expert 1-1-2 Officiële I berichten Eelman Van Heenvaarden Ron Geus Automatisering /„^OORDELEN op EEN RIJ: Texel Waalderstraat 33-35 dinsdag GROTE VLOOIENMARKT .TEXELSE JO COURANT" be,len vanaf 0 2S no '•geen ah 'Sper">inuut LIBERTEL Vrijgelegen woonhuis Te koop gevraagd iWi.AlrMhl.'iiliVUiUiTkcVUvJ Vrijstaande recreatiebungalow Een goed advies vraagt u aan S 322740 5. Veenstra Bekendmaking van vergunning Wet milieubeheer DAAR RED JE LEVENS MEE DE KOOG BADPLAATS voor kinderen, van 9.00 tot 13.00 uur, in de Dorpsstraat te De Koog. Ruimtelijke Ordening Verkeersbesluiten Kapvergunning EXPERT, DAAR WORD JE WIJZER VAN. VRIJDAG 22 OKTOBER 1999 MOBIEL BELLEN ZONDER ABONNEMENT Inclusief Sony Cl GSM-telefoon! Superlicht en prachtig design. Maar liefst 115 uur standby-tijd of 330 minuten spreektijd Nu met Libertel iZi altijd bereikbaar m heel Nederland. Incl. 60,- beltegoed. Nu bij Expert voor slechts 299; Deze aanbieding is geldig zolang de voorraad strekt. ER ZIJN RUIM 200 EXPERT-WINKELS IN HEEL NEDERLAND. BIJ U IN DE BUURT IS DAT: (Pontweg 98 aan de rand van Den Burg) met aanhorigheden en 2340 m2 onder' en bijgelegen eigen grond. Indeling: hal/entree, toegang tot aange bouwde schuur, douche, toilet, keuken, woon kamer met opkamer en openslaande deuren naar terras en tuin. Op de verdieping zijn een ruime overloop, vijf" slaapkamers (waarvan één met balkon), toilet en badkamer met ligbad. Vliering. Het woonhuis wordt door bosschages, fruit bomen en boomsingels aan het oog onttrok ken. Op het perceel bevinden zich verder nog een houten garage en twee houten schuurtjes. Oplevering in overleg, gunning voorbehouden. Namens opdrachtgevers zijn wij op zoek naar: Een grootschalig horecabedrijf of hotel- restaurant Een "permanent" strandpaviljoen (Roggeslootweg 371 nabij De Cocks' dorp) met patio, inpandige berging en 308 m2 onder- en bijgelegen eigen grond op vakantiecentrum De Krim. Indeling: entree in hal, badkamer met ligbad, toilet en wastafel, slaapkamer, woonkamer met open keuken, haardpartij en trap naar verdieping, toegang tot terras, berging. Op de verdieping zijn twee slaapkamers. De patio ligt op het zuiden. De bungalow (type A) wordt opgeleverd onder de lusten en lasten van de lopende verhuur. De over de koopsom te betalen btw is onder bepaalde voorwaarden terug te vorderen. Vraagprijs ƒ259.500 117.756) kosten koper exclusief btw, inclusief inventaris Vismarkt^: 1791 C'D Den Burg telefoon (0222) 31 35 55 fax 31 39 46 NVM (makelaar I Telefoon in het weekend: (0653) 16 71 56 E-mail: maktexel@tref.nl 'evelprodukien B. V. Weverstraat 94 1791 AG Den Burg tel 0222 - 320898 Zonwering Deuren Serre's Schuifpuien Kozijnen Dakkapellen Ramen Tuinhuisjes/Blokhutten De Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer maakt bekend dat hij op 1 oktober 1999 een beschikking heeft ondertekend waarmee op grond van artikel 8.23 Wet milieubeheer, extra voorschriften aan de vergunning van 11 april 1960 voor de schietrange De Vliehors worden verbonden. De inrichting Het betreft de schietrange De Vliehors, gelegen in de ge meente Vlieland, kadastraal bekend gemeente Vlieland, sectie B, nummer 24 De activiteiten van deze inrichting zijn omschreven als het oefenen in het schieten met boordwapens en raketten en het afwerpen van bommen door militaire luchtvaartuigen (vliegtuigen). De ontwerp-beschikking Op 6 augustus 1999 is in de Staatscourant en de Texelse Courant en op 7 augustus 1999 in "Uit het kastje" be kendgemaakt dat de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer een ontwerp-be- schikking heeft opgesteld en dat tot 21 augustus 1999 bedenkingen konden worden ingediend tegen deze ont- werp-beschikking. Daarvan hebben 11 personen en in stanties gebruikgemaakt. Op grond van de ingediende bedenkingen is één voorschrift aangepast en is één voor schrift toegevoegd. Samenvatting van de inhoud van de definitieve beschikking In de beschikking wordt overwogen dat er redenen zijn om, in het belang van het milieu, beperkingen op te leggen aan de schietrange De Vliehors. De belangnjkste beperkingen, die in de beschikking zijn opgenomen, lui den samengevat: 1. De innchting is slechts open op werkdagen van 8:00 uur tot 22:30 uur 2. Er mogen met meer dan 70 explosieve bommen (ook genoemd bommen met een afzonderlijk netto explo sief gewicht (neg) van 87168 gram) per kalenderjaar worden ingezet. Van het inzetten moet een logboek worden bijgehouden. 