<n> Een gewéééldig feest... de Kroniek M Een avondje Sea en Street... Een nieuwe school, olie en een aanrijding Dorpsstraat middelpunt Sea en Street Gemoedelijk Strenderpop houdt ware Woodstockgeest levend Agenda teso Muziek: „THE SEA SIDE SIX" Duits leren? Kijk ook in de Vakantiekrant JP. VAN NELLE KOFFIE voor de oude prijs TEXELSE^? COURANT Koopcentrum J.P. WEST END Klachten over onrust in De Koog Soli Deo Gloria gaat van start Training Tevoko Dinsdag 31 augustus In de NH-kerk van Den Hoorn be gint om 20.15 uur een zomer avondconcert met het mannen- kwinter La Notte Alphaert den Otter (countertenor). Jan Krimp (tenor), Paul Blommaert (tenor). Jan Nobel (bariton) en Willem Bouwman (bas). In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), Asteris en Obelix (16.00 u.), Wild Wild West (13.30 en 19.00 u.), Notting Hill (16.00 en 21.30 u.) en The Mummy (19.00 en 22.00 u.) Woensdag 1 september Vanaf 10.00 uur wordt een rond leiding gegeven op het fort de Schans nabij Oudeschild. Opgave en inlichtingen bij het Maritiem en Juttersmuseum. tel. 314956. In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 u.). Wild Wild West (13.30 en 19.00 u.), Notting Hill (16.00 en 21.45 u.) en The Mummy (18.45 en 21.30 u.) Donderdag 2 september In De Buureton in Den Burg start om 13.30 uur het klaverjassen voor kaarters van 55-jaar en ouder. Om 14.00 uur begint vanuit De Schuilhut achter de NH-kerk van De Koog een historische route en kerkentocht Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen door gaans met anderen meerijden In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 u), Notting Hill (16 00.19.00 en 21.45 u.) en The Mummy(18.45en21.30 u.) In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 16.30 uur een extra kindervoorstelling van de Van Tasjes. Vrij entree Vrijdag 3 september In Cinema Texel draaien Kabou ter Plop (aanvang 13.30 uur), Asterix en Obelix (16.00 u.), Notting Hill (16.00,19.00 en 21.45 u.) en The Mummy (18.45 u). Vanaf 21.30 uur is de voorpremière te zien van Austin Powers 2. Het Fanfarekorpss der Genie geeft tussen 15.00 en 16.30 uur een uitvoering op het buitenterrein van het Maritiem en Jutters museum in Oudeschild. In verband met de te verwachten drukte vaart Teso vrijdag enm za terdag tussen 9.35 uur (vanaf Texel) en 16.05 uur (vanuit Den Helder) met twee boten. Vrijdag worden wachttijden tot een half uur verwacht; in Den Helder tus sen 14.00 en 16.00 uur, op Texj tussen 9.00 en 13.00 uur. Er is veel te doen op Texel. Kijk niet alleen in deze agenda, maar ook naar het overzicht in de Vakantiekrant, die gedu rende de maanden Juli en au gustus wekelijks verschijnt Veel van de daarin vermelde evenementen en activiteiten zijn ook voor Texelaars inte ressant. De gratis Vakantie krant wordt verspreid als bij lage van de Texelse Courant en is daarnaast voor iedereen los verkrijgbaar op zo'n 150 plaatsen op het eiland. De Vakantiekrant verschijnt alleen op Texel. Hoogwater te Oudeschild Di. 31 0.00 en 12.15 u. Wo. 1 0.00 en 12.45 u. Do. 2 0.30 en 13.30 u. Vr. 3 1.00 en 14.14 u. Za. 5 1.47 en 15.20u Zo. 6 3.20 en 16.54 u Ma. 7 5.00 en 18.15 u Di. 8 6.45 en 19.36 u Aan het strand is het ongeveer een uur ee- der hoogwater. De zon komt 8 septemba op om 07.00 uur en gaat onder om 20.1l uur. 2 september laatste kwartier. 4 doodS) spnngtij. Bij nog volop Appelmoes n-B p» «lik f 0.59 Vanaf 1 september 1964 bezochten 68 leerlingen de LTS aan de Emma- laan Dat de ingebruikname van het gebouw niet zonder slag of stoot verliep, meldt de Texelse Courant onder een foto van het nog in aan bouw zijnde gebouw Wie de hier boven afgedrukte opname ziet die wij zaterdag maakten, zal nauwelijks willen geloven dat de Texelse La gere Technische School per 1 sep tember met haar lessen is begon nen. Met veel moeite heeft men één lokaal van de in aanbouw zijnde school als praktijklokaal kunnen in richten terwijl men voor de andere lessen gebruik maakt van lokalen van de Lagere Landbouwschool en de o.l. Jac. P. Thijsseschool'Ove rigens zal al het mogelijke worden gedaan om het nieuwe school gebouw zo spoedig mogelijk gereed te krijgen. De aannemer, de heer C. Drijver, vertelde ons dat zich bii de toevoer van de voor de bouw be nodigde segmenten vertragingen voordoen Niettemin was de heer Drijver er van overtuigd dat het gebouw zeker per 1 september van het volgende jaar geheel gereed zal zip. 