Ezels, kunst en het NIOZ De Jong probeert flexibel te denken ITERS Texel test Vivid verder ais Nilsson Texels hoorspel op locale zender TEXELSECOURANT Funshoppen in nieuw warenhuis Texel-art in grote verscheidenheid „Into-borden maken Texel niet fraaier" 1}1 Kerkdiensten Sluitingsuur Geslaagden van hondensportclub Deuce Medische zorg Lotje voor Rotje gaat toch door Eilandcompetitie volleybal Oudheidkamer Veel respons op Sinterklaaspuzzel Het comfort van veiligheid. Texelse Auto Centrale VRIJDAG 24 DECEMBER 1999 De materialen voor ditkitscherig kastje' scharrelde Miep de Jong bij elkaar. (foto Joop Roitvntts) Ze wil met nadruk geen kunstena res worden genoemd. 'Dat is zo'n groot woord. Het wordt te pas en te onpas gebruikt.' Maar dat ze talent heeft en dat op een veelzij dige manier weet te gebruiken, staat buiten kijf. Miep de Jong ex poseert tot en met 8 januari eigen werk in ontmoetingscentrum Burgwal 37. De 55-jange De Jong, die zich in 1977 op 't Horntje vestigde en tegenwoor dig in Den Burg woont, is nog niet zo lang bezig haar creativiteit vorm te geven. Onlangs voltooide ze in Alkmaar de Crejat, een tweejarige opleiding voor creatieve handvaar digheid en vormgeving Het grootste deel van de kunstwerken die ze in Burgwal 37 tentoonstelt, heeft ze gemaakt in opdracht van school. Gevolg is dat er een bonte verschei denheid aan werk is te zien. Dat geldt ook voor het materiaal. De Jong ge bruikte zowel hout, als textiel, metaal, papieren 'kosteloos' materiaal, spul len die anders weggegooid zouden worden. Ondanks de verscheidenheid vallen enkele werken bijzonder op. Eén er van is een boomachtig voorwerp, gemaakt van aan elkaar gesoldeerde metalen draden, die aan de uiteinden zijn voorzien van driehoekjes, ge maakt van reflectormatenaal. De drie hoek is een terugkerend element in haar werk en staat voor gelijkheid. Toen ik eraan begon, wist ik met wat het zou worden. Het is een fantasie figuur, maar anderen zien er een boom in. Dat gebeurt vaak. Dat ik ergens aan begin en dat het gaande weg, terwijl ik het maak, nog een paar keer verandert. Ik heb ook geleerd om de opdracht vast te houden, maar de oplossing los te laten. Je moet flexibel kunnen denken. Als het dan uiteindelijk toch lukt, hoewel op een andere manier dan tevoren bedacht, dan geeft dat een heel tevreden ge voel.' Ze heeft het boomachtige fantasie figuur al vaak kunnen verkopen. Maar voorlopig acht ze zichzelf daar niet toe in staat. 'Het is nog teveel iets van mezelf om er afstand van te kunnen doen', zegt ze ontroerd. Maar dat kan over een halfjaar wel heel anders zijn. Ik heb wel eens iets gemaakt, waarvan ik dacht: dat verkoop ik nooit. Maar uiteindelijk heb ik het weggeven aan iemand die er heel blij mee was. Daar was ik dan zelf ook gelukkig mee.' Opmerkelijk is ook een kastje, waarin een beeldje van Maria staat. 'De op dracht was om iets van hout te ma ken met bewegende deuren. Want het is ook gewoon een technische opleiding Ik wist meteen dat het een heel kitscherig kastje moest worden Ik ben zelf van vrij strenge protes tantse huize en daar hadden we zo iets niet. Maar mooi vind ik het wel.' De spullen die ze gebruikte, heeft ze bijna letterlijk bij elkaar gescharreld. 