ƒ6, 10 ïmmnzMi J 1 J Officiële I berichten 22 1990 WIJ ZIJN OPEN!! Sfeervol Oriëntaals lopend buffet DE KRIMI TEXEL "De Banaan" J. van der Vis TEXELSE^ couRANT Deze week in ons Eetcafé: Broodje shoarma EetcA^é 75 Uitslag kleurwedstrijd Chinees - Cantonees RESTAURANT PEKING it )S horeca mede u 'erker medewerker bediening mtv daar kun je mee lezen en schrijven. 1U Hout- en Bouwcentrum Van der Vis Voor isolatiematerialen Telefoon 312356 en daarom geven wij vandaag, zaterdag en maandag 10% KORTING Internationaal Dansfestival 1999 (je/nek// - exet C/a/ttsfroef 'f ac/e Efavsex hartelijk dank! Ruimtelijke Ordening Oefening Vliehors "Waddensnip" Verkeersbesluit Milieuvergunning Personeelsbijeenkomst Collecte VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1999 Telefoon 31 48 90 0 - 3 jaar: 1 Sheila Scholl, Sluyscoog 42 2 Louise Ott, Warmoesstraat 15 3 Masja Eelman, Pater Witteplein 9 4 - 6 jaar: 1 Caroline Krugers. Molenstraat 97 2. Janine Venema. Duykerdam 19 3 Petterson Wolf Landvreugd, Adam 7-12 jaar: 1 Manon Walbeek, Kikkertstraat 5 2 Allard Rijk. Ploosterstraat 24 3 Melanie Krab, Pontweg 160 Prijzen kunnen worden afgehaald bij Wieb van den Berg, Schoolstraat 8. Oosterend NIKADEL 1 - DE KOOG - TEXEL - TEL 0222 - 317587 A.s. zondag 26 september presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Reserveer tijdig uw couverts, tel. 317587. Nu speciale prijs: van f 27,50 voor f 25,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar voor f 16,50. Elke zondag met lopend buffet. Voor Golfbaan de Texelse en onze restaurants op De Krirnzijn wij op zoek naar kandida ten voor de volgende functies: Fulltime jaarbetrekking (m/v) Voor 't Hanenhuus op onze Golfbaan zoeken wij een all-round medewerker voor zowel het bereiden van kleine gerechten als bedieningswerkzaamheden. Fulltime jaarbetrekking Voor onze plate-service a la carte restaurant op De Krim zoeken wi) per direct een ervaren medewer ker bediening Profiel: Je bent enthousiast, gemotiveerd en veelzijdig inzet baar, flexibele werktijden zijn geen enkel probleem en je beschikt over goede contactuele eigenschappen. De Krim biedt: Salariëring en bijbehorende arbeidsvoorwaarden conform CAO-Verblijfsrecreatie. Reactie: Voor informatie en sollicitatie graag binnen 14 dagen reactie aan. De Krim, t.a.v. I Pool, Roggeslootweg 6, 1795 JV De Cocksdorp, tel. 0222 - 390111 of fax 390126 Vrijdag, zaterdag en maandag 1 krop Sla 1 Komkommer 1 bos Wortels 1 Bloemkool 500 gram Zuurkool 500 gram Tomaten samen 7,95 Handappels Elstar Kaas Jong Belegen 2 kilo 2,50 per kilo 11,95 Noten 200 gram Hawaiimix 200 gram Chocoladepinda's 200 gram Pepitamix samen 6,95 Weverstraat 74 - Den Burg Weverstraat Den Burg WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG SJOES Kogerstraat 5, tel. 312831 U bent van harte welkom. St. Camphillgemeenschap Maartenhuis bedankt de Vriendenstichting en de Texelse Middenstand voor een geslaagde Engelse Fair. je •er !>r - actw/e. Alle dansers, danseressen en muzikanten uit Silkeborg - Denemarken, Vaassen - Nederland Den Oever - Nederland, Salzgitter - Duitsland Sterrebeek - België hebben de sterren van de hemel gedanst en gespeeld Zij vragen ons om met name al diegenen, die dit mede mogelijk gemaakt hebben, van harte te bedanken voor dit uitstekend geslaagde festival Wij van de zijn er trots op dat we zóveel medewerking hebben gekregen I van Texelse bedrijven. Daarom: Hotel De Lindeboom en De Krim/Texel bedankt voor de uitstekende ontvangst Bouwcenter RAB - ABN-AMRO De bank - Residentie California Rabobank Texel - Timmerbedrijf C. Rutten VW Texel - Echte Bakker Timmer Beautique Texele - Fa, Veltkamp - Dros Grondverzet - Bungalowpark Vredelust Fa. Zijm en Blonk Dros' Bakkerij B&B Registeraccountants en dan speciaal dein l°nge juristen - ongetwijfeld ook de ING bank alle jongens van de TX 19 Zijm tentverhuur - VEM - Jelle Wiersma -Gemeente Texel - Jeroen Haak - TESO - Slijterij de Wit - Frans Dreesens - HEMA en iedereen die ons terzijde heeft gestaan mei raad en daad: Een speciaal 'dank-u-wel', 'danke schön', 'thank you very much', 'mange tak voor de beheerder en medewerkers van