y roen 7wartsJ~exeh in het Appartementen nieuwe St. Jan zijn in trek Pleidooi snackbars overtuigt raad niet Raad krijgt laatste woord over Kombuis Van Lubek plaatst zich voor Spelen Eerste kopers hebben zich al gemeld Brokkenmaker laat slachtoffer liggen College schort dwangsombeschikking op Verdachte van aanrijding rijdt zichzelf vast Gebroken been bij aanrijding 'Zalm' zocht naar surfer met pech VVV's provincie gaan samenwerken Drankrijder raakt rijbewijs kwijt Tentoonstelling Pater Moeskroen Jan Brouwer Nadeel is voordeel Aangespoeld Joan Hodshon Asfaltcrossen IJzige triatlon Vierde plaats in New Foundland OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11404 DINSDAG 17 AUGUSTUS 1999 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG 4B0NNEMENTSPRIJS/58.60 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS/1,65 Redactie: tel 0222 - 36 26 20. fax 323 000 E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman, tel. 31 46 87 of 06-22 14 0275 (b.g.g. 06-20 31 5989 of 06-22 14 02761 dertien meter hoog wordt. Dat is enkele meters hoger dan het huidige St. Jan, maar het formaat valt binnen de mogelijkheden die het bestemmingsplan biedt, zo laat een woordvoerder van de gemeente we ten. De huizen van een aantal om wonenden komen hierdoor in de winterperiode in de schaduw te staan. Tijdens een hoorzitting die donderdag voor buurtbewoners werd gehouden, waren de reacties over het algemeen positief, zo laat SWT- directeur Jan van Andel weten, die niet verzwijgt dat wat betreft de hoogte een aantal mensen zich te rughoudend uitliet 'Maar echte pro testen vielen niet te horen.' Om de kosten binnen de perken te houden en in de toenemende vraag naar seniorenwoningen te voorzien, is besloten toch in vier etages te bou wen. De welstandscommissie heeft zich positief uitgelaten over het ont werp van architect Ronno Honingh. De raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie buigt zich 21 septem ber over een voorbereidingsbesluit dat nodig is om de huidige bestem ming 'bijzondere en algemene doel einden' in een woonbestemming te wijzigen. Als de gemeenteraad hier mee in oktober akkoord gaat, kan de bouwaanvraag worden ingediend en wordt het plan ter visie gelegd, waarna eventuele bezwaren worden aangehoord. Vervolgens zal het plan door de provincie worden beoor deeld Met deze procedure is naar verwachting een jaar gemoeid Po tentiële kopers en huurders zullen nog tot 2002 moeten wachten alvo rens ze hun intrek in het moderne wooncomplex kunnen nemen Maquette van het nieuwe wooncomplex dat op de plek van St Jan zal worden gebouwd. De bestuurder van een donkere personenauto veroorzaakte zon dag een ongeluk op het Gerrits- landerdijkje en liet zijn slachtof fer liggen. Het 16-jarige meisje had letsel aan een elleboog en een hand. De voorzijde van haar brom mer raakte beschadigd. üimschoots vóór de officiële in- chrijving is begonnen hebben de jfSte kopers voor een apparte- ■ent in het nieuwe wooncomplex ode plek van St. Jan zich bij de achting Wonen Texel (SWT) aan- smeld. Leek de markt voor udere woningzoekenden na de igebruikname van Jan Dirksoord ■i het Hof van Geus verzadigd, jmiddels hebben een kleine der- mensen uit deze categorie zich den inschrijven bij de SWT. fe comfortabele appartementen lillen aan bi) de vraag van veel siioren, die luxe, ruimte en de na- jteid van voorzieningen op prijs tien De 17 huurwoningen zijn rdergebracht in een complex van re verdiepingen, ongeveer even tog als het huidige St. Jan. De 15 sop-appartementen op de hoek tatrixlaan/Noordwester komen in ai gebouw dat met vier etages IKoger cafetaria's en shoarma- l«n moeten ook de rest van het toen hun deuren om 2.30 uur ilen en hun zaak ontruimen, n pleidooi van vertegenwoordi- 's van de 'ontnuchterings- éijven' om ook na drieën nog tsen van een snack te mogen tuien kon gisteravond in de liscommissie Bestuur en Or- risatie rekenen op begrip van Texelse politici, maar die wil- «gedurende het seizoen de nog nje sluitingstijdenregeling niet jtigen. «risten begrijpen niet dat wij eer- ïsluiten dan de kroegen en disco's, i krijgen bedreigingen naar ons told geslingerd en het agressieve itliek beukt tegen de ramen, leder- ei wil na het bierdrinken nog even delen Dat kan in de rest van Ne- fcrtand wel, maar op Texel niet.'Rob nk schetste een beeld van wat Ehdeze weken in de vroege uur- P> in De Koog afspeelt. 