de Kroniek Hoog bezoek, brand en mariniers op naaktstrand ENQUETE OVER SLUITINGSUUR Film Vroegere drummer Normaal nieuwe slotact Bluesfestival Agenda .TEXELSE couRANT oud Papier i i Collecte diabetes Renovatie van speeltuin Strend G. Oskam opent vrijdag dorpscentrum De Waal PR0EFG0MPETITIE ZAALVOETBAL TELT 10 WEDSTRIJDDAGEN MUTSEN ei SJAALS 'T KORFJE en KELDERSHOP Beste Hoonden! de gehele dag open DROS BAKKERIJ •f Medische zor8 Beelden maken Knuffeltarzan op herhaling Kerkdiensten teso Gemeente koopt foto van De Vries Veteraan Taylor opent serie folkconcerten Postzegelclub TEXELSE^COURANT Studenten abonnement 50% korting op abonnementsprijs VRIJDAG 8 OKTOBER 1999 Drippln' Honey - zaterdag in Question Plaza - heeft de reputatie één van de beste 'al ternatieve' bluesbands in Nederland te zijn. Ze hadden geen slechter moment kunnen uitkiezen om uit elkaar te gaan, de mannen van What's Up Doc, die zondag de slotact van het twaalfde Texelse Bluesfestival zou den vormen. Goede contacten en een goede naam zorgden er ech ter voor dat de organisatie ter elf der ure een waardige vervanger kon strikken. Het is Bakkerij Man schot uit de Achterhoek, gefor meerd rond Jan Manschot, die fu rore maakte bi] Normaal. Drummer/zanger Manschot komt naar Texel met toetsenist Henri Wolters en gitarist Bart van Dorst, die beiden ook zangpartijen voor hun rekening nemen. Het trio speelt zo- Wel eigen werk als nummers van an deren. Als inspiratiebronnen noemen ze Jimmy Reed, John Fogerty, Steve Ray Vaüghan en the Rolling Stones. De heren treden op in café In den Grooten Slock, aanvang 21.00 uur. Bakkerij Manschot is slechts één van de dertien bands die het Bluesfestival tot een succes moeten maken. Het populairste Texelse festival kent nogal wat muzikanten die hier al eer der speelden. Zo behoren The Loeff Berchmaker Blues Band en Magie Frankie tot de 'herhalingsbezoekers' en mag de River Zydeco Band inmid dels tot de goede bekenden worden gerekend. Er zijn een paar heuse topacts. Daar toe behoren zeker de Bintangs uit Beverwijk, die al bijna veertig jaar lang de concertpodia bevolken. Vroe ger stonden ze vooral bekend als "de Nederlandse Stones', maar dat ze wel wat meer in hun mars hebben dan alleen hun grote voorbeelden imiteren, bewijzen de dertig singles, dertien elpees en vijf cd's die ze uit brachten. In 1996 werd het 35-jarig bestaan gevierd met een vijf uur du rend optreden in Paradiso, naar aan leiding waarvan een veel geprezen dubbel-cd werd uitgebracht. De Bintangs spelen vrijdagavond in Question Plaza. Het begin staat rond 0.30 uur gepland. De groep wordt voorafgegaan door Cindy Peress, een uit New York af komstige singer/songwriter annex gitariste. Haar optredens heten bij zonder intens te zijn, met poétische teksten, die een hoog meezing- gehalte hebben. Peress heeft een band rond zich geformeerd met on der meer leadgitarist Will Sophie, die vorig jaar op Texel optrad met Ted Oberg en volgens velen toen meer indruk maakte dan zijn bandleider. Een andere topper is Mississippi Bound met drummer/zanger Calvin Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) De papierwagen komt in de volgende straten 4. Wilhelmina- laan. Witte Kruislaan, Wagemaker- straat, Schoonoordsingel en Burgerhoutstraat. In de week van 31 oktober tot 7 no vember wordt landelijk (en ook op Texel) gecollecteerd voor het Diabe tes Fonds. Dit |aar spelen hart- en vaatziekten een centrale rol in de campagne. Zes van de tien mensen die aan diabetes lijden overlijden aan één van deze ziekten De opbrengst van de collecte gaat naar weten schappelijk onderzoek. Wie meer