FilfiÊnd Aftellen vol vertrouwen Liiiiriiv V ^x( Rotjesactie Agenda Pas op met vuurwerk Officiële I berichten Sfeerverlichting op de Groeneplaats TEXELSE C0URANT Informatierubriek van de Visitekaartjes al ingeleverd? Containers vroeg aan straat zetten Brommer op de rijbaan Gratis inleveren van grof vuil Beperk telefoneren in millenniumnacht Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis Inzameling kerstbomen Sluitingstijden horeca tijdens oud en nieuw Ruimtelijke ordening Verkeersbesluiten Nieuw nummer buitendienst Openingstijden rond nieuwjaar VRIJDAG 24 DECEMBER 1999 (advertentie) Wie burgemeester Geldorp afgelo pen zomer heeft herkend terwijl zij 'incognito' op Texel vakantie vierde, krijgt -zoals beloofd- een Juttertje. Helaas hebben met alle ontvangers van een visitekaartje gereageerd. Degenen die nog in bezit zijn van een 'geldig' kaartje kunnen dat alsnog inleveren. Bij het bureau bestuurs- ondersteuning, kamer 1.14 van het gemeentehuis, kunnen zij een fles Texelse kruidendrank afhalen. Volgende week vallen geen werk dagen uit, zodat de reinigingsdienst haar gebruikelijke route zal afwer ken. Wel gaat de vuilniswagen op 31 december vroeger dan normaal op pad, zodat alle medewerkers op tijd aan de oliebollen kunnen zitten. Wie er zeker van wil zijn dat de con tainer wordt geleegd, moet deze voor 07.30 uur aan de straat zet ten. Ook ditmaal is op Texel weer de actie "Lotje voor een rotje". Vuur werk dat met is afgegaan, kan op 1 januari worden inge|everd bij de jeugdbrandweer is van 11.00 tot 17.00 uur in de kazerne aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg. Voor elk rotje krijgt de jeugd een lot en maakt zo kans op diverse kleine en grote prijzen. Er kunnen zich nog prijssponsors melden, zij blijven evenals de winnaars in 2000 niet onvermeld! Informatie: tel. 362166. Iedere inwoner heeft onlangs een "verhuisbericht" in de bus gekre gen. De brommer is namelijk bin nen de bebouwde kom van het fietspad naar de rijbaan verhuisd. Het betreft een landelijke maatre gel die ook op Texel van toepassing is. In de Texelse Courant van vrij dag 17 december heeft de ge meente alle betreffende verkeerssituaties gepubliceerd. Naar verwachting is de maatregel gunstig voor de veiligheid in het verkeer, omdat brommers en fiet sers nu meer worden gescheiden. Het gemeentehuis en de buiten dienst van gemeentewerken zijn tussen kerst en nieuwjaar bijna alle dagen normaal geopend Omdat de feestdagen in het weekend zijn, vallen er geen werkdagen uit. In de laatste week van het jaar zal de bezetting niet optimaal zijn, maar we doen ons best om ieder een zo goed mogelijk van dienst te zijn. Afwijkende openingstijden: Oudejaarsdag (31 december) is de buitendienst vanaf 14.30 uur Het aftellen Is nu echt begonnen. Nog een week, dan is deze eeuw voorbij en breekt het jaar 2000 aan. Wat tevoren werd beschouwd als een magische gebeurtenis lijkt nu uit te draaien op een gewone jaar wisseling. Geen massale feesten, hooguit een extra glaasje cham pagne in een gezellige ambiance met familie en vrienden. Toch is er een reden om de eeuw wisseling met meer dan normale belangstelling tegemoet te zien: het millenniumprobleem Bij de ge meente is hard gewerkt om te zor gen dat alle apparatuur keurig blijft en het gemeentehuis vanaf 15.00 uur gesloten. Op 31 december is het wegens een landelijke millenniumtest niet mogelijk om rijbewijzen te laten maken. Maandag 3 januari 2000 is het gemeentehuis voor publiek geslo ten omdat we alle apparatuur nog eens goed willen testen. Het per soneel begint de nieuwe eeuw om 08.00 uur met een 'millennium- ontbijt'. De buitendienst werkt wel, maar is tot 10.00 uur gesloten en telefonisch niet bereikbaar. functioneren als de klok van '99' op '00' springt. We hebben er het vol ste vertrouwen in dat zich geen noe menswaardige problemen voor doen. Zelf vier ik oud en nieuw el ders op het eiland, maar ben in de millenniumnacht wel oproepbaar. We gaan er echter vanuit dat het noodscenario niet nodig is en dat we met de testen op zaterdag 1 en maandag 3 januari kunnen vol staan. U hoeft zich in elk geval geen zorgen te maken. Het laatste kwartaal was een hectisch slot van een enerverend jaar. Naast het gebruikelijke