Sport Eerste gelijkspel koploper Texel'94 lf§|ig8 mi Veldrijders zien af in memorabele toertocht TEXELSE Y COURANT' Texelse amazone winnaar drijfnat Noordhollands kampioenschap Maximumscore troef bij opening van dartseizoen Slechte start 1 heren Mareis InterWad: gratis internetcursus Paddestoelen kijken en eten Eerlijke vinder Uitslagen voetbal Van der Vis wint laatste surfstrijd Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma Dames Mareis naar nederlaag Menno Schuijl beste golfer Beginnerscursus voor bridgers Creativiteit bij senioren Gesprekskring lAli1IH DINSDAG 5 OKTOBER 1999 lea harlotte Boeijen en haar jarige pony Dixie voor een kletsnatte hindernis. Amazone Charlotte Boeijen is met haar pony Dixie in de klasse L (licht), categorie E, tijdens de samenge stelde wedstrijd afgelopen weekend Noordhollands kampioen geworden. De wedstrijd in het Dijkgatsbos in de Wienngermeer bestbnd uit de dnder- delen dressuur, cross en springen. Op 30 oktober doet ze mee aan het Nederlands kampioenschap in Barchem in de Achterhoek. De 17-jarige Texelse blonk vooral uit in het crossnummer. Op dit military achtig onderdeel slaagde ze erin fout loos een traject van bijna drie kilome ter af te leggen en dat ook nog eens zeven seconden sneller dan de ide ale eindtijd Een prestatie die respect afdwong bij haar rivalen, die het zwaar te verduren hadden op de modderige baan. Het waren niet de minsten waartegen ze het moest op nemen. Twee meisjes deden vorig jaar nog mee aan het Europees kam pioenschap. Tevens een prestatie waar ze tweeën eenhalf jaar geleden, toen ze haar nu negenjarige pony Dixie kreeg, niet naar uitzag. Er was met het dier toen geen land te bezeilen. Het huidige niveau is vooral aan haar doorzet tingsvermogen te danken. Charlotte trainde de pony helemaal zelf, de h de eerste ronde van de darts- lompetitie is maar liefst driemaal Ie maximumscore van 180 punten 9-I legooid. Johan Eldering, Mare •rins en Jan Ouinker slaagden al- maal één keer. In het hele vorige eizoen werd deze score slechts »er keer gegooid. Dat dit jaar sin- je 501 en dubbel 701 wordt ge gooid (tegen 301 en 501 vorig jaar) s waarschijnlijk mede debet aan ie nieuwe oogst. Een darter heeft w meer kansen om een hogere icore te gooien. De verrassing van de week werd ge- feverd door Cafeetje 7. Dit uit jonge reiden bestaande team doet dit jaar oor het eerst mee. Ze verloren hun «edstrijd van Slock 2, maar speelden erg goed en wonnen drie van de acht partijen. N'tjewel 1 deed direct van zich spre- en door Cafeetje Bulldogs met 8-0 verslaan De Kogers zijn de ^doodverfde favoriet. Een andere leuwkomer, J'elleboog, moest het opnemen tegen De Zwaan 1de nummer drie van het afgelopen sei zoen De debutanten verloren (6-2), maar ook zij konden terugkijken op een goede wedstrijd. Bijna alle partijen gingen gelijk op, maar de spelers van De Zwaan waren bij het uitgooien duidelijk een stuk gerouti- neerder en minder zenuwachtig. Uitslagen W'tjewel 2-DCafé 8-0. Cafeetje 2-Zwaan 2 1- 7; Cafeetje 7-Slock 2 3-5. Cafeetje Bulldogs- W'tjewêl 1 0-8; Zwaan 1-J'elleboog 6-2 Programma DCafé-Slock 3; J'elleboog-Zwaan Texel Kites; Cafeetje 1-Cafeetje 2; Cafeetje Ver3t-W'tjewel 2; W'tjewel 1-Cafeetje 7; Zwaan 2-Cafeetje Bulldogs. De wedstrijd Slock 2-Zwaan 1 wordt wegens het Bluesfestival uitgesteld. De basketballers van De Mareis kennen