3. Wanneer verwacht wordt dat de explosieve bommen worden ingezet, moet dit ten minste 1 week tevoren via de plaatselijke en regionale pers en de plaatselijke bestuursorganen bekend worden gesteld. 4. De explosieve bommen mogen met worden ingezet indien sprake is van een windnehting tussen noord (0 graden) en oost (90 graden), of indien sprake is van temperatuurinversie. NB: dit voorschrift heeft een wijziging ondergaan: het verbindingswoord "en" is vervangen door het verbin dingswoord "or. Beide fenomenen kunnen derhalve afzonderlijk leiden tot het verbod op het inzetten van de explosieve bommen. 5. Er moet onderzoek worden gedaan naar de voorspel baarheid van de geluidbelasting ten gevolge van het gebruik van explosieve bommen 6. Er is een voorschrift toegevoegd met als strekking dat bodemonderzoek dient te worden uitgevoerd, wan neer de schietrange zal worden opgeheven. Inzien van de definitieve beschikking en inlichtingen U kunt de beschikking met bijbehorende bescheiden vanaf maandag 25 oktober 1999 gedurende zes weken tot zaterdag 4 december 1999 inzien bij - het gemeentehuis van de gemeente Vlieland, bij de af deling milieu, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en op dinsdagmiddag van 14 00 uur tot 16.00 uur, als mede op de maandagen na telefonische afspraak van 18.00 uur tot 21.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen - het gemeentehuis van de gemeente Texel, op de afde ling milieubeheer (bovenste verdieping, kamer 2 05), dagelijks van 8.30 uur tot 12.30 uur En in de Openba re Bibliotheek, Drijverstraat 7, 1791 VC Den Burg, elke dinsdag en vrijdag van 14 30 uur tot 20.30 uur. - de bibliotheek van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Rijnstraat 8 te Den Haag, gedurende de kantooruren van 09.00 uur tot 16.00 uur, met uitzondering van de woensdagen. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op de stuk ken worden verkregen bij de heer R. Duba van het minis terie VROM, telefoonnummer 070 - 33940 64. Beroep Tegen deze beschikking staat op grond van artikel 20:1 en 20:6 van de Wet milieubeheer gedurende 6 weken beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor - diegenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking: - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gele genheid advies uit te brengen over de ontwerp beschikking; - diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van de ontwerp-beschikking zijn aangebracht: - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. De beroepstermijn vangt aan op de dag na de dag waar op een exemplaar van de beschikking ter inzage is ge- De beschikking treedt, na afloop van de beroepstermijn, in werking, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, jo. Artikel 8:81 Algemene wet bestuurs recht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voor lopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019. 2500 EA te 's-Gravenhage. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, adres als boven. Bij gebruikmaking van het recht om in beroep te gaan dient een zeker bedrag aan griffierecht te worden betaald. Voor een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is eveneens griffierecht verschuldigd. Voor nadere informatie hieromtrent kunt u zich telefonisch wenden tot de Raad van State. tel. 070 - 426 44 26. Verleende bouwvergunningen A. Laan voor het veranderen/vergroten v e zomerwoning a/d Lange- veldstraat 17 te De Cocksdorp (verzonden 15 oktober 1999). K.J Veenbaas voor het vergroten v.e. woning a/d De Houtmanstraat 50 te Oudeschild (verzonden 15 oktober 1999. R Laurijssens voor het veranderen v e woonhuis