700 detaillisten bij TWO-jubileum Messengers vieren zilveren jubileum Fanfarekorps Genie drie dagen op Texel @1-1-2 Dansgroep Oude Dansen viert 30-jarige bestaan Volksdansen Strender drumband mogelijk opgeheven Marieke Mast tweede zangeres Tjazzel Vissersnieuws TEXELSE^" couRANTDINSDAG 31 AUGUSTUS 1999 Nieuwe expositie in het Posthuys DAAR RED JE LEVENS MEE Waf de kruitdamp was opgetrokken presenteerde Dick Graaf zijn nieuwste type dekbed. een exclusief en fel- leconcurreerd product als een exeler dekbed aan de man te kun- *n brengen is enthousiasme en etrokkenheid van weder dopers van enorm belang. De «xelse Wol Onderneming pleegt lustrumvieringen van het bedrijf karom te laten samenvallen met in detaillistendag. Een groot aan- alvan de ongeveer 1400 weder dopers die de TWO in het land ®eft worden dan naar Texel ge aaid, 'leuk' ontvangen en op de wgte gebracht van de eigen- gappen van de nieuwste axelerproducten. Gisteren werd °n detaillistendag gehouden ter tegenheid van het 15-jarig TWO- astaan. 'aar liefst 700 wederverkopers wa- D overal in Nederland met bussen ^opstappunten afgehaald en naar axel gebracht. Die passagiersgolf afbijTeso nog problemen want het '^imumaantal mensen dat op de torboot wordt toegelaten dreigde ïste worden overschreden, zodat •n deel van het gezelschap een tot moest wachten, ton iedereen tenslotte bijeen was in «atelierzaal van de fabriek in Oude- th|ld, sprak directeur Dick Graaf een %mstwoord waarin hij duidelijk Sakte dat het succes van de öelse dekbeddenfabriek voor een ^ngrijk deel de verdienste is van ^wederverkopers. Vallen en opstaan eTexelse Wol Onderneming heeft •ngens ook de nodige dieptepun- f|9ekend, zoals vijf jaar geleden Graaf zijn bedrijf zou overdoen. *nde acte bij de notaris getekend zou worden kwam de koper met opdagen; hij zat dood in zijn auto. Er zat voor Graaf niets anders op dan 'gewoon' door te gaan en dat is ook gebeurd. Dat betekende dat ook moest worden doorgegaan met uit breiding, verbetering en verfraaiing van de producten om de voortdurend dreigende concurrentie de baas te blijven. Knallend De detaillistendagen zijn bij uitstek de gelegenheid om de nieuwtjes onder de aandacht te brengen. Er was een letterlijk knallende presentatie van het nieuwste 'Multicomfort'-dekbed. .In tegenstelling tot gewone dekbedden zijn deze opgebouwd uit meerdere gescheiden lagen wol. Voordeel: gro ter volume bij een laag gewicht en nog betere isolatie-eigenschappen omdat vooral uitstekende lichaams delen nog beter tegen kou worden afgeschermd. Het nieuwe product is bovendien nog fraaier en beter afge werkt met andere materialen. Om deze innovatie de noodzakelijke wer vende uitstraling te geven zijn de dekens voorzien van andere hoek- labels terwijl op de verpakking een fraai Hoornder avondlandschap is te zien met twee knuffelende schapen. De Texeler Multicomfort deken zal met tv-spots onder de aandacht van het Nederlandse publiek worden ge bracht, op zodanig uitgekiende wijze dat tenminste 55% van de belangrijk ste doelgroep (vrouwen tussen 20 en 49 jaar) er kennis van neemt. Verder komen er advertenties, onder andere in grote landelijke dag- en weekbla den. Ook de mogelijkheden voor gra tis publiciteit zullen flink zullen wor den uitgebuit. Aan zulke 'free publicity' had de TWO in de prille (Foto Harry do Graal) begintijd zijn belangrijkste expansie te danken. Een uitzending van 'Brandpunt in de markt' leverde een enorme orderportefeuille op. Gisteren kwam het nieuwe dekbed in het zicht van het publiek nadat een muur van luchtballons met vuurwerk letterlijk was opgeblazen. De detaillisten werden vervolgens in de gelegenheid gesteld bestellingen te plaatsen