een slechte start van het seizoen. Zonder center Jaap de Wijk, die een hernia-operatie on derging, werd zondag nipt verloren van HBC 4. Na drie verlengingen werd het 58-56. Ook vorige week trokken de Texelaars aan het kort ste eind. Toen was de kampioen van vorig jaar te sterk. De projectgroep InterWad geeft in november aan maximaal 28 Texelaars een gratis internet cursus, die is toegespitst op het gebruik van de website mvw.waddenzee.nl. Achter deze pagina gaat een wereld aan infor matie schuil betreffende flora, launa, visserij, toerisme en diverse actuele ontwikkelingen in het waddengebied. De cursus is voor beginners en gevorderden. InterWad, een samenwerkingsproject van de ministeries van Verkeer en Waterstaat en van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, vindt het belangrijk dat de bewoners van de waddenregio zoveel mogelijk over hun omgeving te weten kunnen ko men. Daarom leert InterWad de eilanders via een korte cursus om te jaan met het moderne, gratis me dium De website wordt zowel voor beroep als hobby enige honderden teren per dag geraadpleegd. Er zijn twee cursussen, die bij EcoMare worden gehouden. De beginnerscursus bestaat uit twee middagen (8 en 9 november). De eer ste middag krijgen de cursisten uit leg over de werking van internet, de tweede over de site van InterWad. De gevorderden krijgen in één avond (8 november) uitleg over deze wadden vraagbaak en starten daarna een in teractieve discussie, die eventueel na de cursus wordt voortgezet. Voor elke cursus kunnen zich 14 Texelaars aanmelden. De eerste 14 worden geplaatst. Aanmelden kan via tel. 050-53 31 379 en per e-mail: info@waddensea.ora. Arthur Oosterbaan van EcoMare ver zorgt donderdag 21 oktober een ex cursie door het bos ten noorden van Kogerstrand, met een aansluitende lezing over Texelse paddestoelen in de Kaapsnol De excursie duurt van '7.00 tot 18.00 uur en gaat van start bij de Kaapsnol, waar de deelnemers na afloop weer terugkomen voor een f|chte maaltijd, verzorgd door Ruud Boom Catering. Om 19.00 uur begint de lezing, waarbij de toehoorders tennis kunnen maken met gerechten waarin paddestoelen zijn verwerkt. Via de electromsche snelweg be reikte de redactie dezer dagen een bericht van Erna Vander- geest uit Gata de Gorgos in Spanje. Zij verhaalt hoe zij afge lopen augustus tijdens een be zoek aan Texel haar creditkaart ergens in Den Burg kwijt raakte. Of zij de kaart verloren had of ergens laten liggen, kan zij zich niet herinneren, maar toen zij onlangs van vakantie terug keerde, bleek dat de kaart inmid dels weer boven water was. Zelf schrijft zij daarover: 'De eerlijke vinder heeft de moeite genomen de kaart naar de ABN/AMRO bank te brengen, die op haar beurt weer via het nummer onze bank in Heemstede heeft bena derd, waarop de kaart weer in mijn bezit is gekomen. Daar was ik natuurlijk heel erg blij mee. En dankbaar!' Als trouw abonnee vraagt zij de redactie 'een bedankje aan het adres van de 'tussenpersonen' te schrijven.' Bij deze. Tegen HBC 4 werd fel strijd geleverd. In de normale speeltijd werd het 43- 43. In de verlenging die daarop volgde werd een voorsprong opge bouwd, die echter in de laatste se conde verloren ging. In de tweede verlenging moest Erik Venneker met vijf persoonlijke fouten het speelveld verlaten. Ook in de derde verlenging, noodzakelijk omdat het nog