ij niet! Landal Valentijn vier je samen Eiland I berichten 10 expert TE KOOP: D. NAGY GreenParks 1 v i 1 sm 3'gangen Juttersmenu 23?5 2525 21!5 242s 25?5 m 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE .TEXELSE COURANT' DUTCHTONE ALLIN PREPAY BOSCH COM S09 •PI!».™ ,,45 pe, m|. Texel Waalderstraat 33-35 Automobielbedrijf Zaterdag 12 februari nodigen wij u tussen 18.00 - 18.30 uur uit in ons Restaurant "de Gasterij" voor een heerlijk Tessels bekendste jutter Maarten Boon prijs f37,50 per persoon Royalty Jose Cuervo ^K\ VRIJDAG 11 FEBRUARI 2000 Bellen zonder abonnement. Prima geschikt voor iedereen die zelf niet veel belt en vooral bereikbaar wil zijn. Nu incl. Bosch COM 509 telefoon en tijdelijk 100.- beltegoed ■14/02 - Valentijnsdag! I Standbytijd 87 uur J Spreek 270 mijten Geen entreekosten l n abonnementskosten Supervoordelige gesprekstarieven- ■gluren 0,35 per minuut dutchtone Deze aanbieding is geldig t/m 20 februari 2000 en zolang de voorraad strekt ER ZIJN RUIM 200 EXPERT-WINKELS IN HEEL NEDERLAND. BIJ U IN DE BUURT IS DAT: EXPERT. DAAR WORD JE WIJZER VAM. WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG 1 Citroen Berlingo 1.4i multispace3-'97 1 Citroën Xantia SX 1.9 TD3- 94 1 Renault Clio be-bop 1,4i8-'94 1 Toyota Corolla 1.6M6V XLi11- 92 Verder diverse goedkope inruilers met APK Nieuw uit voorraad leverbaar: Citroën Berlingo Multispace 1.8i •Citroën Picasso 1.6i •Citroën Saxo 1.1i SX Citroën Xantia 1.8i Millésime Kom vrijblijvend proefrijden met de nieuwe Citroën Picasso! De Koog, telefoon 317567 In verband met VAKANTIE zijn praktijk en apotheek van Dr. van den Bent en Dr. Haasdijk van 21 februari tot en met 7 maart GESLOTEN Waarneming- t/m 5 maart: alle Texelse huisart sen. 6 en 7 maart dr. Van Dijk/De Grave en dr. Vos. (Gelieve tijdig uw medicijnen te laten bijvullen.) Speciaal voor deze avond hebben wij uitgenodigd om tussen de gangen van het menu door zijn juttersverhalen te komen vertellen Tevens bestaat de mogelijkheid om na het Jutters-menu te blij ven overnachten in een luxe 6 - persoons bungalow. De prijs die u hiervoor betaalt bedraagt ƒ119,00 (voor 2 perso nen inclusief ontbijt op zondagochtend vanaf 10.00 uur). Voor een extra persoon betaalt u ƒ30,00. Voor informatie en/of reserveringen 0222-316819 Landal GreenParks Sluftervallei Krimweg 102, De Cocksdorp. Het juttersmenu „ordt ook geserveerd op 19 februari ra! Bols Teacher's rg- Parade .1 Ketel 1 jonge Scotch vieux jonge jenever whisky jenever 1 liter TiACMIÖj 0.7 liter 1 liter 1 liter W Cl, .1 idvi pin re lief (lef Hooguuuui jroe bessen/lemon lime 1 liter I O* vodka 1 lite tequila 0.7 liter Domaine de Mayranne AOC Minervols 1997 Slijterij Wijnhandel Waalderstraat 27 r&L, ff^ Witte Kruislaan Tel 0222-313185 Gi7 ffllU/V- rf IVVV Tel 0222 -322lJ Den Burg ^chipknip Informatierubriek van de I gemeente Texel Ruimtelijke Ordening Aangevraagde bouwvergunningen G C van der Kooi voor het vergroten v e bergruimte a/d Warmoes straat 10 te Den Burg (ontvangen 26 januan 2000), J v.d. Star voor het plaatsen v.e schuur/berging a/d Spinbaan 16 te Den Burg (ont vangen 27 januan 2000). De heer C Bremer voor het verbouwen v.e. bednjfsgebouw en plaatsen woning a/d Achtertune 6 te Oosterend (ontvangen 27 januari 2000); B NJ van der Veer voor het plaatsen van drie dakkapellen a/d Wierstraat 2 te Oosterend (ontvangen 31 december 2000), J Hoogenbosch voor het gedeeltelijk vernieuwen/ veranderen v.e. klimaatcel voor bloembollen a/d Rozendijk 22a te Den Burg (ontvangen 1 februari 2000), N Leijen voor het verande ren ve woning a/d De Ruyterstraat 100 te Oudeschild (ontvangen 1 februari 2000), D A Dros voor het veranderen/vergroten v.e. woon huis in winkel/magazi|n met woonhuis a/d Weverstraat 