met garage a/d Sluyscoog 44 te Den Burg (verzonden 15 oktober 1999); MO Projekt Texel BV voor het vergro ten van twee woningen a/d Hoefslag 65-67 te Den Burg (verzonden 15 oktober 1999), W J Horn voor het vergroten v.e zomerhuis a/d Slufterweg 108 te Den Burg (verzonden 18 oktober 1999), H.H Ritschen voor het plaatsen van twee dakkapellen a/d Roggesloot weg 199 te De Cocksdorp (verzonden 18 oktober 1999), WJ.M Boon voor het plaatsen v.e nettenschuur/opslag a/d De Vang 13 te Oudeschild (verzonden 19 oktober 1999), Familie W.M. Jansen voor het gedeeltelijk vergroten v.e. zomerhuis a/d Roggeslootweg 235 te De Cocksdorp (verzonden 19 oktober 1999), A. Zegel voor het ver anderen v.e woonhuis a/d Kogerstraat 90 te Den Burg (verzonden 19 oktober 1999); V.o f. So What voor het vergroten van vier zomer woningen a/d Californieweg 29 te De Koog (verzonden 19 oktober 1999) J van den Bosch voor het plaatsen v e. zwembad a/h Stappeland 181 te De Koog (verzonden 19 oktober 1999), E. Wuis voor het veranderen/vergroten v.e. zomerhuis a/d Bosrandweg 227 te De Koog (verzonden 19 oktober 1999); C Hooyschuur voor het vergroten v.e kantoor a/d Slufterweg 199 te De Cocksdorp (verzon den 19 oktober 1999), Gebroeders Saai voor het plaatsen v.e aardappelloods a/d Vuurtorenweg 86 te De Cocksdorp (verzonden 20 oktober 1999), J. Beerling voor het veranderen/vergroten v.e. zo merhuis a/d Zanddijk 182 te De Cocksdorp (verzonden 20 oktober 1999), A M Bakker-Breedveld voor het veranderen/vernieuwen v e zomerhuis a/d Roggeslootweg 747 (verzonden 20 oktober 1999), WEKO b v voor het veranderen v.e laad-losruimte met aardappel- sorteerruimte tot kantoor/showroom/magazijn a/d Schilderweg 251 te Oudeschild (verzonden 20 oktober 1999). Goedgekeurde melding bouwvoornemen W.P van der Vis voor het plaatsen v.e serre a/d Beatnxlaan 3a te Den Burg (verzonden 19 oktober 1999) Verleende sloopvergunningen F v d Beek voor het Verwijderen van asbesthoudend plaatmateriaal a/d Hoofdweg 44 te De Cocksdorp (verzonden 14 oktober 1999), Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een vóorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u in zien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het ge meentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen R.M. Boekhoff voor het plaatsen v e. garage a/d Hoornderweg 34 te Den Hoorn (ontvangen 13 oktober 1999); R.S.T. voor het wi|zigen v e situatie van een te plaatsen toiletgebouw op het Kogerstrand te De Koog (ontvangen 13 oktober 1999); J.N van der Ploeg voor het ver groten v.e. woonhuis a/d De Ruyterstraat 14 te Oudeschild (ontvan gen 13 oktober 1999); J Dros voor het veranderen van een woon huis/winkel/slagerij in twee woningen a/d Peperstraat 37 te Oosterend (ingekomen 14 oktober 1999); Stichting Dorpsherstel Texel voor het restaureren ve schapenboet a/h Molwerk 11 te Den Hoorn (ontvangen 14 oktober 1999); Fam Zoetelief voor het plaatsen van 11 recreatiewoningen a/h Mienterglop 41 te De Koog (ontvangen 14 oktober 1999); E.C. Roeper en J D Koopman voor het plaatsen v.e rouwcentrum en dienstwoning a/d Hollewal te Den Burg (ontvangen 15 oktober 1999). J. Beijert voor het vergroten v e. woonkamer a/d Beatrixlaan 149 te Den Burg (ontvangen 15 oktober 1999). M. Tromp voor het verbouwen v.e, winkel/woonhuis a/d Weverstraat 33 te Den Burg (ontvangen 15 oktober 1999); De Waddenparel b v voor het plaatsen van dakkapellen a/d Bosrand- weg te De Koog (ontvangen 15 oktober 1999), P Witte voor het plaat sen v.e. berging a/d Vuurtorenweg 5 te De Cocksdorp (ontvangen 18 oktober 1999); G Prins voor het veranderen ve. atelier tot ate lier met dienstwoning a/d Witte Kruislaan 29 te Den Burg (ontvan gen 18 oktober 1999); E M Lax en W. Baitz voor het veranderen/ vergroten v e. zomerhuis a/d Slufterweg 168 te De Cocksdorp (ont vangen 18 oktober 1999); H M Bakker voor het vergroten v.e. wo ning a/h Paelwerck 45 te Den Burg (ontvangen 19 oktober 1999) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken Bezwaren kpnt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en/of