Kerstconcerten In de ban van de maffia 'v m v...*,. Agenda Ac tief hm m 11 ÜV 'jJÈêèl EUROASE Du'm LanM- 2 S PIET VEERMAN Piet Veerman in De Zwaan li M Kerstspel Excursies teso gos z CAFE DE ZWAAN Adverteren 1000 m2 TEXELSE COURANT Top 40 taboe bij Kink FM-feestje Voor Texelaar en toerist 1jm/ •/- Kb HM Filmnieuws •V' 1 Dinsdag 21 december Donderdag 23 december Vrijdag 17 december Zaterdag 18 december Zondag 19 december Dinsdag 21 december Woensdag 22 december Donderdag 23 december Vrijdag 24 december Maandag 20 december ut ér 3 ZATERDAG 18 DECEMBER Palingsound ten top in Bet: 362600 ^an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 17 DECEMBER 1999 Opnieuw zijn de uitbaters van De Zwaan erin geslaagd een artiest van naam naar het eiland te halen. Zaterdag treedt Piet V/eerman in hun café op. De Volendammer beklimt het podi um rohd middernacht. De entree bedraagt 15,-. Piet Veerman werd op 1 maart 1943 geboren aan de oevers van het IJsselmeer Al op de lagere school werd duidelijk dat hij artistieke talenten bezat en toen hij twaalf was, kreeg hij van zijn ouders een gitaar en een schildersdoos. Zijn car rière daarna mag gevoegelijk als bekend worden verondersteld. Hij stapelde succes op succes, eerst als voorman van de Cats en vanaf 1985 solo. Als leadzanger, gitarist, componist en tekstschrijver mocht hij meer dan dertig gouden, platina en diamanten albums in ontvangst nemen. Er zullen maar weinig Nederlanders zijn, die zijn muziek nog nooit gehoord hebben. En of ze het nu mooi vinden of niet, een lied als "Sailing home" is zo pakkend, dat de melodie door je hoofd blijft spelen zogauw je die voor het eerst hebt gehoord. Schilderen doet Veerman nog steeds, als welkome afwisseling op zijn inmiddels dertig jaar durende professionele activiteiten. Maar er gaat toch niets boven muziek, die hij misschien wel als de "mooiste vorm van communicatie" beschouwt. "Muziek kent geen tijd of afstand", zegt hij er zelf over "Ze kan een troost zijn en een kameraad. Muziek betekent veel voor mij, zonder muziek is mijn leven haast ondenkbaar Café W'tjewel wordt zaterdag in vuur en vlam gezet door Saxia F. Deze DJ, in het dagelijks leven Saskia Videier geheten, is een opmerkelijke figuur Ze is twintig jaar oud, heeft knalrood haar en l draait haar platen bij Kink FM, een radiostation dat geen boodschap heeft aan de Top 40. "A-teens en Vengaboys heb ik niet eens", gruwt Saxia F, die sinds een jaar is te horen in programmals als Avondland (woensdag van 18.00 tot 21.00 uur), The Walkmanhour en Outlaw Classic (net afgelopen) en die zich heeft voorgenomen ook het publiek in het café in De Koog aan het dansen te krijgen. "Het is een groot misverstand dat je alleen een geslaagde avond kunt hebben als er Euro-dance of R&B gedraaid wordt. Een ander misverstand dat ik met liefde uit de wereld wil hel pen is dat Kink-muziek vooral gitaarmuziek is. We draaien gewoon alles waar wij zelf achter staan. En dat kan net zo goed dance zijn." Groepen die wel een goede kans maken om zaterdag in het Koger café ten gehore te wor den gebracht zijn Senser, the Chemical Brothers, the Red Hot Chili Peppers en Heather Nova. "t a» -• V Terwijl overal ter wereld mensen zich opmaken om kerst te vieren, blijft ook Texel niet achter. Daarbij lijkt het wel of vooral de leden van koren en orkesten zich hebben voorgenomen hun eilandgenoten in de juiste stem ming te brengen. Komende week kan vrijwel dagelijks