Woutershok blijft camping voor de echte kampeerders m Zaalvoetbal, actie bezoek, een boei Ger en Margriet de Graaf nu eigenaar „Gil L PEDICURE TEXELSEcoURANT Betamax-bezitters opgelet! 3 stuks f75; una Zeeman-textiel in de Gasthuissstraat Yvonne Kuip, ft Kerkdiensten Wilgen niet kappen maar snoeien 'Ons Belang' Hervormde vrouwen Me(fische zorg Mestwetgeving Kleurwedstrijd Basketbal Geef ons heden... Vergadering Anbo oud Papier Leerhuis Ambassadeur van Chili opent Zuid-Amerikaans muziekfeest VRIJDAG 5 NOVEMBER 1999 Ger en Margriet. Eindelijk eigen baas. Voor Ger de Graaf gaat een langgekoesterde wens in ver vulling. Per 1 december wordt hij met zijn vrouw Margriet eigenaar van het kampeerterrein 't Woutershok in De Den nen na het 29 jaar te hebben gepacht van Staatsbosbeheer en vervolgens van het Nederlands Instituut voor Volks ontwikkeling en Natuurvriendenwerk (NIVON). De Graaf (50) ziet het helemaal zitten. Hij gaat de kwaliteit van de camping verder opvoeren. Nog voor 1 april worden de bestaande twee toilet gebouwen en het douchegebouw vervangen door één blok moderne sanitaire units (waardoor de camping recht heeft op drie kwaliteitssterren) en ook het kantoor met de receptie wordt totaal vernieuwd. Plannen voorde lan- (Foto Hurry de Graaf) gere termijn voorzien in drinkwater- aansluiting, afvalwaterafvoer en kabel televisie bij elke kampeerplaats. De Graaf: 'Maar verder geen toeters en bellen. Dit blijft een terrein voor echte kampeerders die geen be hoefte hebben aan een zwembad, kampwinkel of kantine'. Wel hoopt hij dat het nu 150 tent- en caravan plaatsen tellende terrein op den duur met een 50-tal plaatsen mag worden uitgebreid. ■JOJÏ Gemeente Texel De vrijwillige brandweer Texel bestaat woensdag 16 november 200 jaar. Ter gelegenheid daarvan houden gemeente bestuur en brandweer RECEPTIE in het ge 'neentehuis van 17 00 tot 18 00 uur. Gehoopt wordt dat velen uit de burgerij zich geroepen zuilen voelen om van deze gelegenheid gebruik te maken. Het gemeentebestuur In november 1983 werd bekend dat 'hel zesde zaalvoetbalkersttoernooi dat de vereniging Gamma op 26 en 27 december organiseert' weer een andere naam kreeg 'Bracht men vorig jaar onder de naam Nationale Nederlanden een tweedaags zaal voetbalspektakel. dit jaar is Assur antiekantoor Bremer uit Oosterend als hoofdsponsor aangetrokken en krijgt het toernooi de naam ..Sieme Bremer".' Dat de concurrentie in zaalvoetbaltoernooien rond de kerstdagen steeds groter werd, merkte de organiserende vereniging wel 'Drie teams die vorig jaar nog tussen de witte lijnen van Ons Ge noegen opereerden zullen niet van de partij zijn. De afvallers zijn A V Jan III, het Italiaanse team en Top Star. Ook in november 1983 gingen de gezamenlijke paviljoenhouders in hoger beroep tegen de uitspraak van de Alkmaarse rechtbank, 'waarin bepaald werd dat de pavil joens in november uit de duinen verwijderd moeten worden.' Mr. R.J.B Boonekamp pleitte namens Staasbosbeheer dat 'de strand paviljoens best uit elkaar kunnen worden genomen. Voor zover dat niet het geval is. is dat de eigen schuld van de strandexploitanten die allerlei definitieve veranderingen aan de gebouwen op eigen risico hebben uitgevoerd.' De uitspraak van het Amsterdamse gerechtshof hoort in een volgende aflevering van De Kroniek thuis, want volgde op 12 januari 1984 Verder waren Marius van Boven en 'het duik- en bergingsbedrijf van Hans Betmanbetrokken bij het ber gen van 'een 5100 kg zware boei die op de Steenplaat tussen Texel en Vlieland was gestrand.De boei was losgeslagen van een boorlocatie op twintig mijl van Egmond en lag 'hoog en droog op de zandplaat, liefst een kilometer van het water.Met ver eende krachten kon het gevaarte naar Oudeschild worden gesleept, waar 'een schip van het loods wezen'het vrachtje kon overnemen en naar Den Helder vervoeren. De gemeente-ambtenaren voerden een half uur actie 'tegen de loons verlaging van 3% en de korting op de uitkeringen'. Gerard van Mazijk werd tweede in de wiskunde-olym- piade en de politie hield een brom fiets aan die over de Beatrixlaan reed en werd bestuurd door een 13- jarige jongen. 