Eendekukeltjesweer geeft Wampexers vleugels 'Volgend jaar wat meer moeilijke opdrachten' TEXELSE /COURANT Trvr, pp DINSDAG 2 NOVEMBER 1999 Een avondje posten voor de Wampex vreet energie. Erik Bakker en Theo Hm hebben de Watervolleybal, een nieuwe sport die in de smaak viel bij het team van Cobie Daalder. In het Doolhof moesten de Wampexers een toneelstukje opvoeren. Boswachter Erik van der Spek fungeert als requisiet. ;:wv:v Rang Gr. Pnt Groep Met 1 23 543 Cees van Beek Jan van Beek Nanning Kikkert Wally van Beek 2 38 539 Pieter Bakker Arco Eelman Cees Trap Piet Douma 3 8 538 AbJan Witte Dirk Eelman WimPiet Eelman Willem Keyser 4 7 537 Cobie Daalder Marja Goslinga John Daalder Rose Goslinga-v Beek 5 24 533 Koos Bremer Kees Bremer Coby Bremer Jannie Wierda 6 9 526 Adam de Boer Carla v Wijngaarden Ghiel Witte Martin Laan 7 28 524 Nick Wehnes Jan de Vries Theo Kemper John Sessink 8 35 523 Joost Albers Rien Brouwer Menno Goenga Otto Goenga 9 2 520 Marloes van der Vis Annelies Schoo Willem Duvekot Albert Schagen 10 15 519 Willem Rikkenberg Johan van der Ster Edo Pool Ed Witte 11 20 517 Astrid Van der Star Marco Witte Wilfred Vendel Riewert Pol 12 18 515 Danny Westerlaken Mare Peter Graaf Olaf Witte Theo Schraag 13 25 513 PeterJan Geus Anneke Hoogenbosch Vvonne Bruining Fedde Daalder 13 26 513 Hans van Heerwaarden Jan Venema Ben Kenter Sven Amende 14 30 509 Piet Keyzer Piet Schrama Silke Kruk Sarah van der Vliet 15 10 506 Hans Kikkert John Zoetelief Ruud de Vries Erwm van der Linde 15 11 506 Daan Van Sijp Dirk Westerlaken Martin Zijm Albert Zandstra 15 17 506 PieterJan Kooger Niels Leyen Bert de Ridder Jan Dirk Vermeulen 15 22 506 Hilde Bus Peter van der Struis Remko Nagtegaal Leo van der Vaart 16 13 500 Nico Zoetelief Hans v Heerwaarden Harrie Witte Willem Kuyper 17 14 491 Marion Hoogerheide Louise Kortenhoeven Dirk-Jacob Dnjver AnneMane Kortenhoeven 18 4 490 Louise Vd Sluis Jacqueline Wilner Ria v Maldegem Marjo Hoogenbosch 19 34 489 Emile Keyser Connie Joling Hans Geus Jan Oosterhof 20 3 484 Magda Eelman Afra Stoop Angeline Tjepkema Margo Noom 21 31 480 Jeroen Plag Corrie de Jager Robert v denBent Mieke van den Bent 22 12 479 Erna Kuip Colinda Brouwer Mari|ke Stark Ingrid Uitgeest 23 6 478 Tijs Witte Koos Tjepkema Kees Kikkert Piet Kooiman 24 1 475 Suzanne v Tongelen Gerrit Koorn Lieuwe Koorn Andreas Monen 25 5 473 Arjan Barhorst Dennis Witvliet Sjaak Sipsma Nico van Egmond 26 29 465 Esther Duinker Marleen Bakker José Huisman Jeroen Vooys 27 19 461 Willem Trap Sandra Witte Willem Witte Ab Witte 27 27 461 Bram Brouwer Bert Huisman JanPeter vHeerwaarden Axel Wetsteen 28 21 454 Chris Meyer Menno Schuyl Stephan Boogaard Dennis Beumkes 29 16 452 Roel Bakker Jurriaan Visser Pieter de Ridder Robert Huisman 29 36 452 Jos Engelvaart Kars van Karsen Chris Lanser Nico Stoter 30 32 443 Jeannette Groenhof Jaap van Vooren Hans van Vooren Ria Duinker 31 37 437 Vivian Karelse Annemiek v Beek Remko Klein Bas Kruk 32 33 428 Mathias Smit René Boogaard GertJan de Wit Remco Ran 33 39 380 Martijn Hegeman Egbert Mantje JanJacob Keyzer Sjoerd vd Zwaag Het moet niet gekker worden. Zelfvoldane deelnemers aan ie Wampex, toch een evenement dat het nodige van het gestel vergt, die na afloop bij de organisatie aandringen om opdrachten te verzinnen waarover ze wat langer moeten nadenken. Want ze hadden geen enkele noodbrief hoeven openscheuren. Maar niet alleen de wellicht geringe moeilijkheidsgraad was debet aan de gemiddeld hoge score tijdens de negentiende editie van het amfibische eve nement dat zich vrijdag en zaterdag voltrok. Het eendekukeltjesweer had een dermate stimulerende uitwer king op het moreel van de 156 deelnemers dat de snelheid waarmee de Wampex werd volbracht zelfs de organisatie overviel. 