Nederlands voor iedereen bij ROC 'Het was dit keer echt een zware race' lllisj André en Piet blijven actief in 30-jarige eilandcompetitie II TEXELSE f couRANT Ondanks fraaie weer tijdens Texelrace Programma zaalvoetbal Vallende sterren Uitslagen voetbal Callanetics Voetbalprogramma DINSDAG 21 SEPTEMBER 1999 Sj-, ■- v.»}/ v ;-'X. l- v -■■fiiiBBSlK Klaas Jan van der Vis rondde als snelste Texelaar het eiland. Vreugde en verdriet lagen tijdens de zaterdag gezeilde Texelrace dicht bij elkaar. Terwijl winnaar Stephan van den Berg na zijn aan komst bij paal 9 de champagne rij kelijk liet vloeien, worstelde de jongste Texelse deelnemer Adriaan van Rijsselberghe om zijn eerste rondje Texel te voltooien. Dat lukte niet, want de ambitieuze debutant werd bij Oudeschild van het water gehaald. Tijdens de zonovergoten tiende editie van het evenement overwonnen toch nog 50 van de 59 gestarte plankzeilers de elemen ten. Voor zeilers als Adriaan die een wat bescheiden zeil op hun plank hadden slaan was windkracht vier tot vi|f uit zuidoostelijke richting aan de magere kant. Hun plank kwam onvoldoende uit het water en hield daardoor veel wrijving, waardoor de snelheid te laag bleef 'Het was dit keer echt een zware race, vooral doordat we aan de Noordzeekant steeds moesten afkruisen', beaamde Klaas Jan van der Vis, die als snelste Texelaar op de 38"' plaats zijn plank op het strand bij Stephan van den Berg, winnaar van de tiende Texelrace. Woensdag 22 september Texel'94 E1-De Koog E1 18.00 Oosterend D1 -Texel'94 D1 18 45 De Krim 3-RAB 2 19.30 lasterend 4-ZDH 2 20.20 jKV 3-ZDH 3 21.10 Donderdag 23 september Texel'94 6-Texel'94 8 19.00 De Koog 3-RAB 1 19,50 Kantje 3-Jelleboog 4 20.45 KM4-DeKrim4 21.35 Vrijdag 24 september De Krim C2-De Koog C2 16.45 paal 9 afmeerde. 'Als je board uit het water komt, wij noemen dat planeren, kom je wat tot rust. Afgezien van het stuk voorbij de VC-boei, toen de wind even lekker aantrok, heb ik dat van daag helemaal niet gehad,Van der Vis voer met een zeiloppervlak van 8,3 vierkante meter, het grootste dat hij had Dat is nog altijd een stuk klei ner dan Van den Berg, die bij de start kon kiezen uit een veelheid aan ma teriaal, en met een zeil van tien vier kante meter de zee op ging. 'Met deze wind moet je natuurlijk zo groot mogelijk op weg gaan. Het is met wind mee de kunst om in planér te blijven, want dan heb je geen druk in het zeil. Waarschijnlijk vliegen we met bakken wind terug. Het leuke van zo'n rondje is dat je alle windrichtin gen een keer krijgt.' Slim De voormalige Olympisch Kampioen bedankte vooraf voor de favorieten rol. 'Ik surf louter nog uit hobby en doe één of twee wedstrijden per jaar. de Texelrace en Den Helder/De Cocksdorp-vice verca. Het is altijd leuk hier. Dit is een echte wedstrijd en het is leuk om weer een keer bij de jongens te zijn en te kijken hoe de Nederlandse top in elkaar steekt. Als ik er een beetje bij zit, ben ik helemaal tevreden.' Lange tijd zag het er naar uit dat Ron Ruiter hem de loef zou afsteken, maar in het Molengat toonde Van den Berg zich de slimste door met een ruime bocht de wind op te zoeken en zijn opponent op slechts enkele meters voor te blijven. De snelle finish in 2.25 uur verraste zelfs het ontvangstcomité op paal 9, dat er op het nippertje in slaagde tijdig met de champagne klaar te staan. Pechvogels Het legertje pechvogels was met groot, maar het persoonlijk drama Klif C1-Texel'94 C1 17.25 Texel'94 2-Texel'94 5 18.15 Klif 1-Oosterend 1 19.05 De Krim 2-Jelleboog 2 20.00 Klif 2-De Koog 1 20.50 Jelleboog 1-Texel'94 1 21.40 Mantje 2-Jelleboog 3 22.30 Alsof er veertig