'Bovendien voldeed de bromfiets aan geen enkele wet telijke eis De ouders hebben er af stand van gedaan en de politie zorgt ervoor dat het ding zal worden ver nietigd. Tot slot bezocht minister Braks (Landbouw en Visserij) niet alleen het symposium van het RIN, maar zat hij 'gezellig op de koffie bij de familie J.MJ Rutten in de Eendrachtpolder. De bewindsman was hier gestopt tijdens een rondrit over Texel waarbij hij zich nader liet informeren overeen aantal Texelse problemen, waarmee zijn departe ment heeft te maken. Pvamcnon •woussrrn TESSEL AIR A.s weekend tijdens hot optreden van het Fokker Four Demonstratieteam, organiseert Tossol Air RONDVLUCHTEN BOVEN TEXEL met een speciale prijs. (v«n féOr-voor f30,- p.p. Boekon op het vlicpvetd bg de balie van Tessel Ai', tel. (02225) 464 ol 436 Voor een klein of een groot feest, bent U daarvoor al eens in Café - Restaurant geweest? telefoon (02228) 888 VERMIST: 4 zelfbedieningswagentjes. 2 x blauwe en 2 x oranje handgreep Spar Supermarkt Daalder. Do Koog Telefoon 288 Elemert 16, Den Burg, tel. (02220 3827, b.g.g. (02223) 834, ook bij U aan huis. Voor degens dis mijn DWARSFLUIT heeft gevonden 300 gulden beloning. Merk Selmèr Fluit is erfstuk Telefoon (02240) 14959 of Rijkspolitie (02220) 2644 't Woutershok werd in 1963 door Staatsbosbeheer gesticht als kampeerpaspoortterrem, dus uitslui tend toegankelijk voor gasten die een kampeerpaspoort konden tonen. Om dit paspoort te verknjgen moest je theoretisch en praktisch examen doen om te bewijzen dat je een 'echte' kampeerder was, dus in staat op de juiste wijze een tent op te zetten en met de omnngende natuur om te gaan. Toen Staatsbosbeheer in 1974 wilde stoppen met dit systeem kwam er verzet van de paspoorthouders die het niet billijk vonden dat zij de kampeerproef hadden moeten afleg gen terwijl nu zomaar iedereen werd toegelaten. In plaats van het paspoort kwam er toen een kampeerbewijs van de Stichting Toeristisch Kamperen, dat makkelijker te krijgen was. Groen Later werd 't Woutershok toch een al gemeen kampeerterrein, dat echter onder zodanige condities moest wor den geëxploiteerd dat de 'groene' sfeer behouden zou blijven. Dat bleef zo toen Staatsbosbeheer al haar ze ven kampeerterreinen overdeed aan het NIVON, want de Staat bleef eige naar van de grond en in het erfpacht contract waren regels opgenomen om te voorkomen dat het karakter van betrekkelijk eenvoudig 'natuur kampeerterrein verloren zou gaan. Van de zeven kampeerterreinen ver kocht het NIVON er twee (in Zeeland en Gorkum). Later werd besloten ook de resterende vijf af te stoten: 'Nieuw Formerum' op Terschelling, 'Flinten- hoet' in Odoorn, 'Harskamper Den nen' in Kootwijk, 'De Zeven Linden' in Baarn en "t Woutershok' op Texel. Collectief De respectievelijke exploitanten na men toen contact met elkaar op en meldden zich aan als kopers. Ze zet ten de Texelse makelaar Paul Kuip aan het werk en lieten NBC Eelman Part ners bedrijfsplannen maken waarmee ze naar hun respectievelijke Rabo- banken gingen om de financiering te regelen. De Texelse Rabobank speelde daarbij een coördinerende rol. Deze collectieve aanpak verliep succesvol. Met het NIVON kwam men vnj vlot tot zaken. Een van de voor waarden in het koopcontract is dat de betrokken kampeerterreinen nog drie jaar lang korting geven aan kampeer ders die lid van het NIVON zijn. Het erfpachtcontract met Staatsbos beheer blijft ongewijzigd in stand en daarmee het 'groene' karakter. Dat houdt onder andere in dat geen sta caravans worden toegelaten en dat geen laarplaatsen