'Mijn tioonmaker wacht met zijn werk I half vijf. Die is bang om '*rt nadat hij zaterdagavond laat »de Nikadel een aanrijding met stilstaande auto had veroor- &akt en was doorgereden, reed *n 38-jarige man uit IJsselstein "een heg langs de Bosrandweg. zocht een naburige horecage- *jenheid op, waar hij even later •to worden aangehouden.Een Wuige had inmiddels het sleutel- Nt de auto gehaald en overge ven aan de politie. het bureau moest de man een tastest afleggen. Hij bleek 845 ug/ ^alcohol in zijn adem te hebben, ^veer drieëneenhalf maal de toe- j^tane hoeveelheid. De verdachte blijken het niet eens te zijn met «gang van zaken. Hij ontkende de Sfsle aanrijding en vertelde door wolkbreuk in de heg te zijn te- ^'gekomen. De politie was ech- H onverbiddelijk en nam zijn rijbe- in beslag. *!6-|arig meisje uit Hoofddorp is "klerdagavond met een gebroken Jn naar het Gemini Ziekenhuis in Helder vervoerd Zij liep dit let- °P toen de bromfiets waar zij knlerop zat op de kruising Bakken- r;9-Rozendi|k in de Dennen in bot- *5 kwam met een auto, die werd kluurd door een 24-jarige man uit Burg. Het ongeval ontstond ®|Mat de bestuurder van de brom- jjk een eveneens uit Hoofddorp "omslige 17-jarige jongen, geen 'f"ang verleende gemolesteerd te worden. Toen de 1- 2-3-regelmg werd veranderd bleef onze sluitingstijd ongewijzigd. Dat klopt niet.' Voorzitter Joke Geldorp reageerde door te zeggen dat die met opzet niet is gewijzigd om een geleidelijke afvoer van uitgaanspubliek te bevor deren Dick Drijver (Texels Belang) sloot daarbij aan en zei dat zijn fractie aanvankelijk ook voelde voor wijziging van de 'droge-horeca-slui- tingstijd' maar zich door oud-burge meester Gutker had laten overtuigen dat de afvoer van publiek daarmee met gediend was. PvdA-er Hans Roeper verkondigde als eerste spreker de mening waar iedere partij zich in kon vinden. 'Het is met verstandig om gedurende het seizoen de regeling te wijzigen. We hebben deze regeling afgesproken en zullen die later uitgebreid evalue ren. Voor een zuiver oordeel is het niet goed nu al veranderingen aan te brengen Bovendien is hetgeen op straat gebeurt een zaak van open bare orde, en niet van eten of met eten. De problemen moeten op straat worden opgelost. Die betreffen de openbare orde en zijn een taak voor de gemeente en de politie.' In oktober worden de ervaringen met de 2-3-regeling uitgebreid in kaart gebracht en eventueel wordt het sluitingstijdenregime gewijzigd. Horeca, politie, dorpswachten, dorpscommisie en taxibedrijven mogen allen een advies uitbrengen De opmerkingen van de ontnucht- eringsbedrijven worden in de evalua tie meegenomen. Overigens kondigde de burgemees ter een straf aan voor twee van deze bedrijven die de regeling aan hun laars hebben gelapt. Eén snacktent kreeg een waarschuwing; een andere moet gedurende vier weken een uur eerder dicht. De KNRM kwam zondagmiddag rond drie uur in actie om hulp te bieden aan een surfer die met een gebroken mast in het Molengat ronddreef. Zowel de reddingboot'Dorus Rijkers' van Den Helder als de rubberboot 'Zalm' van de Texelse wipperploeg rukten uit, nadat twee surfers naar het strand van Paal 9 waren gezeild en daar bij de strandbewakers had den gemeld dat een kameraad van hen in nood was Daarna waren ze ook zelf weer de zee op gegaan om de onfortuinlijke surfer bij te staan, ondanks de harde wind en de daar door hoge branding. Alle surfers be reikten uiteindelijk behouden de zee dijk van Den Helder, zodat de actie van de reddingsmaatschappij kon worden afgeblazen. De foto toont de lancering van de 'Zalm' op het strand Van paal 9 rFoioHanydoGrMO Het ongeval ontstond even na twee uur 's middags, toen de bromfietster over het Gerritslanderdijkje reed. komend vanaf de Pontweg. Op ze ker moment werd ze ingehaald door een auto die vervolgens direct weer naar de