3 Jan Winnubst jr. eerste Dptometrist in de regio LANGE A TERMIJN Agenda TEXELSE COURANT" Wat ik zeggen wou. Tussen opticien en oogarts in Abracadabra Verkeerde stoep Geef voor waterprojecte®in het^Nijlgebied Giro '456 Utrecht t Waalderstraat overdonderende prijswinnaars DINSDAG 1 FEBRUARI 2000 Winnubst jr. aan het werk met de binoculaire oogspiegel. Het achterste gedeelte van onder andere eventuele zenuwontstekingen te zien. het oog wordt op foto's vastgelegd. Daarop (Foto Bart Bosch) an Winnubst junior heeft als eer- e in de kop van Noordholland de ■leiding optometrie afgerond. De euwe HBO-studie telt in tegen- elling tot de reguliere opticien- k'fypleiding een groot aantal medi- 'stehe vakken. Winnubst kan pgafwijkingen diagnosticeren en :rslfeoordelen of klanten er verstan- vc*l g aan doen een bezoekje aan de 0 jgarts te brengen. 'Qua functie zit ier een beetje tussen een opticien m( i een oogarts in.' ret va j 24-jarige Jan junior werkt in de nkel van zijn ouders op de Groene- jaats, die sinds 1 januari ook deels in hem is: hij is mede-firmant ge- irden. Zijn paramedische opleiding jelt hem in staat om wat hij de 'ach- liggende gebeurtenissen' noemt te itrekken bij oogklachten, zoals een irmmderde zuurstoftoevoer naar de en, die het gezichtsvermogen kan invloeden. 'Ik probeer niet alleen rschillende glaasjes uit bij de men- sen om de juiste lens te vinden, als een indicatie is dat er meer aan de nd is kan ik net even wat dieper op f probleem ingaan dan een ge- ione opticien.' heeft onder meer les gehad van lerikaanse docenten - in de VS zijn ebruari /oensdag 2 februari: aarvergadering kampeerboeren, V( 0.00 u., De Lindeboom. J( londerdag 3 februari: "ergadering Overlegorgaan Natio- aal Park Duinen van Texel, 13.15u., ladhuis. aarvergadering TVO, 20.00 u.. ■reenside. dlkconcert John Wright Band, 20.30 Question Plaza, lester Macrander in Klif 12 ondag 6 februari: labaret-café, 21.00 u Question 'laza. insdag 8 t/m zondag 13 februari exelse kampioenschappen biljarten, orpshuis De Hof. Ifoensdag 9 februari: leuzeconferentie 'Texel in 2030', 9 15 u., Vakantiecentrum De Krim. rijdag 11 februari: Vinteruitvoering DEK, 20.00 u.. De l/aldhoorn. (laandag 14 februari: lebat over openbare orde in het oogseizoen, 16.30 u raadhuis, oensdag 16 februari: aarvergadering Plattelandsvrouwen -|e Cocksdorp/Eierland, 20.00 u ferlandsche Huis, bndag 20 februari: ifscheidsdienstds. J. Vonk, 14.30 u iereformeerde kerk Oosterend rijdag 25 februari: abaret-café, 2100 u Question laza. insdag 29 februari forecavakbeurs in Ons Genoegen l/laart rijdag 3 maart: rnst van der Pasch met 'Zakdoek vol 'erdriet'; Klif 12. aterdag 4 maart: Toneelvoorstelling 't Amateurtje, -0 00 u., De Wielweaal. faterdag 11 maart: dxels kampioenschap darls in Het Cafeetje. lalve marathon De Waal. dlkconcert van Lucky Bags, 20.30 Question Plaza, rijdag 31 maart abaret-café, 21.00 u Question laza. DAAR RED JE LEVENS MEE Het aantal boeren op Texel neemt nog steeds af, het aantal schuren nog steeds toe. Schuren in het open land schap, recht voor een schapenboet, schuren in het Hogeberggebied, enz. enz. Allemaal gerechtvaardigd door het bestemmingsplan buitengebied. Als je een landbouw-, tuinbouw-, en/ of fruitbedrijfje hebt, moet je aan veel voorwaarden (SBE) voldoen om in aanmerking te komen voor de bouw van een schuur of huis. Maar als je een timmerbedri|fje hebt - zelfs al is het in het Hogeberggebied - mag je zonder enige voorwaarde een grote woning bij je bedrijf bouwen. Allemaal gerechtvaardigd door het bestem mingsplan buitengebied. 