Opheffing bibliobus is een ramp voor ouderen' i Geknipt >ude zeeverhalen fraai loor kinderen verbeeld m» TEXELSE y couRANT Pensioenmigratie Subsidie voor vijf verenigingen Gemeente verdub belt budget voor verkeersmaatregelen Spanning dames Tevoko is groot Eilandcompetitie volleybal Snelle tijden in laatste crossloop Landelijke top maatje te groot voor zwemmers ZDH strijdend naar tweede zege Judotraining Rien Brouwer wint loodzware bike-run-bike VRIJDAG 18 FEBRUARI 2000 |ns per week arriveert een nieuwe vracht leesvoer in de xelse buitendorpen. Boeken voor jong en oud, tijdschriften I video's vinden gretig aftrek, vooral bij ouderen en kinderen, jjor hen is de bibliobus een uitkomst, want zij zijn slecht in Vat om naar Den Burg te gaan om de bibliotheek te bezoe- Jn. Maar het bezuinigingszwaard van Damocles hangt boven Ize voorziening. Het bestuur van de Openbare Bibliotheek wil i bibliobus volgend jaar opheffen om de begroting sluitend I maken. 'Ik ga binnenkort de lakens halen', zegt Leon pprath, uit De Cocksdorp die regelmatig gebruikmaakt van I voorziening. Het is de vraag of Siepraths spandoeken de Iheffing kunnen tegenhouden. it zou zonde zijn als de bus ver- ijnt. Dan moet ik iedere keer het gezin bij elkaar trommelen om ir Den Burg te gaan. Dat is een :l gedoe. En voor de ouderen van Poolster zou het een ramp zijn', it Sieprath, terwijl hij voor zijn twee eren boekjes uitzoekt in de rij de bibliotheek, die voor Het irlandsche Huis halt houdt. Als hij gelezen exemplaren inlevert bi) luffeer Cock van Vlimmen, heeft hij gelukje. Ze zijn te laat en er hij is enlijk boete verschuldigd. 'Je hebt zzel Leon', zegt de Andijker. 'Er zit storing in de computerkaart. Het ïtesysteem werkt niet.' Tevreden laat Sieprath de bus. lees alles wat los en vast zit. De ere literatuur, romans en thrillers, /en boeken per week', zegt Berty assen. Ze is 70 jaar en heeft een istheup. 'Lezen betekent heel veel >r me. Ik vind het verschrikkelijk de bus wordt opgeheven. Hier rd je nog persoonlijk geholpen.' ck zoekt ondertussen boeken voor ir uit. Hij kent haar smaak. 'Ik wil lest meer voor betalen. Het is toch s wat je nu betaalt! En je mag nog t boeken lenen ook!' Navraag leert alle volwassen bezoekers van de iliobus in De Cocksdorp graag eid zijn tien of vijftien gulden meer ntributie te betalen als dat de bus de weg houdt. 'Moet je eens uit enen wat je kwijt bent als je met de auto naar Den Burg moet', zegt Rinse ten Hoor. De bus druppelt langzamerhand vol. Vrouwen met kinderen, maar vooral veel schooljeugd van Durperhonk bestijgt gewapend met schooltassen de bibliotheekvloer. In korte tijd zijn al zo'n tweehonderd uitleningen ge registreerd. 'Toch is het normaal ge sproken een stuk drukker', zegt bibliothecaresse Toos Maas, terwijl ze materiaal over Australië verzamelt voor een meisje dat een werkstuk moet schrijven. 'Mensen uit de om geving die gewoonlijk met de fiets naar de bus komen blijven nu weg door de regen.' Ook Toos kent haar pappenheimers. Een oudere dame is erg te spreken over de stapel boeken die zij alvast voor haar en haar vrien din heeft klaargelegd. Gerrie Stark heeft vier kinderen en bezoekt de bus eens in de veertien dagen. 'Het hele gezin leest mee. Als de bus verdwijnt, zou er bij ons'thuis een stuk minder gelezen worden. Als je in Den Burg komt, is de bieb vaak dicht. 