een concert of samenzang worden bezocht. Een uur nadat het koor a'Capabel het voortouw heeft genomen (zie de Texelse Courant van afgelopen dins dag) begint zondag om 16.00 uur een adventsconcert in het Hoornder kerkje. Verantwoordelijk is het ouder- en vriendenkoor van de Vrije School. Dit gezelschap, dat onder lei ding staat van Iris Pedroli, belooft stemmige advents- en kerstliederen uit ëoost en west, noord en zuidi om zo ëde verschillende kerststemming en! uit de diverse landen tot uiting te brengen. Het is voor het eerst dat het koor, dat eerder actief was tijdens feestelijke gelegenheden in de school, naar buiten treedt. Het programma wordt afgewisseld met instrumentale muziek op de harp. De toegang is gratis. 's Avonds, vanaf 19.30 uur, is er een gezamenlijke zangdienst in de RK kerk van De Cocksdorp, waarin kerst liederen worden afgewisseld met gedichten en muziek. De avond staat onder leiding van Karen Keyzer en Ria Moens, het orgel wordt bespeeld door Johan Ran. Tevens wordt mede werking verleend door de gezamen lijke Cocksdorper koren en de koper- groep. Maandag is het Koninklijk Texels Fanfarecorps tweemaal te beluisteren (zie ook de krant van dinsdag jl.) en wordt vanaf 20.00 uur in de kerkenkamer van De Waal een adventsavond gehouden voor de inwoners van het dorp. Bedoeling is om samen uit volle borst kerstliede ren te zingen. Dinsdag verzorgt Soli Deo Gloria een kerstconcert. Er staan verschillende bekende gezangen op het program ma, maar het koor heeft ook een nieuwe ingestudeerd: het Kerstcantorium van de componist Willem Datema. Hierin wordt het kerstevangelie (Lucas 2 1-10) afwisse lend recitatief (verhalend) en meer stemmig ten gehore gebracht. De recitatieven worden gezongen door de soliste Ria Trap. Het instrumentale intermezzo wordt voor rekening genomen door Maaike Deckers (cello) en Karin Haasdijk (piano). Het geheel staat onder leiding van dirigent Dyo Wassink. Het concert vindt plaats in de RK kerk van De Cocksdorp en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis Het kinderkoor de Do-Mi-nootjes treedt donderdag op onder de kastanjeboom op de Stenenplaats in Den Burg. Dit koor is vorig jaar opge richt vanuit de katholieke kerk, waar het drie tot vier keer per jaar een eigen kinderviering verzorgt. Do-Mi- nootjes telt inmiddels 25 zangers en zangeressen, waaronder ook niet- en andersgelovenden. Nieuwe leden blijven welkom. Donderdag zingt het koor kerstliedjes "uiteraard", onder begeleiding van keyboard, 4 "Vl^H v m. jl W jff jj» t Voor humor in Cinema Texel zorgt deze week de film "Mickey Blue Eyes", een echte "feel-good-movie", met de grote ster van "Notting Hill", Hugh Grant, in de hoofdrol. Hij speelt de onschuldige Engelsman Michael, die verliefd wordt op een Amerikaanse, gespeeld door Jeanne Tripplehorn Als hij haar ten huwe lijk vraagt, barst ze tot zijn verba zing in huilen uit en vertelt hem dat ze nooit met hem kan trouwen Haar vader (James Caan) is namelijk de "godfather" van een maffia familie en ze is bang dat Michael ongewild wordt meegesleurd in de criminele activiteiten van haar fami lie. Michael wil haar niet kwijt en verzekert haar dat hij nooit in de ban van de maffia zal komen. Dat verloopt echter een klein beetje anders, want binnen de kortste keren is hij druk bezig zwart geld wit te wassen, is hij medeplichtig aan moord en staat hij bekend als de "wiseguy" uit Kansas City, de beruchte Mickey Blue Eyes... Wie