Contrabas e PC Back(er)fiets JW5E Ziek en zeer slopen ZDH Winst voor klaverjassers Stark en Van der Linden TEXELSE J COURANT Atleten krijgen concurrentie uit Eilandschutters j schieten raak m Texelse bowlers in de prijzen Tennisinstuif Eilandcompetitie volleybal in uitvoering i Lastige vogels: teer onderwerp IJska-geld naar andere scholen Cursus over lymfemassage Noord-Holland Jongedijk en Bakker winnen jeu de boules Uur voor iedereen Bekende winnaars eerste zwemloop Badminton Basketbal Tennismiddag voor beginners Texel binnenkort op regionale TV ecoMare 'Dl S1LM"1 HENK, WE Z'JN DEZE TWEE NOG VEKGETEN M'N HAKDEM JEUKEN AL ✓anoaaö a/ACh 7 ETTC JAN IK KOM ZK AN l VRIJDAG 28 JANUARI 2000 let eerste team van handboog- Ereniging Eilandschutters heeft slag weten te leggen op een eede plaats in de Noord- Hollandse competitie van de Ne- lerlandse Handboogbond. In hun ilasse werd door acht teams deel- jenomen die het in zeven wedstrij- ien tegen elkaar opnamen. Het Texelse team bestaat uit de schut- :ers Ronald Witte, Henk Witte, Willem Vlas en Ed Vermeulen. Eilandschutters 2 behaalde een :esde plaats in de klasse B, Eiland- ichutters 3 een derde plaats in de klasse C. In de individuele compe- itie legden Kees Bakker en Rein tuijsman beslag op de tweede en lerde plaats bij de veteranen in ;lasse 4. Ëwas het laatste jaar dat de Eiland- utters hun competitie afwerkten in ?\cht spelers uit de Texelse bow- ngleague voor bedrijven hebben bondag in Julianadorp meegedaan lan de verenigingskampioen- chappen. Met succes, want nadat rtien games waren gegooid, ble- en vier van hen zich te hebben leplaatst voor de finale. Na nog iens zes games bleek Corine 'laatsman (uitkomend voor Hotel atenhove) een eerste prijs in de vacht te hebben gesleept bij de lames. §rijn Stiggelbout (Vliegveldrestaurant) Hing met de derde prijs naar huis. I pok de mannen lieten zich niet onbe- jigd. Marcel Witte (Architecten bureau Honingh) werd tweede, terwijl ^heo Zuidewind (Vliegveldrestaurant) s ieslag legde op de derde prijs. )insdagavond kreeg dit 'superbow- '•ng' een vervolg tijdens de com- Pietitieavond, toen in maar liefst acht Cjames meer dan 200 pinval bij elkaar ï/verd gegooid. Jan Plaatsman van Hotel Tatenhove bracht er zelfs twee jp zijn naam, met scores van 211 en '32 pinval en een hoogste serie van ■"77 pinval. Ook Dennis Saai van kraanverhuur Kager was goed voor wee games van boven de 200. Hij liet -'15 en 203 noteren, waardoor zijn ^eam drie punten wist te veroveren op 3 iet team van Architectenbureau 3foningh. Linda Eelman van het team nand en Zeezicht kwam een paar iiins te kort voor een 200-game, maar 3 ette toch een mooie serie van 600 pinval neer. ,iij de heren-jeugd was Ronald van uienthum van Eethuis de Tijd op llreef. Hij gooide in drie games 477 pinval bij elkaar. In de categorie da- nes-jeugd deed Sandra Stiggelbout Van het team NJHC Panorama met ien mooie serie van 368 pinval van :ich spreken. litslagen CA Oosterend-SwirTs IJssalon 4-1; Switzer exel Kites-Verh H. Bruimng 4-1, App.verh. and en Zeezicht-Primera Mets 3-2; Wind- racht 12-Op de Steenenplaats 0-5, Arch.Bur. loningh-Kraanverhuur Kager 2-3, Vliegveld- 3st. Texel-Hotel Tatenhove 2-3. eugd: Eethuis De Tijd-De Strijkers 3-1Hotel >e Branding-De Deurdouwers 1-3; oodgietersbedr Kei)zer-De Kegelvreters 3-1, IJHC Panorama-We Like To Move It 4-0 sportzaal de Ferrever. Omdat deze zaal aan de korte kant is. mochten de