na Ringsteekfinale spannend tot het einde Stroomuitval, ongelukken en een gestrande kotter maak 'n vla-flip! Agenda KLAVER TE KOOP GEVRAAGD Exotisch vermaak bij Paal 12 Muziekschool „Henny Kok" Corr. adres Postbus 29. Den Burg. Per september weer aan melden van nieuwe leer lingen, voor testcursus accordeon en gitaar 3 maanden instrument in bruikleen. Er wordt in Den Burg, Oosterend, De Koog en De Cocksdorp les gegeven. Familie Lut, Dorpsstraat 2, De Koog tel. 472 zoekt intern een prettige be schaafde huisgenote om behulpzaam te zijn in de huishouding (hoofdza kelijk voor de kinderen) van 1/10—1/4 wonen wij te Middenmeer, van 1/4— l/10in De Koog. Loon 200,- per maand netto. Met ingang van heden, dinsdag 20 aug., sluiten wij weer om 18 uur Bakker's Ijzerhandel N.V. Eerste steen gelegd van Koger R.K hulpkerk Weekendienst Texelse artsen oud Papier Jeugdgolfers op vijfbanentoernooi Tiende concert in zomerserie Bramen plukken Viool Smeenk; helft van het geld bijeen Surfwedstrijd Hondenclub naar veld Molenkoog 'Hype' in Klif 12 Sluitingsuur overschreden "I UCHTING TEXELSE^) C0URANX teso Kijk ook in de Vakantiekrant De Groeneplaats was woensdag avond ondanks een grijs wolkendek drukbevolkt met Texelaar en toerist die de ringsteekfinale van 1999 bij woonden. Zij werden getracteerd op een spannende eindstrijd tussen de twintig aanspanningen. Gerard du Porto en Evelien Dekker leidden het klassement maar misten een ring in de eerste ronde en kwamen daardoor virtueel op gelijke hoogte met Lisanne de Leeuw en Maroes Albers Die prikten in de derde ronde op hun beurt mis. waardoor Du Porto en Dekker zich de beste ringstekers van deze zomer mogen noemen. Joop en Joke Noom wonnen in de barrage op tijd van Rein Eelman en Anneke Boom, en pakten het brons. Dagwinnaars werden Frits Witte en Zaterdag 4 september zal op het strand bij Paal 12 een mul ticultureel festival worden gehou den. Het evenement heet 'Tussen deur' een woordspeling met een dubbele betekenis. Het initiatief komt van Susan Bruining en Milena Hilstra die iets wilden doen aan integratie van rassen en cul turen. In overleg met de exploitant van het strandpaviljoen en met medewerking van de gemeente zal op het strand een tent worden gezet. Het pro gramma is nog in de maak, maar het staat al vast dat om 14.00 wordt begonnen met vermaak voor kinde ren. Tussen 18 00 en 21 00 uur is een 'multicultureel buffet' gepland. Naast vertrouwde Hollandse kost zullen de bezoekers kennis kunnen maken met exotische gerechten. De bedoe ling is dat bij de bereiding daarvan asielzoekers worden ingeschakeld en andere mensen met een buiten landse achtergrond. De organisato ren willen graag in contact komen met deze 'Texelse buitenlanders', niet alleen voor het eten maar ook voor muziek en dansactiviteiten. Kortom: er wordt een beroep gedaan op ieder die op een of andere manier aan het festival wil meewerken op vrijwillige basis Bruining en Hilstra willen graag we ten op hoeveel bezoekers ongeveer kan worden gerekend. Ze zijn daarom al begonnen met de voorverkoop van kaarten Die kaarten (a f15.- inclu sief buffet) zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek in Den Burg, strandhotel 'Noordzee' aan de Badweg in De Koog, verhuurbedrijf Bruining aan de Nikadel in De Koog en strand paviljoen Paal 12. Wie aan het festi val wil meewerken of ideeën heeft kan telefonisch contact opnemen via een der volgende nummers. 314439. 317705 of 06-23143710 In augustus 1963 werd 'Oosterend wéér present' door meer dan 15.000 mensen bezocht. Daardoor geïnspireerd publiceerde de Texelse Courant vrijwel naast het verslag van de feestelijkheden een kritische noot ten aanzien van andere organiserende comité's. 