en deel te nemen aan leuke uitjes op Texel. Tweehonderd mensen maakten een rondvlucht, driehonderd gingen met de TX 10 en de TX 27 de zee op en de rest gaf de voorkeur aan een bezoek aan het Maritiem en Juttersmuseum en aan EcoMare. Terwijl op het vliegveld het ene na het andere toestel opsteeg om de Texeler-detaillisten het eiland in vo gelvlucht te laten beleven maakte TWO-medewerker Jan Groot een tandemsprong van bijna drie kilome ter hoogte met een parachute met het Texeler-logo. Terug in de fabriek lieten de gasten zich het koud buffet van cateringbedrijf Ruud Boom. goed smaken. Het idee om de bediening te laten uitvoeren door een uitgebreide 'crew' van TWO-medewerkers bleek een schot in de roos omdat het bij droeg aan de informele sfeer. Het dansseizoen in De Wielewaal gaat woensdag 8 september van start. Liefhebbers die met muziek en conditie bezig zijn, kunnen kennisma ken met dansen uit onder andere Israel. Griekenland, de Balkanlanden. Rusland, Armenie, Spanje en Neder land, Er is elke woensdagavond, van 19.45 - 20.45 uur, dansen voor beginners. De gevorderden gaan van 21.00 - 22.00 uur de vloer op. Inlichtingen: tel. 313333. De deelnemende dansgroepen zijn: volkskunstgroep 'De Rollewagen' uit het Belgische Sterrebeek, N'Oeverse Dansgroep uit Hippolytushoef, Silkeborg og Omengs Folkedansere uit Denemarken, de Canneburgher Boerendansers uit Vaassen, de Trachtengruppe Salder uit Duitsland en de Dansgroep Oude Dansen zelf. Zaterdag 18 september vinden vanaf 11.00 uur optredens plaats op drie plaatsen tegelijk: op de Groene- plaats. Voor de bioscoop in de Gravenstraat en voor de Gollards aan De Zes. Dit vindt plaats in de vorm van een 'street-parade'. Steeds is er een dansgroep aan het dansen op een van de drie locaties. De andere groepen zijn dan onderweg naar hun dansplaats en paraderen door de straten. De route is als volgt: Groeneplaats, Zwaanstraat, Gravenstraat, door steek naar de Vogelenzang, langs parkeerterrein naar De Zes. Kogerstraat, Stenenplaats, Bmnen- burg en Groeneplaats. Bij slecht weer vinden de optredens plaats in de theaterzaal van De Lindeboom. Zondag 19 september vindt een pleinoptreden plaats op De Krim. Ook hier wordt op drie plaatsen te gelijk gedanst, in de directe omge ving van de receptie, het restaurant en 'De Kiekendief' De optredens zijn van 11.00 -12.30 uur. Bij slecht weer wordt er gedanst in 'de Kiekendief'. Het voortbestaan van de drumband van Excelsior is in gevaar. Er zijn mo menteel te weinig leden om de drum band voort te zetten. Daarmee zou er tijdens evenementen als Koninginne dag, Oosterend Present en andere feesten een vreemde stilte heersen in de straten van Oosterend Zonder drumband kan ook de fanfare van Excelsior met meer buiten optreden. 'De drumband lijdt aan bloedar moede. Na de schoolvakantie komt het bestuur bij elkaar om te bekijken of het zin heeft verder te gaan. Mo gelijk kan dat in een andere vorm, bij voorbeeld als percussiegroep', zegt Piet Bakker, voorzitter van de fanfare- afdeling. 'Zonder drums zijn wij onthand en kan de fanfare niet door de straten marcheren. Dat zou na tuurlijk wel zonde zijn Overigens treedt de fanfare voornamelijk binnen op en is deze volgens Bakker in te genstelling tot de drumband spring levend. Zingend het Evangelie uitdragen. Dat is het doel van het inter kerkelijke gospelkoor The Mes sengers, dat dit jaar 25 jaar be staat. Dat doel heeft blijkbaar tot de verbeelding gesproken, want het koor had in al die jaren een voortdurend grote aanhang en trad regelmatig voor het voetlicht. De optredens van de komende maan den staan in het teken van het ju bileum. Tot de initiatiefnemers hoorden des tijds Jaap Kreeft en Wieb Beyert. Het was aanvankelijk een echt jongeren koor. Leden die de veertigjarige leef tijd naderden werden geacht uit te kijken naar een ander koor, bijvoor beeld The Singers of the Lord. Die leeftijdsgrens is in de loop der jaren naar boven bijgesteld en tenslotte losgelaten. 