worden geboden, 't Woutershok mag zich verheugen in een trouw publiek. Van alle gasten is bijna 70% al eens eerder geweest. Sommigen komen er al tien, twintig en zelfs dertig jaar. Zondag 7 november 1999 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds J ter Haar; uitz via De Lichtboei. De Waal: geen dienst. De Koog: 9.30 u. ds. L.O. Giethoorn uit Groningen. Den Hoorn: 11 00 u. ds. L.O. Giet hoorn uit Groningen. Oosterend: 9 30 u. ds E.J Vled- der. doopdienst Oudeschild: 18.00 u. ds. E.J. Vledder; dankdienst De Cocksdorp: 11.00u ds E.J. Vledder; oogstdienst. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. dhr J. Ooster hof; 'Dank U voor gewas en ar beid'; 19.00 u. geen dienst. Oosterend: GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oost erend: 10.00 u. en 16.00 u. lees- dienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg 10.00 u. ds L. van Wijk-Hoekstra. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10 00 u ds. G. Sipkema; uitz. via Radio Texel. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19 30 u. heren koor, uitz. via De Lichtboei: zon 10.45 u.dameskoor. De Koog: zon 9.30 u. De Cocksdorp: vrij. 19 30 u. rozenkransgebed. Sint Jan: zat. 14.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Is uw hoop gevestigd op de bijbel of op de wetenschap7 Wachttorenstudie, 11.20 u.: Wat vraagt Jehovah in deze tijd van ons? Kwaliteitsverhoging is echter ook voor 'groene' kampeerterreinen gebie dende eis. Vandaar de plannen tot modernisering van de centrale voor zieningen en het aanbrengen van meer gerief op de diverse kampeer plaatsen van 't Woutershok. Het hand haven van rust en veiligheid op het terrein hoort daar ook bij. De Graaf heeft onlangs een op afstand te be dienen vernuftige slagboom met mo nitor en intercom bij de entree laten aanbrengen waardoor met iedereen zomaar naar binnen kan, echter zo dat in geval van nood ambulance en brandweer wel alle vrijheid hebben. Groter? Kwaliteit heeft echter zijn prijs. Om een betaalbaar en exploiteerbaar kampeerterrein te kunnen blijven zou 't Woutershok er een vijftigtal plaat sen bij moeten hebben. Volgens De Graaf zou dat heel goed kunnen op een aangrenzend stuk terrein van twee hectare dat buitengewoon ge schikt is voor echt natuurkamperen. Voor hem is het een handicap dat hij zowel grondeigenaar Staatsbos beheer als de gemeente over de streep moet zien te krijgen. 'Het zou niet meer dan billijk zijn. Ook andere recreatiebedrijven op Texel hebben mogen uitbreiden om kwaliteits verbetering mogelijk te maken'. Binnen de gemeente wordt ver schillend gedacht over het lot van een vijftal bomen bij het gebouw van de openbare scholengemeen schap in Den Burg. De afdeling bouwzaken wil ze allemaal kap pen, maar de plantsoenendienst vindt het kappen van twee iepen genoeg en meent dat bij drie wil gen kan worden volstaan met snoeien. Om kappen was gevraagd omdat de fors uitgegroeide bomen met hun tak ken de gevel van het voormalige LBO- gedeelte raken, waardoor bij harde wind schade ontstaat. Bovendien ge ven de bomen zoveel schaduw dat de De leden van Boerenveremgmg Ons Belang komen vrijdag 12 november om 20.15 uur bijeen in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn voor de al gemene jaarvergadering. Onder meer wordt gesproken over de groeiende ganzenpopulatie, die toenemende schade aan de gewassen veroor zaakt. Na de pauze houdt mr. Wiet van Utenhove een lezing. Deze advo caat uit Den Haag, die in zijn studen tentijd badmeester op Texel was en sinds die tijd een vaste gast is gewor den, verschaft zijn toehoorders een kijkje in de keuken van een advocatenkantoor en gaat in op de rechtsgang in Nederland, De Hervormde Vrouwen Groep komt dinsdag om 20.00 uur bijeen in de kantine van de voormalige LTS in Den Burg vooreen zogeheten Ringavond. Er wordt een demonstratie koken en bakken met magnetron en inductie verzorgd. Artsen: Uitsluitend voor spoedge vallen van zaterdag 8.00 tot maan dag 8 00 u.. Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12, De Cocks dorp, telefoon 316234 Aanvragen visites tussen 9.00 en 10 00 uur Zaterdag en zondag apotheek geo pend van 17.00 tot 17 30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17.00 tot 17.30 uur in de Kikkert straat 12, De Cocksdorp, zonder af spraak Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het onge- val-lennummer bekend vermeld 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en fijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel 314152. Spreekuur elke werkdag van 9 00-10 00 u - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241 Spreekuur elke werkdag van 8 30-9.30 u - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werk dag van 08.30-17.00 uur, tel 0223- 650123.- Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huis: Stichting RIO Texel Wieringen Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: tij dens kantooruren 072-5498360; buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11Den Burg. Alleen in spoedgevallen, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen- bel tij dens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 317224 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel. 312069. Tandtechniek R. Van Oosten (voor kunstgebitten en reparaties), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. gevel vochtig en groen wordt. B en w hebben inmiddels de opvat ting van de plantsoenendienst onder schreven. De drie wilgen hoeven al leen maar te worden ingekort. De iepen mogen weg omdat ze veel min der markant zijn en onderdeel zijn van een gemengde beplanting. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Texel houdt maandag een voorlichtingsbijeenkomst over de veranderingen in de mestwetgeving. Een deskundige van de WLTO neemt de beleidszaken onder de loep, ter wijl een medewerker van de DLV spreekt over de gevolgen op bedrijfs niveau in de veehouderij en akker bouw. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in ho tel De Pelikaan aan de Pelikaanweg 18 bij De Koog. De 8-jarige Willem Hendrik Rikken- berg is de winnaar geworden van de wensput/kleurplaat-actie van de ABN AMRO. Hij heeft zijn prijs inmiddels in ontvangst genomen. De andere deelnemers kunnen hun wensput af halen tot en met donderdag 22 no vember. Het junioren- en het damesteam van De Mareis komen zondag in actie voor een wedstrijd. De vrouwen spe len in sporthal Trefpunt in Julianadorp tegen JVC/N 1, aanvang 14.30 uur. De jeugd speelt aan de Sportlaan in Den Heldertegen de leeftijdsgenoten van Break Out, aanvang 16.30 uur. De heren van De Mareis konden geen team op de been krijgen, waardoor hun wedstrijd wordt uitgesteld. 'Geef ons heden ons dagelijks brood'. Onder die titel is vandaag en morgen in de Gereformeerde kerk van Den Burg een tentoonstelling ingericht over voedsel. Deze hangt nauw sa men met de dankdag voor gewas en arbeid, die dit jaar afgelopen woens dag viel, maar komende zondag wordt gevierd. In de kerk worden diverse ge wassen getoond. Ook hangen er fo to's van granen en teksten die met zaaien en oogsten te maken met heb ben. De organisatoren wijzen met na druk ook op de 'variatie en kleur, maar vooral de sfeer' van de tentoonstel ling. 'Hopelijk wordt duidelijk Poe wei nig we eigenlijk van de geschiedenis van ons voedsel weten. En wat we weten, geeft vooral aan dat wij men sen ons eten meer hebben gevonden dan we het hebben uitgevonden.' De tentoonstelling is vanmiddag (vrij dag) tot 17.00 uur te bezoeken, van avond tussen 19.00 en 21.00 uur en zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Ook zondag na de dienst, die om 10.00 uur begint, kunnen belang stellenden terecht in het gebouw aan de Elemert. In de Buureton in Den Burg wordt woensdag de najaarsvergadering van de ANBO afdeling Den Burg gehou den. Deze begint om 14.30 uur. Na de pauze maakt Jaap Bakker uit Oude schild zijn opwachting. De schrijver van 'Winkeltjes, kroegjes en dorpsgenoten' vertelt en leest voor uit eigen werk. De kerstvienng van de ANBO staat voor zaterdag 18 december op het programma. