w«* in uitvoering 2 Gebroeders De Vries kunnen weer vissen Controle brandkranen m Cjtslaagd .TEXELSE COURANT Babymassage Theaterweek op OSG De Hogeberg Radio Texel lQ6.ll Bezwaren tegen skateparkje van de hand gewezen Discussieavond sportstimulering Verhalen schrijven voor Natuurmaand Avond over genotsmiddelen in De Hogeberg Jung Lezingen over en Jezus Texelse wol in Het Klokhuis Medische zorg ëli oud Papier Bedrijvig heid Amigo-schoenen in modezaak Treffers 1? Kerkdiensten 'Tafeltje-dek-je zoekt bezorger VRIJDAG 18 FEBRUARI 2000 De gebroeders Piet, Anne en Jan de Vries uit Oudeschild hebben deze week een andere kotter in gebruik genomen. Het is de voor malige OD 9 die werd overgeno men van H. Spelling in Oudorp en inmiddels is herdoopt in TX 41 'Broedertrouw'. De gebroeders De Vries verkochten hun oude kotter naar Urk omdat deze niet meer voldeed aan de heden daagse eisen op het gebied van tech niek en welzijn voor de bemanning. Het opvolgende schip (gebouwd in 1984) is met zijn 24.44 ongeveer even lang als zijn voorganger maar een halve meter breder, wat een stuk meer werkruimte oplevert. De nieuwe 41 heeft een veel omvangrijker uitrus ting: dubbele nettenrollen zodat vier netten kunnen worden meegenomen, twee hulpmotoren zodat onder alle omstandigheden 300 pk 'schoon' op de schroef blijft, een scherfijsmachine zodat het niet langer nodig is om tel kens in Den Helder ijs op te halen en een dichte bak op het voorschip zo dat beschut kan worden gewerkt. Ook de elektronica is uitgebreider: een dubbele schrijver (viszoeker), dubbele computer en het volg systeem dat elke kotter boven de 24 meter aan boord moet hebben zodat de AID voortdurend de positie kan bepalen. De afgelopen twee weken is de kot ter op de werf van Visser in Den Hel der weer in topconditie gebracht: er werd uitgebreid onderhoud gepleegd en het nodige straal- en schilderwerk werd uitgevoerd. Gisteren en van daag zijn door Hemelrijk en Boom nog wat resterende karweitjes ge daan. Bij gunstig weer gaat de 'Broedertrouw' deze week vissen. Het schip neemt in de Texelse vloot een opmerkelijke positie in omdat het de enige Eurokotter is die een 'ge mengd' bedrijf uitoefent: er wordt gevist op platvis maar ook op kabel jauw en garnalen. De ploeg opvaren den bestaat uit Piet, Klaas en Jan de Vries - 's zomers komt daar nog een opstapper bij. Anne de Vries fungeert als walkapitein. Thuiszorg Beheer organiseert in maart en april een cursus baby massage op Texel. Babymassage is volgens de organisatoren een manier voor ouder en kind om elkaar beter te leren kennen. Lichamelijk contact door te knuffelen, te dragen, te ver zorgen en te voeden is onmisbaar voor baby's. Het masseren vormt daarop een goede aanvulling. Zonder woorden leren ouders de taal van de baby te verstaan. Ook baby's die veel huilen, angstig zijn of door een op name in het ziekenhuis of een verblijf in de couveuse langdurig lichaams- contact hebben moeten missen, zijn volgens Thuiszorg gebaat bij mas sage. Cursusleider is mevrouw N. Kruysifix. Zij leert de deelnemers de techniek van het masseren en maakt ook zichtbaar hoe de massage de com municatie tussen ouder en baby sti muleert. Ook worden draag- en til- houdingen geoefend. De cursus wordt gehouden in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel in Den Burg. Dat gebeurt op de woensdagmiddagen 22 en 29 maart en 5, 12 en 19 april tussen 13.30 en 15.15 uur. Leden van het 'service pakket' betalen ƒ125,-. Voor anderen kost de cursus 155,-. Voor informa tie en opgave kan op werkdagen tus sen 9.00 en 17.00 uur contact wor den opgenomen met tel. 0223 - 650 135. De theaterweek van OSG De Hogeberg staat dit jaar in het teken van het thema 'LOS!' Onder leiding van studenten van hoge scholen voor de kunst stoeien 786 leerlingen in 61 workshops tussen maandag 6 en vrijdag 10 maart met muziek, dans, drama, video, fotografie en beeldende kunst. De resultaten zijn te bezichtigen tijdens een speciale 'uitmarkt', die vrijdag 10 maart vanaf 9.00 uur plaatsvindt in beide schoolgebouwen. 