3 Op Tex? m*. Animo voor de 'Uiver' Geknipgcr TEXELSE^* C0URANT' Grote nederlaag kansloos ZDH Jeugd welkom bij windsurfclub Winst voor G-team Klas na 47 jaar weer bijeen Vakantiefoto's Training TX'71 Oosterend wint met klein verschil Texelaars in Dam tot Dam Belangrijke zege dammer Bert Duin Training Tevoko Oosterend behoudt muziek op straat De Hors I exelaartjes DINSDAG 21 SEPTEMBER 1999 ZDH heeft zondag in Wieringerwerf voor de derde opeenvolgende maal verloren. Tegen DWOW werd het 5-1. Op de nederlaag viel wei nig af te dingen. De Hoornders konden wederom niet van luiheid worden beticht, maar de selectie bleek andermaal licht en onerva ren. Een grote handicap was de afwezig heid van de vakantie vierende Robert Om elkaar en de club beter te leren kennen, houdt Windsurfclub Texel vrijdag een avond voor jeugd- en proefleden. De Texelse 'cracks' be antwoorden deze avond, alle vragen over 'surfen en afhankelijk van het weer kan de dag erna instructie wor den gegeven. Na de zonnige opstap- dag m juli - waarbij iedereen de kneepjes van het zeilen kon leren - wil de club de nieuwe fanatiekelingen met zomaar in het diepe gooien. Er varingen delen en samen plezier aan windsurfen beleven zijn het belang rijkste op deze vervofg-avond. De surfclub heeft niet de beschikking over voldoende materiaal om de nieuwe aanwas van een uitrusting te voorzien. Wie surfplanken, -pakken ot-zeilen ongebruikt in de schuur of opzolder heeft liggen, wordt daarom verzocht te bellen naar Wieb van den Berg, tel. 318243, Gert-Jan de Wit, lel. 314568 of Joost Albers, tel. 322665. Jalving, De middenvelder kan met alleen goed voetballen, hij is boven dien in staat de jonge spelers te coachen Wel was de naar Amster dam verhuisde Pascal Riemens weer eens beschikbaar, maar hoewel hij niet echt tegenviel deed zijn tramlngs- achterstand zich toch duidelijk voe len. Jammer was ook het snelle uit vallen van 'terriër' Niels den Braven, die te veel last ondervond van een knieblessure om 'voluit' te gaan. Duidelijk was dus dat de Hoornders aan de bak konden en maar moes- Het G-team van SV De Koog versloeg zondag het G-team van Argon uit Mijdrecht met 5-1. Scheidsrechter Van Nuland kon al na tien minuten het eerste doelpunt van Theo Franchimon noteren en vijf minuten later de eerste (en enige) tegengoal De Texelaars lieten veel kansen onbenut, maar vlak voor rust was het weer Franchimon die 2-1 scoorde. Ook in de tweede helft bleven veel kansen liggen en was het weer Franchimon die tot tweemaal toe het doel wist te vinden. Het laatste doel punt van de wedstrijd kwam voor re kening van Twan van Nuland, die daarmee de score op 5-1 bracht, ter wijl Patrick van de Kamp nog een bal van de lijn wist te houden. Keeper George Eelman deed ook goed werk en coach Ruud Heuvmg wisselde vaak om te voorkomen dat de spe lers vermoeid zouden raken door de hitte. Volgende week is het G-team vrij; vrijdag 20 oktober speelt het thuis tegen Meteoor uit Amsterdam- Noord. ten hopen dat DWOW er niet in zou slagen al te snel de score te openen. Dat gebeurde helaas wel, toen de verdediging al na tien minuten werd uitgespeeld en keeper Christiaan Stolk kansloos was, ZDH herstelde zich daarna licht, maar slaagde er toch nauwelijks in een vloeiende aanval op te zetten. DWOW speelde evenmin briljant, maar de ploeg bouwde zorgvuldig op en kwam af en toe dreigend in de buurt van het doel van de tegenstan der. Een grote tegenvaller voor de Zwaluwen was de penalty die de ploeg tegen kreeg toen de bal in het strafschopgebied tegen de hand van Pascal Riemens stuiterde. De versla genheid was daarna zo groot, dat DWOW binnen een paar minuten nogmaals kon scoren; 3-0. Op slag van rust leek ZDH eindelijk tegen te scoren, maar met de haven in zicht lieten Fedor van Elk en Vincent Blom zich toch schrik aanjagen. Een vervelend incident was de sleutelbeenbreuk