Commercie wig tussen horeca en dorpshuizen TEXELAARTJE k Kletskeet ontmanteld ■h Qtslaagd TEXELSE J couRANT Verrassend verlies dammer Vlaming Kaarters scoren punten met roem Bedrijvenbowlers goed van start Renovatie fietspad Deze Henk ziet vandaag ABRAHAM Texeiaartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS 1 1 1 i I VRIJDAG 5 NOVEMBER 1999 Terwijl aan de ene kant van de Haffelderweg hard wordt gewerkt aan de nieuwe accommodatie van Texel '94, maakten slopers aan de Zeven partijen op rij had hij niet verloren, maar in de achtste partij ging het dan toch mis. Wim Vla ming veroorloofde zich een on juiste voortzetting, waarna tegen stander Wim Timmer met een niet al te moeilijke damcombinatie al vroeg in de partij de volle winst binnensleepte. Vlaming blijft on danks het verlies tot de subtop behoren. Bert Duin, tot vorige week koploper, herstelde zich van de nederlaag van vorige week door Harry van der We tering te verslaan. In het eindspel wist Duin zijn schijven zodanig te plaat sen, dat zijn tegenstander met een offer het vege lijf moest zien te red den. Tevergeefs, want Duin liet zich niet meer van de wijs brengen. Frans Kuiper kreeg tegen Cees Vinke licht voordeel en wilde dat uitbreiden door het innemen van een heks- telling. Vinke voerde daarop een ver rassende slagzet uit. Die leidde tot schijfwinst en een doorbraak naar dam. Kuiper zag in dat verder spelen niet zoveel zin meer had en gaf op. Gerrit Vlaming kon na zijn afwezig heid weer wat ritme opdoén. Gerrit Blom raakte tegen Piet Bakelaar in een positionele dwang. Toen hij een voor de hand liggende zet koos, kostte hem dat een schijf. Later maakt een kleine combinatie een definitief einde aan de partij. Bij Klaverjasclub Den Burg worden dit jaar opvallend weinig partijen gespeeld waarbij de spelers 7000 punten of meer halen. Ook deze week gebeurde dat slechts één keer. Guusta Linneman en Jitze de Vries scoorden 7125 punten en wonnen daarmee overtuigend de vijfde ronde. Gerda en Freek Veeger behouden de leiding in het algemeen klassement. Linneman en De Vries behaalden de nodige punten door geregeld roem te halen. Voor de niet-kenners: bij klaverjassen is sprake van roem als er drie of vier opeenvolgende kaarten van dezelfde kleur op tafel vallen. Dat levert respectievelijk twintig en vijftig extra punten op. Sommige koppels wensen geen risico te lopen en gooien de roem eruit. Zo niet Linneman en De Vries, die zelfs be kend staan als spelers die de roem zoveel mogelijk in het spel houden. Dat gebeurde ditmaal dus met suc ces. Door hun resultaat stijgen zij Met droefheid geven wij kennis dat. na een lief devolle verzorging in de "Gollards", toch nog onverwachts is overleden onze moeder, groot- en overgrootmoeder Roelofje Westerhof weduwe van Frans Timmer op de leeftijd van 86 jaar Hoogezand Smilde Den Burg Den Helder Culemborg Hoogezand J. Grit t R. Grit-Lulofs H.J. Grit G. Grit-Meinders M Eelman-Grit A. Eelman H. Grit C. van der Heiden J. Haarmans-Grit Ph. Haarmans R. Koning klein- en achterkleinkinderen Texel, 4 november 1999 "Gollards", De Zes 12, Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 8 november om 11.00 uur in het crema torium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Na de crematieplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het crematorium. Correspondentie-adres. M. Eelman-Grit, Beatrixlaan 122, 1791 GG Den Burg overzijde