159 222 Kings Queens OSG-feest Grondprijs Mars geen probleem voor de raad 'Opritten obstakels voor voetgangers' Andreas en Andrea kopen hotel Zeerust E Agenda E teso ^'Ikga voor Edah!' Wat ik zeggen wou. Nieuw Leven Sportvissers Wat ik zeggen wou. Landschaps architect .TEXELSE 2 COURANT Viering 75-jarig bestaan DEK Dammer Timmer geeft winst weg Dartkampioenschap Be Mobiliteitsplan: extra onderzoek Jaarvergadering leden TVO Snelheidscontrole Even een pak SNERT halen iif Edati DINSDAG 25 JANUARI 2000 Bi/ de 'Millenniumparty' die scholie ren uit de hoogste klassen van OSG De Hogeberg woensdag vierden in Question Plaza ging het er chique aan toe. Bijna zonder uitzondering kwam iedereen in avondkleding naar het festijn, waar lange jurken met grote splitten en zelfs rokkostuums werden gesignaleerd Een jury die bestond uit kapsters Clementine en Henriëtte de Wit en boetiekeigenaren Martin Koorn en Martme de Hoog deelde een paar pri/zen uit. Tot 'King' en 'Queenvan de avond wat hun kle ding betreft werden Jaap Duin en Suzanne Eelman uitgeroepen. Leandro van Karsen en Wendy van Leeuwen hadden de mooiste kapsels en beste danser was Mark Gademan Best verzorgde lerares was Anne van Doornmaal, die zich ook in het dage lijks leven piekfijn weet te kleden. Veel verrassender was de uitverkiezing van leraar Jaap Dros, die zich voor de gelegenheid in pak had gestoken. Dat de prijs als een verrassing kwam, bleek bij de pn/suitreiking, toen Dros alvast was uitgeweken naar zijn favo riete café. (Foto March Hei/n+n) Bncvco *ia leanBuiten Bij het lezen van het verslag over het jubileum van toneelvereniging Nieuw Leven (Tex. Crt. van vrijdag 21 ja nuari), heb ik mij er over verwonderd dat er nogal laatdunkend werd ge daan over het toneel in de jaren vóór de oprichting van Nieuw Leven. Zelf was ik betrokken bij de activiteiten van Het Klein Toneel, wat overigens geen socialistische vereniging was, maar gewoon een club van liefheb bers. Regisseur was toen kastelein Bakker die onze club zover wist te brengen dat we ons konden meten met de beste van Texel, zoals UDI, Het Masker en Sint Jan. We voerden veel volksstukken en indringende karakterstukken op zoals 'Van ander ras', De beste jaren van ons leven' en 'Rooie Arie'. Niet alleen in Oude- schild, maar ook in de schouwburg zaal in Den Burg. In de zomer speel den we altijd twee of drie keer voor de WV, ook in Den Burg en meestal voor volle zalen. Regisseur in die tijd was Piet Dogger. Jammer dat door onderlinge ruzies een einde kwam een onze activiteiten. De voorloper van Het Klein Toneel was Toneelvereniging PALVU (Prole tariërs Aller Landen Verenigt U). De jaren van deze vereniging behoorden misschien wel tot de beste op het toneelgebied. Met stukken van Heijermans. zoals 'Op hoop van ze gen' en 'Het licht in de nacht' en an dere volksstukken gingen zij de zalen in praktisch alle dorpen af. Behalve in Oosterend, daar kon dat met door de beugel. Ik feliciteer Nieuw Leven met het ju bileum, maar het bovenstaande moest mij toch van het hart. Alleen al om te laten weten dat er ook vóór Nieuw Leven al goed toneel werd gespeeld. Dat kan dus niet worden afgedaan met te zeggen dat het niet veel voorstelde. J.D. Koning, Den Burg. De tweede wedstrijd van de sport vissers, bij 't Ankerpark in Oude- schild, resulteerde in een vangst van acht vissen, achter elkaar goed voor 161 centimeter. Er werd gevist door zes leden, waarvan Cor Huisman de beste vangst had. Hij ving drie vissen, in totaal 67 cm. Tweede werd Arjan Dorst met twee vissen, tezamen 44 cm en derde Ton Dors, die een vis van 21 cm ving. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zondag 13 fe bruari, aanvang 8.30 uur, nabij de Asfaltmolen. Bucvto van ktm Wanneer verplaatst men nu toch eens die oude schapenboet, die het zicht op die strakke schuur ont neemt? Waarom wordt het Hoge- berggebied niet gewoon vrijgegeven, zodat er in tijd van woningnood meer 'fraaie' woningen kunnen worden gebouwd. Wordt het niets eens tijd om de knoop door te hakken en over te gaan tot het maken van een blij vende verbinding met de vastewal? Ja, dit is inderdaad cynisch bedoeld! En dat word ik als ik in de krant lees dat de gemeente een landschaps architect heeft losgelaten op de ran den van Den Burg. Deze firma con stateert dat het dorp vooral een 'rommelige aanblik' biedt. Wie over de Pontweg rijdt en kijkt naar de gra zende schapen, boetjes en weilan den heeft volgens hem niet het idee dat hij vlak langs het grootste dorp van het eiland rijdt. Wat een lui van een architect, dat hij constateert dat dit landelijk tafereel moet wijken voor nieuwbouw. Zodat we 'gelukkig' niet meer het achterlijke idee van een dorp hebben te maken, maar met een stad. Da's pas eilandgevoel. Rot toch op! Erger is nog dat de politiek hierop zegt dat Texel eer» strakke lijn van bebouwing wil langs de Pontweg. Met nieuwbouw dus. Upgraden noe men ze dat. Het betekent voor mij zoveel als afbraak doen aan dat wat Texel eiland maakt. De énige beteke nis die Texels straks een eiland maakt is dat er een boot voor nodig is om er te komen. Zijn ze nou helemaal gek geworden. Is 'Texel' in dit verband een zelfstan dig opererend gemeentebestuur of is het de politiek die de stem van het volk vertegenwoordigd? Het een of het ander, maar ik - en velen met mij- voel me daar dan steeds minder thuis. Maar wat kun je doen? In ieder geval je mening laten horen en te zijner tijd stemmen op een partij die behoud van het eilandse als één van de prio riteiten stelt. Bestaat deze partij ei genlijk al? Sjakkelien Klaassen, Den Burg. De leden van de raadscommissie FWM zijn zonder discussie ak koord gegaan met de aankoop van ruim tien hectare grond tussen de Marsweg en Kadijksweg. De rela tief hoge prijs (ruim ƒ2,5 miljoen) die de gemeente voor de als bouw grond bestemde agrarische perce len van particulieren Witte en Hin moet betalen, bleek geen enkel probleem voor de raadsfracties. De grond is nodig voor de uitbrei ding van Den Burg, via de vierde bouwfase in De Mars. De gemeente wil de regie voor de ontwikkeling van De Mars zelf bepa len en niet in handen geven van pro jectontwikkelaars. Die kaapten in het verleden nog wel eens bouwgrond voor de neus van de gemeente weg, mede doordat de gemeente volgens wethouder Peter Bakker (financien) te magere aanbiedingen deed. Politieke doelstellingen als sociale woning bouw kwamen daardoor in het ge drang. Alle fracties waren het donder dag met Bakker eens dat de ƒ25,- per vierkante meter daarom wel besteed was. Muziekvereniging DEK laat het 75- jarig bestaan met ongemerkt voorbij gaan. Het jubilerende fanfarekorps houdt zaterdagmiddag vanaf 15.30 in dorpshuis De Waldhoorn een recep tie. ledereen is welkom. Een tentoon stelling over de geschiedenis van de muziekvereniging is zondag te zien in het dorpshuis, tussen 14.00 en 17.00 uur. De winteruitvoeringen staan vrij dag 11 en zaterdag 12 februari op het programma Beide muziekavonden beginnen om 20.00 uur. Kaarten voor de winteruitvoeringen zijn te bestel len bij Ina Bakker, tel 319 618. Een groot feest voor leden en oud-leden wordt gehouden op 13 mei. DEK vraagt oud-leden van majorettes, tamboers en fanfare om zich voor dit feest op te geven bij de secretaris van de muziekvereniging Enno Drijver, tel. 319411. Dammers Wim Vlaming en Wim Timmer zijn de laatste tijd beiden goed in vorm. De vraag was wie in het onderlinge treffen daar nog boven uit zou weten te stijgen. Timmer had steeds het initiatief, waardoor Vlaming zetten moest doen die hij liever niet wilde. Hij kwam echter met de schrik vrij. Daar zag het lange tijd met