Een plek onder de zon... Raadsvergadering Officiële I berichten Vergaderdata Bellen bij overlast Geef uw tip door! TEXELSE g couRANT. Spreekuren B&W Nu voordracht doen voor "lintjesregen" Informatierubriek van de I gemeente Texel Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis Later sluitingsuur tijdens Sea Festival Leerlingenvervoer Waaraan moet u zich houden bij schuurfeesten? Ruimtelijke ordening Verkeersbesluiten Borrelbus laatste keer in actie Exposities VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1999 (advertentie) Het college van B&W houdt elke dinsdagmiddag spreekuur. Een ieder kan terecht tussen 15.00 en 16 00 uur. Wie een af spraak wil maken moet even het raadhuis bellen, tel. 362121 Wie nog iemand wil voordragen voor een koninklijke onderschei ding tijdens de jaarlijkse "lintjes regen" op Koninginnedag (30 april), moet zorgen dat de aan vraag vóór 10 september a.s. bij de gemeente binnen is. Overigens valt 30 april volgend jaar op een zondag, waardoor de viering van Koninginnedag wordt verschoven naar zaterdag 29 april. Jaarlijks worden onderscheidin gen uitgedeeld aan mensen met een grote staat van dienst. Een ie der kan iemand uit zijn of haar om geving hiervoor nomineren. Van groot belang is dat uw nominatie breed gedragen wordt vanuit de samenleving én dat de betreffende persoon een opmerkelijke en smet teloze staat van dienst heeft. Het gaat met name om mensen die vanuit hun beroep of vrijwilligers werk activiteiten ontplooien die ver uitstijgen boven wat men redelijker wijs mag verwachten. Indien u een geschikte kandidaat weet, kunt u hiervoor een aanvraag indienen bij de burgemeester van Texel Informatie kunt u vragen bij het bu reau Bestuursondersteumng, tel. 362 151. Eiland I berichten 27 augustus I999 Een eigen huis op één van de mooiste plekjes van Texell U kunt wel nagaan dat ik me een gelukkig mens voel. Een "huizenjacht" van enkele maanden leverde uiteinde lijk een pracht van een woning op aan het Klif in Den Hoorn. Ik ver heug me nu al op het uitzicht op de bloeiende bollenvelden vanuit mijn huiskamer. Bij mijn zoektocht naar een ge schikte woning heb ik behoorlijk wat tips gekregen, zowel uit de ge meentelijke organisatie als uit de bevolking. Hartelijk dank daarvoor. Overigens betekent het vertrek uit mijn huidige standplaats De Cocksdorp met dat ik het daar niet naar mijn zin heb. Integendeel, ik geniet van de rust die deze omge ving mij biedt na afloop van weer een drukke dag op het gemeente huis Het appartement dat ik daar bewoon is echter een tijdelijk on derkomen en ik had toch de wens om iets dichter in de buurt van het werk te wonen. De verhuizing naar "Op Klif" is gepland voor half no vember In bestuurlijk opzicht ben ik met name belast met een ordentelijk verloop van het hoogseizoen. Via een tweewekelijks overleg met po litie, horeca en andere betrokke nen is geprobeerd zo goed moge lijk in te spelen op de actualiteit. Na het seizoen volgen nog gesprek ken met alle belangengroeperin gen Vervolgens zullen we alle er varingen op een rij zetten en het seizoen evalueren in de raads commissie Bestuur Organisatie van november. Indien de gemeen teraad dat wenst, kan dit leiden tot aanscherping van de Algemene Plaatselijke Verordening. Wie al vast een indruk wil krijgen hoe ver schillend er over het uitgaans- beleid wordt gedacht, adviseer ik binnenkort te kijken naar TV Texel, die een reportage over dit onder werp heeft gemaakt. Besturen in vakantietijd heeft ook tot gevolg dat je soms de taken van een wethouder mag overnemen. Voordeel is dat de agenda in deze periode vrij dun is. Zodoende kon ik onlangs twee vergaderingen op één avond in anderhalf uur afron den. Zo kan het dus ook... Het seizoen was voor mij dus ener zijds druk, anderzijds had ik ook een vakantiegevoel. Ik heb geno ten van de vele zonnige dagen en heb al heel wat golflessen achter de rug. Zoals aangekondigd heb ik het eiland uitgebreid "als toerist" verkend Dat bleef met onopge merkt; inmiddels heb ik 20 a 25 vi sitekaartjes