korte metten met de Klets keet, de kantine van voormalig SV Texel. De 22-jarige Marlies Dankers uit Den Burg is aan de Universiteit van Utrecht afgestudeerd in de biologie, richting immuno-toxicologie. Zij gaat als AIO (assistent-in-opleiding) wer ken bij het Leids Universitair Medisch Centrum, waar ze onderzoek doet naar het voorkomen van orgaan afstoting na een transplantatie. Toen ze pachter werden van dorps huis De Bijenkorf verwachtten Ankie de Klerk en Annemarie Ellen binnen vijf jaar een goede boter ham te kunnen verdienen. Het liep anders. 'De horeca let héél scherp op wat hier allemaal gebeurt. We worden steeds meer aan banden gelegd. Op deze manier is er voor ons geen boterham uit te halen.' Ook de familie Van Mil, pachter van dorpshuis 't Skiltje, overweegt de pacht op te zeggen. Jook Nauta, voorzitter van Horeca Texel, be treurt de negatieve sfeer die is ont staan. 'De horeca is er echt niet op uit om alle dorpshuizen in hun mo gelijkheden te beknotten.' Para- commercie in dorpshuizen en kan tines is een terugkerend onder werp op de agenda's van het over leg tussen b en w en de dorpen. Al geruime tijd ligt er een nieuwe overeenkomst tussen horeca, ge meente, dorpscommissies, vereni gingen en andere instellingen klaar. Alleen heeft een aantal in stellingen die nog niet onderte kend. Kantines en dorpshuizen, die draaien met behulp van subsidies, mogen geen concurrent worden van de horeca. Paracommercie (horeca, re creatieve of verblijfsrecreatieve dien sten die buiten de doelstelling om worden verleend) is bij de wet verbo den. Dus is in de nieuwe overeen komst tussen de participanten vast gelegd dat beheerders van kantines en dorpshuizen zich moeten onthou den van commerciële activiteiten en geen wervende activiteiten mogen ontplooien. De activiteiten die er wor den gehouden moeten dorps gebonden zijn. Bruiloften, recepties of partijen mogen er wel worden ge houden, maar alleen als er in het be treffende dorp geen geschikte horeca-voorzienmg is of niet beschik baar is. Een Oudechilder kan dus alleen zijn bruiloft in 's Skiltje vieren als hij of zij in geen van de andere zaken in het dorp terecht kan. Hiervoor moet wel even contact met de exploitanten worden opgenomen. 'Als dat alle maal het geval is, kan wat mij betreft het dak er af', riep burgemeester Geldorp tijdens de overlegronde met de dorpscommissie van Oudeschild. Toch verloopt het in het vissersdorp allemaal met zo vlotjes als het zou moeten gaan. De familie Van Mil van 't Skiltje heeft inmiddels twee waar schuwingen van de gemeente op zak, volgens een ambtenaar in één geval omdat het een bus vol mensen betrof die een tussenstop hield in 't Skiltje. 'En dat is nou typisch een activiteit die met dorpsgebonden is en dus niet door de beugel kan.' Exploitante Anneke van Mil vindt dat haar onrecht wordt aangedaan. 'Een horeca-ondernemer in het dorp loopt elke keer als hier een feestje wordt gehouden naar de gemeente. Er is gewoon een hetze aan de gang. De mensen beginnen nu te denken dat hier helemaal mets meer kan. Maar grotere, dorpsgebonden bijeenkom sten waar in andere zaken geen ruimte voor is mogen hier gewoon worden gehouden. Maar dan moeten de mensen eerst gaan vragen aan een horeca-ondernemer, bij wie ze ei genlijk niet eens een feestje willen houden, of hij plaats heeft. Op die manier bepaalt de horeca waar Oudeschilders hun partijtjes moeten houden. Maar zo werkt het toch niet. Als deze hetze zo doorgaat, denken we er serieus over om te stoppen. Als ondernemer mag ik wel alle heffingen en belastingen betalen, maar mag niet de revenuen plukken. Dat is toch hartstikke krom.' Krenten in de pap De bepaling dat bijeenkomsten of feestjes dorpsgebonden moeten zijn deed De Klerk en Ellen de das om. 