graag lacht maar ook wel eens een traantje wil wegpinken, kan terecht bij de kersthit "Kruimeltje", gebaseerd op het beroemde boek van Chr. van Abcoude Deze familie film, geschikt geacht voor alle leef tijden, vertelt het ontroerende ver haal van het tienjarige wees-kind Kruimeltje, die samen met zijn hondje Moor op straat woont. Op één van zijn zwerftochten ontmoet hij de kruidenier Wilkes, die erg begaan is met het lot van het jochie en die hem en zijn hond in huis neemt. Dan blijkt dat Wilkes een oude jeugdvriend is van de vader van Kruimeltje Hij weet te vertellen dat die zo'n tien jaar geleden is geï- migreerd naar Amerika. Dat zijn verhaal aanleiding vormt voor aller lei nieuwe verwikkelingen behoeft geen betoog Ook "The world is not enough", de nieuwe James Bond, is nog een week geprolongeerd. Voor de lief hebbers van snelle actie, Engelse humor en mooie vrouwen. Voor de jeugd is er wederom "Tarzan", waarin het klassieke verhaal van de aap-mens door Walt Disney op fraaie wijze in een nieuw (getekend) jasje is gestoken Vertoond wordt de Nederlands gesproken versie. WIU -v - In Artaban, de zaal van het Maartenhuis, wordt donderdag 23 december het Oberufer kerstspel opgevoerd De uitvoe ring begint om 20.00 uur. Wie meer informatie wil, kan bellen naar tel. 317 282 Bij voldoende belangstelling begint om 14 00 uur een excursie in de Slufter. Informatie en aanmelden bij EcoMare, tel. 317741. De Waddenvereniging houdt een natuurexcursie met als thema 'Het wad en haar (on)zichtbare bewo ners'. Aanvang 11 00 uur. Voor informatie en aanmelden: Wadden winkel, Wilhelminalaan, Den Burg. Bij voldoende belangstelling begint om 14 00 uur een excursie in de Geul. Informatie en aanmelden bij EcoMare, tel. 317741. Hoogwater te Oudeschild Vr 17 1.25 en 13.20 u. Za. 18 2.50 en 14 20 u. Zo. 19 4.24 en 17.04 u. Ma. 20 5 46 en 18.05 u, Di 21 6.34 en 19 05 u. Wo 22 7.34 en 20.14 u Do 23 8 45 en 21.10 u Vr. 24 934 en 22.06 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 17 december op om 08.42 uur en gaat on der om 16.26 uur. 22 december volle maan. 24 december springtij viool en dwarsfluit. Dirigente is Manken Stoverinck. Het optreden begint om 16.45 uur en duurt, afhankelijk van het weer, ongeveer een half uur. Vrijdag is er wederom een kerstsamenzang, ditmaal bij de NH kerk in De Koog. Deze begint om 19.00 uur. En uiteraard zijn er ook na komende week verschillende concerten. Het fanfareorkest van Excelsior verzorgt op tweede kerstdag voor de twintig ste achtereenvolgende keer een kerstconcert. Onder leiding van Betty Bakker brengt Excelsior verschillende soorten kerstmuziek ten gehore. Ook zangeres Saskia Eelman treedt op Zij wordt begeleid door organist Dyo Wassink Het concert vindt plaats in de NH kerk te Oosterend, aanvang 12 00 uur. De toegang is vrij De collectebus gaat rond voor de stichting Texel Helpt, die hulpgoede ren voor Roemenië inzamelt. Een dag eerder, op zaterdag 25 december, speelt Excelsior traditiege trouw kerstliederen op straat, aanvang 7.30 uür. Bij zeer slecht weer gebeurt dit in het muziekcen trum aan de Peperstraat. Mogelijk dat er rond kerst nog ande re evenementen op stapel staan die nu nog niet bij de redactie bekend zijn Het verdient in ieder geval steeds aanbeveling de agenda van de Texelse Courant in de gaten te houden. Om 20.00 uur begint in de Witte Burcht de derde ronde voor het Texels klaverjaskampioenschap. In Cinema Texel draaien Kruimeltje (aanvang 18.45 uur), 007, The world is not enough (19.00 en 21 45 uur) en Mickey blue eyes (21.30 uur). De afdeling Den Burg van de ANBO viert vanaf 16.30 uur kerst in de kantine van de voormalige LTS. Opgave is niet meer mogelijk. Saxia F, pseudoniem van DJ Saskia Videier van radiostation Kink FM, draait vanavond en vannacht in café W'tjewel in De Koog. Dansen is het parool, muziek uit de Top 40 valt in ieder geval niet te verwachten. In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13 45 uur). Kruimeltje (13.30, 16 00 en 18 45 uur), 007, The world is not enough (16.00, 19.00 en 21.45 uur) en Mickey blue eyes (21.30 uur) In de binnenbak van manege Akenburg wordt vanaf 9.30 uur de tweede wedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal gehouden. Toegang is gratis. De Texelse politie houdt vandaag en morgen in sporthal Ons Genoegen het Oliebollen-zaalvoetbaltoernooi. De wedstrijden zijn tussen 10.30 en 18 30 uur. In de Dennen gaat om 11.00 uur een "Bos en Duincrossloop" van start. Diverse afstanden. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in het gelijkna mige hotel aan de Bakkenweg. Inlichtingen: tel. 313387. Om 12.00 uur wordt op het adres Gerritslanderdijkje 26 een tentoon stelling geopend van de op Texel wonende Engelse kunstenaar John Erskine. Deze kan tot en met donderdag dagelijks worden bezocht. De kiosk op het Turfveld in de Dennen vormt de startplaats voor een tocht van wandelsportverenig ing Het Gouden Boltje, die de deel nemers door en rond het bos voert. Inschrijven kan tussen 13.00 en 14.00 uur. Het medium Lia Schippers spreekt vanaf 14.00 uur in de zaal van de White Eagle aan het Schilderend Entree ƒ10,-. Het koor a'Capabel verzorgt vanaf 15.00 uur een kerstconcert in de RK van Den Burg. In het Hoornder kerkje begint om 16.00 uur een concert van het ouder- en vriendenkoor van de Vrije School. Op het programma staan advents- en kerstliederen uit de hele wereld De toegang is gratis. In De Lindeboom wordt opgetreden door Phil Campbell, Tom McFarland en Christy McGuigan. Zij spelen Ierse folk Het concert, dat wordt gecombineerd met een kerstmenu, begint tussen 18.00 en 18.30 uur. De toegang bedraagt 57,- (ƒ47,50 voor houders van een passe partout) Reserveren is mogelijk via tel. 312 041. In de RK kerk van De Cocksdorp begint om 19 30 uur een gezamen lijke zangdienst, waarin kerstliede ren worden afgewisseld met gedich ten en muziek. De dienst staat onder leiding van Karen Keyzer en Ria Moens. M.m.v. Johan Ran (orgel), de gezamenlijke Cocksdorp er koren en de kopergroep. In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13.45 uur), Kruimeltje (13.30, 16.00 en 18.45 uur), 007, The world is not enbugh (16.00, 19 00 en 21.45 uur) en Mickey blue eyes (21.30 uur). In de Doopsgezinde kerk van Den Burg begint om 19 30 uur een kerst samenzang onder leiding van KTF. Deze duurt ongeveer een uur. De toegang is gratis. Ouders en kinderen van de Vrije School voeren het Paradijsspel op. Locatie is Artaban, de zaal van het Maartenhuis; aanvang 19.30 uur. Na afloop wordt een vrijwillige bijdra ge gevraagd In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een infor matiebijeenkomst van de Verenig ing voor Bedrijfsvoorlichting over de veranderingen in de regelgeving betreffende het gebruik van bestrij dingsmiddelen. In de kerkenkamer van De Waal begint om 20.00 uur een advents avond, waarbij de inwoners van het dorp gezamenlijk