Natuur OP Texel 2 Bouwwereld massaal naar informatiemiddag TEXELSE COURANT' ■f Medische zorg f Bowlers geven niets cadeau Landschap krijgt eigen beleidsplan oud Papie Radio Texel lQf), Voorlezen in De Twaalf Balcken in uitvoering Opwaardering van het gasnet jQslaagd Praten over VOC 2002 Wereldwinkel doet oproep D' K.ei"kdiensten Cursus over het thuis verzorgen van een zieke \\/at ik zeggen wou... 'Natuur op Texel' leerzaam boekje in drie talen VRIJDAG 11 FEBRUARI 2000 Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u. Dokter R.A. van den Bent/F. Haas- dijk, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 316234. Aanvragen visites tussen 9.00 en 10 00 uur Zaterdag en zondag apotheek geopend van 17 00 tot 17 30 uur, Kikkertstraat 12, De Cocksdorp. Inloopspreekuur van 12.00 tot 12.30 op Schilderend 38, Den Burg en van 17 00 tot 17.30 uur in de Kikkertstraat 12. De Cocksdorp. zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp: Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 313241Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste, voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650123. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op- tf name in verpleeg- en verzorginJ huis Stichting RIO Texel WieringJ Opvragen via tel. (0223) 6715a Opname geschiedt op advies huisarts of specialist. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand voor spoedeisend ambulancevi voer bellen: 1-1-2. Of bel de Mei kamer Noordholland-noord: 0] 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Bui Het bureau is dagelijks open 9.00 tot 17.00 u. Telefoon, tijde? kantooruren 072-5498360; buitj kantooruren 072-5122222 spoedeisende gevallen- 1-1-2 Gevonden munitie: Bel de polii tel. 072-5498360 Dierenartsenpraktij Keesomlaan 11Den Burg. Alleen! spoedgevallen, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hiL bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen: bel tijdens ka tooruren 319413 (De Nieuwe Skui Toeristenpastoraat: Bra Guiljam, tel. 318581, 317224 Stichting Welzijn Ouderen Texi Warme maaltijdvoorzienin alarmering, klusjesdienst, huisho delijke dienst, versteldienst. Spree uur van 9 00 tot 10.00 u. en v« 14.00 tot 16 00 u.. De Buureto a< Molenstraat 2, Den Burg. tJrx 312696. Kustwacht: Voor meldingen vi schepen en zwemmers in nood: 0r 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandprothetische praktijk V; Kralingen (samenwerkend met t> tandheelkundig centrum; voor zi kenfonds- en particulier-verzeke; den), tel. 312069. Tandtechmek R. Van Oosten (vo kunstgebitten en reparaties) 310605 Apotheek: Weverstraat 95, Dei c Burg; tel. 312112. Maandag t/mvr ik dag 8.00-18.30 u zaterdag 10 0 oo 13.00 en 15.00-17.00 u., zond< je 11.00-12.00 en 16.00-17 00 u. Bi pi ten die tijden alleen voor spoede an sende gevallen. Het is dringen in de top van de bowlingleague voor bedrijven. Bo venaan staat nog steeds Kraan verhuur Kager, maar Primera Mets, die al enkele weken met een inhaal slag bezig is, is de koploper tot op één punt genaderd. Een half punt daarachter staan Architectenbureau Honingh en Vliegveldrestaurant Texel op de derde en vierde plaats. Ook daaronder is de spanning te snijden. De Hanssons van Swirl's IJssalon doen het uitstekend de laatste tijd. Hans Coot gooide een serie van 616 pinval, terwijl ook Hans Seegers zich met 500 pinval niet hoefde te scha men. Hun prestatie was goed voor een overwinning van 4-1 op Switzer Texel Kites. Bij Verhuurbedrijf H. Bruining begon Cees Witte met vijf strikes op rij. Daarna werd de spanning hem te groot. Hij kwam op een game van 171 pinval met een totaalscore van 604 pms. Eega Janine Witte liet een totaalscore van 558 pinval noteren en samen waren zij goed voor drie winstpunten tegen TCA Oosterend. Bij de jeugd maakte Simone Stiggelbout van het team Panorama met drie strikes op rij een mooie game van 131 pins, een verbetering van haar persoonlijk record. Toch Ter bescherming van het