41 te Den Burg (ontvangen 2 februari 2000), C. Eschweiler voor het verande ren v e kantoor tot bednjfsruimte met dienstwoning a/d Slingerweg 38 te Den Burg (ontvangen 3 februari 2000); D FG. Schilling voor het vergroten v.e. woning a/d Herenstraat 61 te Den Hoorn (ontvan gen 3 februari 2000); Familie Keyzer voor het vergroten v.e woning a/d Kerkesteeg 6 te Oudeschild (ontvangen 3 februari 2000); Fami lie Weiffen voor hef vergroten v.e woonhuis a/d Ruyslaan 29 te De Koog (ontvangen 3 februari 2000), M Ch. Pam voor het veranderen v.e woning met garage/berging tot woning met praktijkruimte a/d Bomendiek 6 te De Waal (ontvangen 4 februan 2000), P Eelman voor het vergroten v.e verblijfsruimte a/d Muyweg 11 te De Cocksdorp (ontvangen 7 februari 2000), K Hayma voor het plaatsen v.e berging a/d Sommeltjesweg 9 te De Waal (ontvangen 7 februari 2000); M. Betsema voor het vergroten v.e. woonhuis a/d Spinbaan 3 te Den Burg (ontvangen 8 februan 2000), Kampeerterrein 't Woutershok voor het plaatsen v.e. sanitair-paviljoen a/d Rozendi|k 38 te Den Burg (ont vangen 8 februari 2000); NIOZ voor het ged vermeuwea/verande- ren/vergroten v.e industriegebouw a/h Landsdiep 4 te Den Hoorn (ontvangen 8 februari 2000) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende sloopvergunningen J Koning voor het slopen v.e toiletgebouw a/d Tempelierweg 40 te Den Burg (verzonden 28 januari 2000); Fa. Halsema voor het slopen v.e. woning a/h Gerritslanderdijkje 5 te Den Burg (verzonden 28 ja nuari 2000) Verleende bouwvergunningen W. Oosterhof voor het vernieuwen van een recreatief opstal a/d Nieuwlanderweg 96 te De Waal (verzonden 3 februari 2000); Brons Horeca B V voor het geheel vern./vergr. vein een hotel/restuarant aan de Dorpsstraat 100 te De Koog (verzonden 3 februari 2000); G C v d. Kooi voor het vergroten van een bergruimte a/d Warmoesstraat 10 te Den Burg (verzonden 4 februan 2000) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het be zwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis Wijziging bestemming Burgemeester en wethouders zijn voornemens een wijzigingsbesluit vast te stellen ten behoeve van het omzetten van een agrarisch A(a) blok naar een agra risch A(h)blok op grond van artikel 11 van de W.R.O. en met inachtname van artikel 3 van het bestem mingsplan "Buitengebied Texel" en artikel 3 van "het bestemmingsplan buitengebied Texel, herziening ex artikel 30 WRO". De wijziging houdt in dat het huidige a-blok van de firma Eelman, gelegen aan de Veenselangweg 8 wordt omgezet naar een h-blok (agrarische doeleinden met bebouwing welke mede als agrarisch hulp- en toe leveringsbedrijf worden gebruikt). Met de wijziging wordt de planologische situatie in overeenstemming gebracht met de feitelijke situatie. Het ontwerp-wijzigingsbesluit ligt vanaf maandag 14 februari 2000 gedurende twee weken ter inzage bij de sector ruimte en wonen (kamer 0.12) van het ge meentehuis Gedurende deze termijn hebben belang hebbenden de gelegenheid schriftelijk bedenkingen tegen dit voornemen in te dienen. De bedenking dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het ontwerpbesluit waartegen een bedenking wordt inge diend en de gronden van de bedenking. Goedkeuring wijziging Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bij besluit van 1 februari 2000, nr. 99-31231, goedkeu ring verleend aan het besluit d.d. 29 oktober 1999 van burgemeester en wethouders van Texel, tot wijziging van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel". (Wij ziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening.) Het plan betreft een wijziging van de bestemming van het perceel Slufterweg 380 ten behoeve van het ver groten van recreatiebedrijf '"t Kalverweitje" van 91 naar 114 slaapplaatsen. Het besluit ligt vanaf 14 februan 2000, 6 weken ter visie bij de sector ruimte en wonen van het gemeentehuis Texel, Groeneplaats 1 te Den Burg. Belanghebbenden kunnen binnen deze periode tegen dit besluit schrif telijk beroep instellen. Voor het instellen van beroep is een griffierecht verschuldigd van f 225,- voor na tuurlijkepersonen en f 450,- voor rechtspersonen. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepschrift moet zijn ondertekend en bevat ten minste de naam, het adres van de indiener, de dagte kening, een omschrijving van het besluit waartegen het gericht is en de gronden van het beroep. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist ver melde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroeps termijn kan tevens een verzoek om voorlopige voor ziening bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit met in werking treedt voordat op dat ver zoek is beslist. Belanghebbenden die tegen dit besluit beroep heb ben ingesteld kunnen tevens een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van f 225,- voor na tuurlijke personen en f 450,- voor rechtspersonen. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Bij het verzoekschrift moet een afschrift van het beroepschrift worden overlegd. Parapluregeling ter inzage Met ingang van 14 februari 2000 ligt gedurende vier weken het ontwerp-bestemmingsplan "partiële herzie ning van diverse bestemmingsplannen op onderge schikte onderwerpen" voor een ieder ter inzage De terinzagelegging vindt plaats op de gemeente secretarie, Groeneplaats 1 te Den Burg, sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12. Het ontwerp-bestemmingsplan betreft een aanpas- I sing van bestaande bestemmingsplannen op onder geschikte onderwerpen. Met dit plan, ook wel "parapluregeling" genoemd, worden ondergeschikte zaken als bouw van een serre, verplaatsen van de achtergevel en bouw van bijgebouwen planologische geregeld. Hierdoor zullen in de toekomst voor dit soort activiteiten geen procedures op basis van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gevoerd wor den, maar worden vrijstellingen op basis van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening verleend. Dit betekent een vereenvoudiging van de procedures en verkorting van de proceduretijd. Gedurende genoemde termijn van vier weken kan een ieder, schriftelijk bij de gemeenteraad van Texel zijn zienswijze over het ontwerp-bestemmingsplan ken baar maken. Degenen die tijdig hun zienswijze heb ben ingediend worden in de gelegenheid gesteld tot het geven van een nadere mondelinge toelichting. Vrijstelling Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan "Buitengebied Texel" aan: - Mevrouw C.E. Mees-Henny, wonende Pauw van Wieldrechtlaan 22, 3701 EV te Zeist, voor het reali seren van natuurontwikkeling in het kader van het project "De Ploegelanden" op het perceel aan de Monnikenweg te Den Burg, rondom "Hutje op de hei": - VOF De Worsteltent, Smitsweg 6, 1791 PG te Den Burg, voor het realiseren van een aanbouw aan het restaurant De Worsteltent, Smitsweg 6 te Den Burg (tevens met toepassing van artikel 50 lid 5 van de woningwet). De plannen zijn in strijd met het genoemde bestem mingsplan. Ter plaatse zijn voorbereidingsbesluiten van kracht. De plannen zijn overeenkomstig het in voorbereiding verklaarde plan De plannen liggen vanaf maandag 14 februari 2000 gedurende twee weken ter inzage op kamer 0.12 van het gemeentehuis, bij de sector Ruimte en Wonen. Eventuele bedenkingen te gen bovenbedoelde plannen kunnen gedurende deze termijn schriftelijk aan ons college worden kenbaar gemaakt. Voorbereidingsbesluiten De gemeenteraad heeft bij besluit d.d. 8 februari 2000 wijzigingen van bestemmingsplannen in