Jubilerende plattelandsvrouwen willen stoffig imago afschudden TEXELSE^? COURANT Agenda Proefles t'ai-chi Wat ik zeggen wou... Traditionele folk in Question Plaza Grondaankoop Golfbaan Graancirkels Vogelwerkgroep Tulpengroet Texel voor Canada Wat ik zeggen wou. Toneelimprovisatie Bedrijvigftetó Open huis Bethel Winterbeestjes Fusie logopedisten Meditatiecursus 't Amateurtje Bermongevallen Even een pak SNERT halen in 22 DINSDAG 11 JANUARI 2000 De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen bestaat deze maand veertig jaar. Re den voor een groots opgezet feest, dat vrijdag in theater De Kiekendief wordt gevierd. Aan de vooravond van de feestelijk heden kwam het voltallige bestuur - Reini Dijkshoorn, Fré Brinks, Tineke Reuvers, Rietje ten Brug en Marie van Heer waarden - bijeen om zich te bezinnen op de toekomst. Dat is nodig ook: de vereniging vergrijst en kan wel wat fris en jong bloed gebruiken. 'De jongeren hebben het druk met hun baan, sport en kinderen. En ze voelen zich misschien niet tot ons aan getrokken door het wat stoffige imago', zeggen de dames. Ze ventiger Herma Wirtz - 38 jaar lid - was erbij gehaald om terug te blikken. eigen boezem: 'We hadden deze ont wikkeling Kunnen zien aankomen en erop in moeten spelen. Dat hebben we verzuimd.' Alle dames zijn het er over eens dat het wat stoffige imago van de plattelandsvrouwen opgevij zeld moet worden om jongeren aan te trekken. 'Zolang de gemiddelde leeftijd zo hoog blijft, haken jonge vrouwen vroegtijdig af, "Wat moeten we hier tussen die oudjes", denken ze dan', aldus voorzitter Reini Dijks hoorn. Het bestuur denkt dat de ver eniging de jonge vrouw in deze jach tige tijd ontspanning kan bieden en de mogelijkheid om nieuwe mensen te leren kennen, praktische en leuke dingen te leren en maatschappelijk invloed uit te oefenen via de Over koepeling van Texelse Vrouwenorga nisaties, die onder meer gespreks partner is van de gemeente en de Woningstichting. 'We hebben ervoor gezorgd dat tafeltje-dekje er kwam en de aanrechten in nieuwbouw woningen op de juiste hoogte werden gebouwd. We proberen nu de bezoek tijden van het Gemini aan te passen voor eilandbewoners en hebben de Teso verzocht om een lift in de nieuwe veerboot.' Om de interesses van jonge vrouwen te inventariseren zal het jongerennetwerk van de landelijke bond worden geraadpleegd. Een wervingscommissie zal vervolgens via een persoonlijke benadering proberen nieuwe leden aan te brengen. Het bestuur overweegt verder de oprich ting van een speciale 'meidengroep' en verkorting van de cursussen om aan het moderne tijdgebrek tegemoet te komen. Op landelijk niveau wordt nagedacht over een naamsverande ring. Moderne meiden zullen de term plattelandsvrouwen met snel associë ren met een dynamische club. Het aantal leden mag dan gestaag afnemen, over hun betrokkenheid valt ondanks hun relatief hoge leeftijd niets te klagen. Er zijn nauwelijks sla pende leden, des te meer fanatieke. De opkomst tijdens bijeenkomsten ligt rond de 70 procent, een partici patie waar menige vereniging met jaloerse blikken naar zal kijken. Ver grijzing of niet, de afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen zal vrijdag in De Kiekendief ongetwij feld een bruisend jubileumfeest ten beste geven. 'Er is een bond die vrouwen bindt, in dorpen en in steden Waar ye als vrouw jezelf vindt, waar ye elkaar ontmoet, en waar je leert dat je zelf beslist, in wat je denkt en doet. Dit eerste couplet van het bondslied geeft goed aan waarom de platte landsvrouwen zich indertijd verenig den. Er spreekt een duidelijke missie uit: de emancipatie van de vrouw. Door zich te ontwikkelen moest zij een steviger basis krijgen om volop deel te kunnen nemen aan het maat schappelijk leven, dat vroeger vrijwel uitsluitend een mannendomein was. Vooral de agrarische vrouwen waren geïsoleerd van wat er op politiek, cultureel, sportief en onderwijskun dig gebied speelde. Het geringere bereik van de rpedia maakte hun po sitie er niet beter op. Zonder hoog dravende, radicaal-feministische kretologie werd gewerkt aan bewust wording, assertiviteit en zelfstandig heid van de boerenvrouw. 