Volendam koestert zich in warmte van Den Hoorn I Jeugdzorg houdt iedere week Texels spreekuur Recordregen bij regenachtige cross Qtslaagd Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma Open avond Jeroengroep Uitslagen voetbal Echtpaar Zoetelief kampioen MAB De Koog speelt remise tegen middenmoter TEXELSE^COURANT Adverteren? .TEXELSE COURANT" Plattelandsvrouwen Hondendag Kapsalon in stijlvolle nieuwbouw Pupillentoernooi Woensdag 19 januari De Krim C2-De Koog C2 19.30 Klif 3-Oosterend 3 20.20 Oosterend 4-Jelleboog 4 21.10 De Krim heeft zaaldienst. Donderdag 20 januari Texel'94 8-ZDH 3 19.00 De Krim 4-RAB 2 19.50 De Krim 3-Texel'94 6 20 45 Mantje 3-Texel'94 7 21.35 ZDH heeft zaaldienst. Vrijdag 21 januari De Krim E2-De Koog E1 16.45 De Krim C1 -Texel'94 C1 17.25 Texel'94 5-Oosterend 2 18.15 Texel '94 3-De Koog 3 19.05 Mantje 1-Jelleboog 1 20.00 De Krim 1-Klif 1 20.50 Oosterend 1-Casino 1 21.40 Texel'94 4-De Koog 2 22.30 Jelleboog heeft zaaldienst. Oud-Texelaar Kees de Waal (26) is aan de Katholieke Universiteit Bra bant in zijn woonplaats Tilburg afge studeerd in rechten en economie. Hij mag zich nu 'meester doctorandus' noemen. De Waal vervult het komend jaar een 'traineeship' bij de ING bank. Door een invasie van Apeldoornse atleten, die op Texel een trainings kamp hielden, is de crossloop van afgelopen zondag een spannende en drukbezochte editie geworden. Het record op de 9 kilometer, dat met 33.11 minuten al sinds de eer ste loop op naam stond van Robert Bakker, werd aan flarden gelopen door Domien Brandsma, die na 31.20 minuten zichtbaar blij over de finish kwam. Brandsma werd gevolgd door club genoot Wim Liefers, die tweede werd in 32.36 en daarmee tevens het parcoursrecord voor veteranen ver beterde. Het oude record stond op naam van Jan Zijm, die een fiets- crosswedstrijd had en het jammer vond dat hij zich met met deze snelle mannen kon meten. Volgens de kenners zat er door de lichte motregen veel zuurstof in de lucht en was dit de reden van alle snelle tijden die werden gelopen. Ook bij de jeugd sneuvelde menig record. Bij de loop over 1,3 kilometer ging Zaterdag 22 januari LSW A2-Oosterend A1 14.30 Texel'94 B1-Schagen B1 13.30 Andijk B1-Texel'94 B2 14.00 Dirkshorn B1-Texel'94 B3 14.30 Texel'94 C1 -Succes C1 13.30 De Koog C1 -Helder C3 13.30 BKCC1-SVO/Texel'94C1 14.00 WGW D2-Texel'94 D1 9.30 Texelse pupillencompetitie De E-pupillen (en enkele F-teams) spelen tussen 9.30 en 13.00 uur een toernooi in sporthal Ons Genoegen Zondag 23 januari St. Adelbert-Texel'94 14.00 Schellinkhout-ZDH 14.00 WSW-Oosterend 14.00 De Koog-ASV'55 14.00 Texel'94 2-JVC 2 12.00 Succes 2-Texel'94 3 11.00 Texel'94 A1 -Geelzwart A1 12.00 De Jeroengroep Texel houdt vnjdag 21 januari van 19.00 tot 21.00 uur open huis. Op deze avond kan een kijkje worden genomen bij de verschillende afdelingen van Scouting Texel. Niet al leen is jong en oud aanwezig, ook wordt informatie gegeven over het vrij willigerswerk binnen de Jeroengroep. zowel het jongens- als het meisjes record eraan. Michael Noorlander stelde zijn eigen tijd met zes secon den scherper naar 5.36 en zijn zusje Priscilla nam het record van Myrthe Ellen weer over en liep voor het eerst onder de zes minuten (5.57). Span nend, want Ellen heeft al laten weten de volgende keer het record weer terug te willen pakken. Jan Sierd en Johanna Wouda, Ferry van der Vis en Bart de Lugt liepen allen een per soonlijk record. Ook bij de loop over 3 kilometer werd er door de atleten van Atletiek Vere niging Texel felle strijd geleverd. Jaap Witte wist de anderen voor te blijven en liep een