'Met de komst van de eigen LTS hoefden technische leerlingen niet langer heen en weer naar Den Hel der te reizen en 'hoewel de jongelui dat zelf misschien jammer vinden, betekent deze school In de eigen woonplaats toch een groot geluk voor hen en hun ouders aldus bur gemeester De Koning in zijn rede tijdens de ingebruikname van de school. De (onlangs overleden) B. Klemhuis, 'sprekende namens het dagelijks bestuur van de school', voegde daar nog aan toe dat de Texelse leerlingen op de Helderse LTS bekend stonden om hun pres taties, 'die in het algemeen hoger waren dan die van andere leerlin- DINSDAG 31 AUGUSTUS 1999 gen. Stellig zullen ze ook in Den Burg hun uiterste best doen. Ook 'technisch' nieuws was m de nazomer van 1964 de komst van de Amerikaanse oliemaatschappij Placid International Oil Company die 'per omstreeks 1 oktober op een nog niet bekende plaats in de Wad denzee met een proefboring (zal) beginnen.' Goed voor de werkgele genheid, want 'de maatschappij heeft vóórhaar werk in de Wadden zee 25 extra arbeidskrachten nodig, die men lokaal wil aanwerven. Ook op Texel zoekt men naar assistent- boorders, matrozen, koks en hof meesters. Verder maakte een late toerist een angstig avontuur mee toen de mo tor van zijn rubberbootje de geest gaf toen hij 'op flinke afstand van de kust in woelig water kwam'. Dank zij de paviljoenhouder van paal 17, J. Eelman, die terstond de politie waarschuwde, konden de opvaren den van de rubberboot (Josef Mahler uit Herne en zijn 9-jarig dochtertje) door de 'Grevelmgen' van het Loodswezen uit Den Helder aan land worden gebracht. 'Daar onderhield de politie de man over zijn onverantwoordelijk gedrag Ook veel geluk hadden bestuurders en inzittenden van 'een zeer snel rijdende Duitse personenwagen (die op de Pontweg) een linksaf slaande auto van een Texelaar ramde'. De Texelaar wilde de inrit van 'Gerardus Majella' inrijden, maar werd daarbij geraakt door de Duitse wagen 'met een klap die tot ver in de omgeving hoorbaar was. 'De twee wagens werden onherstel baar vermeld. Ook sneuvelden en kele betonnen paaltjes en twee bo men Gelukkig vielen er geen doden, zelfs geen gewonden te be treuren Jonge hanen T~ir- fjt€H VANAF F 3575.- Auto- en motoibeddjf Wilt u volgend jaar uw Duitse gasten beter ver staan? Met hen spreken? 5 oktober start weer een cursus Duitse Conver satie. 25 lessen in club verband. A. C. PEETOOM, I Schilderend 103, tel. 2518 Texel is niet festival-moe. Aldus valt te concluderen uit het Sea Street Festival dat afgelopen weekend in De Koog veel belangstellenden trok. Het zomerse weer droeg eraan bij dat de traditionele afsluiter van het seizoen, door vele oudgedien den nog hardnekkig Tropical genoemd, zich voor een groot deel in de openlucht voltrok. Uitgezonderd enkele incidenten, vol trokken de feestelijkheden zich in een goede sfeer. De borrel bus, die deze zomer voor het eerst werd ingezet om de afvoer van uitgaanders te bespoedigen, reed voorlopig het laatste ritje. Jong, maar ook opvallend veel be zoekers die de leeftijdsgroep van de regelmatige stappers zijn overschre den, trok naar De Koog. Vrijdagavond om het vuurwerk te zien dat aan de Nikadel werd ontstoken, waarbij ve len er aansluitend een wandelingetje door de Dorpsstraat aan vast knoop ten en zich na de aanschaf van een passe-partout in één van de vele uit spanningen waagden alwaar kon worden geluisterd naar muziek van uiteenlopende genres. Zaterdag middag trok het programma dat or ganisator de Stichting Koger Horecabelangen in elkaar had gezet veel bekijks. Veel aandacht ging uit naar het Friesch Jeugd Harmonie Orkest, een gezelschap van 70 mu zikanten dat een uiteenlopend reper toire ten gehore bracht. Voor café Onder de Pomp zorgde lazzcombo Tjazzel voor de opluistering, waarbij de onnavolgbare opwindbare clown Picolina, uit wier rug een sleutel stak, met mechanische pasjes door de Dorpsstraat manoeuvreerde. De zwoele avond was er debet aan dat veel uitgaanders 's avonds de gezel ligheid op straat zochten of op een terrasje bleven hangen. Anderen ga ven de voorkeur aan de muzikale at tracties in de cafés. Horeca-ondernemer en organisator Rem Stam liet zich tevreden uit over het verloop van deze editie. 