'Want uit het plaatselijke verenigings leven valt weinig inkomen te halen. Juist de extra's, zoals bruiloften, par tijen en feestavondjes, zijn voor ons de krenten in de pap.' Volgens De Klerk heeft de plaatselijke horeca uit Oosterend nooit een probleem ge maakt van de wijze waarop het duo De Bijenkorf exploiteert. Horeca Texel wel. De komst van de Lionsclub vo rig jaar schoot de horeca in het ver keerde keelsgat. 'Deze activiteit is duidelijk niet dorpsgebonden en kan met gemak in elk dorp worden ge houden', contateert Nauta. Op aan dringen van de horecavereniging tikte de gemeente het Strender dorpshuis op de vingers, zodat de Lions naar een andere locatie konden uitkijken. 'We verwachten dat dit met andere bijeenkomsten in het dorpshuis ook gaat gebeuren', doelt De Klerk op de zittingen van onder andere de rundveecoöperatie. Negatieve sfeer Nauta betreurt de negatieve sfeer die is ontstaan. 'De horeca is er echt niet op uit om alle dorpshuizen in hun mogelijkheden te beknotten. In de nieuwe overeenkomst erkennen we het bestaan en onderschnjven we het belang van de dorpshuizen. We heb ben meegewerkt aan een soepele regeling. Want als de wettelijke bepa lingen op de juiste wijze zouden wor den geïnterpreteerd, dan is er bijna mets mogeli|k. Dan mogen bruiloften en partijen in dorpshuizen en kanti nes alleen als er in een straal van vijf tien kilometer geen geschikte horeca gelegenheid beschikbaar is. Nou, dan ben je op Texel snel uitgepoept en is er in welk dorpshuis dan ook geen enkele bruiloft of partij meer mogelijk.' 'Het is jammer dat nu de indruk is ontstaan dat de horeca zich negatief gedraagt. Want we proberen juist een regeling te maken die enerzijds ac ceptabel is voor de horeca en die ruimere mogelijkheden biedt voor de clubs. Dan verwacht je toch van ie dereen dat er loyaal mee wordt om gesprongen. We gaan echt niet scherpslijpen, maar trekken pas aan de bel als de grenzen behoorlijk wor den overschreden. En dat was in Oosterend het geval. Eerst hebben we het via minnelijk overleg proberen op te lossen, maar toen dat niet lukte hebben we een brief naar de ge meente geschreven Dictaat De dorpscommissies die de overeen komst nog niet hebben ondertekend kunnen binnenkort een uitnodiging verwachten van de gemeente. 'De overeenkomst is teveel naar de horeca toegeschreven en heeft wat dictaat-achtige trekjes', vindt Henk Snijders, voorzitter van de dorps commissie van Oosterend. Voor het dorpshuis in Oosterend hebben zich inmiddels nieuwe pachters gemeld. Snijders: 'We zullen ze tevoren goed voorlichten over de mogelijkheden en de beperkingen. Want een dorpshuis is géén swingend 24-uursbedrijf. In de bowlingcompetitie voor be drijven, die dinsdag van start ging, werd direct hoog gescoord. Het team van Switzer Texel Kites met Marijn Beumkes liet al in de eerste game 204 pinval noteren. Het team van TCA Oosterend bood echter geduchte tegenstand, zodat de punten werden verdeeld. Bij Primera Mets was het Peter Huis man die vier games lang flink uit haalde. Zijn hoogste score was een 202 pinval. Met