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordi verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de vol gende straten: 8. Schilderend, Haffelderweg, Emmalaan, Pieter van Cuyckstraat, Ada van Hollandstraal, Elemert en Keesomlaan. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Mid dags van 13.00 tot 15.00 uur haalt* Strijbosschool oud papier op in de r# van de Eierlandse polder. Dr. T. Marx spreekt zondag in hel Leerhuis over het onderwerp 'Messi aanse verwachting: hoop en gevaat. De rabbijn geniet bekendheid in de Joods kring omdat hij elke week de sidra - het stuk dat die week uil de Torah wordt gelezen - bespreekt in het Nieuw Israëlitisch Weekblad. Marx heeft gewerkt aan het Hartman Instituut in Jeruzalem, waar hij reli gieus onderzoek deed. In Nederland zet hij zich in voor het 'Joods-Chris telijk gesprek'. De bijeenkomst voor het Leerhuis vindt plaats in de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. Inlichtingen kunnen wor den ingewonnen bij J. Vlaming, Burgerhoutstraat 6, tel 31 31 93. 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS Ml Als afsluiting van het jubileumjaar zet de 40-jarige Muziek- en Dans school Texel komende week de deuren wijd open. ledereen die dat wil, kan een les of een repetitie van een ensemble bijwonen. Op zater dag 13 november is er in De Linde boom een Zuid-Amerikaanse dag, die wordt geopend door de ambas sadeur van Chili, die een goede be kende is van de op Texel wonende Chileense Isabel Lira. De opening van het festijn vindt plaats om 12.00 uur. Daarna zijn er allerlei activiteiten voor groot en klem. Zo begint om 13.00 uur een muziek- theatervoorstelling van de groep Samba Salad voor kinderen. Deze is gratis toegankelijk voor leerlingen van de muziekschool en van de basis scholen die meedoen aan het IMV- project, waarbij de muziekschool les sen op scholen verzorgt. Voor alle andere kinderen zijn de kosten ƒ2,50. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de mu ziekschool. Daarnaast zijn er demonstraties van en cursussen in tangodans, tango- muziek en salsamuziek, zijn op het podium de hele middag leerlingen van de muziekschool te horen en te zien, wordt gezongen door de Chileense zangeres Jacqueline Castro Ravelo en is er een optreden van een dans- en muziekgroep uit Bolivia. Zuid-Amerikaanse hapies worden bereid door Hibal Belardo uit 1 Den Hoorn en leerlingen van de afde-l ling consumptief van OSG de Hoge- j berg. 's Avonds vanaf 20.30 uuriserj een groot feest in Question Plaza met j de salsaband Trio Tamicos uit Am sterdam. In de diverse zalen van De Linde boom zijn daarnaast allerlei stands en in de serre is een expositie ingericht met schilderijen, juwelen, beeld houwwerk en bronzen van diverse (professionele) Zuid-Amerikaanse kunstenaars. Het zijn Franciska Nunez, Amara Valencia en Jul® Moreno uit Chili, Emilio Sanchez en Marisa Polin uit Mexico en Silvio Montoya en Anna Doeleman uit Co lombia. Hun overeenkomst is dat ze allemaal in Nederland wonen en be vriend zijn met (mede-)orgamsatorj Isabel Lira. Het Argentijnse restaurant El Toro in De Koog serveert een maaltijd. Deze bestaat uit Argentijnse soep, op Zuid- Amerikaanse wijze bereide zalm ot (voor de vegetariërs) gevulde paprika,! met daarnaast groente, salade en j! aardappels of rijst. De kosten bedra gen 35,- per persoon. Ook de aan-J meldingen hiervoor verlopen via muziekschool (tel. 313 493).

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2