die een speler van DWOW opliep toen hij tegen de grond smakte nadat hij en Bernard Ipenburg beiden een schouder in de strijd hadden geworpen bij een duel om de bal. In de rust werd alle moed bij elkaar geschraapt en afgesproken er het beste van te maken. Groot was dan ook de teleurstelling toen de linkers pits van de thuisploeg uit de eerste de beste aanval fraai scoorde: 4-0. Pas daarna begon ZDH van zich af te I De leerlingen van de zesde klas van I de Sint Jozefschool uit 1951-1952 Ibeleefden zaterdag een feestje van Iberkenning en herinnering. Na 47 jaar I hadden ze voor het eerst een reünie. I De organisatoren Tiny Bakker-Merkx I en Loes Smit-van Sambeek waren I erin geslaagd hun klasgenoten op léén na op te sporen, wat een lang- Idurig maar ook heel leuk karwei was. lOe belangstelling voor een weerzien loazoveel jaar bleek zeer groot te zijn. ■Slechts één had er geen zin in. Wie fierder met van de partij was, had een Ijoede reden: een was er ziek. een ladere was op vakantie. Van het lreest ver kwam Ria Peeters-Dijt liochter van Rikus Dijt, de Teso bus- Ibauffeur) die in 1950 naar Australië (migreerde. Niet aanwezig waren 1 ffit andere emigranten uit dezelfde I-as Gretha Dijt (dochter van Leo I Dijt), Nelly Spigt (van Gerrit Spigt van ld»TEM) en Dirk van Sambeek (van I hoeve Irene in Driehuizen). Verheu gend feit was in elk geval dat alle leerlingen van toen nog in leven zijn. wat in deze leeftijdsklasse allerminst vanzelfsprekend is. Er werd zaterdag heel wat bijgepraat om te beginnen in de school waarde reünisten zich verzamelden.. Het sa menzijn werd voortgezet in hotel De Lindeboom, waar werd gedineerd en waar ook een aantal partners zich bij de reünisten voegde. Texelaars op vakantie. Hierover moeten vele duizenden kiekjes in foto-albums zitten. Ter illustratie van de Najaarsbijlage die aan dacht besteedT aan dit feno meen, is de redactie van de Texelse Courant op zoek naar leuke vakantiefoto's. De mooiste worden geplaatst. De afbeeldin gen, die na gebruik worden geretourneerd, kunnen tot en met dinsdag 28 september wor den ingeleverd bij de redactie. Warmoesstraat 45 Den Burg. De reünisten voor 'hun' Jozefschool. 1 Simon de Porto, 2 Kees Huisman, 3 Simon Ran, 4 Nico Gomes, 5 Henk Commandeur, 6 Simon Witte, 7 Tmy Bakker-Hopman, 8 Dieny Tim- mer-Witte, 9 Piet Smit, 10 Ria Peeters-Dijt, 11 Tiny Bakker-Merkx, 12 Jan van Loon, 13 Frans Witte, 14 Henny Dijker-de Graaf, 15 Dirk van Heerwaarden, 16 Loes Smit-van Sambeek, 17 Theo Witte en 18 Trudy Buisman-Smit. Rust zacht lieve bijten. Toen Etienne van Bennekom uit een penalty 4-1 maakte nadat Vin cent Blom in het strafschopgebied naar de grond was getrokken, leek zelfs een inhaalrace even tot de mo gelijkheden te behoren. Het bleek ij- dele hoop. Vlak voor tijd bepaalde de thuisploeg de stand op 5-1 In zwembad Molenkoog werd afge lopen weekeinde het zomerseizoen afgesloten. Op zaterdag werd ge traind door Zwem- en Poloclub TX'71. Tweeëntwintig leden behaal den een vaardigheidsdiploma of - sticker. De trainingen voor snorkelduiken beginnen volgend jaar mei weer onder leiding van Rob Dek ker. De overige trainingen, die in han den zijn van Ria Keyser, worden voortgezet in Calluna. De eerste trai ning wordt zaterdag gehouden en begint om 8.30 uur. Belangstellenden die tenminste diploma C in bezit heb ben, worden uitgenodigd een paar keer mee te trainen. De laatste diploma's in het buitenbad werden zaterdag behaald door: Kunstzwemmen 1 Bart Schreurs; Nostal gische zwemslagen 1 Arjen Pool, Bram Ruarus, Daan Dekker, Marco Brozius; Sprin gen van de plank 1 Daniël Gonzalez; Snorkelduiken 1 Patrick Hollenberg; Zwem- vaardigheid 2 Ariane Standaart, Laura Vinke, Marinka Oskam; Springen van de plank 2: Kim van Egmond; Reddend zwemmen 2 Laura Albers; Nostalgische zwemslagen 2. Guus van Raaphorst, Renske van Raaphorst; Nostal gische