steeds gelijk stond, werd één van De Mareis - guard Eric Heijenk - met vijf per soonlijke fouten van verder spelen uitgesloten. Het bleek net te veel van het goede. De punten werden gescoord door Vincent Blom (27), Eric Heijenk (14), Chris Schlepers (9). Erik Venneker (5) en Edo Kooiman (1). Volgende week spelen de Texelaars tegen Hoppers 2 en zullen dan zeker proberen de eerste winst te behalen. Zaterdag 2 oktober Oosterend A1-Odin'59 A2 5-11 Alle andere wedstrijden werden afgelast. Zondag 3 oktober DTS-Texel'94 1-1 Con Zelo-ZDH afgelast Jisp-Oosterend afgelast De Koog-Zuidermeer 1 -3 Texel'94 2-Victoria O. 2 5-3 Callantsoog 2-Texel'94 3 4-1 WGW A2-Texel'94 A1 afgelast Blokkers B2-Texel'94 B2 afgelast Geelzwart B2-Texel'94 B3 afgelast Recreatievoetbal Oosterend 2-De Cocksdorp 11-1 Texelse Boys-Texel 6-1 Onder voortdurend wisselende omstandigheden is zondag door acht leden van Windsurfclub Texel de laatste wedstrijd van het sei zoen gevaren. Klaas Jan van der Vis was oppermachtig. Hij won alle manches. Lange tijd leek het erop dat het sei zoen zou worden afgesloten zonder wedstrijd. Eerst zorgde windstilte voor uitstel en later gooide een he vige bui met regen, hagel en onweer roet in het eten. Na een uur verbeter den de omstandigheden echter aan zienlijk en stond er een uitnodiqende bries. Al snel bleek Klaas Jan van der Vis wederom favoriet voor de overwin ning. Hij nam meteen een voorsprong en gaf deze niet meer uit handen. In zijn kielzog finishte Andre van den Berg ais tweede, gevolgd door Joost Albers. Omdat de wind nog steeds bleef waaien - wat bij buiig weer maar moet worden afgewacht - werd di rect nadat iedereen was gefinisht gestart voor de tweede manche. Door een onverwachte windvlaag viel Ron Broersma daarbij van zijn plank. Ongelukkigerwijs kwam hij met zijn knie in het zeil terecht, waardoor er een flinke scheur in kwam en Broersma de tweede manche op zijn G-voetbal Roda'23-Texel Texelse pupillencompetitie Texel'94 Fgroen-SVC F1 ZDH F1-Texel'94 Fblauw SVO F1-De Koog F1 Texel'94 FSkil-Texel'94 F3 Texel'94 F2 ZDH E1-SVC E1 SVO E1 -De Koog E2 De Koog E1-Texel'94 E3 Texel'94 F1-Texel'94 E4 Texel'94 E5-Texel'94 E1 Texel'94 E2 SVC D1-Texel'94 D4 Texel'94 D5-SVC D1 ZDH Zondag 10 oktober Texel'94-Uitgeest ZDH-Kaagvogels Oosterend-Vesdo ZAP 3-Texel'94 2 Texel'94 3-Kaagvogels 2 Recreatievoetbal De Koog-Oosterend 1 Oosterend 2-Texelse Boys buik kon schrijven. Voorin het veld trok men zich weinig van zijn ongelgk aan en werd fel ge vochten om de ereplaatsen. Ditmaal moest Van der Vis alle zeilen bijzet ten om Van den Berg van het lijf te houden. Derde werd opnieuw Joost Albers, op de voet gevolgd door Adriaan van Rijsselberghe. In de derde manche was Van der Vis opnieuw de sterkste en werd Albers derde. Gert Jan de Wit zorgde voor een verrassing door zich tussen hen in op de tweede plaats te nestelen. Vervolgens werd gepauzeerd, wat met slecht uitkwam omdat er op nieuw veel water naar beneden kwam. Nadat iedereen zich tegoed had gedaan aan warme soep, zou worden gestart voor de vierde manche. Maar ten/vijl na de vonge bui de wind aantrok, nam deze nu juist af en kwam zelfs uit een andere richting. Daardoor moest de eerste boei wor den verplaatst. De extra pauze werd door de deelnemers gebruikt om van materiaal te wisselen. Voor de uitslag in de vierde manche maakte het al