keurige 10 49. Hij finishte gelijk met de Apeldoornse veteraan Cees Kraaijeveld. Marcel Keijzer ein digde als tweede in een persoonlijke toptijd van 11.45. Het parcoursrecord van de heren-veteranen werd verbe terd door Chris Henet en staat nu op 10.01 Judith van Bleijswijk eindigde in 28.25 als eerste dame bij de loop over 6 kilometer. Zij wist de anderen Jongeren tot 23 jaar, ouders, leer krachten en anderen die bij de op voeding en begeleiding van jonge ren betrokken zijn, kunnen vanaf 10 februari met problemen terecht in Time Out. Vanaf dan houdt het Bureau Jeugdzorg Noord-Holland Noord iedere donderdag spreek uur op Texel. Jeugdzorg begeleidt, geeft advies en verwijst indien no dig naar andere instanties. Op 3 februari wordt de spreekuurpost door welzijnswethouder Nel Eelman feestelijk geopend. Sinds 1 juli 1998 is er één loket waar jongeren en begeleiders met opvoe dingsproblemen terechtkunnen: het Bureau Jeugdzorg. Een slechte thuis situatie. ontwikkelingsmoeilijkheden, geestelijke problemen: vooralle am bulante jeugdzorg is het bureau be schikbaar. Voor advies hoeven Zaterdag 15 januari ZDH plus-profs Volendam (vriendschappelijk) 0-11 Jong Holland A2-Oosterend A1 afgelast De Koog B1-SVAP B2 afgelast BKC B2-Texel'94 B3 3-3 Texel'94 C1-Jong Holland C1 2-1 ZAP C2-SVO/Texel'94 C1 5-5 Wieringermeer D1 -Texel'94 D1 0-1 Wherevogels-De Koog 0-0 ZAP A1 -Texel'94 A1 3-1 ruimschoots voor te blijven en was dik tevreden met haar prestatie. Ook het record op deze afstand bij de heren-veteranen is nu in Apeldoornse handen. Cees Weeda liep 23.51 Texelaar Jan Hoekstra slaagde erin zijn streeftijd van een half uur te ha len en ging na 29.56 over de streep. Uitslagen Meisjes. 1,3 km 1.Priscilla Noorlander, 5 57; 2 Myrthe Ellen. 6.17; 3.Johanna Wouda, 6.38. Jongens, 1,3 km. I.Michael Noorlander, 5.36; 2 Jan Sierd Wouda, 6.06; 3 Ferry van der Vis. 6.09. Dames. 3 km: 1 Carolien Schouten, 11.52. Jongens. 3 km. I .Jaap Witte, 10.49; 2.Marcel Keijzer. 11.45; 3 Tristan Ellen, 12 03 Heren-veteranen, 3 km. 1 Chris Henet. 10.01; 2.Cees Kraai|eveld, 10 49; 3.Wim Weeda, 14.12. Dames 6 km: I.Judith van Bleijswijk. 28 25 Dames-veteranen. 6 km 1 Corrie de Jager, 29.30. 2.Corrie Witte. 31.34; 3.Jacqueline Dros, 33.38 Heren. 6 km. 1 Gert Evers. 23.30; 2.Ruud Meedendorp. 31 20 He ren-veteranen. 6 km 1 Cees Weeda. 23 51; 2 Sierd Wouda. 24 06.3 Rijk van Essen. 24.24. Dames-veteranen. 9 km I .Wietske Sikkens. 42.35 2 Laurien Bakker. 42.55 Heren. 9 km 1 Domien Brandsma, 31 20; 2.Robert Bakker, 34 22.3 Titus Mulder. 35.34. Heren-veteranen. 9 km: 1 Wim Liefers. 32.36; 2 Kibbe de Vries. 33 58, 3.Jan Veltman, 36 28 Texelaars voortaan niet meer naar Den Helder, maar kunnen zij donder dags tussen 10.00 en 16.00 uur bij d'Ouwe Ulo aankloppen. De bedoe ling is wel dat vooraf een afspraak wordt gemaakt met één van de con sulenten. Met jongeren die met problemen kampen wordt in een gesprek de si tuatie in kaart gebracht. Het kan gaan om moeilijkheden met de ouders, uit huisplaatsing als thuis wonen niet meer mogelijk is, omgaan met sociale wetgeving et cetera Daarna wordt gezocht naar een oplossing, intern of extern. Eventueel worden instituten als het Jeugd GGZ (RIAGG), de Jeugdbescherming, Thuiszorg, poli tie, Schoolbegeleidingsdienst of de plaatselijke welzijnsinstellingen inge schakeld. Jeugdzorg doet niets ach ter de rug van hulpvrager om, be schermt diens privacy en biedt Kees en Truus Zoetelief zijn bij de nieuwjaarsit van de MAB afgelopen weekend uitgeroepen tot kam pioensduo. Zij eindigden daarmee in de C-klasse vlak voor de familie Simons en