'Het skijnt met de organisasie fon het feestTexel 550 jaar stad" niet erg te vlotten. Ik heb hoort dat ze an Den Burg niet bij Oosterend in de leer wille In Den Burg hadden ze echter andere noten te kraken De TEM kwam ernstig in de problemen 'door het onverwacht hoge verbruik van de afnemers die in groten getale straal- en ventilatorkachelties had den ingeschakeld Door het in werking komen van het veiligheids mechanisme werd het gehele net. behalve Oudeschild. uitgescha keld. Nadat het bedoelde mecha nisme iets minder critisch werd afgesteld, was het euvel snel verholpen.'Geen enkel gebied is langer dan 45 minuten stroom loos geweest.De Texelse Courant hoopte - met de andere afnemers - dat met de aanleg van de 'ringkabel' dergelijke problemen in de toekomst tot het verleden zouden horen. 'Deze kabel heeft een aanzienlijk grotere capaciteit, waardoor het gebruik van de afnemers veel groter kan zijn dan nu het geval is. En in De Koog legde pastoor Persoon de eerste steen van de 'in aanbouw zijnde bijkerk'. 'De zeer zware steen die in een der hoeken van het gebouw werd vast- gemetseld bevat tevens een loden koker met oorkonde Op de steen staat geen uitgebreide tekst, slechts het Christusmotief en het jaartal 1963 komen er op voor Nog groter nieuws was echter de stranding van de Katwijker kotter 'Willy Catherina' De bemanning van de Cocksdorper strand- reddingboot 'Baron van Cattendijke' wist de uit drie koppen bestaande bemanning in veiligheid te bren gen, maar 'tijdens de redding moet de ..Baron van Cattendijke"enkele malen met het roer op de grond of tegen de huis van de kotter hebben gestoten, want later bleek de boot onbestuurbaar zodat de terugtocht naar Texel onmogelijk was. De wachtende „Carlot" (van Ter schelling) maakte zich nuttig door de onfortuinlijke collega op sleep touw te nemen.De Willy Catherina (KW65) moest naar alle waar schijnlijkheid als verloren worden beschouwd. Veder vonden in augustus 1963 nogal wat - min of meer ernstige - ongelukken en aanrijdingen plaats In eén week vloog op de Hoornderweg een auto uit de bocht, botste bij Dijkmanshuizen een motorfiets op een personen wagen. reed bij Nieuweschild een auto in de sloot en deden zich aanrijdingen voor op zowel de hoek Gasthuisstraat-Pontweg als de hoek Gasthuisstraat-Beatrixlaan. Deze laatste aanrijding (tussen een auto en een bromfiets) ging met zeer ernstig letsel gepaard. Tot slot werd 'door kampeerders op het kampeerterrein ,,Om de Noord" een sinaasappelkist ge vonden waarin tien grafkruisen waren verpakt. Een der kruisen vermeldde het jaartal 1962 en een Duitse naam. De politie onder zoekt of het hier een lugubere grap betreft of wellicht een geval van grafroof T.E.S.O. vervoerde tijdens weekend 2560 autos Begin bouwvakvakantie bracht ongekende drukte Voor dit werk Automobielbedrijf JAN REU telefoon 2 3 4 5 Oorkonde werd ingemetseld Uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 8.00 tot maandag 8 00 uur: Dokter A.C.P.J.Waverijn enTh. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 312016. Consult uitsluitend na telefonische af spraak Toeristen kunnen zich melden bij de Medische Post aan de Nikadel in De Koog, tel 327270. Toeristen op het noorden van het eiland kunnen terecht bij de prak tijk van R A. van den Bent/F. Haasdijk, tel. 316234 Elles Bousma, voor De Leeuw en Albers. Ook hier gaf de tijd de door slag. Biem Trap en Bianca Schraag werden derde. De publieksprijs was voor Frans Bakker met zijn fraaie vierspan voor een wagonette Namens de Folklore reikte Gerard van der Kooi de laat ste prijzen van deze eeuw uit aan de winnaars (Foto Bon Bosch) Texelse jeugdgolfers hebben goede resultaten behaald op het vijfbanen jeugdgolftoernooi waarbij gedurende vijf dagen 150 golfers uit de Bene lux de strijd aanbonden. Er werden wedstrijden gespeeld op de golf banen van Spaarnwoude, de Hoge Dijk, Houtrak, De Purmer en de Heemskerkse Jeugdspelers met een handicap lager dan 18 speelden strokeplay Zowel bruto, waarbij het totaal aantal slagen telt, als netto, waarbij het totaal aantal slagen mi nus de eigen handicap telt Bij een handicap van 18 en hoger werd