Serre Karseboom blijft omstreden Wat ik zeggen wou... Een hekel aan gym en toch basketballen in Nepal Keuring presehtü'A TEXELSE/T COURANT Verloedering? Sport verbroedert Vriendenkring Voorlichting akkerbouwers Langs de weg WBR! OHCEUDOtGE pft-hG WET 16 EEN '5PBNNEHD STRüO TUSSEN DE DORPEN VRIJDAG 12 NOVEMBER 1999 Om te voorkomen dat geluid naar buiten lekt gaat Frans Pieterse de serre die hij aan De Karseboom wil bouwen van zes centimeter dik glas voorzien. De bouwplannen waarmee de raad al heeft inge stemd, stuiten nog altijd op bezwa ren van Eddy Stiekema, die het bouwsel onder andere een aantas ting van het dorpsgezicht vindt. De kwestie werd vorige week in beslo tenheid besproken in de gemeen telijke bezwaar- en beroeps- schriftencommissie. Volgens Stiekema. die zelf geen toe stemming kreeg voor het aanbrengen van lichtreclame bij het Schouten huis. meet de gemeente met twee maten. 'Als de welstandscommissie wordt gebruikt om de aantasting van het dorsgezicht aan te tonen, moet dit nu zeker gebeuren. Veel Texelaars hebben het gevoel dat ons culturele erfgoed de laatste jaren in de uitver koop ligt. De fraaie deur, het belang rijkste deel van de gevel van het eer ste stenen huis van Texel, wordt door deze serre volledig aan het oog ont trokken.' Pieterse bestrijdt dit: 'Men heeft van uit de Binnenburg onbelemmerd uit zicht op de poort van het monumen tale Schoutenhuis.'Het aangezicht van dit deel van Den Burg gaat er met op achteruit, maar knapt juist een stuk op', doelt de kastelein op de beoogde vervanging van de huidige terrasschermen en parasols door een ronde, met glas bedekte erker van vier meter diepte. 'En vanuit de serre heb je een prachting uitzicht op het Schoutenhuis.' Openbare orde Stiekema heeft nog meer bezwaren. Volgens hem neemt de serre vanaf de Groeneplaats gezien ongeveer de helft van de Kantoorstraat aan het zicht. Hij vindt dat hierdoor de hand having van de openbare orde in dit deel van Den Burg er op achteruit gaan. 'Bij calamiteiten kan dit nooit wenselijk zijn. Bovendien is over het hoofd gezien dat de Lindeboom bin nenkort een goedgekeurde luifel gaat bouwen.' De luifel boven de zij-in gang aan de Vismarkt steekt op z'n verste punt 2 80 meter uit de muur Bij plaatsing van de serre aan de Karseboom is de toegang tot de Kantoorstraat voor een ziekenwagen en zeker de brandweerauto gesperd Volgens Pieterse wordt de bereikbaarheid van de Kantoorstraat er door het verdwijnen van het terras er alleen maar beter op. Brandweer commandant Dick Jongeneel ziet evenmin bezwaren: 'Dit is geen ide ale situatie, maar dat is nu ook niet het geval. Maar de brandweer hoeft niet bij ieder pand tot aan de stoep te kunnen rijden. Dat is in de Kantoor straat zelfs met gewenst. De door gang is zó smal, dat de deuren van de auto niet eens goed open zouden kunnen. We hebben slangen van ne gentig meter lengte en hanteren de norm dat de auto op maximaal veer tig meter afstand moet kunnen ko men. Als er dus brand in de J'elleboog zou zijn, hebben we nog vijftig meter over om in het pand te kunnen penetreren. Da's genoeg,' Volgens Jongeneel kan de ambu lance bij de bouw van zowel de luifel als de serre wel in de Kantoorstraat komen. De bevoorrading van de horecabedrijven in de Kantoorstraat wordt er volgens Stiekema met ge makkelijker op 'De bierwagens kun nen volgens mij de draai niet meer krijgen, omdat straks het toilet gebouw aan de Vismarkt in de weg staat.' Geluid Stiekema's angst voor geluids overlast voor zijn hotelgasten bij de bouw van een serre, is volgens Pieterse onterecht. 