een serie van 704 pinval behaalde hij samen met Janny Mets vier punten tegen het team van Op de Steenenplaats, waar Mischa en Ineke Witte na een lang en druk zomerseizoen nog wat onzeker op de baan stonden. Bij de jeugd behaalde Eddy Witte van Eethuis de Tijd een game van 191. Ook zijn teammaat Ronald van Bent- hum was met een game van 163 goed op dreef. Samen behaalden zij een 3-1 overwinning op het team van Loodgieterbedrijf Keijzer. Ook het damesteam De Strijkers haalde flink uit en klopte We Like To Move It. Het fietspad langs de Rozendijk tus sen de Eksterlaan en het Westerslag krijgt de komende tijd een flinke op knapbeurt. De tegels worden eruit gehaald, in een ander verband terug gelegd en waar nodig vervangen. Ei genaar Staatsbosbeheer verwacht dat het ontstaan van de hinderlijke kieren in het wegdek hiermee tot het verleden zal behoren. naar de negende plaats in het alge meen klassement. Gerda en Freek Veeger verstevigden hun leidende positie door de tweede plaats in deze ronde te pakken. Zij behaalden 6942 punten, twintig meer dan directe concurrenten Jean Zee man en Roel de Zwart. De vierde plaats was met 6783 punten voor Door Witte en Janny Kiewiet. Zij de den goede zaken in het algemeen klassement en stijgen van de eenentwintigste naar de zestiende plaats. Bram van der Linden en Frans Stark eisten met 6753 punten de vijfde plaats voor zich op. Ook zij boeken winst in het klassement: van negen naar zeven. Het gemiddelde was met 6197 punten niet bijster hoog. Er werden 44 marsen ge speeld. Derde in de ranglijst, achter Gerda en Freek Veeger en Jean Zeeman en Roel de Zwart, staan Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp. Fenny en Rob Caspers staan vierde, terwijl Chris Schraag en Willem Koomen de vijfde plaats innemen. Er zullen handen zijn die je dragen, en armen waar je veilig bent. En mensen die je zonder vragen, zeggen datje WELKOM bent. Dolblij zijn wij, dat er een klein jongetje bij ons komt wonen. Zijn naam is Shezan Hij is geboren in Amster dam op 24 november 1998. Martin en Annemieke van der Werve Hoofdweg 71 1795 JB De Cocksdorp Tel 311 463 Shezan heeft eerst wat rust en tijd nodig om te wennen. Daarna is iedereen (na een telefoontje) welkom! Blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Mets Mels is geboren op 1 november 1999 en weegt 4070 gram. Ron, Jennifer en Lynn Buijsman-Boom De Wittstraat 23 1792 BN Oudeschild e 0222-314165 Bezoek vinden wij fijn, maar mag het binnen 2 weken zijn? Opzij, opzij want ik wil er nu ook wel eens bij Xaviera Noveano is mijn naam en ik ben geboren op 3 november 1999 om 18 55 uur. Ik weeg 3690 gram bloot en ben 50 cm groot. Mijn papa en mama zijn: Dwi en Erwin van Beusekom Peperstraat 49 1794 AJ Oosterend a 0222 - 318103 Voor bezoek graag even bellen. Het wiegje is leeg. Toch hebben wij mooie herinneringen aan Satellietinstallaties paratiesA/erkoop. 311 777. - Re- SCT, Dringend gevraagd: thuis werk!!! Tel 329046 ESJE Wat ook de reden hiervan was Misschien zullen we het nooit weten Voor altijd blijf je in ons hart We zullen je nooit vergeten Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor alle kaarten, bloemen en ander medeleven. De steun die wij hierdoor mogen ervaren na het verlies van onze Dochter is in één woord "geweldig". Piet Kager Corine Plaatsman INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,40 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,80 