vallende sterren naar beneden kwamen. Zo leek het toen zaterdagavond de jaarlijkse nacht wedstrijd werd gespeeld op de Texelse golfbaan. Steeds speelden twee golfers samen 'greensome', waarbij de bal door beiden werd af geslagen, waarna met de beste bal verder werd gespeeld. Ruim veertig lichtgevende ballen zweefden over was er niet minder om. Bijvoorbeeld voor favoriet Alexander Hoekstra, die op het gebied van marathonsurfen zijn sporen wel heeft verdiend. Het materiaal liet hem zaterdag vlak voor de finish in de steek, toen zijn mast in tweeën brak Tegenslag was er ook voor Kas Kaspers, de veteraan die zaterdag zijn laatste rondje om Texel zeilde. Zijn voornemen om dat andere eiland (Manhattan in New York) te ronden was voor een televisieploeg van SBS en RTL 4 reden om hem vanaf het ontbijt te volgen. De filmers sloegen de waarschuwingen in de wind en verkeken zich op de heftige branding. Ze kregen een aantal flinke golven over zich heen, waardoor ze afzagen van het filmen op zee. De schade aan de apparatuur bedroeg volgens een eerste schatting ƒ150.000,-. Ook de hoofdrolspeler in hun reportage bleef niet vrij van te genslag- tijdens de race scheurde Kaspers' zeil, waardoor hij de strijd voortijdig moest staken. Texelaars De vijf Texelse deelnemers zijn qua prestatie normaal gesproken aan el kaar gewaagd. Gert Jan de Wit ging aanvankelijk voorop, maar werd al snel ingehaald door Van der Vis. De Wit, die erop gerekend had dat de wind verder zou aantrekken, be schikte over te weinig zeiloppervlak en had het zwaar. Aan de oostkant van het eiland sloegen vermoeidheid en concentratieverlies toe. Ook Texelaar Joost Albers was gestart met 8,1 vierkante meter zeil, terwijl de meesten voor 9 meter kozen. De surfer kon onvoldoende meekomen en moest al bij paal 33 afhaken. Adriaan van Rijsselberghe had het eveneens moeilijk en ging bij De Cocksdorp ook naar de kant, maar koos nadat hij z'n zeil had gespannen weer het ruime sop. Net als De Wit de kleine par 3-baan, waar de erva ren Karl-Heinz Röpke en de pas kort spelende Tonny ter Horst met maar liefst 48 stablefordpunten als beste team uit de bus kwamen. Zij moch ten de door Joost Brieko geschonken wisseltrofee in ontvangst nemen. De tweede prijs was voor Henk Wijsman en Kees Zwaan (43 punten), de derde voor Wil Homan en Shirley Medema (42). Voor het eerst werd dit jaar een prijs uitgeloofd voor een neary op de ne gende hole. Deze werd in de eerste ronde gewonnen door Dirk Jan Brinks en in de tweede ronde door Jo Oosterveer, die in het aardedonker zijn bal tot een meter van de vlag wist te slaan. zag de talentvolle surfer bij Oude schild de rode vlag vallen. Ook Aukje Meppelink, de enige vrouwelijke deelnemer, moest bij Oudeschild de strijd staken. Ron Broersma zeilde in het kielzog van Van der Vis een knappe race en stapte met lang na zijn eilandgenoot bij paal 9 als tweede Texelaar aan wal. De Texelrace kreeg zaterdagavond en vervolg in De Kiekendief, waar Zaterdag 18 september Texel'94 B1 - Winkel B1 8-3 Spartanen B1 - Texel'94 B2 0-3 BKC B2 - Texel'94 B3 bezoekers n.o.g. ZAP B2-De Koog B1 2-4 Texel'94 C1 - Hugo Boys C1 0-3 HRC C2 - SVO/Texel'94 C1 5-3 De Koog C1-ZAP C3 2-7 HRC D1 - Texel'94 D1 0-5 Texel'94 D2 - ZAP D2 9-0 G-voetbal Texel'94 - Argon 5-1 Texelse pupillencompetitle Texel'94 F2-Texel'94 F3 2-5 Texel'94 Fgr.