n Agenda Einde winterstop San Keijser 'Een geweldige film' teso EUROASE S LIEVER LIVE ccursies CAFE DE ZWAAN 1000 m2 TEXELSE g COURANT' ikLiever Live in De Zwaan Dia-avond Bethel Sportverkiezingen worden groot gala Basketbalprogramma Menwedstrijd Eilandcompetitie volleybal Trance Event! Top DJ's: Seven Seas en DJ Per, dr. Beers, DJ Lance Landal Z Hoogwater te Oudeschild Bowlers TC A verslaan koploper Triatlon Jaarvergadering kampeerboeren Kunst in Zee VRIJDAG 21 JANUARI 2000 isdas 25 januari voldoende deelname begint om i0 uur een excursie in de Slufter, e duurt ongeveer twee uur. Iname kost ƒ7,50 per persoon —f4. voor kinderen tot 12 jaar) 11lfflPave en inlichtingen bij EcoMare, S317741 en- I Donderdas 27 januari lij voldoende deelname begint om 4.00 uur een excursie in de Geul )eze duurt ongeveer twee uur. )eelname ko5t ƒ7,50 per persoon ƒ4. voor kinderen tot 12 jaar). )pgave en inlichtingen bij EcoMare, el|317741. ïn )r- n café De Zwaan is zaterdagavond an?en optreden te beluisteren van de :ormatie Liever Live. Het vijftal is egelmatig te vinden op vjoordhollandse kermissen, waarbij iteeds nieuwe acts en - naar eigen zeggen - andere gekkigheid voor iet voetlicht worden gebracht, .iever Live maakt er een gewoonte /an om het publiek bij de optredens te betrekken, onder meer met de talentenshow 'Kijk wat ik kan'. Bezoekers die een lied je kunnen zingen, een imitatie kun nen doen of de polka kunnen dan sen, worden uitgenodigd op het podium. Het muzikale repertoire n van de band omvat de nieuwste hits uit de Mega Top 100, afgewis seld met wat oudere nummers Aanvang 22 00 uur In buurthuis Bethel aan de Muyweg verzorgt Dick van Heerwaarden zaterdag 29 januari een avondvul lende diavoorstelling De dia's zijn gemaakt tussen circa 1920 en de zeventiger jaren en hebben als onderwerp onder meer het landle ven in de polder,, strandingen en reddingboten, Teso-boten en wier rijden in Oudeschild. De avond begint om 20 00 uur De toegang is gratis Vrijdag 21 januari Scouting Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur open huis in het eigen gebouw aan de Bernhardlaan In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur een avond country-line-dance voor beginners en gevorderden In Cinema Texel draaien The Sixth Sense (aanvang 19.00 en 21 30 uur) en Blue Streak (19.00 en 21.45 uur). Voor Texelaar en toerist 90 De temperatuur is redelijk en de velden zijn goed bespeelbaar. Niets hoeft de Texelse voetballers er dus van te weerhouden komend week end te beginnen aan de tweede helft van de competitie. Tijd voor een tussenbalans. De selectie van Texel'94 staat in de vierde klasse ongeslagen aan kop. 'We staan na veertien wedstrijden vier punten vrij van nummer twee SRC', constateert elftalbegeleider Doede de Vries, die niet helemaal gerust is op een goede afloop. 'Het heeft er een paar keer flink om gespannen. Een paar keer stonden we bij rust met 2-0 achter. Dat de jongens dan toch minimaal op gelij ke hoogte wisten te komen, zegt veel over de vechtlust. Maar zover had het natuurlijk nooit mogen komen. Als we straks wéér zo slap een wedstrijd ingaan, moet het wel een keer misgaan. We moeten vanaf de aftrap het initiatief naar ons toetrekken. Met de periodetitel al op zak, is het heel makkelijk om er van uit te gaan dat Texel'94 via de nacompetitie kan promoveren. Maar dat moet je niet willen. Alleen Filmnieuws 'Wat een geweldige film.' Dat is de reactie van de meeste bezoe kers van Cinema Texel na het zien van 'The Sixth Sense'. 