'Er werden enorm veel cursussen georgani seerd', herinnert Herma Wirtz zich. 'Boekhouden, spreken in het open baar, vergadertechnieken. Je leerde voor jezelf op te komen. Je moet bedenken dat de mensen vroeger niet zo mondig waren als nu. Als boe rin werkte je mee in het boerenbedrijf en kwam je verder de deur niet uit.' Behalve de vorming van de vrouw hadden de bijeenkomsten een re creatieve en sociale functie. In 1937 zag de Texelse afdeling van de in 1930 opgerichte Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen het levenslicht. De oprichting van een aparte tak voor de Texelse noordkop had een puur praktische reden: steeds meer vrouwen vonden het een hele toer om iedere keer weer naar Den Burg en terug te reizen Slechts een minderheid had een auto of een rijbewi|S. Het taxibedrijf van Dirk Barends hield er mee op en de Teso- bus was met ƒ2,- per persoon per keer aan de prijzige kant. Velen zeg den hun lidmaatschap op. Om dit tij te keren besloot de Texelse afdeling op 16 september 1959 een oprich tingsvergadering te beleggen in het toenmalige Cocksdorper hotel 'De Hoop', waar 23 dames zich aanmeld den als lid. Drie maanden later was dit aantal gegroeid tot 54. In januari 1960 werd de afdeling De Cocks dorp-Eierland officieel erkend. De vrouw mag dan in leidinggevende functies nog steeds ondervertegen woordigd zijn, de oorspronkelijke bondsmissie 'educatie-emancipatie' is inmiddels ingehaald door de tijd. Het doel is verwezenlijkt. Vrouwen genieten hetzelfde onderwijs als mannen, nemen volop deel aan het arbeidsproces en blazen ook in de politiek en het culturele en vereni gingsleven hun partijtje mee. Het is met gek dat de plattelandsvrouwen het accent verschoven van vormings activiteiten naar vertstrooiing en ge zelligheid. Er werden lees- en poezie- kringen opgericht, en wandel- en fietsclubjes. In plaats van een cursus boekhouden leren de dames nu decoratietechnieken en bewegen op muziek. De lezingen gaan over verre reizen of stamboomonderzoek. Wetenswaardigheden tellen nog steeds, maar met emancipatie heeft het aanbod weinig van doen, of het moet de cursus 'pech onderweg met uw auto' door Cees Dros zijn. Het verzetten van de bakens heeft niet kunnen verhoeden dat het leden tal zich al jaren in een neerwaartse spiraal bevindt. De aanwas die vroe ger haast natuurlijk was, is gestokt. Het 25-jarig jubileum werd in 1985 nog met 117 leden gevierd; nu staat de teller op 82. 'Er vallen door ouder dom en ziekte leden af, maar er ko men nauwelijks jonge leden bij', zegt secretaris Rietje ten Brug. Zij schat dat het jongste lid rond de 40 jaar is en 90 tot 95% van de leden ouder is dan 50. 'Tegenwoordig hebben veel jonge vrouwen weinig vrije tijd en besteden die liever aan sport.' Marie van Heerwaarden steekt de hand in Marie van Heerwaarden (I.) is één en al oor als Herma Wirtz terugblikt. Dinsdag 11 januari In Cinema Texel draaien 007, The world is not enough (aanvang 20.00 uur) en Dance to my song (20.30 uur). Woensdag 12 januari In zwemparadijs Calluna wordt tussen 14.00 en 17.00 uur een 'Jungle Day' gehouden, met veel slingerwerk, wankele touw- bruggen en een groot luchtkussen. De toegang bedraagt ƒ6,-. In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13.45 uur), Krui meltje (13.30 en 16.00 uur), 007, The world is not enough (16 00 en 20.00 uur) en Dance to my song (20.30 uur). Donderdag 13 januari In het gebouw van The White Eagle (Schilderend 