In januari 2000 is er geen raads vergadering, pas dinsdag 8 februari is het weer zo ver. Wel zijn er ver gaderingen van de raads commissies, aanvang 19.30 uur: ma. 17/1: commissie Bestuur Organisatie di. 18/1: commissie Ruimte, Wonen Economie; wo. 19/1: commissie Welzijn Onderwijs; do. 20/1: commissie Financiën, Werken en Milieu. vergaderwerk stonden o.a. een in teressant bezoek aan Georgië, mijn verhuizing naar Den Hoorn en de evaluatie van het zomerseizoen op het programma. We hebben gepro beerd deze nabespreking zo breed mogelijk op te zetten. Verkwikkend vond ik de discussies met de jeugd, in de disco en in de klas. De eva luatie krijgt deze winter een vervolg in commissie en raad. Nieuw voor mij was Ouwe Sunderklaas, dat ik als toeschou wer heb meebeleefd in Den Hoorn, De Cocksdorp en Den Burg. Mooi dat deze oude traditie nog spring- Vanaf 1 januari 2000 kunnen parti culieren één keer per maand op za terdag gratis grof vuil aanleveren bij vuiloverslagstation "De Hamster". Uitsluitend hiertoe is het overslag station iedere 2" zaterdag van de maand open van 9.00 en 12.00 uur. Bij eventuele feest- of gedenkdagen op deze dagen geldt de eerstvol gende zaterdag. De eerste open stelling is op zaterdag 8 januari De maatregel geldt voorlopig als proef voor één jaar. Daarna bekijkt de levend is en bij jong en oud tot de verbeelding spreekt. Al met al blik ik met een redelijk te vreden gevoel terug op 1999. Zo veel moeite het zoeken naar een ge schikte woning kostte, zo eenvou dig was het om mijn draai te vinden - op Texel. Ik heb veel nieuwe gezich ten leren kennen en denk met ple zier terug aan talrijke leuke contac ten. Hopelijk heeft u het ook zo er varen. In elk geval geldt nog steeds wat ik bij mijn intrede heb gesteld: mijn deur staat voor u open. Overbelasting van het telefoonnet werk is een "normaal" verschijnsel tijdens de jaarwisseling Tenslotte wil iedereen familie en vrienden geluk wensen voor het nieuwe jaar. Toch is het raadzaam om het telefoneren ditmaal tot een minimum te beper ken. Uitval van het telefoonnet kan namelijk leiden tot een slechte bereikbaarheid van de 112 centrale, waardoor ongewenste en zelfs levensbedreigende situaties ont staan. Uit voorzorg is op Texel een aantal noodmeldpunten ingesteld. Voor alle duidelijkheid: waarschijn lijk krijgen we een normale jaarwis seling zonder grote problemen. Dat is in elk geval de conclusie van een onderzoekscommissie die door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties is ingesteld. Niettemin hebben alle gemeenten in Nederland zich extra voorbereid op de komende millenniumnacht en de daarop volgende periode. Hoewel men de kans gering acht. wordt toch rekening gehouden met een stroomuitval. Hiertoe is in iedere gemeente of de openstelling wordt voortgezet. Er mag gratis maximaal 1 m3 of 250 kg per keer worden aangeleverd. Daarboven geldt een tarief van ƒ242,-per 1000 kg Onder grof vuil wordt verstaan: verhuisbaar, brand baar afval uit de woning dat niet in de miriicontainer past (bijvoorbeeld oude meubels, matrassen, vloerbe dekking) en tuinafval en takken. gemeente een scenario geschreven dat de volgende uitgangspunten hanteert: normale jaarwisseling met extra aspecten ten aanzien van de festi viteiten; mogelijke stroomuitval van maximaal 8 uur; uitval gsm- en semafoonnetwerk na 1,5 uur; mo gelijke uitval telefoonnet door over belasting, met als gevolg slechte bereikbaarheid van de 112 centrale. Noodmeldpunten Om onder alle omstandigheden de hulpverleningsdiensten te kunnen alarmeren, zijn op Texel noodmeld punten ingesteld. Deze zijn voorzien van een mobiele en/of nationale noodnetverbinding waarmee con tact kan worden gelegd met de 112 centrale in Alkmaar. Deze meldpunten dienen echter uitsluitend en alleen gebruikt te worden voor de aanvraag van spoedeisende hulp. Deze meld punten worden pas operationeel indien duidelijk is dat: de stroom is uitgevallen; de 112 centrale onbereikbaar is geworden. Op Texel zijn, in een dergelijke si tuatie, de volgende noodmeld punten beschikbaar: politiebureau Keesomlaan in Den Burg; politiebureau Brink in De Koog; fam Hoogerheide, bedrijfs woning gemeentewerken/ brand weer, Reijer Keijserstraat 5 in Den Burg; ambulancedienst Texel in Den Burg; familie Witte, Hogereind 31 De Waal; familie Van de Worp, Kei- delplein 10, De Cocksdorp; hotel Opdiek, Diek in Den Hoorn; familie Eelman, Ankerstraat 16 in Ooster end; familie Boshuis, Kerkesteeg 2, Oudeschild. Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12 30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende za ken efficiënt en adequaat kunnen afhandelen. De traditionele inzameling van kerstbomen vindt plaats op woens dag 5 januari a s. van 13.30 tot 16.00 uur. De inzamelplaatsen wor den volgende week in deze krant bekendgemaakt. Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Texel geldt in de nacht van 31 de cember op 1 januari een alge hele ontheffing van de sluitings tijden voor horecabedrijven. Op basis van onderlinge interne af spraken tussen de horeca zijn de horecabedrijven op 31 de cember tussen 18.00 en 24.00 uur gesloten. Rond de jaarwisseling gebeuren nog steeds veel ongevallen met vuurwerk. Gemiddeld moeten de Nederlandse ziekenhuizen 1.200 slachtoffers behandelen. Het groot ste deel van deze ongevallen vindt plaats op 1 januari. Volgende week is op Texel weer vuurwerk verkrijg baar Hier alvast een aantal regels en tips. De regels voor het gebruik van vuurwerk: Koop het vuurwerk bij een erkend verkoopadres Ga er direct mee naar huis en berg het op Afsteken is alleen toegestaan op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur Gebruik vuurwerk alleen op een vei lige manier, dus: Lees de Nederlandse gebruiks aanwijzing, zit die er niet op... blijf er dan vanaf Zet vuurpijlen in een fles Zet of leg het andere vuurwerk goed neer; gooi het met van je af Gebruik een aansteeklont Houdt een afstand van circa 6 meter in acht Denk aan anderen... (ouderen, kin deren en dieren) Experimenteer nooit met vuurwerk Steek weigeraars met opnieuw aan Gaat het alsnog mis... water, wa ter en water! Verleende bouwvergunningen P. Hopman voor het plaatsen v.e serre aan Ongeren 7 te Den Burg (verzonden 17 december 1999) A Koslowski voor het vergroten v e zomerhuis a/h Gerritslanderdi|k|e 100 te Den Burg (verzonden 17 december 1999); Stichting Dorpsherstel Texel voor het restaureren v.e schapenboet a/h Mol- werk 11 te Den Hoorn (verzonden 17 december 1999), Stichting Dorpsherstel Texel voor het res taureren v.e schapenboet a/h Oude Wegje 4 te Den Hoorn (verzonden 17 december 1999). C Bonne voor het vergroten ve woning a/d Hallerweg 30 te Den Burg (verzonden 17 december 1999), De Waddenparel BV voor het plaatsen van dakkapellen a/d Bosranflweg 322 te De Koog (verzonden 17 december 1999), E vd Linde voor het plaatsen ve berging a/d Kikkertstraat 3 te De Cocksdorp (verzonden 20 december 1999) Verleende sloopvergunningen G J de Wit - Agro Texel voor het slopen v.e. stalling a/d Stuifweg 20 te Oosterend (verzonden 17 december 1999), H C Brinkman voor het slopen v.e. recreatiewoning a/d Pelikaanweg 39 te De Koog (verzonden 17 december 1999) Goedgekeurde melding bouwvoornemen J Wervers voor het plaatsen v.e prieel a/d Oorsprongweg 55 te De Cocksdorp (verzonden 17 de cember 1999). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagte kening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bo vengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, ka mer 2.12 van het gemeentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen Th. Hillebrand voor het vergroten v.e schuur a/h Burgerdijkje 6 te Den Burg (ontvangen 15 decem ber 1999); A.A. Blom voor het plaatsen ve bedrijfswoning met loods a/d Stoompoort te Oude schild (ontvangen 15 december 1999), C van Heerwaarden voor het vergroten v.e. restaurant a/d Klif 23 te Den Hoorn (ontvangen 16 december 1999); Fam Roemers voor het vervangen van twee opstallen door een garage/berging a/d Californieweg 313 te De Koog (ontvangen 16 december 1999), Taxi 312000 voor het verbouwen ve bedrijfsgebouw tot taxicentrale a/d Spinbaan 13 te Den Burg (ontvangen 20 december 1999), K Nierhoff voor het vergroten v.e. zomerhuis a/d Bos- randweg 227 (nr. 20) te De Koog (ontvangen 20 december 1999); R v.d Veen voor het veranderen ve. winkel en woonruimte a/d Dorpsstraat 146-150 te De Koog (ontvangen 20 december 1999); C V. Visverwerking voor het plaatsen v.e bedrijfswoning met loods a/d Stoompoort te Oudeschild (ontvangen 21 december 1999) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend en/of de melding positief is terug gemeld Verleende bouwvergunningen en goedgekeurde meldingen bouw voornemen worden gepubliceerd. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 30, lid 1sub c van de voorschriften van het bestemmingsplan "Den Burg- Zuid" medewerking te verlenen aan de bouwplannen van NUON International/Duurzame Energie voor het plaatsen v.e zonne-energiemast a/d Emmalaan 50 te Den Burg, NUON International/Duurzame Energie voor het plaatsen v.e. zonne-energiemast a/d Haffelderweg 40 te Den Burg Tevens zijn zij voornemens om met toepassing van artikel 3, lid 6, sub a voor de voorschriften van het bestemmingsplan "Oosterend noord-oost" mede werking te verlenen aan een bouwplan van: Wesselman M Brouwer voor het vergroten v e woning a/h Robbepad 9 te Oosterend De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 27 december 1999 gedurende veertien dagèn ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen om wonenden eventuele bedenkingen tegen het voornemen schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (en artikel 50, lid 5 van de Woningwet) medewerking te verlenen aan de bouwplannen van: R. en J Wilner voor het bouwen v e garage/berging mei praktijkruimte a/d Herenstraat 15 te Den Hoorn, Jan Koorn Projektbouw bv voor het bouwen van acht woningen a/d Molenstraat/Keesomlaan te Den Burg De bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplan nen. Ter plaatse zijn voorbereidmgsbesluiten van kracht. De plannen zi/n over eenkomstig de in voorbereiding zijnde bestemmingsplannen. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 27 december 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis. Eventuele bedenkingen tegen de bovenbedoelde bouwplannen kunnen ge durende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders van Texel zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verle nen aan een bouwplan van: de heer H M Bakker voor het vergroten ve woning a/h Paetwerck 45 te Den Burg De bouwtekening ligt vanaf 27 december 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op kamer o. 12, van de sector ruimte en wonen, van het gemeentehuis Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde voornemen kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het col lege van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Burgemeester en wethouders hebben de volgende verkeersbesluiten genomen: - het instellen van een algemene invalidenparkeerplaats voor Wagemakerstraat 10; - het afsluiten voor alle verkeer van het Lage Wegie op 1 januari 2000 van 19 30- 21.30 uur wegens het afsteken van vuurwerk. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschriiving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gron den van het bezwaar; zo mogeli|k een afschrift van het bestreden besluit. Parkeerontheffingen 2000 Denkt u om het aanvragen van uw nieuwe parkeerontheffing? Informatie Grondzaken, tel 362276. De buitendienst van gemeente werken heeft sinds half decem ber een nieuw telefoonnummer: 362111. Het oude nummer (312510) is buiten gebruik ge steld.* Zoals u wellicht al heeft gezien, heeft de traditionele kerstboom voor het gemeentehuis plaats gemaakt voor een sfeervolle ver lichting van de omgeving. Samen met de ondernemers van de Groeneplaats zijn lampjes aan geschaft voor de bomen rond het plein, zodat het publiek 's avonds kan flaneren in een "zee van lichtjes" Bovendien zijn de ramen van het gemeentehuis getooid met verlichte kerst versieringen Wij zijn blij met deze positieve uitstraling! Prettige kerstdagen en een voorspoedig 2000! De burgemeester, C.J. Geldorp-Pantekoek. Worden deze regels met nageleefd, dan kan dit veel geld gaan kosten: Bezit van verboden vuurwerk (strijkers): tussen 170,- en 280,- Afsteken van vuurwerk buiten de toegestane tijd (10.00-02.00): 110,— Minderjarigen (12 t/m 17 jaar) kan een taakstraf worden opgelegd, variërend van 2 tot 8 uren werken op een plek in de buurt Dus... verknal voor jezelf en voor anderen met het (vuurwerk)plezier.

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 16