'Het was gewoon hartstikke druk. Niet alleen qua bezoekers, maar er kwamen ook veel kijkers. Op vrijdagavond na vuur werk heb ik het hier nog nooit zo druk gezien. De verkoop van de bandjes verliep ook naar tevredenheid Eigen lijk viel op een enkele uitzondering na geen wanklank.' Om het feest in goede banen te lei den waren tien dorpswachten van BOA op de been en was de politie present met ten minste vier man in burger en twee geüniformeerde agenten te paard. De politie vatte zaterdagavond twee aangeschoten bezoekers in de kraag, die na enkele vermanende woorden hun weg mochten vervolgen. Er sneuvelde een raam, maar dat werd door de dader zelf gemeld en een Oosterender die het aan de stok kreeg met de portier van Saam Saam die hem niet wilde binnenlaten, hield die aan een scher mutseling onder andere een bloed neus over. Een vechtpartijtje met de ordebewakers van de Metro kree een zodanig ruw einde dat slachtoffer bij de politie aangifte d« van mishandeling. Grootste ordeverstoorders v;ari drie Texelaars die een redelijk g slaagde poging ondernamen omes De Beerekuil te .verbouwen lambrisering en de verlichting moe ten het onder andere ontgelden. H baldadige gezelschap kreeg te n ken met vier potige nachtwachli waarbij de tanden van één van amokmakers hetzelfde lot ondergf gen als de lambrisering. Bezoekers van café Le Berry hangen tijdens het Koger Sea en Street Festival aan de lippen van de zangeres van Soul Men's P3, (Foto Gtytri r' 'Kets' Kaercher van De Rugers naast gitarist Sil van Dijk. De gelegenheidsband gaf vol overgave een fraaie Dijk-cover ten beste. festival talrijk opgekomen toeschou wers van halfdrie 's middags tot ne gen uur 's avonds met muziek die evenzeer van kwaliteit als van genre wisselde. Zwoele love-songs. snij dende hardrock, dronkemans liederen, grunge en zelfs dixie- landjazz: vrijwel alle op het veld heer sende smaken werden bediend. Toch reageerde het publiek niet echt uit bundig. Pas toen de Shakin' Legends het podium bestegen werd er mas saal gedanst en meegezongen, waar mee Strenderpop aan het eind in stijl terugkeerde naar de oorsprong: de revolutionaire rock-'n-roll van legen des als Chuck Berry en Buddy Holly Toen de lampen waren gedoofd en het terrein was verlaten, bleven en kele prille liefdesparen onder een heldere sterrenhemel achter om al minnekozend bij het zachte licht van de rijzende maan een vermoedelijk lange nacht binnen te treden. Peace and love, in Oosterend. Texel. Bart Bosch Zangvereniging Soli Deo Gloria gaat. na de zomerstop, dinsdagavond 7 september weer aan de gang. Diri gent Dyo Wassink heeft nieuwe mu ziek uitgezocht, waar met belangstel ling naar wordt uitgekeken. Naast het klassieke werk zal ook de lich tere noot niet ontbreken. Het koor heeft nog steeds plaats voor nieuwe leden. In het muziekcentrum in Oosterend is op dinsdagavond, de wekelijkse repetitieavond, om 20.00 uur gelegenheid om een kijkje te nemen. Inlichtingen: tel. 318681. De trainingen van volleybalvereniging Tevoko gaan maandag 6 september weer van start. Vanavond ga ik een avondje stappen in ons eigen Benidorm: De Koog. Ik zet me over al mijn vooroordelen jegens ons uitgaansparadi/s heen en ga het een avondje leuk hebben! Het is rond tienen wanneer ik vol goede moed het Dorpsplein op loop. Op een stoepje vermaken twee jon- gens van een jaar of veertien zich met literblikken bier. Twee meisjes lopen zenuwachtig heen en weer tussen twee prullebakken en ik sta midden op het plein in dubio; links of rechts... Links, besluit ik. Als ik me om wil draaien bots ik tegen een vrouw op die zjch heeft gehuld in een tropisch badlaken. Dan maar rechts, ik ga op zoek naar de kaartverkoop. In de rij voor de kaartjes probeer ik bij drie meisjes van mijn leeftijd af te kij ken hoe ie het hier leuk kan hebben... Tien minuten later heb ik een blauw armbandje om mijn pols en hebben de meisjes me haarfijn de formule voor een leuk weekendje De Koog uitgelegd. Nu kan ik het hier het hele weekend leuk hebben want ik heb en een blauw