'Het glas in de serre krijgt een dikte van zes centime ter, daardoor lekt niets naar buiten. En neem maar van mij aan dat er geen geluidsboxen in worden ge plaatst.' Mochten de hotelgasten al overlast hebben, dan heeft dat een Brieven van lezers Buiten verantwoordelijkheid van de redactie Het was een fraaie novemberdag met hier en daar een buitje. Een verfrissend zuidwestenwindje woei langs Lia s helmpje. Vrolijk trapte ze door op haar nieuwe rij wiel met elektrische hulpmotor. Ze was bezig met de voorbereiding van het jaarlijks congres, georga niseerd door de VVV. Vanavond vergaderde een select gezelschap, kenners van toerisme en enkele horecabonzen over de toekomst van Texel. Fijn dat zulke mensen nog bestaan en dat ze dat willen! Vóór aanvang van de bijeenkomst moest haar speech klaar zijn. Dat moest lukken Zouden haar vriendin nen van opkijken. Haar vriendinnen noemden haar trouwens Lie. in plaats van Lia. Als het maar niet uit zou monden in Lien. Dat was eigenlijk de naam van haar oma, vreselijk ouder wets. Omdat het afwisselend mooi weer was nam ze de fraai beboste route richting De Koog. Veel bomen had den het fietsgedrag van de toerist positief bevorderd. Langs de mon daine badplaats De Koog voerde haar tocht. Hoe kon zij verlangen naar het moment dat heel Texel er zo zou uit zien. Het dorp De Koog, toonbeeld van wat men in de toekomst verwach ten mocht. Het saaie landschap van weleer prettig onderbroken door een vleugje van de moderne tijd, waar het op dit eiland ooit aan had ontbroken. Ze genoot van het nieuwe bouwsel in de duinen waar met enige fantasie het dak van plaggen zo weer kon worden gebruikt om de open haard mee te stoken. En die vrolijke aanblik van dartele zeehondjes, pure tranen trekkers zoals het zigeunermeisje aan de wand van haar grootouders stulpje. Zo moest het blijven, zo was het goed, net als het complex bij aan komst van de boot De allernieuwste ontwikkeling, een extra verdieping erop, zou pas echt indruk maken' Op weg naar het congrescentrum, na de vierde rotonde vanaf de Ruyslaan, reed ze de polder in Langs de eer ste boerderij van Gronings model. Niet voor mets op de Texelse monumentenlijst (met een X graag, Tessel is meer wat voor de titel van een kinderboek) Prachtig, een toon beeld waaraan de gasten zien dat zij en andere buitenstaanders al jaren lang welkom zijn op dit gastvrije ei land. Hier en daar een kolos van een tractor verraadt dat ook de laatste agrariërs (vroeger boeren genoemd!) niet onderdoen voor welke moderne streek ook. Gelukkig is de laatste twintig jaar de zaak ten goede gekeerd. Alleen de vogels zijn hetzelfde gebleven. Maar die doen het nog steeds goed bij de toeristen en mogen dus blijven. Het waren vooral de vreemden, dacht ze, terwijl ze over het zojuist aangelegde fietspad reed (links van haar liep separaat aan dit fietspad de mountainbikeroute). De vreemden brachten bi|na nog meer leuke dingen op het eiland dan de moderne bewo ners zelf. Wat te denken van die grap pige witte kunststofhekken bij De Kamp? De Texelaars waren trouwens uitstekend op de hoogte van wat er in de wereld te koop was; iedere jaar in februari verkenden ze onze aardkloot van noord tot zuid. leder apartigheidje werd het jaar daarop met verve qe- andere oorzaak. 'De hotelkamers hebben geen dubbel glas, slechte muren en geen air conditioning. De gasten zetten in de zomer de ramen dus open. Is het dan gek dat ze met zoveel disco's in de buurt met kunnen slapen? Uit metingen blijkt dat het omgevingsgeluid groter is dan het geen nu uit de Karseboom lekt Stiekema: 'Het moet met zo zijn dat de buren zich moeten aanpassen omdat een horecabedrijf teveel la waai produceert. Wat dat betreft heb ik m'n portie met het bedrijf aan de Zwaanstraat wel gehad. Cyntia wordt nu regelmatig door klagende gasten uit bed gebeld. De Karseboom is niet geluidsdicht en voldoet niet aan de geluidsnormen. Als Frans z'n zaak goed zou isoleren en air conditioning zou aanbrengen, zou de deur niet meer open hoeven.' Pieterse: 'De gemeente heeft meer dan eens geluidsmetingen verricht en we hebben er nooit