'Flora' heeft in dit bestemmingsplan een agrarische bestemming. En het college is al maandenlang aan het broeden om deze bestemming te veranderen. Waarom eigenlijk, er is geen enkel recht. Bestemmingsplan buitengebied handhaven! Is iets niet gerechtvaardigd door het bestem mingsplan buitengebied, volgt wel een artikel 19-procedure. Het komt wel goed. Monumentale panden in het buitengebied moeten beschermd worden. Zo ook de Worsteltent. Vol gens het bestemmingsplan buiten gebied mag er niet meer worden bij- ze op gebied van optometrie tech nisch verder dan in Europa - die hem het gebruik van geavanceerde appa ratuur bijbrachten. Zo kan hij met de in de winkel opgestelde 'corneotopo- graaf de veranderingen in de oogbolling meten. De aan het appa raat gekoppelde computer brengt de oppervlakte van het oog over een groot aantal meetpunten in kaart. Met de gegevens kunnen perfect pas sende contactlenzen gemaakt wor den. Met de bmoculaire oogspiegel kan Winnubst de achterkant van het oog bekijken, de 'film' die de door de lens binnengehaalde lichtbeelden ver werkt en doorgeeft aan de hersenen. Als er in deze zenuwen iets mis is, is een consult bij de specialist noodza kelijk. Winnubst: 'Ik kan precies zien of de afwijking op een cruciaal ge deelte zit en door verspreid over het jaar meerdere metingen te doen, be kijken hoe de afwijking zich ontwik kelt.' Bij ernstige aandoeningen is het van groot belang er tijdig bij te zijn. Wat dat betreft is het een voordeel dat de drempel tot de optiek een stuk lager ligt dan bij de oogarts, waar mensen vaak aankloppen als het ei genlijk al te laat is. De oprit aan de Binsbergenstraat die dinsdag in deze krant als voorbeeld werd aangehaald van de problemen die opritten voor oudere en minder- valide trottoirgebruikers volgens raadslid Pieter de Groot (D66) in toe nemende mate opleveren, is minder gelukkig gekozen. Weliswaar gold zijn Zaterdag 15 en zondag 16 april: Manifestatie Kunst in Zee, NH kerk Den Burg. Zondag 16 april: Finale Jaap de Graafbokaal, vanaf 9.30 u manege Akenburg. Maandag 24 april Lammetjestocht Wandelsport vereniging. Vrijdag 28 april: Cabaret-café, 21.00 u., Question Plaza. Mei Woensdag 3 mei t/m donderdag 1 juni: Natuurmaand Texel. Zaterdag 6 mei: Open dag KNRM, 10.00 tot 17.00 u Noordhollands kampioenschap wiel rennen. Zaterdag 13 mei: Landelijke fietsdag en nationale molendag Rondje Texel wandelen. Zondag 14 mei: Wedstrijd met minimotoren op kartingbaan Zaterdag 27 en zondag 28 mei: Tevoko buitentoernooi Texel Rock Night in De Koog Juni Maandag 5 t/m donderdag 8 juni: Avondvierdaagse. Zaterdag 10 juni: Rommelmarkt ZPC TX'71 op de Groeneplaats. Woensdag 21 t/m zondag 25 juni: Midzomerfestival in Den Burg Woensdag 21 juni: Taptoe Texel; 19 00 u Groene plaats. Zaterdag 24 juni: Ronde om Texel. Juli Dinsdag 4 juli: Surfmarathon Den Helder-De Cocksdorp v.v Vrijdag 7 en zaterdag 8 juli: Texelpop bij zwembad Molenkoog Vrijdag 14 t/mzondag 16 juli: Fietsdriedaagse: start vanaf 18 00 u.. De Lindeboom. Woensdag 19 t/m zondag 23 juli: Kermis in De Koog. Zaterdag 22 juli: Kwart-triatlon. Zondag 23 juli: Autocross nabij Oosterend. Augustus Zaterdag 12 augustus: Hollands Festival in Den Burg Zondag 13 augustus: Autocross nabij Oosterend. Horizontoer in De Koog. Zaterdag 19 augustus: Strender Pop: 13 00-21.00 u,; muziekms Oosterend. Vrijdag 25 t/m zondag 27 augustus: Texel Sea and Street Festival in De Koog. September Zaterdag 2 september: Noordhollands kampioenschap tijd rijden. Mandag 4 september: Schapenfokdag Zaterdag 9 september: Open monumentendag. Zaterdag 16 september: Texel Race. Oktober Vrijdag 13 t/m zondag 15 oktober: Bluesfestival in Den Burg gebouwd, althans