19, Den Burg) wordt van 19.00 tot 20.00 uur een proefles gegeven in t'ai-chi. Deel name is gratis. Ter gelegenheid van het bezoek van de profvoetballers van Volen- dam aan Den Hoorn begint om 20.00 uur een klaverjasdrive in ZDH-kantine De Spil. Deelname kost 7,50 per koppel. Opgave bij de fam. Zwanenburg, tel. 319 272. In Question Plaza begint om 20.30 uur een optreden van folkband Adderstone, afkomstig uit het noorden van Engeland. De entree bedraagt ƒ15,-. Kaarten zijn ver krijgbaar bij De Lindeboom, mode zaak Marten Classics en aan de zaal. In Cinema Texel draaien The Sixth Sense (aanvang 19.00 en 21.30 uur), 007, The world is not enough (19.00 uur) en The Blair Witch Pro ject (21.45 uur). Vrijdag 14 januari De Plattelandsvrouwen van de al deling De Cocksdorp/Eierland vii ren in het Eierlandsche Huis hui 40-jarig bestaan. Arend Wassink houdt een lezmjl met dia's over Kazakstan voor ai Vogelwerkgroep Locatie ij 1 d'Ouwe Ulo, aanvang 20.00 uut u. De toegang is gratis. pj C E. Haselhoff uit Eindhoven houd H' in EcoMare een lezing met als tite Si 'het raadsel van de graancirkels Aanvang 20.00 uur. Donateurs var M de Volkssterrenwacht hebben gra tis toegang; anderen betaler A 7.50. S In Cinema Texel draaien The Sixti p Sense (aanvang 19.00 en 21.36 uur), 007, The world is not enougt K (19,00 uur) en The Blair Witch Pro- O ject (21.45 uur). N teso p De Schulpengat is vandaag naa Schiedam vertrokken voor eer. dokbeurt. Om die reden wordt de e Molengat tot 18 februari ingezetf" als dienstboot. Door de kleinere: ,c capaciteit van dit schip bestaat e c tijdens de drukkere perioden eer grotere kans op wachttijden 'Drukkere perioden' voor vracht vervoer zijn de eerste afvaarten 's morgens vanuit Den Helder. Vrijdagmiddag is het in Den Helde drukker voor al het vervoer. Hoogwater te Oudeschild c Di. 11 10.17 en 23.14 u. Wo. 12 11 00 en 23.45 u. Do. 13 11.34 u. Mr. 14 0.30 en 12.00 u. Za. 15 1.15 en 12.10 u. Zo. 16 1.55 en 13.00 u. Ma. 17 3.40 en 15.10 u. Di. 18 4.57 en 17.20 u (Foio Sart Bosch) Aan het strand is het ongeveer een uur eer--i der hoogwater De zon komt 11 januari op om 8.44 uur en gaat onder om 16 49 uur. 1<;1I januan eerste kwartier; 16 januari doodtij. In het gebouw van The White Eagle, Schilderend 19, wordt donderdag een gratis proefles gegeven van de basiscursus t'ai-chi. T'ai-chi is be kend als bewegingskunst, waarin meditatie wordt gecombineerd met krijgskunst en die gebruikt wordt ter voorkoming en genezing van ziekten. In deze cursus komen aan bod het bewust ontspannen, het bewegen met rechte rug, het bewegen vanuit het centrum en coördinatie Zowel de proefles als de volledige cursus worden gegeven in the White Eagle, donderdag van 19.00 tot 20.00 uur. Adderstone, de uit Northumbria af komstige band die donderdag een concert in Question Plaza geeft, heeft de traditionele folk hoog in het vaandel staan. Mooie vrouwen stemmen, ervaring en veel talent zijn de sleutelwoorden bij dit vierde optreden in de win terserie. Het noord-Engelse viertal betreedt het podium om 20.30 uur. Adderstone bestaat uit Jackie Barry, haar zoon Sean Barry, Richard Johnson en Tony Wilson. Publieks trekker is de meer dan voortreffelijke stem van Jackie Barry, die nogal eens wordt vergeleken met die van colle ga's als Dolore Keane en de zange res van Clannad. Barry zingt in Adderstone meest solo, maar ook de duetten met Tony Wilson zijn de moeite waard. Deze oude rot is de multi-instrumentalist van de groep. Hij bespeelt behalve gitaar ook mandola en banjo. Wilsons curricu- lum-vitae is zo lang dat er een halve krantenpagina mee zou kunnen wor den gevuld. Opmerkelijke 'baantjes' zijn die van omroeper van de BBC en danser tijdens optredens van de Deadly Ernest Ceiligh Band. Boven dien figureerde hij in een Japanse commercial