'Het zou toch nergens op slaan als we voor een paar boeken naar Den Burg moeten? Toen ik jong was deed ik dat ook niet', zegt Barbara Kok, die met haar nichtje Stacy de bus bezoekt. 'Ze neemt altijd zes boeken mee.' De bus blijkt meer dan een biblio theek. Het is een gezellig ontmoe tingspunt. waar de vaste klanten vra gen naar het wel en wee van elkaar Meijert de Waard zoekt in Eierland boeken uit. De jeugd heeft vooral belangstelling voor strips. (Foto Ban Bosch) 'Texel heeft de strijd aangebonden met welgestelde randstedelingen. Ouderen ide op het eiland van hun pensioen willen gaan genieten en de mooie huizen voor de handen van de eilandbewoners wegkapen.' Zo be gint een paginagroot artikel in Dag blad De Limburger van zaterdag 12 februari 2000. Rond een bijzonder fraaie foto van het Oosterender kerk plein worden nauwkeurig de woon situatie en de problemen met de zo geheten pensioenmigratie uit de doeken gedaan. Aan het woord ko men pensioenmigrant Henk van den Heuvel ('f Kaaps Huussiewethouder Daan Schilling, makelaar Paul van Heerwaarden. Ton en Niels Leijen van de Shell-pomp aan de Pontweg en barman Roland Visser van Het Cafeetje in Oosterend. Over het effect ervan zijn de meningen verdeeld, maar niet over de situatie. 'Er heerst woningnood op Texel. En elke wo ning die door pensioenmigratie aan de woningvoorraad wordt onttrok ken, is er een.' 'Het eiland onder vindt het boemerang-effect van de eigen leus Even helemaal weg en toch zo dichtbij.' en hun familieleden. 'Ga je nog naar die verjaardag?', vraagt een vrouw aan haar kennis. 'Nee, Henk heeft de griep.' 'Wens hem beterschap.' In de wintermaanden is er niet zoveel te doen Zeker niet in Midden- Eierland. Ouderen - wier sociale le ven toch al op een relatief laag pitje staat - komen de deur nauwelijks uit. Even naar Den Burg of De Cocksdorp rijden voor één of andere festiviteit of bijeenkomst, zit er voor hen vaak met in. 'Deze bus is onze redding', zegt de 70-jarige Meijert de Waard. 'Mis schien dat ouderen met iemand mee kunnen rijden. Dat doen ze dan een keer of dne. Krijgen ze een boete, dan houden ze het voor gezien. Boven dien willen de mensen met meer af hankelijk zijn van een ander.' Een extra contributiebi|drage wil hij wel betalen; een vergoeding per boek zou te duur worden. 'Het moet wel te rooien blijven.' De kinderen van de Strijbosschool klimmen met hun juf in de bus. De jongens storten zich op de bak met strips. 'Elke week zoek ik strips uit. Vooral Guust Flater. Die zou ik niet willen missen. Je gaat toch niet op de fiets naar Den Burg? En met je ouders wordt dat zo'n gezeur', zegt de 10- jarige Stef Bisschop. Hij wil best een tientje van zijn zakgeld inleveren voor de bibliobus. Net als Ilse van der Star De 11 -jarige paardenliefhebster straalt als ze de jongste editie van het blad Hoefslag heeft bemachtigd. 'De andere bieb is zo groot. Dit is veel leuker.' 'Waardeloos!', is de krachtige reac tie van Emmy Amens op het besluit van het bibliotheekbestuur, dat 27.000,- oplevert. 'Dan moeten we zeker naar Den Burg. Dat doe je met. Kom je daar, is de bibliotheek dicht.' Als enige wil zij met meer betalen voor de voorziening.'We betalen al ƒ45,-.' Zij weet een alternatief: 'Laten ze de gemeentebelastingen maar met twee piek verhogen. Twee gulden maal 15.000 inwoners is ƒ30.000,-. Dan ben je er al.' Wethouder Nel Eel man zal binnenkort met de bibliotheek overleggen en overweegt de gemeenteraad om geld voor de bibliobus te vragen. 