geen keuken Plotseling verschijnt er een nieuw fe nomeen, de 'brandweercomman dant'. Deze constateert (na twee jaar) dat er een brandgevaarlijke situatie heerst en nu mag er wel bijgebouwd worden. Waar dient in vredesnaam dat bestemmingsplan nog voor? We hebben een prachtige haven in Oudeschild en nog nooit heeft ie mand gevraagd om een tweede haveningang. Nu worden er vele mil joenen gratis en voor niets aan de gemeente aangeboden (is het dan nog een gemeentehaven of wordt het dan een rijkshaven?) en moet er voor de veiligheid ineens een tweede haveningang komen. En niemand weet te vertellen wat hier het nut van is. Hoeveel kotters zullen er over tien of twintig jaar nog zijn? Tien tot vijf tien, inventariseer dit maar eens mij de visserlui zelf Regeren is vooruit zien, maar dat lijkt voor onze bestuur ders nogal moeilijk. Zowel het college als de gemeente raad roept vaak dat de karaktenstieke gebouwen en landschapselementen gespaard moeten worden. Vervol gens geeft het college aan een landschapsarchitect van de firma Grontmij (misschien wel dezelfde als van de haven) opdracht de randen van Den Burg te bekijken. En deze komt tot de conclusie dat als je over de Pontweg rijdt, je voordat je het weet Den Burg voorbij bent gereden. Weg met het karakteristieke land schap en hetboetje van Wim Hoekie. Daar zetten we huizen omheen. Hui zen tot aan de Pontweg en daar dan later een geluidswal omheen? Allemaal abracadabra voor de man in de straat. Nachrift redactie. Het aangezicht van Den Burg West zal wel veranderen, maar de schapenboet van Wim Hoekie hoeft in het ontwerp van Grontmij niet te verdwijnen, zo laat een zegsvrouw van de gemeente weten. De kritiek op de landschapsarchitect van Grontmij die Sjakkelien Klaassen in haar inge zonden brief afgelopen dinsdag uitte, stuitte deze medewerkster van de gemeente, die nauw bij het maken van de plannen voor Den Burg West is betrokken, tegen de borst. Het is volgens haar juist de gemeente die vindt dat de aanblik aan deze kant van Den Burg wat rommelig is. De landschapsarchitect heeft de op dracht gekregen een ontwerp te ma ken waarin dit prominente deel van het dorp een passend aangezicht krijgt. 'Toen ik gebeld werd dacht ik dat ik in de maling werd genomen Daarna heb ik meteen gefaxt naar mijn man, die met de kotter op zee zit.' Netty Vonk uit Óosterend voelde zich lich telijk overdonderd toen ze woens dagavond te horen kreeg dat ze de hoofdprijs had gewonnen in de kras lotenactie van de ondernemers van de Waalderstraat, waarmee ze een bedrag van tweeduizend gulden naar believen mag besteden in de winkel straat. 'Ja, ik doe meestal wel mee aan zulke prijsvragen, maar ik win nooit wat', aldus de Oosterendse, die er nog lang niet uit was waarmee ze de waardebonnen zou verzilveren. 'Een staande lamp, voor de rest zien we wel.' Volgens ondernemer Wim Leijdek- kers is de actie, die liep van 20 de cember tot 20 lanuari, enorm aange slagen bij het winkelend publiek. 'We hebben een halve winkelwagen vol loten teruggekregen. Dat is volgens mij erg veel voor zo'n soort prijsvraag, waarbij mensen de moeite moeten nemen hun naam in te vullen om mee te doen.' Waardebonnen van 250,- gingen naar P. Keijser uit Den Burg en C.A. Witte uit De Cocksdorp en van 100,- naar N. Bakker, M. Heerschap, fam. Slegh, M.P. Graaf en G.C. Buisman- Smit uit Den Burg, fam. Kiewiet uit Oost en A. Sleutel van 't Horntje. (Foto Joop Rommets) In de Thijsselaan valt volgens De Groot wél wat te verbeteren aan de doorgang voor oudere voetgangers en rolstoelgebruikers. (Foto Bart Bosch) kritiek alle obstakels die de doorgang bemoeilijken, maaris de situatie in de Binsbergenstraat juist wél naar beho ren. 