-Texel'94 Fbl. 1-4 De Koog F1-De Cocksdorp F1 4-1 Oosterend F1-ZDH F1 12-0 Oosterend E1-Texel'94 F1 10-2 De Koog E1-ZDH E1 13-1 De Cocksdorp E1-Texel'94 E2 1-7 Texel'94 E1 -Texel'94 E3 9-1 Texel'94 E4-Texel'94 E5 15-0 onder het genot van een tropisch maal de prijzen werden uitgereikt. Afscheid werd genomen van wedstrijdleider Jan Thomsen, die het na tien jaar voor gezien houdt. Zijn opvolger is nog met bekend. Voor pechvogel Alexander Hoekstra kreeg de Texelrace toch nog een vreugde vol einde. Wegens zijn brede inzet op het gebied van surfen viel hem de Jan Thomsen erepenning ten deel. Texel'94 E6-De Koog E2 2-16 ZDH D1-Oosterend D1 5-1 Texel'94 D4-Texel'94 D5 1-7 Zondag 18 september HRC-Texel'94 1-2 DWOW-ZDH 5-1 De Koog-GSV 8-2 Wherevogels-Oosterend 0-1 Texel'94 2 - Always Forward 3 bezoekers n.o.g. Schagen 3 - Texel'94 3 0-6 Texel'94 A1 - ZAP A1 1-7 In de nieuwe zaal bij de sporthal be ginnen donderdag 23 september de lessen callanetics van Manda Bergsma. Een les bestaat uit een warming-up, gevolgd door spier- versterkende oefeningen op muziek. De lessen worden gegeven van 20.15 tot 21.15 uur; voor opgave en inlich tingen: Manda Bergsma, tel. 319708. Is het nu milenniummillenium of millennium? Zelfs mensen die doorgaans hun geschreven taal goed spellen, kunnen bij een woord als dit in de fout gaan. Nu is het een enkele keer fout schrijven van een moeilijk woord niet perse een probleem. Er zijn echter vol wassenen die onzeker zijn over hun spelvaardigheid. Voor hen is een cursus Nederlandse Taal van het ROC Kop van Noord-Holland een uitkomst. Tijdens zo'n cursus wordt veel geoefend met het goed spellen van woorden. De recente invoering van de nieuwe spelling is een goede aanleiding om voor een cursus Nederlandse Taal in te schrijven. Sommige cursisten Nederlandse Taal van het ROC op Texel willen hun oude schoolkennis van het Nederlands ophalen en bijspijkeren. Anderen vol gen het vak naast een beroeps gerichte opleiding vooral om hun schrijfvaardigheid te vergroten. Weer anderen vonden de taallessen in hun lagere of middelbare schooljaren te moeilijk en zijn klaar voor een nieuwe kans. Er zijn ook cursisten die met het vak Nederlands graag door willen gaan tot en met het mavo-examen. Ze zijn allemaal op hun plek in de les lokalen van de Ouwe Ulo, waar het ROC Kop van Noord-Holland een vestiging heeft. Het ROC Kop van Noord-Holland biedt dit jaar het vak Nederlandse Taal aan op alle niveaus, ledereen die op enigerlei manier wil werken aan zijn of haar kennis en vaardigheden met betrekking tot het Nederlands, kan zich bij het ROC aanmelden. Bij de inschrijving wordt in overleg met de docenten bepaald welke groep en welke leerweg voor de nieuwe cursist Zaterdag 25 september Dindua A1 -Oosterend A1 14.30 Schagen B1 -Texel'94 B1 14.30 Texel'94 B2-Andijk B1 13.30 Texel'94 B3-Dirkshorn B1 13.30 Nieuwe Nied. C1-Texel'94 C1 13.00 SVOA"exel'94 C1-BKC C1 13.30 Helder C3-De Koog C1 11.15 Texel'94 D1-Helder D1 10.30 HRC D3-Texel'94 D2 10.00 Texel'94 D3-JVC D5 10 30 G-voetbal HOSV 1-Texel'94 1 13.00 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F3-Texel'94 Fgroen 10.00 Texel'94 FSkil-De Koog F1 10.00 ZDH F1-Texel'94 F2 10.00 O'end F1-De Cocksdorp F1 10.00 Texel'94 Fblauw is vrij. de beste is. De ervaring van ROC taaldocenten Slem Zijm en Niek Groot is, dat de meeste cursisten hun spelling van het Nederlands wil len verbeteren (nieuwe spelling!), of hun vaardigheid in het schrijven van (korte) teksten, zoals brieven en ver slagen, willen vergroten. Ook het le ren invullen van formulieren vinden veel veel volwassenen belangrijk. Bij het bepalen wat voor een individuele cursist de beste groep is, wordt ge keken naar al aanwezige kennis en vaardigheid en naar het gewenste studietempo. Ook speelt mee wat de cursist in dé toekomst met de nieuwe kennis en vaardigheden wil. Dit kan bij de cursisten heel verschillend