kerstliederen zin gen. Om 20.00 uur komt in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp de afdeling De Cocksdorp/Eierland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen/Vrouwen van nu bijeen voor een kerstviering. De afdeling Texel van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouw- enA/rouwen van nu hebben hun kerstviering in de kantine van de voormalige LTS; aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien 007, The world is not enough (aanvang 20.00 uur) en Mickey blue eyes (20.30 uur). Het koor Soli Deo Gloria geeft een kerstconcert in de Rooms Katho lieke kerk in De Cocksdorp, aanvang 20.00 uur; collecte aan de uitgang. In Cinema Texel draaien 007, The world is not enough (aanvang 20.00 uur) en Mickey blue eyes (20.30 uur). De aangekondigde extra commissie vergadering Welzijn over de inrich ting van sportpark Den Burg-Zuid komt te vervallen. In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13 45 uur). Kruimeltje (13.30 en 16 00 uur), 007, The world is not enough (16.00 en 20.00 uur) en Mickey blue eyes (20.30 uur). Leden van het kinderkoor Do-Mi- nootjes zingen tussen 16.45 en 17.15 uur kerstliedjes onder de kas tanjeboom op de Stenenplaats. In Artaban, de zaal van het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog, begint om 20.00 uur een opvoering van het Oberufer kerstspel Voor meer informatie tel 317282. Leden van het Koninklijk Texels Fanfarecorps begeleiden de kerstsa menzang in De Koog Deze vindt plaats bij de NH kerk en begint om 19 00 uur. In Klif 12 gaat tijdens een copieus kerstdiner de nieuwe show in première. Herhaling op 25, 29 en 30 december, en op 1 en 2 januari. Reserveren: tel. 319 633. De Texelse politie houdt van 10 00 tot 17.30 uur in Ons Genoegen het Oliebollen-zaalvoetbaltoernooi. De finale begint rond 17.10 uur. Leerlingen van het Koninklijk Texels Fanfarecorps spelen vanaf 16.15 uur kerstliedjes op de Groeneplaats. i. Cr De Schulpengat is nog steeds uit de vaart voor onderhoud De dienst wordt waargenomen door de Molengat, die een kleinere capaciteit heeft, waardoor de kans op wachttijden tijdens de drukkere perioden groter is voor voertuigen "Drukkere perioden" zijn op Texel maandag- en vrijdagochtend van 9 00 tot 13.00 uur en zondagmid dag van 16 00 tot 18.00 uur. In Den Helder zijn de eerste afvaarten op werkdagen druk voor vrachtautois en zijn de afvaarten op vrijdag tus sen 12.30 en 17.30 uur druk voor alle voertuigen. Zwemparadijs Calluna Na groot onderhoud WEER OPEN vanaf dinsdag 21 december van 14.00 - 22.00 uur 24 december van 14.00- 17.00 uur UJ.III..II1!: DF ZEESTER MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag, zondag en woensdag Sleepnetvistocht en naar de zeehonden 14.00 uur Tot ziens aan boord! Telefoon 3 I 35 45 of 06-51 52 81 74 Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie NU: nieuwe oud-Hollandse spellen! Hét adres voor: bruiloften en partijen heerlijk uiteten voor een aantrekkelijke prijs. Bakkenweg 16 - Den Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) jreenParks Sluftervallei Krimweg 104, De Cocksdorp, lel 316819 (A ui KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hét odres voor: feesten portijen recepties etc. Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) Zwaanstraat - Den Burg Aanvang: 22.00 uur Toegang 15,- 2e Kerstdag sensationele sexy - Christmas party tenten, (sla) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 11