Texelse landschap wordt een beleidsplan opgesteld. Met deze mededeling antwoordde wethouder Daan Schilling (Texels Belang) van Ruimte, Wonen en Economie op kritische kanttekeningen van par tijgenoot Dick Drijver tijdens de raadsvergadering van dinsdag. Drijver plaatste de opmerkingen bij de bespreking van het plan van Staatsbosbeheer om de grond rond 'Het Hutje op de Hei' aan de Monnikenweg te betrekken bij het natuurontwikkelingsproject voor de Ploegelanden. Drijver ging net als de andere raadsleden akkoord met het natuurlijke gebruik van het officieel als agrarische grond bestemde per ceel, maar bepleitte terloops dat de aandacht voor natuur niet ten koste mag gaan van het landschap. De his torische waarde van het landschap dreigt daardoor onder te sneeuwen, denkt de TB-voorman. 'Er wordt hier een duinrel aangelegd die er nooit is geweest. Het landschap kun je maar één keer veranderen, terwijl je de gewenste natuur met kleine ingrepen als het ware kunt oproepen.' Drijver mistte toetsingscriteria waaraan natuurontwikkeling vanwege het landschap moet voldoen. Hij werd op zijn wenken bediend door Schilling, die meedeelde dat hard wordt gewerkt aan de totstandko ming van een landschapsbeleids plan, waarin onder andere dit soort criteria wordt neergelegd. 'Maar voor dit project kunnen we niet op voltooi ing van dat beleidsplan wachten', zei de wethouder. moest zij samen met fin teamgenote de overwinning aa Doi Deurdouwers laten: 1-3 ma zor Uitslagen: kor Architectenbureau Honingh-Hotel Tate 3,5-1,5; Switzer Texel Kites-Swirl's IJssi^^ 4; Appartementenverhuur Land en Zei Op de Steenplaats 5-0; Kraanverhuur Vliegveldrestaurant Texel 2-3; Verhuurt Bruining-TCA Oosterend 3-2; Primera A po Windkracht 12 4-1. Jeugd: NJHC Panorama-De Deurdouviereff Hotel De Branding-Eethuis De Tijd Loodgietersbedrijf Keijzer-De Strijkers 4-(|pr Kegel vreters-We Like To Move It 0-4 Iedere zaterdag haalt Scouting oud papier op in Den Burg. Men verzocht dit vóór 10.00 uur aan de te zetten, in niet te grote bundels o!| kartonnen doos (geen plastic zak)| papierwagen komt in de volgende ten: 3. Waalderstraat, Marelsti Paelwerck, Schoudieck, Scl banck, Vroonlant, Buytengors slag en Noordvlak. Zaterdag halen ouders en leerliri van o.b.s. Durperhonk in De Cof dorp en omgeving oud papier op. wordt verzocht het uiterlijk om 8.3ö| aan de weg te zetten, 's Middags 13.00 tot 15.00 uur haalt Strijbosschool oud papier op in de van de Eierlandse polder. Radio Texel is te beluisteren op 106.1 FM via de kabel (98.5), of via De Lichtbo (100.4) De programma's van 's avorw worden de volgende morgen tussen 11.; en 13.30 uur via de kabel en De Lichtba herhaald Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 18.00 u. De zes uur-show (jongerenprogramma) 19.00 u. After party (jongerenprogramma) 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit de NH-ke De Waal 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poézie) 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u. Nieuwtjes en achtergronden 14.00 u Goud van Noud (Nederlandstalig) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u Time travelling (muziek) 21 00 u. Proefproject (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Even bijpraten met. Nora Bekking (herhaling van donderdag) 20 00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... (Texelaars in het nieuws) 20.00 u. Radio Noordholland In de serre van café De Twaalf Balcken in Den Burg zullen weer voorleesmiddagen worden gehou den. Texelse schrijvers dragen voor uit eigen werk, waarbij ze speciale aandacht zullen geven aan 'plannen en gedachten over de nieuwe eeuw en het nieuwe jaar'. De eerste middag is zondag 27 fe bruari van 16.00 tot 18.00 uur en wordt verzorgd door Theun de Win ter en Daan Welboren met muzikale medewerking van Rachel Barnard (keyboard) De tweede middag is zondag 12 maart, ook van 16.00 tot In opdracht van het NUON wordt een nieuwe gasleiding gelegd