uitgedeeld aan dege nen die mij als hun burgemeester herkenden Prijsuitreiking volgt. Intussen zijn we alweer bijna bij het naseizoen aanbeland. Politiek en bestuurlijk breekt nu een drukke tijd aan De ene gedeputeerde (B. Ver burg) heeft het eiland nog maar nauwelijks verlaten of de volgende (H. de Boer) komt er al aan Op 15 september zal deze provincie bestuurder het fraaie fietspad tus sen Eierland en Oudeschild. bijge naamd de "Boerenroute", officieel openen Het eerste grote evene ment dat op mij afkomt is echter de Schapenfokdag op maandag 6 september. Daarnaast zal ik me de komende tijd bezig houden met een belang rijk stuk bestuurlijke vernieuwing; de realisatie van een centrale servicebalie in het gemeentehuis en de invoering van een interac tieve website (Internet) Beide aan passingen zijn bedoeld om de dienstverlening aan burgers te ver beteren. Als gemeente moeten wij leren dat "de klant buiten loopt". Hopelijk hebben deze plannen een positief effect. Va de "Eiland- berichten" houden wij u op de hoogte De burgemeester. C.J. Geldorp-Pantekoek. Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8 30-12 30 uur. Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficiènt en adequaat kunnen al- handelen. De gemeenteraad komt op dinsdag 14 september bijeen voor de maande lijkse raadsvergadering, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt voorlopig als volgt; 1. Opening 2 Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling besluitenlijst raadsvergadering de dato 10 augustus 1999 4. Plan van aanpak Startnotitie Water 5. Haalbaarheidsverkenning Aanpassen Haven Oudeschild e.o. 6. Voorbereidingsbesluiten 7. Post onvoorziene uitgaven 8. Gefaseerd naar een interactieve website 9 Voorbereiding invoering één loket systeem 10 Invoering van een servicebalie 11 Invoering van een klachtenvoorziening 12. Businessplan Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) op Texel 13. Verplaatsen bebouwde kom grenzen De Waal 14. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 15. Post onvoorziene uitgaven 16. Bouwterrein aan de Vang 17. Problematiek Pontweg 18 Jaarverslag 1998 De Bolder 19. Jaarrekening 1998 OSG De Hogeberg 20. Jaarrekening 1998 Gemeente Texel 21. Rondvraag 22. Sluiting Horecabedrijven die dit weekend deelnemen aan het Texel Sea Street Festival in De Koog mogen in de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag tot 04.00 uur geopend blijven. De ge meente heeft hiervoor ontheffing van het sluitingsuur verleend. De ontheffing geldt voor de zoge naamde natte horeca (café's en dis cotheken), de ontnuchterings- In de maand september zijn in het gemeentehuis de volgende openbare vergaderingen; Di. 14; gemeenteraad, 19 30 uur Ma 20: commissie Bestuur Organisatie, 19.30 uur Di. 21: commissie Ruimte, Wonen Economie, 19.30 uur Wo. 22. commissie Welzijn Onderwijs, 19 30 uur Do 23 commissie Financién, Werken en Milieu, 19.30 uur Zorg dat u 's nachts niet wakker ligt van overlast, maar waarschuw meteen de politie. Als het zonder zwaailicht kan, belt u 072 - 512 2222. Voor minder spoedeisende zaken is het politiebureau in Den Burg bereikbaar via 072 - 549 8360. Uitsluitend als elke seconde telt, belt u het alarmnummer 1-1-2 (dus alleen in acute noodgevallen). Als uw kind een basisschool be zoekt die verder van de woning ligt dan 6 kilometer kunt u in aanmer king komen voor een tegemoetko ming in de kosten van het vervoer. De tegemoetkoming is gebaseerd op de kosten van het openbaar vervoer. De kosten van de eerste 6 kilometer worden in de regel met vergoed Als u denkt in aanmerking te ko men voor deze regeling kunt u een aanvraagformulier opvragen bij: Gemeente Texel, Postbus 200, 1790 AE DEN BURG, t.a.v. me vrouw A C. Roeper Ook voor infor matie over deze regeling kunt u contact opnemen met mevrouw Roeper, zij is bereikbaar op tele foonnummer 36 21 55. bedrijven (snack- en broodjes zaken) mogen beide nachten tot 03.30 uur open zijn Gezien het verwachte grote aantal bezoekers zullen gedurende het hele festival vier extra