Texelaars vanaf achttien meter schie ten op blazoenen van veertig centi meter. terwijl blazoenen van zestig centimeter op een afstand van vijfen twintig meter normaal zijn. Door deze aanpassingen konden de Eiland schutters echter volwaardig in de Noordhollandse competitie mee draaien. Twaalf van de in totaal 180 schutters en drie van de in totaal 31 teams kwamen uit voor de Texelse vereniging Het tweede team van Eilandschutters bestond daarbij uit -Gert Jan Schoorl, Kees Bakker, Herko van Heerwaarden en Rein Buijsman, het derde team uit Hanneke van Laar. Evert van Bockom Maas, Jaap Jager en Ben Moor. In de individuele competitie behaal den de Texelse deelnemers de vol gende resultaten. Dames, klasse 3 (7 schutters); Hanneke van Laar, een zesde plaats met een gemiddelde score van 7,67. Heren, klasse 2 (15) Ronald Witte 6 (8.74). Willem Vlas 13 (8,46). Heren, klasse 3 (27): Henk Witte 4 (8,60), Ed Vermeulen 9 (8,32), Jaap Jager 27 (7,09) Heren, klasse 4 (41)- Gert Jan Schoorl 18 (7,90), Herko van Heerwaarden 22 (7,72), Ben Moor 37 (6,39). Heren veteranen, klasse 4 (9): Kees Bakker 2 (7,83), Rein Buijsman 3 (7.68), Evert van Bockom Maas 5 (7,38). Tennisvereniging Hen Hodi uit De Cocksdorp houdt woensdag een instuif voor de jeugd van de basis school. Die kan tussen 15.00 en 17.00 uur kennismaken met de tennissport in de gymzaal van Het Eierlandsche Huis. Programma dinsdag 1 februari: Veld A, gemengd en mannen 18.30 PrePress C.-'t G. Boltje Nloz 19.15 Nioz-Tatenh. 2 PrePress C. 20.00 Rabo-Fitt Tatenhove 2 20.45 Euroase-LenR Fitt 21.30 EcoMare-Zandbank Euroase 22.15 Gr. Slock-S. de Boer EcoM. Veld B, dames en mannen 18.30 Klif 12-Question Gimsel 19.15 Gimsel-Westerlaken Question 20.00 Eierl. Huis-Cinema Texel Slagerij I. de Boer 20.45 Slag.l. de Boer-Timmers Bak. Cinema Texel 21.30 Durper Drup-Haarstudio Timmers Bakkerij 22.15 OSG-TESO Haarstudio Veld C, dames 18.30 Wiersma Meubelen-De Krim Jozefschool 19.15 Jozefsch.-Sports. Tx De Krim 20.00 De Rival-Milly's Sportshop Tx. 20.45 Bar Sportief-Keurslager Dros De Rival 21.30 B&B vd. Vis+den Boer- Zeilmakerij Keurslager Dros 22.15 Salon Mart7De Oorz.-Smash'68 B&B vd Vis+den Boer Wedstrijdleiding; Daan (tel. 314683) Uitslagen 25 januari: CVI-Super de Boer 0-3 OSG-Agritirm 2-1, Tatenhove 1 -Texelse Autocentrale 1 -2; W'tewel-Teso 0-3, Sportshop 2-Maarcobouw 1-2; Cocky's Kapsalon-Paal 28/De Krim 1-2; EcoMare-Fitt 0-3; Ecomare-Rabo 0-3; Fitt-'t Gouwe Boltje 1-2; Euroase-Tatenhove 2 1-2, Slagerii Beverdam-LenR 2-1, Nioz-Zandbank 3-0; Gimsel-Question 1-2; Eierlandsche Huis- Westerlaken 1 -2, Slagerij lepe de Boer-Cinema Texel 0-3, Durper Drup-Timmers Bakkerij 3-0; Nokanto-Haarstudio 0-3 ~~Je' staat er versteld van hoeveel oep mensen langs de weg laten Slingeren. De meeste rommel ligt in 3e buurt van de OSG. Scholieren Schepen héél wat af.' Aan het woord pe? Piet Backer ('met ck'), één van de ledewerkers van Gemeentewerken ie rond deze tijd van het jaar de ber- Ten, greppels en slootkanten langs Ie openbare wegen een schoon maakbeurt geven. 