zwemslagen 3 Anne van Egmond, Menno Kiewlet, Simon Mangelrod, Thomas Huberts; Reddend zwemmen 3. Jolanda van Strien; Snorkelduiken 3' Monique de Jong, Nora Terpstra, Simone de Wit. SVO heeft zondag in Purmerend een verdiende overwinning be haald op Wherevogels. Het was Ger Vlaming die eerst een bal net naast schoot, maar in de tachtig ste minuut de doelman kansloos liet en het enige doelpunt van de wedstrijd scoorde. De sfeer in de wedstrijd was goed, hoewel met name in de tweede helft fel werd gestreden. De scheidrechter floot graag en veel en stuurde in de 75ste minuut een speler van Wherevogels wegens natrappen van het veld. Oosterend wist daar geen voordeel mee te doen en bleef het eigen spel spelen. Beide ploegen ble ken de hele wedstrijd aan elkaar ge waagd en echte kansen kwamen er niet. Aan de kant van SVO speelde vooral Ralph Keijzer een goede par tij, waardoor de teruggekeerde Piet Graaf zijn defensie goed rugdekking kon geven. De geblesseerde Eddy de Vries werd uitstekend vervangen door Arne Jan Kruithof. In de 55ste minuut kwam Sil van Dijk alleen voor het doel, maar de uitgelopen doel man wist redding te brengen. Het zou nog bijna twintig minuten duren voor het enige doelpunt werd gescoord. Verscheidene Texelaars hebben zich in het zweet gelopen tijdens de Dam tot Damloop die zondag is gehouden in de hoofdstad. Deelname aan het massale evement was uiterst zwaar, wegens de warmte, maar vooral doordat de lopers door de valpartij in de tunnel een uur en drie kwartier moesten wachten. 'Nog vóór ik een stap had verzet, begon mijn maag al te knorren', klaagde Richard Bakker, die de tien Engelse mijlen in 1 uur en 25 minuten volbracht. Onderweg zag hij eilandgenoten Dirk Panneman. Jaap van Vooren, Roos van Beek en anderen. Maar zijn meeste aandacht ging uit naar zoon Erik (eindtijd 1 06) en Robert (1.04). Belangstellenden lopen naar de juist gelande DC 2 'Uiver' op het vliegveld Texel. Het historische vliegtuig stond daar te kijk in het kader van een promotietoer langs 15 Nederlandse vliegvelden, be doeld om anderhalf miljoen gul den bijeen te krijgen voor aan koop van het toestel door het nationaal luchtvaartmuseum Aviodome. De mensen die ervoor naar het vliegveld waren geko men moesten wel geduld hebben want de DC 2 arriveerde met meer dan een uur vertraging, het gevolg van een storing in de brandstoftoevoer die op Schiphol eerst verholpen moest worden. De wachtenden werden bezig gehouden door spreekstal- meester Erlmg Brom, vnjwilliger bij Aviodome, die enn slaagde de onverwacht lange tijd helemaal vol te praten. Degenen die een stukje van het toestel adopteer den door de aankoop van certifi caten mochten de 'Uiver' van binnen en van buiten bekijken. Supporters van de lokale lucht vaart en het vliegveld Texel maak ten van de drukte gebruik om schriftelijke adhesiebetuigingen te verzamelen, bedoeld als te genwicht voor de kritiek op de geluidshinder die van het veld uitgaat. Het leek een directe reactie op de actie van de plaat selijke afdeling van de Stichting Luchtvaarthinden Blijkens de pamfletten die werden verspreid is er nu een in oprichting zijnde 'Stichting Vrienden van De Vlijt', gevestigd te Oosterend onder postbusnummer 24. 'Geluidshin der door vliegtuigen? Welnee!' aldus de stichting die zich inzet om het belang van Texel Interna tional Airport onder ieders aan dacht te brengen. 