'De pootjes zijn gemaakt uit één ta felpoot. die ik van mijn buurman Dirk Westerlaken had gekregen. Hij draaide hout.' Het kastje maakte ze eerst van karton. Het werd groter dan gedacht, aangezien de poten nogal groot waren en anders de verhoudin gen zoek zouden zijn. Bij de houthan del van Van der Vis liet ze vervolgens hout op maat zagen, waarna bleek dat het kastje eigenlijk te groot was geworden voor het Maria-fïguurtje. Dat loste ze vervolgens op door het beeldje op een voetstuk te zetten en dat te versieren met goudkleuriqe stof en het kastje een poortje te ge ven, waardoor het minder hoog lijkt. Ansichtkaarten die ze van vriendin nen kreeg en houtsnijwerkjes die ze bij de kringloopwinkel vond, comple teren het geheel. 'Ook een goed voor beeld van creatief proberen om te gaan met het probleem dat je hebt. Leuk vind ik ook dat er daardoor een heel verhaal zit achter iets dat je ge maakt hebt.' Moeilijk was ooit de opdracht om de symboliek van het paard van Troje te verbeelden. De uitkomst is allerminst voor de hand liggend een fraai hek werk, waarin twee metalen plaatjes „Uitgedaagd door paparazzi-politicus In de laatste weken van 1997 werd al voorzichtig vooruit gelopen op de gemeenteraadsverkiezingen van het volgend voorjaar. Niet alleen lan ceerde Pieter de Groot namens D66 het ambitieuze plan voor een com pleet nieuw multifunctioneel sport complex Den Burg-Zuid', ook de Multifunctionele Ezelvereniging Texel Interactief (MET i.aover woog 'in 1998 deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen E96 wil graag <een frisse wind laten waaien in de raad De partij meldde zich op het laatste moment aan zelfs zo snel dat nog niet alle leden hun mening over deze stap hadden kunnen geven Daarvoor werd een extra vergadering uitgeroepen in het voorjaar van 1998. 'Van de 800 le den wonen er 500 a 600 op Texel. Als zij ook hun familie en vrienden over de streep trekken, zijn we al gauw goed voor drie zetels', sprak het optimistische bestuur De Texelse Courant wi|dt een aflevering van de rubriek 'Van alle kanten' aan het initiatief, waaruit blijkt dat een politiek actieve ezelvereniging met bijzonder gemengde gevoelend wordt ontvangen. De meeste men sen zijn er wel van overtuigd dat politiek 'mets met humor heeft te maken', zoals Cor van Heer waarden van Klif 12 het uitdrukt. Cor Dros, mede-oprichter van Texels Belang oordeelt. 'Ik zie het niet zo zitten Trouwens, er is humor zat in de raad. Maar ze moeten het zelf weten, iedereen is vrij om zich kandidaat te stellen.De kandidatuur van de Ezelvereniging werd - op aandrang van de leden - nog ruim voor de verkiezingen ingetrokken. Verder vond in december 1997 in art-gallery IHet Posthuys in De Koog een bijzonder Texels getinte vernis sage plaats. Tentoongesteld werden werken van tien Texelse kunste naars en tijdens de opening werd door zes Texelse dichters uit eigen werk voorgedragen. 'Natuurlijk liep de kwaliteit van het gebodene uit een. maar het gemiddelde peil dat dit gelegenheidsfront van Texelse kunstenaars etaleerde, was boven verwachting en verrassend )Een poéziemiddag als deze is voor her haling vatbaar Het Posthuys is voor zo'n middag met veel publiek ongeschikt. Wel werd tijdens dit samenzijn van 'drommen dringende mensen die zich kwetterend, wijn- drinkend en kussend van het ene sociale contact in het andere stort ten'. een voorschot genomen op wat later 'Kunst in Zee' zou gaan heten. Goed nieuws over andere Texelse kunstenaars was er ook: de single 'Elastic Baby' van 'de Texelse forma tie Nilsson (voorheen Vivid) is als Megahit de laatste twee weken van het jaar in elk programma van Radio 3 te horen. En om een einde te maken aan de geruchten, verklaarde Jan de GROOTHANDEL