'We doen dit soort itc/erk tussen de bedrijven door. Het ajlanten en snoeien is zo'n beetje j flaar en er is nu even niets te spitten' aldus Backer, die deze maand op de kop af 34 jaar in dienst is van Gemeentewerken Met zijn gele PC Back(er)fiets is hij een opvallende verschijning langs de weg. Backer is de eerste Texelaar die wordt geportretteerd in de nieuwe rubriek Werk in uitvoering, over men sen die langs de weg aan het werk zijn. Soms is in één oogopslag dui delijk met welk karwei ze bezig zijn, maar in andere gevallen kan de voor bijganger er geen touw aan vastkno pen. Des te meer reden voor de Texelse Courant er de komende tijd even bij stil te staan. (Foto Gerard Timmerman) Een ernstig verzwakt ZDH heeft het zondag niet kunnen bolwerken tegen Schellinkhout. Op het zompige veld aan het IJsselmeer werd het 6-0. Aangezien concur rent DWOW won, zagen de Hoornders hun achterstand op de één-na-slechtste ploeg op de ranglijst oplopen tot zeven punten. Dat het ZDH nogal tegenzat is geen al te boude bewering. Maar liefst acht spelers waren wegens werkzaamhe den en ziekte afwezig, onder wie vrij wel iedereen die ook vorig jaar al deel uitmaakte van de selectie. Noodge dwongen deed coach Leen van Elk daarom een beroep op routiniers Henk Dekker (46) en Frans Stolk (52). De laatste ging op doel. zodat Christiaan Stolk, de eigenlijke keeper, als veldspeler het elftal kon comple teren. In Schellinkhout aangekomen bleek dat het griepvirus (of een broer tje ervan) onderweg een bliksem- aanval had geplaatst op Joop Rommets. Met aspirines en cola kon hij toch nog voor negentig minuten op zijn zwabberende benen worden gehouden. Een lichtpuntje was het debuut van Jan Willem Bakker, die afgelopen zomer lid werd maar pas onlangs te rugkeerde van een (agrarische) stage in Ierland. Maar ook de robuuste ver dediger kon met voorkomen dat Schellinkhout al na enkele minuten op voorsprong kwam. De thuisploeg had daar wel de hulp van de scheids rechter voor nodig, die een signaal van zijn assistent voor buitenspel van grote afstand hautain negeerde: 1 -0. Het bleek in feite al de doodssteek voor ZDH, dat weinig meer kon doen dan de schade zo beperkt mogelijk zien te houden Dat lukte nog aardig, al was het jammer dat enkele kolos sale fouten veel van het goede werk bedierven, zodat de score bij rust toch al was opgelopen tot 3-0. Een tegenstoot via Tjarko Stolk bleef zon der succes. De arbiter joeg de gas ten tegen zich in het harnas toen hij enkele krankzinnige overtredingen van de nogal zonderlinge rechts buiten van Schellinkhout niet be strafte en bovendien de andere kant opkeek toen de solerende Henk Dek ker in het strafschopgebied tegen de schoenen werd getrapt. Na rust veranderde er weinig Dat het evenmin briljant voetballende Schel- linkhout de score niet veel verder kon opvoeren, deed alleen maar vermoe den dat een compleet ZDH wel eens voor een stuntje had kunnen zorgen. Het overheidsgeld waarover scholen kunnen beschikken bestaat vooreen deel uit een bedrag per leerling. Het voor de opgeheven Redmer IJska- school in De Waal bestemde 'leerlingafhankelijke' bedrag (voor dit jaar totaal ƒ13.094,-) zal nu worden verdeeld over de vier basisscholen waar de 18 Waalder leerlingen zijn heengegaan. De Jozefschool die 12 Waalder leerlingen opnam, krijgt ƒ8.729,60. De Fontein, de Thijsseschool en de Kompasschool die elk twee leerlingen ontvingen, krij gen elk ƒ1.454,94). In De Schuilhut in De Koog wordt óp' 4, 5' en 6 februari een cursus oud- Indiase lymfatische massage gege ven. De massage, waarbij via lymfekanalen de afvalstoffen uit het lichaam verdwijnen, probeert ziekten te voorkomen en kan hulp bieden bij stress, nervositeit, slapeloosheid en vele andere westerse kwalen. De cursustijden zijn: vrijdag van 19.30 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en