voor vis. Ook Barry junior draagt zijn steentje bij in deze combinatie. Met zijn bui tengewone harpspel behaalde hij vier jaar achtereen het predikaat 'beste Keltische harpspeler van Engeland en Schotland'. Daarnaast ontpopt Sean zich als een verdienstelijk com ponist. Voor het door hem geschre ven 'Joe the Quilter' ontving hij vorig jaar een speciale vermelding tijdens de 'Tune for Northumberland'-com- petitie. Een ander nuttig talent van Barry is dat hij nooit nerveus is voor een optreden, ongeacht plaats of fes tival. Richard Johnstone, ten slotte, neemt de traditionelere instrumenten als Northumbrian pipes (doedelzak), viool en fluit voor zijn rekening. Vol gens de kenners geeft hij het geluid van Adderstone nog meer volume en contrast, wat de optredens van de groep - naast de eigen interpretaties van traditionele en moderne num mers - tot een opzwepende muzikale ervaring maakt. Voor meer informatie of kaartjes kan men bellen naar De Lindeboom tel. 312 041. VERVOLG VAN PAGINA 1 van de gemeente is, terwijl de kosten beter zijn te beheersen. Het terrein dat het college wil aanko pen sluit aan op bijna vijf bunder langs de Kadijksweg die al in handen zijn van de gemeente en waarop circa 120 woningen kunnen worden ge bouwd. De exploitatie van dit gebied is volgens b en w gebaat bij de ont wikkeling van een groter gebied. Daarmee is Den Burg tevens voor langere tijd verzekerd van voldoende bouwgrond en kunnen toekomstige woningcontingenten, diversiteit en variatie bij de invulling beter worden gestuurd. De grondaankoop voor komt moeizame en risicovolle onder handelingen met mogelijke particu liere projectontwikkelaars over de ontwikkeling van het bestemmings plan en de openbare infrastructuur. De vierkante meterprijs die de ge meente betaalt is ongeveer vijfmaal zo hoog als de agransche waarde van de grond (circa ƒ50.000,- per hec tare). Toch zegt het college nog goed koop uit te zijn. In Noordholland wordt voor bouwgrond 35,- tot ƒ45,- per vierkante meter neergeteld. Om de verkopers niet met een naheffing door de belastingdienst van 45 procent op te zadelen, krijgen ze Volgens Martin Warnaar, directeur van de Krim en bestuurder van TVL en WV, is uitbreiding van golfbaan De Texelse broodnodig voor de toeris tische ontwikkeling van Texel. Van wege de explosief groeiende popu lariteit van de golfsport in binnen- en buitenland kan Texel niet achterblij ven. Het belang van de uitbreiding reikt verder dan de Krim, het raakt de hele recreatieve sector Het raakt de hele recreatieve sector, het raakt de hele recreatieve sector, zo dreunt dat door in mijn hoofd. Natuurlijk pleit een zakenman voor zijn eigen toko, maar overdrijven is ook een vak. Nu een 18-holes golfbaan en straks moet het een 27-holesbaan worden, want Texel moet wel meedoen met de rest van de wereld. Het is mets bijzonders meer, een 18- holes golfbaan in Nederland. In vijf tien jaar is het aantal golfbanen in Nederland toegenomen van 30 stuks tot 165. Het aantal golfers groeit met tien procent per jaar en het aantal golfbanen houdt daarmee gelijke tred. Maar door de groeiende popu lariteit van de golfsport is daar een claim bijgekomen: de vraag naar golf terreinen. Nu is reeds 5500 hectare van Nederland bedekt met golf banen. En golfbanen zijn recreatie terreinen en geen natuurterreinen. De meest gestelde vraag blijft nu: 'Is het wel rechtvaardig dat een beperkt aantal Nederlanders zoveel grond gebruikt?' Menno Stam, Den Burg. de garantie dat ze de grond nog 73 maanden (zes jaar en één maand) agrarisch mogen gebruiken. Het pachtcontract dat de gemeente voor deze periode met de verkopers afsluit is gebaseerd op normale pacht prijzen. E. Haselhoff uit Eindhoven houdt vrij dag een lezing met als titel 'Het raad sel van de graancirkels'. Graancirkels