Casper de Graaf. Club kampioen werd Dirk Slik, op de voet gevolgd door Bert Barhorst en Jan Nico van der Ploeg. De nieuwjaarsrit (dit jaar toepasselijk millenniumrit genoemd) was uitgezet door Anne de Vries en Theo Kuip en In de eerste wedstrijd na de winterstop heeft De Koog moeten berusten in een gelijkspel. Uit bij middenmoter Wherevogels kwam de titelkandidaat niet verder dan 0- 0. Gezien de krachtsverhoudingen viel op de uitslag weinig af te din gen. Doordat enkele spelers op vakantie waren, moest het elftal van De Koog flink worden omgezet Dat was goed te zien, want het elftal van Nico Schot kon ondanks een hogere positie op de ranglijst weinig potten breken. Beide teams waren aan elkaar ge waagd De beste kans was voor De Koog, maar de bal belandde op de lat. Aan de andere kant had Wherevogels een paar kleine kansjes, maar ook die leverden weinig op. Na rust had de thuisploeg het beste van het spel. Dankzij enkele fantas tische reddingen van doelman Bas (jna "Zgtrlsjhtif Itut torL. Langeveld de Rooy Splnbaan 6. tel. 352600 fax 314111. Geopend tijoens kantooruren. DINSDAG 18 JANUARI 2000 'Het is hier niet zo warm als in Spanje, maar wel hebben we te maken met de warmte van de mensen van ZDH.' Aldus prees hoofdtrainer Andries Jonker van FC Volendam zijn gastheren, die de Betaald Voetbal Organisatie uit de eerste divisie vier dagen lang een hartelijk onthaal boden. Zelfs in de afsluitende oefenwedstrijd waren de Zwaluwen allervriendelijkst, want ze boden weliswaar behoorlijk verzet, de botte bijl werd niet ge hanteerd, zodat de Volendammers zonder nieuwe blessures de thuisreis konden aanvaarden. Wie je het ook vroeg, het trainings kamp dat FC Volendam van woens dag tot en met zaterdag in Den Hoorn en omgeving opsloeg, is alle betrok kenen uitstekend bevallen. 'Echt ge weldig. Niks geen arrogante koppen van verwende jongetjes, maar alle maal op-en-top sportlui, die je ge woon hartelijk groetten als ze 's och tends het terrein opkwamen. Je mag gerust weten dat ik best even pijn in mijn buik heb gehad van de zenuwen, maar het is allemaal buitengewoon verlopen', blikt voorzitter Jaap Lap van ZDH opgelucht terug. De leden van de technische staf van Volendam waren net zo blij met het alternatief voor Spanje en dat had kennelijk met alleen te maken met de slechte financiële situatie waarin de club verkeert. 'Bij onze eerste kennis making heb ik het bestuur van ZDH verteld dat we hier in eerste instantie kwamen om te werken en dat voetbal lers maar dne wensen hebben: een goed veld, goed eten en een goed bed. Dat hebben ze uitstekend begre pen', dankte trainer Jonker ZDH in zijn afscheidspraat|e. 'We zouden graag nog eens terugkomen.' Dat laatste was geen loze kreet, vol gens Jaap Lap. 'Vrijdagavond vertel den ze me dat ze 's middags in hun huisje waren gebleven om het bezoek te evalueren en dat ze tot de conclu sie waren gekomen dat ze in de toe komst helemaal niet meer zo nodig naar het buitenland hoeven. Texel is dichtbij, maar door het Marsdiep is het toch net of je de grens overgaat. En als ie op het laatste moment nog even iets moet regelen, dan heb je geen taalprobleem. Ze hebben al gevraagd of we ze eventueel kunnen helpen om komende zomer een trainingskamp op te zetten. Ik denk niet dat ze bij Dennenoord in het hoogseizoen zitten te spnngen om een paar voetballers uit Volendam te ontvangen, maar er valt vast wel iets te regelen met een kampeerboerdenj of zo. Het enige probleem is dat we 's zomers niet op ons veld mogen', aldus Lap. die op getogen vertelt dat al verscheidene Volendammers bij hem hebben geïn