VOOR BOUW EN INDUSTRIE Leeuw, directeur van het NIOZ, dat er 'geen reden voor ongerustheid' was. Hij zei dat 'in reactie op berich ten dat het Texels onderzoeks instituut opnieuw met een structu reel gat van twee miljoen gulden zou kampen. „Zoals ieder instituut moeten we keuzes maken, omdat het geld met tot in de hemel groeit. Op het moment wordt gewerkt aan de begroting voor 1998. Daarbij hebben we niet met meer of minder problemen te maken dan gewoon lijk. Normale problemen, die ons niet voor onaangename keuzes stellen", aldus De Leeuw hangen, waarin gebroken scherven zijn bevestigd. 'Dat is het venijn. De rest ziet er heel glad uit en daarom verwacht je dat niet', verklaart De Jong, verwijzend naar de dodelijke soldaten die volgens het verhaal van de Griekse schrijver Homerus bij ver rassing uit het houten paard kwamen dat de inwoners van Troje binnen de stadspoorten hadden gehaald. Sinds ze haar opleiding heeft afge rond, is De Jong zich wat meer gaan specialiseren. Mede omdat het fysiek minder zwaar is dan hout of klei, heeft ze ervoor gekozen zich te richten op het bewerken van papier. Een paar schalen van geschept en geschilderd papier, nauwelijks te onderscheiden van aardewerk, zijn het resultaat. 'Ik zie wel hoe het verder gaat. Kleuren en vormgeving zijn volgens de cursusleiding mijn sterke punten. Op hun aanraden ben ik een cursus schilderen begonnen.' Wie eén van de tentoongestelde wer ken zou willen kopen, kan contact opnemen met De Jong, tel. 310591 In het nieuwe blad van de Historische Vereniging schrijft Cor Reij met alléén een kort artikel over de wijziging van het sluitingsuur in 1788, maar ook over armen, weduwen en wezen op het Texel van de late achttiende eeuw. Ook geeft hij informatie over de geschiedenis van het Eierlandsche Huis. Verder beschrijft Jan Bremer een stranding uit 1770 en mijmert Jan van der Pijl over het gebruik van het achtervoegsel 'weg' in straatnamen. 'Jammer dat men bij de naamgeving niet alerter is geweest. Als onze toe komstige Texelaars in oude geschrif ten lezen, worden ze door de huidige naamgeving mijns inziens onnodig op het verkeerde been gezet.' Op de grens van oud en nieuw blikt het blad met deze en dergelijke ver halen verder terug dan de afgelopen honderd jaar en richt zich voorname lijk op de periode tussen 1730 en 1800. Het kost 7,50 en is te verkrij gen bij de Texelse boekhandels. Vrijdag 24 tot en met zondag 25 december 1999 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: vrij 22.30 u. gezamen lijke dienst met Geref in NH kerk. ds M. Roepers en ds J ter Haar, mmv KTF zat 9 30 u ds J. ter Haar: zon. 9.30 u. morgengebed; lekendienst. De Waal: vrij. 21 00 u. ds. J.R.A. Vlasblom, mmv The Singers of the Lord; zat. geen dienst; zon, dienst in Den Hoorn De Koog: vrij. geen dienst; zat. 9 30 u ds. J.R.A Vlasblom, zon. dienst in Den Hoorn Den Hoorn: vrij. geen dienst; zat. 11.00 u. ds J.R.A. Vlasblom, mmv DEK Oosterend: vrij. 23 00 u. SOW- dienst, ds. E.J. Vledder, mmv. Soli Deo Gloria; zat 9.30 u. ds. E.J Vledder; zon dienst in De Cocksdorp. Oudeschild: vrij. 23.00 u ds. J. Vonk; zat geen dienst; zon. dienst in De Cocksdorp De Cocksdorp: vrij. 22 30 u dhr B Guiljam, mmv. Tex. Chr. Mannenkoorzat. 