4i Jg m - Eiland I berichten 4? V Goënga EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF -&Ê Salades en schotels voor de Kerst MILLENNIUM-BUFFET W NIEUWJAARSBRUNCH $TEENGRIU-AVOND-f|l Jl erstdh TEXELSE JO COURANT Specialiteitenslagerij Den Hoorn oor uw iner JW5- Door onderwijs een beter bestaan K ^06-35 012 023 Ruimtelijke Ordening Kapvergunningen Grof vuil particulieren Verkeersbesluit Belastingverordening Kerst en millennium VRIJDAG 17 DECEMBER 1999 Exotisch Wild Kangeroefilet Springbokfilet Krokodiltournedos Slang-medaillons Rendier-medaillons Bisonsteak Kudubiefstuk Fondue- Gourmetschotels Diverse soorten rollades Wild en gevogelte Eend Fazant Wild konijn Haas Gans Wildzwijn Hert Ree Tam konijn Kalkoen Kip Struisvogel lag a.s. - L et op onze speciale kerstpagina in de Courant van cfinscfai Schotel 'Groene land' hurzarensalade. gegarneerd met meloen, tomaat met selderiesalade, gerookte kip. runderrollade, beenham, gevuld ei. rauwkostvariatie. en remouladesaus. f20.00 p.p. Schotel 'Blue Water' zalmsalade, tonijnsalade, zoute haring gevuld ei. diverse soorten garnalen, gerookte paling, gerookte zalmforel, pepermakreel, rauwkostvariatie en cocktailsaus. f27,50 p.p. Bourgondische schotel aardappelsalade, kip/bleekselderijsalade, gemarineerde paddestoelen, gemarineerde drumsticks. sparerib, tappenades. boerenham, gerookte eend f37.50 pp Stokbrood en kruidenboter ƒ3,50 p.p. "(EXEl. O&S RUUD BOOM Trompstraat 85, 1792 BM Oudeschild Telefoon 0222 - 313791, fax 315872 Vegetarische schotel aardappelsalade, bonensalade met tomaten relish, hartige gevulde sesamsoesjes, komkom'merschuit met brandnetelkaassalade. artisjokkenbodem met gemari neerde champignons, tomaat met seleriesalade. gevuld ei. rauwkostvariatie. f21.50 p.p. Italiaanse Antipasti pasta-salade, pepperonata. gemarineerde champignons, Toscaanse boerenham. Venitiaanse droge worst, salami lasagne, olijven, pesto. f25,00 p.p. Met uw hulp wil het UNESCO Centrum Nederland in zijn jubileumjaar de steun aan onderwijsprojecten in ontwikkelingslanden zoveel mogelijk vergroten Aap noot Mies MOET' Ook in het nieuwe millennium J Dank aan allen die de projecten van het UNESCO Centrum Nederland hebben gesteund UNESCO Centrum Nederland 1949 50 jaar - 1999 Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam («raata a 4 op 31 december van 16.00 tot 22.00 uur 69,50 p.p. Wij sluiten om 22.00 uur. Op 1 januari van 13.00 tot 15.00 uur hebben wij een brunch 47,50 p.p. O O Wij sluiten de eerste dag van 2000 af met een steengrill avond vanaf 16.00 uur 59,50 p.p. Bel voor meer infurmutie 32 75 07. Reserveren vóór 30 december gewenst. Dorpsstraat 147, De Koog. LMV Landelijke Makelaars Vereniging (in onroerende zaken) WOONHUIS IN OUDESCHILD De Ruyterstraat 46 Monumentaal woonhuis met diepe tuin, totaal 252 m2 grond en aan de achterzijde een ruime houten garage. Het woonhuis heeft een hal met trapopgang, een royale woonkamer en in de aanbouw een keu ken compleet met apparatuur, een portaal met wasmachine-aansluiting en een toi let. Boven een overloop met twee royale slaapkamers, een badcel met douche en een vliering. Het woonhuis is onlangs ge renoveerd, is voorzien van centrale ver warming en is volledig gestoffeerd. Verkoop onder voorbehoud goedkeuring. WONING IN DEN BURG Golfslag 5 Gunstig gelegen middenwoning met voor tuin, achter geheel betegeld met houten tuinschuurtje en de mogelijkheid van ach terom: totaal 153m2 grond. De woning heeft een hal met trapopgang, een slaap kamer beneden, een woonkamer met open keuken en een bijkeuken/berging met toilet en zolder. Boven een overloop met 2 slaapkamers, badkamer met ligbad, wastafel en douche, een apart toilet, een bergruimte, en een vlizotrap naar de ruime bergzolder. Keesomlaan 51, Postbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 0222 - 313888 Vragen over Drugs? Bel voor informatie en advies e(\ De Drugs Informatielijn Ook voor gratis folders Informatierubriek van de I gemeente