Van predikant tot journalist 3 Werving seizoenskrachten grootscheeps aangepakt F amflieberichten 50 jaar! Y .TEXELSE COURANT Raad benoemt ombudsfunctionaris Rijk zün wü met de komst van onze dochter en zusie Chinook Yu 21 februari wordt dit jongetje rJexelaartjes Uit het oog ilastingservice loor FNV-leden joweens dansen koeriersdienst Ons Belang 20073394 06 Garage Dros dealer van brommobiel Nieuwe korte spruit voor molen van Het Noorden Oud-Oosterender Lodewijk Dros: VRIJDAG 18 FEBRUARI 2000 anders. Dat houdt het werk interes sant.' De stukken van Dros zijn te lezen in het dagelijks verschijnende Trouw- katern De Verdieping, waarin al dan niet religieuze achtergronden worden belicht. Hij maakt deel uit van de re dactie van Religie en Filosofie en hij gaat schrijven voor de bijlage Letter en Geest, met onderwerpen op het snijvlak van cultuur en religie. Dros prijst zich gelukkig te mogen werken bij één van de weinige dag bladen met een groeiend abonnee bestand. 'Trouw doet niet mee aan de trend om te streven naar een glossy uitstraling, maar heeft een heel an dere koers Net als NRC Handelsblad is Trouw een kwaliteitskrant. Alleen is In de raadsvergadering van 14 maart zal de gemeentelijke ombudsfunctionaris worden be noemd en beëdigd. Van gemeente zijde kon de naam van de te benoe men functionaris niet worden genoemd. Wel dat het een vrouw van buiten Texel is die haar sporen op dit gebied heeft verdiend. De ombudsfunctionaris zal op part time basis en onafhankelijk voor de gemeente werkzaam zijn. Zij komt in actie als er klachten zijn over het han delen van de lokale overheid, nadat voor deze klachten door de interne klachtenbehandeling geen oplossing is gevonden. NRC wat economisch gericht en Trouw meer levensbeschouwend. De vraag is of hij nog wel eens terug keert op Texel. 'Jawel, maar eigenlijk te weinig. Toch mis ik het wel Als ik er ben, bedoek ik mijn moeder. Mijn favoriete plek ligt achter de dijk, bij boerderij Het Lage Veld bij Ooster end, waar ik ben opgegroeid.' 'Als ik het eiland nu bekijk, dan moet ik tot mijn spijt concluderen dat het begint te lijken op het beeld dat mijn overgrootvader de Spiekerkoning (Sijbrand Keijser) schetste in een boekje dat hij ooit schreef. Texel be gint al aardig op Zandvoort te lijken. Er is een verkeerd evenwicht ont staan tussen ecologie en economie. Denk alleen maar aan het bulk- toensme in het noorden van het ei land. Ik denk dat het eiland daar nog akelig mee op de koffie komt. Vol gens mij is er in de toekomst met ecologie meer te verdienen.' Om de vele vacatures in het zomer seizoen beter te kunnen vervullen, zet het Arbeidsbureau de werving onder scholieren en studenten grootscheepser op dan vorig jaar. Terwijl toen een grote mand met Texelse producten als lokkertje gold, is nu de samenwerking met de WV gezocht en wordt aan het eind van het seizoen onder meer een reis naar Parijs voor twee per sonen verloot. Het Arbeidsbureau pakt de werving van personeel op veel fronten aan. Om de Texelse jeugd te interesseren wordt een voorlichtingsbijeenkomst belegd op de scholengemeenschap. De scholieren krijgen daarbij tevens uitleg over het werk van uitzendbu reau Start. Het uitje naar Parijs wordt onder hen verloot. Maar omdat het potentieel seizoens krachten op Texel zelf met voldoende is, gaat het Arbeidsbureau ook naar stig op zoek buiten het eiland. De WV verspreidt wervende flyers op beurzen en in mei is er een speciale dag om overkanters kennis te laten maken met Texel. Daarnaast komen posters te hangen op (horeca)-scho- len, arbeidsbureaus en uitzendbu reaus in het hele land. De seizoens krachten die zich vorig jaar hebben gemeld krijgen bericht of ze opnieuw belangstelling hebben. Er komen advertenties in 'werkkranten' en beroepskeuzekranten in het noorden van het land en de medewerker van één van de arbeidsbureaus elders in het land die er in slaagt de meeste seizoenskrachten te 'leveren' krijgt een Texelarrangement, een cadeau tje dat hem of haar wordt aangebo den door de TVL. Met veel verdriet om haar heengaan, maar dank baar dat haar een verder lijden bespaard is ge bleven, geven wij kennis van het overlijden van mijn vrouw, onze moeder, schoonmoeder, oma en omi Rachel Cohen echtgenote van A.H.C.W. Cappel 16 juni 1913 Amsterdam De Koog Almere Den Burg Nieuw Zeeland 15 februari 2000 De Koog Bertus Ida en Piet Gré en Leo Els en Jan Louise t kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, 15 februari 2000 Duinroosstraat 18, 1796 BJ De Koog. De crematieplechtigheid vindt plaats op zaterdag 19 februari 2000 om 11.