in formatie over de actie of over de ziekte wil hebben, kan bellen naar 033 - 4622055. Het speeltumtje bij De Bijenkorf in Oosterend zal binnenkort weer als nieuw zijn. De renovatie dreigde even te stokken, omdat het geld bij de gemeente op was, maar de dorps commissie heeft aangeboden het benodigde bedrag voor te schieten Op dit moment staan er drie nieuwe speeltoestellen, waar er voor de op knapbeurt vijf stonden. De renovatie was noodzakelijk wegens de stren gere landelijke regelgeving die geldt ten aanzien van speeltuinen. Jackson, die ook al eerder furore maakte op het eiland. Jackson wordt nog altijd geïntroduceerd als de ex- schoonzoon van de beroemde R.L. Burnside, maar heeft inmiddels be wezen ook op eigen benen te kunnen staan. Hij treedt zaterdag op in de tussenzaal van De Lindeboom. De deelnemende zalen zijn zowel vnj- dag als zaterdag Question Plaza en het grandcafé van De Lindeboom, de Karseboom, de Twaalf Balcken, De Zwaan, In den Grooten Slock en Marco Polo, het Italiaans restaurant in de Binnenburg. Op zaterdag wordt ook opgetreden in de tussenzaal van De Lindeboom en in discotheek de J'elleboog, waar de enige groep speelt die weinig of niets met blues te maken heeft. Op zondag wordt alleen opgetreden in café In den Grooten Slock. Een volledig pro gramma staat afgedrukt in de spe ciale Blueskrant, die vorige week met de Texelse Courant is verspreid. Passe-partouts voor het hele week end kosten ƒ30,-. Wie slechts op één avond alle zalen wil bezoeken, betaalt ƒ20,-. Losse kaartjes kosten 7,50, met dien verstande dat voor een los kaartje voor De Lindeboom en Question Plaza ƒ15,- moet worden neergelegd. De optredens beginnen rond 22.00 uur. Op initiatief en uitnodiging van de Stichting Recreatie uit Den Haag bezochten in oktober 1975 'zo'n 70 recreatiedeskundigen uit heel Ne derland' het eiland. 'De deelnemers aan deze tweedaagse excursie over het eiland krijgen de nodige informa tie over verschillende aspecten op het gebied van recreatie en toensme op Texel'Ook wordt uitgewijd over de druk van de recreant op de Texelse natuurgebieden en er wordt een profiel van de verblijfsrecreant gegeven 'Onder het gezel schap bevinden zich diverse top ambtenaren van het ministerie van CRM, alsmede enkele kamerleden en vertegenwoordigers van talloze recreatieve en op natuurbehoud gerichte organisaties.Tijdens een bijeenkomst in hotel Koger Hoop - waar het gezelschap was onderge bracht - brak burgemeester Sprenger een lans voor de bevoegd heid van de gemeente. '..Texel moet een stem krijgen in het oplossen van eilandproblemen die zwaar wegen Dat is in het belang van het Texelse landschap", aldus de heer Sprenger. daarmee de stelling bestrijdend als zouden ..verstandige mensen" uit sluitend op het vasteland aanwezig zijn. In dezelfde maand kwam makelaar Peter C Brandsen uit Den Burg er rond voor uit dat 'op Texel met het makelaarsvak een beste boterham is te verdienen', maar dat 'de bedrij vigheid wel is te overzien'. Ook merkte hij op dat de huizen 'op de andere Waddeneilanden aanmerke lijk duurdei1 waren. Brandsen zei dat toen hij het eiland na zeven jaar ver liet, nadat hij de makelaardij had overgedragen aan Paul Kuip, die 'nu definitief stopt met zijn werkzaamhe den als commissionair in bloem bollen in dienst van de Hobaho. Onderwijl lagen B en W in de clinch met Rijkswaterstaat en de aan nemingsmaatschappij De Vries en Van de Wiel uit Sint Maartens- vlotbrug over 'het verzoek om tijde lijk een asfaltinstallatie op de werk- haven in Oudeschild te mogen plaatsen De Vries en Van de Wiel zien geen kans de circa 50.000 ton warm asfalt die nodig is voor de uit voering van het dijkverzwarings project Oudeschild-Ceres op de vaste wal te produceren en naar Texel te transporteren. 