'Nu is iedereen welkom die jong van hart is', zegt Jaap van der Slikke die al 20 jaar als dirigent voor The Messengers staat. De evan gelische drijfveren zijn gebleven. De leden zijn voor het overgrote deel meelevend kerkelijk. 'We staan ach ter wat we zingen'. Direct na de oprichting tekende zich een verbluffende groei af. Na met 28 leden te zijn gestart telde The Messengers na een jaar maar liefst 83 leden en was daarmee het grootste koor van Texel, Naderhand zakte de aanhang naar meer gebruikelijke pro porties om vervolgens te stabiliseren. Thans zijn 38 Texelaars lid van The Messengers Elke zaterdagavond komen ze om 19.00 uur in De Poort bij de gereformeerde kerk bijeen om een paar uur te oefenen. Regelmatig laten ze zich horen tijdens kerkdien sten maar ook in zelfstandige uitvoe ringen, bijvoorbeeld in een verzorgingstehuis. Zoals elke vereniging kent The Messengers ledenverloop. Van de leden die de oprichting meemaakten is er nog maar een aangesloten Jan Kruithof. Hij zorgt voor orgel- en pianobegeleiding. Vroeger was deze begeleiding in handen van een heel combo, maar dat heeft geen stand gehouden. Nieuwe leden (vanaf 14 jaar) zijn al tijd welkom. Vooral tenoren worden met open armen binnengehaald want daarvan heeft The Messengers er maar zes en dat is voor een goede balans binnen het koor aan de krappe kant. Zondag 5 september geeft het jubilerende koor een uitvoering in een tent bij zwembad Molenkoog bij de start van het nieuwe seizoen van het jeugdwerk. Aanvang 10.00 uur. Zaterdag 2 oktober om 19.30 wordt in verzorgingstehuis De Gollards op getreden voor de bewoners en voor de donateurs. Zaterdag 9 oktober om 19.30 uur volgt een optreden in het Verpleeg huis Texel voor bewoners en donateurs. Op zondag 21 november tenslotte wordt gezongen bij een dankdienst die om 19 00 uur begint in de Gereformeerde kerk in Den Burg. Voorganger is dominee Hans Buurmeester, mede-oprichter van The Messengers en de eerste voor zitter. Foto gemaakt tijdens een repetitie kort na de oprichting van The Messengers. Links dirigent Jan Beyert Op de voorste rij onder an dere Arie Verveer, Anja van Opstal, Corme Gombert en Jaap Kreeft. Geheel rechts met gitaar medeoprichter en eerste voorzitter Hans Buurmeester. Hel Fanfarekorps der Genie in de huidige samenstelling. let Fanfarekorps der Genie con- lerteert op Texel. Vrijdag treedt iet zestig man sterke militaire iorps op in Oudeschild, zaterdag n Den Burg en zondag op het liegveld in Eierland. fetconcert in Oudeschild is gepland phet buitenterrein van het Maritiem [Juttersmuseum tussen 15.00 en 5.30 uur. Luisteraars hebben toe- eng op vertoon van een gekldig aartje van het museum. Tevoren maken de militaire muzikanten een ars over het haventerrein. Tijdens et concert op het museumterrein slen de muzikanten en het publiek door een marketentster worden voor zien van een hartversterker in de vorm van brandewijn uit een houten vaatje. Op zaterdag 4 september arriveert het korps om 10 15 uur bij De Linde boom op de Groeneplaats, waarna een rondgang door Den Burg wordt gemaakt. Om 14.00 uur gebeurt dat nog eens en om 16.00 resp. 19.15 uur worden concerten op de Groene plaats gegeven bij gunstig weer en voldoende publiek. Zondag tussen 11.00 en 16 30 uur verzorgt het korps optredens op het terras van het vliegveldrestaurant. Het repertoire dat ten gehore wordt gebracht bevat onder andere