'Op de OSG vinden we het heel belangrijk dat er een theaterweek wordt georganiseerd. Hierdoor krij gen leerlingen de gelegenheid om (verder) kennis te maken met allerlei kunstvormen en kunnen ze ook zelf podiumervaring opdoen', schrijft conrector en (mede)organisator Frans Busch in een persbericht, waarin het evenement wereldkundig wordt gemaakt De scholenge meenschap houdt iedere twee jaar een theaterweek, steeds rond een ander onderwerp. Medewerking wordt verleend door studenten uit Utrecht, Leeuwarden, Amsterdam, Rotterdam en Maastricht, die de afgelopen maan den plannen hebben gemaakt rond het thema. De leerlingen hebben de uitkomsten deze week in een infor matieboekje uitgereikt gekregen. Opvallend is dat vrij veel workshops over beeldende kunst gaan. Dat komt onder meer omdat het onmo gelijk bleek om studenten uit de muziek te krijgen. Uiteindelijk zijn nog drie professionals bereid gevonden een workshop te verzor gen. In een andere (belangrijke) workshop wordt er voor gezorgd dat iedere dag een maaltijd wordt geserveerd aan de iets minder dan zeventig medewerkers. Radio Texel is te beluisteren op 106 1 FM, via de kabel (98.5), of via De Lichtboei (100 4). De programma's van 's avonds worden de volgende morgen tussen 11.30 en 13 30 uur via de kabel en De Lichtboei herhaald Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Shopping (muziek) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 18.00 u. De zes uur-show (jongerenprogramma) 19.00 u. After party (jongerenprogramma) 20.00 u Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit de Baptistengemeente aan de Julianastraat. 11,00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u Nieuwtjes en achtergronden 14 00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Time travelling (muziek) 21 00 u Proefproject (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag 'Hoe lang bestaan we eigenlijk (nog)?' (herhaling van 7/02) aansluitend: Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen verhalen (Westfries) 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18 00u Country time (muziek) 19.00 u. Even biipraten met (Texelaars in het nieuws) Met vandaag als gast Hogeschool Ede 20.00 u. Radio Noordholland Terwijl Jan Daalder de brandkraan in de Witte Kruislaan test, geeft Theo Franchimon het rood/witte markeringspaaltje een kwastje. De onderhoudsbeurt door De Bolder maakt deel uit van de jaarlijkse con trole van alle brandkranen op Texel. Franchimon: 'Alleen Den Burg al heeft er 260. Het is voorschrift dat alle brandkranen elk jaar worden gecon troleerd.' De winterklus is zeker geen Ondanks bezwaren uit de buurt hebben b en w groen licht gegeven voor het skateparkje aan de Bijenkorfweg in Oosterend. De bedenkingen zijn ongegrond ver klaard en aan de provincie is ver zocht een verklaring van geen be zwaar af te geven. De bezwaren kwamen van acht eige naars van zomerhuizen in de omge ving. Die vrezen waardedaling van de huizen. Ze voeren aan dat het skatepark op 25 meter afstand van een van de zomerhuizen ligt, zodat hinder is te verwachten door het la waai van de skateboards en iuid pra tende jongeren Gevreesd wordt dat het parkje tot laat in de avond zal worden gebruikt. Ook wordt gewezen op de rommel die in het parkje wordt achtergelaten en ook terecht komt bij de zomerwoningen. De eigenaars menert dat elders op Texel genoeg mogelijkheden zijn voor een skateveld en dat dorpshuis van Oosterend al voldoende ontmoeting smogelijkheden biedt voor jongeren. Volgens het college kan het met de hinder met zo erg zijn als door de ei genaars wordt voorgesteld De af- overbodige luxe. De koppeling wordt schoongemaakt en het met corrosie vermengde water, wordt afgetapt. Gebreken die aan het licht komen, worden genoteerd en verholpen. Niet bij elke brandkraan blijkt een markeringspaal te staan. 