4 Texel'94 laat punten liggen bij Adelborst Stand donateursactie Tesselhuus: ƒ11.000,- Wolfjes leren stuipen... TEXELSE COURANT1 Kaarters Veeger niet te stuiten Foutjes leiden tot nederlaag SVO André Keijzer gooit 130 finish Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Zwaarbevochten zege De Koog Winst en verlies basketbaldames Uitslagen volleybal Dammers aan kof in bondscompetitiC Pupillentoernooi Beste vangst Marlon Marei eerste op Jokertoernooi Programma zaalvoetbal Gyminstuif GVT in Beatrixzaal Gerda en Freek Veeger hebben in de vijftiende ronde bij Klaverjas- club Den Burg opnieuw toegesla gen. Zij speelden op regelmatige wijze een nieuw seizoensrecord bij elkaar. Het koppel verstevigt met dit resultaat de eerste positie in het algemeen klassement en neemt resoluut de leiding in de derde pe riode. Het kan dit seizoen niet kapot voor de Veegers. Met vier partijen van ruim boven de 2000 punten speelden zij met minder dan 8293 punten bij el kaar Door dit resultaat hebben zij in middels een voorsprong opgebouwd van 2900 punten op de nummer twee. Het koppel is dit jaar niet te stuiten en lijkt in staat de vijfvoudige kampioenen Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp (die overigens nog steeds keurige tweede staan) van het zesde achtereenvolgende kampioen schap af te houden. Het wordt nog een spannende strijd dit seizoen. Ook Arend Dijker en Piet Moree (deze keer scoorde laatstgenoemde een keer zélf hoog) zijn de laatste veertien dagen op dreef. Deze avond speelde dit duo 7915 punten bij elkaar en dat is goed voor een plaatsje winst in het algemeen klassement (zij staan nu zevende). In de periode staan zij in middels op de derde plaats. Wil Derksen en Peter van Heer waarden zijn op vakantie, maar zij werden deze week uitstekend ver vangen door Ria Gomes en Charlotte van Heerwaarden. Zij speelden 7321 punten bij elkaar en ook deze score was goed voor een plaats winst in het klassement. Dit duo staat nu zesde. Ook Jaap en Theo Witte hebben hun draai gevonden. Zij scoorden 7269 punten en stijgen een plaatsje in het klassement Ze staan nu achtste. Cees Vmke en Gerrit Smit zijn dit jaar het koppel van de uitersten. De ene avond wil het absoluut met, terwijl zij de andere avond de sterren van de hemel spelen. Deze avond zaten zij met een score van 6959 punten weer aan de goede kant. Zij speelden hier bij weer een beurt van ruim 2400 punten. Vmke en Smit blijven elfde in het algemeen klassement, maar staan in de periode inmiddels op een mooie tweede plaats. Guusta Linneman en Jitze de Vries blijven het dit jaar prima doen. Zij behaalden 6917 punten en handha ven zich op een keurige tiende plaats in het algemeen klassement. Het marsenrecord sneuvelde deze avond. Er werden er niet minder dan 56 bij elkaar gespeeld. Het gemid- delde was met 6303 punten even eens aan de hoge kant. Texel'94 heeft de eerste wedstrijd na de winterstop, tegen hekken sluiter Adelborst, niet in winst kun nen omzetten. Na twee keer vijfen veertig minuten stond er een bloedeloze 0-0 op het scorebord. Texel blijft de ranglijst aanvoeren. De ploeg van Luc Post kon de tweede helft van de competitie met in de sterkste opstelling starten. Bart Heerschap (ziek), Leendert Eelman (geblesseerd), Erwin Koning (vakan- SV Oosterend heeft uit tegen WSV een 3-1 nederlaag geleden. De thuisploeg zat van begin af aan beter in de wedstrijd, terwijl de Oosterender defensie door enkele onnodige fouten moeilijk in de wedstrijd kon komen. In de vijftiende minuut verdween een schot vanaf de vleugel in het doel achter de volledig verraste doelman Marco Drijver. Laatste man Piet Graaf miste in de 25e minuut de bal, waar van de WSW-spits dankbaar gebruik maakte en de bal in het SVO-doel schoot. De