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Zaterdag 11.00 - 17 00 uur Erna's workshops „de Bewaarplaats". Di. 9 en wo. 10 nov. wegens- beursbezoek ge sloten. Texel Techniek. Vanavond start de auto- theoriecursus en 9 nov. start de brommertheorie- cursus. Opgave: rijschool Wetsteen, tel. 315752. Zondagavond Rabbijn Marx in het Leerhuis. Boomkwekerij 'Texel- endje zaterdag 13 nov, laatste \4erk00pdag van de op Texel gekweekte tuin planten Fa Zwijnenburg. Rozendijk (hoek Fonteins- weg), tel. 313612. „het Binnenhof" een ge zellig restaurant in De Koog. Wij repareren alle merken KTV. Video, Radio, CD, Satelliet, Camera, etc. Service Center Texel, 311 777. Geen tikken maar klieken. Internet via de kabel, ook op Texel. Kabeltex, tel 315411 AB Service zoekt per di rect nog medewerkers voor de lelieverwerking in de schuur. Voor info. bel met Fokke-Jan de Visser, tel. 319621 R.v.s. boutjes, moertjes, schroeven en sluitingen bij Zeilmakerij Texel. Voor een warm Sint-ca deau. Truien en pullovers vanaf ƒ39,75. Winterjas sen vanaf 69,95. Ook het adres voor echte Noorse Dale of Norway truien De Gele Lis, Kikkertstraat 7, De Cocksdorp. Mooie schuurtjes, gara ges en paardenstallen, voordelige pre-fab uit Friesland verduurzaamd hout, o.a. 28 mm vuren en 21 mm grenen. Tuin- timmerbedrijf Hans Zuidema, tel 316256 Te koop gevr.: in goede staat verkerende hout kachel. Tel. 312741. T.k.a diverse aquaria- bakken merk Juwel. Tel 06-20203037. Scherven brengen geluk, maar Hans van der Klift houdt de zaak liever heel Vermeldingen voor op name in de agenda van texel.com kunt u mailen (agenda@texel.com) of faxen 0222-362762. Dringend gezocht hulp in de huishouding, liefst voor 2 ochtenden in de week. 2x2 uur, Maaike Deckers en Ed de Boer, Lieuwstraat 51, 1791 XN Den Burg, tel. 320212 Café Restaurant "het Bin nenhof" is alleen op dins dag gesloten. Iedere maandag onbe perkt kibbeling eten in restaurant De Waddentuin (De Krim), slechts 25,00 p.p.! Reserveer nu telefo nisch en profiteer van een gratis uur bowlen. Tel. 390114, (natuurlijk ook a la carte mogelijk). In de warmste herfst van de eeuw hebben wij de warmste kleuren voor uw haar'! Mét en zonder af spraak. Qnipp Kapsalon, Waalderstraat 15, tel 312227. Te koop Opel Astra sta tioncar, 5-drs.. 1.7 diesel, bj "95. prijs ƒ12500,-, kl. blauw. Inl tel 322856 Arcopal en Villeroy Boch serviesgoed 25% korting. De Gele Lis, Kikkertstraat 7, De Cocksdorp Je kunt nog met spreken van een rage, maar men sen die het zich kunnen veroorloven kopen mooie gesigneerde vazen bij Hans van der Klift. Beauty arrangementen, stedentrips, Disneyland Parijs, midweek- en week endjes in een bungalow. Wij hebben ruime keus Reisburo Texel Holland International, Beter In Ser vice. Diner bij U thuis? Ruud Boom Catering Service, tel. 313791. Ventilatorkachel met ther mostaat nu 39,95. Bij Voordeelland Oude schild. Palen, schuttingen en hek werken van milieu vriendelijk kastanjehout. Tuintimmerbedrijf Hans Zuidema, tel. 316256 Sony-dealer. 311 777. SCT, Jassen waterdicht en stormvast in vele soorten en maten. Helly Hansen. Gaastra, Imhoff, Mat de Misaine, Pro Rainer Zeilmakerij Texel. Hekwerken van kastanje hout, met recht en strak, wel sfeervol en decoratief. Tuintimmerbedrijf Hans Zuidema: een andere kijk op tuintimmeren. Tel. 316256. Te koop: Honda Civic 1.5, l.m. velgen, schuifdak, kl. blauw metprijs ƒ2700.