Bij mooi weer gaat televisiescherm aan' CWI Texel gaat woensdag van start Para's als entertainment op terras vliegveld F amilieberichten TEXELSE 3 C0URANT Gedeputeerde Hotel Greenside en Stiekema slaan handen ineen Riemens kampioen waterskivereniging Dag symposium duurzaam toerisme valt ongelukkig Staatssecretaris opent 'Zicht op Zee' w 'Jexelaartjes VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1999 Ingaand woensdag 1 september Ijnctioneert op Texel een Centrum voorWerk en Inkomen (CWI). Het is samenwerkingsorgaan van het bureau Sociale Zaken van de ge meente, het arbeidsbureau en de uitvoeringsorganisaties Cadans, Gak, Guo en het Sociaal fonds gouwnijverheid Men is er welkom yoor het aanvragen van een ww- of bijstandsuitkering in combinatie met iet zoeken naar een (nieuwe) baan De medewerkers geven ook alge mene informatie over werk en uitke- mgen. )at men voor dit alles nu op één idres terecht kan is efficiént, klant- liendelijk en het vergroot de kans op succes bij het zoeken van werk odat de cliënt niet langer strikt noodzakelijk is aangewezen op een uitkering Het motto van het CWI is ook 'Werk boven een uitkering'. Jitkeringsrechtigden moesten zich Dt dusver melden bij het bureau sociale zaken in het raadhuis, maar nu geldt dat alleen nog voor cliënten je met tevens op zoek zijn naar werk Tijdelijk Het CWI Texel is tijdelijk onderge- iracht in een uit drie vertrekken be- laand noodonderkomen dat vorige ieek is geplaatst bij het arbeidsbu- eau aan de Thijsselaan, in afwach- ng van uitbreiding van het arbeids- wreau. Het CWI is op werkdagen pen van 9 00 tot 16.00 uur. Cliën- jn worden bij voorkeur ontvangen in !e ochtenduren Ze dienen zich te ervoegen bij de bestaande recep tevan het arbeidsbureau en kunnen ervolgens in het noodonderkomen praten met een der medewerkers. De introductie van centra voor werk en inkomen is een landelijke aange legenheid Op dit moment zijn er al zestig actief, uiteindelijk komen er meer dan 200 Geknokt Dat er ook een op Texel zou komen was niet vanzelfsprekend. Aanvan kelijk zouden de Texelaars worden verwezen naar het CWI in Den Hel der, wat natuurlijk erg lastig zou zijn 'Het arbeidsbureau en de gemeente hebben geknokt voor een eigen CWI op Texel' vertelt projectleider Atie Voerman die drie dagen per week in de port-cabm bij het arbeidsbureau is te vinden. 'We mogen blij zijn dat het is gelukt1'. De keerzijde van het 'eigen' CWI is dat het moeilijker is om de personeels-voorziening af te stemmen op het betrekkelijk kleine klantenbestand van Texel Het is praktisch onmogelijk dat dagelijks vertegenwoordigers van alle uitvoeringsorganisaties in het cen trum aanwezig zijn. Dat geldt met name voor Cadans en SFB die hier maar weinig klanten hebben. Op Texel is daaraan tegemoet gekomen door een unieke vorm van samen werking: de uitvoeringsorganisatie Guo die onder meer de belangen behartigt van de agrarische sector en de slagers- en tabaksbranche) behandelt op Texel ook de zaken van Cadans (vroeger Detam) en het So ciaal Fonds Bouwnijverheid. Voor de cliënten wordt het makkelijker want die hoeven niet meer naar Den Hel der, Schagen of Alkmaar. Totaal be schikt het CWI over 16 medewer kers, bijna allemaal part time TEXEL Werk en Inkomen Centrum voor Projectleider Atie Voerman (links) en operationeel manager Marianne Winter mans bezig met het naambord voor het tiideliik onder- L/mnn „ai, hn» Tr.