zondag van 10.00 tot 14.00 uur. De kosten zijn ƒ300,-. In lichtingen en opgaven bij Greetje Coster, tel 32 02 52 of Christine Groen, tel. 31 55 32. Het tweetal or ganiseert ook nieuwe Reikicursussen (1 en 2). De eerste wordt gehouden op 10, 11 en 12 maart. Bas Tromp (als kundig vervanger van Bram van der Linden) en Frans Stark hebben de zestiende ronde van Klaverjasclub Den Burg op hun naam geschreven met een mooie score van 7449 punten. Gerda en Freek Veeger blijven in het alge meen klassement aan de leiding, vóór Chris Schraag en Willem Koomen en het koppel Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp. De winst van Van der Linden en Stark kwam regelmatig tot stand. Zij speel den twee partijen van boven de 2000 en scoorden niet minder dan vijf mar sen. Het duo deed met deze score uiteraard goede zaken in het alge meen klassement Zij stijgen met min der dan vijf plaatsen en staan nu op de dertiende plaats. De tweede plaats was voor het ge routineerde duo Nel Koomen en Jan Kloosterman. Vooral dankzij een superscore van ruim 2400 punten in de laatste beurt kwamen zij tot een score van 7171 punten. Zij stijgen van de zestiende naar de vijftiende plaats in het klassement. Chris Schraag en Willem Koomen zijn waarschijnlijk het meest regelmatige duo in de top. Zonder tot superhoge scores te komen worden de puntjes iedere week keurig meegepakt. Deze avond behaalden zij 7070 punten en dat was goed voor de derde plaats. Door dit resultaat sluipt het duo van de derde plaats naar de tweede plaats in het klassement. De achter stand op het superieure duo Veeger is echter al opgelopen tot ruim 3000 punten. Gonda Kiewiet en George Eelman (de laatste werd knap vervangen door Wigg^rt Haring) behaalden een vierde plaats met een score van 7021 pun ten. Zelfs een score van 7000 punten hoeft met altijd winst te betekenen in het klassement, zo bleek. Omdat de concurrentie het nét even beter deed. zakte(!) het duo naar de zestiende plaats. Dime van der Molen en AntieBakker behaalden de vijfde plaats met 6974 punten. Het is jammer voor hen dat zij net wat punten tekort kwamen om aan de 7000 te komen. De score was niet voldoende om de zesen twintigste plaats te verlaten, maar zij liepen wel flink in op de concurren tie. Het gemiddelde was met 6185 pun ten laag. Er werden 42 marsen ge speeld. In de tweede periode verde digen Gerda en Freek Veeger een kleine voorsprong op de nummers twee, Wil Derksen en Peter van Heer waarden. Chris Schraag en Willem Koomen staan derde, terwijl Cees Vmke en Gernt Smit de vierde plaats bezetten. Cor Bakker en Truus Jongedijk zijn kampioen geworden in respectieve lijk de dinsdag- en zaterdag competitie van de jeu de boulesclub Den Burg. Dat werd zaterdag bekend tijdens de goed bezochte jaarverga dering van de vereniging. Na het of ficiële gedeelte gaven twee licentie spelers van het Helderse 'Entre Nous' antwoord op veel voorkomende vra gen rond officiële wedstrijden. Tevens gaven zij een demonstratie op de nieuwe banen aan de Slingerweg. De nieuwe competitie begint op zater dag 4 en dingdag 7 maart, om 14.00 uur. Voor meer inlichtingen: Gerrit Spanhaak, tel. 314398. Uitslagen: dinsdagcompetitie 1 Cor Bakker; 2. Nel Smidt; 3. Alie Schouten; 4 Fer Gieles. 