'Volgend jaar dan maar een schepje er bovenop', voorspelde mede-organisator Kees Jaap Harting. Welk programma de organisatie, dit ten zand van de juiste naam moes- iaar KJAWSMA, de deelnemers ook ten worden voorzien. Een CarToon voorschotelt, het zijn altijd weer de van Antoon Goes stuurde de groepen weergoden die voor een groot deel naar De Kombuis. Op de TX 66 Anna de zwaarte van het evenement bepa- Margaretha moesten 'tien typische len Was het een Spartaanse visserwerktuigen worden genoteerd. Wampex geweest, dan zou menigeen Het betrof zaken als de boom, de kuil, gezien het grote aantal natte op- de stripbak, het visruim en de giek. drachten nóg zitten narillen Maar De slogan Maximaal Macrobiologisch fluoriserende broodjes een Klem- duimpjes-route was uitgezet. Onder het thema Elk Sommelt/e z'n rommeltje was het Sommeltjespad omgedoopt tot Rommeltjesroute. Een verzameling die op een rommeltjesmarkt met zou misstaan moest worden benoemd. Bij het ge bouwtje dat vroeger Rien sans Peine De Wampexers konden hun ver moeide hoofd zaterdagmorgen rond een uur of vier te ruste leggen in sporthal Ons Genoegen. Aanleiding tot deze locatie was beheerder Piet Keyzer. de Wampex-organisator van het eerste uur, die dit jaar voor deel name had gekozen. Hij was in gezel schap van Piet Schrama, Silke Kruk )3n van Beek suist vanaf de wildwaterbaan 2 dankzij het milde najaarsweer week- 6 end draaiden de meesten hun hand niet om voor de vochtige onderdelen 1 Aanleiding voor het vele water was een plaatselijk winkelbedrijf dat een 7 dozijn rubberboten aanbood voor 5 een prijs waartegen KJAWSMA geen 5 nee kon zeggen. Alle waar is naar z'n geld, zo bleek zaterdag. Slechts drie 3 van de twaalf vaartuigen bleken 3 Wampex-bestendig, de rest kan naar de Hamster. J Wie het lokale nieuws had gevolgd, lt had ook deze editie een streepje voor. t- En dat gold ook voor degenen die de bedrijvengids in hun uitrusting had- 1,1 den. Als rode draad moesten name- f lijk Texelse logo's worden herkend, j. Om het wat moeilijker te maken, wa ren ze bewerkt. in Een plaatje van een graafwesp ver- 3' wees de deelnemers tijdens het eer ste blok, dat zich in Oudeschild en omstreken afspeelde naar de Zand- kuil bij het Doolhof. In het kader van het honderdjarig bestaan van Staats bosbeheer moesten de deelnemers een toneelstukje opvoeren. Verplichte requisieten waren: een boomstam, een motorzaag en boswachter Erik van der Spek. Dit alles onder kritisch toezicht van Bowema's Marcel Wernand en Bouwe Kuipers. Ze kre gen de meest wilde voorstellingen voorgeschoteld. Een foto van de bouw van de eerste betoncentrale verwees naar de firma Rab in Oude schild, alwaar tien verschillende soor- )ij het surfstrandje naar beneden. zette de Wampexers op het spoor van de Zelfpluktuin van de familie Boersen. Hier werden geen vruchten, maar vrolijk gekleurde dennenappels geplukt. De verwijzing optisch waarnemings instrument met grote openingshoek, ook wel Franse WC-bril, verwees de deelnemers naar het oude fort Lunetten bij Oudeschild. Per rubber boot werd gedeeltelijk rond het ei landje gevaren, waarbij onderweg Franse trekpleisters zoals de Eiffeltoren moesten worden herkend. De meesten wisten ze wel te raden, alleen kon niet iedereen de link met Marianne leggen. Menigeen moest deze ontdekkingstocht met een nat pak bekopen. Werk als water- verharder was een cryptische verwij zing naar de ijsbaan. Via een knipper lichteroute, die onder andere dwars door een woonhuis voerde, eindigde de route bovenop het Zeemans kerkje. Bij het gemaal van Dijkmans huizen werd van de deelnemers de nodige behendigheid gevergd. Ze moesten met een kruiwagen en plas tic zakken water over de dijk naar de zee dragen Het eerste blok eindigde in de Indian Summer Ranch (op z'n Texels De Campaan de Hoornder- weg. Om in Westernsfeer te blijven waagde het hele gezelschap zich in de paardenbak aan het populaire Lme-dancing. Het tweede, nachtelijke blok speelde zich af in de Dennen, alwaar met I hpier sorteren bij de familie Amsing. heette moest aan dp hand van een SBB-bordje de hoogte van een boom worden gemeten. Een stukje licht aangebrand vlees vormde de aanwij zing voor het barbecueveld. Via het blindenpad kregen de Wampexers een aantal vragen in brailleschrift voorgeschoteld Een gendarme die 'Kuut meurning monsieur René zei, leidde naar het Alloo, waar de deel nemers zich voor de tweede maal in de rubberboot mochten hijsen. Een plaatje uit Asterix en Obelix verwees naar de plaats waar de Alesia is ge strand. Op de post aan het eind van het Alesiapad, tussen paal 15 en 16, moest een opdracht worden opge graven. Om zich warm te houden hadden posten Klaas van der Duim en Adrie Westerlaken op deze verla ten plek een complete barbecue geïnstalleerd. De volgende