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Na de crematieplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crema torium. Na een moeizame periode is rustig ingeslapen onze broer, zwager en oom Wiebe van Ellen weduwnaar van Sientje de Vries op de leeftijd van 79 jaar. Fam. Van Ellen Fam. De Vries Texel, 16 februari 2000 Robbepad 5, 1794 AW Oosterend. Wiebe is thuis opgebaard alwaar u afscheid van hem kan nemen op zaterdag 19 februari van 17.00 - 18.30 uur. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 21 februari 2000 om 11.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Na de crematieplechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de ontvangkamer van het crematorium Hij hield van bloemen. Vrij plotseling, na 'n moedig gedragen ziekte, is van ons heengegaan in de leeftijd van 79 jaar Wiebe van Ellen Wiebe nam 'n bijzondere plaats in binnen ons gezin. Henk - Tineke Pascal - Annemiek Jeroen „De Grie", Den Hoorn, Texel. Vol van goede herinneringen moeten wij helaas afscheid nemen van onze lieve vriend Wiebe van Ellen Familie A. Langeveld, „Nieuw Breda" Familie H. Smit. „Zevenbergen" Dag Wiebe Pip Heden bereikte ons het droevige bericht van het overlijden van ons lid Wiebe van Ellen Wiebe Rust zacht. Menvereniging „Tussen Wad en Duin" Geboren Bram 14 februari 2000 zoon van Gerard van Uunen Marlska Lokhorst Westkade 339 1273 RL Huizen Kees en Sacha Rijk is Keesje Kia Libo Chinook is eeboren op 8 december 1998 in China. Zü is bij ons sinds 16 januari 2000 en op 28 januan zijn wij met zün viertjes thuiseekomen. De Ruvterstraat 67 1792 AK Oudeschild 0222-315287 ledereen bedankt voor de kaarten en andere reac ties bij mijn verblijf in het ziekhuis en bij mijn thuis komst. W. Keesom Tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst ontving ik veel attenties, waarvoor allen hartelijk dank! mevrouw S. de Jong- Janasik Beatrixlaan 130 Zaterdag is het zover! Dart opent Amigo schoenen ook bij Treffers haar deu ren met een openmgsaktie van 10% korting bij aan koop schoenen. Vrijdagavond dr. Beers in de J'elleboog. Maandagavond 20.00 uur mevrouw Rodrigues Pereira in het Leerhuis. Te koop antieke grenen tafel incl stoelen. Tel. 314396. De vazen van Hans van der Klift spelen een dubbelrol als gebruiksvoorwerp én als sierend object Voor al uw sportprijzen, medailles vaantjes, grave ren, bedrukken van mok ken, bingoartikelen en prij zen kunt u terecht bij Voordeelland Oude schild, tel. 322398 Zaterdag is het zover! Dan opent Amigo schoenen ook bij Treffers haar deu ren met een openingsaktie van 10% korting bij aan koop schoenen. Vnjdagavond dr. Beers in de J'elleboog. Wil je praten over je incest- ervaringen of een ander met jou ervaringen helpen? Vanaf heden is er weer plaats in onze gespreks groep voor vrouwen met incesterv. Voor aanmelding of info Marijke Bakker, 310114, Marijo Bakker, 314174 Gevraagd: ervaren werk ster 4.5 uur per week Tel. 310949 Te koop. 1800 plastic aardappelkiembakken - broeibakken, 40x60 cm. 2 halen 1 betalen Tel. 313666 Heeft u spullen voor de rommelmarkt? Tb v. van de Hoornder Kerk. Bel tel. 319224 - 319566. Te koop handgemaakt western zadel; grote maat 17". zg „Slick Fork" „Dou blé Rigging", roper-beu- gels, zwaar lichtbruin tuig leer, tweewielige gerestau reerde kar tuig. Tel 327296. Tk aardgas - gevel kachels 2x3 65 kw., 2x2.55 kwkoelkast Electrolux 3***, 7u Itr. hoogmodel. Tel. 310211 Zondagmiddag vanaf 13 30 uu; j^ugddarttoer- nooi in de J'elleboog. Van