formeerd naar de adressen van de restaurants in Den Hoorn, waar ze af gelopen week met smaak hun diners nuttigden en waar ze graag nog eens zouden terugkeren Eén van de hoogtepunten van het bezoek, naast de trainingen voor jeugd en senioren, waren de lezingen die trainer Jonker en zijn assistent Arnold Muhren vrijdagavond hielden voor een gezelschap van een kleine zeventig sponsors, vrijwilligers en sympathisanten van ZDH. Jonker waarschuwde van te voren dat hij noch Mühren vergeleken moest wor den met Toon Hermans, maar beiden ontpopten zich toch tot vlotte en ani merende sprekers. De Hoornders toonden uiteraard veel belangstelling voor het verhaal van de inmiddels 48- jarige Mühren, die talloze titels en cups won bij onder meer Ajax, Man chester United en het Nederlands Elftal en daarover menig anekdote te berde wist te brengen Maar ook de elf jaar jongere Jonker, die het des tijds net niet redde in het betaald voetbal, wist zijn toehoorders te boeien. Hij deed dat met een verhaal dat uitwees dat je het ook via het Atheneum, de sportacademie, lessen aan Amsterdamse probleemjongeren en doofstomme spastici en een stage bij Louis van Gaal tot hoofdcoach van een BVO kunt schoppen. Openhartig vertelde Jonker daarna over het fa lende en inmiddels opgestapte be stuur van Volendam en de inspannin gen die hij en zijn staf zich moeten getroosten om de club voor de on dergang te behoeden. 'Bij veel men sen bestaat het idee dat het gezien de reputatie van Volendam zo'n vaart niet zal lopen. Maar dat dachten ze destijds bij Wageningen, Vlaardingen en de Volewijckers ook. Allemaal ge- ZDH-keeper Frans Stolk. na rust vervangen doorzijn zoon Christiaan, hield de schade beperkt. renommeerde clubs, die het niet ge haald hebben.' E rr n v; o v; ja b 17 h si h si R (F IFolo Gerard Trmmorrre rit vc Acht Volendammers en acht Hoornders (onder wie Kees Slegtenhorst en de aan stoot zijnde Joop Vlaming) gingen In café het Wapen van Texel de strijd met elkaar aan op het biljartlaken. De Hoornders wonnen de match met 9-7. froio Keas Bartranci De afsluiting van het trainingskamp was een oefenwedstrijd tussen Volendam en 'ZDH-plus', een selec tie van leden en oud-leden van ZDH, aangevuld met een handvol voetbal lers van de andere Texelse clubs. Het werd een feestelijke gebeurtenis, waarbii overigens weer eens opviel dat Texelaars een hekel hebben aan wachten. Toen beide teams aan het publiek werden voorgesteld, stonden er maar net twintig belangstellenden langs de lijn, maar vanaf het moment dat scheidsrechter Henk de Ruyter voor de aftrap had gefloten, stroomde het Hoornder sportterrein alsnog rap vol. De wedstrijd kende weinig verrassin gen. De Volendammers waren uiter aard veel sterker, maar ZDH-plus kon vooral voor rust behoorlijk tegen stand bieden. Goed werk leverden met name laatste man Nico Schot en doelman Frans Stolk, aan wie niet te zien was dat het alweer een paar jaar geleden was dat hij Abraham zag. Moedig weerwerk leverde ook voorstopper Etienne van Bennekom, die de ondankbare taak had de boomlange maar verrassend wend bare spits Jan Bruin af te stoppen. 'Als ik drie stappen deed, deed hij er één. En dan stond hij nog plotseling vrij', klaagde Van Bennekom, die zichzelf desondanks verweet dat Bruin voor rust tweemaal scoorde. Dat hij het zo gek nog niet had ge daan, werd na rust bewezen, toen Van Bennekom doorschoof naar het middenveld en Bruin een andere be waker kreeg, waarna de spits nóg viermaal het net wist te vinden. Aan de andere kant kon ZDH-plus niet veel terug doen. Sil van Dijk was bij een stand van 0-1 dichtbij de gelijkmaker, maar zag zich gedwon gen met zijn linkerbeen te schieten en dat is niet zijn beste. Collega-spits Erwin Koning, bij vierdeklasser Texel'94 toch wel aan goede verde digers gewend, was vrijwel kansloos. 