Agenda Gymnastiek en turnen Laatste crossloop >c a San Keijser Bloedstollende thriller 2 Calluna Duin Bierartikelen xcursies Welkomstdienst B/ngo-avond in en voor Bethel Triatlontraining Menwedstrijd Historische Vereniging z Bos Hoogwater te Oudeschild Blokfluit en dans Basketbal 1000 m2 .TEXELSE g COURANT' aterdas 12 februari ondag 13 februari linsdag 15 februari )onderdag 17 februari ;n Lömp in Time Out sSsbssj Vrijdas 11 februari Zaterdag 12 februari Zondag 13 februari Maandag 14 februari Dinsdag 15 februari Woensdag 16 februari Zwemparadijs LET OP Trimzwemmen Landal, 3 in u Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes Donderdag 17 februari teso Texelaar en toerist Kampeercentrum VRIJDAG 11 FEBRUARI 2000 de Texelse Bierbrouwerij aan de hilderweg begint om 15 00 en 30 uur een rondleiding. Kosten ,50, ind. een consumptie de Texelse Bierbrouwerij aan de childerweg begint om 15.00 en 6 30 uur een rondleiding. Kosten 9,50, ind. een consumptie. ij voldoende deelname begint om 4 00 uur een excursie in de Slufter, leze duurt ongeveer twee uur. leelname kost ƒ7,50 per persoon ƒ4,- voor kinderen tot 12 jaar). )pgave en inlichtingen bij EcoMare, el. 317741. ïrf Bij voldoende deelname begint om |4 00 uur een excursie in de Geul. beze duurt ongeveer twee uur. neelname kost ƒ7,50 per persoon [ƒ4,- voor kinderen tot 12 jaar). Dpgave en inlichtingen bij EcoMare, [el. 317741. n de Texelse Bierbrouwerij aan de ichilderweg begint om 15.00 en 16 30 uur een rondleiding. Kosten c9,50, ind. een consumptie. )e Texelse Baptistengemeente loudt zondag een 'Welkomstdienst' n haar gebouw Eben Haezer aan de ulianastraat in Den Burg. Naast iamenzang is er muzikale medewer- cing van het koor The Singers of the .ord, dat een aantal liederen ten gehore zal brengen. De prediking ■ftvordt verzorgd door ds. G.J. sbipkema. Zijn thema is: 'Gelooft in de toekomst?' De dienst begint om _W|9.00 uur )e Hervormde vrouwengroep De )uinroos houdt zaterdag 26 febru ari een bingo-avond met verloting n Bethel. Er zijn mooie prijzen te /vinnen, volgens de organisatoren. )e opbrengst is bestemd voor het ïuurthuis in Zuid-Eierland. De avond begint om 20.00 uur. Sporthal Ons Genoegen puilt dit weekend uit van de turners en gymnasten, die twee dagen lang op verschillende onderdelen en in verschillende wedstrijden de strijd met elkaar aangaan. Naast een Texels kampioenschap voor groepen en selectieleden, staan ook regionale titelgevechten voor jongens en heren op het program ma. De organisatie is in alle geval len in handen van Gymnastiek Vereniging Texel. Het evenement begint zaterdag om 9.30 uur met het Texels kampioen schap voor clubs. Kinderen van tus sen 6 en 14 jaar werken in groeps verband hun oefeningen af, die speciaal voor de gelegenheid zijn geschreven. Hoewel de deelnemer- tjes op recreatief niveau 'gymmen', kan al bij voorbaat worden gesteld dat de inzet en het enthousiasme enorm zullen zijn, al was het alleen maar om één van de vier enorme bekers in de wacht te slepen De prijsuitreiking staat rond 14.00 uur gepland. Een dag later is de sporthal gereser veerd voor de jongens en mannen die meedoen aan de regionale turnkampioenschappen In verschil lende leeftijdsklassen wordt ditmaal individueel strijd geleverd Het niveau is hoog, zo luidt de ver wachting. De deelnemers vormen de top van hun clubs, die afkomstig zijn uit heel Noord-Holland en Almere. Om ze hun oefeningen op zo goed mogelijk materiaal te laten doen, wordt in de sporthal een offi ciële wedstrijdvloer aangebracht. De wedstrijden duren de hele och tend en middag. Het weekend wordt vanaf 17.00 uur afgesloten met de Texelse kam pioenschappen voor (individuele) selectieleden. De dames werken vier oefeningen af: op brug, paard en evenwichtsbalk en een vrije oefening. De heren komen op zes onderdelen in actie: rek, brug, sprong, ringen, voltige en vloer. De scores worden bij elkaar opgeteld en vervolgens gedeeld door het aantal toestellen. De deelnemer met het hoogste gemiddelde mag zich een jaar lang Texels beste noe men. The Offspring, Metallica en Nirvana zijn groepen die door de Texelse coverband Lömp worden bewonderd en wier nummers