zijn. Geprobeerd wordt binnen de les- groepen zo individueel mogelijk te werken. In sommige groepen komt naast spellen en schrijven ook de zins ontleding aan bod, wat het inzicht in de bouw van de taal vergroten zal. Verder wordt geoefend in het oplet tend doorlezen van bijvoorbeeld krantenartikelen, met het oog op het begrijpen ervan en het erover kunnen meepraten. Cursisten die ingeschre ven worden in de mavogroep, zullen in de loop van het jaar moeten be sluiten of ze in het cursusjaar 2000- 2001 willen deelnemen aan het offi ciële mavo-examen voor het vak Nederlands. Voor het vak Nederlandse Taal kan nog ingeschreven worden tot en met woensdag 22 september. De kosten voor het cursusjaar 1999-2000 be dragen f 175,- (exclusief boeken geld). Inlichtingen over de cursus en het lesrooster zijn telefonisch te krij gen bij Siem Zijm (tel. 31 17 41) en Niek Groot (31 52 34), en via het te lefoonnummer van de school: 31 02 33. Texel'94 E2-De Koog E1 11.00 De Koog E2-Texel'94 E4 11.00 ZDH E1 -Oosterend E1 11.00 Texel'94 F1 -Texel'94 E5 11.00 De Cocksdorp E1 -Texel'94 E111.00 Texel'94 E3-Texel'94 E6 11.00 O'end D1-De Cocksdorp D1 12.00 ZDH D1-Texel'94 D4 12.00 Texel'94 D5 is vrij. Zondag 26 september Texel'94-St. Adelbert 14.00 ZDH-Schellinkhout 14.00 Oosterend-WSW 14.00 ASV'55-De Koog 14.00 JVC 2-Texel'94 2 14.00 Texel'94 3-Succes 2 12.00 Geelzwart A1 - Texel'94 A1 14.00 Recratievoetbal De Cocksdorp-De Koog 10.30 Oosterend 1 -Texelse Boys 10.30 Texel-Oosterend 2 10.30 'De wedstrijdcommissie bestaat uit slechts twee personen, hndré van der Vliet en Piet Keyzer, in de sporthal en ver daar buiten uitsluitend aangeduid als „André en Piet", alsof het een komisch duo betreft. Deze twee heren „zijn" de eilandcompetitie en zien er niet tegenop dat nog vele jaren te blijven.De waar heid van het laatste deel van dit citaat uit de Texelse Courant van 8 oktober 1982 werd driejaar later achterhaald door de wer kelijkheid, toen Van der Vliet en Keyzer de fakkel na tien jaar trouwe dienst overdroegen aan hun opvolgers. Maar op de ach tergrond bleven ze aanwezig en ook als speler blazen ze nog immer hun partijtje mee in de Texelse volleybalcompetitie, waar van vandaag de dertigste verjaardag wordt gevierd. 'Ik zie mezelf niet zomaar stoppen', vermoedt de één. 'Je moet toch wat doen', meent de ander. Een 'instituut' ophangen aan enkele personen is altijd hachelijk. Je loopt gemakkelijk de kans aan persoonsverheerlijking te doen en andere betrokkenen ten onrechte onvermeld te laten. In dit geval lijkt dat gevaar echter niet zo groot. De enorme betekenis van 'André en Piet' voor de eilandcompetitie wordt alge meen erkend, ook door de huidige competitieleiding, die ze heeft ge waagd vanavond nog eenmaal plaats te nemen achter de wedstrijdtafel. Zelf zien ze de lol er wel van in. 'Als we er straks zitten, dan zal de helft daar niet eens bij stilstaan en denken: Oh, André en Piet.. Volleybal is onlosmakelijk verbonden 'net de levens van Keyzer (48) en Van der Vliet (47), die op de HBS kennis maakten met de sport. 'We hadden gymleraar, Vermetten, die niet zo van toestellen hield. Buiten speelden we altijd voetbal of softbal, in de zaal was dat zitvoetbal of volleybal. Het was een hele cultuur op school, In de Pauzes speelden we een competitie, die het hele jaar duurde. In het eer ste jaar van de eilandcompetitie wer den we zelfs kampioen. We hadden steeds tweede gestaan, net achter de waren. Dankzij een oprisping van 'exelse Boys, die in de laatste ronde van de leraren wonnen, werden we toch nog eerste.' Als ze hun verhaal vertellen, ver schijnt er geregeld een grijns op hun gezicht, alsof ze het allemaal weer opnieuw beleven. 