naar uit. Vlamings stukken vormden niet die harmonie die hij graag had gezien. Toen het op het bord begon uit de dunnen, kwam hij echt in moeilijkhe den Timmer bezette de strategische velden en speelde voor de winst. De tijd begon echter een woordje mee te spreken. Daardoor kon hij niet het juiste winstplan vinden, dat Vlaming wel zag aankomen. Toen Timmer zich één onnauwkeurigheid veroorloofde, was Vlaming er als de kippen bij om toch nog het onverwachte punt bin nen te halen. Met de vlag op vallen moest Timmer enigszins teleurge steld berusten in remise. Gerrit Vlaming en Bert Duin maakten er mooie pot van. Na twintig zetten hadden ze al een groot deel van de beschikbare tijd (voor zestig zetten) verbruikt. Toen Duin zich liet opslui ten, belandden de spelers in een on- Privé-opritten, zoals hierboven aan de Bmsbergenstraat in Den Burg, belemmeren op het trottoir steeds meer de doorgang voor ouderen en invaliden, zo vinden raadsleden Pieter de Groot (D66) en Corrie Heyne (Texels Belang). 'Er blijft geen stoep meer over. Mensen die moei lijk ter been zijn en rolstoel gebruikers kunnen er op sommige plaatsen nauwelijks meer langs omdat iedereen zijn auto zo nodig in zijn tuintje moet zetten Aan die kol der moet een eind komen. Het loopt de laatste tijd de spuigaten uit', al dus De Groot. Heyne viel hem tij dens de commissievergadering FWM van donderdag bij. 'Het is goed dat we hier aandacht aan be steden. Aan de andere kant moet je er ook weer niet aan denken dat al die auto's op straat worden gepar keerd.' Foto Ban Bosch) Het terrein sluit aan op de grond aan de Kadijksweg die al gemeente-ei gendom is en waar 120 woningen zijn gepland. De ontsluiting voor het ver keer van de woonwi|k is gebaat bij een grotere oppervlakte, die boven dien de kosten drukt doordat schaal voordelen bij het bouwrijp maken van de grond zijn te behalen. Daan/oor zou de aankoop van een resterend stukje grond aan de Kadijksweg van eigenaar Blokdijk eveneens goed uit komen. De gemeente en Blokdijk hebben beiden de intentie uitgespro ken met elkaar een verkoop overeenkomst aan te willen gaan. Het duurt nog wel even voordat de bouw van woningen gaat beginnen. Witte en Hm kunnen hun grond nog ruim zes jaar agrarisch gebruiken Daarvoor geeft de gemeente de grond na de overdracht in pacht aan de agrariërs. In Café W'tjwel wordt zondag vanaf 13.00 uur voor de tweede keer het Texels Dart Kampioenschap 501 koppels gehouden. Titelverdedigers zijn Ed 'Tonnetje'Tolboom en Mare Prins. Deelnemers kunnen zich tus sen 12.00 en 13.00 uur inschrijven of bij cafe W'tjewel, tel 327 146. na 21.00 Er zijn verschillende prijzen te winnen. Voor de nummers één, twee en drie zijn bekers beschikbaar ge steld door Broodje Vonkie. Ook voor de maximum score (180) en de hoog ste finish zijn medailles en bekers te winnen. Dinsdag 25 januari De afdeling dialect van de Histo rische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in de IJskaschool in De Waal. Medewerkers en bewoners van het Maartenhuis nabij De Koog voeren het Driekoningenspel op. Aanvang 20.00 uur; toegang vanaf tien jaar In Cinema Texel draaien Los Amantes del Circulo Polar (aan vang 20.30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur). Woensdag 26 januari In Cinema Texel draaien Disney's Tarzan (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Kruimeltje (13.30 en 16.00 uur), Los Amantes del Circulo Polar (20.30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur). Donderdag 27 januari In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur The Sixth Sens en om 18.45 en 21.45 uur And of Days. Vrijdag 28 januari Dr. Martin Niemeyer uit Zeist houdt antroposofisch spreekuur in het Maartenhuis nabij De Koog. Af spraak maken via mevr. M. Com mandeur of mevr E. MacGillavry, tel. 317282. De kosten zijn in over eenstemming met de tarieven van de landelijke huisartsenverenig» en wordt over het algemeen vt goed door het ziekenfonds. In Cinema Texel draait om 19.