vanaf Ongeren via de Westerboersweg, de Staart en de Pijpersdijk naar de Pont- weg en verder naar het noorden. Het is een stuk van ongeveer vijf kilome ter. Daarvan is 2800 meter hogedruk- leiding van staal, de rest is midden- 18.00 uur. Dan kan worden geluisterd naar Harry de Graaf en Peter Lock met muzikale bijdragen van Niels Lely die Jiddische liedjes brengt. Publiek heeft vrij entree, maar er zal wel een vrijwillige bijdrage worden gevraagd ten bate van een door de optredende schrijvers aan te wijzen doel. Maurice de Groot uit De Koog is in het Oostenrijkse Kirchberg geslaagd voor het diploma skileraar-Anwar- terprüfung. Hij werkt momenteel drie maanden als skileraar in Westendorf Half maart keert hij terug naar Texel, waar hij werkzaam is in de horeca. druk van pvc. Het werk wordt uitgevoerd door het gespecialiseerde bedrijf 'HWZ leidingen' uit Assen. Door de extra leiding zal het noorde lijk deel van Texel ook in de toekomst over voldoende gas beschikken. Door de toenemende vraag (onder andere veroorzaakt door recreatie- bouw) zou de situatie anders kritisch kunnen worden. Het werk moet 5 maart klaar zijn. De foto werd ge maakt bij de Staart in Waalenburg waar men bezig is de stalen pijp- stukken van 12 meter aan elkaar te lassen. Foto Horry do Graaf) Op 20 maart 2002 is het 400 jaar geleden dat de Verenigde Oostin- dische Compagnie (VOC) werd op gericht terwijl ongeveer tegelijker tijd het dorp Oudeschild ontstond. Dit jubileum zal uitbundig worden gevierd. Ideeën daarvoor kunnen naar voren worden gebracht op een brainstormavond die dinsdag 22 februari om 20.00 uur begint in het dorpshuis van Oudeschild. le dereen is daarbij welkom. Texel haakt in op de landelijke viering van 400 jaar VOC. Daartoe is inmid dels een 'Werkgroep VOC' in het le ven geroepen, bestaande uit me vrouw V. Bos van de VW, de heer B. van Tilburg van het Maritiem en Juttersmuseum en de dames B. Nou- wen en M. Jimmink van de sector Welzijn van de gemeente Texel. De werkgroepleden inventariseren op de genoemde avond de voorstellen, waarna het publiek door stemming zal uitmaken welke verder zullen wor den uitgewerkt en opgenomen in een plan van aanpak. De Wereldwinkel in de Waalderstraat doet een oproep aan kantines, horecabedrijven, recreatiebedrijven en andere instellingen die meer dan zes kilo koffie per maand gebruiken, eens kennis te maken met de koffie van Max Havelaar. Het schenken van koffie met dit keurmerk, is een heel eenvoudige en goedkope manier van ontwikkelingshulp, omdat de totale opbrengst uit de verkoop ten goede komt aan diegenen die de koffie pro duceren Zonder tussenhandel, dure organisaties en 'overhead-kosten'. De Wereldwinkel - internationaal 'Fair Trade' genoemd - wordt bemand door vrijwilligers die grootverbruikers eventueel ter wille zijn door de Max Havelaar-koffie en -thee thuis te be zorgen. Voor meer informatie over de handel en wandel van de Wereld winkel: Frits Hogewind, tel. 318809 of Jos Bergman, tel. 312290. Zondag 31 februari 2000 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 u ds. J ter Haar. De Waal: 10.00 u. dhr M D. Kuiper; uitz. via Radio Texel. De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 9.30 u in NH-kerk, ds J. Vonk; 19.00 u. ds. J Vonk Oudeschild: 11.00u ds. J. Vonk De Cocksdorp: 11.00 u mw. C. Vlaming uit Diemen GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 u. dhr. P. Maderon uit Zuid-Scharwoude, 19.00 u. dhr. P. Maderon. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster end: 10 00 u. en 16.00 u ds. T M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrij gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10 00 u ds. L. van Wijk-Hoekstra, uitz. via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10 00 u. ev Joh Tensen uit Emmeloord; 19.00 u. ds. G. Sipkema, welkomstdienst, mmv The Singers of the Lord; uitz. via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat 19.30 u. dameskoor, uitz. via De Lichtboei, zon 10.45 u. herenkoor. De Koog: zon. 9.30 u De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon 10.00 u. Woord-Communieviering parochia nen. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Hoe wij ons tegen Satans strikken kunnen be schermen, Wachttorenstudie, 11.20 u.: Samenwerken met de wachter. 'Natuur op Texel' is behalve handzaam en informatief ook fraai vormgegeven. 'Natuur op Texel, Staatsbosbeheer uw gastheer' is de titel van een boekje dat deze week het licht ziet en dat is uitgegeven door Staats bosbeheer, VW en EcoMare. Het is een fraai vormgegeven en hand zaam bundeltje, dat ondanks het geringe aantal pagina's (40) een vrij uitgebreide omschrijving biedt van het gebied rond de Hoge Berg en het Nationaal Park Duinen van Texel. Het ontstaan van de Hoge Berg. de Geul, de Bollekamer, de Dennen, de Muy, de Slufter en Eierland komen aan bod. Daarnaast wordt op onder houdende wijze ingegaan op de flora en fauna in deze gebieden, de manier waarop ze worden beheerd en de recreatiemogelijkheden die ze bie den. Zo valt te lezen dat de Eierlandse Duinen tdt de oudste van Texel beho ren, ze zeker al sinds de Middeleeu wen bestaan en dat de regen de kalk in de afgelopen eeuwen bijna geheel uit de bovengrond heeft wegge spoeld. Een groot deel is begroeid met mossen en korstmossen, terwijl kenmerkende plantjes vooral het duinviooltje en echt walstra zijn. Het duinviooltje vormt het voornaamste voedsel voor rupsen van de parelmoervlinders, waarvan er drie verschillende soorten leven. Een an der dier dat in de Eierlandse Duinen voorkomt is de velduil, een overdag jagende vogel, die zich het liefst voedt met de noordse woelmuis. De 'beheerders' van de duinen zijn (Texelse) schapen, die er met hun graaswerk voor zorgen dat het effect van de zure regen wordt geneutrali seerd en de begroeiing van korst mossen en mossen in stand blijft. Het agrarisch gebruik is niet nieuw. De kastelein van het Eierlandsche Huis liet er al schapen lopen en had als onderdeel van de pachtprijs de ver plichting om jaarlijks 31 groene en 31 gele schapenkaasjes te leveren. Recreatiemogelijkheden in Eierland. ten slotte, zijn onder meer te vinden in het Krimbos, dat wordt doorkruist doOr diverse wandel-, fiets- en ruiter paden. 'Natuur op Texel' is ook in het Duits en Engels verkrijgbaar en vormt met name voor de buitenlandse gasten een belangrijke aanvulling. Het groot ste deel van de informatie was tot nu toe alleen in het Nederlands beschik baar. Het boekje bevat behoorlijk wat foto's en kaartjes, is in kleur uitge voerd en kwam mede tot stand dank- Ga zo door, Texel.. Met hulp van een landschapsarchitect (lees 'horizon vervuiler') gaat jullie eiland eraan. Waarom komen zoveel mensen naar dit stukje Nederland? Juist! Omdat het nog mooi is, landelijk, rustig en vol schoonheid. Maar wat lees ik in de kranten? Ook hier komende grijze blokkendozen. Het is niet te geloven. Heel Nederland verandert in een groot verkeersplein, rijden en draaien, en dan over de autowegen langs de industriegebieden, reclamezuilen en grijs-witte woonlokaties achter enorme geluidswallen. Stop ermee. Onmiddellijk. Bouw desnoods uit het zicht, of ga eens kijken hoe ze vroe ger bouwden. Kunst was het. Maar het moet natuurlijk zo goedkoop mogelijk - en snel klaar zijn. Waarom meedoen? Zijn jullie bang om niet voor vol aangezien te wor den? Eenheidsworst is de leus die Nederland naar de ondergang helpt. T. Hemker, Amsterdam. zij financiële steun van het Nationaal Park Duinen van Texel. De verkoop prijs is ƒ6,-. De VW verzorgt de le vering aan de 'wederverkopers' (boekhandels, supermarkten, etc), waar het boekje binnenkort verkrijg baar zal zijn. Wie daarop met wil wachten, kan nu al terecht bij het VW-kantoor. In een nog niet geheel gevulde maar gestadig volstromende zaal heet Gerard Zijerveld van BouwCenter RAB de bezoekers van de informatiedag welkom (Foto Joop Rommets) Zo'n 135 