lemaal weinig uit Van der Vis won en Van den Berg boekte zijn derde tweede plaats. In de vijfde manche leverde Adriaan van Rijsselberghe opnieuw een mooie prestatie. Hij moest weliswaar Van der Vis voor zich dulden, maar Albers en Van den Berg konden hem niet bijhouden. Toen daarna de wind helemaal wegviel, werd besloten de wedstrijd af te blazen. Woensdag 6 oktober De Koog E1 -De Krim E2 Klif D1-De Krim D1 Nioz-Oosterend 3 ZDH 2-De Krim 4 Klif 3-ZDH 1 Mantje heeft zaaldienst. Donderdag 7 oktober RAB 2-Texel'94 8 De Krim 3-Texel'94 7 Mantje 3-Texel'94 6 ZDH 3-Klif 4 Texel'94 heeft zaaldienst. 18.00 18.45 19.30 20.20 21.10 19.00 19 50 20.45 21.35 Foto ft/a Bcvjen) laatste weken stak ze er elke dag wel een paar uur in. Een inspanning die ti|dens de zware wedstrijd niet zon der overbodig is gebleken. Ambitieus als ze is, heeft alvast haar zinnen gezet op de hogere klasse M, waar voor ze inmiddels voldoende winst punten heeft behaald. Zaterdag 9 oktober Jong Holland A2-Oosterend A112.45 Succes B1-Texel'94 B1 13.00 Texel'94 B2-WW B1 13.30 Texel'94 B3-WGW B4 13.30 LSWC1 -Texel'94 C1 14.30 Texel'94 D1 -WGW D2 10.30 Texel'94 D2-BKC D2 10.30 Geel-Zwart D2-Texel'94 D3 10.00 14.00 10.00 10.00 10.00 10 00 is vrij. 11.00 11.00 11.00 11.00 11.00 is vrij. 12.00 12.00 is vrij. 14.00 14.00 14.00 14.00 12.00 10.30 10.30 Vrijdag 8 oktober Texel'94 C1 -De Krim C2 16.45 De Krim C1-Klif C1 17.25 De Koog 3-Texel'94 2 18.15 Mantje 2-Oosterend 2 19.05 De Koog 1-Klif 1 20.00 Klif 2-Mantje 1 20.50 Oosterend 1-Texel 1 21.45 De Krim 2-RAB 1 22.30 ZDH heeft zaaldienst. De dames basketballers van De Mareis hebben zaterdag de tweede wedstrijd van het seizoen verloren. Tegen Enkhuizen werd het 24-33. Het krachtsverschil was niet groot. Aan beide zijden vielen gaten in de verde diging en werd flink gescoord. Na vijf tien minuten bedroeg het verschil nog maar twee punten in het voordeel van de tegenstander. Daarna werd het verschil langzaam groter. Bij rust was de stand 14-20. In de tweede helft bleef de strijd fel. Enkhuizen bewees zich als de iets betere ploeg. Vooral de schutters toonden zich wat slagvaardiger. Voor de Texelaars werd gescoord door Martine Burger (6), Ria van Maldegem (2), Connie Joling (7). Floor Driessen (3), Gerda Kuiper (2) en Karin Kuiper (4). Zesentwintig golfers trotseerden zon dag de wisselende omstandigheden - wind, regen én zon - en speelden om de titel beste golfer van de maand. Winnaar in categorie 1 (han dicap 0-26,5) werd Menno Schuiji, die daarmee het recht verwierf om Bij voldoende belangstelling start de Oosterender bridgeclub Alert in ok tober een cursus voor een ieder die zich de regels van het spel wil eigen maken. De lessen worden in principe donderdagavond gegeven. Even tueel kan worden uitgeweken naar de middagen, met uitzondering van vrij dag. Locatie is dorpshuis De Bijen korf. Informatie en opgave bij A. Koot, tel. 318 283 of P. ten Hoeve. tel. 322 840. De clubcompetitie is inmiddels van start gegaan. Oude en nieuwe leden zijn iedere woensdag vanaf 19.45 uur welkom in De Bijenkorf Na vier overwinningen op rij moest koploper Texel'94 zondag voor het eerst een gelijkspel toestaan. In Oudkarspel werd het 1-1 tegen middenmoter DTS. Trainer Luc Post was tevreden met het resul taat, maar niet over de manier waarop dat tot stand was geko men. Vooral in de eerste helft speelden