dan ook deel uitmaken van het repertoi re. Lömp bestaat uit Paul Esselman (slag- en sologitaar), Leon Goossen (zang en slaggitaar), Harry Kingma (drums en zang) en Niels Bakker (bas). In de huidige bezetting oefent de band nu een jaar. Vanavond (vrij dag) laten de muzikanten in Time Out horen wat ze in die tijd geleerd hebben. Het optreden begint om 21.00 uur; de toegang is gratis. Filmnieuws Na 'Silence of the Lambs' en 'Seven' is er nu 'The Bone Collector'. In deze bloedstollende thriller, die deze week bij Cinema Texel in première gaat, maakt een brute seriemoordenaar de straten van New York onveilig. Zijn gewelddadige moorden laten een spoor na van cryptische omschrijvingen en verborgen boodschappen. Politieagente Amelia Donaghy (Angelina Jolie) wordt gedwongen samen met de invalide en aan bed gekluisterde ex-detective Lincoln Rhymes (Denzei Washington) deze bood schappen te ontcijferen om zo de moorden op te lossen. Al snel wordt Donaghy de oren, de ogen én het lichaam van Rhymes voor de buitenwereld en samen vormen zij een team dat een race tegen de klok moet volbrengen, vóór de moordenaar wéér toeslaat. In de cyclus van filmclub Cinema Paradiso wordt dinsdag en woensdag de documentairefilm 'The Buena Vista Social Club' ver toond én ten gehore gebracht. De film vertelt het verhaal van de gelijknamige Cubaanse band, geheel bestaand uit (hoog)bejaarde mannen die al hun passie in hun muziek stoppen. De exotische beelden en klanken werden op film vast gelegd door de Duitser Wim Wenders, die eerder al 'Paris, Texas' en 'Der Himmel über Berlin' regisseerde. Producent is de veelzijdige componist Ry Cooder, die eveneens een belangrijke bijdrage aan 'Paris, Texas' leverde. Geprolongeerd is 'The Sixth Sense', waarin kinderpsycholoog Bruce Willis een klein jongetje te hulp schiet dat behoorlijk overstuur is door de geesten van dode mensen die hij ziet. Gaandeweg komt Willis stap voor stap achter het geheim van de verschijningen. Maar dat is niet het enige dat hij ontdekt. De Disney-film 'Tarzan' - Nederlands gesproken en zeer 'kindvriendelijk' - is deze week voor het laatst te zien. De andere matineefilm is 'De IJzeren Reus', ook een Nederlands gesproken tekenfilm, maar dan van een andere gigant uit Hollywood, Warner Brothers. Voor de zevende en laatste maal gaat zondag in de Dennen nabij appartementenhotel Bos en Duin een crossloop van start, georganiseerd door Atletiekvereniging Texel. Dat wil niet zeggen dat er helemaal niet meer wordt gecrosst dit seizoen. Zondag 26 februari staat het open Texels kampioenschap op het programma. Na afloop daarvan vindt de prijsuit reiking plaats voor de jeugd die de afgelopen maanden heeft meegedaan aan de crosscompetitie. Voor alle kinderen die minstens vijf keer de tocht volbrachten, is er een herinnering. Voor komende zondag gelden er weinig bijzonderheden De jeugd tot en met 12 jaar vertrekt om 11.00 uur, terwijl de oudere jeugd en de senio ren een kwartier later van start gaan. De inschrijving is open vanaf 10.30 uur. De jeugd tot en met 12 jaar loopt 1,3 kilometer, de oudere jeugd (tot en met 16 jaar) dient 3 kilometer af te leggen. Senioren kunnen kiezen uit 3, 6 en 9 kilometer. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn start om 20 00 uur de winter- uitvoering van de 75-jarige muziek vereniging DEK. Voor kaarten: tel. 319 618 (Ina Bakker). In jongerensociëteit Time Out in Den Burg begint om 21 00 uur een optreden van de Texelse coverband Lömp. De toegang is gratis In Cinema Texel draaien The Sixth Sense (aanvang 19.00 en 21.30 uur) en The Bone Collector (18 45 en 21.45 uur). In het Eierlandsche Huis wordt vanaf 19.30 uur een bingo gehouden. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn start om 20 00 uur de tweede winteruitvoering van DEK. Voor kaarten: tel 319 618 (Ina Bakker). In Cinema Texel draaien De IJzeren Reus (aanvang 15.00 uur), Disney's Tarzan (15.00 uur), The Sixth Sense (19.00 en 21.30 uur) en The Bone Collector (18.45 en 21.45 uur). In de binnenbak van manege Akenburg wordt vanaf 9.30 uur de vierde wedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal gehouden Toegang is gratis. Om 8.30 uur begint nabij de Asfaltmolen een sportviswedstrijd. In de Dennen gaat om 11.00 uur de zevende en laatste 'Bos en Duincrossloop' van start. Diverse afstanden. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in het gelijknamige hotel aan de Bakkenweg. Inlichtingen: tel. 313 387. Verzamelaars van bierartikelen hou den tussen 12.00 en 18.00 uur een ruilbeurs in de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg. In het gebouw van de Stichting White Eagle in Den Burg begint om 14.00 uur een middag onder leiding van het medium Margriet Boskers. Zij werkt met voorwerpen die de bezoekers meebrengen. Deelname kost ƒ10,-. In dorpshuis De Hof in De Koog staan de finales driebanden in het Texels kampioenschap biljarten op het programma. Aanvang 13.30 uur. De prijsuitreiking is tussen 15.30 en 16.00 uur. In het gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg begint om 19.00 uur een 'Welkomstdienst', met medewerking van het koor The De triatlonafdeling van Wielervereniging Texel houdt zater dag 19 februari een open trainings dag. ledereen die wel eens wil ken nismaken met de sport - die bestaat uit zwemmen, fietsen en hardlopen - is welkom. Deelnemers betalen ƒ10,- en krijgen daar ook een maaltijd voor. De dag begint om 9.45 uur in zwemparadijs Calluna. Naast zwem- kleding is een zwembrilletje nodig Na het zwemmen drinkt het gezel schap koffie in het Jachthuis van de familie Bakker en vervolgens begint om 11.45 uur een looptraining in het bos aan de Boodtlaan. Het is uiteraard raadzaam stevige hardloopschoenen aan te trekken. Daarna is er een warme maaltijd, verzorgd door het cateringbedrijf van Ruud Boom. Na afloop staat in en rond De Koog een mountainbi ketraining op het programma. Voor In manege Akenburg wordt zondag de vierde wedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal gehouden. De eerste menners betreden om 9.30 uur het parcours. De toegang is gratis. wie er zelf geen heeft, zijn er fiet sen van Verhuurbedrijf Bruining van de Brink. Ook helmen zijn beschikbaar. Wie er geen heil in ziet om alle trainingen achter elkaar af te werken, kan ook aan één of twee sessies meedoen. Aanmelden kan tot woensdag 16 februari bij Otto Goënga, tel. 315 365 of Ingrid Uitgeest, tel. 327 220. De 'gewone' verenigingstraining van die dag wordt in De Koog afge werkt. Het voetbalveld vormt om 14 00 uur het startpunt. De Historische Vereniging houdt op woensdag 23 februari de jaarlijkse ledenvergadering. Op de agenda staat naast de bestuursverkiezing een voordracht door F. Woltering, provinciaal archeoloog van de ROB. Hij zal spreken over 'Texel: land schap en bewoning vanaf de brons tijd De vergadering wordt gehou den in De Wielewaal in De Waal, aanvang 20.00 uur. Het is mogelijk gebruik te maken van een gratis bus, die om 19.30 uur vanaf de Elemert vertrekt. Telefonische opga ve voor deze service vóór 20 febru ari via tel. 319296 of 317243. Singers of the Lord. Ds. G.J. Sipkema verzorgt een prediking met het thema: 'Gelooft u in de toekomst?' In Cinema Texel draaien De IJzeren Reus (aanvang 15.00 uur), Disney's Tarzan (15.00 uur), The Sixth Sense (19.00 en 21.30 uur) en The Bone Collector (18 45 en 21.45 uur). In het gemeentehuis begint om 16.30 uur een bijzondere zitting van de raadscommissie voor Bestuur en Organisatie. Onderwerp van discus sie is de openbare orde in het hoog seizoen. De bijeenkomst is openbaar en iedereen mag zijn mening geven. Vanaf 19.30 uur vindt de gewone commissievergade ring plaats. In Cinema Texel draaien The Sixth Sense (aanvang 20.30 uur) en The Bone Collector (21 00 uur). In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Ruimte, Wonen en Economie. De Historische Vereniging houdt een bibliotheekavond in de voorma lige IJskaschool in De Waal. Gelijktijdig is er een bijeenkomst van de afdeling stambomen. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Buena Vista Social Club (aanvang 20 30 uur) en The Bone Collector (21.00 uur). Balans, de landelijke vereniging voor ontwikkelings-, gedrags- en leerproblemen, houdt in de Kompasschool een informatieavond over ADHD en dyslexie. Aanvang 18.30 uur, toegang gratis. Om 20.00 uur komt in de Witte Burcht in Den Burg het Katholiek Vrouwen Gilde afd. Texel bijeen. Havenmeester Ed de Bruin vertelt over het vliegveld Om 20.00 uur begint in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp de jaarvergadering van de afdeling De Cocksdorp/Eierland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Na de pauze spreekt Joh. Bakker uit Den Burg over zijn wandeltochten door o.a. Schotland. In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Welzijn en Onderwijs. Op de agenda staat o.a. de reorganisatie en sanering van de Texelse kinderopvang. In Cinema Texel draaien De IJzeren Reus (aanvang 15.00 uur), voor het laatst Disney's Tarzan X15.00 uur), Buena Vista Social Club (20.30 uur) en The Bone Collector (21 00 uur). 19 februari 10.00 tot 11.00 uur verschuift naar 11.00 tot 12.00 uur Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 GreenParks Sluftervallei UI Krimweg 104, De CockvJorp. tel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18 00 uur ƒ12.50 p/p Ook hét adres voor feesten partijen recepties etc. Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Bakkenweg 16 - Oen Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) In het gemeentehuis vergadert vanaf 19.30 uur de raadscommissie voor Financiën, Werken en Milieu. De Molengat fungeert tot 18 febru ari als dienstboot. Door de kleinere capaciteit van dit schip is er een iets grotere kans op wachttijden. Dat geldt voor vrachtverkeer vooral bij de eerste afvaarten, 's ochtends vroeg, vanuit Den Helder. Op vrijdagmiddag moet alle verkeer in Den Helder rekening houden met grotere drukte. Vr. 11 11 15 u. Za 12 0.10 en 11.40 u. Zo. 13 0.35 en 11.50 u Ma 14 1.30 en 12.25 u. Di. 15 2.40 en 14.30 u. Wo. 16 4.45 en 16.30 u. Do 17 5.45 en 18 15 u. Vr. 18 7.10 en 19.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 20 februari op om 7.45 uur en gaat onder om 18 00 uur. 13 februari eerste kwartier. 15 februari doodtij. Het derde concert in de reeks Waalder koffieconcerten wordt zondag 20 februari verzorgd door het blokfluitensemble Lanterlu. Dit ensemble bestaat uit Erwin van Gelder, Joke van der Hoeven, Brunhilde Kuijper en Marian Wildman en is voor dit concert ver sterkt met danseres Anja Pots. Het ensemble dankt de naam aan het lied Lanterlu van de bekende blin de Utrechtse beiaardier Jacob van Eyck. Het concert in De Waal begint met Spaanse muziek uit de 15de en 16de eeuw. In het tweede gedeelte onderzoekt het ensemble samen met de danseres de spanning tussen moderne, meditatieve Oosterse klanken en welluidende, maar soms ook dissonante Engelse muziek uit de renaissance. Deze verrassende combinatie van muziek stijlen blijkt heel aantrekkelijk te zijn voor publiek. Het concert begint zondag om 12.15 uur; toegangskaarten ƒ10,- zijn verkrijgbaar bij de VW, bij Galerie Langwaal en bij het begin van het concert in de kerk. Na afloop van het concert wordt koffie en thee geserveerd in het dorpshuis, ditmaal met Japanse sushihapjes. Aanhangers van basketbalver eniging De Mareis kunnen zaterdag in de Burgemeester de Koninghal twee wedstrijden van hun favorieten zien. De jeugd speelt vanaf 15.30 uur tegen WGW, de dames treden om 16.30 uur in het strijdperk tegen FAC 2. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg begint zondag om 12.00 uur een ruilbeurs voor mensen die flesjes, etiketten, viltjes, doppen en andere artikelen verza melen die te maken hebben met bier. Of de belangstelling groot zal zijn, valt nog te bezien, maar feit is dat de organisator, John Gommans uit Oudeschild, niets aan het toeval laat afhangen. Hij heeft verschillen de Texelaars benaderd om hun ver zameling mee te brengen en de beurs daarnaast aangekondigd in het blad van de landelijke vereniging Brouwerij Artikelen Verzamelaars, waarvan hij zelf lid is. 'Als zo'n beurs in Zuid-Limburg wordt gehouden, komen er ook mensen op af. Laten we hopen dat de boot geen al te grote belemme ring vormt.' Voor zover bekend is het de eerste keer dat een dergelijk evenement op Texel plaatsvindt De brouwerij sluit om 18.00 uur. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaar» 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9