dorps wachten actief zijn. Dat betekent dat zaterdagavond liefst tien dorps wachten in en rond het uitgaans centrum patrouilleren. Vrijdag- en zondagavond worden zes perso nen ingezet. Uiteraard houdt ook de politie een extra oogje in het zeil. Wie opmerkingen en/of tips heeft over openbare orde en leefbaar heid, kan deze melden bij de gemeente. Rom van Schaik (tel. 362151) en Marc Oosterdijk (tel. 362152) zullen u tijdens kantooruren graag te woord staan. Tot dusver wordt regelmatig gebruik gemaakt van deze mogelijkheid. In sommige gevallen zijn naar aanleiding van de signa len reeds maatregelen genomen. Nogmaals vraagt de gemeente uw aandacht voor het fenomeen "schuurfeesten". Omdat het las tig is onderscheid te maken tus sen privé-party's en commerciële schuur- en tentfeesten, is in over leg tussen politie en gemeente een aantal criteria opgesteld. In alle gevallen is het nodig om eert schuurfeest bij de gemeente te melden; in het bijzonder zal wor den gelet op de (brand)veiligheid. Mede met het oog op de nade rende viering van het nieuwe mil lennium zetten we de voorwaarden voor schuurfeesten nog eens op een rijtje: 1Het feest moet een privé-karak- ter hebben; 2. Het feest dient een duidelijke aanleiding te hebben, zoals een r- Verleende bouwvergunningen C.J Kuip voor de bouw v.e. bedrïjfsruimte/opslagruimte/kantoor en dienstwoning a/d Ruigendijk 2a te De Koog (verzonden 19 augustus 1999) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bin nen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitge reikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het be zwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis Aangevraagde bouwvergunningen D Dreyer-Séhngen voor het vergroten v.e. winkel/magazi|n a/d Weverstraat 64 te Den Burg (ontvan gen 18 augustus 1999) A van Heerwaarden voor het vergroten v.e zomerhuis a/d Caliform'weg 10 te De Koog (ontvangen 18 augustus 1999); H G Kuhlmann voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Roggeslootweg 597 De Cocksdorp (ontvangen 20 augustus 1999). Fam Braspenning voor het geheel vernieuwen v.e woonhuis a/h Hogereind 41 te De Waal (ontvangen 24 augustus 1999) R Laurijssens voor het veranderen v.e woonhuis en garage a/d Sluyscoog 44 te Den Burg (ontvangen 24 au Justus 1999). H Veldhuizen voor het veranderen/vergroten v.e woning a/dWilhelminalaan 43 te Den Burg (ontvangen 24 augustus 1999), I E Grundmann voor het veranderen v.e zomerhuis a d Ca1 forni'weg 106 te De Koog (ontvangen 24 augustus 1999). Ingediende meldingen bouwvoornemen H J Flier voor het geheel vernieuwen v e fietsenberging a/d Naalrand 23 te Den Hoorn (ontvangen 23 augustus 1999) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woning wet medewerking te verlenen aan een bouwplan van Rabobank Texel voor het vernieuwen/veranderen ve pand tot expositieruimte, ruimte historische vereniging en bankgebouw a/d Groeneplaats 10 te Den Burg Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Ter plaatse is een voorbereidmgsbesluit van kracht. Het plan is overeenkomstig het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan. De bouwtekening ligt vanaf 30 augustus 1999 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde plan kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemees ter en wethouders kenbaar worden gemaakt. Voorbereidingsbesluiten De gemeenteraad heeft bij besluit de dato 10 augustus 1999 wijzigingen van bestemmingsplannen in voorbereiding verklaard voor de, op de bij dit besluit behorende kaarten, aangegeven gebieden betreffende haven Oudeschild; Kamerstraat 34-56 te De Koog; Groeneplaats 10 te Den Burg Dorpsstraat 146 te De Koog Het besluit ligt met bijbehorende kaarten voor eenieder ter inzage bij de sec tor ruimte en wonen, kamer 0 12, van het gemeentehuis, Groeneplaats 1 te Den Burg Wijziging bestemming Burgemeester en wethouders zijn voornemens een plan van wijziging vast te stellen ten behoeve van de vergroting van een bestemmingsoppervlak "wo nen" aan de Eendrachtsweg 4 te De Cocksdorp op grond