'Maar ik wil eerst inzicht hebben in hoeveel mensen de bus bedient en in hoe verre die erop zijn aangewezen. Zijn ze slecht ter been of zouden ze ook wel terechtkunnen in de bibliotheek in Den Burg? Op dat soort vragen wil ik eerst een antwoord', zo verklaarde zij onlangs in deze krartt. B en w hebben incidentele subsidies fgekend ter ondersteuning van de tiviteiten van vijf verenigingen en ganisaties. De feestcommissie van ?n Hoorn krijgt 178,- als bijdrage je kosten van de millenniumactie fnbrengen van gegraveerde stenen het dorpshuis); de Atletiek- feniging Texel krijgt ƒ364,- voor de jervorming van leden; de Muziek- JDansschool krijgt ƒ1600,- voor het lid Amerika-project; de Big Band xel krijgt ƒ1365,- voor de aanschaf i standaards, schermpjes en jas- en de Volksdansgroep Texel krijgt "3.- voor de Sloveense dansdag. ft verzoek van Bert Bergsma voor i bijdrage in de vaartochten die hij maakt met zijn kajuitcatamaran is van de hand gewezen. Bergsma meende recht te hebben op een bijdrage om dat de gemeente ook subsidie geeft voor de oude loodsbotter 'Texelstroom' waarmee vaartochten worden gehouden. De gemeente vindt echter dat die vergelijking niet opgaat. De bijdrage voor de Texelstroom' wordt gegeven wegens de bijzondere cultuurhistorische waarde van dit schip. wel meer. Ik kon het betalen. Ik heb dit huis voor twee ton gekocht Wat het nu waard is? Misschien wel een miljoen." EÉN vraag blijft hangen; als die Texelaars zo begaan zijn met de jonge woningzoekenden, waarom verkopen ze dan huizen aan mensen van buitenaf? Wethouder Schilling: .Niet iedereen doet dat. Er zijn er bij die het bewust vóór een lagere prijs aan een Texelaar verkopen." Welnee, roept makelaar Van Heer- waarden die een voorbeeld bij de hand heeft .Een dame in De Koog wilde een huis verkopen met twee voorwaarden: het moest drie ton op brengen en het mocht niet worden verkocht aan een Duitser. Nu was dat huis bij lange na geen drie ton waard En dus vroeg ik: stel nu dat die Duitser als enige die drie ton wil betalen, wat doe ik dan? Nu. zei ze. verkoop het dan maar. Nee. het ef fect is tegengesteld. Nu de koopgrens op 4.5 ton ligt zeggen de mensen, til de vraagprijs maar net over dat be drag heen. want dan wordt de markt veel groter. Deze grens zorgt voor prijsopdrijving. Want uiteindelijk kiezen de mensen altijd voor de muntjes." ..- Zebrapaden, verkeersdrempels, invalidenparkeerplaatsen, verkeers- bcrden. Steeds vaker komt het voor dat de gemeentelijke dergelijke verkeersvoorzieningen treft, meestal naar aanleiding van klachten of ver zoeken van de burgerij, die dan door de Overleggroep Verkeerszaken wor den beoordeeld. Het jaarlijkse budget van bijna ƒ25.000,- voor dergelijke kleinschalige werkzaamheden is lang niet meer toereikend Het zal daarom op ƒ50.000,- worden gebracht. Ver wacht wordt dat drt hogere bedrag tot in lengte van jaren nodig zal zijn. Dat hangt samen met de toegeno men mondigheid van de burgerij, zo wordt geconstateerd bij de afdeling civiele techniek van de gemeente. Veel meer dan vroeger komen men sen met klachten en wensen. EcoMare heeft de permanente na (toonstelling 'Zicht op