^ fe en 21.30 uur The Sixth Sens en 18.45 en 21.45 uur And of Day,, d In dorpshuis De Bijenkorf Oosterend begint om 20.00 iuen een avond country-line-dai*' voor beginners en gevorderden ieln i af trfc aen ing: Bij afwezigheid van veertx>,or Schulpengat onderhoudt j||e'r Molengat tot 18 februari de ve,Jnte dienst. Door de kleinere capacity is er tijdens drukker perioden ksejje op wachttijden. Voor het vracmrr verkeer zijn dat de eerste afva:ur u ten 's morgens vroeg vanuit Djge, Helder. Voor alle vervoer geldt (%r f vrijdag in de namiddag op er de drukte moet worden gerekend jry zijn deze week geen afvaar-ess bestemd voor gevaarlijke stoffare .mp et v Hoogwater te Oudeschéke akk' Di. 25 11.34 en 23.34 k, Wo. 26 11.47 en - Do. 27 0.25 en 12.10 u,jc Vr. 28 0.55 en 11 40 ij b; Za. 29 1.35 en 12.40 i»rsc an; 2.10 en 14.10i>. 3.00 en 15.24 kalia Zo. 30 Ma. 31 Di. 01 4.00 en 16.34 üj p Aan het strand is het ongeveer een uurew.g, der hoogwater. De zon komt 31 lanuari om 8 22 uur en gaat onder om 17.23 uur januari laatste kwartier; 29 januari doocöt f _n c vervalste Parti-Bonnard. Gerrit Vla ming had de meeste vrijheid van spelen en hield de druk op de ketel. Duin raakte geleidelijk aan in moeilijk heden en kon ten slotte met meer aan verlies ontkomen. Jos de Wolf wist met een verras sende hielslag Gerrit Blom aan zijn zegekar te binden. Hierdoor is het razend spannend in de top vijf van de ranglijst. Piet Bakelaar mocht niet kla gen dat hij toch nog twee punten kon binnenslepen tegen Frans Bos. Deze had. na een onoplettendheid van zijn tegenstander, met een onverwachte forcing een schijf veroverd. Bakelaar had verderop in de partij echter suc ces met een dubbele dreiging. Bos pareerde de ene, maar werd slacht offer van de andere. Uitslagen Frans Bos-Piet Bakelaar 0-2; Gerrit Vlaming- Bert Duin 2-0, Gernt Blom-Jos de Wolf 0-2. Frans Kuiper-Hans Gal|aard 2-0; Wim Vlammg- Wim Timmer 1-1. In het kader van het mobiliteitsplan zal op twee onderdelen extra onder zoek worden verricht. Voordat Texel naar verwachting medio 2001 (bijna) gratis openbaar vervoer krijgt, wordt nog eens nader bekeken welke mi lieu-effecten dit zal opleveren. Met name de gevolgen voor het gebruik van de fiets en de emissie van uitlaat gassen worden in het onderzoek be trokken. De werkgroep Duurzaam Toerisme is dit overeengekomen met de Texelse Vereniging van Rijwiel verhuurders en de Bovag, die hun belangen behartigt. Verder wordt de invoering van een relspas voor men sen die van het busvervoer gebruik maken kritisch doorgelicht. De ge meente stelt zich voor ƒ80.000,- garant, zodat het onderzoek snel van start kan gaan. Wethouder Peter Bak ker denkt dat een groot deel van de onderzoekskosten via Europese en andere subsidies weer terugvloeit in de gemeentekas. Leden van het Texels Verbond van Ondernemers (TVO) worden op donderdagavond 3 februari geïnfor meerd over de stand van zake rond de bijdrage voor Texelpromotie. Dat zal gebeuren tijdens de jaarvergade ring die vanaf 20.00 uur wordt gehou den in Hotel Greenside in De Koog. Op de agenda staan onder andere bestuursverkiezingen. Aftredend en niet hierkiesbaar zijn Annet Arends, Klaas Veenbaas en Joke de Boer, wiens bedrijf DBB Administratieve Ondersteuning wordt voorgedragen om het secretariaatswerk van Els Whyte over te nemen. Wegens haar televisiewerk heeft Whyte hiervoor geen tijd meer. Na de pauze wordt het resultaat getoond vèn de seizoensenquète 1999, die onder lé den van TVO is gehouden. De gaande en de komende eigenaars van 'Zeerust': van links naar rechts Roger Hornby, Andreas Schraag. Na er 28 jaar hard en met plezier in te hebben gewerkt, hebben Roger en Yvon Hornby hun hotel 'Zeerust' aan de Boodtlaan in De Koog ver kocht. De nieuwe eigenaars zijn Adreas Schraag (30) en Andrea Keijser (27), die het 18 kamers tel lende bedrijf op de oude voet zul len voortzetten. Gisteren werden in het notariskantoor de handteke ningen gezet onder de koopakte. 