'Dat vonden ze helemaal met zo leuk, die leraren.' Voortdurend vult de één de ander aan. En andersom, want vrijwel al die jaren speelden ze in hetzelfde team of waren ze op een andere manier samen actief, onder meer in het illus tere gezelschap dat jaarlijks de Wampex bedenkt. 'We schelen een jaar en bovendien deed Piet HBS B en ik A. Maar we kenden elkaar goed. We zaten bijvoorbeeld samen in de schoolkrant', vertelt Van der Vliet. Begin jaren zeventig verdwenen bei den naar de overkant om te studeren. Lang duurde dat niet, blijkt alleen al wanneer André over zijn ervaringen in de eilandcompetitie vertelt. 'In het eerste jaar, in 1969, speelde ik mee. Toen twee jaar niet en daarna weer ieder jaar.' Om onder zijn dienstplicht uit te komen, ging hij in 1972 op de camping van zijn ouders (Dennen- rust) werken, waar de inmiddels ook teruggekeerde Piet een jaar later een zomerbaantje als barkeeper kreeg In 1975 namen beiden de taak als wedstrijdleiders van de eiland- competitie op zich. 'Hoe ging dat? Je werd gevraagd en je zei geen nee', vertelt Keyzer. 'Je rolde er gewoon in', beaamt Van der Vliet. De Texelse volleybalcompetitie be stond op dat moment zes jaar en was ontstaan op initiatief van de heer Fahner, die toen de trainer van Tevoko was. 'De club kwakkelde wat met het aantal leden, maar merkte wel dat er op de HBS fanatiek werd gevolleybald. Door een competitie te starten, zo redeneerden ze, zou een soort kweekvijver ontstaan waarvan de club kon profiteren', vertelt André. De kans op slagen werd enorm ver groot door het gereed komen van de Burgemeester de Koninghal. André: 'Tot dan toe speelden we altijd in de Ferrever. Het plafond zit er op vieren- eenhalve meter of zoiets. Dat is na tuurlijk niet ideaal.' Piet spottend: 'Je leerde er wel een lekker snel spelle tje. Lage passes en korte smashes.' Dankzij het enthousiasme van man nen als Theo van Asperen, Tjip Huis man, Theo van Heerwaarden, Andrew Albers, Kees Duinker en Willem Mets, die allemaal ook actief waren bij Tevoko, kwam de compe titie met horten en stoten op gang. Toen Van der Vliet en Keyzer erbij betrokken raakten - aanvankelijk door af en toe eens een wedstrijd te fluiten -, was de belangstelling al be hoorlijk groot. 'En we bleven groeien, groeien, groeien. Op een gegeven moment was de Burgemeester de Koninghal te klein en werd in allerlei zaaltjes over het hele eiland ge speeld. Toen kon je dus ook nog een uitwedstrijd hebben.' In 1975 kregen André en Piet de lei ding in handen. 'Het was het jaar dat de sporthal werd geopend. Er werd op drie velden gespeeld. Dat was enorm gezellig en trok veel mensen. Er zat altijd flink wat volk op de tri bune. Wij zetten de netten op om zes uur, er werd gespeeld tot elf uur en daarna gingen we aan de bar zitten. Mei 1985: André van der Vliet (links) en Piet Keyzer staken zich m het pak en maakten van hun afscheid als competitieleiders een hilarische act. (Fo,° irctvot Texolsa Courant) Pas om een uur of drie ging je weer naar huis. Rondom gelukkig...' Toen de belangstelling nog groter werd. besloot het duo de opzet te veranderen. 'Lange tijd werden er twee sets gespeeld Maar er werd fanatiek gevolleybald en de wedstrij den duurden steeds langer. Om de haverklap gebeurde het dat teams die om half elf gepland stonden he lemaal niet meer hoefden te spelen omdat de wedstrijden ervóór te veel waren uitgelopen. Toen besloten we op tijd te laten spelen, zodat je pre cies wist waar je aan toe was. Dat was ideaal Je kon er als speler zelfs tijdens een verjaardag even tussen uit gaan om te volleyballen, want je was daarna op tijd weer terug.' Het deed de populariteit alleen maar groeien. 