'Besluiten genomen in achterkamertjes Cjroen Twarts jexeh het harL, Texelaar overlijdt bij ongeval Schorrenweg Pannenkoeken bakken met een echte kok fcafés in Den Burg teleurgesteld in Horeca Texel [Thuiszorg kampt et onderbezetting Texels Belang wil Texelse commissie voor welstand TVTexel morgen van start met dagelijks nieuws DEK op dreef Alsnog vergunning voor toiletgebouw a Sint Jan brandt! a Texel'94 kampioen? a Biljartkampioenen texelse'^courant sefPERS SUPER DE BOER TEXELSE^COURANT BEZORGER m/v DINSDAG 15 FEBRUARI 2000 ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11456 tdvertenties/abonnementen/bezorgmg: Jptnbaan 6 1791 MC Den Burg llefoon 0222 36 26 00 tlefax 0222 31 41 11 erschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Redactie: Warmoesstraat 45, Den Burg telefoon 0222 - 36 26 20. fax 0222 - 32 30 00 e-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman, tel 31 46 87 of 06-22 14 02 75 Losse nummers 1,70, abonnementsprijs 60,40 per half jaar. n groep café-exploitanten uit Den Burg is teleurgesteld |de wijze waarop het bestuur van Horeca Nederland, af ding Texel, met hun belangen omspringt. 'De natte horeca Jeen ondergeschoven kindje. Het zijn vooral de logies- irstrekkers annex restauranthouders die de dienst uitma- in. Beslissingen schijnen in achterkamertjes te worden nomen. Van democratische besluitvorming is geen irake', verwijst ondernemer Ed Stiekema naar de han dwijze van Horeca Texel inzake de aanpassing van de 1- regeling en het onlangs gesloten convenant Veiligheids- Leefbaarheidsafspraken Texel tussen horeca, gemeente, titie en politie. Binnenkort wordt de oprichting van een gen belangengroep besproken. besluitvorming over de openings in, waarbij de één uit de 1 -2-3 re- Ing is geschrapt is tevoren nooit ons besproken. Zo'n belangrijk lerwerp hoort toch op de agenda itaan. We moesten het allemaal uit krant lezen. Daarna heeft Horeca el weliswaar een tweede vergade- bijeengeroepen, maar dat was :hts een formaliteit. Want toen had bestuur al een standpunt ingeno- |n. En toen het convenant. De in- id daarvan is nooit aan de leden irgelegd. Terwijl zaken als de ijesregeling. de openbare orde, taxi's, afschaffing van de happy hours olitiezaken ons toch direct aan- in. Als klap op de vuurpijl werd het ivenant eerst ondertekend en ihten de leden pas daarna hun 'je doen Dan is er van democra- I och geen sprake meer. Twee keer fter elkaar zo'n situatie, dat kan Als belangenvereniging hoor je, je achterban overleg te voeren, natte horeca zit al in het verdom- kje. Want nog niet zo lang gele- bestond twintig procent van de Iristen uit jeugdigen. Als we de WV gen geloven is dat nu nog negen cent.' gens Stiekema hebben logies- strekkers, van wie een deel ook restaurant heeft, binnen Horeca |el een te grote vinger in de pap. hoor onze eigen bestuurders lidpunten naar buiten brengen, die ladelijk zijn voor onze branche.' Slachtbank I kema staat niet alleen staat in z'n |ek: 'Ik adviseer m'n collega's niet het lidmaatschap van Horeca lel op te zeggen, maar vind wel dat ons niet op deze wijze naar de |:htbank moeten laten leiden. De Ie horeca in Den Burg moet zich- organiseren, net zoals dat in De bg gebeurt door de Stichting ecabelangen De Koog. Instanties de gemeente, maar ook andere Depsgroepen dienen met zo'n angengroep rekening te houden.' nenkort steekt een aantal lecamensen uit Den Burg de kop- bij elkaar om de bereidheid voor een dergelijk initiatief te bespreken. Stiekema denkt ook aan een samen werking met Horecabelangen De Koog. Verbaasd Jook Nauta, voorzitter van Horeca Texel, is 'hogelijk verbaasd' over de kritiek. 