'Verder ont stond door een defect aan een olie kachel brancf in het woonhuis van bakkerij Timmer aan de Wever straat. 'De bewoners, het echtpaar Timmer en hun drie kinderen kon den zich op tijd in veiligheid stellen. De inboedel ging verloren, de schade beloopt meer dan een ton. Plezieriger nieuws was dat B en W een einde maakten aan het houden van militaire oefeningen op het naaktstrand bij Den Hoorn 'Bij deze oefeningen waren tientallen mari niers. een landingsboot, rubberbo ten en rijdend materieel betrokken. Naar aanleiding van de klachten hebben B en W overleg gepleegd met de nieuwe commandant van het AOK (Amphibisch Oefen Kamp), waarbij door laatstgenoemde is toe gezegd dat voortaan bij het uitschrij ven van militaire oefeningen reke ning zat worden gehouden met het naaktstrand. UITNODIGING V V.D. afdeling Texel bericht U dat 1? oktober u oni V V D Kamerlid dr». J F. Sr htrpeohulirn (ruimtelijke Orde- mr.g ipecMltst) zal «proken over landtthapsparkgedacMe met al haar facetten Gelegcnhctd tot hel «tellen van ecbriftelijk* of nwrtdelmgc vragen l' bent van harte welkom in Pen»ion Rcberra ie De Waal op vrijdag 17 oktober om Ï0 00 Bestuur VVD Teacl Lekker warm en leuk. Stencnplaats 1. Wegen» de geldende gemeentelijke verorde- nlng is het ons niet mogelijk om dinadag- 4 middag open zijn Wij zijn deze winter geopend dinsdagmorgen en donderdag, vrijdag en zaterdag I de gehele dag. K0CKVS KAPSALON vanaf maandag 6 oktober is ons filiaal in de Herenstraat 11 weer normaal Onze hartelijke dank voor Uw medewerking. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8 00 tot maan dag 8.00 u.: Dokter W. Vos. Haffelderweg 2, Den Burg, tel 312023 Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnum mers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend ver meld 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A H Lammers. De Ruyterstraat 86, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het week einde Centraal Meldpunt 0223- 650222 - Afdeling huishoudelijke en ver zorgende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg. tel. 313241Spreekuur elke werk dag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Geopend elke werk dag tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werdag van 08.30-17.00 uur, tel. 0223-650123. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel 0223- 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel (0223) 671552 Opname ge schiedt op advies van .huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: tij dens kantooruren 072-5498360; buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen. 1-1-2 Gevonden munitie: Bel de poli tie. tel. 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581 317224. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270, Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: Tandprothetische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum; voor zie kenfonds- en particulier-verzeker den). tel. 312069. Tandtechniek R. Van Oosten (voor kunstgebitten en reparaties), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg, tel. 312112 Maandag t/m vrijdag 8 00-18.30 u.; zaterdag 10 00-13,00 en 15.00-17 00 u: zondag 11.00-12 00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen In haar atelier aan de Van der Sterrweg (nabij 't Hornt|e) geeft beeldhouwer Els Kmgma een cursus 'beelden maken' voor jongeren van 10 tot 15 jaar. Gewerkt wordt onder meer met charmotte-klei (een dikke, stevige klei), steen, ijzerdraad, hout, gips en boetseerwas.'Els Kingma- deed onlangs mee aan de 'open ate- lier'-route en aan de gezamenlijke tentoonstelling van Texelse kunste naars in Tusse de Banke.Kingma doceert aan de afdeling theater van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Het is voor de tweede keer dat zij deze cursus geeft. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 319630. Stefan Fjeldmark en Jorgen Lersam bedachten een nieuw avontuur voor hun filmheld Bert, een knuffelbare kruising tussen een kola en een eek hoorn die in de jungle woont. Een bezoek aan de bewoonde wereld bracht Bert de Jungle Jack in contact met het vossenmeisje Reina, dat hem heel bijzonder vindt. Maar ook de hebzuchtige filmproducent Cönrad heeft zijn oog op hem laten vallen. Even lijkt Bert te bezwijken voor de glans en glitter van het sterrendom, maar Reina weet hem wat gezond verstand aan te praten. 'Jungle Jack II' ziet er misschien minder 'gelikt' uit dan zijn Amerikaanse tegenhangers, maar is volgens kenners wel verfris send. Verhaal, liedjes en soundtrack heten prima te verteren te zijn. Ook in Cinema Texel de opvolger van 'Pretty Woman': 'Runaway Bride'. Negen jaar na het stormachtige suc ces van 'Pretty Woman' hebben Rob erts en Gere een nieuw sprookje ge vonden en de vonk blijkt nog met gedoofd. Julia's lach en Gere's (in middels grijzende) ondeugd worden optimaal benut in een vlinderlichte romantische komedie, die ook zon der voorgeschiedenis een hit zou zijn geworden. Het verhaal? Columnist Richard Gere levert steeds later zijn steeds ongeïnteresseerde kopij in. Tot chef en ex-echtgenote er genoeg van krijgt en hem een laatste kans geeft voor hij zijn bureau mag ontrui men. En dus reist Gere naar een plattelandsplaatsje waar dorps- schone Julia Roberts al drie keer van voor het altaar is verdwenen, haar toekomstige echtgenoot verbouwe reerd achterlatend. Een laatste nieuwe film is 'Black cat, white cat', een tot bioscooplengte uitgegroeide documentaire over de Balkan Regisseur Emir Kusturica kreeg er een Gouden Leeuw voor tij den het festival in Venetié, maar jaagt tegelijk met zijn flamboyante stijl en anarchistische manier van vertellen, veel tegenschouwers tegen zich in het harnas. Maar 'Black cat, white cat' heeft meer over de politieke si tuatie in de Balkan te vertellen dan op het eerste gezicht lijkt. Geprolongeerd zijn de succesvolle films 'Star Wars, episode I: The Phantom Menace' en 'Austin Powers 2: The spy who shagged me'. Zondag 10 oktober 1999 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar; uitz. via De Lichtboei. De Waal: geen dienst. De Koog: 9 30 u. mw. kand. C. Bakhuis uit Leiden. Den Hoorn: 11.00 u mw. kand. C. Bakhuis uit Leiden Oosterend: 9.30 u. SOW-dienst in Geref. kerk; ds. Timmermans uit Bedum. Oudeschild: 11.00 u dhr M D. Kuiper. De Cocksdorp: 11.00 u. ds E.J Vledder. mmv. The Singers of the Lord. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 u. ds. M.G.J. Roepers; uitz. via Radio Texel; 19.00 u ds M G.J Roepers Oosterend: 9 30 u. SOW-dienst, ds Timmermans uit Bedum. 19 00 u. ds. Timmermans. GEREFORMEERDE GE MEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. ds. L. van Wijk-Hoekstra. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.00 u ds. C. Molema uit Eindhoven; 19.00 u Welkomstdienst, ds. B. Piet uit Oven/een, mmv. IJE-koor uit Den Helder; uitz. via De Licht boei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zal 19.00 u. geza menlijke koren RK Texel; uitz. via De Lichtboei, zon. 10.45 u, heren- koor. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon. 9 30 u doopviering. Sint Jan: zat 16.00 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg Open bare lezing, 10.30 u.. Streef naar het werkelijke leven; Wachttoren studie, 11.20 u Jongeren - Weersta de geest van de wereld Vrijdag 6 oktober Het CLB houdt in samenwerking met het Rode Kruis Texel tussen 16.30 en 19.30 uur een bloed- afname-avond in de aula van OSG de Hogeberg aan de Haffelderweg. In Cinema Texel draaien Star Wars (18 30 en 21 30 uur), The Spy who shagged me (19.00 uur) en Runaway Bride (21.45 uur). In diverse horecagelegenheden in Den Burg begint rond 22 00 uur het driedaagse Bluesfestival. Zaterdag 9 oktober Om 13.30 uur begint op het land van hoeve Dordrecht aan de Zand dijk het Texels kampioenschap kleiduivenschieten Het Bluesfestival beleeft vanaf 22.00 uur de tweede avond In Cinema Texel draaien Jungle Jack 2 (13.30 uur), Star Wars (13.30,16.00,18.30 en 21 30 uur), The Spy who shagged me (16 00 en 21.45 uur) en Runaway Bride (19 00 uur). Zondag 10 oktober Om 9.00 uur begint in manege Akqnburg de eerste dressuur- wedstrijd van het nieuwe seizoen De laatste ruiter start om 19.30 uur Publiek is welkom, de toegang gra tis. Op het parkeerterrein bij zwem paradijs Calluna wordt van 11.00 tot 15 .00 uur de laatste kofferbak- markt van dit jaar gehouden GVT houdt in de Beatrixzaal in Den Burg een instuif voor de jeugd. Voor kinderen van groep 1 tot en met 3 is die van 14.00 tot 15.15 uur, voor groep 4 tot en met 8 van 15.30 tot 16.45 uur. De jeugdafdeling van 'De Post- zegelbeurs' houdt van 14.00 tot 15.30 uur een ruilmiddag in het gebouwtje van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg. In Cinema Texel draaien Jungle Jack 2 (13.30 uur), Star Wars (13.30,16.00,18.30 en 21.30 uur), The Spy who shagged me (16.00 en 19.00 uur) en Runaway Bride (21 45 uur) In café In den Grooten Slock in Den Burg begint om 21.30 uur hei slotconcert van het Bluesfestival Maandag 11 oktober Bi) uilzondering houdt de gemeen- teraad vandaag (i.p.v. dinsdag) een openbare vergadering in he: raadhuis, aanvang 19.30 uur. In de NH kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond ovet Texel In Cinema Texel draaien Star Wars (20.00 uur) en Runaway Bride (20.30 uur). Dinsdag 12 oktober In EcoMare begint om 20,00 uur de algemene ledenvergadering van de Coöperatieve Rabobank Texel U A. Na de pauze houdt EcoMare- directeur Jan Kuiper een korte in leiding. met daaropvolgend een rondleiding door het museum. Bij de Witte Engel begint om 14 00 uur een cursus glasverfkaarten maken. Informatie, tel. 310387 In Cinema Texel draaien Slat Wars (20.00 uur) en Black cat, white cat (20.30 uur). Om de te verwachten drukte de baas te kunnen, zet Teso zaterdag van 9.35 tot 16.05 uur een extra boot in. Dat betekent dat in die periode volgens een halfuurs- dienst wordt gevaren. Er worden geen wachttijden verwacht Hoogwater te Oudeschild Vr 8 8.24 en 21.31 u. Za. 9 9.25 en 22.16 u. Zo. 10 9.55 en 22.45 u. Ma. 11 10.25 en 22.37 u. Di. 12 10.45 en 23.00 u. Wo. 13 11.14 en 23.30 u. Do. 14 11.34 en 23.45 li. Vr. 15 12.00 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur ee- der hoogwater. De zon komt 8 oktober cp om 07.5Q uur en gaat onder om 19 01 uit 9 oktober nieuwe maan; 11 oktober spring tij De gemeente koopt van fotograaf Pieter de Vries voor f595,- een fóto van het haventje dat Sil Boon bij De Cocksdorp heeft aangelegd. De foto hing op de onlangs gehouden groep stentoonstelling van professionele Texelse kunstenaars in 'Tusse de Banke' Tot aankoop werd besloten omdat de gemeentelijke adviescom missie vond dat op de foto op