iets van gehoord. Blijkbaar zijn we dus niet in overtre ding. Maar sinds Question is ver huisd, zoeken bezoekers van de warme disco regelmatig verkoeling op het terras en richten vernielingen aan. Als we een serre hebben kunnen we onze spullen netjes binnen zetten en kunnen ze er niet meer aanko men, toond in een Texelse setting. Lia hield van die grote schuren, zelf sprak ze liever van loodsen. Een goede ont wikkeling. Al die oude rommel netjes opgeruimd, aan vroeger dacht ze lie ver niet Dat schuurtje naast het Torenhuis, moet toch kunnen? Eigen lijk vond ze alleen de nieuwbouw van na 1990 mooi, op een enkel oud maar stijlvol gebouw uit de jaren tachtig na dan. Zelf woonde ze heerlijk vrij, halver wege aan deze weg naar het noorden van Texel en kon nog net een hapje doen met haar huidige partner; tegen haar kennissen sprak ze van 'vriendje', nou ja hij was al bijna 35! Haar vriendje dus, had onderweg geshopt bij de Chinees bij de derde rotonde, wel wat alledaags, maar ze liet het zich desondanks goed sma ken. Terwijl ze zich even snel om kleedde voor het congres dacht ze nog even over haar openingswoord. Nog maar eens referen aan de bui tenlandse oerossen in de duinen. Welja, dat hadden alle overkanters nog niet. Tevreden legde ze de laat ste kilometers af, nu zonder hulp motor aan. Daardoor fris en met lichte blos kwam ze binnen in de tot subtro pisch congrescentrum omgetoverde schouwburgzaal. De bijeenkomst liep zoals verwacht, goedgemutst en vol- vertrouwen was een ieder Het weer was wat men oorspronkelijk noemde, maar wat zou 't. Binnen brandde de kachel, om maar eens een ouder wetse term te gebruiken Haar opsomming van alle geneugten ides eilands in het licht van de voor uitgang zou zeker aanslaan. Wat had den de ruilverkaveling, de ruime par keerplaatsen. de moderne loodsen, het onlangs weer verdubbelde mu seum in de duinen het de toerist toch makkelijk gemaakt! Maar ook voor de bewoners die hier hun leven lang hadden gewoond, zij hadden nog ar moede meegemaakt. Alleen het woord al. Oké, een enkel goed geres taureerd gebouwtje tussen de fraaie bungalows mocht tonen dat het hier op Texel ook vroeger al een plekje was waar het goed toeven was Op gelucht keken de Texelse congresgangers elkaar aan Voor henzelf en hun kinderen was de toe komst verzekerd. De vergadering kwam tot een eensluidend oordeel en besloot ter bevordering van een doel gerichte voorlichting aan de gasten de Texelse Courant met ingang van direct over te nemen. Gelein Jansen, Den Burg. Naschrift redactie: In de rubriek Wat ik zeggen wou kun nen lezers sinds jaar en dag hun zegje doen in de Texelse Courant. De inhoud van de brieven, die buiten de verantwoordelijkheid van de redactie vallen, wordt - afgezien van taalkun dige aanpassingen - in de regel let terlijk weergegeven. Slechts een en kele keer, als de schrijver te ver doorschiet of als het om een persoon lijk vete gaat, grijpt de redactie in. De ingezonden brief van Lia Duinker die afgelopen dinsdag werd geplaatst, was op het randje, of - volgens een aantal lezers - zelfs er overheen. De spottende verhaaltrant waarin ze haar boodschap heeft vervat, zoals dat ook in de reactie van Gelein Jansen is gebeurd, is wat de redactie betreft een uitzondering. Soortgelijke inge zonden brieven van deze lengte wor den in het vervolg met meer in ge plaatst. Hanna Maria Trap: dat ze naar Azië wilde was altijd al duidelijk. Toneelvereniging De Vriendenkring brengt vrijdag 26 en zaterdag 27 no vember in dorpshuis de Waldhoorn 'De terugkeer van mevrouw Savage' op de planken. Het stuk is geschre ven door John Patrick en in feite een vervolg op 'Dwaasheid heeft haar ei gen recht', de tragikomedie over het psychiatrische ziekenhuis waarmee de Hoornders twee jaar geleden veel succes hadden. De personages wor den zoveel mogelijk door dezelfde spelers voor hun rekening genomen. Ook de regisseuse is dezelfde: Charlotte Lorier Nieuwkomer bij De Vriendenkring is V -romca Bos. die de rol van doktersassistente voor haar rekening neemt. Wie alvast wil reser veren, kan contact opnemen met Annemarie Bakker, tel. 319 606. 