Texel Verleende bouwvergunningen De Waddenparel BV voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Bosrand- weg 320 te De Koog (verzonden 9 december 1999); Familie Van den Berg-Lenters voor de bouw v e woonhuis met praktijkruimte a/d Molenstraat 86 te Den Burg (verzonden 9 december 1999); DGW&T voor het plaatsen v e Amfibisch Logistiek Centrum (maga zijn. werkplaats, kantoor) te plaatsen a/d Mokweg 18 te Den Hoorn (verzonden 9 december 1999). T. Legierse en R Biesboer voor het vernieuwen v e. woning en wijzigen van gevels en indeling van win kels a/d Weverstraat 8 tot en met 14 en Burgwal 9a. 9b en 9c te Den Burg (verzonden 14 december 1999), Familie Groenewoud voor het plaatsen van twee woningen a/d Burgwal 33 en 33a te Den Burg (verzonden 14 december 1999) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht. Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u in zien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het ge meentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen S Hovmga voor het plaatsen ve. garage/berging a/d Plevierstraat 23 te De Koog (ontvangen 8 december 1999); A G H C Henninkvoor het plaatsen v e. garage a/d Trompstraat 4 te Oudeschild (ontvan gen 9 december 1999); R v.d Zwaag voor het vergroten v e woon huis a/d Thijsselaan 27 te Den Burg (ontvangen 13 december 1999); CR Zijm voor het vergroten v.e ligboxenstal a/d Fonteinsweg 8 te Den Hoorn (ontvangen 14 december 1999). J M. Zijm voor het plaat sen v.e. berging a/d Thijsselaan 2b te Den Burg (ontvangen 14 de cember 1999), L J. Kikkert voor het plaatsen v.e garage/schuur a/d Bernhardlaan 137 te Den Burg (ontvangen 14 december 1999), P Daalder voor het plaatsen v e. garage/schuur a/d Bernhardlaan 139 te Den Burg (ontvangen 14 december 1999) Aangevraagde melding bouwvoornemen Sl Gemeenschapscentrum Oosterend voor het plaatsen v e. berg hok a/d Mulderstraat 37 te Oosterend (ontvangen 14 december 1999) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en! of de melding positief is terug gemeld. Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepubliceerd. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een melding bouwvoornemen van: Gemeente Texel voor het plaatsen v e. schuur a/d Gasthuisstraat 102 te Den Burg. H J Hoitink voor het plaatsen v.e. berging/tuinschuurtje a/d Loswal 46 te Oosterend De meldingen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. De bouwtekeningen liggen vanaf 20 december 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis. Eventuele bedenkingen tegen de bovengenoemde plannen kun nen gedurende de termijn van termzagelegging schrif telijk aan het college van burgemeester en wethou ders kenbaar worden gemaakt kaarten aangegeven gebieden, betreffende: Slingerweg 38 te Den Burg. Diek 17 te Den Hoorn, Klif 23 te Den Hoorn. De besluiten liggen met bijbehorende kaarten voor een ieder ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12, van het gemeentehuis, Groeneplaats 1 te Den Burg. Vrijstelling Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling verlenen aan: Dutchtone NV voor het tijdelijk plaatsen van een an tenne-installatie aan het Landsdiep te Den Hoorn. De vrijstelling is ten behoeve van het verlenen van een bouwvergunning ex artikel 45 Woningwet voor een maximale periode van zes maanden. Het verzoek van Dutchtone NV ligt vanaf 20 decem ber 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op de sector Ruimte Wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Huisvestingsverordening De gemeenteraad heeft op 14 december 1999 de verordening tot vijfde wijziging van de Huisvestings verordening Texel 1994 vastgesteld. Deze verordening treedt in werking op de achtste dag na afkondiging. De wiiziQina heeft betrekking op een verhoging van de koopprnsQrens van f 300.000.- naar f 450.000.