rechterhelft van de weg te rugkeerde. waardoor het meisje ten val kwam De bestuurder reed door, zonder te informeren naar wat het meisje mankeerde. Veel bijzonders is over hem of haar niet bekend Het slachtoffer meende iemand naast de bestuurder te hebben zien zitten De VVV's uit de kop van Noord holland, Noord-Kennemerland en West-Friesland en de regionale VVV Noordholland gaan nauwer samenwerken. Doel is om voor het toeristisch seizoen 2000 één gezamenlijke gids uit te brengen. Een overeenkomst daartoe wordt morgen ondertekend in museum Broeter Veiling in Broek op Langedijk. Al enige jaren wordt gesproken over een vermindering van het aantal drukwerk dat de VVV's in Noord holland uitgeven Nu wordt een eer ste stap in die richting gezet door het samenvoegen van de gidsen van boven het Noordzeekanaal Dit be tekent dat de nieuwe gids straks toeristische informatie verschaft over de regio's Alkmaar, Bergen- Schoorl, kop van Noordholland, West-Friesland en Zaanstreek-Wa terland. Om de buitenlandse toerist van dienst te zijn, komt er ook een Duitse en een Engelse uitgave. De regionale VVV is bijzonder positief over deze ontwikkeling en heeft be sloten om haar eigen kustbrochure te laten vervallen. Het uitbrengen van één brochure Het college is teruggekomen op het besluit om de horeca-activitei- ten in café De Kombuis in Oude- schild vanaf gisteren strafbaar te stellen. Pachter Wally Kloos en eigenaar Adri Hutjes hebben tot 21 september de tijd gekregen om de politiek aan hun zijde te krij gen, zodat het huidige gebruik alsnog kan worden gelegaliseerd. Het verleende uitstel aan het popu laire café aan de haven, betekent met dat het college 'overstag' is. B en w blijven van mening dat de horeca-activiteiten niet stroken met de bestemming van het gebouw, dat in 1991 als wachtlokaal in gebruik is genomen. Dit oneigenlijke gebruik leidde onlangs tot een aanschrijving, waarin het bedrijf een dwangsom van ƒ1000,- kreeg opgelegd voor elke dag dat na 16 augustus (gisteren) horeca-activiteiten worden ontplooid. Met het uitstel tot 21 september komt wethouder Schilling (Ruimte, Wonen en Economie) tegemoet aan het verzoek van Kloos en Hutjes om eerst de mening van de gemeente raad over deze kwestie te peilen 'Ze hebben tijd gevraagd om onder lei ding van een wijze man (raadsman W. van Utenhove, red.) te onderzoe ken of er binnen de raad een meer derheid te vinden is die bestemming van De Kombuis wil veranderen.' Of die meerderheid bestaat zal blij- voor de hele regio biedt veel voorde len, menen de samenwerkende part ners. De consument hoeft voor ge detailleerde informatie nog maar eén boekwerkje aan te schaffen en het bedrijfsleven kan volstaan met het plaatsen van één advertentie. Bo vendien wordt door deelname aan de gids automatisch meegeprofiteerd van alle andere promotionele activi teiten in binnen- en buitenland. Met de samenwerking komt een budget vrij van ƒ300.000.-. ken tijdens de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie die op 21 september wordt gehouden. In het verleden adviseerden de raads fracties om niet tot legalisatie over te gaan. In september zal blijken in hoeverre de fracties gevoelig zijn voor de druk vanuit de Oudeschiider bevolking, waarvan een groot deel een brief heeft ondertekend waarin wordt gepleit voor het behoud van het café. Volgens Schilling heeft deze brief geen rol gespeeld bij het besluit om uitstel te verlenen. Het bezwaarschrift dat Kloos en Triatlete Ingrid van Lubek heeft zich zondagavond in New Foundland (Canada) geplaatst voor de Olympische Spelen in september 2000 in Sydney. Temid den van een sterk internationaal deelnemersveld eindigde ze als vierde. De Texelse is de eerste Nederlandse tri-atlete die zich plaatst voor de Spelen, een wed strijdsport die voor het eerst op Olympisch niveau wordt beoe fend. Om zich te plaatsen moest Van Lubek tijdens twee selectie-wedstrij den van de Internationale Triatlon Unie bij de eerste acht eindigen. De eerste keer iukte haar dat door als achtste over de finish te gaan Om ringd door top-atleten uit de hele wereld was ze vastberaden deze prestatie