11 00 u ds. E.J. Vledder. mmv kopergroep uit Oosterend en de catechisanten; zon. 11.00 u. Waddendienst, ds. E.J Vledder GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: vrij 22.30 u. gezamen lijke dienst in NH-kerk, ds. M.G.J Roepers en ds. J. ter Haar, mmv. KTF; zat. 10.00 u. ds. H.D van Zessen, mmv Magda Halsema (solo), uitz via Radio Texel en De Lichtboei; 16.00 u gezamenlijk kinderkerstfeest in NH kerk; zon. 10.00 u. ds M.G.J. Roepers Oosterend: vrij. 23.00 u. SOW- kerstnachtdienst in NH kerk, ds. E.J. Vledder, mmv. Soli Deo Glo ria, zat 9.30 u. ds. J. Vonk, gezins- dienst; zon ds. J Vonk, doop- dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend- zat 10 00 u. lees- dienst; zon. 10 00 en 16 00 u. lees- dienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: vrij. 22.00 u. ds. G Sipkema, kerstnacht dienst; zat. 1000 u ds. G- Sipkema. zon. 10.00 u. ds G. Sipkema; uitz. via Radio Texel en De Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: vrij. 23.00 u The Gospeltram, uitz. via Radio Texel en De Lichtboei; 24 00 u. kinder koor, herdertjesmis; zat 11.00 u. dames- en herenkoor Den Burg en dameskoor Oosterend; zon 11.00 u The Gospeltram De Koog: zat. 9.30 u Oosterend: vrij. 21.00 u. Oudeschild: zon. 9 30 u De Cocksdorp: vrij 21.30 u. koor De Cocksdorp en Oudeschild. Gollards: vrij. 16.00 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg Open bare lezing, 10.30 u zon. Het koninkrijk Gods is nabij; Wachttorenstudie, 11.20 u Voordelen die het liefhebben van Gods Woord met zich meebrengt. Dirk Hoogenbosch en Henri Hamaker, lid van hondensport vereniging DOS, hebben zondag tij dens een beoordelingsdag voor pak- werkers in Enkhuizen de C-kwalificatie behaald Het examen was georganiseerd door de Neder landse Bond voor Gebruikshonden- sportverenigingen. Elke pakwerker moest met twee honden van de eigen vereniging zijn kunnen laten zien. De beoordeling was in handen van Gerard List, keurmeester van de Commissie Werkhonden van de Raad van Beheer. Hij werd bijgestaan door examenleider Ron van Hal, zelf een topper in het pakwerk. Naast Hoogenbosch en Hamaker zou ook Jan Willem Vlaming zich hebben onderworpen aan het examen We gens een blessure die hij opliep bij een verkeersongeval moest de Texelaar echter afzeggen. Op zondag 2 januari organiseert tennisvereniging Deuce haar traditio nele nieuwjaarstoernooi. Alle, maar met name de nieuwe leden zijn van harte welkom, om zo sportief kennis te maken met de club en haar leden. De animo voor dit toernooi is altijd groot, zodat tijdige opgave gewenst is. Tot 29 december hangt er een inte kenlijst in de hal van de kantine en is opgave telefonisch mogelijk via tel. 31 46 57 of 31 55 77. Na afloop van het toernooi, dat om 13.00 uur begint en om circa 16.30 uur eindigt, wordt in de kantine de nieuwjaarsreceptie gehouden, waarop alle leden en hun partners welkom zijn. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u. Dokter K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg, telefoon 312039. Aanvragen visites s v p. vóór 10 30 uur. Spreekuur op zater dag en zondag van 11 30 tot 12.00 uur en van 16 00 tot 16.30 uur, zon der afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld 313086,314727;314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T M Niehoff en A H Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, s avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel 314152. Spreekuur elke werkdag van 9 00-10 00 u. - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 313241 Spreekuur elke werkdag van 8 30-9.30 u Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241Geopend elke werkdag tus sen 13 00-14 00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werk dag van 08 30-17 00 uur, tel. 0223- 650123. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17 00 u. Telefoon: tijdens kantooruren 072-5498360; buiten kantooruren 072-5122222. Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 072-5498360 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg. Alleen in spoed gevallen, tel. 312527 4 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen- bel tij dens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) 4 Toeristenpastoraat: Bram Guil jam, tel. 318581, 317224. 4 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood; tel. 316270. 4 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. 4 Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum, voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel. 312069. Tandtechniek R Van Oosten (voor kunstgebitten en reparaties), tel 310605. 4 Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10 00- 13 00 en 15.00-17.00 u., zondag 11.00-12.00 en 16 00-17 00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. De opname van het hoorspel in beeld. De teksten werden ingesproken door Joop Rommets sr., Nisheeta Barnard, Pip Barnard, Janien de Bruijn, Marleen van lersel en Joop Rommets jr. (niet op de foto). Op de achtergrond geluidstechnicus Willem van Leersum. De actie 'n Lotje voor 'n Rotje gaat toch door. Eerst waren niet genoeg vrijwilligers bereid op nieuwjaarsdag de rotjes in te nemen en loten uit te delen, en zag de gemeente af van de actie. Het is nu toch gelukt om men sen van de gewone brandweer en de jeugdbrandweer te werven, die hun vrije dag ervoor willen opofferen. De Texelse jeugd - die eerder op school door Henk Veldhuizen is voor gelicht over het veilig afsteken van vuurwerk - krijgt op 1 januari voor ieder onontploft rotje of vuurpijl een lot, waarmee zij kans maakt op mooie prijzen. Een discman en cd-bonnen zijn al door sponsoren beschikbaar- gesteld. Ondernemers die prijzen willen aanbieden, wordt verzocht contact op te nemen met de sector Bestuursondersteuning van het ge meentehuis, tel. 36 21 21In de krant van dinsdag volgen meer bijzonder heden over de actie. Er wordt komende week niet gevolleybald in het kader van de Eilandcompetitie. De tweede helft van de competitie gaat half januari van start. Uitslagen dinsdag 21 december: Tatenhove 2-PrePress Center 0-3, LenR-Fitt 1 - 2; Zandpank-Slagerij Beverdam 0-3; EcoMare- Nioz 1-2; Rabo-Euroase 3-0; DGM-Cocky's Kapsalon 0-3, Kees de Waal-Zeilmakerij 1-2, Sportshop Texel-Keurslager Dros 2-1De Krim- Bar Sportief 0-3; Smash '68-De Rival 1-2; B&B/ vd Vis+den Boer-Jozefschool 1-2; Sal Martine/ De Oorzaak-Wiersma Meub. 3-0. Timmers Bakkerij-Nokanto 1-2, Cinema Texel-Haar- studio 0-3; Klif 12-Gimsel 2-1; Westerlaken- Durper Drup 1-2, Question-Slageri| lepe de Boer 2-1. Zo'n tien jaar geleden werd er al eens over gesproken. Morgen, eer ste kerstdag, is het eindelijk zover: Radio Texel zendt een hoorspel uit. Het is een echt Texels product, be dacht en geschreven door Pip Barnard, uitgevoerd door 'Texelse' stemmen en opgenomen en ge monteerd in de studio in de Molen straat. 'Zonder mannen' maakt deel uit van het speciale kerst programma van Cabaret café, dat om 13.00 uur begint en ongeveer twee uur duurt. 