armbandje en duidelijke instructies over hoe het zeker weten zal gaan slagen, ware het met dat er voor de volgende dag helaas, helaas al een bezoekje aan de Uitmarkt in Amsterdam op mijn programma staat. Ik hou het dus bij de vrijdag avond. In de Dorpststraat sjouwen nog jon geren met slaapzakken, matrasjes en weekendtassen. Ook kom ik veel gezinnen en ouderen tegen. Het is tegen kwart voor elf wanneer ik, na dat ik een paar keer in de Dorpsstraat heb heen en weer gelopen, disco theek De Toekomst binnen ga, waar volgens het gele festival-krantje de band Los Bucaneros optreedt. Bin nen is het redelijk druk maar er speelt geen band. Ik besluit een drankje te gaan halen en bij de bar te vragen of je band al heeft gespeeld. De ge sprekken van de mensen die ook bij de bar staan herinneren mij aan het feit dat je hier met muntjes moet betalen die je eerst ergens anders moet kopen. Waar? geen idee... Dan maar geen drankje. De jongen ach ter de bar zegt dat de band nog niet heeft gespeeld, maar dat ze straks beginnen en heel goed zijn want ze komen uit Amerika. O ja... Nou dan maar naar de Metro. In de poolbar van de Metro, Perron 5, zit ten vier mensen aan de bar en er speelt geen band. Ik vraag waarom met en een medewerker vertelt datd band straks gaat spelen, 'Alserms volk is...' Ik herinner hem aan het$ krantje waar in staat dat er vanafts uur live muziek in de cafés zouaj Hij legt me uit dat dat er alleen ms staat om mensen te lokken, maaré de band straks echt wel zal gs spelen. Oké...Voor ik weg ga, loop eerst een rondje door het disco-j deelte waar het wel héél vol is! Ik loop nog wat rond door de Dofj straat en tegen half twaalf ben iki rug in de Metro en begint de band spelen voor een met al te groofpi bliek. De meesten blijven in detfso waar ze kunnen genieten van "We going to Ibiza.." of iets dergelijks In de Toekomst is de band ook! gonnen en ze zijn "Gewéééldigl'i gens de vrouw in het tropical lat die ik eerder op de avond ook é!i gen kwam. Ik loop de Dorpss?! nog maar een keertje op en neen op en neer... 'Het leukste Tropical sinds jaren 'geweldig feest!' hoor ik om me heel Uitgeput zak ik in de taxi naarDi Burg. Het ligt aan mij... eigenlijkish een geslaagd festival! Judith de Leen De commerciële heruitgave van het legendarische Woodstockfestival eindigde onlangs in een vanda listische uitbarsting waarbij het vuur letterlijk hoog oplaaide en bitter wei nig overbleef van de boodschap die de peace-and-love-generatie eind jaren '60 en begin jaren '70 de wereld mslingerde. Strenderpop voldeed zaterdag - misschien onbedoeld - veel meer aan de flowerpower-idea- len. Gelegen in het gras of gezeten op bankjes en in meegebrachte fauteuils genoten moeders met baby's, pu bers, adolescenten, kleuters, oudere jongeren en zelfs bejaarden gebroe derlijk van de popmuziek, elkaar, de zon, een biertje en een peuk, die hier en daar behalve tabak ook geest verruimende blaadjes bevatte. Hippieleuzen en andere oproepen tot liefde, tolerantie en vrede waren over bodig. De enige wanklank die te be luisteren viel was het gehuil van een hond die geschrokken opveerde toen 'Tijger' Wilfred van Tatenhove de muziekms afdaalde en zich al spelend op de trombone onder het publiek dacht te begeven, maar tot groot vermaak van de toeschouwers door het overigens ongevaarlijke dier werd terugverwezen naar het podium. wege hevige regen- en hagelbuien verplaatst. Het uitstel pakte overwe gend gelukkig uit, maar kende ook een schaduwzijde. Het evenement viel nu samen met het Lowlands- festival in Biddinghuizen, dat jaarlijks door een grote groep Texelse jonge ren wordt bezocht. Daardoor schit terde een aantal recentelijk gefor meerde groepen door afwezigheid en was er weinig verrassends te zien en te horen. De negen min of meer bekende bands vermaakten de ondanks de concurrentie van het Sea Street- De heerlijke nazomerzon en aange name temperatuur droegen bij aan de gemoedelijkheid en algehele ont spanning waaraan het publiek zich gewillig overgaf. Die waren twee we ken geleden ver te zoeken: het festi val werd op het laatste moment van- Er hing een dromerig sfeertje op het veld bij de muziekms.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2