5. Lies Gieles Zaterdagcompetitie: 1 Truus Jongedijk; 2 Alie Schouten; 3. Fer Gieles; 4. Tonnie Kleinveld; 5. Cor Bakker. In de Gereformeerde kerk van Den Burg begint zondag om 19.00 uur 'Een uur voor iedereen', met als thema 'Bent u bezorgd?' Medewer king 'wordt verleend door het Texels Christelijk Mannenkoor, dat onder leiding staat van Piet Bakker. Voor ganger is ds. M.G.J. Roepers. Het orgelspel wordt verzorgd door Jan Kruithof. Vijftien Texelaars verschenen zondag in Calluna aan de start van de eerst van drie zwemlopen. Onder hen wa ren drie jeugdige deelnemers. Na 500 meter zwemmen en vier kilometer hardlopen verschenen er bekende gezichten als eerste aan de finish. Bij de heren won Rien Brouwer in een tijd van 21.08 minuten, slechts 21 secon den daarna gevolgd door Piet Kingma. Bij de dames was Natascha van der Vis een klasse apart. Ze ein digde in 22.05, bijna vijf minuten voor de nummer twee, Ingrid Uitgeest. Van der Vis eindigde zelfs nog vóór de derde deelnemer bij de mannen, Theo Boom. De jeugd legde de helft van de afstand af. De wedstrijd werd een prooi voor Marilyn Brouwer, die finishte na 12.30 minuten De volgende editie wordt zondag 20 februari gehouden. De start is om 9.00 uur. Voor mensen die wel eens aan een triatlontraining willen mee doen, houdt de verenging eind fe bruari een speciale dag. Nadere in formatie volgt. Uitslagen Dames: 1 .Natascha van der Vis 22.05 minuten, 2.lngrid Uitgeest 27 02; 3 Erna Kuip 28.12, 4 Anoeska Buisman 28.54; 5 Carla Roeper 29.00 Heren: 1 Rien Brouwer 21 08; 2 Piet Kingma 21.29, 3 Theo Boom 22 41; 4 Guido Betsema 23.52; 5 Menno Goënga 26.33. Jeugd: 1.Marilyn Brouwer 12 30; 2 Ferry van der Vis 14.37; Mike Brouwer 17.42. De deelnemers aan de zesde en één- na-laatste crossloop, die zondag in de Dennen wordt gehouden, kunnen hun borst natmaken. Atletiek vereniging HILAS uit Alkmaar heeft de organisatie gebeld met de mede deling dat ze met ongeveer vijftig senioren meedoet in het kader van de LAK (Lange Afstand Kompetitie). Daarnaast wordt acte de présence gegeven door een grote groep lopers van NOVA uit Warmenhuizen, die er net als vorig jaar een verenigingsuitje van maken. Texelse atleten die zich eens willen meten met snelle jongens van de overkant, komen dus aan hun trekken. Voor het overige zijn er weinig veran deringen. De start is voor de jeugd tot en met 12 jaar om 11.00 uur en voor de oudere jeugd en senioren om 11.15 uur. De inschrijving, bij hotel Bos en Duin aan de Bakkenweg, is open vanaf 10.30 uur. De lengte van het parcours is voor de jeugd tot en met twaalf jaar 1,3 kilometer en voor de oudere jeugd tot en met 16 jaar 3 km. Senioren kunnen kiezen uit 3, 6 en 9 km Informatie is verkrijgbaar bij Rita Dogger, tel 313 387. De badmintonvereniging houdt in de maand februari haar clubkam pioenschap in het dames- en heren enkelspel. De wedstrijden worden tij dens vier clubavonden op maandag afgewerkt en beginnen op een iets later tijdstip dan gewoonlijk, zo rond 19.30 uur. Leden kunnen zich tijdens de komend clubavond opgeven en tot 4 februari bij Margriet Rey, tel. 31 23 45. De basketbalteams van de Mareis spelen hun wedstrijd deze week al- lemaal op zondag in de sporthal aan de Sportlaan in Den Helder. De jeugd is om 14.00 uur het eerst aan de beurt tegen Wiringherlant B. De heren ko men om 15.00 uur in het veld tegen de junioren van Break Out. Als laat ste zijn de dames aan de beurt. Zij spelen tegen HBC 1, aanvang 16.00 uur. Ondanks dat er intensief wordt ver bouwd aan de kantine, wordt er bij Deuce ook volop getennist. Uiteraard speelt het zachte