'Grappig is wel dat veel mensen in de pauze van de voorstelling nog helemaal niet zo positief zijn', constateert bioscoopeigenaar Frits Nieuwenhuizen. De gewijzigde mening is volgens hem te danken aan 'de zeer verrassende ontkno ping' van deze thriller. 'Echt een ontknoping waarover nog uren wordt nagepraat en die verschei dene Texelaars er al toe heeft gebracht de film nog eens te bekijken om te zien of alles wel klopt.' Er wordt ook uitstekend geacteerd, zo luidt de heersende opinie. Door Bruce Willis, die in één klap bewijst ook in een ander genre dan de actiekomedie goed uit de voeten te kunnen. Maar vooral door het jongetje (Haley Joel Osmont), die een zesde zin tuig heeft, waarmee hij geesten ziet. Insiders in de filmwereld ver kondigen al dat de strijd om de J,Oscar voor de beste acteur tussen hem en Kevin Spacey (uit 'American Beauty') zal gaan. Voor wie wat meer actie en humor wil, wordt deze week 'Blue Streak' vertoond. De hoof drol wordt gespeeld door Martin Lawrence, die eerder was te zien in de film 'Bad Boys' (naast Will Smith) en tegenwoordig met 'Martin' zijn eigen komedieserie op televisie heeft. In Blue Streak steelt hij een waardevolle diamant en weet die nog net voordat hij wordt gearresteerd in een bouwput te verbergen Twee jaar later, als hij wedt vrijge laten, is zijn eerste gang natuur lijk naar deze plek Wie schetst zijn verbazing als hij ontdekt dat op de bewuste plek het hoofd bureau van politie is verrezen. Filmclub Cinema Paradiso vertoont dinsdag en woensdag 'Los Amantes del Circulo Polar' (de geliefden van de poolcirkel). Dit drieluik is een 'mathematisch drama', dat het leven van Otto en Ana vertelt. De hoofdrollen in de verschillende delen worden telkens gespeeld door andere acteurs, die niet eens sprekend op elkaar lijken De chronologische volgorde wordt doorsneden met wisselingen in tijd. Het eerste, nog onbegrijpe lijke, beeld van de film blijkt ten slotte ook het laatste. Het einde zit in het begin, het begin is het einde. De film is een cirkel en een palindroom. Maar Los Amantes is behalve een berekend spel ook de ontroerende geschiedenis van een tragische liefde. Zelden gaat dat samen, hier wel. Het kinderprogramma is nog altijd ongewijzigd. Dat betekent dus dat zowel 'Kruimeltje' als 'Tarzan' nog te zien is. Voor één van de twee is dit echter de laat ste week. Maandag wordt wederom een 'sneak preview' vertoond door kampioen te worden bewijs je echt de sterkste van de afdeling te zijn Met oudere, geroutineerde en jonge spelers, beschikt trainer Luc Post over een gemêleerde ploeg Wegens uiteenlopende redenen (vakantie en blessures) ontbreken Martin Koorn en Erwin Koning Texel'94 speelt uit tegen Adelbert uit Egmond Aan kop staat ook SV De Koog, dat één punt voorsprong heeft op Jisp, dat overigens twee wedstrijden minder heeft gespeeld. De ploeg van trainer-speler Nico Schot heeft als voordeel dat de resterende wed strijden tegen de belangrijkste con currenten in eigen huis worden gespeeld. Het spel van De Koog typeerde zich tijdens de eerste com petitiehelft door wisselvalligheden. Hele goede wedstrijden, werden afgewisseld met matige duels Constante factor in de ploeg die vier voetballers uit Den Helder in de gelederen heeft, is de beweeglijke voorhoede. Dat de vele positiewisselingen niet altijd tot suc ces leiden, bleek zondag, toen De Koog met een gelijkspel in de inhaalwedstrijd tegen Wherevogels twee belangrijke punten verspeelde De Koog ontvangt zon dag ASV'55. Na een vroegtijdige aanval op de koppositie, hebben de voetballers van SV Oosterend zich in de middenmoot genesteld. Trainer Bep Vonk laat zich tevreden uit over de prestaties van zijn team. 