stableford gespeeld. Uitslagen: Bruto strokeplay: 15. Jan van Wijk, 16. Jaap Duin, 44 Stefan van Maldegen Netto strokeplay: 2. Jan van Wijk, 7. Jaap Duin. Stablefor: 7. Martine Zandee, 16. Jaap Hoogenraad In verband met vakanties en zomer kampen haalt Scouting Texel de ko mende weken geen oud papier op. Oud papier kan wel naar de contai ners aan de Bernhardlaan gebracht worden. Vanaf september rijdt Scouting elke zaterdagochtend weer een route. Vrijdag wordt in De Koog oud papier opgehaald. Bewoners dienen het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de container aan de Nikadel te brengen. In De Waal wordt zaterdag oud pa pier opgehaald. Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJskaschool komen tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud pa pier kan ook worden ingeleverd bij de schapenboet in De Mars. naast het gebouw van Kotex. Vocaal ensemble 'La Notte' ver zorgt dinsdagavond in de NH-kerk van Den Hoorn het tiende concert in de serie zomeravondconcerten van de samenwerkende Texelse kerken. Het uit vijf leden be staande ensemble zingt onder meer werken van Orlando di Lasso, Schubert en Sullivan. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. In het begin van zijn bestaan putte 'La Notte' - toen nog een mannen- kwartet - uit het vroeg-Romantisch repertoire, als Schubert en Mendelssohn. Aan dit repertoire, waarin maan en nacht een frequente rol spelen, ontleent de groep ook zijn naam. Gaandeweg echter richtte de groep zich steeds meer op de mu ziek uit de Renaissance en in 1993 werd tijdens het Festival voor Oude Muziek in Utrecht een concert ver zorgd met werken van Lassus. Na het overlijden van één van de leden in 1996 werd het ensemble uitge breid met een tenor en een counter tenor, in welke samenstelling in 1997 werd geconcentreerd tijdens het Oude Muziek Festival in Antwerpen. Vorig jaar verzorgde 'La Notte' optre dens in verschillende ziekenhuizen en was het te horen op Studium Generale en diverse promoties in de Lutherse kerk in Amsterdam. Ook tijdens het komende Festival voor Oude Muziek geeft het ensemble acte de présence Naast werken uit Renaissance en Romantiek zingt het kwintet muziek uit het repertoire van de Comedian Harmonists. NH-kerk Den Hoorn, dinsdag 31 au gustus, aanvang 20.15 uur. Toegang gratis, collecte na afloop. Staatsbosbeheer stelt net als andere jaren reservaten de Muy en Bollen- kamer open voor het plukken van bramen. Vanaf woensdag kunnen bramenplukkers hun gang gaan. Op dezelfde dag gaan de groene routes achter de Geul en hoeve Dorpszicht bij De Cocksdorp weer open voor publiek. Vrijdag 27 augustus Van 19.30 tot 20.30 uur geeft het Fries Jeugd Harmonie-orkest een concert op de Groeneplaats in Den Burg. Met een vuurwerk boven de Nikadel wordt in De Koog rond 21 30 uur het Texel Sea Street Festival geopend, een driedaags festijn vol straatacts en live-mu- ziek in elf verschillende cafés en discotheken. Een passepartout (verkrijgbaar op het pleintje bij de ABM/AMRO-bank) kost ƒ35,- voor het hele weekend en 20,- voor één avond. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 u Wild Wild West (13.30 en 19.00 u Nottmg Hill (16.00 en 21.30 u.) en The Mummy (19.00 en 22.00 u.) Zaterdag 28 augustus In atelier De Witte Engel aan de Binneburg wordt van 12.00 tot 16.00 uur een demonstratie kaar ten maken met transparante sheets gegeven. In De Koog beleeft het Texel Sea Street Festival z'n tweede dag. Met tussen 13.00 en 19 .00 uur op tredens op straat en vanaf 22.00 uur live-muziek in elf horecabe drijven. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 u.), Wild Wild West (13.30 en 19 00 u.), Notting Hill (16 00 en 21.30 u.) en The Mummy (19.00 en 22 00 u.) Zondag 29 augustus Bij het surfstrand van Dijkmans huizen begint om 11 00 uur de laatste selectiewedstrijd voor de Texel Race. Deze wedstrijd telt ook mee voor het club kampioenschap. Op het circuit in Eierland begint om 13.00 uur de zesde club wedstrijd van de motocrossers van de MAB. Naar aanleiding van het artikel 'Ac tie: nieuwe viool voor Gerhard Smeenk' in de krant van 17 augus tus is f1.250,- aan giften binnenge komen. Omdat voor die tijd al onge veer duizend gulden bijeen was, betekent dat dat meer dan de helft van het totaal benodigde bedrag (f4.000,-) op tafel is. Hans Cadée en Marga van Langelaan van het orga niserende comité hebben goede hoop dat de rest nu ook spoedig bin nen zal zijn. Giften zijn welkom op bankrekening 4699.20.467 ten name van de Stichting Dansgroep Oude Dansen te Oudeschild met vermel ding 'viool Smeenk'. Windsurfclub Texel houdt zondag bij Dijkmanshuizen de laatste wedstrijd voor de selectie van de Texel Race op 18 september, waaraan slechts de vijf beste surfers van Texel mo gen deelnemen. Deelnemers (niet noodzakelijk leden van de windsurfclub) kunnen zich vanaf 10 00 uur inschrijven in de kantine, het eerste startsein wordt om 11.00 uur gegeven Afhankelijk van de wind zal een course- of slalomwedstrijd worden gevaren, die ook meetelt voor het clubkampioenschap. De Hondenclub Texel (HCT) verhuist per begin september naar een nieuwe locatie op het terrein van zwempark Molenkoog. Een gedeelte van de zonneweide van het zwempark is door de gemeente afgeschut met een hekwerk, waardoor een besloten trainingsveld is ontstaan. Hoewel de gemeente de aanvraag van de club voor deze nieuwe locatie eind jaren tachtig nog afkeurde, is nu toch toe stemming gegeven, met name om andere sportvereniging op het Sport park-Zuid meer armslag te geven. De hondenclub werd in 1984 opge richt en terwijl het accent in de begin jaren voornamelijk op het zoge naamd pakwerk lag, sloeg de vereniging zo'n tien jaar geleden een andere weg in door zich meer te rich ten op gehoorzaamheids- en behendigheidstrainingen Hierdoor groeide de vereniging, een ontwikke ling die nog werd versterkt door te levisieprogramma's als 'Natte neu zen', waardoor hondenbezitters begonnen in te zien dat er meer te doen valt met een hond dan drie of vier keer per dag 'een rondje'. Zowel de 'baasjes' als de honden hebben zichtbaar plezier in de trai ningen, die in groepsverband worden gegeven en druk worden bezocht door de ruim zestig actieve leden. Het cursusaanbod is groot en biedt onder meer puppycursussen, ge hoorzaamheidstrainingen voor begin ners en gevorderden, behendig heidstrainingen en apporteerwerk Daarnaast verstrekt HondeclubTexel informatie en theoretische kennis over honden en hun gedrag. Daarbij wordt er vanuit gegaan dat elke hond anders is en dat dat ook voor hun baasjes geldt. Het opvoeden van een gehoorzame hond vraagt veel - Intensieve - arbeid en is een tijdro vende bezigheid. De Hondeclub Texel biedt hulp bij dit opvoeden, zodat de band baas-hond optimaal kan worden en kan blijven. Hondenclub Texel begint maandag 13 september met de trainingen, die worden gegeven door gediplomeerde instructeurs en die toegankelijk zijn voor alle soorten honden. Op woens dag 8 september wordt van 19.30 tot 20.30 uur een informatie- en inschrijf- avond gehouden op het nieuwe trainingsveld op het terrein van Molenkoog, bereikbaar via de linker- zij-ingang van het zwembad. Voor meer informatie over cursussen, trainingsdagen en -tijden kan con tact worden opgenomen met Marion Zijm, tel. 314205 De voorstelling van het cabarettrio 'DeVliegende Panters', dinsdag 31 augustus in Klif 12, is geheel uit verkocht. Mensen die een kaartje hebben weten te bemachtigen kunnen meeleven met het tweede programma van dit succesvolle trio, waarin Xander, Xavier en Marnix voor emoties, ontroering en sentiment op zoek gaan naar een nieuwe 'hype'. 'Hype' is het tweede avondvullende programma van 'De Vliegende Pan ters' die eerder volle zalen trokken met het programma 'Sex'. Het nieuwe programma ging in november in première in het Nieuwe De la Mar- thepter in Amsterdam. In de pers verschenen lovende kritieken. 