Zee' er ds gisteren een kleine afdeling Negen kunstwerken van negen xelse basisscholen verbeelden een oud volksverhaal, waarin zee een centrale rol speelt. Hier daar heeft de meester of de juf handje geholpen, maar de kin- en van groepen 5 en 6 hebben I hun best gedaan en de resul- en zijn ronduit prachtig. men met het griezelverhaal Het lijk zijn laarzen miste is de legende De Strooppot een van de beken- e zeegeschiedenissen die de telse jeugd met de paplepel krijgt egoten. Op Jacob alderschool is deze versie in om- p: Een gestrand schip vol goud- kken wordt door de Texelse bevol- g geplunderd. De burgemeester rdt kwaad en doet huiszoeking. Overal wordt het goud terug gevorderd, maar in een armzalig huisje, waar het gezin juist pannen koeken zit te eten als er op de deur wordt gebonsd, verzinnen ze snel een list. De munten worden in de strooppot verstopt. Het hele huis wordt doorzocht, maar het goud is onvindbaar. Een tijdje later is het kleine huisje veranderd in een grote boerderij. De kinderen van de Daalderschool hebben er een spre kende voorstelling met papieren pop pen en een moderne strooppot van gemaakt. Het ontstaan van De Razende Bol werd door de kinderen van OBS De Bruinvis uit Oudeschild uitgekozen voor een kleurrijke maquette met veel figuurtjes. Een visser sluit een pact met de duivel en wordt beloond: zijn vangsten nemen enorm toe. Maar hij voelt zich bedreigd en wil van het contract af. Van een pastoor krijgt hij een kruisbeeld waarmee hij de duivel op de vlucht jaagt. Vanaf de zeebo dem smijt de woeste satan modder naar de oppervlakte, waardoor de zandplaat verrijst, waar het nog steeds spookt... De leerlingen van de Kompasschool uit Den Burg maakten een afbeelding van een jongen die vanaf een bootje het water induikt. Onder het schilde rij knutselden zij een zeebodem waarop onder andere een anker en een fles wodka liggen. De jongen, die met de wodka aan het knuffelen was, heeft de fles overboord laten vallen. Hij duikt er achteraan, maar stoot zijn hoofd aan het anker en sterft. Zijn geest gaat over in de fles, die later door de leerlingen van de Kompas- school bij Jan Ayeslag op het strand wordt gevonden. Het verhaal is met evenveel fantasie bedacht als uitge beeld. De kinderexpositie sluit aan bij de tentoonstelling Zicht op Zee, die gaat over de invloed van de mens op de zee en van de zee op de mens. Van dat laatste is het werk van de scho lieren een mooi voorbeeld. gende van De Strooppot vormgegeven door de Daalderschool IFoto 8/irf Bosch) Het eerste damesteam van Tevoko kijkt vol spanning uit naar de wed strijd tegen het één plaats lager geklasseerde ASV'55, zaterdag in sporthal Ons Genoegen. Niet al leen de geringe verschillen op de ranglijst, maar ook de ervaringen in de eerste ontmoeting spelen daar bij een rol. De dames uit Venhuizen waren nogal boos toen de wed strijd bij de stand 1-1 moest wor den afgebroken, aangezien de Texelaars anders de laatste boot niet meer hadden gehaald. Mocht de uitslag nog van belang zijn voor de klassering, dan dient de par tij alsnog uitgespeeld te worden. Dat neemt niet weg dat het zaterdag een mooie wedstrijd kan worden. Tevoko, dat twee weken geleden de koploper op een nederlaag trakteerde, zal alle kracht en de steun van het publiek nodig hebben om een overwinning te behalen. ASV'55 is een lastig te be spelen tegenstander, die veel erva ring in het veld brengt en een vertra gend spelletje speelt. Hoewel kwetsbaar in de passing, slagen de aanvallers er vaak in om op een slimme manier te scoren. De Texelse dames beleefden een Programma dinsdag 22 februari: Veld A, gemengd en mannen 18.30 EcoMare-LenR Slagerij Beverdam 19 15 Slag Beverdam-PrePress C.LenR 20.00 Rabo-Tatenhove 2 PrePress C. 20 45 Euroase-'t Gouwe Boltje Tatenh. 