'Binnen een gezonde vereni ging is het gebruikelijk en zelfs zinvol dat er verschillen van inzicht bestaan over bepaalde zaken. Maar die moe ten wel aan het bestuur worden ken baar gemaakt. Tot nu toe is dat op geen enkele wijze gebeurd. Dit onge noegen is helemaal nieuw voor mij. Als we dat wisten zouden we daar op een heel efficiënte manier mee om gaan.' Een opmerkelijk uitlating van Nauta, omdat Frits Langeveld tijdens de vergadering waarin het convenant werd ondertekend, al kritiek uitte op het convenant, dat hij toen omschreef als een 'dictaat'. De kritiek dat de natte horeca uit Den Burg met is betrokken bij de besluit vorming rond de 1-2-3 regeling wijst Nauta van de hand. 'We hebben er een aparte vergadering voor belegd. Ons standpunt hebben we ruim na deze vergadering geformuleerd. Bin nen het bestuur is daar niet over ge stemd. Besluiten worden in goed overleg genomen. Op die wijze heb ben we ook het convenant opgesteld. Overigens is de natte horeca ruim vertegenwoordigd binnen onze vere niging. Twee van de zeven bestuur ders hebben een café, terwijl twintig van de 102 leden uit deze branche komen. Horecabelangen De Koog heeft een flinke vinger in de pap.' Overigens keurt Nauta het initiatief van de café-exploitanten in Den Burg om een eigen belangengroep op te richten, met af. 'Integendeel. Ik juich het juist toe. Onze vereniging heeft een grote verscheidenheid aan be drijven als lid. Het is goed als een belangengroep werkt aan z'n eigen promotie en voor z'n belangen op komt. We zijn ook eigenlijk een koe pel-organisatie met twee secties: hotels en restaurants en cafés en aanverwante bedrijven. Een belan gengroep van horeca-ondernemers De kinderen van groep 1 en 2 van de Thijsseschool hadden geluk. Hun 'juf', Rianne Malschaert, had een uitnodiging gekregen om sa men met haar leerlingen en een echte kok pannenkoeken te bak ken in de keuken van hotel De Lindeboom. Omdat je met 'zo maar' in een hotel keu ken mag werken, kregen de leerling-koks uiteraard ook een muts en een schort aangemeten. En of dat al lemaal nog niet leuk genoeg was, mochten ze de lekkernijen daarna ook nog zelf opeten (Foto March Hai/nan) uit Den Burg past daar prima in. Ik vind het alleen jammer dat een der gelijk initiatief buiten Horeca Texel om wordt genomen.' De 33-jarige Leon Kampstra uit Oosterend is vrijdag bij een aanrij ding op het kruispunt Schorren- weg-Genteweg om het leven geko men. Kampstra, die de kruising met de Schorrenweg in een pick- uptruck uit westelijke richting na derde, verzuimde voorrang te ge ven aan een zware vrachtwagen, die hem vanaf het Zaandam merdijkje tegemoetkwam. Kamps tra overleed ter plaatse, nog voor dat de traumahelikopter gearri veerd was. Hoe het tragische ongeval op de overzichtelijke kruising heeft kunnen gebeuren, wordt door deskundigen van de politie onderzocht. Kampstra, die als monteur-chauffeur werkte bij loon- en mechamsatiebedrijf Duinker van Nieuweschild, was van een 'tinten die na een verblijf in het mini Ziekenhuis thuis verpleeg- I idige hulp nodig hebben, lopen I kans dat ze enige dagen langer |iet hospitaal in Den Helder moe- blijven. Oorzaak is een onder- Itetting bij de geneeskundige I ;tor van Thuiszorg Texel en het lite aantal Texelaars dat uit het Ikenhuis wordt ontslagen, zo it een woordvoerder van de I liszorg weten. Hulp van het trauma-helikopterteam mocht met meer baten. reparatieklus op weg naar huis. Hij heeft vermoedelijk geen last gehad van de felle zon, want die bescheen hem van achteren. Door de hevige botsing sloegen beide voertuigen over de kop en belandden vervolgens verderop in de sloot: de pick- upwagen dicht bij de fatale kruising, de Daf-truck door zijn hogere snel heid en gewicht een twintigtal meters verder. Donkere slipsporen op het wegdek deden vermoeden dat beide chauffeurs op het allerlaatste mo ment tevergeefs hebben geprobeerd een confrontatie te vermijden. De enorme klap schrikte buurtbewo ners op, die de alarmdiensten inscha kelden. De truckchauffeur, een 41- jarige man uit Akersloot, werd in shocktoestand weggebracht. Hij heeft tegenover de politie verklaard dat de pick-up de kruising met gelijk blijvende