de melding positiefis terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd Aangevraagde melding bouwvoornemen Energie Noord West voor het geheel vernieuwen v e. overslagstation a/d Genteweg/Konmgsweg te Oosterend (ontvangen 13 oktober 1999), J. Wervers voor het plaatsen ve. schuur a/d Oorsprongweg 55 te De Cocksdorp (ontvangen 15 oktober 1999) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleenden/of de melding positief is terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Voorbereidingsbesluit De gemeenteraad heeft de dato 11 oktober 1999 be sloten tot wijziging van een bestemmingsplan in voor bereiding voor het, op de bij dit besluit behorende kaart aangegeven gebied betreffende: Schilderweg 241 te Oudeschild. Het besluit ligt met de bijbehorende kaart voor een ieder ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12, van het gemeentehuis, Groeneplaats 1 te Den Burg. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders zijn voornemens mede werking te verlenen aan: de uitbreiding en vernieuwing van recre^tiebedrijf Heidehof, Mienterglop 41 te De Koog, conform het verzoek hiertoe van de heer Zoetelief. De medewerking kan verleend worden op grond van artikel 29 van het Bestemmingsplan Buitengebied en artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Op grond van artikel 30 van het bestemmingsplan Buiten gebied wordt het uitbreidingsplan twee weken ter vi sie gelegd en kunnen belanghebbenden hun beden kingen schriftelijk bij ons kenbaar maken. Bestemmingswijziging Burgemeester en wethouders zijn voornemens, met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening jo. artikel 21 lid 1a en 2b en artikel 22 van de voorschriften van het bestemmingsplan "Den Burg Centrum": de bestemming van het perceel Weverstraat 41 te Den Burg te wijzigen in de bestemming 'doeleinden van detailhandel en dienstverlening'. Het ontwerp-besluit ligt vanaf 25 oktober 1999 gedu rende twee weken vooreen ieder terinzage op het ge meentehuis, sector ruimte en wonen, kamer 0.12. Uit sluitend belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn tegen het ontwerpbesluit schriftelijk bedenkin gen indienen bij burgemeester en wethouders. Huisvestingsverordening De gemeenteraad heeft op 11 oktober 1999 de ver ordening tot vierde wijziging van de Huisvestings verordening Texel 1994 vastgesteld. De verordening treedt in werking op de achtste dag na afkondiging. De verordening ligt voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, kamer 0.12 (sector ruimte en wonen, bureau volkshuisvesting). Tegen kostprijs 13,55) is een exemplaar van de verordening verkrijgbaar. eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: de heer M Land, Schoudieck 24 te Den Burg voor het kappen van een ceder wegens overlast; de heer U R Rüngs, Ruyslaan 45 te De Koog voor het kappen van een Canadese populier en een esdoorn in de achtertuin van Ruyslaan 45 wegens beschadiging van de fun dering, De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daar over hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdieping). Nadere informatie, telefoonnummer 362121, toestel 276. Burgemeester en wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten genomen: - het instellen van een parkeerverbod, buiten de vakken, op de Hof van Geus; - het realiseren van een algemene invaliden parkeerplaats voor Wilhelminalaan 13; - het verplaatsen van de bestaande algemene invalidenparkeerplaats aan de Wilhelminalaan achter d'Ouwe Ulo naar het parkeerterreintje bij de rotonde op het kruispunt Emmalaan/Bern- hardlaan/Schilderend. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen deze besluiten bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaar schrift dient tenminste te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt; de gronden van het bezwaarzo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Burgemeester en wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over-

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 10