predikant tot journalist. Het overkwam oud-Oosterender Lode wijk Dros (36), die tot voor kort als dominee was verbonden aan een samen-op-weg gemeente van de Jacobuskapel in Amsterdam. Tot dat dagblad Trouw hem tot zijn ei gen verrassing een baan aanbood als redacteur. Schrijven was de afgestudeerde theoloog, die bijna zeven jaar het vak 'exelaar Lodewijk Dros, tot voor kort predikant in Amsterdam, werkt nu alsjourna- TTrOUW. ffofo W (PipBarnard) leden kunnen zich ook dit jaar lloos laten helpen bij het invul- Jn hun aangiftebiljet voor de m- Itenbelasting (P- of E-biljet) of pgensbelasting (B-biljet), hun T- biljet. Voor deze service, waar- J de vakfederatie vorig jaar |?00 belastingplichtigen hielp. folksdansgroep Texel houdt zon- 20 februari een middag |veens dansen in De Wielewaal in Waal Onder leiding van Guus van I worden tussen 13.15 en 16.45 diverse dansen behandeld. Deel- |e kost ƒ15,-; voor meer informa- |el. 313333 of 314583. staan in het hele land 5000 speciaal opgeleide kaderleden klaar. Texelse FNV-leden kunnen zich voor een af spraak aanmelden bij Ria Witte, tel. 312 217 (bellen van maandag tot en met donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur). Een ledenpas is verplicht. Wie dat met kan laten zien, betaalt 25,-. ledereen kent ze wel. Texelaars die wegens studie, werk of om een andere reden het eiland heb ben verlaten. De één keert nog regelmatig terug naar zijn ge boortegrond, de ander slechts sporadisch of helemaal niet meer. Voor de rubriek Uit het oog zoekt de Texelse Courant ze op. In deze eerste aflevering: oud- Oosterender Lodewijk Dros. van predikant heeft uitgeoefend, niet vreemd. Als freelancer schreef hij al stukken voor Trouw, bijvoorbeeld over zijn geboorte-eiland. 'Als daar voor de mogelijkheid is, wil ik in mijn artikelen nog wel eens Texelaars ci teren. En ik heb ik eens over de reli gieuze achtergrond van ezels ge schreven.' Toen er op de redactie Trouw een vacature vrij kwam, werd hij bena derd voor een praatje. Een gesprek werden gesprekken. Tk was als pre dikant tevreden. Maar ik was wel in voor iets anders. Ik zie het niet als een verbetering, maar als een verande ring. Ik denk dat ik wel geschikt ben voor het werk. Natuurlijk mis je in het begin een aantal journalistieke vaar digheden Maar ik ben kritisch inge steld. Ik zit nu een aantal weken op de redactie, een vrij grote overigens, en het bevalt me beter dan ik had verwacht. Het is leuk werk en met de stress valt het mee. Als journalist heb ik een breed werkterrein en de gele genheid om me in kortë tijd in onder werpen te verdiepen en daar zaken over uit te vlooien. Elke keer weer iets b'. Ic IS.I' f 1 Hoornder boerenvereniging Ons Be lang houdt donderdag 24 februari, aanvang 20.00 uur, in dorpshuis De Waldhoorn de jaarvergadering. Na de gebruikelijke agendapunten zijn er bestuursverkiezingen. Aftredend als voorzitter is Jaap Lap. De overgeble ven bestuursleden hebben Kees Zijm als aanvullend bestuurslid naar voren geschoven. Na de traditionele krentenbol zullen Jan Wmnubst junior en senior iets vertellen over hun be roep als opticien Op het programma staat ook een kleine toelichting op het waterproject bij Sint Donatus. Koopman Koerier, dé oplos voor uw transporten tussen I en Den Helder', staat er op visitekaartje. Hoewel Rob ipman niet verwacht ooit eige- te zijn van een grote rNjnsportonderneming, denkt hij i dat zijn bedrijfje voorziet in behoefte: 'Tot voor kort was ik chauffeur. Geregeld nam ik (jes mee van de overkant. Soms en ze zelfs op de achterbank, „bat de kofferbak vol.' T "chtends met de boot van acht uur de overkant en om half elf of half ilf weer terug. Die overtochten wil oerier uit Oudeschild dagelijks en, zodat opdrachtgevers erop en rekenen dat hun vrachtje snel j-jirdt bezorgd. Mocht de vraag zich en voor te doen, dan sluit hij met ok 's middags nog een keer over laan. En moet hij voor een klus Ier het land in. dan neemt hij de jt van één of twee uur eerder. Tk vanochtend een ritje naar Zuid- in, bij Groningen. Dat is best een stuk rijden. Om zes uur ben ik Kjrokken. Met de middag was ik al r terug.' ir zover Koopman weet, zijn er Texelaars die een soortgelijk rijf hebben. 