'Dat is las tig, want soms moet je er lang naar zoeken. Dan blijkt hij bijvoorbeeld op een onvindbare plek in een plantsoen te zitten. We hebben afgesproken dat als we er langer dan vijf minuten naar moeten zoeken, we stoppen. Dat kan je met een brand natuurlijk met heb ben.' (Foto Gerard Timmerman) stand tussen zomerhuizen en skatepark bedraagt 50 a 60 meter want de werkelijke skateactiviteit moet zich beperken tot het deel van het terrein waarop de planologische procedure betrekking heeft. Gebruik tot laat in de avond kan alleen 's zo mers, omdat op het parkje geen ver lichting is. Ouders, dorpscommissie en de jongerenwerkster zullen erop toezien dat geen rommel op het ter rein wordt achtergelaten. Een locatie elders op Texel is niet gewenst om dat het nu juist de bedoeling is iets te bieden voor Oosterender jongeren. Het dorpshuis zelf en de daarin op genomen kelder hebben voor de jon geren een ontmoetingsfunctie; de skatebaan is er voor de sport. Het idee van de woningeigenaars om de entree van het parkje langs de tennis baan te laten lopen waardoor de overlast minder zou worden, is vol gens b en w met uitvoerbaar. Dat zou het probleem alleen maar verplaatsen en bovendien grote kosten met zich meebrengen. Het skateparkje geldt als 'tijdelijk' Op de vraag van de woningeigenaars wat hieronder moet worden verstaan hebben b en w geantwoord dat op het skateparkterrein te zijner tijd wo ningen zullen worden gebouwd. Omdat juist een ander plan is ontwik keld voor woningbouw in Oosterend zal dat echter nog zeker tien jaar du ren. Het stimuleren van sportbeoefe ning en de rol die de overheid daarin kan spelen met haar beleid. Dat is het onderwerp van gesprek tijdens de (tweede) informatieve discussiebijeenkomst die de Stich ting Texelse Sportraad maandag belegt in De Lindeboom. Bestuur ders van verenigingen, welzijns- instanties, mensen uit het onder wijs, politici en anderen die de sport een warm hart toedragen, allemaal zijn ze welkom om hun bijdrage te leveren. De eind vorig jaar door het college gepresenteerde conceptnota 'Texel, breed in de sport' vormt de aanlei ding voor de bijeenkomst. 'Op het terrein van sportstimulering en sport- stimuleringsbeleid liggen ongetwij feld mogelijkheden en kansen voor de Texelse sportwereld', constateert Albert Hoven, voorzitter van de Sportraad. 'Door te komen met een goed doordacht plan, liggen er mis schien mogelijkheden om in aanmer king te komen voor (financiële) onder steuning van de landelijke overheid. Belangrijk daarbij is zeker dat er zo veel mogelijk groeperingen bij de gang van zaken betrokken worden.' Wil de Texelse sportwereld in aan merking komen voor overheidssteun, dan is het van belang dat er in okto- De organisatie die in mei de 'Natuur maand Texel' organiseert, schrijft in samenwerking met de openbare bi bliotheek een verhalenwedstrijd uit. In de Natuurmaand Texel werken al lerlei Texelse organisaties samen om het beleven van het eilandelijk natuur schoon te stimuleren. Daartoe wor den diverse activiteiten ontwikkeld, voor zowel Texelaars als toeristen. Deelname aan de verhalenwedstrijd staat open voor iedereen boven de twaalf jaar; voor leerlingen van de basisschool is een aparte categorie ingesteld; de scholen ontvangen hier over nog bericht. De jury bestaat uit Theun de Winter (schrijver), Maaike Vonk (medewerker bibliotheek) en Nettie van de Brake (coördinator Natuurmaand Texel). Bijdragen (zowel verhalen als gedich ten) moeten het beleven van de (Texelse) natuur als thema hebben en mogen niet langer zijn dan 2500 woorden. Inzenden kan tot uiterlijk 1 mei bij de openbare bibliotheek (tav. Maaike Vonk), Drijverstraat 7, 1791 VC Den Burg. Voor meer informatie: Nettie van de Brake, tel. 319688. 'Hoe praat je als ouder of verzorger met |e kind over het gebruik van genotsmiddelen? Wat kun je wel zeg gen en wat niet?' Die vragen staan centraal tijdens de jaarlijkse ouder avond in het kader van 'De gezonde school', bedoeld voor ouders en ver zorgers van leerlingen uit klas 1 tot en met 3 van OSG De Hogeberg. De avond wordt maandag gehouden en begint om 19.00 uur. Na een inleiding over gespreks- vaardigheden wordt in kleine groep jes gepraat over een aantal verzon nen situaties, waarbij het de bedoeling is van eikaars ervaringen te leren. De avond wordt geleid door Yvonne Spit van de Brijderstichting. Locatie is de aula van het hoofdge bouw aan de Haffelderweg. De