2 21.30 Zandbank-Fitt 't Gouwe Boltje 22.15DGM-Maarcobouw Fitt Veld B, dames en mannen 18.30 Question-Nokanto Cinema Texel 19 15 Klif 12-Cinema Texel Nokanto 20.00 Gimsel-Timmers Bakkerij Klif 12 20.45 Eierl. Huis-Haarst Timmers Bak 21.30 Slag.lepe de Boer-Durper Drup Eierlandsche Huis 22.15 Paal 9-Sportshop 2 Durper Drup Veld C, dames 18 30 Smash '68-Zeilmakerij De Krim 19.15B&B vd Vis+den Boer-De Krim Zeilmakerij 20 00 Sal Mart./De Oorz.-Sportsh.Texel B&B vd Vis+den Boer 20.45 Wiersma Meub-Milly's Sports Tx 21 30 Jozefsch -Keurslag. Dros Milly's 22.15 De Rival-Bar Sportief Jozefschool Wedstrijdleiding; Daan (tel. 314683) Uitslagen 15 februari: Tatenhove 1 -Super de Boer 3-0, Teso-Agrifirm 1-2; Grooten Slock-CVI 2-1. OSG-Texelse Autocentrale 2-1 Cocky's Kapsalon-Kobeko 2- 1 Twaalf Balcken-Paal 28/De Krim 0-3; Question-Westerlaken 2-1, Nokanto-Slagerij lepe de Boer 2-1; Klif 12-Timmers Bakkerij 3- 0; Gimsel-Haarstudio 0-3; Eierlandsche Huis- Durper Drup 1-2, Jozefschool-Milly's 1-2; De Rival-Keurslager Dros 0-3:. Zeilmaken|-Bar Sportief 1-2 B&B vd Vis+den Boer-Smash '68 3-0; Salon Martme/De Oorzaak-De Krim 3-0; Wiersma Meubelen-Sportshop Texel 1-2 goede 'generale repetitie' Het laag geklasseerde Ardea werd in Heerhugowaard moeiteloos met 0-3 aan de kant gezet. Ook daar ontbrak de geblesseerde Conny Joling. die helaas ook zaterdag vanaf de bank zal moeten toekijken. Tevoko start daarom - en om ASV'55 te verrassen - in een 2-4-opstelling. met Rita Dogger en Monique van de Broek als spelverdelers. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Op hetzelfde tijdstip beginnen wed strijden tussen het derde damesteam en Zeemacht en het tweede heren team en WSOV 4 Om 15 00 uur komt het eerste herenteam in het veld te gen Ardea en het tweede damesteam tegen WSOV 3. De heren van het tweede team hebben zaaldienst. De laatste 'Bos en Duin-crossloop' van dit seizoen trok zondag zestig deelnemers. Er werd over het alge meen behoorlijk hard gelopen en bij de volwassenen sneuvelde me nige persoonlijke toptijd. Veel jeug dige lopers hadden zaterdag al hun beste krachten gegeven tijdens de KNAU-cross. Zij gebruikten de wedstrijd van zondag vooral om even lekker 'uit te lopen'. Bij de jeugd tot en met 12 jaar werd zoals gewoonlijk goed gepresteerd door Michael en Priscilla Noorlander. Zij wonnen beiden. Robert Witte en Klaas Uitgeest eindigden een paar plaatsen lager, maar liepen beiden wel een persoonlijk record. Hendrik Arendsen won verrassend de loop over 3 kilometer. Bovendien stelde hij zijn persoonlijk record met 22 secon den scherper naar 12.04 minuten. Joris Ellen werd tweede, op de voet gevolgd door Bart Riegman. Eva van Zoonen werd zonder concurrentie eerste bij de meisjes. Robert Boersen en Ingrid Fontijn wisten bij de volwas senen te winnen. Bij de loop over 6 kilometer werden vier persoonlijke records gelopen. Sierd