dag schonk Van der Duim warme choco lademelk. Collega's Theo Hin en Erik Bakker hadden vrijdagavond een complete pan snert op het vuur staan. en Sarah van der Vliet die tijdens het eerste blok haar enkel verzwikte, een blessure die voor haar overigens geen aanleiding was op te geven. In alle vroegte gingen de groepen, met sommige deelnemers nog lijk bleek om de neus, op de foto, waar bij een doodskist het decor vormde. De foto vormde de aanwijzing om naar de toekomstige plaats van het uitvaartbedrijf van Liesbeth Roeper te gaan. Een artikel over een milieu schandaal leidde de groepen naar het pand van Texel BV, van waaruit één teamlid geblindoekt naar het dorp werd afgevoerd. Vanuit een geheime plaats moest hij de anderen per walky talky binnenpraten. Via internet kon den bepaalde vragen worden beant woord. Bewoners van De Waal die in het bezit zijn van een computer toon den zich bij dit onderdeel hulpvaar dig, al duurde het surfen sommige Wampexers te lang. Op de kruising Kadijksweg Jan Ayesloot lagen de rubberboten voor de derde maal te wachten. Het eerste deel van het tra - team van Dirk Eelman buigt zich bij de firma Rab over de verschillende emmertjes zand. pan met snert op het vuur staan. ject voerde over de Boerenroute en moest per skelter worden afgelegd Met behulp van een afstandsbepaling over het nieuwe fietspad kwamen de Wampexers bij de brug ter hoogte van de Zaandammerdijk, waar ze met een zelfgebouwd vlot onder de brug de volgende aanwijzing moesten ont dekken Verschillende deelnemers gingen in de diepe prutsloot bijkans kopje onder. Anderen besloten bij het zien hiervan de punten voor dit on derdeel maar te laten schieten Op het land bij hoeve De Reiger was een route uitgezet met afbeeldingen waarin honden moesten worden her kend. Een foto van de paus leverde een herder op, die van Jacky Kennedy een bouvier en een biljarter een poedel. Een bundeltje oud papier moest worden afgeleverd bij de fami lie Amsing. Aldaar moesten zeven verschillende soorten papier worden gescheiden. Een openbaring voor menig Wampexer, die geen benul van deze wijze van hergebruik had Een affiche van de Night of the Proms bracht de deelnemers naar de schuur van Willem Trap in Oosterend. In de schuur was een parcours met hinder nissen uitgezet, dat met radiografisch bestuurbare autootjes moest worden afgelegd Grap was dat de afstand besturing op meerdere auto's werkte. Tekst en foto's: Gerard Timmerman Van dit monument stond de laatste op Rottum was de aanwijzing om naar de IJzeren Kaap te gaan Via een klauterpartij bereikte men een portofoon, die opdracht gaf om naar het strandje van Dijkmanshuizen te gaan. Daar had de Surfclub een wild waterbaan geconstrueerd, waarbij de Wampexers met een rubberbootje naar beneden gingen Bij het Texels Centrum voor Automatisering (TCA) moest men met een computers pelletje het puntentotaal opvijzelen. Aan de stemmen van Piet Zijm, Martin Trap, Hans Strick en Marco van Sambeek was te horen dat men op het autcrossterrein werd ver wacht. MAB-voorzitter Henri van Maldegem en zijn clubgenoten ver wezen naar enkele crosswagens waarin men zich volledig mocht uit leven. In tuincentrum Eureka waren tien ar tikelen verstopt die er met thuishoren. Het betrof Gamma-producten, zoals een WC-bril. De inmiddels bekende vaartuigjes lagen opnieuw klaar in de toch bij hoeve Hoogezand Gezeten in de rubberbootjes speelden de wampexers een partijtje boot-volley bal. De spanning was vooral in het laatste blok te snijden. De groep van Cobie Daalder, die 's morgens vroeg nog bovenaan stond, werd hoge ver wachtingen toegedicht, temeer het laatste onderdeel voor hen als (oud) Oosterenders een thuiswedstrijd was. Het geluk liet hen echter in de steek. Winnaars werden uiteindelijk Jan, Kees en Wally van Beek en Nanning Kikkert. Die konden hun overwinning al om 14.00 uur, ruim voor de eindtijd van 15.30 uur, op een terrasje in Oosterend vieren. De orga nisatie had van iedere groep een fa milielid bereid gevonden de Wampexers naar het eindpunt in manege Akenburg over te brengen. Hangend aan een vlotjedrijfnat en tot je knieën in de prut. Niet iedere Wampexer er voer de opdracht in de sloot bij de Zaandammerdijk als aangenaam.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 7