winterweer daarbij een belangrijke rol, evenals het kunst gras, de ondergrond bij Deuce, dat als voordeel heeft dat het nauwelijks aan seizoenen gebonden is. De tech nische commissie probeert het ge bruik in deze tijd van het jaar te promoten door allerlei activiteiten te organiseren Zo staat er zaterdag vanaf 13.30 uur een middag op het programma voor E-spelers en -speelsters, waartoe ook de nieuwe leden behoren. Het Is de bedoeling dat tijdens deze maan delijks terugkerende activiteit recrea tieve wedstrijdjes worden gespeeld, waarbij de deelnemers tevens aan wijzingen van gevorderden krijgen betreffende techniek, tactiek en spel regels. Op deze manier wil de orga nisatie de drempel verlagen om aan andere activiteiten mee te doen. Voor nieuwe leden is het een goede mo gelijkheid om nader kennis te maken met de vereniging en andere leden, met wie eventueel weer afspraken kunnen worden gemaakt om nog eens een partijtje te spelen. Informatie over de tennismiddag is te verkrijgen via tel. 314 657 Nieuwe leden kunnen zich aanmelden via tel. 313 123. John Smit en Rob Valkenburg wor den vrijwel zeker de Texelse cor respondenten voor de onlangs gestarte televisiezender TV Noord- Holland. Smit en Valkenburg gaan het actuele Texelse nieuws voor de regionale televisie verslaan en achtergrondreportages maken. Smit deed dit onder de naam Videolux Productions al voor RTL 4 en 5 en SBS 6. Het duo stond aan de wieg van de lokale Texelse te levisie. De regionale televisiezender ging op 3 januari op de kabel. Van 18.00 tot 20.00 uur brengt TV Noord-Holland dagelijks een nieuwsblok van circa 20 minuten gevolgd door reportages over cultuur, politiek en sport. De zen der vormt samen met Radio Noord- Holland de regionale publieke om roep RTV Noord-Holland en wordt gefinancierd door de provinciale en rijksoverheid. Texel was nog een witte vlek op de kaart van het gebied dat de regionale zender wil bestrijken. Smit en Valken burg speelden daar handig op in en benaderden TV Noord-Holland nadat huis-aan-huis een folder was ver spreid waarin de komst van de zen der werd aangekondigd. Smit: 'We hebben verteld dat we kant-en-klaar beeldmateriaal van broadcast-kwali- teit kunnen aanleveren, gemonteerd en al.' Nadat Smit werk had laten zien dat hij voor enkele commerciële om roepen had gemaakt, was de principeafspraak snel gemaakt. Het duo moet nog een financieel voorstel doen, maar denkt met dat het daarop af zal ketsen. Smit zal zich hoofdzakelijk met het kortere nieuws bezighouden en Valkenburg met langere, culturele re portages van 10 tot 12 minuten. 'We gaan selectief te werk en niet leder wissewasje verslaan. Alleen het grote nieuws. De rest van de tijd kunnen we beter besteden aan special-interest- onderwerpen', aldus Valkenburg, die afgelopen zomer het theaterstuk 'Doolland' op de Hogeberg produ ceerde. Smit en Valkenburg achten het heel goed mogelijk dat hun Texelse reportages via TV Noord- Holland bij de landelijke omroepen terechtkomen en worden uitgezon den. 'Dat is natuurlijk ook mooie Texelpromotie.' TV Noord-Holland wordt uitgezonden op kanaal CH 56+ en 75500 MHz, de plek die eerder aan TNT was toebe deeld (Kabeltex-voorkeuzeknop 31). Het wordt druk aan het Texelse medialront. Naast de Helderse CourantTV-krantTVTexel en de Texelse Courant zullen ook Smit I en Valkenburg het eilandnieuws verslaan. VOGELOPVANG

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 5