Wouda liep 23.55 (11 seconden sneller dan ooit) en benaderde daar mee het parcoursrecord van Cees Weeda tot op vier seconden. Ruud Meedendorp liep een halve minuut sneller dan zijn beste tijd en ook Erna Kuip en Maarten Smit wisten tot hun genoegen een persoonlijk record te lopen. Robert Bakker was oppermachtig over 9 kilometer. Hij finishte in 32.16 minuten, een dikke minuut voor de eerste veteraan, Jan Zijm, die met 33.28 wel zichzelf verbeterde. Ook veel anderen deden zichzelf versteld staan, wat veel belooft voor de open crosskampioenschappen die over twee weken worden gehouden Uitslagen Jongens (1.3 km): 1 Michael Noorlander. 5.30, 2 Patrick Zijm, 5.513.Jan Sierd Wouda, 5.55; 4 Bart de Lugt, 6 11; 5 Menno Munster, 6 48, 6.Klaas Uitgeest 6.50. 7.Robert Witte. 6 52; Zwemmers Leandro van Karsen, Simone de Wit en Wouter Dogger hebben afgelopen weekend in een bomvol Aquarena zwembad in Emmen meegedaan aan de Neder landse kampioenschappen sprint. Het werd een mooie ervaring, waarbij de Texelaars keurige pres taties afleverden, maar zich duide lijk (nog) niet met de landelijke top konden meten. Van Karsen en Dogger zwommen beiden in de estafettenummers. De wisselslag werd afgelegd in 2.05.44 minuten. Daarmee eindigde hun ploeg als zeventiende. De 4 x 50 meter vrije slag werd volbracht in 1.51.31 minuten. Het leverde hun een vijftiende plaats op. Simone de Wit had zich geplaatst voor 50 meter vrije slag en 50 meter vlinderslag. Op de vrije slag zwom zij een nieuw persoonlijk record van 30.19 seconden en op de vlinderslag eindigde ze in 33.65 seconden, goed voor een drieëntwintigste plaats. Leandro was op de individuele num mers niet zo in vorm. Met 29.94 se conden werd hij eenendertigste op de vlinderslag. De 50 meter schools lag verliep iets beter, maar met 34.06 seconden zat er toch niet meer in dan een vierentwintigste plaats Volgend jaar wordt Texel waarschijn lijk met vier zwemmers vertegen woordigd bij de nationale kampioen schappen. Ook Nina Willemse heeft dan de leeftijd bereikt om mee te mogen doen aan die wedstrijd. Een mooi succes voor trainster Nel Veelo, die allevier onder haar hoede heeft. 8.Jesse Struick. 7.08; 9.Sjoerd Malschaerl. 7 21.10.Mike Brouwer 7.32,11 Matthijs Witte, 7 49 Meisjes (1.3 km): 1.Priscilla Noorlander, 6.04, 2.Myrthe Ellen. 6 15. 3 Johanna Wouda, 6 25: 4 Manlyn Brouwer. 6.44; 5.Sophie Witte: 10 40. Jongens (3 km). 1 Hendrik Arendsen. 12 04; 2.Joris Ellen. 12.21. 3.Bart Riegman. 12.23. 4 Maarten Steenvoort, 12.38; 5 Jaap Witte, 13.06; 6. Jip van Zoonen, 13 16, 7 Pieter Dogger 15.08. Meisies (3 km). 1 Eva van Zoonen 13 07. Heren (3 km): 1.Robbert Boer sen 11.38.2 Anton Witte. 13 05.3.Peter Witte, 14.47 Dames (3 km): 1.Ingrid Fontijn. 15.13 2.Lyda Bakker. 15 21 Heren (6 km): 1 Jan Dan- kers. 25.10; 2 Guido Betsema. 27.52,3.Ane de Ridder. 28.56, 4 Ruud Meedendorp, 30.37 Heren-veteranen (6 km): 1 Sierd Wouda, 23.55 2.Andn Bmsbergen, 29 16; 3 Cees Timmer 30.41. 4.Maarten Smit, 30.58 Dames-vetera nen (6 km) 1 Rmy Roeper. 28.412.Erna Kuip 30.12; 3.Corrie Witte 31 12. Heren (9 km) 1 Robert Bakker, 32 16; 2 Rien Brouwer, 34 18 3.Pierre Bonnet. 36 25. 4 Menrio Goënga, 37 50; 5 Ed Zeegers 39.24. 6 Pieter-Aris van de Vis, 44.117 Wally van Beek, 45.36. Heren veteranen (9 km) 1 Jan Zijm. 33 28; 2.Piet Bakelaar, 36.31; 3.Piet Kingma. 