de herberg EYERCOOGH Verleende bouwvergunningen H. Zijm voor het vernieuwen v e garage/berging a/d Herenstraat 10a te Den Hoorn (verzonden 15 september 1999): C M Dros voor het plaatsen v.e woning a/d Schilderweg 208a te Oudeschild (verzon den 15 september 1999), H G Kampchen voor het gedeeltelijk ver anderen v.e. zomerhuis a/d Roggeslootweg 648 te De Cocksdorp (verzonden 16 september 1999), M Pool en S Dijker voor het ver groten v.e. woonhuis aid Sluyscoog 98 te Den Burg (verzonden 16 september 1999). D J Kikkert voor het plaatsen v.e. bedrijfsschuur a/h Oude Dijkje 41 te De Koog (verzonden 16 september 1999); C Schramm voor het gedeeltelijk veranderen v.e zomerhuis aid Roggeslootweg 463 te De Cocksdorp (verzonden 16 september 1999): H G. Kuhlmann voor het gedeeltelijk vernieuwen/veranderen v.e. zomerhuis aid Roggeslootweg 597 te De Cocksdorp (verzon den 16 september 1999). A J van der Velde voor het uitbreiden v.e woonhuis a.d. Kogerstraat 38 te Den Burg (verzonden 16 septem ber 1999); T Legierse en R Biesboer voor het geheel vernieuwen en vergroten van een winkel met 4 woonhuizen en bedrijfsruimte tot winkels met werkruimte/magazijn en 4 woonhuizen (verzonden 16 september 1999), Bakkerij Timmer voor het uitbreiden v.e winkel met dienstwoning aid Dorpsstraat 90 en Kaapstraat 4 te De Koog (ver zonden 20 september 1999). Verleende sloopvergunningen Staatsbosbeheer, district Texel voor het slopen van houten gevel elementen en een dak aid Stengweg 37 te De Cocksdorp (verzon den 14 september 1999); T. Legierse en R Biesboer voor het ge deeltelijk slopen van Weverstraat 12 en 14 en geheel slopen van Weverstraat 8 en 10 en Burgwal 9 te Den Burg (verzonden 16 sep tember 1999) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester pn wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waar tegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de presi dent van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeente huis. Aangevraagde bouwvergunningen L. den Braven voor hel geheel vernieuwen v.e schuur a/d Oorsprong- weg 10 te De Cocksdorp (ontvangen 15 september 1999). M Stoer voor het veranderen/vergroten v.e. woonhuis a/d Strijbosstraat 32 te De Koog (ontvangen 17 september 1999); gebr Saai voor het plaatsen v.e. aardappelloods a/d Vuurtorenweg 86 te De Cocksdorp (ontvangen 17 september 1999), H. Smit voor het plaatsen ve opslagloods a/d Schorrenweg 50 te Oosterend (ontvangen 17 sep tember 1999); V.O.F.De Vogelmient voor het plaatsen van 2 zomer huizen a/d Ruyslaan 49 te De Koog (ontvangen 17 september 1999); J. Beerlmg voor het veranderen/vergroten v.e zomerhuis a/d Zand dijk 182 te De Cocksdorp (ontvangen 17 september 1999); B.C Klip- pel voor het geheel vernieuwen/vergroten v e dakkapel a/d De Ruyterstraat 60 te Oudeschild (ontvangen 20 september 1999)- W.T. Verhagen voor het plaatsen v e. dakkapel a/d Roggeslootweg 729 te De Cocksdorp (ontvangen 20 september 1999), A M Bakker- Breedveld voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Roggeslootweg 747 te De Cocksdorp (ontvangen 21 september 1999); De heer Boswinkel voor het plaatsen v e dakkapel a/d Wintergroen 24 te De Koog (ont vangen 21 september 1999), Brummg Rmkema voor het plaatsen van 3 recreatiebungalows a/d Muyweg 13 te De Cocksdorp (ontvan gen 21 september 1999) Aangevraagde melding bouwvoornemen W.P van der Vis voor het plaatsen v.e. serre a/d Beatrixlaan 3a te Den Burg (ontvangen 17 september 1999); B. Starink voor het plaat sen v.e aanbouw a/d De Dageraad 43 te Den Hoorn (ontvangen 20 september 1999); J P Boon voor het plaatsen v.e schuur a/d Wil- sterstraat 19 te Den Burg (ontvangen 21 september 1999). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Voorbereidingsbesluiten De gemeenteraad heeft de dato 14 september 1999 wijzigingen van bestemmingsplannen in voorbereiding verklaard voor de, op de bij dit besluit behorende kaarten, aangegeven gebieden betreffende: Grensweg 106 te Den Burg; Cor Bremerstraat te Oosterend. Het besluit ligt met bijbehorende kaarten voor eenieder ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0 12, van het gemeentehuis, Groeneplaats 1 te Den Burg. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 50. lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan een bouwplan van: - W Ploeg voor het bouwen v.e woning met garage a/d Cor Bremerstraat te Oosterend, - de familie Woerlee voor het bouwen v.e woning met praktijkruimte aan de Molenstraat 91 ten Den Burg Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Ter plaatse is een voorbereidmgs- besluit van kracht Het plan is overeenkomstig het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan. De bouwtekening ligt vanaf 27 september 1999 ge durende twee weken voor eenieder ter inzage op ka mer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het ge meentehuis. Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde plan kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Voornemen tot vrijstelling Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verle nen van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" aan: Vakantiecentrum Dennenoord ten behoeve van het omzetten van zomerhuizen naar caravans Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een om schrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Het bezwaar schrift schorst niet de werking van het besluit waar tegen het is gericht. Het bovenstaande besluit ligt ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis Bestemmingswijziging Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bij besluit van 10 september 1999, nr. 99-14808, goed keuring verleend aan het besluit d.d. 3 augustus 1999 van burgemeester en wethouders van Texel, tot wij ziging van: de bestemming "woondoelemden" in de bestemming 'winkels met eengezinshuizen" op de percelen Kikkertstraat 25 en 27, gelegen in het bestemmingsplan "De Cocksdorp, 1* wijziging" (wijziging ex ar tikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Belanghebbenden kunnen met ingang van 27 septem ber 1999 tegen dit besluit schriftelijk beroep instellen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225, - voor natuurlijke personen en f 450, - voor rechtsper sonen. Het beroepsschrift moet binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is toegezonden, uitgereikt of gepubliceerd, zijn ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepschrift moet zijn ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dag tekening, een omschrijving van het besluit waartegen het gericht is en de gronden van het beroep. Dit be sluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit met in werking treedt voordat op dat ver zoek is beslist. Belanghebbenden die tegen dit besluit beroep heb ben ingesteld kunnen tevens een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225, - voor na tuurlijke personen en f 450, - voor rechtspersonen. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de Voor zitter van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage Bij het verzoekschrift moet een af schrift van het beroepschrift worden overlegd. Bestemmingswijziging Burgemeester en wethouders willen, met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. artikel 21 lid 1a en 2b en artikel 22 van de voor schriften van het bestemmingsplan "Den Burg Cen trum", de bestemming wijzigen van: het perceel Kogerstraat 5 te Den Burg in de bestemming "doelein den van detailhandel en dienstverlening". Het ontwerp-besluit ligt vanaf 27 september 1999 gedurende twee weken voor eenieder terinzage op het gemeentehuis, sector ruimte en wonen, kamer 0.12. Uitsluitend belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn tegen het ontwerpbesluit schriftelijk bedenkin gen indienen bij burgemeester en wethouders Aanlegvergunning Burgemeester en wethouders hebben een aanleg vergunning verleend aan: de heer R Boogaard en de heer J van der Haas, ten behoeve van 28, 29 september en 14, 5, 6 en 7 oktober a.s. tussen 11.00 en het egaliseren van delen van het perceel gelegen achter Hallerweg 12 00 uur 4 bommen; 40 te Den Burg. 30 september tussen 11.00 en 12.00 uur 6 bommen gevraagd kunnen deze ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht. Uitsluitend degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerpbesluit, degenen