-. Tel. 322856. Zaterdag 11.00 -17.00 uur Erna's workshops „de Bewaarplaats". Di. 9 en wo. 10 nov. wegens beursbezoek ge sloten. Texel Techniek. Vanavond start de auto- theoriecursus en 9 nov. start de brommertheorie- cursus. Opgave, rijschool Wetsteen, tel 315752 Zondagavond Rabbijn Marx in het Leerhuis. Boomkwekerij 'Texel- endje zaterdag 13 nov. laatste verkoopdag van de op Texel gekweekte tuin planten Fa Zwijnenburg. Rozendijk (hoek Fonteins- weg), tel. 313612. Zaterdag 11.00 -17.00 uur Erna's workshops „de Bewaarplaats". Di. 9 en wo. 10 nov. wegens beursbezoek ge sloten. Texel Techniek. Presenteer uw bedrijf op www.texel.com Kabeltex, tel. 315411. Iedere donderdag onbe perkt schnitzel eten restaurant De Waddentuin (De Knm), slechts 27,50 p.p.! Reserveer nu telefo nisch en profiteer van een gratis uur bowlen. Tel 390114, (natuurlijk ook a la carte mogelijk) Ook voor het gewone schilderwerk ƒ45,- per uur Gertha Wessels, 322434. Golf C, '85. APK '09-00, ƒ1500,- Tel. 310256 Op woensdagavond „herfstbuffet" met div. stamppotten in „het Bin nenhof", tel. 327507 Gezocht: kaal Gilera frame met goede achterbrug, pr.n.o.t k Bel 0621-580487 Te koop aangeb.: klassiek zeiljachtje Cornish Shrimper met b.b.-motor en trailer Tel. 313333. Dagelijks geopend van 11.00 - 23.00 uur. Bezoek de Indoor Karting, De Koog. Tevens twee squashbanen en pool biljart. Info 327000 Oppas gezocht voor 1 of 2 ochtenden/week voor 2 jonge kinderen Inl. Caroline Ligterink, Maartenhuis, tel. 317852. De mooiste collectie Gaas tra, HH, e v.a. vind je bij Zeilmakerij Texel, 313272. Huishoudelijke hulp ge vraagd in De Waal. 2,5 a 3 uur p. wk. Tel. 312370. Te koop: Volvo 340, benz., '87, 63.000 km, APK nov 2000. Tel. "319208. Voor feesten, bruiloften, partijen, enz. kunt u bij „het Binnenhof" terecht. Tel. 327507. Kindercollectie Gaastra. Imhoff en Pro Rainer. Wa ter- en winddichte winter jassen en stoere truien. Zeilmakerij Texel. Iedere zaterdag onbe perkt spareribs eten in restaurant De Waddentuin (De Krim), slechts ƒ27,50 p p Reserveer nu telefo nisch en profiteer van een gratis uur bowlen. Tel. 390114, (natuurlijk ook a la carte mogelijk). Te koop Renault 9 TL, bj. '81. APK tot febr.. i.g.st. Tel. 06-22066460. Wie kan mij Russisch le ren koken en wie heeft Russische recepten/kook boeken? C. Fokkens, tel. 312544. Liesbeth Roeper uitvaart verzorging. Tel. 310952 Dag en nacht bereikbaar. De dansgroep Oude Dan sen danst weer Op woensdag in De Ouwe Ulo van 9-11 uur, 's avonds dus! Belangstellenden kij ken eerst de kat uit de boom. Welkom! Dne avon den gratis danslessen op 10, 17 en 24 november. Gnjp uw kans, komt en dans. Inlichtingen: Lucie Zijm. 313189. Portable zwart/wit TV, 12V - 220V nu ƒ124,-. Bij Voordeelland Oude schild. Bedrijven vindt u op www.texel.com Verkoop/Reparatie van Radio - TV - Video - Ser vice Center Texel, 311 777. Steengrillen in „het Bin nenhof", tel. 327507 T.k boottrailer, afm. 8 bij 3 m. ƒ750,-. Tel. 318385. De Kokerij: cursus kerst diner vóór koken en proe ven. Vrijdagavond 26 nov of zaterdagmiddag 27 nov. Opgeven bij Ruud Boom Catering Service, tel. 313791. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 8,40 11,20 14,00 16,80 19,60 22,40 25,20 28,00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats Plaatsen op VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 HandteKen.ng

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 3