'Ik had vroeger van die kleine schuine spleetoogjes en paarden vond ik ook wel leuk. Daarom dacht ik altijd: misschien heb ik in een vroeger leven in Mongolië ge woond. Ik vond het zo'n stoer land, met Djenghis Khan en zo. Ze wa ren iedereen de baas. Nu ik er wat meer over weet vind ik het maar engerds.' Aan het woord is Hanna Maria Trap uit Oosterend (18) die zich had voorgenomen naar Mon golië af te reizen. Het werd uitein delijk Nepal, waar ze inmiddels naar toe is vertrokken. Als vrijwil liger gaat ze voorlichting geven over afval en de jeugd leren basket- en volleyballen. Al vanaf de basisschool, toen ze in groep vijf een werkstuk over China maakte heeft ze de kriebels. In de bibliotheek haalde ze altijd boekjes van de serie: Een dag uit het leven van... over kinderen die in een land ver weg woonden. 'Er was ook een boekje bij over Mongolië, met foto's van mensen met rooie wangen. En die heb ik ook, knalrooie. En ik dacht: leuk, daar hoor ik bij. Dat gevoel is niet meer weggegaan.' Dat ze naar Azie wilde was dus altijd al duidelijk. En dat het Mongolil moest worden ook. Vrijwilligersproject De Oosterendse weet wat ze wil. Ze gaat Antropologie studeren, een stu die van de mens en zijn culturele, sociale en biologische ontwikkeling in zijn omgeving. 'Vooral de westerse antropologie interesseert mij. ge woon omdat ik westers ben. Dat staat het dichtste bij mij, dat gaat over mij.' Maar eerst gaat ze een jaar weg. In haar examenjaar maakte ze con crete plannen en verzamelde ze infor matie over reizen en over Azie. Ze ging kijken naar vrijwilligerswerk, omdat ze graag iets wilde doen. 'Ik ben natuurlijk geen ervaren reiziger, ik ben sowieso nog nooit in Azië ge weest. Ik wil meedoen aan een pro ject om iets vasts te hebben, waar ik wat omheen kan bouwen. Ik kwam er al gauw achter dat in Mongoliï met zoveel is; een weg en verder heel veel gras, een hoofdstad en woestijn en bergen. Vrijwilligerswerk is er heel moeilijk te vinden. Maar Nepal kwam ik overal tegen en nu snap ik ook waarom. Het is hartstikke toenstisch.' 'In Utrecht op het kantoor van de SIW, een Nederlandse vrijwilligers organisatie, die contacten heeft met vrijwilligersorganisaties in andere lan den. kreeg ze een stapel folders in mijn hand geduwd De informatie over de projecten was zó beknopt, dat ik me beslist geen beeld kon vor men over wat voor soort project het nu eigenlijk was. Er stond alleen maar: twee vrijwilligers gevraagd in een dorpje in Nepal om bomen te planten voor die en die datum. Een beetje vaag allemaal. Maar met heel veel zoeken heb ik uiteindelijk toch een goed project gevonden.' Diarree Ze heeft al een aardig beeld van de reis. 'Het startpunt is de hoofdstad Kathmandu. Het zal een beetje wen nen zijn, wat rondkijken en diarree krijgen en zo Ik dacht, als ik al die vervelende gewenningsverschijnsel- en in de eerste tien dagen over me heen laat komen, dan heb ik dat ten minste gehad. Ik hoop dat die plan ning lukt, dat lijkt me heel handig.' Na die tien dagen ga ik voor de Friendship Club Nepal meedoen aan een project over afvalvoorlichting op een basisschool in Gorkha. Wat ik me daar concreet bij moet voorstellen weet ik met, maar dat zie ik daar wel. Je hoeft er ook met zoveel over te weten, het gaat meer over de uitwis seling tussen culturen. En ik heb niet het idee dat ik iets aan hun situatie kan verbeteren. Met zo'n houding wil ik er ook niet heen Met een groep vrijwilligers bekijken we de situatie in het stadje en we praten met de men sen. Aan het eind moeten we een soort conclusie