'De aanwezig heid van Texel International Airport, voorheen De Vlijt, voor ziet ons eiland van diverse vor men van recreatie, dienstverle ning en werkgelegenheid. De daarmee gepaard gaande over last wordt door de zorgvuldige inzet van betrokkenen en over heid tot een minimum beperkt'. (Foto Harry ao Graaf/ In de damcompetitie liep het treffen tussen Jos de Wolf en Bert Duin uit op een deceptie voor de witspeler. Het spel tussen beide subtoppers ging geruime tijd gelijk op. Duin kreeg zachtjes aan enig voordeel. Op dat moment meende de Wolf een win nende slagzet te kunnen doen, maar tijdens de uitvoering bleek de com binatie niet op te gaan. Toen had hij al twee schijven opgeofferd. Hij won er één terug, maar Duin toonde vol doende kwaliteit om het karwei te klaren. Gerrit Blom kon in het middenspel ook een voordelige slagzet uitvoeren, maar Wim Vlaming had enige tijd la ter een verrassende tegenactie in petto. In een vier-om-vier-eindspel werd uiteindelijk de vrede getekend. Harry van der Wetering gaf in zijn partij tegen Gerrit Vlaming onnodig een schijf cadeau. Dat had hem de partij kunnen kosten. Vlaming moest zijn voordeel echter weer uit handen geven. In een acht-om-acht-stand Aangezien vrijdag in de Burgemees ter de Koninghal de aandeelhouders vergadering van Teso wordt gehou den, kan Tevoko daar donderdag en vrijdag niet terecht voor de volleybal trainingen. Er wordt uitgeweken naar de zaal van de OSG, zij het dat er donderdag enkele beperkingen gel den. Dames 3 en Kobeko trainen er van 20.00 tot 21.15 uur en de recreanten van 21,15 tot 22.30 uur. Heren 2 en 3 kunnen deze week op woensdag vanaf 19.15 uur mee- trainen met heren 1 gaven de spelers remise. Frans Bos speelde tegen twee tegenstanders. Hans Galjaard en Simon de Jager boden behoorlijk tegenspel, maar Bos liet zien goed in vorm te zijn. Uitslagen Jos de Wolf-Bert Duin 0-2; Gerrit Blom-Wim Vlaming 1-1; Gerrit Vla- ming-Harry v/d Wetering 1-1; Frans Bos-Hans Galjaard 2-0; Frans Bos- Simon de Jager 2-0 De drumband van Excelsior gaat door. Even leek het erop alsof de drumband door een gebrek aan le den nooit meer met de fanfare door de straten van Oosterend zou mar cheren, maar na een kijkje bij hun collega's in Den Helder hebben de zeven drumband-leden besloten als percussiegroep verder te gaan. 'Het zal wel even zweten worden', zegt drumbandvoorzitter Simon van Tatenhove, 'maar we gaan maandag vol goed moed van start met de eer ste repetitie. We moeten een heel andere techniek gaan aanleren. Min der rechttoe, minder strak maatwerk. Het gaat meer richting trommelen op een drumstel.' Ook andere instru menten zullen hun intrede doen, zo als xylofoons en mogelijk ook marimba's. Van Tatenhove denkt dat de lampionnenoptocht nog te vroeg komt voor de drumband, maar daarna klinkt er bij speciale gelegen heden weer muziek in de straten van Oosterend. Hij hoopt dat het flitsen- der imago van een percussiegroep meer jeugdleden trekt dan de drum band. Dagblad Trouw besteedde zaterdag 18 september op de pagina 'Etcetera buiten' ruime aandacht aan natuurge bied de Hors. Henk van Halm be schrijft minutieus de flora van de nieuwe duinvallei die ontstaat door dat het Molengat 'jaarlijks smaller wordt en binnen afzienbare tijd zal verzanden en onbevaarbaar worden'. Aan het slot van het artikel vraagt hij zich af hoe de nieuwe vallei zich zal ontwikkelen. 'De ervaringen met On rust leren dat men nooit te vroeg moet juichen. Een flinke storm kan alles teniet doen. Dat is echt wilde natuur!' De Waddenzee is ons meest na tuurlijke natuurgebied. Hoe natuurlijk, toont de Noorder- haaks aan. een zandbank in de Noordzee recht voor het Mars- L diep. die in de komende jaren l aan Texels zuidpunt zal vast- I groeien. De noordelijke tak Lvan het Marsdiep, het Molen- luit. wordt jaarlijks smaller en Val binnen afzienbare tijd ver- Kanden en onbevaarbaar wor- (den. Dat is natuur, en niemand kan dat veranderen I Texels zuidpunt is eigendon^ 1 Defensie, riet b^g \loor ha Op zondag 19 september is toch nog onverwacht overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Johannes Cornells Ran echtgenoot van Rie Ran-Ziebertz 4 2-5-1908 t 19-9-1999 A. M. Ran-Ziebertz André en Helen Henny en Henk Annegriet en George klein- en achterkleinkinderen Texel, 19 september 1999 De Gollards, De Zes 12. k. 11 1791 