'Ger Vlaming en Sil van Dijk hebben hun De sportman, sportvrouw en sport ploeg en het sporttalent van 1999 mogen hun prijs in ontvangst nemen tijdens een groot gala, dat zaterdag 29 januari wordt gehou den in Question Plaza. Interviews met de genomineerden, vrijwillig ers en andere betrokkenen worden afgewisseld met een jaaroverzicht, live-muziek en ludieke acts. Het sportgala belooft een stijlvol evenement te worden. Net als vorig jaar kan het publiek een eigen voorkeur uitbrengen. Dat gebeurt op één van de stemcomputers van de gemeente, die speciaal voor de gelegenheid is aangepast en die staat opgesteld bij de ingang van Question Plaza. De genomineerde met de meeste stemmen krijgt aan het eind van de avond de publieks prijs uitgereikt door de eregast, die er ook voor zorgt dat de andere prijzen bij de juiste personen terechtkomen Wie de eregast(en) is (of zijn), wordt aan het begin van het gala door de organisatie bekendgemaakt. Het programma begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. Het gala wordt rechtstreeks uitgezonden door Radio Texel. In de Burg. De Koninghal worden zaterdag de volgende wedstrijden gespeeld: 16.30 Mareis Jeugd - Hans Verkerk. 17.30 Marles Dames - JVC/N2 19.30 Mareis Heren - FAC2. In de Sportlaan in Den Helder is het programma zondag als volgt: 14 00 Enkhuizen 2 - Mareis Jeugd 15 00 Mareis Dames- Wieringherlant J. Menners beklimmen zondag de bok om in manege Akenburg mee te doen aan de derde van zes wedstrijden om de Jaap de Graafbokaal. Het evenement begint om 9 30 uur, toeschouwers hebben gratis toegang. In de NH kerk van Oosterend begint om 19.00 uur een gezamenlijke gebedsdienst, georganiseerd door de Raad voor Kerken op Texel Met medewerking van voorgangers ds. J. ter Haar en ds. M G.J. Roepers en het Katholiek Dameskoor. In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Kruimeltje (13 30 en 16.00 uur), The Sixth Sense (19.00 en 21.30 uur) en Blue Streak (19.00 en 21.45 uur) goaltjes aardig meegepikt en staan nummer één en twee in de topsco- rerslijst van de onderste afdelingen in de regio. Met uitslagen van 6-4 en 5-1 tikt het aardig aan.' Wat zor gelijker is Vonk over de invulling van het elftal 'Je probeert elke week met dezelfde ploeg op pad te gaan, maar met zo'n krappe bezet ting is dat is wel eens een probleem. Tot dusver hebben we het aardig gered Oosterend gaat zondag op bezoek bij WSV in Wijdenes, een ploeg die thuis met 6-4 werd afge troefd. ZDH, ten slotte, beleeft moeilijke tij den. Een groep (erg) jonge spelers moest het vertrek van een groot deel van de oude garde zien op te vangen. Dat lukte maarten dele. De ploeg staat met slechts één overwinning op zak onderaan. 'Er wordt af en toe best leuk gevoetbald, maar een hele wedstrijd op niveau spelen is nog moeilijk', weet secretaris en speler Joop Rommets. 