~r.t L VERVOLG VAN PAGINA 1 aankomen In dat opzicht roemde hij de aanpak van het college Men kiest hier met voor veel kruimel- projecten. maar voor een gerichte grootschalige aanpak Zijdelings onderwerp van bespreking was ook het onderwerp onderwater- archeologie Verburg wees op de mogelijkheden om met digitale tech nieken datgene wat zich onder wa ter afspeelt wat toegankelijker te maken, maar deed geen financiële toezeggingen Verburg zei wel te kijken of dit in verband kan worden gebracht met de grootscheepse vie ring van 400 jaar Verenigde Oostm- dische Compagnie in 2002. Asperges Verder werd een kijkje genomen bij aspergekweker Bert Keijser. om in de praktijk een stukje plattelands vernieuwing te zien. Verburg noemde deze agrariër, die op eigen initiatief een fietspad over z'n landerijen liet aanleggen, een voorbeeld voor de komen van het CWI Texel. rest Daarnaast werd een bezoek gebracht aan mevrouw I Hm van de Otterstaat die op problemen stuit bij de productie van ecomelk Om meer grip te krijgen op de con gres- en vergadermarkt hebben ho tel-restaurant Greenside in De Koog. De Lindeboom en congres- en party centrum Question Plaza in Den Burg hun kennis en capaciteit gebundeld De zalen in de verschillende bedrij ven worden op basis van behoefte aangepast Met ondersteuning door programmaverzorgers van Evene menten Bureau Texel worden de mogelijkheden voor een meerdaags verblijf met een zakelijk karakter verbeterd De betrokken partijen blij ven volledig zelfstandig en onafhan kelijk Aan de samenwerking ligt volgens de initiatiefnemers 'ondernemerschap met een visie op langere termijn' ten grondslag Fcno Harry Oo Graal) iijdag 15 oktober, de dag waar- p het symposium over Duur- am Texel wordt gehouden, valt «gelukkigerwijs samen met het ind van de herfstvakantie van ordrhein Westfalen en het begin in de herfstvakanties van mid- i- en zuid-Nederland. Eén van drukste wisseldagen in het ir, vergelijkbaar met Pinksteren, ivolg is dat met name veel leine logiesverstrekkers die een imansbedrijf hebben, zich niet men vrijmaken. Jnen de vereniging van kleine pesverstrekkers (KLV) is er wat rapper over de planning ontstaan. Een aantal leden heeft zich inmid dels afgemeld. De datum is gekozen in overleg met de vertegenwoordiger van de logiesverstrekkers, Harry Wuis, geprikt, zo laat de werkgroep weten. De dag is gekozen omdat gedeputeerde A. Wildekamp, die het hele symposium bijwoont, geen uitwijkmogelijkheid heeft. Om de kleine logiesverstrekkers tegemoet te komen, is nu het voorstel dat ze hun vragen en opmerkingen meege ven aan bestuurders die wél op het symposium aanwezig zullen zijn Overigens zou de werkgroep met een probleem zitten als alle 700 ge nodigden zouden komen De zaal biedt namelijk 'slechts' plaats aan 120 mensen. Bij de clubkampioenschappen vai waterskivereniging Texel zorgde outsider Pascal Riemens voor een grote verrassing door een eerste plaats voor zich op te eisen. Onder uitgelezen omstan digheden hield de water skivereniging zondag haar jaar lijkse wedstrijd slalom skiën. Werd de strijd vorig jaar bemoei lijkt door veel wind en hoge gol ven, dit jaar ontbraken beiden. Dit tot vreugde van alle deelnemers. Bij afwezigheid van meervoudig clubkampioen Arnoud de Weijer leek er voor zijn vaste rivaal André van