'Die jongens hebben contractwerk. Om niet in hun Irwater te zitten, richt ik me eerst 'ral op garages en particulieren.' soort vracht dat hij kan vervoe- loopt behoorlijk uiteen: 'Als ie- id een televisie in Den Helder gekocht, dan kan ik die meene- Maar ik kan me ook voorstellen een halve straat er gezamenlijk s bestelt. Zo'n slager is dan mijn Iste adres in Den Helder, want ik natuurlijk geen koeling. Maar imaal op Texel bezorg ik het direct [is. Dat is ook geen probleem.' Ikosten voor het bezorgen van een je in Den Helder (of uit Den Hel- op Texel) bedragen/15,-,exclu- BTW. Voor ritten elders in het rekent hij een prijs per kilome- 'Eerdaags krijgen we een compu- Met de routeplanner kan ik dan in oogopslag zien hoe groot de af- id is Dan kan ik het de klant ook 'raf vertellen.' 'Pman, die jarenlang taxichauffeur bij Toon Smidt, maar sinds de rname door Van de Wetering ge leld noodgedwongen thuis zat, ichouwt zijn nieuwe werk als een laging: Tk zie goede kansen en dit 'eist geen grote investeringen. Ik alleen een auto moeten kopen irnaast vind ik het leuk om langs weg te zijn. In de weekenden wil 'oon op de taxi blijven rijden.' |e van Rob Koopmans diensten ruik wil maken, kan hem bereiken tel/fax 315 001 of tel. 06 - 200 733 Zijn adres is Buurt|e 10.1792 BE ideschild Grote investeringen heeft de kersverse koerier niet hoeven doen. 'Ik heb alleen een auto moeten kopen.(Fo,° Joop Rommets) Garagehouder Cees Dros, overigens in bezit van rijbewijs, achter het stuur van de brommobiel. (Foto Gerard Timmerman) - - IOC - - Zonder rijbewijs toch een auto bestu ren. Het kan met de Microcar, een brommobiel waarvan garagehouder Cees Dros het dealerschap heeft ver worven. Het voertuig is vooral in trek bij wat oudere mensen, van wie hun rijbewijs met meer wordt verlengd, of die niet meer met een auto de weg op durven. Het comfort van de twee persoons wagen doet niet onder voor de auto, alleen de snelheid ligt met een top van circa 45 km/uur een stuk lager. Schakelen is met nodig. Met de brommobiel kan gewoon over het Texelse wegennet worden gereden (met op de fietspaden), maar aan de vastewal is dat niet overal het geval. Zo hoort het voertuig met thuis op de snelwegen. Met de geslaagde vervanging van de korte spruit, een vitaal onderdeel voor het kruien van de kap, één van de laatste grote onderhoudsbeurten van de molen van Het Noorden een feit. De uiteinden van de balk, waaraan de zogenaamde staart voor het op de wind zetten van de molen Is beves tigd, waren verrot. Twee weken gele den werd de balk door de telekraan van Bart Boon van z'n plek gehesen en overgebracht naar de werkplaats van molenmakers Poland uit Broek op Langedijk. Vrijdag keerde dit be drijf terug met een exact nagemaakt hardhouten exemplaar. Het gevaarte werd met een de kraan van Pietje Kager op z'n plek getild en op de juiste plaats bevestigd. 'Als het aftimmeren is gebeurd, kan de molen er weer jaren tegenaanstelt mole naar Willem Keljzer vast. De hele ope ratie pakte aanzienlijk duurder uit dan de jaarlijkse subsidie van f7.500,-, die eigenaar Stichting de Hollandse Mo len jaarlijks ontvangt. Maar dankzi spreiding van de investering over twee boek/aren kon toch in de beno digde middelen worden voorzien. De vernieuwing volgt op een reeks van onderhoudsbeurten, waarbiverschil lende draaiende- en niet draaiende onderdelen in en aan de molen wer den hersteld. Het is de bedoeling dat de wieken vanaf half maart weer gaan draaien. Naar verwachting zal dat gedurende het seizoen elk weekend gebeuren. Molenaars Willem en André Keijzer krijgen versterking van Dirk Haker, die voor dit doel een op leiding volgt. De telekraan van Pietje Kager hijst de korte spruit, nodig voor het kruien van de kap van de molen van Het Noorden, op z'n plaats. (Foto Bert Koning)

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 3