Strender ploeg deed wei nig terug. Het bleef bij een kleine kans voor Ger Vlaming, maar zijn inzet ver dween naast het doel. Na rust kwam SVO beter in de wedstrijd. De bal werd vaak in de ruimte gespeeld, want een combinatie liet het zware veld niet toe. In de zestigste minuut eindigde een solo van Ger Vlaming in het vijandelijke strafschopgebied, waarin hij onderuit werd gehaald. Sil van Dijk schoot de toegekende penalty te slap in, met als gevolg dat die door de doelman werd gestopt. Vijf minuten later was het toch raak toen Arnejan Kruithof de WSW- keeper met een sterk schot op de proef stelde. Tóen hij er niet in slaagde de bal goed te verwerken, was Van Dijk er als de kippen bij om de bal in het doel te koppen. In het vervolg waren er voor beide ploegen kansen, maar WSV profiteerde het meest. De verdediging van SVO werd op het verkeerde been gezet. Chris de Vries speelde de bal in de voeten van de spits, die 3-1 aantekende. De darters van Zwaan Texel Kites waren goed op dreeg tegen Cafeetje 2. Absolute uitblinker in deze partij was André Keijzer van Texel Kites. Hij won zijn enkelpartij van Johan Eldering met 2-0. Eén van de legs finishte hij met 130 punten, hetop eén na hoogste van de competitie. Daarmee hielp hij zijn team aan een 6-2 zege op de Oosterenders. In café De Zwaan ontving het eerste thuisteam de spelers van W'tjewel 2. Vooraf beloofde dit een spannende partij te worden, omdat beide teams in de competitie op gelijke hoogte stonden. Anders dat de uitslag doet vermoeden (het werd 8-0 voor De Zwaan), ging de strijd gelijk op. Alleen het uitgooien wilde bij de Koger darters met. En daarom gingen ze met lege handen naar huis. Het tweede team van De Zwaan maakte in de wedstrijd tegen het team van DCafé geen enkele fout en won afgetekend met 8-0. Vermel denswaard was de 180 score van Gerrit-Jan Booy van De Zwaan. On danks een zeer goede start van Cafeetje 6 was het team niet opge wassen tegen de darters van W'tjewel 1Gideon Boogard versloeg in zijn enkelpartij Ed 'Tonnetje' Tol boom met liefst 2-0, die niet in zijn spel kwam en zijn bijnaam niet kon waarmaken. Tolboom scoorde geen enkele maal honderd punten of meer in zijn singlepartij. De spelers van W'tjewel hielden het hoofd koel en wonnen gedecideerd met 6-2. Door deze zege staan ze op de eerste plaats in de competitie, met zes pun ten voorsprong op Zwaan 2. Dit team heeft nog één wedstrijd te spelen en aan zes punten voldoende om als nummer één aan de play-offs te be ginnen. Dit omdat het onderlinge re sultaat van de wedstrijd tegen W'tjewel in hun voordeel is. De wed strijd eindigde 4-4, maar W'tjewel won in de legs. Een andere wedstrijd die belangrijk was voor de volgorde van de play-off, was die tussen Cafeetje Bulldogs en Slock 3. De darters uit Den Burg gooi den erg sterk en wonnen verdiend met 5-3 van hun opponenten. Door dit resultaat eindigt Slock 3 op een hogere plaats dan de Bulldogs en ontloopt zo een sterkere tegenstan der in de eerste ronde De laatste competitieronde ziet er als volgt uit: Zwaan Texel Kites - Slock 3, DCafé - Slock 2, Cafeetje 1 - Zwaan 2, Cafeetje 2 - Zwaan 1Cafeetje 6 - J'Elleboog, Cafeetje 7 - W'tjewel 2. tie) en Martin Koorn (geschorst) ont braken. Van beide ploegen kwam Texel'94 het best uit de startblokken. Dit resul teerde in een goede scoringskans voor de door Arnold Kearcher in stel ling gebrachte John List. Zijn schot had echter niet de goede richting. De eerste helft bleef Texel'94 weliswaar de sterkste ploeg, maar toch kon het team geen vuist maken. De spaar zame uitvallen van Adelborst werden door de Texel-verdediging eenvoudig gepareerd. Invaller-doelman Pieter Daalder hoefde nauwelijks in actie te komen. De tweede helft kende hetzelfde spelbeeld. Ane