den Berg geen vuiltje aan de lucht. Riemens besliste echter anders door in de eerste van twee rondes een voorsprong te nemen die hij met meer uit handen zou geven. Scherp rechter bleek de laatste van de acht boeien die Riemens als enige met grote snelheid wist te ronden. Zowel Van den Berg als Paul Dijt bleven op zeven geronde boeien steken. Dijt behaalde hiermee achter Van den Berg de derde plaats. Enige deelnemer bij de dames was Cathy van den Berg uit Oudeschild. Hoewel zij nog nooit eerder een slalombaan had gezien, wist zij - op twee ski's - tot haar eigen verrassing toch een boei te ronden. Verschillende leden van de club voor zagen het publiek op de dijk bij Oudeschild van deskundig commen taar en na de wedstrijd kon het door de vereniging aangeschafte 'wake- board' worden geprobeerd. Mogelijk kan dit nieuwe board voor een extra wedstrijdelement zorgen tijdens de volgend jaar te organiseren 'millenniumwedstrijd'. Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat Monique de Vries opent maandag 27 september 'Zich op Zee', de nieuwe perma nente expositie van EcoMare. De openingshandeling wordt vooraf gegaan door een mini-sympo sium over de plannen voor kust- ontwikkeling. De expositie gaat over de relatie tus sen mens en zee en over de functie die de zee voor de mens uitoefent Op verschillende 'expositie-eilanden' wordt informatie gegeven over de kustverdediging, recreatie, visserij, militaire activiteiten, transport, delfstoffenwinning en over de zee als riool Bedoeling is dat de expositie aanzet tot nadenken en discussie. Gestreeft is naar een eenheid met de eerder gerealiseerde Waterzaal Op het symposium laten vertegen woordigers van de overheid, het be drijfsleven en de milieubeweging hun licht schijnen over de recente ontwikkelingen en plannen op het gebied van kustontwikkeling. heb de televisie voor de deur. Ira er parachute wordt ge- •ngen gaat het beeldscherm en komt iedereen kijken. Dan it het hele terras vol.' Met het lerlands Kampioenschap tochutespringen komend mtj^end in het vooruitzicht, staan voor Willem Gouwens van het 31/ kgveldrestaurant een paar he ukke dagen voor de deur. te In bedrijf is ontzettend weers- •oelig. Zodra het mooi weer is en fondvluchtjes worden gehouden 'wordt gesprongen is er volop en- teinment. ik zeg altijd, het televi- Kcherm floept dan weer aan. Dat mooi, want ik hoef niet zoals an- fen voor een attractie te zorgen, mensen komen vanzelf. Maar als l3S st bewolkt is en de vliegtuigen aan aj grond blijven, blijft het terras het woord is de horecaman die Ï966 zijn eerste pilsjes tapte in tfvan Holland', het bekende café n het Amsterdamse Rembrandts- ,ar tin Na tien jaar hield de barkee- het in Mokum voor gezien en 0 rtrok naar Kolhorn, alwaar hij tot ®9het café-restaurant 'Schippers- 'Ivaren' exploiteerde. 'Collega Jan hzinga tipte me toen dat ik kon drijven op het Vliegveld- s'aurant op Texel. Ik ben gewoon jonnen waar Jan Buijs is opge ien. Naar de huidige begrippen het helemaal met druk. maar *9'ng steeds beter lopen. Dat ging in hand met de toename van aantal rondvluchten van het ^centrum en de stijging van het |r<a' sprongen Ben Zegeren van geveld de Rooij kwam met het 0rn te adverteren met bonnen koffie en gebak Een door- 'We krijgen hier van alles Toeschou wers, parachutisten en vliegeniers. Of piloten een apart slag mensen