snelheid (dus zonder te remmen of terug te schakelen) heeft overgestoken. Omdat het voor de Akersloten die met een vracht op weg was naar tuincentrum Eureka, te laat was om te remmen heeft hij extra gas gegeven in een poging om nog net voor de pick-up langs te schieten, waardoor die op hoge snelheid werd geramd. Medische hulp mocht voor de Oosterender met meer baten. De opgeroepen traumahelikopter van de ANWB en het VU-ziekenhuis landde nadat hij was overleden. Kampstra laat een vrouw en twee kinderen ach ter. i de drukte het hoofd te bieden 'ft de wijkverpleging met het emini ziekenhuis de afspraak ge lakt dat patiënten die gezien hun I stand naar huis kunnen, maar |arvoor op dat moment op Texel 'n verpleegkundige hulp beschik- ir is, een aantal dagen langer in het j venhuis blijven. Volgens de Thuis- J9 betreft het een tijdelijke maatre- 'We proberen de sterkte in het am omhoog te krijgen', doelt I ^rdvoerder Joke Harlaar op een I soneelsadvertentie die vorige gak in de Texelse Courant ver leen. Ze benadrukt dat geen I ake is van een patiëntenstop of ►rming van een wachtlijst, zoals wel - geval is als men voor huishoude- hulp in aanmerking wil komen. ''AP* v De frontale botsing liet mets over van de pick-upwagen. De zwaardere vrachtwagen schoot nog een heel eind door en belandde op de kop In de sloot. (Foio s om Bosch) De raadsfractie van Texels Belang heeft bij het college nogmaals aan gedrongen op instelling van een Texelse welstandscommissie. Die zou bij het beoordelen van bouw- aanvragen beter dan de huidige Texels-Helderse commissie in staat zijn om de 'specifiek Texelse omgevingskwaliteit' te bewaken. De door het college voorgestane veranderingen gaan Texels Belang niet ver genoeg. In de plannen van het college zal in de toekomstige welstandscommissie altijd een persoon zitting hebben die tevens lid is van de Stichting Dorps herstel. Verder zal de commissie af en toe op Texel vergaderen, zodat de eilandbevolking het werk van de commissie beter kan beoordelen en eventueel haar zegje kan doen Deze voorstellen hebben de steun van Texels Belang, maar de partij zou toch liever zien dat er een aparte, puur op Texel gerichte welstands commissie komt. De partij heeft al meerdere keren voor zo'n Texelse commissie gepleit. Re- Komende woensdag om vijf uur kan via de kabel de eerste dage lijkse nieuwsuitzending van TVTexel worden bekeken. Aanvankelijk was het de bedoeling dat hiermee in ja nuari zou worden gestart. Vertraging ontstond toen de beno digde apparatuur later werd afgele verd dan gepland. TVTexel gaat van start zonder Els Whyte, die aanvan kelijk als hoofdredacteur zou funge ren, maar zich uiteindelijk niet in de afspraken kon vinden. De drie- persoonsredactie bestaat vooralsnog uit twee personen: Hanme van Zoelen en Aris van Zeijlen. Wie het derde redactielid wordt, kon directeur Jaap Drijver gisteren nog niet zeggen, maar naar verluidt betreft het oud- Hoornder Peter Bakker. De techniek is in handen van Jaap Eelman en Jan Brandenburg. Daarnaast wordt een groep vrijwilligers, die ook nu al ac tief is voor TVTexel. bij de opnamen betrokken De nieuwsuitzendingen met dagelijkse actualiteiten duren een kwartier. Onderdeel van het da gelijkse programma is ook een weer bericht. Wie de weerman of -vrouw wordt, zal woensdag worden ont huld. Het uur wordt volgemaakt met reportages en achtergronden met een minder actueel karakter. De uit zending wordt elk uur herhaald. De mogelijkheid bestaat om tussentijds nieuwsitems in het programma te monteren. den om dat nu weer te doen, is een nieuwe nota van de stichting Welstandszorg Noord-Holland (WZNH). Daarin is het jongste beleid van staatssecretaris Remkes van Volkshuisvesting verwerkt. De nota hamert onder meer op een meer 'gebiedseigen' beleid, en openheid en controleerbaarheid van het commissiewerk. In navolging hiervan zal de gemeente een eigen, op Texel toegesneden beleidsnota moeten schrijven. 