aannemers, metselaars, timmerlieden, architecten, medewer kers van de gemeentelijke afdeling bouw- en woningtoezicht en andere Texelaars die hun brood in de bouw verdienen, lieten zich woensdag middag in hotel De Lindeboom bij praten over de nieuwste ontwikkelin gen op het gebied van renovatie Vertegenwoordigers van Sika, Ytong en KDN-Teeuwen - bedrijven uit die branche - hielden lezingen over tech nische bouwstoffen, cellenbeton en dakbedekking en demonstreerden hun producten tijdens verschillende workshops. Het symposium leidde tot enthousiaste reacties, consta teerde Gerard Zijerveld van BouwCenter RAB, die een soortge lijke middag ook vorig jaar organi seerde en toen ongeveer negentig deelnemers kon begroeten. 'Er wordt veel georganiseerd voor werkgevers. Vroeger gingen we jaarlijks op een vrijdag met een bus naar de overkant. We bezochten dan een bednjf, 's avonds gingen we nog ergens gezel lig eten en zaterdag keerden we weer terug naar het eiland. Maar dat was allemaal bedoeld voor ondernemers. Ons idee is dat je de motivatie van de jongens op de werkvloer vergroot door ze al vroeg te betrekken bij een nieuw product. Dat werkt beter dan dat je het ze tijdens het werk pas in hun handen stopt. Ook de werkge vers beseffen dat. De werkdruk in deze tijd van het jaar, zo vlak voor het voorjaar, is hoog. maar toch hebben ze allemaal hun personeel om drie uur naar huis gestuurd, zodat ze zich nog konden douchen en omkleden, om zo om vier uur in De Lindeboom te kunnen zijn. Eén bedrijf was hier met vijftien man.' Ook veel 'jongens van de werkvloer' lieten zich volgens Zijerveld positief uit over het initiatief. 'Er werd flink meegedacht. Dat is veel beter dan dat wij bij RAB gaan zitten bedenken wat goed voor hen is. Na afloop kreeg ik verzoeken voor een informatie middag over allerlei specifieke onder werpen. Ook over metselwerk. Dat zou er best toe kunnen leiden dat we volgend jaar iemand uit de baksteen industrie uitnodigen. Het was ook de sprekers opgevallen dat er zoveel belangstelling was voor de work shops. van mensen die allemaal nog vragen hadden. Ten slotte bewees de informatie middag ook z'n waarde tijdens het informele gedeelte na afloop, toen er voor alle deelnemers een buffet klaar stond. 'Ik vond het leuk om twee ar chitecten met totaal verschillende ideeën een uur lang met elkaar aan tafel te zien zitten. Opmerkelijk was dat de medewerkers van een bedrijf niet bij elkaar bleven zitten, maar ook met anderen praatten. Dat is nuttig, zeker op Texel, waar je elkaar toch steeds weer tegenkomt.' De cursus is in principe bedoeld voor iedereen die belangstelling heeft voor dit onderwerp. Een zieke die thuis wordt verpleegd krijgt professionele begeleiding, maar heeft vaak ook behoefte aan een helpende hand van familie, buren of vrienden. Ook komt het geregeld voor dat mensen ie mand uit het verpleeghuis een dagje naar huis halen. Enige kennis van wat daarbij komt kijken, is dan belangrijk. Onderwerpen die tijdens de cursus aandacht krijgen, zijn het oefenen in tilvaardigheden, de gevolgen van langdurig ziek zijn, informatie over hulpmiddelen, voeding en incontinentie en de begeleiding in de laatste levensfase. De cursusbijeenkomsten zijn op de vrijdagen 17, 24 en 31 maart en 7 en 14 april. Een sessie duurt steeds van 14.00 tot 16.00 uur. Deelnemers be talen 38,- en krijgen daar ook koffie of thee voor. Voor informatie en aan melding kan op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur contact worden opgenomen met de Gezondheids- wijzer, tel. 0223 - 650 135. De Thuiszorg start 17 maart in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel in Den Burg de cursus 'Een zieke thuis verzorgen'. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten en wordt gegeven door Rosa Harbers en Petra Zuidewind. De organisa toren gaan uit van het principe dat een zieke het liefst thuis, in de ei gen omgeving, wordt verzorgd.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2