zijn? Ik vind van niet. Vliegen is voor de meesten een hobby. Ik zie wel mensen uit het vliegtuig komen waarvan ik denk: ik zou eerst maar eens een knap pak kopen, alvorens het geld aan vlieglessen te beste den. Maar er zijn parachutisten die het makkelijk kunnen doen Mijn gasten zijn niet in een categorie te definiëren. Van Jan Boezeroen tot Willem Alexander. De een wil een kroket en de ander een biefstuk. Een drempel heb ik niet. Ik ben voor iedereen, dat brengt mijn bedrijf met zich mee. Net als bijvoorbeeld een strandpaviljoen Personeel Om de vele gasten van dienst te kunnen zijn, heeft Gouwens in het hoogseizoen vijftien medewerkers rondlopen. 'Het is best wel een pro bleem om geschikte mensen te krij gen. Sommigen via een advertentie, anderen via het arbeidsbureau Er gaat veel tijd en energie in zitten. Alleen al om ze in te werken. En als dan blijkt dat ze het hier niet leuk vinden of dat ik het niet met hen kan worden, dan kan je weer opnieuw beginnen. Een deel van de studen ten is vorige week alweer gestopt, omdat de vakanties aflopen.' Extra drukte dus voor de achterblijvers, zeker nu de komende week de NK parachutespringen worden gehou den. Zelfs zodanig dat Gouwens na het nemen van de foto alweer staat te trappelen om aan de slag te gaan. Om te zorgen dat vliegveld vanaf de weg beter is te herkennen, kocht de ondernemer uit de boedel van het failliete Fokker enkel onderdelen van een Fokker 50. Het betreft het staart stuk, de cockpit en de propeller die als eye-catcher voor het restaurant zijn neergezet. 'Ik had er creatieve bedoelingen mee. Na een oproepje dat eerder in de Texelse Courant verscheen, waarin ik vrijwilligers vroeg om met ideeën te komen, heeft het echt stormgelopen', kan Gouwens enig cynisme niet onder drukken 'Geen enkele reactie dus Afgezien van Dieter Stoll dan, die ook de kiosk op het terras heeft ge maakt. Hij kwam met het idee om van de cockpit een leuk doorloopje naar het terras te maken, dat ook geschikt is voor rolstoelers.' De Fokker-onderdelen zijn niet de enige aanpassingen van het vliegveldrestaurant. 'We hebben het terras vergroot, de voorkant opge knapt en voorzien van markiezen. Het restaurant is van binnen gereno veerd, van nieuw meubilair en een frisse uitstraling voorzien en de keu ken is vernieuwd Ik heb al veel po sitieve reacties gekregen.' sand succes Er waren wel dagen ïer twintig appeltaarten doorheen !9en Apart slag £ld'LVart9V™nede mensln zien' ^^staurant. Fokker-oncterOeten 0,e ös aanetactn op zijn zaak moe,en vesUgen Wat we gedaan hebben met ons leven maakt ons tot wat we zijn als we sterven Voor het medeleven en de warme belangstelling na het overlijden van onze moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder JO BACKER-VAN PUTTEN betuigen wij u onze welgemeende dank. Namens de familie Texel, augustus 1999 1949 Hartelijk Gefeliciteerd 1999 Woensdag 1 september zijn onze ouders en grootouders J. P. Bom en E. C. Schipper Stlhl kettingzagen, bos maaiers, bladzuigers betonzagen Stihl. de wereldmarktleider motorgereedschap Bonne mechanisatie b.v. Eierland. tel 311229. Autospuiterij Betsema voor belettering en logo's Kapsalon Salique geo pend van di. t/m za op af spraak. Tel. 0222-316711 Badstof/looper sweaters, met polo-ritskraag, div kleuren nu ƒ25,- Rabbit Habit. Aquacontainers, 10001 voor regenwateropvang etc 295,- Frans Stolk Mech. b.v., 312752. 