Sloot verlegd voor autocrossterrein u TEXELSE f couRANT ZDH verliest van Kaagvogels ..•V' "7 - •:T;? 7:7 Texel'94 tevreden met gelijkspel Ed Drijver weer beste schutter Uitslagen voetbal De Koog haalt uit Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma Van Dijk grote man bij SVO Bos en Duinloop Gym en jazz in Oosterend Zonnebloem op stap in Drenthe Oudeschild geeft overlevingspak aan redders DINSDAG 12 OKTOBER 1999 Zo hard werken als je kunt en toch kansloos verliezen. Dat is wat ZDH dit seizoen voortdurend overkomt. Ook zondag was er weer veel goeds te zien aan de Witteweg, maar de jeugdige selectie maakte net te veel fouten om Kaagvogels serieus in verlegenheid te brengen. Na een 0-1 ruststand werd het 0-3 voor de gasten. De Hoornders begonnen met het nodige optimisme aan de wedstrijd legen Kaagvogels, dat dit seizoen ook nog geen wonderen had verricht. Coach Leen van Elk had bovendien goede hoop dat de inzet van routinier Kees van Heerwaarde voor wat meer rust in het spel zou zorgen. Een te genslag vormde echter de openingstreffer van de ploeg uit Kolhorn, die een snelle aanval al na dne minuten doeltreffend afrondde. ZDH herstelde zich goed Kaag- rogels behield een licht overwicht, maar moest zich toch duchtig wape nen tegen counters. ZDH hielp de kansjes om zeep door eenmaal in de buurt van het strafschopgebied on- zorgvuldig te werk te gaan. Tweemaal leek het toch te lukken. Een afstands schot van Kees van Heerwaarde had ten betertot verdiend en de scheids- echter stond Hoornder succes in de «eg toen hij Joop Rommets terug- toot voor buitenspel en daarbij over net hoofd zag dat een verdediger van faagvogels bijna op de lip van zijn sgen doelman zat. Aan de andere ant stond de verdediging van ZDH ■oms onder zware druk, maar de 52- ange doelman Frans Stolk - die zijn loon Christiaan verving - gaf geen krimp. De tweede helft begon net zo onge- iikkig als de eerste. Terwijl ZDH van plan was met de wind in de rug se- seus werk van de gelijkmaker te ma- ien, leidde de eerste de beste kans ,an Kaagvogels tot een treffer: 0-2. Daarna gooide ZDH alles op de aan- en leek een tegentreffer zowaar sptde mogelijkheden te behoren. Het publiek veerde overeind toen de tiulsclub kort na elkaar twee vrije lappen vanaf de rand van het straf- ïphopgebied te nemen kreeg. Robert Jalving en Kees van Heerwaarde chtten echter te hoog, net zoals lienne van Bennekom in de eerste lelft had gedaan. Rommets kreeg *n fraaie kans, maar zag zijn schot ndigen op de vuisten van de keeper, la beste mogelijkheden waren ech- ir voor Kaagvogels, dat veel ruimte eeg maar slordig was in de afwer ing. Een heldenrol was er voor teeper Stolk, die enkele malen ge- trekt naar de hoek ging. Veel indruk saakte hij - met name op de spitsen an Kaagvogels - door steeds pre ses op het juiste moment uit zijn doel komen. Ook hij kon echter met Borkomen dat Kaagvogels vlak voor §d ook nog op 0-3 kwam. V 1 'V- Simon Brandt vecht op verbeten wijze een duel uit met één van de spelers van Uitgeest. (Foto tAorch H&in De wedstrijden tussen Texel'94 en Uitgeest staan de laatste seizoe nen bol van spanning en sensatie. Ook aan de Haffelderweg was het zondag weer raak. Met het uitein delijke gelijkspel (1-1) was de thuisploeg het meest tevreden. Texel'94 wist vooraf dat het moeilijk zou worden. De ploeg was weliswaar koploper, Uitgeest is al jaren een ge duchte tegenstander. Het afgelopen seizoen werd promotie naar de derde klasse op een haar na gemist. Ook deze competitie waren goede resul taten behaald, wat resulteerde in een voorlopige tweede plaats. Tijdens het eerste half uur van de wedstrijd was Texel'94 de betere ploeg. De uitvallen van Uitgeest wa ren echter zeer gevaarlijk. Een