-. De verordening ligt voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis, kamer 0.12 (sector Ruimte Wonen, bureau Volkshuisvesting) van het gemeentehuis. Te gen kostprijs 13,55) is een exemplaar van de ver ordening verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, kapvergunnmg te verlenen aan: de heer H. Agter, Waalderstraat 21 te Den Burg voor het kappen van een esdoqrn in de achtertuin van voornoemd perceel wegens over last, de heer T Waterman, Stolpweg 20 te Den Hoorn voor het kappen van een eik in de achtertuin van voornoemd perceel wegens over last Er wordt een herplantplicht opgelegd De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het ad vies van de chef van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze ter mijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdieping). Nadere informatie: telefoonnummer 362121, toestel 276. fietspad. De betekenis van het bord G12 (einde ver plicht brom-fietspad) wordt einde verplicht brom-fiets- pad. Verder worden er per bovengenoemde datum twee nieuwe borden ingevoerd: het bord G12a met als be tekenis "Verplicht brom-fietspad" en het bord G21b "Einde verplicht brom-fietspad". Aanleiding van deze maatregel is de verhoogde kans van verkeersongevallen voor bromfietsers op ge mengde fietspaden binnen de bebouwde kom. Bij kruisingen met achteropkomend afslaand verkeer lo pen bromfietsers een groter risico om aangereden te worden. Door bromfietsers op de hoofdrijbaan te plaatsen tus sen het gemotoriseerd verkeer blijven zij beter zicht baar. Daarnaast leveren bromfietsers die op de rijbaan rijden veel minder hinder en gevaar op voor de door gaans veel langzamer rijdende fietsers op het fiets pad. Burgemeester en wethouders hebben daarom het volgende verkeersbesluit genomen: Het wijzigen van de volgende verplichte fietspaden in een verplicht bromfietspad: Pontweg tussen de Akenbuurt en het Bosch&Zeeweggetje. beide zijden; Akepbuurt tussen de Pontweg en de Kogerstraat, Kogerweg tussen de Geörgiéweg en de Nieuwlanderweg; Nieuwlanderweg tussen de Kogerweg en de Ruigendijk Postweg tussen de Ruigendijk en Molenlaan, Vuurtorenweg tussen de Langeveldstraat en de Stengweg; Georgièweg tussen de Kogerweg en de Waalderstraat Waalderstraat tussen de Maricoweg en de Geórgieweg; Waalderweg tussen de Waalderstraat en de Bomendiek. Sommeltjesweg. het gedeelte tussen de Bomendiek en 140 m ten westen van de Laag- waalderweg. Oosterenderweg tussen de Laagwaalderweg en de Vliestraat, Laagwaalderweg tussen het Vliegwiel en 300 m ten oos ten van de Kadijksweg- Schilderweg. het gedeelte tussen 10Omten westen van bebouwde kom Den Burg en de Heemskerckstraat, Emmalaan tussen de Slingerweg en de Haffelderweg. beide zijden, Emmalaan tussen de Haffelderweg en de Pontweg; Hoornderweg tussen de Pontweg en Diek Kleiweg tussen Diek en de Westerweg. Landsdiep, het gedeelte tussen de Pontweg en 230 m ten noorden van de Dageraad (beheersgrens RWS), Molwerk. het gedeelte tussen de Pontweg en 30 m ten zuiden van t-kruising Molwerk (beheersgrens RWS); en tevens de volgende onverplichte fietspaden te wij zigen in een verplicht fietspad: Schilderend, het gedeelte tussen de Reijer Keijserstraat en 100 ten westen van de bebouwde kom van Den Burg, Molwerk tussen T-krui- smg Molwerk en de Watermolenweg, Watermolenweg tussen het Molwerk en de fiefsoversteek nabij de t-kruising met de Stolpweg; Stolpweg tussen de fietsoversteek Stolpweg (600 m ten zuiden van de bebouwde kom van Den Hoorn) en de Naalrand Rommelpot tussen het Lage Wegje en de Jan Ayeweg. Rozendijk tussen de Pontweg en de Grensweg. Polderweg tussen De Staart en de Laagwaalderweg Laagwaalderweg tussen de Polderweg en Bargen; Zaandammerdijk tussen Bargen en de Hoofdweg, Hoofdweg tussen de Zaandammerdijk en de Limietweg; Ruigendijk tussen de Postweg en het Mienterglop; Boodtlaan tus sen het Mienterglop en het fietspad Stappeland Ruyslaan tussen de Badweg en Petronella (beheersgrens SBB). Molenlaan tussen de Postweg en de Klimpstraat Witteweg tussen 200 m ten westen van de Rommelpot en de Hoorn- derslag; Hoornderslag geheel Krimweg tussen 125 ten westen van de Vuurtorenweg (fietsoversteek) en parkeerterrein strandslag paal 28 achtste dag na die van de bekendmaking. De datum van ingang van de heffing is 1 januari 2000. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door opneming van de tarieventabel in de verzameling besluiten/ver ordeningen op 17 december 1999 onder nummer 83. De tarieventabel ligt ter inzage op het gemeentehuis, bureau belastingen en vastgoed, kamer 0.09: Een ie der kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift verkrijgen van genoemde tabel. Vanaf 1 januari 2000 kunnen particulieren ook op za terdag één keer per maand gratis grof vuil aanleveren bij vuiloverslagstation "De Hamster" Uitsluitend hier toe zal het overslagstation iedere tweede zaterdag van de maand tussen 9.00 en 12.00 uur geopend zijn. Bij eventuele feest- of gedenkdagen op deze dagen geldt de eerstvolgende zaterdag. De eerste openstelling is op zaterdag 8 januari aanstaande. Deze maatregel geldt voorlopig als proef voor één jaar Daarna wordt bezien of de openstelling wordt voort gezet Er mag gratis maximaal 1 m3 of 250 kg. per keer worden aangeleverd. Daarboven geldt een tarief van 242,- per 1000 kg. Onder grof vuil wordt verstaan: verhuisbaar, brand baar afval uit de woning dat met in de minicontainer past (bijvoorbeeld oude meubels, matrassen, vloer bedekking) en tuinafval en takken. De volgende afvalstoffen worden niet aangemerkt als grofvuil en kunnen derhalve met gratis worden inge leverd bij De Hamster: bouw- en sloopafval, puin, keramisch sanitair, oud ijzer, vet, chemisch afval, as best en banden. Oud ijzer: Inleveren bij metaalhandel Cobus Spigt, telefoon 311297. Voor particulieren is het ophalen van oud ijzer gratïs Electrische apparaten: Gratis aanbieden bij De Ham ster. KGA - klein gevaarlijk (chemisch) afval: Inleveren bij het KGS-depot van gemeentewerken of aanbieden aan de Ecocar. Voor particulieren is dit gratis. Bouw- en sloopafval: Aanbieden bij De Hamster; met gratis Puin, oud keramisch sanitair, bloempotten e.d.: Aan bieden bij De Hamster; niet gratis. Oude autobanden Inleveren bij de bandenhandel of bij De Hamster; niet gratis. Asbest: Luchtdicht verpakt aanbieden bij De Hamster; niet gratis. Telefoon buitendienst Het nieuwe nummer van de buitendienst gemeente werken is 362111. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waar tegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de presi dent van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2 12 van het gemeente huis Parkeerontheffingen 2000 Denkt u om het aanvragen van uw nieuwe parkeer- ontheffing? Informatie: Grondzaken, tel. 362276. In de week voor Kerstmis gelden enkele afwijkende openingstijden: op dinsdag 21 december is het gemeentehuis vanaf 16.00 uur gesloten i.v.m een kerstviering voor alle medewerkers, op vrijdag 24 december is het gemeentehuis vanaf 15:00 uur gesloten; de buitendienst vanaf 14.30 uur Vuilcontainers worden eerder dan gebruikelijk op- In de week tussen kerst en nieuwjaar zijn het gemeen tehuis en de buitendienst normaal geopend Wel kun nen op vrijdag 31 december geen rijbewijzen worden afgegeven wegens een landelijke millenmumtest. Op deze laatste dag van het jaar gaat het gemeentehuis om 15 00 uur dicht. Maandag 3 janpari 2000 is het gemeentehuis de hele dag voor het publiek gesloten Voorbereidingsbesluiten Per 15 december is landelijk de maatregel "bromfiets De gemeenteraad heeft op 14 december 1999 de bij De gemeenteraad heeft op14 december 1999 wijzi- op de rijbaan" van kracht geworden. Deze maatregel de Verordening reinigingsrechten 2000 behorende gingen van bestemmingsplannen in voorbereiding houdt in, dat de betekenis van het verkeersbord G11 tarieventabel vastgesteld. verklaard voor de, op de bij deze besluiten behorende (verplicht brom-fietspad) gewijzigd wordt in verplicht De tariever abel treedt in werking met ingang van de

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 10