schrijven, die we aan de plaatselijke bestuurders moeten aanbieden. Met zo'n papier kunnen ze dan weer subsidie aanvragen.' Haar volgende doel is een klem plaatsje, negen uur loper, van Ben 'Ik word opgehaald door een plaat selijke onderwijzer en hoef de wan deling gelukkig niet alleen te doen Aan zijn school ga ik Engelse les ge ven en de meisjes leren basket- en volleyballen. Dat basketballen vind tk Écht een grote mop. Ik kan het met eens en ik heb er een stronthekel aan. Maar goed, ik doe mijn bes; Afgedwaalde tc - De laatste twee maanden w meer gaan zien van het - .soi.u het dorpje waar ik zit zijn veel trek tochten. Ze gaan allemaal dezelfde kant op. Al die toeristen lopen ach ter elkaar aan en ik ga dus ook maar in de rij. Het klinkt heel stom, maar ja.. Bij het dorpje is sinds kort een kleine camping voor afgedwaalde toeristen en daar kom ik vast wel ie mand tegen om mee op te trekken. En een gids die weet hoe je een tent moet in de bergen moet opzetter Tekst en foto: Corrie Timmer Ing. Henk Oosterhuis, bednjfsleider van proefboerderij OBS te Nagele. houdt maandag een lezing vcor de akkerbouwers en bloembollet >telers van de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting. Op het proefbedrijf wc - den de biologische, de geïntegreerde en de gangbare akker- en tuinbouw bedrijf ssy sternen met elkaar vergele ken, Oosterhuis bespreekt daarbij de voor- en nadelen en wijst op de prak tische mogelijkheden die zich in de veranderende maatschappij voor doen. Naast de technische zaken knj- gen de economische uitkomsten van de bedrijfssystemen de nodige aan dacht. De bijeenkomst wordt gehou den in hotel De Pelikaan bij De Koog en begint om 20.00 uur. Om boven onze stand te kunnen leven is mijn journalistensalaris niet toereikend. Gelukkig wonen we op Texel, dus kunnen we uit de rode cijfers blijven door een graantje mee te pikken van het toerisme. Sinds 1977 verhuren we een zelfgebouwd seumerhuussie dat onlangs heel ingrijpend is op geknapt en uitgebreid met een hossie, zoals trouwe lezers zich zullen herinneren. Binnenkort zet ten we er ook nog een carport bij waar de mensen hun fietsen in kunnen zetten, dus eigenlijk een bike port. Dat gebeurt zonder bouwvergunning, want die is voor een bikeport met nodig, zo werd onlangs op ambtelijk niveau bij de gemeente beslist. Woensdag hebben we een me neer van de ANWB op bezoek ge had om het huisje te keuren. Zelf geef ik niet zoveel om de ster ren die dat oplevert, maar als je er maar één of twee hebt, staat het toch armzalig. Ik hoopte op drie sterren omdat dit wijst om ruim schoots comfort. Méér hoeft niet zo nodig. Wij mikken namelijk op het betere publiek en dan bedoel ik geen rijkelui, maar irfteressante mensen met een normaal inkomen die belangstelling hebben voor de rust. ruimte, cultuur en natuur van Texel en niet zo verzot zijn op een overmaatse residentie met vaat- wasmachine, bubbelbad en 1000 tv-kanalen. Dank zij zelfwerk zaamheid en het gebruik residen tie van gebruikte materialen is de renovatie van het huisje niet al te kostbaar geworden. Daardoor kan de huur in het hoogseizoen be langrijk beneden de duizend gul den per week blijven en bieden we een buitengewoon gunstige verhouding tussen prijs en kwali teit. Zo houden we onze oude gasten en hebben we volop keus uit nieuwe. Die nieuwe zijn soms nodig omdat het nadeel van trouwe gasten is dat ze op den duur doodgaan of der dagen zat zijn, al is het sympathieker om te spreken van natuurlijk verloop. Nieuwkomers slaan we altijd met argusogen gade. Als ze luidruch tig zijn of de boel vuil achterlaten krijgen ze een sterretje achter hun naam en komen er niet meer in als ze zich het volgende jaar opnieuw melden. Ook het verzwijgen van defecten of vernielingen wordt al dus afgestraft. We werken met een borgsom die niet of gedeelte lijk wordt