voorbereiding verklaard voor het op de bij dit besluit behorende kaarten aangegeven gebieden betreffende: Smitsweg 6 te Den Burg; Monnikenweg, gedeelte rond "Hutje op de Hei", te Den Burg; Klif 12 te Den Hoorn; Stolpweg te Den Hoorn. Het besluit ligt met bijbehorende kaarten voor een ieder ter inzage bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12, van de gemeentesecretarie. Groeneplaats 1 te Den Burg. Kampeerexploitatie Burgemeester en wethouders hebben op grond van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" en op grond van de Wet openluchtrecreatie en met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening hebben besloten een kampeerexploitatie- vergunning te verlenen aan: J.H. van den Berg en Zn. BV, voor kampeerterrein 'Vakantiecentrum Dennenoord' voor een kampeerter rein met 420 slaapplaatsen, verdeeld over 105 sta caravans. Met de verlening van de vergunning vindt een omzet ting plaats van 130 slaapplaatsen in (niet gereali seerde) zomerwoningen en 123 slaapplaatsen in toer- caravans naar 252 slaapplaatsen in 63 stacaravans. In totaal wordt de vergunning verleend voor 420 slaap plaatsen in 105 stacaravans. De totale slaapplaatsen capaciteit (zomerwoningen en stacaravans) wordt niet uitgebreid Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaar-1 schrift dient ten minste te bevatten de naam en adres I van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van I het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de I gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift I van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorsti niet de werking van het besluit waartegen het is ge l richt. Het bovenstaande besluit ligt gedurende fweel weken vanaf maandag 14 februari ter inzage bij dm sector ruimte en wonen, kamer 0.12 van het gemeenj tehuis. Kapvergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordenmg Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: de heer C. Garritsen, Hoofdweg 67 te De Cocksdorp voor het kap pen van een esdoorn op het perceel Beatrixlaan 14 te Den Burg wegens het bouwen van een garage bij een nieuw te bouwen woon huis. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daar over hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar ma ken aan burgemeester en wethouders van Texel, Post bus 200, 1790 AE Den Burg. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeente huis aanwezig op de afdeling grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdieping). Nadere informatie: telefoon nummer 362276. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders hebben de volgende verkeersbesluit genomen het realiseren van een algemene invalidenparkeerplaats voor kogerstraat 102 in Den Burg Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het be zwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Meierblis (29 april a.s.) De meierblis wordt normaal gesproken gehouden op 30 april, maar 30 april valt dit jaar op een zondag Volksfeesten, zoals meierblissen, worden gewoonlijk niet op zondag gevierd. Daarom zullen de meierblissen dit jaar, evenals Koninginnedag, op za terdag 29 april worden gevierd. Ten behoeve van de aanmelding van particuliere meierblissen zijn reeds aanmeldingsformulieren ver krijgbaar bij de receptie op het gemeentehuis. De particuliere meierblissen mogen reeds worden opgebouwd vanaf 3 maanden voor 29 april. Meierblissen mogen uitsluitend schoon snoei- en afvalhout en slootruigte bevatten, ledereen die een meierblis wil opbouwen en branden dient deze aan te melden bij de gemeente. Aan melding kan tot en met 26 april a.s. Meer informatie is verkrijgbaar bij bureau Bestuurs- ondersteunmg, telefoon 362150.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 10