zijn een wereldwijd optredend feno meen dat (ook door de spreker) uit voerig is onderzocht, maar waarvoor nog geen verklaring is gevonden. Ook op Texel zijn enkele malen graancirkels waargenomen. De lezing vindt plaats in EcoMare, aanvang 20.00 uur, toegang ƒ7,50. Donateurs van de Volkssterrenwacht hebben gratis toegang. Arend Wassink houdt vrijdag voor de Vogelwerkgroep een lezing met dia's over Kazakstan. Hij heeft dit land in oktober bezocht om er te helpen bij een ringonderzoek en heeft bij die gelegenheid een grote verscheiden heid aan vogels gezien De lezing wordt gehouden in d'Ouwe Ulo en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Het stadje Bethume in de Canadese provincie Saskatche wan heeft van Texel 1000 tulpen bollen ontvangen. Het is een ge schenk in het kader van de actie 'Thank you Canada' die wordt ge voerd ter gelegenheid van de 55- jarige bevrijding in het millennium jaar. Aan de 'tulpengroet' hebben zo'n 140 Nederlandse gemeenten meegedaan. De pakketten bloem bollen werden gestuurd naar ge meenten in de Handen die aan de bevrijding hebben meegewerkt, zoals Canada, Engeland, de Vere nigde Staten en Polen. Het lag voor de hand dat Texel de bollen zou sturen naar Canada, aangezien het eiland door de Canadezen is be vrijd. Het stadje Bethume werd getipt door Bram van Dijk uit Oosterend die als hobby gegevens verzamelt over ge allieerde oorlogsvliegers die op of bij Texel zijn gesneuveld en hun laatste rustplaats vonden op de geallieerde begraafplaats in Den Burg. Afkomstig uit Bethume was piloot Fred Read, die op 9 november 1942 om het le ven kwam toen hij met zijn Halifax bommenwerper tegen de dijk van Nieuweschild vloog. Bram van Dijk heeft contact weten te leggen met de zuster van Read. Van haar heeft Var) Dijk vernomen dat de bollen inmid dels zijn geplant in een openbaar park en dus zullen bloeien ten tijde van de herdenking. De tulpengroet is mede bedoeld om de contacten tussen de betrokken gemeenten (verder) te bevorderen. Het nationaal comité 'Thank you Ca nada' hoopt onder andere op contac ten tussen scholen. Op Texel zullen in overleg met de 'Werkgroep Herdenking' diverse ac tiviteiten worden ontplooid ter gele genheid van het elfde herdenkings lustrum. De gemeente heeft er ƒ15.000,- voor uitgetrokken. Volwassenen die willen kennismaken met toneelspelen of die er al mee bezig zijn maar hun spel willen verbe teren en verdiepen, kunnen zich bij dramadocent Anneke Berghuis op geven voor een cursus toneel- improvisatie. Deze omvat tien lessen, waarin door middel van improvisatie opdrachten wordt onderzocht wélke capaciteiten iedereen heeft. Aan het eind van de cursus volgt mogelijk een presentatie voor publiek. De cursus begint woensdag 26 ja nuari. Om een indruk te geven van wat er in de lessen aan bod komt, houdt Berghuis woensdag 19 januari een introductieavond. Deze duurt van 20.15 tot 22.15 uur. Geïnteresseerden hoeven pas na afloop te beslissen of ze de cursus al dan niet willen volgen. Deelname aan deze eerste avond kost ƒ10,-. Opgave en inlichtingen bij Anneke Berghuis, tel. 319 625 of Peter Tromp, tel. 315 238. Omdat de opening op 21 november zo massaal werd bezocht dat het gebouw overvol was en bezoekers naar huis gingen omdat ze er niet meer in konden, hebben de beheer ders besloten nogmaals een open middag te houden voor het ver nieuwde Bethel, ledereen die nog met in de gelegenheid is geweest om het buurthuis te bezichtigen, is welkom op zondag 16 januari van 14.00 tot 16.00 uur. De IVN-avond over 'winterbeestjes' van donderdag is verzet naar vol gende week. De leeravond vindt nu plaats op 20 januari om 20.00 uur in de Jozefschool. David Tempelman vertelt over pissebedden, miljoenen- poten en andere wriemelaars die 's winters onzichtbaar lijken maar wel degelijk