actie van Bart Oosterhof brak na een half uur spelen toch de ban. Opkomend vanaf het middenveld schoot hij van twintig meter de bal buiten bereik van de keeper in de hoek. Uitgeest begon na dit doelpunt wat fysieker te spelen en zette de verde diging van Texel'94 zwaar onder druk. Keeper Bart Heerschap onder scheidde zich in die periode met een aantal goede reddingen. Hij was ech ter kansloos toen bal uit een vrije trap door de muur van richting werd ver anderd en onhoudbaar in de voor hem verkeerde hoek rolde. De tweede helft gaf een zelfde beeld ■te zien, met twee hardwerkende ploe gen, die beide hun verdediging uitste kend op orde hadden, zodat doel punten maken een moeilijke zaak bleek. Uitgeest kreeg tenslotte de overhand. Bijna elke aanval was ge vaarlijk en de verdedigers van Texel'94 moesten alle zeilen bijzetten. De voorhoede van de thuisploeg presteerde steeds zwakker, verloor herhaaldelijk de bal en was niet bij machte in de buurt van het vijande lijke doel te komen. De meeste aandacht ging in de tweede helft uit naar de scheidsrech ter, die een knie verdraaide, maar toch kon doorgaan. Hilarisch was het gegeven dat beide wisselspelers van Texel'94 hetzelfde rugnummer (13) droegen. Vlak voor het einde van de wedstrijd, die door veel publiek werd bekeken, was de grootste kans voor Uitgeest. De spits verscheen alleen voor Bart Heerschap, maar de keeper toonde zijn kwaliteiten door de bal klemvast te stoppen, zodat de stand 1 -1 bleef. Texel'94 blijft koploper in de vierde klasse, al is de marge met de num mers twee geslonken tot één punt. Zondag wordt een uitwedstrijd ge speeld tegen OFC uit Oostzaan. Zaterdag 9 oktober Jong Holland A2-Oosterend A1 3-3 Succes B1-Texel'94 B1 2-2 Texel'94 B2-WW B1 1-7 Texel'94 B3-WGW B4 4-3 JVC B2-De Koog B1 3-5 LSWC1-Texel'94 C1 16-0 Oosterend C1-Succes C1 0-5 Oudesluis C1-De Koog C1 10-0 Texel'94 D1-WGW D2 2-1 Texel'94 D2-BKC D2 9-0 Geel-Zwart D2-Texel'94 D3 3-4 twee weken nadat hij in Anna Paulowna het kampioenschap van (oordhollands Noorderkwartier »on, liet Ed Drijver zich ook kronen tot Texels beste kleiduiven- ichutter. Hij verschalkte 20 van de Sduiven en was daarmee net iets beter dan Niels Jimmink, Koen van der Meer en Jaap Vlaming, die al lemaal 19 keer raak schoten. Het werd een bloedstollende strijd, taterdag bij hoeve Dordrecht in Eierland, waar verschillende schut ters als kansrijk golden. Eén van de lavorieten was Marcel Tielemans. Lange tijd leek hij inderdaad de titel tegrijpen, maar in de slotfase van de wedstrijd werd de spanning hem te veel. Hij schoot toch nog 18 keer raak, maar dat leverde hem niet meer dan een vijfde plaats op. Tielemans was met de enige die het zwaar had. Vooral de deelnemers die zichzelf kansen toedichtten, hadden ri veel gevallen bleke gezichten van de spanning. Dat gold in mindere hate voor routinier Ed Drijver, maar hij startte matig, volgens hemzelf een gevolg van de beslommeringen die de organisatie met zich meebracht. In het verloop van de strijd herstelde de Hoornder jachtopziener zich echter uitstekend. Van de laatste 15 scho ten waren er 13 raak, net goed ge noeg om zijn titel te prolongeren Jimmink, Van der Meer en Vlaming eindigden respectievelijk als derde, vierde en vijfde. Zij eindigden precies gelijk, waarna hun rangschikking werd bepaald door te kijken naar het moment waarop zij voor het eerst hadden gefaald in de wedstrijd. De gene die het laatst een duif had ge mist (in dit geval Jimmink), eindigde het hoogst. De beste van alle 24 schutters was niet Ed Drijver, maar Jan Dros. Hij behaalde maar liefst 22 punten. Om dat hij niet meer op Texel woont (maar in Wassenaar), deed Dros echter bui ten mededinging mee. De organisa