be trokken ouders hebben een brief ge had en konden zich tot gisteren (donderdag) opgeven. Wie alsnog belangstelling heeft, kan maandag tot 11 00 uur naar de school bellen (tel. 315 247) en vragen naar Dilly. ber of november een goed doordacht plan klaarligt. Vervolgens gaan col lege en raad ermee aan de slag, waarna het vóór 1 april 2001 aan het ministerie moet worden verzonden. Spreker tijdens de bijeenkomst in De Lindeboom is Hayo van der Harst. Hij is werkzaam bij Sportservice Noord- Holland en weet veel van sport stimulering. Na zijn betoog is er ge legenheid voor discussie en het stellen van vragen. Van der Harst verleent overigens ook zijn medewer king aan de jaarvergadering van de Sportraad, die maandag 10 april wordt gehouden. Bedoeling is dat hij dan een forumdiscussie tussen ver tegenwoordigers van de Texelse sportwereld en de politiek zal leiden. Onderzoeker en journalist Herbert van Erkelens geeft dinsdag 29 fe bruari twee lezingen in yogacentrum De Aleph in de Weverstraat in Den Burg.'s Middags vanaf 14.30 uur ver telt hij over de innerlijke band tussen de psycholoog Carl Jung en Jezus, 's avonds vanaf 20.00 uur vertoont hij dia's van het werk van de Bazelse kunstschilder Peter Birkhauser. Aan de hand van deze dia's vertelt hij over de geest Mercurius, de boodschap per van de goden. Voor meer informatie: tel. 313131 of 319449. Jeugdtelevisieprogramma 'Het Klok huis' besteedt in drie uitzendingen aandacht aan het Texelse schaap. Er zijn onder meer opnamen gemaakt van het scheren, wolhandelaar Sjef Beers en de verwerking van wol tot dekbed bij de Texelse Wol Onderne ming. De eerste uitzending is dinsdag 22 februari op Nederland 3, aanvang 18.42 uur. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87. Den Burg, tel. 312016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086;314727;314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Mèldpunt 0223-650222 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp Jonkerstraat 6. Den Burg, tel. 314152. Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Afdeling jeugdgezondheidszorg Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 313241Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werk dag van 8 30-17.00 uur, tel. 0223- 650123. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor op name in verpleeg- en verzorgings huis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt op advies huisarts of specialist OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brar> voor spoedeisend ambulanci voer bellen: 1-1-2. Of bel de K kamer Noordholland-noord 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Het bureau is dagelijks open 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: kantooruren 072-5498360, b kantooruren 072-5122222 spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de po tel. 072-5498360. Dierenartsenpraktijk: Kee: laan 11Den Burg. Alleen in sp< gevallen, tel 312527 Verslavingsproblemen: Voor bij problemen met alcohol, drui andere verslavingen: bel tijdens tooruren 319413 (De Nieuwe Ski Toeristenpastoraat: Bram jam, tel. 318581, 317224. Stichting Welzijn Ouderen T< Warme maaltijdvoorziening, al; ering, klusjesdienst, huishoudi dienst, versteldienst. Spreekuur! 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00] 16.00 u., De Buureton, Molensl 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood:| 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444 Kunstgebitreparatie: Tandpri tische praktijk Van Kralmgen menwerkend met het tandhi kundig centrum; voor ziekenfon en particulier-verzekerden), 312069. Tandtechmek R Van Oosten (v q( kunstgebitten en reparaties), 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m\ dag 8 00-18.30 u.; zaterdag 10 13 00 en 15.00-17.00 u., zonr 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. B g ten die tijden alleen voor spoed sende gevallen. )xe/c Trou ed( loo ten ige ilji de 100 Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). De papierwagen komt in de volgende stra ten: 4. Wilhelminalaan, Witte Kruis laan, Wagemakerstraat, Schoon oordsingel en Burgerhoutstraat. Sabine List (22) uit De Koog is afge studeerd aan de school voor HBO-V in Leeuwarden. Zij werkt nu als ver pleegkundige op de afdeling neuro logie van het Antonius Ziekenhuis in Sneek. Martin en llsa Koorn openen zater dag in hun modezaak Treffers aan de Weverstraat een schoenen afdeling van de franchise-keten 'Amigo'. Naast kleding zijn daar voortaan populaire kwaliteits schoenen als Dr. Martens, Diesel, Timberland en Yellow Cab te koop. 