terugbetaald als er bij vertrek wat mis blijkt, maar in de praktijk werkt dat niet leuk. Het is heel vervelend om op de wissel dag lepels en vorken te moeten tellen en met de vinger over de bovenkant van deuren te strijken om te zien of er stof op zit en dan in discussie te gaan over de om vang van deze schade. Ik beperk me dus tot een oppervlakkige wandeling door het huis en deel mee dat ze nooit meer mogen te rugkomen als ik later ontdek dat er toch iets mis was. Zo hebben we in de loop der jaren ideale gas ten geselecteerd die het huisje als regel beter schoonmaken dan wij zelf of een schoonmaakbedrijf zouden kunnen doen. Mensen met honden moeten we ook niet. In het begin wilden we die juist wèl omdat we vonden dat ook honden recht op vakantie hebben Wat is er nu leuker dan met je trouwe viervoeter naar Texel gaan waar hij in alle ruimte en rust naar hartelust kan stoeien en rennen? Totdat we meemaak ten dat mensen naar het strand gingen of gingen stappen en hun beest in het huisje achterlieten. We hoorden dag en nacht geblaf en gejank en ontdekten later schade in de vorm van bekraste deuren en meubels, kapot- getrokken vitrage en kussens en bedden die bezaaid waren met haren. Toen een hond van onze gasten ook nog het hele erf vol- scheet en achter de schapen van de buren aanging, was de maat vol. Sindsdien staat een hondje met een streep erdoor tussen de icoontjes in onze regelvermelding in de VW-gids. We maken slechts één uitzondering: die betreft het piepkleine, hoogbejaarde keffertje van de familie Arnoldt uit Capelle ad IJssel die al meer dan 20 jaar elk jaar drie weken in ons huisje zit. Dat beestje doet écht niks, maar als die kleine rat ooit het tij delijke met het eeuwige verwisselt komt een eventuele nieuwe hond er niet meer in. Een uitsterf regeling. Een mens moet wel eens hard zijn. Met een beetje spanning had ik naar de keuringsdag toegeleefd. Omdat de normen de laatste tijd flink aangescherpt zijn was ik lang niet zeker van die drie sterren. Om zo hoog mogelijk te scoren had ik op het laatste moment nog het nodige extra gerief in het huisje aangebracht. Lampjes bij de bed den, een spiegel boven de extra wasbak en kastjes in elk van de twee slaapkamers. Die massief grenenhouten kasten kocht ik als voordelig bouwpakket bij de Gamma, maar toen ik de bouw- instructie zag, was het schrikken. Het in elkaar zetten beloofde een langdurig karwei te worden. Dat zou nooit lukken voor de keuring, als het ooit zou lukken want in snapte er geen moer van Geluk kig bracht mijn trouwe gast Arnoldt uitkomst Hij begon ijverig te studeren, te schroeven, te tim meren en te lijmen. Keurig Pietje Precies. Net op tijd waren de kastjes klaar. Ze zagen er prachtig uit en zorgden voor een heerlijke harsgeur. de lekkerste lucht die er bestaat. Toch nog onverwacht stonden de ANWB-keurmeester en een bege leidende VW-informatrice voor de deur. Gespannen volgde ik hen op de kritische rondgang door huussie en directe omgeving. Al gauw merkte ik dat het goed zat. Alles bleek royaler, mooier en completer dan voor dit recreatief opstal nodig is. 'Hebt u dat alle maal zélf gemaakt?', zei de man bewonderend. Ik begon hem nu heel aardig te vinden. Na een half uurtje kijken, schrijven en meten gaf hij de voorlopige uitslag. We hadden heel goed gescoord, vooral met de wasbakken, de keukenmachines, het terras, de royale buitenverlichting, de monu mentale bouw en natuurlijk ook met die kastjes. Dat had zoveel punten opgeleverd dat niet drie, maar dik vier sterren waren be haald! Het was zo royaal dat ik die ook zonder die kastjes zou hebben gehad Ik had er dus toch nog even de pest in, maar dat herstelde snel. Vier sterren! Hotel Opduin - van die andere Harry uit De Koog - heeft ook viersterren Ik bedoel maar. Harry.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 5