van der Vis werd ge wisseld voor een extra aanvaller, in de hoedanigheid van Niels Dubbelt, die een goede invalbeurt maakte. Later in de tweede helft verving Post Ralph Koning voor Rob van der Stap. Texel'94 bleef druk uitoefenen, maar speelde te onzorgvuldig om echt ge vaar te kunnen stichten. De van bin nen naar buiten komende Maarten Koorn creëerde zich nog enige mo gelijkheden, maar tot een doelpunt leidde dit niet. Adelborst werd steeds verder op eigen helft terug gedron gen, maar een uitval leverde de thuis club toch nog bijna een doelpunt op. De paal bracht redding voor de Texelaars. De mooiste kans kreeg spits Kearcher. Een paar minuten voor tijd stond hij na aangeven van Bart Oosterhof oog-in-oog met de keeper van Adelborst. Maar ook Kets wist het net niet te vinden, zo als ook ploegmaat Dubbelt de bal met over de lijn kon krijgen. Van de dri concur renten Uitgeest, SRC en HRC wist alleen eerstgenoemde de volle winst te behalen en bleven de ovengen ste ken op een gelijkspel. Stand: Texel 14-30, Uitgeest 14-27, SRC 14-25 en HRC 13-21 Zaterdag 29 januari Texel'94 B2 - Blokker B2 13.30 Texel'94 B3 - Geelzwart B2 13.30 KSV C1 - Texel'94 C1 14.30 SVO/Texel'94 C1 - JVC C2 13.30 Texel'94 D1 - DWOW D1 10.30 De Koog B1 -ZAP B1 13.30 De Koog C1 vrij Oosterend A1 - Winkel A1 13.30 Texelse pupillencompetitie Texel F4A - Texel F4B 10.00 Texel F4C - Texel F4 D 10.00 ZDH F1 - De Koog F1 10.00 ZDH E1 - Texel F2 11.00 Texel F3 - SVO F1 11.00 Texel E5 - SVC E1 11.00 De Koog E1 - Texel F1 11.00 Texel E3 - Texel E4 11.00 Texel E1 - Texel E2 12.00 Texel D5 - SVO D1 12.00 ZDHD1-SVCD1 12.00 De Koog E2, SVO E1 en SVO E2 zijn vrij Zondag 30 januari ZDH-Conzelo 14.00 Zuidermeer - De Koog 14.00 Texel'94 - DTS 14.00 Victoria O. 2 - Texel'94 2 12.45 Texel'94 3 - Callantsoog 2 12.00 Texel'94 A1 - WGW A2 12.00 Oosterend A1 - Jisp 14.00 WGW B2 - Texel'94 B1 12.45 Zaterdag 22 januari Texel'94 B1 - Schagen B1 3-2 Andijk B1 - Texel'94 B2 0-1 Dirkshorn B1 - Texel'94 B3 0-3 Texel'94 C1 - Succes C1 1-8 BKC C1 - SVO/Texel'94 C1 9-0 WGW D2 - Texel'94 D1 3-7 Zondag 23 januari St. Adelbert - Texel'94 0-0 De Koog 1 - ASV'55 2-0 Schellinkhout-ZDH 6-0 Texel'94 2-JVC 2 6-2 Succes 2 - Texel'94 3 5-2 Texel'94 A1 - Geelzwart A1 0-2 De Koog C1 - Helder C3 3-3 De wedstrijd De Koog-ASV kende twee gezichten. In de eerste helft speelde de thuisploeg sterk en toonde veel inzet, terwijl ASV een matte indruk maakte. Na een donderspeech in de rust kregen de bezoekers vleugels. ASV domi neerde de tweede helft. Maar de achterstand die de gasten in de eerste helft hadden opgelopen, was toen al niet meer goed te ma ken. De Koog, lijstaanvoerder in de acht ste klasse B, begon de eerste thuis wedstrijd na de winterstop erg goed en creëerde zich veel kansen. De eerste kans was echter voor ASV, maar deze inzet werd gestopt door keeper Dennis Schouwstra, die in uit stekende vorm stak. Nadat Nico Schot zijn inzet rakelings over zag gaan, was het in de achtste minuut alsnog raak. Uit een hoekschop, van Martijn de Veij kopte 'good old' Wally van Beek van dichtbij in: 1-0. Kort hierop kreeg ASV een goede moge lijkheid op de gelijkmaker, maar deze ging rakelings naast. De Koog bleef drukken. Weer was het de over actieve Nico Schot die - ditmaal zijn omhaal - rakelings langs zag gaan. De spelers uit de badplaats bleven druk uitoefenen, waarna Pieter List dicht bij een treffer was. Zijn inzet werd door de ASV-doelman in een reflex gekeerd. Na een half uur spe len werd de keeper van ASV verrast door een afstandsschot van Nico Schot. Buiten zijn bereik spatte hs schot op de lat uiteen. Na een half uuj spelen kreeg De Koog eindelijk Ion naar werken. Nadat de keeper ee harde inzet van Cees van Beek hïé gepareerd, landde de