de Texelaars onder hun niveau. Dat het geen makkie zou worden, stond bij voorbaat vast. DTS was de competitie mager begonnen, maar juist daarom bijzonder gemotiveerd om te laten zien dat het heel wat in zijn mars heeft. Het team speelde vorig jaar nog derdeklasse en was het jaar daarvoor op eigen veld te sterk voor Texel'94 (2-0). Routinier John List vertelde eigenlijk nog nooit lek ker te hebben gespeeld tegen DTS. Daar kwam bij dat het veld uiterst moeilijk bespeelbaar was. Vlak voor de wedstrijd werden er kruiwagens vol zand in de doelgebieden uitge strooid om deze nog enigszins bespeelbaar te maken. Gedurende de hele eerste helft legde de thuisploeg een agressief spelletje op de mat. De Texelaars daarentegen speelden laconiek en veelal te af wachtend. Het behoorlijk hoge ni veau van de afgelopen weken werd in ieder geval bij lange na niet ge haald De kansen waren schaars. De aanval lers stonden aan beide kanten met op scherp, zodat de keepers en hun ver dedigers vrij gemakkelijk overeind bleven. Vijf minuten voor rust moest Bart Heerschap van Texel'94 toch capituleren. Hij was kansloos toen de bal van dichtbij werd ingeschoten door de spits van DTS. De bezoekers mochten hierna nog twee corners nemen, maar die lever den niets op, zodat ze genoodzaakt waren om met een achterstand van de thee te gaan 'genieten'. Bij aanvang van de tweede helft werd Arnold Kaercher vervangen door Bart Oosterhof. Aanvankelijk leek DTS de wedstrijd te beslissen, toen de bal uit een slechte terugspeelbal bij de spits van de thuisclub belandde. Gelukkig voor de Texelaars faalde hij echter. In de 66s,e minuut bracht trainer Post enige wijzigingen in zijn team aan. Hij wisselde Ralph Koning voor Ruben Boogaard, verplaatste Simon Brandt naar de positie van laatste man en verhuisde Martin Koorn naar links op het middenveld. Vanaf dat moment voerde Texel'94 de druk langzaam op. Dit resulteerde in een aantal ge vaarlijke situaties voor het doel van DTS. In de 70s,e minuut had deze aan pak resultaat Maarten Koorn schoot van afstand hard op doel en zag tot zijn vreugde de bal van hchting ver anderen. waardoor de keeper kans loos was: 1-1 Daarna kreeg zowel Texel'94 als DTS kansen op de tweede treffer. John List had tien minuten voor tijd grote pech toen hij buiten bereik van de doelman tussen de palen kopte, maar de bal vlak voor de doellijn smoorde in de blubber. Direct daarna moest Bart Heerschap gestrekt naar een diagonaal ingeschoten bal van de linkerspits van DTS. Op het gelijkspel viel weinig af te din gen. Zondag speelt Texel'94 thuis tegen Uitgeest, een belangrijke en moeilijk te bestrijden tegenstander. zijn auto in oktober gratis bij de golf baan te parkeren. In het strokeplay met handicapverrekening liet hij een score van 68 slagen netto noteren. Jan Wmnubst werd met 71 slagen tweede, voor Reymer de Graaff, die één slag meer nodig had. In categorie ging het om de stablefordpunten. Hans Vlaming was met 48 punten de beste. De tweede prijs ging naar Kees Boks (44). Jaap Hoogenraad werd derde (34). Het dichtst bij de vlag - de neary - werd geslagen door Martine Zandee en Stephan van Maldegem. De ver ste slag - de longest drive - kwam op naam van Reymer de Graaff en Martine Zandee De Stichting Welzijn Ouderen Texel organiseert bij voldoende belangstel ling een cursus waann de deelnemers een aantal technieken op creatief ge bied wordt geleerd. Welke dat precies zijn, bepaalt de groep zelf. De cursus bestaat uit tien lessen van twee uur en kost 60.