tie was in handen van de wildbeheer eenheid Texel en Thijs Jan Reuvers van Wapenmagazijn De Jager. G-voetbal Roda'23-Texel 3-3 - .'vv Tot nu toe wordt het seizoen van SV De Koog gekenschetst door wisselvalligheid,. Werd vorige week thuis nog een zware neder laag geleden, deze week keerde het team terug van WBSV met een overwinning van 1-5 op zak. Met name het eerste half uur van de wedstrijd kwam de thuisploeg er amper aan te pas Dit veldoverwicht leidde echter niet tot doelpunten voor De Koog. Integendeel, het waren de gastheren die wisten te scoren. Dit eerste doelpunt had echter geen in vloed op het spel van De Koog en vlak voor rust viel de (terechte) gelijk maker. Na de rust wist een feller WBSV De Koog aardig onder druk te zetten. Het gevaar bleef echter beperkt tot en kele schoten van afstand die door keeper Schouwenaar onschadelijk konden worden gemaakt. Na zo'n twintig minuten in de tweede helft ebde het offensief van WBSV wat weg, wat De Koog de gelegenheid Texelse pupillencompetitie Texel'94 Fgroen-SVC F1 1-5 ZDH F1-Texel'94 Fblauw 1-1 SVO F1-De Koog F1 7-0 Texel'94 FSkil-Texel'94 F3 1-6 ZDH E1-SVC E1 0-3 SVO E1-De Koog E2 4-3 De Koog E1-Texel'94 E3 5-1 Texel'94 F1-Texel'94 E4 3-7 Texel'94 E5-Texel'94 E1 1-15 SVO D1-Texel'94 D4 17-1 Texel'94 D5-SVC D1 2-6 Zondag 10 oktober Texel'94-Uitgeest 1-1 ZDH-Kaagvogels 0-3 Oosterend-Vesdo 5-3 WBSV-De Koog 1-5 ZAP 3-Texel'94 2 1-4 Texel'94 3-Kaagvogels 2 3-7 Recreatievoetbal De Koog-Oosterend 1 uitgesteld Oosterend 2-Texelse Boys uitgesteld Woensdag 13 oktober De Krim E1 -Texel'94 E1 18.00 Klif D1 -Oosterend D1 18.45 Klif dames- MTW 19.30 Jelleboog 4-ZDH 3 20.20 ZDH 1-De Krim 3 21.10 Klif heeft zaaldienst. Donderdag 14 oktober De Krim 4-Texel'94 8 19.00 Oosterend 4-RAB 2 19,50 Klif 4-ZDH 2 20.45 RAB 1-De Koog 3 21.35 RAB heeft zaaldienst. Vrijdag 15 oktober De Krim C2-De Krim C1 16 45 De Koog C1-Texel C1 17.25 Texel'94 2-De Koog 2 18 15 Oosterend 2-De Krim 2 19.05 De Krim 1-Jelleboog 1 20.00 Mantje 1-Casino 1 20.50 Texel'94 1-De Koog 1 21.40 Texel'94 3-Jelleboog 3 22.3b De Krim heeft zaaldienst. Zaterdag 16 oktober Oosterend A1 -WFC A2 13.30 Texel'94 B1-JVC B1 13.30 Opperdoes B1-Texel'94 B2 14 30 Helder B3-Texel'94 B3 12.45 De Koog B1-Callantsoog B1 13.30 Winkel C1-De Koog C1 13.00 Vrone C1-Texel'94 C1 14.30 DWOW D1 -Texel'94 D1 11.30 Helder D3-Texel'94 D2 10.00 Texel'94 D3-Helder D4 10.30 G-voetbal Texel'94-De Meer Texelse pupillencompetitie SVC F1-Texel'94 F2 De Koog F1-ZDH F1 SVO F1-Texel'94 Fgroen 13.30 10.00 10.00 10.00 Texel'94 F3 SVC E1-Texel'94 F1 De Koog E2-De Koog E1 Texel'94 E2-ZDH E1 Texel'94 E3-Texel'94 E4 SVO E1-Texel'94 E5 Texel'94 E1 Texel'94 D4-Texel'94 D5 SVC D1-ZDH D1 SVO D1 Zondag 17 oktober OFC-Texel'94 ZDH-Sint George De Koog-HOSV Oosterend- Purmerland Texel'94 2-Dynamo 2 SRC 3-Texel'94 3 Foresters A1 -Texel'94 A1 gaf het heft in handen te nemen. En kele vlot gespeelde aanvallen lever den resultaat op en al snel stond er tot verbijstering van de tegenstander 1 -5 op het scorebord. De doelpunten werden gescoord door Maurice de Groot (drie keer), Tinus de Vey en Dave Dijkstra (penalty). Met deze zege houdt De Koog aansluiting met de top. Het eerste elftal van SVO blijft het goed doen. Zondag werd op eigen veld met 5-3 gewonnen van Vesdo. Grote man was Sil van Dijk, die vier keer scoorde. De thuisploeg nes telde zich daarmee stevig in de middenmoot. Oosterend was niet op volle oorlogs sterkte. Vier basisspelers ontbraken, maar dat was aan het spel niet te merken. Al in de tiende minuut was het Ger Vlaming die alert reageerde op een door Sil van Dijk snel geno men vrije trap en beheerst inschoot: 1-0. Uit snelle counters bracht Sil van Dijk Oosterencf op'2-0 en 