50 jaar getrouwd Wi| repareren alle merken ktv, video, radio, cd. satel liet, camera etc Service Center Texel, 311 777 Annelies en John Peter en Ellen Lydia en Chris Marga en Rob José en Joop Sietske en René Monique en Willem Desirée en Dick en kleinkinderen De Cocksdorp, Klimpstraat 28 Wij trouwen op vrijdag 3 september 1999 om 15.00 uur in het gemeentehuis van Den Burg. U bent vah harte welkom op onze receptie van 19.00 uur tot 20 30 uur in appartementenhotel „Bos en Duin", Bakkenweg 16 te Den Hoorn Robbert Grisnigt en Wendy Schraag Ons adres: Bernhardlaan 170, 1791 XJ Den Burg. 'En toen bn'am jij. 9{et als een fcfem sterretje breng jij weer tieht in ons teven 'Vandaar en blij zijn unj met de geboorte van onze dochter en zusje van 'ftenb:1an. Ilse lts e is geboren op 76 augustus 1999, weegt 3750gram en is 51 cm fang. 9fc nf^S fcg ten hors t en Christina ïHegeman Vfamkgst 6 1792 CK.Ouifcschifd Voor bezoek, graag even BeffenS 0222-310050. Bij dezen willen wij ieder een bedanken die onze trouwdag op 30 juli bij zonder en onvergetelijk heeft gemaakt. Brendan en Jessica de Graaf INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOS 1 EN: ƒ.8,40 tot en met regels. Per regel meer: ƒ2,80 (incl lux* FOTO-TE X El AARTJE: plaatsing foto ƒ25,- e\cl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. T.k.: crossauto st. klasse. Wagenaar blok alle on derdelen Tel na 18.30 uur: 310326. Komatsu Zenoah ketting zagen, bosmaaiers of grondboren Merakelspul Frans Stolk Mech. b.v., 312752. Bij De Witte Engel: op za terdag 28 augustus, van 12.00 tot 16.00 uur de monstratie van de nieuw ste kaarten uit het kerst boekje van Mary Cozijn sen. Zolang de voorraad strekt een gratis stukje kerststof en een stukje sheet. Te koop: in prima staat verkerende Puch, zwart, incl. verzekering, vraag pnjs ƒ700.- Tel. 317664 Chenille truien, uni, v-hals, zware kwaliteit, nu 39.95 op=op Rabbit Habit. Dinsdag 31 augustus. Laatste bingo van dit sei zoen Prachtige prijzen met o.a. de trekking voor de seizoenprijs een 2-per- soons Texeler dekbed Aanvang 19 30 uur. Eier- landsche Huis, Klimp straat 33, De Cocksdorp. T.k 13000 mooie gebikte Friese geeltjes a ƒ1p st zeer gesch v. rest. Tel 0512-362985. Gevonden: zwarte ge- castr. kater met rode hals band en belletje in Den Burg Tevens zoeken wij nog families voor andere katten. Dierenpension Slufterweg, tel. 311477 Waar bent u zondagiddag om 15.00 uur? Natuurlijk bij de Worsteltent! Zondag 29 augustus a s Brother Flower, spelen akoestisch, zang. gitaar, banjo, percus sie, bas. country rock band. 3-mans formatie uit Haar lem met een snufje humor De Worsteltent, Smits- weg 6, Afslag 11. Autospuiterij Betsema voor al uw autoschade. Pizza Mondo. Afhalen en bezorgen tel 315990 Wo t/m zo. tot 20.00 uur. Gratis bezorgen in Den Burg Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Te koop Toyota Corola 1.3, b| '88, vr pr ƒ3250.- Tel 317735. Administratie, Adviezen Belastingzaken Admini stratiekantoor Rood, De Dageraad 61, tel (0222) 319429 Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog, tel. (0222) 317333 Diverse maten kinderrijwielen Nieuwe bankstellen v a ƒ890 00 Wiersma meu belen. Wilhelminalaan 14 tel 0222-315361/315099 Te koop gevraagd: éénge zinswoning voor perm be woning tot ƒ300.000,- op Texel. Tel. 076 5934314 T.h. gevr. door echtp. op Ift. huis op Texel, huur tot ƒ1500,- p.m. Tel. 030- 6772137. Te koop gevraagd: koel kast. Tel. 316369. De glazen en serviezen bij Hans van der Klift zijn van Hollandse, Belgische en Duitse afkomst. T.k. ijzerbeugelzaagma- chine, 220V. 250.