bijzon der goede wijze de historische sfeer is weergegeven. Bovendien kan de 'tijdelijke' haven worden beschouwd als een 'situatie die verdwijnt'. In het verleden is de afspraak gemaakt dat juist dergelijke situaties in aanmer king komen voor aankoop door de gemeente. De gemeente had al een foto die Pieter de Vries maakte van hoeve 'Vredestein', ook een verdwij nende situatie. Folkliefhebbers kunnen ook ko mend winterseizoen geregeld te recht in Question Plaza, dat voor het vierde achtereenvolgende jaar plaatsbiedt aan een serie van zes concerten. Alle artiesten maken hun 'debuut' op Texel, met uitzon dering van The John Wright Band, die wegens groot succes alweer voor de vierde maal is gecontrac teerd. De serie wordt op donder dag 21 oktober geopend door Allan Taylor en Gibb Todd. Zelf spreken de organisatoren - Düwie den Brok, Riet Veenendaal en Ed Stiekema - van een ijzersterke start van het seizoen. Taylor en Todd zijn oude rotten in het vak. Taylor is een uit Brighton afkomstige folkzanger, die vooral bekendheid verwierf als liedjesschrijver. Meer dan veertig van zijn songs zijn gecoverd. En met door de minsten. Fairport Convention, Fureys, McCalmans en John Wright hebben allemaal wel één of meerdere liedjes van Taylor op de plaat gezet. In 1997 ontving hij voor eén van zijn eigen albums de 'Grand Prix du Disque de Montreux'. Als zan ger doet de Engelsman wel wat den ken aan John Wright. Zijn stem komt vooral tot zijn recht in de intieme luisterliedjes. Gibb Todd is afkomstig uit Schot land. Hij begeleidt zichzelf op gitaar en banjo. Waarschijnlijk verzorgt hij op Texel een solo-optreden, hoewel ook niet moet worden uitgesloten dat de twee veteranen nog voor een ver rassing zorgen. De andere concerten worden ver zorgd doorTarras (4 november), Phil Campbell en Tom McFarland (19 de cember), Adderstone (13 januari), The John Wright Band (3 februari) en Lucky Bags (16 maart). Alle optre dens beginnen om 20.30 uur. De en tree bedraagt steeds ƒ15,-. Een De jeugdafdeling van postzegel vereniging 'De Postzegelbeurs' houdt zondag de eerste ruilmiddag van het nieuwe seizoen. Deze wordt van 14.00 tot 15.30 uur gehouden in het gebouwtje van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg. ledereen tus sen 4 en 16 jaar die geïnteresseerd is in het verzamelen van postzegels is welkom. En/aren verzamelaars vertel len wetenswaardigheden over hun hobby, er wordt (uiteraard) geruild en bezoekers maken kans mooie zegels te winnen in een gratis verloting. De volgende ruilbijeenkomsten zijn op 14 november en 12 december. Allan Taylv passe-partout voor de concerten va' Taylor, Tarras, Adderstone. Joh" Wright en Lucky Bags bedraagt 65,- Het concert van Phil Campbell en Tom McFarland wordt gekoppeld aar een diner. De gegevens hierover zijn nog niet bekend. Voor concert gangers van de overkant is er een arrangement. Voor het concert, logies en ontbijt en een Schots driegangen diner moeten zij 99,- betalen, voorverkoop start volgende week Kaarten en passe-partouts zijn vei krijgbaar bij hotel De Lindeboom er bij modezaak Marten Classics in d* Weverstraat. (Advertentie) Cf rut ^ojrL'Jrxil I la bd bjrt. Studenten die aan de overkant wonen en studeren, kunnen ook in dit studiejaar 1999-2000 een korting van 50 procent op het abonnementsgeld krijgen. Je hoeft alleen een schoolverklaring ol een kopie van je studentenkaart te overleggen Informatie en aanmelding Uitgeverij Langeveld dc Rooy Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 362600 De Texelse Courant houdt de band in stand!

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2