-. Docente is Coby Kooiker. De lessen worden iedere donderdag (met ingang van 14 okto ber) gegeven van 9.45 tot 11.45 uur. Aanmelden kan op het adres Molen straat 2 in Den Burg of telefonisch via 312 696. Onder het thema 'Zoeken naar de wil van God' gaat morgen de bijbel- gesprekskhng in Oosterend van start. Als leidraad en als hulpmiddel voor het lezen van de bijbel wordt het boekje met dezelfde titel gebruikt. Doel van de gesprekken is het verdie pen van het eigen geloof en het prak tisch leren omgaan met de inhoud van de bijbel. De gesprekskring wordt om de twee weken gehouden in de kleine zaal van het jeugdhuis aan de Oranjestraat. De avond begint om 20.30 uur, maar al vanaf 20.00 uur wordt koffie en thee geschonken en gezongen. Voor in lichtingen en aanmeldingen Bert Dennenberg, tel 318299. Mountainbikers staar bekend als het soort mensen dat niet opziet tegen een lichamelijke uitdaging. De vijfhon derd mountainbikers uit het hele land die zaterdag meededen aan de grote toerrit over het eiland werden in dat opzicht op hun wenken bediend. Stormachtige wind en striemende buien teisterden het peloton, dat 's ochtends in twee grote groepen vanaf 'tHorntje vertrok, maar door de zware omstandigheden al rap in gro tere en kleinere groepen, duo's en eenlingen uiteenviel. In de Dennen kregen ze modderige, nauwelijks be gaanbare paardenpaadjes voor de wielen, maar toppunt van de expedi tie was wel de tocht over het strand. Vooral de fietsers die daar rond elf uur arriveerden, kregen het flink voor hun kiezen. Op dat moment barstte een bui los die zijn weerga afgelopen weekeinde niet kende en die het strand veranderde in een woestijn landschap tijdens een zandstorm. De organisatie had de 'etappeingekort, zodat de deelnemers niet vanaf de Slufter naar paal 17 hoefden te fiet sen maar vanaf paal 21 Wie dat wilde, mocht het strand zelfs verrui len voor een tocht binnendoor, door het bos. Maar een aanzienlijk aantal wielrenners - zo 'n honderdvijftig in getal - ging de uitdaging toch aan en trotseerde tegenwind, regen en stuif zand 'Door het hoge water hadden ze maar een klein reepje strand', ver telt Frans Hopman, die postte bij de strandopgang. 'Het rare was datje de fietsen door het stuivende zand niet kon zien Het was een spookachtig gezicht, met alleen maar schimmen. Pas als ze vlakbij waren, herkende je er fietsers in. Het was echt bar en boos, maar dat zorgt er waarschijn lijk wel voor dat iedereen zich deze tocht nog lang zal blijven herinneren. De Elfstedentocht die iedereen altijd weer noemt, is die van 1963. Omdat die zo extreem was. Ondanks hun zucht naar avontuur werd de beslissing van de organisa tie om het tweede traject over het strand - tussen paal 12 en paal 9 - helemaal maar te schrappen door geen enkele renner betreurd. Alle beproevingen ten spijt bereikte vrijwel iedereen ongeschonden het eindpunt bij 't Horntje. Een enkeling kampte met niet te verhelpen materiaalpech en moest zich per auto naar de boot laten vervoeren Eén pechvogel ging onderuit en werd met naar alle waarschijnlijkheid een ge broken sleutelbeen naar een arts ge bracht. (Foto Joop Rommets) Y v. I'"

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7