'Op z'n top hadden we tweeënzeventig teams. Nu ziin dat er rond de vijftig. Dat is nog steeds gi gantisch veel, want in de Nevobo- competitie (van de Nederlandse Vol leybal Bond) spelen nog geen twintig teams in de hele kop van Noord holland. Om er genoeg voor een klasse te hebben, moeten ze soms teams uit Schagen toevoegen. Vroe ger heeft de Nevobo wel pogingen gedaan onze competitie in te lijven.' De populariteit van de competitie laat zich niet moeilijk verklaren, denken beiden. Keyzer: 'Het is gewoon ge zellig. En je doet wat aan sport. Bo vendien speel je op een vaste avond en een vaste tijd.' Van der Vliet: 'Het is goed voor je sociale contacten Je ziet weer eens andere mensen dan thuis of op je werk. Ja, ook dan op je werk. De meeste teams worden dan wel gesponsord door een bedrijf, maar de spelers komen overal van daan. Ik heb jaren voor De Krim/Paal 28 gespeeld en toevallig werk ik ook op De Krim, maar voor de meeste anderen gold dat met. Trouwens, ik heb ook voor de Grooten Slock ge speeld, voor Jelleboog, nu weer sa men met Piet voor Sportshop. Eigen lijk is het in grote lijnen steeds dezelfde club mensen. Alleen de naam verandert steeds.' Het is alweer veertien jaar geleden dat Keyzer en Van der Vliet tijdens een hilarische avond afscheid namen als drijvende krachten achter de eilandcompetitie. Dat werd wel eens tijd na 400 dinsdagavonden en 8400 wedstrijden, vonden ze zelf De orga nisatie deden ze met twee vingers in de neus. Dat werd op zeker moment zo duidelijk, dat ze er niet eens meer iemand bij durfden vragen om assis tentie te verlenen. 'Die ander zou zich alleen maar overbodig voelen en zo was het ook eigenlijk.' De eerste tijd bleven ze het wedstrijd- programma verzorgen. En nog steeds geven ze de huidige wedstrijdleiding wel eens advies. 'Ongevraagd', geven ze lachend toe. 'We zijn er nu wat minder bij betrok ken. Maar je blijft elkaar steeds weer tegenkomen. Samen zitten we ook nog in de organisatie van het Tevoko Buitentoernooi. Dat doen we met een heel team van ongeveer vijfentwintig, dertig mensen. Die vormen ook het bestuur van Tevoko en organiseren de eilandcompetitie. De één doet wat meer voor het ene evenement, de andere voor het andere. Eigenlijk is het een soort platform dat voortdu rend in elkaar overloopt.' In vergelijking met vroeger is met zo veel veranderd, vinden ze zelf. Het spelniveau is wat gedaald, vooral omdat de meeste volleyballers buiten de dinsdagavond om niet trainen. Maar voor het overige is veel het zelfde gebleven. 'Je krijgt soms het idee dat je steeds dezelfde gezichten ziet, dat er helemaal niemand bij komt. Dat is natuurlijk onzin, er is heus wel aanwas. Maar het is nu eenmaal zo dat je vol leybal langer volhoudt dan voetbal. Er zijn veel spelers van boven de veer- t'9-' Hoe lang denken ze het zelf nog vol te houden? 'Ik zie mezelf niet zomaar stoppen', antwoordt Van der Vliet resoluut. 'Je moet toch wat doen', bevestigt Keyzer, die een paar jaar geleden een stukje van een pink kwijtraakte en vanavond zijn rentree maakt. Hij doet dat met een groep ervaren spelers, van wie sommigen kort geleden stopten met wedstrijd volleybal voor het door Van der Vliet gecoachte Tevoko 1'Gezellig', ver heugen beiden zich. 'Zo laat moge lijk spelen en dan nog een paar uur aan de bar. En al hebben we het mis schien druk genoeg en hadden we nog allerlei andere dingen kunnen doen, dan heb je toch weer een ge zellige avond...' Joop Rommets

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7