3-Cf. Door even voor rust uit een vrije trap tegen te scoren, voorkwam Vesdo dat het een al snel verloren missie zou worden. In het begin van de tweede helft kwa men de gasten zelfs op 3-2. Ze had den daarbij wat geluk. De bal raakte uit een ver schot Piet Graaf en veran derde daardoor van richting, waar door keeper Marco Drijver op slag kansloos was. Oosterend raakte met van de wijs en bleef leuk voetballen. Opvallend was het bekeken spel van de jonge Arne Jan Kruithof. De man van de wed- stnjd was echter Sil van Dijk, die eerst een droge knal losliet (4-2) en vlak daarna iedereen zijn hielen Het zien en de bal keurig in het lege doel schoof (5-2) Vesdo scoorde vlak voor tijd nogmaals tegen, maar dat kon SVO met meer verontrusten. Het college wil meewerken aan de verlegging van een oude sloot aan de Hoofdweg om het nog aan te leggen autocrossterrein 'natuur lijk' af te scheiden van het aan palende motorcrossterrein. Het college wil daarmee op verzoek van de MAB-club voorkomen dat motorcrossers een oversteekje maken en ook bij de buren gaan crossen. Het dempen van een bestaande waterloop en het graven van een nieuwe doet volgens het college geen afbreuk aan het landschappelijk ka rakter van polder Eierland. Bovendien heeft waterschap Hollands Kroon aangegeven dat het verleggen van de sloot zelfs een verbetering van de wa terhuishouding kan betekenen. Door verplaatsing van de sloot wordt een stukje agrarisch terrein bij de crossbaan getrokken, hetgeen strij dig is met het bestemmingsplan. Daarom zal het college, indien de raad ermee instemt, een vrijstellmgs- procedure bij de provincie in gang zetten. Voorwaarde is wel dat de MAB een convenant toezendt aan omwonenden, met daarin de toezeg gingen die de vereniging vorig jaar heeft gedaan. De MAB beloofde het aantal uren dat met auto's wordt gecrost - twee wed strijden en zes traimngsdagen - in mindering te brengen op het aantal gebruikelijke uren motorcross. Verder beloofde de MAB met geluids- metmgen de gevolgen voor het om liggende leefmilieu aan te geven en een nieuwe milieuvergunning voor het hele crossterrein aan te vragen. Dat is inmiddels gebeurd. Verder heeft de vereniging schriftelijk ver klaard dat op het oude terrein bij Oosterend met meer gecrost zal wor den. Eigenaar Werner Dros zal de grond weer volledig agrarisch gebrui ken. Texel'94 Fblauw-Texel'94 FSkil 10.00 is vrij. 11.00 11.00 11.00 11.00 11.00 is vrij. 12.00 12.00 is vrij. 14.30 14.00 14.00 14.00 12.00 11.30 11.00 Voor de veertiende keer wordt zon dag de Bos en Duinloop gehouden. Vanaf 11.00 uur gaan de atleten van start voor hun loop over 10, 5, 2 of 1 Engelse mijl. Omdat de wedstrijd wordt gehouden in een weekend waarin veel scholieren al herfst vakantie hebben, verwachten de organisatoren van Atletiek vereniging Texel een fors aantal deelnemers uit Nederland en Duitsland. Het evenement wordt bovendien opgeluisterd door een grote groep atleten van atletiek vereniging Lycurgus uit Krom menie. De Bos en Duinloop voert over ver harde en onverharde paden in de Dennen. Het is een afwisselend par cours, dat de wedstrijdatleet én de recreatieve loper veel heeft te bieden. Het record over tien Engelse mijlen staat op naam van de inmiddels wel bekende marathonloper Luc Krot waar, die zondag in Eindhoven de Nederlandse titel op de marathon behaalde Luc werkte de tien mijlen in 1989 af in 53 minuten. Bij de da mes werd Thea Sybesma in 1994 de -snelste in een tijd van 1.05.33 uur. Naar verwachting zal ook een groot aantal lopers starten op de halve af stand, over vijf mijlen. Er wordt gelopen in diverse catego- De jazz- en de gymvereniging van Oosterend geven vrijdag een uitvoe ring in dorpshuis De Bijenkorf, aan vang 19.00 uur. Dat gebeurt onder leiding van respectievelijk Klarma Combé en Annemarie Nijkoops. De jeugd wil het publiek in een tweeën eenhalf uur durend programma on derhouden. Ouders, familieleden en kennissen zijn welkom. rieën. Jongens en meisjes tot en met 11 jaar wagen zich aan de loop over één mijl en voor de jeugd tot en met 16 jaar én voor recreanten is er de loop over twee mijl, Er zijn catego rieën bij de loop over vijf mijl voor dames, dames veteranen en heren recreanten. Heren en heren vetera nen kunnen ook voor de tien mijl kie zen. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakken- weg. Het inschnjfgeld bedraagt ƒ3,50 voor jeugd t/m 16 jaar ƒ3,50 (gratis voor leden van AVT). Deelnemers vanaf 17 jaar betalen ƒ6,- (AVT-leden 3,50). Voor alle deelnemers staat na afloop een herinnering klaar. Deelnemers aan de door AV Texel georganiseerde lopen, kunnen een T- shirt bij elkaar sparen. De opbrengst wordt besteed aan de te realiseren kunststofatletiekbaan. Informatie over deze actie of de loop kan wor den ingewonnen bij Erik van Zoonen. tel. 318902. Tweeëntwintig gehandicapte Texe laars zijn een weekje op vakantie ge weest in Drenthe. Het gezelschap, begeleid door vrijwilligers en ver pleegkundigen, verbleef in de Prins Willem Alexanderhoeve in Ro den. Nadat de Texelaars de eerste dag de gelegenheid hadden te wen nen aan de omgeving, kregen de dames van de groep de tweede dag een 'Beauty-dag' aangeboden De metamorfose werd op de gevoelige plaat vastgelegd. De derde dag stond in het teken van een bezoek aan het Noorderdierenpark in Emmen en de dag daarop werd een huifkartocht gemaakt, die dwars door de bossen leidde. De week werd besloten met een dagje winkelen in Roden, waarna een feestelijk verrassingsdiner de geslaagde week besloot. Kanshebber Marcel Tielemans kon het niet bolwerken. Recreatievoetbal Oosterend 1-De Cocksdorp 10.30 (Foto joop Rommots) Texel-De Koog 10.30 Het geld dat is overgebleven van het Oudeschilder havenfeest van 26 juni is overgemaakt aan de Ko ninklijke Nederlandse Reddings maatschappij. Het zal worden ge bruikt voor de aanschaf van een overlevingspak voor de bemanning van de Texelse reddingboot 'Beursplein 5'. Namens de Oude schilder dorpscommissie werd de symbolische cheque van ƒ2.500,- vrijdagavond in het boothuis bij De Cocksdorp (foto) overhandigd door Jan Jacob Rab en Pieter van der Vis aan Wim Grisnigt, secreta ris-penningmeester van de plaat selijke commissie van de KNRM en reddingbootschipper Jaap Groen. Ze vertelden dat het aanvankelijk de bedoeling was de baten van het feest te bestemmen voor een of ander Oudeschilder doel. Het was echter moeilijk kiezen en er werd gevreesd voor scheve gezichten Op voorstel van Pieter van der Vis werd daarom besloten het geld te geven aan de KNRM, waarmee Oudeschild zich als havenplaats verbonden voelt. De vis serij, die veel heeft bijgedragen aan het welslagen van het havenfeest, steunt de KNRM graag, vooral sinds deze reddingmaatschappij tevens de Radio Medische Dienst behartigt. Bij ongelukken of ziekte aan boord geeft deze dienst adviezen wat betreft be handeling en regelt zonodig helikoptertransport. Al enkele malen hebben Texelse vissers gebruik ge maakt van deze service. De Radio Medische Dienst hoorde tot de taken van Scheveningen Radio maar moest in andere handen worden ge geven toen dit kuststation werd op geheven. De Texelse redders hebben natuurlijk méér overlevingspakken nodig. Die worden aangeschaft met het geld dat wordt verdiend met de muntactie die nog loopt tot 11 november. Voor ƒ5,- kan men bij de deelnemende winke liers een fraaie munt ('redder') kopen. (Foto Harry de Graaft

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7