'Zeerust' hoort tot de oudste hotels van De Koog. Het werd gebouwd in 1926 en telde toen 12 kamers met totaal één douche en twee toiletten. Het onderging in de loop der jaren diverse uitbreidingen en moderni seringen. Roger en Yvon Hornby na men het bedrijf in 1972 over van Jan Bruin, die er 17 jaar de scepter had gezwaaid. Met horeca hadden ze op dat moment nog geen enkele erva ring. 'Ik had zelfs nooit in een hotel geslapen' aldus Yvon die met haar man (elektrotechnicus) aanvankelijk een bestaan had in Zuid-Afrika, maar mede onder druk van de politieke omstandigheden aldaar terugkeerde naar Nederland. Daar zouden ze in de tijdschriftenhandel gaan, maar dat ging met door. Ze zochten werk en een woning en vonden beide toen ze in de tuin van hotel Zeerust het bordje 'te koop' zagen. Ze namen de stap en ontvingen al spoedig hun eerste gas ten. Het vereiste gastheerschap ont wikkelde zich snel, in het bedrijf heer ste een gemoedelijke sfeer en uit het relatief hoge herhalingsbezoek bleek dat de gasten tevreden waren. Intus sen werd gezorgd dat het bedrijf bleef beantwoorden aan de snel verande- Bij een snelheidscontrole die vrijdag in de Dorpsstraat werd gehouden bleek dat van de 255 gecontroleerde voertuigen er 23 te snel reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 78 km/uur. Een record dat goed was voor een boete van ƒ240.- rende eisen, door vrij omvangrijke verbouwingen in 1980,1987,1990 en 1992. De knusse hoofdvorm van het gebouw met zijn typische gebroken kap bleef daarbij in stand. De drie kinderen Hornby hadden ech ter geen belangstelling voor de horeca zodat verkoop aan een 'vreemde' in het verschiet kwam te liggen. Het contact met de opvolgers ontstond vorig jaar. Andrea belde toen: 'Als jullie ooit willen stoppen, denk dan aan ons'. Belangstelling voor juist dat bedrijf had ze gekregen na gesprekken met vriendin Marije Gerlsma die wel eens in 'Zeerust' heeft gewerkt. Andrea en haar partner hebben zes jaar het naburige duinrestaurant Juliana geëxploiteerd, eerst als pach ters, laters als eigenaars. Ze wilden wat anders en hebben het restaurant inmiddels overgedaan aan Pieter Thijssen. Beiden hebben Texelse roots. Adreas is geboren in Eierland; zijn ouders exploiteerden ooit 'De Waddenparel'. Horeca-ervaring deed Yvon Homby-Brügemann, Andrea keijsttrr- Foto Harry ai HE hij onder meer op in Heeren, Assen en ook op Texel (Bos en C__ De Taveerne). Andrea is gebore^a Rotterdam maar haar vader R- Pieter (Abe) Keijser is Texelaar, r den brachten een groot deel van jeugd door in De Koog. De afgelo: winter zijn ze vier maanden ai geweest in het hotelwezen in Zwit land. Op 5 februari a.s. heropeneUtr hotel 'Zeerust' officieel en dat i< vens de dag waarop ze in het hir lijk treden. Roger (57) en Yvon (54) Hor wacht nu een zee van vrije tijd Mi< gaan ze voorlopig op avontuurlij wijze benutten: trekkend met I t camper door diverse Europese i den. De kans is groot dat ze da<Arr weer op Texel gaan wonen wantlH den zijn zeer aan het eiland oehe (Advertentie) 3 L.2C Telclnon 31 48 90 _Jije (Advertentie) Sendix douche/ flacon 750 ml Sendix I douche I flacon 300 ml 2?* 1 stsal Schwarzkopf shampoo of f crèmespoeling diverse soorten, flacon 300 ml -3^ l ja Junior hairspray diverse soorten bus 300 ml mg 12 itel ile Aanbiedingen zijn geldig van par 24 t/m 30 januari 2000 De 3 principes van Edah. prettig winkelen. Compleet assortiment. Scherpe prijzen

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2