'Daar is voldoende ruimte gela ten voor rolstoelen. In tegenstelling tot de Thi/sselaan.Het probleem is volgens De Groot simpel op te lossen door smallere schuine stoepranden aan te leggen, zoals die in veel andere gemeenten gangbaar zijn. Postbus 456,3500 AL Utrecht Telefoon (030) 88 01 456 E-mail: info@kerkeninaktie.nl www.kerkeninaktie.nl Op knieën van de ouders, een naakt pasgeboren kind, zat je huilend, terwijl allen om je heen glimlachten. Leef dus, zodat in je laatste lange slaap verzinkend, je kalm mag glimlachen, terwijl allen om je heen huilen. Charlotte Elisabeth Kombrink 1 oktober 1955 29 januari 2000 Als een donderslag bij heldere hemel kregen wij opeens te horen dat onze Lot ongeneeslijk ziek was. Lot was een gulle, warmhartige vrouw met veel liefde en aandacht voor anderen. Ze had een optimistische kijk op het leven en haar gevoel voor humor was onverwoestbaar. Lot heeft in haar le ven veel bijzondere momenten gekend. Haar fan tastische stem, de pretlichtjes in haar ogen en haar hartveroverende lach zijn onvergetelijk. Sam, Luuk en Kaz Henk Mama Liet en Harry Jeffie en Jan Willem Hans en Lida Bernard en Stien Kasper en Toos Piet en Elkie neven en nichtjes Lot is thuis, Boogerd 23 in Den Burg Als u er be hoefte aan heeft om afscheid van haar te nemen, bent u dinsdag 1 en woensdag 2 februari vanaf 13.00 uur welkom. Lot wordt op donderdag 3 februari a.s. om 15.30 uur begraven op de Oudeschilder begraafplaats aan de Zuidhaffel, nabij "de Hoge Berg". Lot wilde graag, dat we na de begrafenis nog even bij elkaar komen om met een glimlach te vieren wat ze ons gegeven heeft. Daarvoor gaan we vanaf de begraafplaats naar de "White Eagle", Schilderend 19 in Den Burg. Correspondentie-adres: Henk Zillig, Buurtje 11.1792 BE Oudeschild. We zullen je missen. Dag, lieve Lot Anja, Mariam Inge en Kevin Marijn Henk Wilma "De liefde is eeuwig" Verdrietig zijn wij om het overlijden van Lot Kombrink de moeder van Kaz, onze vriend en klasgenoot Kaz, we zijn er voor je. Meester Adam, Channa, Joeren, Tamara, Sjoerd, Kamiel. Simon, Dewi. Peerke, Ram, Anika, Lies, Marianne. Gwen, Viane, Myrrhe, Annemieke, Dorian, Jesse, Naomi (Klas 5 en 6 van de Vrije School Texel) Wij wensen Henk, Sam, Luuk, familie en vrienden veel warmte en liefde toe. De ziel is eeuwig je bent nu in het licht. Goede reis... Sjoerd, Imme, Jeannette Dance me to the end of love...J Lieve Lot Goede reis! Maarten en Irma Lieve Lot Bedankt voor alles. Sander, Dirk, Frida en Radna 't Verlies was er al voor het einde, 't gemis, voordat het afscheid kwam. Toen die onzekere verwarring bezit van Uw gedachten nam. Wij voelden mee Uw stil verdriet. Nu rouwen wij, maar treuren niet. Op Zijn tijd nam God tot zich onze lieve mama en oma Mar Vlaming sinds 22 juni 1984 weduwe van Antonie Bakker Nieuweschild, 4-9-1910 t Den Burg, 30-1-2000 Nine en Jacob Jan Sander en Marieke Wij zijn verpleegkundig personeel en arts van het „Verpleeghuis Texel" zeer dankbaar voor de zo liefdevolle wijze waarop zij mama de laatste ja ren hebben bijgestaan. Een herdenkingsdienst wordt gehouden op don derdag 3 februari 2000 om 14.00 uur in het Ver pleeghuis, Hollewal 2 te Den Burg, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene begraaf plaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren is er op woensdag 2 februari van 19.30 - 20 00 uur in het Verpleeg huis en eveneens een half uur voor de aanvang van de herdenkingsdienst. Correspondentie-adres: Fam. J. J. Zijm, Leemkuil 3, 1791 LC Den Burg.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3