bal voor o i voeten van Danny Borgo, die va dichtbij inschoot Zijn inzet werd do:_ een verdediger van de doellijn g; „0 haald, waarna de bal bij Pieter L; terechtkwam, die het leer direct in de doelmond plaatste. Het wascJL0 attente Nico Schot die de bal, zwflu vend la Bakhuis, inkopte. Een sclv xu terende goal, waardoor De Koog msr een verdiende 2-0 voorsprong de ruf^ inging. Inde tweede helft spreidde ASV me No felheid ten toon en werd De Koe teruggedrongen. De organisatie v^ve, de Koger verdediging liet te wense over, waardoor de druk opliep. Hiq_ centrum van de verdediging w^je overbezet. ASV domineerde h>,al middenveld, waar De Koog met tekort aan mankracht kampte. Cj,ec conditionele achterstand van iw thuisploeg gaf ASV extra ruimte. Inc^j slotfase ontstonden hachelijke situ^er ties voor het Koger doel, omdat cj,jj scheidsrechter ASV enkele dubieuye vrije trappen toekende. Het wegslye ren van een ASV-speler na een ojgeN merking over een beslissing, w^je volgens onze correspondent ee|<er aanwijzing dat de scheidsrechter spoor een beetje bijster raakte, Etjjg; gele kaart was misschien terecht gyes weest, maar een rode was hier me zwaar.' Ondanks de druk bleef [sja Koog overeind en behaalde ee moeilijke, maar verdiende overwiiQg ning. ;w£ Winst en verlies was het resultaat van een weekend basketbal door het damesteam van De Mareis. Te gen JBC uit Julianadorp verloren de Texelaars met 28-33. Wieringherlant werd zondag met 35-22 aan de zegekar gebonden. JBC kwam zaterdag zonder reserves naar Texel, maar dat weerhield de vijf dames er met van in de Burg. de Koninghal goed van start te gaan. Ze scoorden driepunters aan de lopende band en de verdediging zat goed dicht. Pas in de tiende minuut wist De Mareis wat van de achterstand in te halen. Met rust bedroeg het verschil vijf punten in het voordeel van JBC. De Mareis bleef in de tweede helft tegen een achterstand aankijken. Het ene moment met één punt verschil, het andere met tien. Het goed op el kaar ingespeelde JBC hield de bal in bezit en gaf de Texelaars geen ruimte. In de Sportlaan in Den Helder troffen de dames zondag Wieringherlant uit Wiermgerwerf, een team dat dit sei zoen is gepromoveerd. De Mareis had moeite door de sterke vrouw-te- gen-vrouw verdediging heen te brijiai ken, terwijl de Wieringers over ee snelle aanvalsmachine beschikte' De Mareis had de verdediging goe dichtzitten en dwong de tegenstar der daarmee tot afstandschot? Daarbij was de thuisploeg weinig tre zeker. De ruststand was 19-5 in h- voordeel van De Mareis. Inde tweec helft ging Wieringherlant niet meer de fastbreak, wat wel resulteerde scores. Toch bleef De Mareis hett gen spel spelen, wat - na lange tijd resulteerde in winst. Na vier ronden staan de dammei^ van damclub Oosterend op de ee ste plaats in de eerste klasse B vj de Noordhollandse clubdae competitie. De topper tegen ZDC. werd zaterdag met 11-5 gewit nen. ink 'en en Het was een onverwachte zege, oir' dat de ontmoetingen met ZDC in hf toe xeh Tui Heren: Tevoko 1 - Reactie Tevoko 2 - WSOV 4 Dames: Tevoko 1 - Reactie Tevoko 2 - N. Niedorp Tevoko 3 - WSOV5 Junioren: Tevoko B- N.Niedorp 3-2 3-0 Het toernooi voor E-pupillen dat za terdag in sporthal Ons Genoegen werd gehouden, is een succes ge worden. Winnaar van de A-poule werd De Koog E1 In de B-poule ging de titel naar Texel E4. Eindstand: Poule A: 1. De Koog El 2. Texel F13. Texel E3, 4. SVC E1 5. SVO E1 Poule B: 1. Texel E4, 2. ZDH E1, 3. Texel E5, 4. SVO E2, 5. SVOF1. verleden meestal verloren ginger Een gelijkspel of een enkele keer etcur nipte zege werd tot dusver als eeanc enorme meevaller ervaren. Dit seiei; zoen gaat het echter bijzonder goeKar Na drie overwinningen op rij kwawo daar nu een vierde bij Daarmee doeve: de Texelse dammers een serieuzte gooi naar de titel en promotie naardJe provinciale hoofdklasse. va' >ys De zege was vooral te danken aa— Gerrit en Wim Vlaming, die beiden Og overtuigende wijze hun partij in wire omzetten. Adriaan Bruin was ocT prima bezig, maar vergaloppeerd zich nog bijna. Via een meerderheids^/ eindspel haalde hij twee punten birr nen. Alle overige partijen eindigden ,ar remise. Jos de Wolf, Bert Duin e,er Victor Voskuil deden dat met gedtp c gen spel. Rinus Vittali had al zijn veer nuft nodig om in het eindspel de aarimj val van zijn tegenstander jei weerstaan. Piet Bakelaar maakte -eL het begin van de partij een vergissirerj en kwam met de rug tegen de muij^ te staan. Zijn opponent koos nt,ur steeds het beste aanvalsplan, waaiCf door de partij uiteindelijk in een gf:a£ lijkwaardige remise eindigde. )ar Ha Hier werden goede resultaten bereikt. Marlon Marei (|ong talent) turnde zijn eerste wedstrijd heel netjes en ein digde in zijn categorie als eerste. Broer Gian Battista (jeugd D-mveau) werd, ondanks een mislukte vloer oefening, toch nog beloond met brons. In de tweede wedstrijd was het de beurt aan Malik Kariebo (jeugd C-mveau) en Patrick Simons (junior D-niveau). Malik turnt voor het tweede jaar in het C-niveau en heeft aspiraties om dit seizoen een plaats te verwerven voor de NK. De eerste plaats in dit toernooi was dan ook een goede start van dit seizoen. Patrick eindigde als zesde. In de derde en laatste wedstrijd kwa men nog drie GVT-turners in actie. Yannis Engelvaart won met over macht bij de senioren in het D-niveau, terwijl Pieter Daalder in de C-lijn na een stevige fout op het laatste toestel rek genoegen moest nemen met een tweede plaats. Alwin Bakker, die de moeilijke over stap van de verplichte oefeningen naar niveau 4C maakte, turnde een zeer acceptabele wedstrijd. Op de moeilijke toestellen voltige en brug wist hij toch redelijk te scoren en werd derde in het eindklassement. Bijstaande foto werd ons gestuurd door Rutger Oosterhuis van sportvis boot Het Sop. Deze dag was de boot afgehuurd dooreen koppel Texelaars, dat een dag wilde sportvissen op de Noordzee. Omdat het een prachtige visdag betrof, met een heel goede vangst aan kabeljauw, wilde de hengellaars wel op de plaat worden gezet.In hun midden onder andere Jan Hottentot en Niels Verhoef. DINSDAG 25 JANUARI 2000 Een zwaar gehandicapt kind dat een week vakantie kan vieren op Texel. Dat komt een stap dichterbij dankzij de donateursactie die Jans Heijnen- van 't Veer en Tiny Smit-Zoetelief in september 1999 voor het Tesselhuus zijn gestart. De actie heeft tot dusver een batig saldo van ƒ11.000.- opge leverd. Het geld wordt besteed aan de elf vakantieweken voor zwaar ge handicapte mensen. De totale kosten van de vakantieweken in 2000 zijn begroot op ƒ165.000,- De Stichting Texel-Vakantie Gehandicapten is bij zonder ingenomen met de inzet van beide dames en het resultaat van hun actie. De aan de actie deelnemende Texelaars verdienen een groot com pliment Dat betekent niet dat de actie ten einde is. Na een pauze om bij te komen van de feestdagen en de jaarwisseling, gaan de dames er in februari weer stevig tegenaan. Ze hopen dat degenen die nog geen donateur van de stichting zijn, dit als nog willen worden, zodat het bestuur het zinvolle werk kan blijven doen. Het is de bedoeling dat zeven vakantieweken voor ernstig gehandi capte kinderen worden gehouden en drie weken voor volwassenen. Per week worden acht deelnemers bege leid door acht (vrijwillige) begeleiders en een verpleegkundige. De donateur mag zelf de hoogte van de bijdrage bepalen. Het rekeningnummer van de stichting is 36.25.73.360. Onder ver melding van naam en adres krijgen de gulle gevers zo spoedig mogelijk