'Als je normaal de bal hoog krijgt aan gespeeld door de keeper of één van de verdedigers dan heb je wel even de tijd om die onder controle te krij gen. Sprong hij nu een half metertje van je schoen, dan was ie 'm kwijt', verontschuldigde Koning zich, die vlak voor tijd toch nog een unieke kans kreeg om de eer te redden, maar vrij voor doel over de bal heen maaide. Een gebrek aan conditie en concen tratie nekte de blauwwitten, die in de slotfase de ene na de andere goal om de oren kregen van Volendam, waar enkele gretige reserves niet zomaar tevreden waren. 'Vooraf had ik reke ning gehouden met 0-12. Elke goal minder was winst. Maar het ging ei genlijk erg goed. Aan het eind van d- eerste helft begonnen we zelfs leul te tikken en kregen we twintig minu ten lang geen doelpunt tegen', blik Nico Erwich terug, die samen me Leen van Elk het coachschap ver vulde. 'Toen het bij rust nog maar 0 a£ 3 was, hoopte ik dat we het zouder kunnen beperken tot 0-6 of 0-7. Dz Eli lukte helaas niet. In de laatste tier 9r minuten stonden er steeds drit 'k Volendammers vrij. Maar dat wil na- *e tuurlijk niet zeggen dat dit eer 211 schande is', aldus Erwich. Hij kreec de steun van Jonker, die onder dr indruk was van de fysieke kwaliteiter van de Texelaars. 'Dit is heel normaal Door hard werken kunnen amateur ploegen zich soms nog lang aardic weren. Daarna breekt het ze op er kunnen wij het afmaken. Gelukkic hielden ze het bij ZDH daarna netjes en ontstonden er geen nars blessures.' ondersteunende gesprekken en be geleiding, ook in groeps- en gezins verband. De zorg is gratis. Mensen die psycho-sociale proble men bij jongeren signaleren kunnen ook op het spreekuur terecht. Dat kan ook indien buitenstaanders weet hebben van strafbare feiten als kin dermishandeling en seksueel mis bruik. Samen met de betrokkene wordt dan beoordeeld welke hulp het meest op zijn plaats is. Verder werkt Jeugdzorg aan preventie door inten sieve samenwerking met maatschap pelijke organisaties en netwerken die een signalerende functie vervullen. Vanaf volgend jaar zal Jeugdzorg de regie voeren over de preventieve zorg. Voor het maken van een afspraak kan tussen 13.30 en 14.30 uur gebeld, worden: tel. 315482, b.g.g. 0223- 684000. Aanmelding is ook mogelijk tijdens het open spreekuur, iedere donderdag tussen 13.30 en 14.30 uur in Time Out. Dan is ook informatie te verkrijgen. werd door iedereen vrij eenvoudig voltooid. Het tweetal had echter flink wat strikvragen en listen ingebouwd, die menigeen op strafpunten kwam te staan. In de klasse C (licht) gingen de ge broeders Van der Vis met 81 straf punten met de eer strijken, op ruimte afstand gevolgd door Kees en Truus Zoetelief (171 strafpunten). Derde werd Casper de Graaf met 198. In de (zware) B-klasse waren Dirk Slik en zijn navigator iedereen te slim af. Zij be haalden slechts 52 strafpunten, ge volgd door Dirk Westerlaken met 69 en Bert Barhorst met 102 strafpunten. van Elk veranderde er in de score echter mets. De beste kans was zelfs nog voor De Koog. Na een mooi op gezette aanval kreeg Dave Dijkstra de kans om zijn team op voorsprong te zetten, maar hij schoot de bal rake lings over de kruising. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen-afdeling Texel houdt donderdag de jaarvergadering in de oude LBO-kantine aan de Emmalaan. Na de pauze houdt burgemeester Joke Geldorp-Pantekoek een lezing. De avond begint om 20.00 uur. De Texelse behendigheidskam pioenschapperr, georganiseerd dos. Hondenclub Texel, wórden op zon dag 3'CTjanuari gehouden, en natuur lijk niet, zoals afgelopen week abusie velijk vermeld, op zaterdag 30 januan Locatie is sporthal Ons Genoegen. Werner Dros uit Oosterend zal eind deze maand korte metten maken met het pand De Ruyterstraat 22 in Oudeschild waarin sinds 1986 de kap- en schoonheidssalon van Corinne Groszpietsch-Grootelaar is gevestigd. Het bijna 100 jaar oude gebouw met de schuur en garage erachter verdwijnen totaal om plaats te maken voor grotere nieuwbouw met een heel wat sjiekere uitstraling, die de ko mende zomer in gebruik zal wor den genomen. De salon is tot dat moment gehuisvest op de boven verdieping van het gebouw van Rab aan de Heemskerckstraat. Een jaar geleden gaf de gemeente al principegoedkeuring aan het bouw plan en inmiddels is er ook groen licht voor het uiteindelijke ontwerp dat is gemaakt door Peter Jan Kuip uit Oudeschild. Die heeft geprobeerd iets te maken dat beter past bij de aangrenzende vrij karakteristieke hui zen. Het worden twee trapgevels in rode baksteen met op straatniveau vrij grote ramen. Monumentale kleu ren (standgroen en crème) bepalen verder de sfeer. De bedrijfsnaam op de gevel wordt uitgevoerd in letters van bescheiden grootte en dat is dan ook het meest In het oog springende verschil met de huidige toestand. Die 'koeien' van letters werden er destijds opgezet om het net begonnen be drijfje in elk geval te laten opvallen, maar waren een doorn in het oog van de gemeente. Ze moesten eraf, maar werden toen op wielen voor het ge bouw gezet zodat er weinig tegen te doen was De mobiele letters gaver, weer andere problemen in de straat wat ertoe leidde dat ze op een gege ven moment 'zomaar' weer op hun oude plek op de gevel zaten en ieder een het verder maar zo liet. Nu heeft de gemeente echter de ge legenheid aangegrepen om als voor waarde voor de bouwvergunning te verlangen dat de letters niet grote worden dan 30 centimeter. Daar is Corinne Groszpietsch het overigens van harte mee eens. Naams bekendheid heeft ze inmiddels ge noeg en het pand zal nu op mee positieve wijze in het oog springen Voor de klanten die uit alle delen van Texel komen, spelen afstanden niel meer zo'n grote rol en het is makke lijk dat er volop parkeerruimte plus een bushalte vlak voor de deur is. De nieuwbouw betekent een enorme vergroting van de bedrijfsruimte: van 36 naar bijna 200 m2 op de begane grond. Afgescheiden van de kapsa lon en verkoopruimte is de schoonheidssalon. Verder is er een kantine, opslagruimte en een trap opgang. Op de bovenverdieping ko men twee appartementen die worder verhuurd en via de achterkant van he: gebouw vanaf de Houtmanstraal bereikbaar zijn. De nieuwbouw heeft in letterlijke zin veel voeten in aarde. Zoals op mee- plaatsen in Oudeschild is de onder grond tot grote diepte zeer onvasi zodat aannemer Sieb Schellinger een bijzondere funderingsconstructie moet maken. Rond half februar denkt hij met de eigenlijke bouw te kunnen beginnen In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint zaterdag om 9.30 uur een zaalvoetbaltoernooi voor de Texelse E-pupillen. Ook enkele uit F-pupillen bestaande teams doen mee. Er wordt gespeeld in een halve competitie, van wedstrijdjes die elk tien minuten du ren. Het toernooi is tegen 13.00 uur afgelopen. Het verdwi/nen van de huidige kapsalon, ooit de Spar-winkel van de familie Koorn. wordt door weinigen betreurd. <?oio Hurry de gm/,1

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 6