'Conditie hebben de meeste jongens wel, maar ze zijn nog erg licht en moeten bovendien nog wat slimmer en brutaler worden Misschien dat de training die we vorige week van de staf van Volendam kregen stimuleert. We gaan in ieder geval proberen DWOW te achterhalen. Die hebben maar vier punten meer dan wij. En mocht het niet lukken, dan is er nog geen man overboord. Dan gaan we het volgend jaar lekker een klasse lager proberen.' ZDH speelt zondag een uitwedstrijd bij Schellinkhout. Zaterdag 22 januari In sporthal Ons Genoegen tjegint om 11.00 uur een voetbaltoernooi- tje voor de E-pupillen van alle Texelse verenigingen In zwemparadijs Calluna begint om 20.00 uur 'Space World', een avon- turenspel voor kinderen Onderbroken door een paar uur slaap, duurt het evenement tot 10.00 uur de volgende ochtend. De kosten bedragen 20,-. Informatie en opgave, tel. 317 888. Toneelvereniging Nieuw Leven viert haar 35-jarig bestaan met een uitvoering van 'Gelijke monniken, gelijke kappen', een avondvullend spel in drie bedrijven van N. van Engelen, A. Linnebank en M. de Wit. De regie is in handen van Karin Somers en Ria Buisman. Locatie is dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild, aanvang 20.00 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt vanaf 20.30 uur een 'Lady's Night' gehouden, met 'een spraakmakend optreden' van een nog onbekende persoon De entree bedraagt ƒ5,-. In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Kruimeltje (13.30 en 16.00 uur), The Sixth Sense (19 00 en 21.30 uur) en Blue Streak (19.00 en 21.45 uur) Maandag 24 januari In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur) Dinsdag 25 januari De afdeling dialect van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in de IJskaschool in De Waal. Medewerkers en bewoners van het Maartenhuis nabij De Koog voeren het Driekoningenspel op. Aanvang 20.00 uur; toegang vanaf tien jaar In Cinema Texel draaien Los Amantes del Circulo Polar (aanvang 20 30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur). Zondag 23 januari Op de dijk in Oudeschild, ter hoogte van het Ankerpark, begint om 8.30 uur een wedstrijd voor sportvissers. Triatlonvereniging Texel houdt een 'zwem-loop' in zwemparadijs Calluna in De Koog. ledereen is wel kom. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur, de start is om 9 15 uur. In de binnenbak van manege Akenburg wordt vanaf 9 30 uur de derde wedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal gehouden. Toegang is gratis. De kiosk op het Turfveld in de Dennen vormt de startplaats voor een tocht van wandelvereniging Het Gouden Boltje, die de deelnemers door en rond het bos voert. Inschrijven kan tussen 13.00 en 14.00 uur. Programma dinsdag 25 januari: Veld A, mannen 18.30 CVI-Super de Boer 19.15 OSG-Agrifirm 20.00 Tatenh. 1-Tex. Autocentrale 20.45 W'tjewel-Teso 21.30 Sportshop 2-Maarcobouw 22.15 Cocky's Kap.-P. 28/ De Krim Veld B, gemengd 18.30 Fitt-EcoMare 19.15 EcoMare-Rabo 20.00 Fitt-'t Gouwe Boltje 20.45 Euroase-Tatenhove 2 21.30 Slagerij Beverdam-LenR 22.15 Nioz-Zandbank Veld C, dames 19.15 Gimsel-Question 20 00 Eierl. Huis-Westerlaken 20.45 SI. lepe de Boer-Cinema Tx 2130 Durperdrup-Timmers Bak. 22.15 Nokanto-Haarstudio Uitslagen 18 januari: W'tjewel-OSG 3-0, Agrifirm-Super de Boer 1-2; Tatenhove 1-Teso 3-0; Paal 9- Kobeko 0-3; Grooten Slock-Tex Autocentrale 1-2; Sportshop 2-Paal 28/De Krim 1-2; Prepress Center-LenR 0-3; EcoMare-Fitt afgelast; Nioz-Rabo 0-3; Euroase-Zandbank 3-0; Slag. Beverdam-Tatenhove 2 2-1; DGM- Twaalf Bakken 3-0; Zeilmakerij- Keurslager Dros 0-3; Bar Sportief- Milly's 1-2, De Rival-Sportshop Texel 0-3, Jozefschool-De Krim 3-0; Wiersma Meubelen-Smash'68 2-1; Sal. Mart/De Oorzaak-B&B/vd Vis+den Boer 2-1 Vr 2T 8.24' en 20.56 Za. 22 9.24 en 21.45 u. Zo. 23 10.25 en 22.30 u. Ma. 24 11.05 en 23.16 u. Dl. 25 11.34 en 23.34 u. Wo. 26 11 47 en - u. Do. 27 0.25 en 12.10 u. Vr. 28 0.55 en 11 40 u. ■ii - Zwemparadijs Calluna Teddybeer zwemmen Voor baby's vanaf 3 maanden Woensdag 9.30 tot 10.00 uur.' Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 Zaterdag 22 januari CreenParks Sluftervallei 3 ui Ct Knmweg 104. De Cocksdorp, ld 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18 00 uur ƒ12,50 p/p Ook hét odres voor feesten porti jen recepties etc. Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). De Schulpengat ligt in Schiedam voor een dokbeurt. Om die reden wordt de Molengat tot 18 februari ingezet als dienstboot. Door de klei nere capaciteit van dit schip bestaat er tijdens de drukkere perioden een grotere kans op wachttijden. 'Drukkere perioden' voor vrachtver voer zijn de eerste afvaarten 's mor gens vanuit Den Helder. Vrijdagmiddag is het in Den Helder drukker voor al het vervoer Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 21 janu- an op om 8.35 uur en gaat onder om 17 05 uur. 21 januari volle maan, 28 januari laatste kwartier; 22 januari spnngtij. De bowlers hadden er weer zin in deze week. Carina Oosterhuis, die dit jaar als vaste reservespeler mee doet, gooide al haar games in de honderd, waardoor ze haar gemid delde flink opvijzelde. Ook Erwin Roedema gooide een mooie game van 176 pinval. Siem Bakker van TCA Oosterend zette een game van 195 pins neer. Omdat zijn teammaat Fred Poede ruim boven zijn gemid delde gooide, behaalden zij een mooie overwinning op koploper Kraanverhuur Kager. Primera Mets greep de volle winst, maar dat had als oorzaak dat het team van Switzer Kites verhinderd was. Ook bij de jeugd werd op hoog niveau gespeeld. Ben Siebeling van het team Hotel de Branding liet als eerstejaars zien dat hij talent heeft. Teammaat Eelco Buis leverde ook hoge games af, zodat het team van Loodgietersbedrijf Keijzer een half punt mee naar huis mocht nemen Bij Eddy Witte en Ronald van Benthum van Eethuis de Tijd wilde het maar niet lukken. Zij moesten dan ook alle punten laten aan het team van We Like To Move It, waar Peter Stiggelbout een game van 164 pinval uit zijn vingers liet rollen Uitslagen Switzer Texel Kites-Primera Mets 0-5, Op de Steenenplaats-Vliegveldrest. Texel 0-5; Arch Bur. Honingh-Swirl's IJssalon 4,5-0,5; Verh.Bedr H.Bruining- App.verh Land en Zeezicht 2-3, Windkracht 12-Hotel Tatenhove 4-1; Kraanverh Kager-TCA Oosterend 2-3 Jeugd Hotel De Branding Loodgieters-bedr. Keijzer 3,5-0,5; De Strijkers-De Deurdouwers 0-4, We Like To Move It-Eethuis De Tijd 4-0; De Kegelvreters-NJHC Panorama 0-4 Zwaanstraat - Den Burg ZATERDAG 22 JANUARI Super Top 40 Kermisband Dat wordt weer een superfeest! Aanvang 22.00 uur. Toegang gratis. Triatlonvereniging Texel houdt zon dag een 'zwem-loop' in Ca'luna. De deelnemers zwemmen eerst twintig baantjes (vrije slag) en lopen daar na twee ronden van circa drie kilo meter lengte, ledereen die deze combinatie van sporten eens wil uitproberen, is welkom. De inschrij ving begint om 9.00 uur, de start is om 9.15 uur De Vereniging van Texelse Kampeerboeren (VTKB) komt woensdag 2 februari om 20.00 uur in De Lindeboom bijeen voor de jaarvergadering. Prominent agenda punt is de conceptnota 'Doelstellingen VTKB 2000', waarover het bestuur intensief met de leden wil discussiëren Na de pauze verzorgt Josien Bruggink, adviseur plattelandsvernieuwing bij de WLTO, een inleiding onder de titel Agrotoerisme en kwaliteit. In het stukje over Kunst in Zee is per abuis het verkeerde telefoonnummer in de krant geko men. Het nummer van Joke de Boer is 317035. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Kampeercentrum Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9