'Het maken van een Texels hoorspel is een oud plan. We hadden het er al over bij de oprichting van Radio Texel. Maar het is er nooit van geko men. We wisten niet of het technisch mogelijk was en bovendien moet je er iedereen warm voor maken', weet Pip Barnard. Hij was in de begin dagen bij de locale zender betrokken, vervolgens vele jaren niet, maar sinds een half jaar maakt hij samen met Janien de Bruijn maandelijks een pro gramma van een uur, 'Cabaret cafe'. Voor de kerst wilde het duo een spe ciale aflevering verzorgen, die boven dien wat langer zou duren dan an ders. En omdat Barnard de oude plannen nooit was vergeten en zelfs ideeën had voor een wekelijkse serie hoorspelen, leek het juiste moment nu aangebroken. Hij bewerkte een eenakter die hij destijds voor theater Klif 12 had geschreven en nog op de plank lag, maakte technicus Willem van Leersum enthousiast voor het project en zocht in zijn kennissen kring naar mensen die hun stem wil den 'uitlenen'. Woensdagavond werd 'Zonder man nen' opgenomen. Tot tevredenheid van Barnard zelf, die verrast was door het goede resultaat. 'Er moesten nogal wat technische problemen worden opgelost. Zo heeft het meng paneel dat normaal in de studio wordt gebruikt maar vier ingangen voor microfoons, terwijl in het stuk zes personages voorkomen. Die kun je wel samen laten doen met een micro foon, maar dat werkt niet goed. We hebben het opgelost door een los mengpaneel te gebruiken, dat wel eens op locatie wordt gebruikt. Een simpele oplossing, maar je moet het wel allemaal bedenken. We wisten eigenlijk niet eens of er wel voldoende snoeren in de studio waren. Dat bleek even zoeken, maar we hebben ze toch gevonden De uitwerking van het hoorspel is nog vrij eenvoudig. Het betreft een stuk waarin voornamelijk wordt gesproken en waarin weinig speciale geluiden zijn te horen. Dat dat in de toekomst anders wordt, sluit Barnard niet uit 'Dit was een proef. We weten nu dat het kan. Straks zien we wel verder. Uiteindelijk wil ik een serie hoorspe len brengen, die wekelijks wordt uit gezonden.' Bamard denkt daarbij aan hét bewerken van verhalen van Huib Femjn, wiens gedichten hij ge bruikt in zijn 'Cabaret café', maar die ook een paar jeugdromans heeft ge schreven. De opname vond plaats in de studio van Radio Texel, die onlangs geheel werd vernieuwd door medewerkers van het bedrijf Helios uit Haarlem. De apparatuur ging in de revisie en bo vendien kwam er een nieuwe meng- tafel, waarop de technici de afgelo pen week wegwijs werden gemaakt. De mengtafel is een ware aanwinst. In de taal van de leek komt het erop neer dat het apparaat meer schuiven heeft en dat iedere schuif weer meer mogelijkheden biedt. Zo is het nu mogelijk geworden om een pro gramma op te nemen en tegelijkertijd een (ander) programma uit te zenden. Vanwege de feestdagen zijn de openingstijden van de Oudheid kamer in Den Burg gewijzigd. Het his torische gebouw aan de Stenen plaats is van 27 tot en met 31 december geopend van 13 00 tot 16.30 uur. Van 3 tot en met 7 |anuari is de Oudheidkamer op dezelfde tij den toegankelijk. In de tussenlig gende dagen is de expositie geslo ten (Advertentie) De Sinterklaas-prijspuzzel in de Texelse Courant mag zich in een grote belangstelling verheugen. Bij uitgeverij Langeveld de Rooij kwamen liefst 513 inzen dingen binnen. Een resultaat dat mede is te danken aan adverteer ders en sponsors. De winnaars worden elders in deze krant be kend gemaakt. Hi| is binnen. De vernieuwde Volkswagen Polo. Kom snel bij ons longs voor een proefrit en ontdek zelf het comfort van veiligheid. Schildeiend 56 - 1 791 BH OEN BURG Hexeil - Tel 0222 31 21 C

Texelsche Courant | 1999 | | pagina 2