zondag op z'n minst te er varen. Het zwemonderdeel, waarbij Hutjes hebben ingediend tegen de (inmiddels uitgestelde) dwangsom oplegging, zal tot nadere orde niet worden behandeld in de bezwaar- en beroepsschriftencommissie. Mocht de raadscommissie RWE het college adviseren de horeca-activi teiten in De Kombuis niet te legali seren, dan wordt de dwangsom beschikking met ingang van 21 september opnieuw van kracht. Het beroep dat Hutjes en Kloos hierte gen hebben ingediend zal dan alsnog worden behandeld in de Bezwaar- en Beroepsschriftencommissie. ze opnieuw werd geplaagd door een lekkend wetsuit, leek roet in het eten te gooien. Ze stapte in de derde groep uit het water. Ze wond zich hierover zo op. dat ze al rennend naar haar fiets aansluiting vond bij de tweede groep van zeven atleten Die haakten onderweg aan bij de kopgroep, die aangroeide tot vijftien sporters Haar furieuse stijl op de fiets overtroefde ze tijdens het lo pen. waarbij ze op het heuvelachtige parcours een paar keer oprukte naar de tweede plaats, om uiteindelijk als vierde over de finish te gaan. Haar prestatie is de 28-jarige Van Lubek, die op haar zestiende opTexel haar eerste (trio-)triation volbracht, met komen aanwaaien Om in top vorm te komen reist ze de hele we reld af, zet ze alles opzij en traint ze gemiddeld zes uur per dag. Ze door liep hoogtestages en doet bijna we kelijks mee aan wedstrijden. Zondag over een week verschijnt ze in het Zwitserse Lausanne aan de start en 12 september is ze van de partij bij de WK in Montreal. Een 28-jarige man uit De Koog moest zijn rijbewijs inleveren toen hij in de nacht van donderdag op vrijdag werd betrapt op rijden onder invloed. De controle, die plaats vond op de Ruyslaan, wees uit dat hij tweeën- eenhalve maal meer had genuttigd dan toegestaan. Bij Catharinahoeve hangen sinds deze week foto's van drë Texelse fotografen. Gerand Witte, Pieternel Geurtz en Gerard Nieuwland zijn alledrie lid van de Fotokring Texel, maar demonstreren ieder een heel eigen stijl. De tentoonstelling is te bezichtigen tot begin november. (Foto GemrO Tmmormsnl De landelijk bekende groep 'Pater Moeskroen' had er zondagmiddag de stemming er snel in bij een optreden in Paal 9 Een bomvol strand paviljoen werd getrakteerd met een concert van twee keer drie kwartier waarbij oude theatemummers maar ook veel nieuws was te beluisteren Pagina 2 Het geheim van de sterren' is de ti tel van het boekje van Jan Brouwer dat onlangs bij Vision Evangelische Uitgeveri| verscheen Hij legt er zijn lezers in uit dat het zichtbare - damp kring. zon, maan en sterren - een 'heenwijzing' vormt voor het onzicht bare, de hemel. Het universum zit niet toevallig zo in elkaar, maar is eea boodschap die God erin heeft gestopt Pagina 3 'leder nadeel heeft zijn voordeel' is een beroemde uitspraak van Johan Cruijff. Bij Texel'94 is dat zeker zo: de vertraging in de bouw van de nieuwe kleedkamers en kantine be nut de voetbalclub om extra dingen te doen, zoals het aanleggen van een tegelpad rond het toekomstige hoofdveld. Pagina 4 In de rubriek Aangespoeld deze keer Hans de Goede. De orgelbouw bracht hem in 1966 naar het eiland. Inmiddels werkt hij alweer zo'n twin tig jaar voor de PTT en kent hij Texel als zijn broekzak. Pagina 4 De reddingboot Joan Hodshon gaat zo goed als zeker naar Flora, maar de jutters willen burgemeester Gel dorp bij nader inzien toch nog tot half september de tijd gunnen voor haar bemiddelingspoging.- Pagina 5 Texelse autocrossers ontpopten zich dit weekend op het circuit van Lelystad als publiekslieveling Niet zozeer door hun hoge snelheid, maar wel door hun nietsontziende rijstijl, waarbij menigmaal het schroot over de baan vloog. Negentig coureurs, bijna driekwart van alle Texelse rijders, was er present. Pagina 7 Hagel, windstoten en slagregens teisterden zaterdag de 70 deelne mers aan de Texelse triatlon, die na een jaar van afwezigheid op een nieuwe locatie werd gehouden. Rien Brouwer was sterlefe Texelaar: Natascha van der Vis de weinig ver rassende winnaar bij de dames. Pagina 7

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 1