van artikel 11 van de WR.O. en met machtname van artikel 14 van het bestemmingsplan "Buiten gebied Texel". De wijziging houdt in dat het bestemmingsoppervlak "wonen" vergroot wordt tot 4.732 m2 Het ontwerp-wijzigmgsplan ligt vanaf maandag 30 augustus 1999 twee we ken ter inzage bij de sector ruimte en wonen (kamer 0.12) van het gemeente huis Gedurende deze termijn hebben belanghebbenden de gelegenheid schriftelijk bedenkingen tegen dit voornemen bij ons in te dienen. De be denking dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het voornemen waartegen een be denking wordt ingediend en de gronden van de bedenking Kapvergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens een kapvergunning te ver lenen aan: de heer Th J Kuip, Boodilaar» 54 te De Koog voor het kappen van een boomsingel aan de Maaikeduinweg 11 13 in verband met de bouw van lwee zomerwoningen onder de voorwaarde dat er een nieuwe beplanting ronde d^ bungalows wordt aangebracht, de gemeente Texel voor het kappen van een berk, een lijsterbes en een berk op het terrein van basisschool De Fontein aan de Burdetstraat te Den Burg in verband met de plaatsing van twee units De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling groen- beheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor be langhebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daar over hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdieping) Nadere informatie telefoonnummer 362121, toestel 276 Burgemeester en wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten ge nomen: hel instellen van een parkeerverbod aan de westzijde van het Vermaningspad, - het gesloten verklaren van het Skillepaadje, tussen de Schilderweg en het Doolhof voor voertuigen ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, uitgezonderd fietsers en bestemmingsverkeer Dit besluit is genomen op verzoek van de beheerder van de weg. het hoofd van het distrct Texel van Staastsbosbeheer. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes we ken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener; de dagteke ning; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252,1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen (gezamenlijke) verjaardag, eindexamen etc.; 3. Uitsluitend voor genodigden &Y of bekenden van de organisatoren 4 De organisatoren zijn veran woordelijk en aanspreekpunt vo politie en anderen en moeten i allen tijde bereikbaar zijn; 5. Geen entreegelden en geenh; talingen voor consumpties consumptiebonnen); 6. Geen houseparty-achtig fee met pillen en drugs, 7. Van tevoren aanmelden bij g; meente en politie, 8 Voldoen aan de veiligheidseis? die door brandweer en politie wo; den gesteld; 9. Geen geluidhinder voor de om geving. Bent u van plan om een schuur feest te geven, meld dit dan tijd; bij de gemeente In deze meldirc dient u aan te geven wanneer, wat en door wie een schuurfeest word gehouden Verder geeft u doorwa de aanleiding is voor het feest, hoe veel personen zijn uitgenodigd e hoe de organisatie bereikbaar ook ten tijde van het feest. Er wort dan door de brandweer contat met u opgenomen om de locatietf bekijken. Samen met de orgams tie wordt dan besproken welk maatregelen nodig zijn om het fee veilig te laten verlopen Het is du ook in uw belang dat een schui/ feest tijdig wordt gemeld! Meer informatie is verkrijgbaar b het bureau Bestuursonde; steuning, kamer 1 14 van het ge meentehuis, tel. 362150. De speciale borrelbus vanuit Koog rijdt dit weekend voor h* laatst De vertrektijden zullen wtf den aangepast aan het late" sluitingsuur van het Texel Sea i Street Festival. Publiek kan opstap pen bij de taxistandplaats aan d Nikadel en zich voor ƒ5,- naar C Burg of De Krim laten brengen Festivalgangers met bestemmin camping Kogerstrand hoeve< slechts ƒ2,50 te betalen. In het gemeentelijk tentoon stellingsgebouw "Tusse de Banke" aan de Groeneplaats is de komende maand één expo sitie: 3 sep. -19 sep. professionele Texelse kunstenaars

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 8