de donateurskaart toegestuurd. Het is ook mogelijk een afspraak te ma ken met Tiny Smit of Jans Heijnen, die dan langs komen. Meer informa tie is verkrijgbaar op het secretariaat, tel. 327025. (Foto Stic/tong Texet-Vak&nbe) Het jeugdige turntalent Marlon Marei heeft afgelopen weekend een veelbelovende start gemaakt. Tijdens het Jokertoernooi in Edam eindigde de jonge Texelaar als eer ste. Bittere ochtendkou in de Beatrixzaal (de verwarming was defect), teisterde zaterdag de deel nemers aan de tweede serie van vier competitiewedstrijden. Het deerde de zes jeugdturnsters van Gymvereniging Texel (GVT) niet. Er werd goed geturnd, hoewel opviel dat de resultaten minder waren dan vorig jaar, wat te wijten is aan de show van eind november, die alle aandacht opeiste. Nienke Daalder eindigde als beste Texelse op de zesde plaats, 's Mid dags kwamen de jongsten in actie (pupillen en instappers). GVT heeft op dit moment geen pupillen en instap pers. Gezien de pas opgestartte nieuwe jeugdselectie komt daar ver andering in Toen de zaaltemperatuur na reparatie van de cv op acceptabel niveau was gekomen, gingen de se nioren en junioren van start. Esther Albers en Monique de Jong waren de enige twee junioren van GVT en kon den alleen individueel meedoen Na een mooie wedstrijd eindigde Albers als vierde en De Jong na een moe dige maar mislukte brugoefening als achtste De senioren kwamen wel als ploeg uit en eindigden op een tweede plaats. Zondag togen diverse turners richting Edam voor een Jokercuptoernooi, waarbij de joker op eén toestel naar eigen keuze kan worden ingezet Op dit onderdeel wordt het cijfer dan verdubbeld. Woensdag 26 januari Zaaldienst Oosterend De Krim E1 - De Koog E1 18.00 Klif D1 - Oosterend D1 18.45 Mantje 3 - Oosterend 3 19.30 Jelleboog 4 - ZDH 2 20.20 ZDH 1-Texel 7 21.10 Donderdag 27 januari Zaaldienst Texel'94 DeKrim3-Nioz 19.00 Klif 4-Texel 8 19.50 Mantje 2 - Texel 5 20.45 De Koog 3 -RAB 1 21.35 Vrijdag 28 januari Zaaldienst Klif Texel C1 - De Krim C2 16.45 Klif C1 - De Koog C1 17.25 Jelleboog 3-Texel 3 18.15 De Koog 2-Texel 2 19.05 Klif 1 - De Koog 1 20.00 Jelleboog 1 - De Krim 1 20.50 Jelleboog 2 - Texel 4 21 40 Texel 1 - Oosterend 1 22.30 De jeugdraad van Gymnastiek Vere niging Texel (GVT) houdt zondag in de zaal aan de Beatrixlaan de tweede gyminstuif van dit seizoen. Dit geeft de leden van GVT de gelegenheid om naast hun reguliere uur een keer extra te oefenen. Voor andere belang stellenden is dit een mooie kans eens in de Beatrixzaal te kijken wat gym men en turnen voor hen te bieden heeft. Aan de instuif zijn geen kosten verbonden. De deelnemers worden verdeeld in twee groepen. Kinderen vanaf drie |aar tot en met groep drie van de basisschool zijn van 14.00 tot 15.15 uur welkom. De jeugd van groep vier tot en met groep acht van de basisschool kan zich op de di verse toestellen uitleven van 15.30 tot 16.45 uur. Ouders en belangstellen den zijn welkom. Welpen en aspirant-wolfjes kijken gespannen toe of zij door de roedellenffi zijn betrapt. Die moesten zij geruisloos achtervolgen, totdat hi/ plotseling stopte en omkeek. Wie dan nog bewoog was af. Zo leren de jonge wolvejË sluipen bij Scouting Texel. Aan de Bernhardlaan hield de club vrijdagavot open huis. Zo 'n veertig kinderen, ouders en andere belangstellenden maS'.^ ten kennis met scouting. Alle spelafdelingen zetten hun beste beent/e voit. met alleen om zich te presenteren aan de buitenwacht, maar ook om uieu»H jeugdleden en begeleiders te werven. Niet dat de Jeroengroep dringend c lu leden verlegen zit. het ledenaantal is al sinds jaren vrij stabiel en schommi tussen de 80 en 90 welpen, kabouters en verkenners le (Fofo Sad SesSB 36

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 4