die bedenkingen hebben tegen eventuele afwijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit, of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieu vergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzage legging, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrecht spraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen, indien on verwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Nadere informatie: afdeling milieubeheer, te lefoon (doorkies)nummer 362121. )m on tab De Staf Tactische Luchtmacht heeft medegedeeld dat maximaal 25 echte bommen op de Vliehors worden geworpen in de periode van 27 september tot 8 ok tober. Het schema is als volgt: Deze vergunning treed in werking met ingang van de zevende week na bekendmaking van de vergunning. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit bij de gemeente een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten: naam en adres van de indiener; de dagtekening; een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoed eisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Het schema geeft dus - i.v.m. aanpassingen aan weersomstandigheden - de mogelijkheid tot het af werpen van 34 bommen, maar het maximum aantal blijft 25. Klachtennummer Defensie: 0800-0226033; Vliegbasis Leeuwarden: 058-2346700; Gemeente Texel: 362121 toestel 200. Het is nog steeds mogelijk een "aanvraagformulier aanvullende vergoeding OV-jaarkaart" af te halen bij de receptie van het gemeentehuis, alsmede kamer 0.08 en 0.10 Dit formulier dient u volledig ingevuld en ondertekend Burgemeester en wethouders hebben het volgende verkeersbesluit genomen: het afsluiten van de Burgwal (voetgangerszone) voor voetgangers, fietsers en bevoorradingsverkeer op momenten dat de bouw werkzaamheden aan de voormalige bakkeri| Ofrein dit noodzakelijk maken gedurende de periode 20 september 1999 tot april 2000 of zolang de werkzaamheden duren. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen dit besluit bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten: naam en adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gron den van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. uiterlijk 15 oktober 1999 op te sturen naar; Gemeente Texel, afdeling burgerzaken, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. U kunt het formulier ook afgeven aan de receptie. De aanvullende vergoeding is bedoeld voor studen ten van de Waddeneilanden. Omdat de maximale jaar lijkse bijdrage circa ƒ100,- is, staat deze ook wel be kend als de "Waddensnip". De aanvulling bedraagt maximaal 8,33 per maand. Bij inlevering van het aanvraagformulier dient u een goed leesbare kopie van de OV-jaarkaart(en) bij te voegen (geldend van 1 november 1998 tot en met 31 december 1999, derhalve de OV-jaarkaarten van 1998 én 1999) Als de OV-jaarkaart inmiddels is ingeleverd (bijvoor beeld wegens einde studie), dient u een kopie van het bewijs dat het postkantoor afgeeft bij te voegen In dien u binnen de gestelde periode uw weekkaart heeft gewisseld voor een weekendkaart (of andersom), zorgt u er dan voor dat u tevens een kopie stuurt van het inleverbewijs van de ingeruilde OV-jaarkaart Burgemeester en wethouders hebben op grond van de Wet Milieubeheer vergunning verleend aan: firma C.J. Witte en Zn. Nesweg 12 te Oosterend voor het in werking hebben van een veehouderij met melkkoeien en schapen, gelegen aan de Nesweg 12 te Oosterend In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Vanaf 2 7 september aanstaande liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage op de afdeling milieubeheer in het gemeente huis (bovenste verdieping, kamer 2.05): de vergunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken. Des- Wegens een personeelsbijeenkomst op woensdag 29 september is het gemeentehuis die dag vanaf 14.30 uur geslpten. Dit geldt ook voor de buitendienst (gemeentewerken) In de week van 26 september tot en met 2 oktobei wordt op Texel weer gecollecteerd door de Nationale Kollekte Verstandelijk Gehandicapten. Dii

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 8