- Tel 317327. Te koop: Keyboard merk Yamaha psr-50/60. Tel 322046 Wie wil er een konijntje. Af te halen bij Daphne en Yvonne. 317838. Te koop: caravan Cha teau 3 80 m, nw voortent, compl De Koog Tel. 020- 6366339/06-20313483 Verhuisd van Schoorwal 34 naar de Zes 12. k19. mevr. A.M. Ran-Keijzer. Satellietinstallaties - repa ratie/verkoop SCT, 311 777. Tk PZ 165 cyclomaaier. Tel 319664 Gratis af te halen: sta caravan. Tel 0223 - 617209 of 0222- 317800. Kaartenmaaksters: dit mag u niet missen' Zater dag 28 augustus bij De Witte Engel een fantas tische demonstratie kerst kaarten met transparante sheets uit het nieuwe kerst boekje van Mary Cozijn- sen. Van 12 00- 16.00 uur is er voor de eerste 150 belangstellenden een gra tis stukje kerststof en een stukje sheet Te koop prima plantgoed van enkele en dubbele sneeuwklokjes. A van Strien. tel. 06-20947790 Wie wil mij helpen bij de wissel van max. 4 app op vrijdag tussen 10-13 uur en tevens ook in de winter maanden, event een an dere dag. Anja Hoeve, tel 310500 of antwoordapp. Castel Garden gazon maaiers No.. 1 in Europa bij Frans Stolk Mech. b.v., 312752. Rabbit Habit spijkerbroe ken, sterk voor 't werk, 5 modellen, in 5 lengte maten, nu 39,95. Te koop gevraagd: sta caravan of grote tour op de Krim. Tel. 0555426045. Adviesbureau CreaKtief zoekt oude bungalowten ten voor wedstrijd bunga lowtent opzetten. Tel 314897. Te koop: caravan Weip- pert met voortent, incl. koelkast en toebeh. voor inlichtingen tel. 06- 54771595. Haal de zon in huis! De gemeente Texel verstrekt extra subsidie voor de aan schaf van een zonneboiler. De totale subsidie kan hiermee oplopen tot mini maal 866,- voor nieuw bouw en ƒ1330.- voor be staande situaties. Nadere nformatie: uw installateur, het energiebedrijf of de afdeling milieu van de ge meente, tel. 362109. Soos Den Hoorn begint weer op 1 september u komt toch ook!" Biologische pruimen, pond 2,50,3 pond ƒ6,-, biologi sche appels (James Grie ves) 7 stuks ƒ2,50. Haller- weg 26, in de kraam aan de weg. Zondag 29 augustus Su perbingo. Aanvang 19.30 uur. Prachtige prijzen, o.a. dekbed, pannenset radio/ cd-speler, rondvluchten, enz ledereen heeft prijs Eierlandsche Huis, Klimp straat 33, De Cocksdorp TCA: PC's, netwerken, printers, software, eigen lijk alles. Bel: TCA Ooster end 318489 Bij aankoop van een bril en glazen van de huis collectie krijgt u een zon nebril op sterkte gratis! (Vraag naar de voorwaar den.) Winnubst Optiek. Strandpaviljoen Paal 9 alle dagen geopend Hotel Den Burg Garage- verkoop: zaterdag 28 au gustus a s Slingerweg 17 van 11.00 - 16 00 uur. Fleece superkwaliteit V- hals en polo-rits. 39,95 bij Rabbit Habit. Verhuisd van Herenstr 41 naar Pealwerck 29: Fam. van Faassen, tel 319584 Verkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog. (0222) 317333. Speelgoed voor een rede lijke prijs Ook voor klom pen en laarzen. Speel goedhuis Oosterend tel 318313 Trimsalon Pet's Place Texel voor zorgzame en vakkundige behandeling van uw hond en/of kat Parkstraat 24. Den Burg. tel 312206

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3