'Veel mensen gaan voor jeugdige, sportieve schoenen nog naar de overkant. Dat zou eigenlijk niet meer moeten.' 'Veel klanten vragen erom. Vooral mannen willen de winkel graag hele maal afgekleed verlaten, inclusief schoenen', zegt llsa. 'De mensen worden steeds meer merkgericht, terwijl er naast Mantje niet zoveel keuze is.' Bij Treffers was al een be perkt schoenenaanbod, maar dat wordt met de komst van Amigo is een stuk uitgebreider. Achterin de zaak komt 'een winkel in een winkel', met keuze uit zo'n twintig soorten schoe nen. Aantrekkelijk gepresenteerd vol gens de Amigo-formule, een keten die sterk in opkomst is en 19 vesti gingen heeft, vooral in de grotere ste den. 'We blijven eigen baas', zegt Martin. 'Als een collectie niet loopt, kunnen we die in overleg vervangen door een andere. Overschotten worden over gebracht naar een ander filiaal. Dat is heel prettig, eerder bleven we met de restanten zitten. Maar het handigste is toch wel dat zij de inkoop doen en je de hele formule krijgt aangeleverd. Dat scheelt enorm veel werk.' De schoenenafdeling is weliswaar geïntegreerd in de kledingzaak, maar krijgt een eigen, opvallend gele in gang, zodat het aan de buitenkant net lijkt alsof het twee aparte winkels betreft. [folk iek I' Zondag 20 februari 20! HERVORMDE GEMEENTEN:P| Den Burg: 10.00 u. in Doop' zinde kerk: ds. J. ter Haar en <+®el' van Wijk. De Waal: geen dienst. *- De Koog: 9.30 u. ds J. VlasbtóHo Den Hoorn: 11 00 u. dsj Vlasblom. Oosterend: 14.30 u. in Gei kérk: afScheidsdienst ds. J. Voi geen avonddienst. Oudeschild: 14.30 u. dienst) Oosterend De Cocksdorp: 14.30 u. dien: Oosterend. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. M.G Roepers, themadienst door leu van de kindernevendienst; gi avonddienst ivm. afscheid Vonk. GEREFORMEERDE GEMEEI in kerkgebouw Schoolstraat, Oi erend: 10.00 en 16.00 u. ds. T van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vi gemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Burg tot nader order geen diei op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE! Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u.d J. ter Haar en ds. L, van Wijk, g zamenlijke dienst met NH-g meente. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 ev. T. van Vliet uit Drachten; uiïfen via Radio Texel. ROOMS-KATHOLIEKE KERK:| Den Burg: zat. 19.30 u. dami koor, Woord-Communieviering rochianen uitz. via De Lichtbi zon. 10.45 u. The Gospeltri kindernevendienst en crècl Woord-Communieviering door rochianen. Oosterend: zon. 9.30 u. Woor Communieviering door parochi nen De Cocksdorp: vrij. 19.30 §ji( rozenkransgebed. left Gollards: zat 16.00 u. Woo Communieviering door paroch nen JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Krin vergadering in Swifterband llsa en Martin Koorn in de met natuurlijke materialen en tinten uitgevoerde schoenen afdeling. De schoenen worden in modieuze lijsten op planken gepresenteerd. (Folo Bart Bosch) De samenwerkende Stichting We- Ouderen Texel (SWOT) en de St ting Zorgcentrum Texel zijn op naar mensen die warme maalti willen bezorgen bij thuiswon ouderen, gehandicapten en all staande zieken, zodat die langer standig kunnen blijven wonen momenteel ruim zestig vrijwilli rijden volgens een rooster, waart) dereen eens in de vier weken week lang als bezorger optr Chauffeurs krijgen een vergo van 0,60 per kilometer, met een mmum van ƒ5,- per rit. Wie bels stelling heeft, kan zich melden SWOT, Molenstraat 2, Den Burg 312 696. De 'nieuwe' TX 41 'Broedertrouw' meert af in de haven van Oudeschild. (Foto Harry do Graaf)

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 2