EX Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 21 septem ber van 19.30 - 20 30 uur in de „Gollards" en na be begrafenis in de „Witte Burcht". De uitvaartdienst zal worden gehouden op Woensdag 22 september om 10.30 uur in de pa rochiekerk van de H Johannes de Doper, Molenstraat 36 Den Burg, waarna de begrafenis °P het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Onze speciale dank gaat uit naar het personeel v3n de „Gollards" waar hij zo goed is verzorgd. Marion en Willem Monique en Theo Jacqueline en Rob Joost en Marianne Branke Dag lieve Opa - Opa Karlijn en Pepijn Thijs en Marleen Gerben - Sjoerd Medeleven doet zo goed geeft de ander levensmoed Lieve allemaal, Een zoen. een gedicht, een arm om je heen, jullie waren een geweldige steun, na het overlijden van MIRJAM De hartelijkheid van zovelen helpt ons dit grote verdriet te verwerken Ina en Jurgen Gerritsen Den Burg, september 1999 In liefde gedenken wij onze Ben 21 sept. 1998 21 sept 1999 Stephanus Bernardus Tijssen Opnieuw is het herfst geworden, de heer van de eikenhof keert vanuit het land waar hij is alleen in onze dromen terug. „De eikenhof' Exloèrweg 10 9528 RL Buinen zijn geliefden Wij gaan trouwen op vrijdag 24 september om 14.15 uur m het gemeentehuis van Den Burg. Heinz Voigt en Femmy Visser Stolpweg 16, 1797 AV Den Hoorn Johan en Annegreet gaan trouwen op vrijdag 24 september 1999 om 13.30 uur in het gemeentehuis van Den Burg U bent van harte welkom op onze receptie vanaf 16 00 tot 18.00 uur in „het Cafeetje" te Oosterend. Johan Eldering en Annegreet van der Vis en Annouk Kerkstraat 13, 1794 AM Oosterend. Kadotip; vnjdaq 17-09-1999 geboren: Justus Jimme Hendrik Dijker wij noemen hem: JuStUS zoon van Ingeborg Halsema en Eduard Dijker Heemskerckstraat 2 1792 AB Oudeschild 0222-310692 eduard.ingeborg^vvxs.nl Met blijdschap geven wij kennis ven de geboorte van onze zoon en mijn broertje Adriaan Pieter Wij noemen hem Adriaan Hij is geboren op 18 september 1999 Pieter, Wieneke en Marten Boon van den Kieboom Ons adres: Molenstraat 61 1791 DK Den Burg, Texel Tel. 0222-310899 E-mail: pwboon@worldonline.nl Wü zün Betrouwd! |P Mathijs Bakker Tamara de Ridder rf INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,40 tot en met 3 regels. Per regel meer: 2,80 (incl. blw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXEL AARTJE op aanvraag. "Lë* al TiVtO -iWi£ He lae>i Ff- ccjrfcavLej' gcooteh oVi -fciëh «ar 'c wirèr S55o -irertre €"h ^<5h'A "Vaxciuic ?<vfcer 45 3>e>i 3ui£ Tal. (cOJjJ StaS5i Het Rabobank Reisburo is er ook voor U! Van maandag t/m vrijdag van 09,00-12.30 en van 13.30- 17 00 uur, zaterdag: 10.00- 16.00 uur. Tel 369930 Aanbieding: senioren ledikant. 90 x 200, incl. elek. verst, bodem ma tras nachtkastje, beu ken- of kersenuitvoenng Nu compleet voor 1498,- Bosma woninginrich ting. Waalderstraat 6, tel 313023. Op alles 50% korting in onze cadeauwinkel in de Binnenburg. Bert van der Wal. Centrale Antenne Installa ties. SCT. 311 777 Het heeft lang geduurd maar eindelijk heeft Hans van der Klift weer wat nieuwe aquarellen van Hans Benoist in voorraad. Onovertroffen gezichten op het Texelse landschap voor een redelijke prijs. T.k.a.: Mitsubishi Canter met gesl laadb. 420 x 204 x 215 en dakspoiler, klein rijbewijs, bj. 1995. Wim van Sambeek Truck Ser vice. KLM is jarig. 80 super voordelige vliegtarieven. o.a. London 159,-. Lissa bon 399.-. New York 449,-. San Franscisco 699.-. St. Maarten 999,-, Paramaribo 1199,-. Hong Kong 1299.- etc. Boeken voor 30 sep tember. reizen van 7 okto ber tot 10 december. Info Reisburo Texel Holland International Beter In Ser vice Het herfstcursusprogram- ma ligt voor u klaar bij De Witte Engel. Op alles 50% korting in onze cadeauwinkel in de Binnenburg. Bert van der Wal. Een klein vaarbewijs haal je bij "Essence", tel. 322328/315465.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3