actief zijn. Hij zal ook beel den laten zien. Publiek heeft gratis toegang en wordt uitgenodigd zelf beestjes mee te brengen. Logopediste Betty Kooi heeft zich bij de maatschap gevoegd van Mariët Roeper en Jacqueline de Porto. Voortaan zijn alle Texelse logopedistes bereikbaar in het pand aan de Kantoorstraat in Den Burg, waar Roeper en De Porto zich een jaar geleden hebben ge vestigd. Kooi opereerde voorheen vanuit de Kogerstraat. Het idee te fuseren be stond al enige tijd. Niet alleen van wege de verdeling van de vaste kos ten zou één praktijk beter zijn, ook voor de klant kon dit voordelen ople veren. 'We zijn nu allemaal goed be reikbaar. Er is duidelijkheid gekomen. Niemand hoeft zich meer af te vragen bij wie ze nou eigenlijk moeten zijn', zegt Roeper. 'Met name voor scho len was de situatie soms verwarrend. En twee praktijken in zo'n klein ge bied is natuurlijk ook een beetje te veel van het goede.' Alle drie de spraakleraressen behouden hun vaste cliënten. Nieuwe aanmeldingen worden onder hen verdeeld. Praktijkadres: Kantoorstraat 2, Den Burg, tel. 32 27 71. De cursus chakra die Margot Bik houdt, gaat op donderdag 20 januari van start. De cursus omvat veertien lessen. Dinsdag 18 januari begint een cursus Bach bloesemtherapie van twaalf lessen. De eerste van twaalf Hatha Raja Yogalessen gaat deze week van start. Toneelvereniging 't Amateurtje uit De Waal heeft een stuk in studie geno men. Het is'Een vrouw voor Tobias', een vrolijk spel, dat is geschreven door Carl Slotboom De regie is in handen van Henk Tjepkema. De uit voering is op zaterdag 4 maart in dorpshuis De Wielewaal. In de afgelopen jaren zijn er op Te enkele verkeersongelukken gebeu waarvan enkele met dodelijke afloj doordat auto's met hun rechterwiel in de zachte wegberm 'raakten i vervolgens aan de linkerkant van ^9 weg terechtkwamen. Ook in dit ns welijks begonnen jaar is al twee ke zo'n bermongeval gebeurd. Hoewel dit in enkele gevallen is g probeerd, is het wat al te simpel o de gemeente hiervoor aansprakel te stellen. Van gemeentewege w: den reeds op verschillende locatöi zogenaamde graskeien in de berm: j aangebracht, maar het is nu eenms onmogelijk en ook onbetaalbaar o j alle wegbermen hiervan te voorzie Daarom wil ik in een ultieme pogii proberen met een tweetal adviezi dit soort ongevallen in de toekom te voorkomen. Het eerste advies is: rijd met te sm Bijna dagelijks word ik op de Ooste enderweg geconfronteerd met auti mobilisten die mij passeren of teg: moet rijden met snelheden ver bovi de 100 kilometer per uur. Niet zelde zijn dit jonge mensen, die nog ges tiende van de rijervaring hebben v< die van ondergetekende. Tot d mensen zou ik willen zeggen: b heers jezelf, want het is de prijs ru waard om voor een beet bravourrijden de rest van je leven rrc een dwarslaesie in een rolstoel m joystick te zitten. Om van erger no maar te zwijgen. Het tweede advies is: als men onve hoopt toch met de rechterwielen i de berm komt, probeer dan met oi met volle snelheid de auto onmidde lijk terug te sturen op de rijbaan. D is weliswaar een eerste reactie, mal op hetzelfde moment dat de voo band weer grip krijgt op de hogi gelegen rijbaan slaat het stuur uit d handen en belandt de auto aan d linkerkant in de berm. En dan ka men alleen nog maar hopen dat das niet toevallig een boom of paal sta: of een tegenligger rijdt, want dan i de ravage meestal met meer te ove zien. Als men met de rechterwielen in berm raakt, heb dan de tegenwoo digheid van geest om de auto in d berm te laten uitrijden. Rij desnood een wegmarkeringplankje plat, maa stuur de auto pas terug op de weg al de snelheid eruit is. Ik wens iedereen een veilig 2000 tos J.A. Does Oosterend (Advertentie) StXcsJji Telefoon 31 48 90

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2