'De klassieke rol van cabaret is het door prikken van alles wat is opgeblazen De Vliegende Panters doen dat ooi maar geven er tegelijk een nieuw wending aan, zodat er mei traditioneels meer aan is. De inhou is sterk en zonder pretenties, he samenspel strak. Het plezier spate van af.' De Vliegende Panters met 'Hype' dinsdag 31 augustus in Klif 12. Ui verkocht. De politie maakte in de nacht vï maandag op dinsdag proces-verba: op tegen de eigenaar van e? horecabedrijf aan de Dorpsstraat Omstreeks 2 45 uur - ruim na ha officieel vastgestelde sluitingsuur werden in het bedrijf nog gasten aan getroffen die zich tegoed deden a2» eten en drinken (advertentie) - L MAKELAARDIJ BV Dé agrarische makelaar MakelaardijTaxatiesFinancieringen Onteigeningen GOEDVERKAVELDE LANDBOUWBEDRIJVEN VOOR BEDRIJFSVERPLAATSERS Klaver Makelaardij BV Vijverweg 2 - 1733 AS Nieuwe Niedorp Telefoon 0226 - 414008 VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1999 0_ In De Worsteltent begint rond 15.00 uur een optreden van de akoestische band Brother Flower, met zang, percussie, banjo, percussie, bas en country rock. Om 19.30 uur begint in de Her vormde kerk in De Koog de laat ste interkerkelijke zomeravond- dienst De dienst wordt geleid door Bram Guiljam, Piet Bakker (trompet), Nico Drenth (zang) en Wout Stam (orgel) zorgen voor de muzikale omlijsting. Het Texel Sea Street Festival in De Koog wordt afgesloten met een feest in discotheek De Toe komst, dat om 22 00 uur begint. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 u.), Wild West (13.30 en 19.00), Notting Hill (16.00 en 21 30 u.) en The Mummy (19 00 en 22.00) u.) Maandag 30 augustus Radio Texel zendt tussen 19.00 en 20.00 uur het programma Ca baret-café uit, waarin Pip Barnard en Jamen de Bruijn onder het motto 'Vist Texel straks achter het Internet?' terugblikken op de ac tualiteiten van de afgelopen maand. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 u.), Wild Wild West (13.30 en 19 00 u.), Notting Hill (16 00 en 21.30 u.) en The Mummy (19.00 en 22 00 u.) In de NH-kerk van De Koog begint om 20 00 uur een dia-avond over Texel. Dinsdag 31 augustus In de NH-kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een zomeravondconcert met het mannenkwinter La Notte: Alphaert den Otter (countertenor), Jan Krimp (tenor), Paul Blommaert (tenor), Jan Nobel (bariton) en Willem Bouwman (bas). In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 u.), Wild Wild West (13.30 en 19.00 u.), Notting Hill (16 00 en 21.30 u.) en The Mummy (19.00 en 22 00 u) In verband met de te verwachten drukte vaart Teso vrijdag en zater dag tussen 9.35 uur (vertrek van Texel) en 16.05 uur (vertrek ut Den Helder) met twee boten Zon dag zet Teso een extr boot In tus sen 16.35 (vanaf Texel) en 20.05 uur (vanuit Den Helder). Vrijdag worden in Den Helder wachttijden tot een half uur verwacht tussen 13.00 en 17.00 uur, op Texel ver- wacht Teso vrijdag tussen 9.00 en 14 00 uur wachttijden tot ander half uur. Er is veel te doen op Texel. Kijk niet alleen in deze agenda, maar ook naar hel overzicht in de Vakantie- krant, die gedurende de maanden juli en augustus we kelijks verschijnt. Veel van de daann vermelde evenemen ten en activiteiten zijn ook var Texelaars interessant. De gratis Vakantiekrant wordt verspreid ats bijlage van de Texelse Courant en is daar naast voor iedereen los ver krijgbaar op zo'n 150 plaatsen op het eiland. De Vakantie krant verschijnt alleen op Texel. Hoogwater te Oudeschild Vr. 27 Za. 28 Zo. 29 Ma 30 Di. 31 Wo. 1 Do. 2 Vr 3 9 45 en 10.30 en 11.04 en 11.56 en 0.00 en 0.00 en 0.30 en 1 00 en 22.16 u. 22 45 u. 23.25 u. - u 12.15 u 12.45 u. 13.30 u. 14 14 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 29 augustw op om 06 44 uur en gaat onder or 20.34uur 27 augustus volle maan, 23 augustus springtij.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2