de nummers Arromanches, National Emblem, Army of the Nile en Voice of the Guns. Bij het ongeluk met een Hercules transporttoestel in juli 1996 in Eind hoven kwamen ettelijke leden van het fanfarekorps Koninklijke Landmacht om het leven. Diverse van hen waren muzikanten van het Fanfarekorps der Genie. Nadien werd het idee geboren om het niet meer in naam bestaande korps nieuw leven in te blazen. Daar voor werden alle voormalige dienst plichtigen van de lichtingen 1953 tot en met 1995 benaderd. Zo ontstond twee jaar geleden het Fanfarekorps der Genie nieuwe stijl, een reünisten- gezelschap dat regelmatig oefent op het terrein van de Lunettenkazerne in Vught. Vorig jaar zette het korps luis ter bij aan het 250-jarig bestaan van het Regiment Genietroepen. Een Texelaardiezich het volgende week end zeker onder de luisteraars zal bevinden is Jook Nauta. Als dienst plichtige speelde hij 16 maanden lang als trombonist mee in het Fanfare korps der Genie. Hij nam deel aan de Taptoe Delft en maakte diverse bin nen- en buitenlandse tournees mee. 21 uur vissen voor 48 centimeter vis. Het overkwam de deelnemers van de tiende wedstnjd in de serie Texels kampioenschap kustvissen dat zich voltrok bij paal 28. Nico Tessel won met 29 centimeter, gevolgd door Cor Huisman die het restant op de lat legde. Voor de volgende wedstrijd verzamelen de vissers zich om 18.30 uur bij de parkeerplaats van de vuur toren. Jazzcombo Tjazzel krijgt verster king van Marieke Mast, die naast Nel Bruin als tweede zangeres gaat optreden. Tjazzel is hard op weg de professionele formatie te worden die ze graag willen zijn. Het combo krijgt steeds meer optre dens aan de vastewal. Omdat Nel Bruin daar in haar eentje niet vol doende tijd voor kan vrijmaken, is Mast ingelijfd. Beide zangeressen zullen elkaar gaan afwisselen. Mast is voor velen geen onbekende Vijftien jaar geleden maakte ze haar debuut m de Texelse formatie Forced Exposure, die destijds veel hardrock op het repertoire had staan Actief was ze daarna in de Rotterdamse soulband Linda's day off. In de Maasstad zong ze ook in een gospelformatie. Verder was ze een aantal keer op Texelpop te ho ren. Tjazzel is dolblij Mast binnen de gelederen te hebben. 'Ze heeft een prachtige, loepzuivere stem', om schrijft bassiste Irma Schiffers haar kwaliteit. Mast, die in het dagelijks leven als juf voor de klas staat, heeft de schoolvakantie benut om de veer tig jazznummers die het repertoire van Tjazzel omvat onder de knie te krijgen. Ze is voor het eerst te horen in Hotel Igesz in Schagen, alwaar de Texelaars zaterdag optreden. (Foto Maartan Tigg&tJ) Foto's Harry da Graaf) Art Gallery Het Posthuys opent zon dag 12 september een nieuwe expo sitie met werk van Ton Mertens (schil derijen), Lied Zwagerman (kerami sche plastieken), Robert Dusarduyn (tekeningen) en Anki van de Kamp (boeksculpturen). Tijdens de opening wordt het boekje 'Texel' gepresen teerd, met tekeningen van Robert Dusarduyn en sonnetten van Bart Robbers. De muziek wordt verzorgd door Gerhard Smeenk (viool) en Johan Ran (piano). De expositie is t/m 5 november te bezichtigen. In de serre wordt werk van diverse kunstenaars geexposeerd Openingstijden: dins dag t/m zondag van 13.30 - 18.00 uur De Dansgroep Oude Dansen orga niseert ter ere van haar 30-jarig bestaan een internationaal festival op 18 en 19 september. Er komen groepen uit Denemarken, Duits land, Belgie en Nederland naar het eiland. Zaterdag 18 september vin den in Den Burg diverse straat optredens plaats. Burgemeester Geldorp opent het festival om 11.00 uur op het terras van hotel The Messe„ge„ 3nno f99a De Lindeboom.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5