'Een gemeentelijke beleidsnota met aandacht voor gebiedseigen kenmer ken vraagt om een gemeentelijke welstandscommissie', aldus Texels Belang in een brief aan college en raad. De partij is bang dat de nieuwe nota's van Den Helder en Texel zo van elkaar zullen verschillen, dat voor de uitvoering ervan een commissie no dig is 'die zich optimaal kan concen treren op de Texelse situatie'. De welstandscommissie-nieuwe stijl hoeft qua samenstelling van Texels Belang niet verder te veranderen, zolang deze maar op Texel in het openbaar vergadert B en w hebben de Recreatie stichting alsnog vergunning gege ven voor een toiletgebouw in de duinen op camping 'Kogerstrand'. De bouw mag worden voortgezet op de huidige plaats, waarvoor vrij stelling nodig was omdat deze plek ligt binnen de primaire waterkering waar eigenlijk geen bouw is toege staan. Het toiletgebouw neemt de plaats in van een verouderd toiletgebouw dat een stukje verderop staat. Het afge lopen najaar constateerde de ge meente dat men bezig was op een andere plaats te bouwen en dat daar voor geen vergunning was gegeven. Op dat moment waren de funderings- balken voltooid. De bouw werd 20 oktober stilgelegd, waarna de RST alsnog vergunning vroeg Harry Wuis maakte bezwaar tegen het toilet gebouw op de nieuwe plek. Hij vond het storend voor het uitzicht vanuit zijn hotel en keurde het ook af dat het gebouw verrees vlak naast het pad naar het strand. Hij ging achter ak koord nadat met de RST en grond eigenaar Staatsbosbeheer was afge sproken dat het pad iets wordt omgelegd waardoor passanten op minstens vijf meter afstand blijven Bovendien komt tussen pad en ge bouw een heuveltje. De gemeente liet het verder afhangen van Rijkswater staat omdat het toiletgebouw was geprojecteerd in terrein dat tot de primaire waterkering wordt gerekend waar bouwen taboe is. Het dienst- kringhoofd liet echter weten dat het in dit geval geen probleem was om van deze regel af te wijken, waarna b en w vrijstelling voor het gebouw verleenden. De bouw is overigens nog met hervat. Dat zal pas na het seizoen gebeuren Negentig actieve leden, een groeiende belangstelling onder de jeugd en een niveau dat ook wel eens minder is geweest. Door Eigen Kracht uit Den Hoorn beleeft gouden tijden. De Winteruitvoeringen waren door de 75-jarige muziekvereniging uitgekozen om de liefhebbers mee te laten genieten. Pagina 2 Van tevoren was alleen commandant Dick Jongeneel op de hoogte; voor de overige Texelse brandweerlieden kwam zaterdagmorgen de oproep als een verrassing Het'voormalige ver pleeghuis Sint Jan stond in brand. Maar niet heus. Pagina 3 Ondanks de slechte resultaten van de afgelopen tijd, hoeft Texel'94 nog geen afscheid te nemen van de kampioensaspiraties. Als gevolg van de eigen overwinning tegen HRC (4- 0) en het gelijkspel van koploper Uit geest bij Zeevogels (1-1) slonk de achterstand op de koploper zondag tot één punt. Pagina 5 Biljarter Ab Jan Witte was zondag tij dens de finale in de hoogste klasse van het driebanden viervoudig Texels kampioen Mare Prins de baas In de categorie 2,50 en hoger in het libre bond Nico Tessel Willem Vendel aan de zegekar. Pagina 5 (Advertentie) (/rara Z*OrL Jrxth ia bar bjn_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6 (Advertentie) Grata Tjjrt T"d' ia hal 1>J1_ Wij zijn op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen op de route: Oosterender weg/Oost en omgeving. Hier wonen ongeveer 97 abonnees. (LET OP: de wijk kan evèntueel opgesplits worden) Het bezorgen is het eenvou digst voor iemand die in deze omgeving woont. De kranten moeten dinsdag en vrijdag even na 15.00 uur in onze drukkerij aan de Spin baan worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen te recht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spin baan n 0222 *h2 M¥> m in

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 1