37 45; 4 Norbert Dankers, 38 50. 5 Dirk Vinke. 38.55 6 Theo Boom 39.47; 7.Jan van Dijk 40.02. 8 Erik van Zoonen 40.14 9 Jan Dogger. 40.30. 10 Gerard Appelman. 40 45.11 .Rinus Kooger 4115 Dames (9 km). I .Natascha van der Vis. 38 15 Dames-veteranen 9 km) 1 Laurien Bakker. 44 23 Met goed en verzorgd voetbal kon ZDH de toeschouwers ook zondag niet verblijden, maar de inzet was hartverwarmend en ditmaal zo waar voldoende voor een overwin ning, de tweede van het seizoen. Het eveneens laag geklasseerde DWOW werd met 2-1 verslagen. Bepalend voor het mooie resultaat was waarschijnlijk dat ZDH voor de verandering eens op voorsprong kwam. Dat gebeurde al na drie minu ten, toen Vincent Blom de bal uit een mooie aanval voor zijn voeten kreeg en hard uithaalde: 1-0. Daarna ontspon zich een boeiend maar rommelig duel. waarin de spe lers van beide teams duidelijk moeite hadden met de harde wind. Die kreeg op onverwachte momenten vat op de bal, die daardoor regelmatig buiten de lijnen verdween of juist bij een speler belandde die daar met op was berekend. DWOW had het beste van het spel, maar echte kansen kreeg de ploeg nauwelijks. Afstandsschoten misten doel of werden onschadelijk gemaakt door keeper Christiaan Stolk, die ook bij corners niet uit zijn evenwicht bleek te krijgen. Met de wind in de rug voerden de gasten de druk in de tweede helft flink op. ZDH kreeg de bal nauwelijks meer weg uit het eigen strafschop gebied en de gelijkmaker hing in de lucht. Het moment waarop die viel, een kwartier voor tijd, kwam toch nog onverwacht, toen het steeds gehaas- ter spelende DWOW zich zowaar op fraaie wijze een weg door het hart van de ZDH-verdediging combineerde en de aanvoerder de bal langs de uitge lopen keeper schoof: 1-1. De spelers van DWOW gunden zich nauwelijks de tijd om te juichen, haal den snel de bal uit het doel en ren den terug naar eigen helft, in de over tuiging dat ZDH rijp was voor de slacht. Dat was misschien ook wel zo. maar vóór iedereen een beetje had kunnen wennen aan de gelijke stand, namen de Hoornders opnieuw de leiding Aan de basis stond Etienne van Bennekom, die in de eerste helft een schop tegen een voet had gehad en eigenlijk al in de rust had willen wisselen. Hij had deson danks de kracht om bij een counter mee naar voren te sluipen en vanaf links knap voor te zetten op de voor het doel opduikende Joop Rommets: 2-1. Daarmee was DWOW verslagen. De ploeg probeerde het nog wel, maar het tweede doelpunt bleek een enorme stimulans voor ZDH, dat zich duidelijk niet meer wilde laten verras sen. Zondag spelen de Zwaluwen een uitwedstrijd tegen Sint George, het andere team dat dit seizoen werd verslagen. De judoafdeling van budovereniging Shima houdt zaterdag een zoge noemde wedstrijdtraining. Deze vindt plaats in de nieuwe aanbouw van sporthal Ons Genoegen en duurt van 10.30 uur tot ongeveer 12.30 uur. Toeschouwers zijn wel kom. Rien Brouwer is zaterdag in de Dennen winnaar geworden van de door Wielervereniging Texel ge organiseerde bike-run-bike. Tweede werd Jan Zijm, voor wie een dag later de laatste crossloop van het seizoen wachtte en die daarom niet al zijn reserves wilde verbruiken. Theo Boom eindigde als derde, terwijl Guido Banda on derweg een trapper verloor en de strijd moest staken. Bij de senioren in de B-groep ver schenen de meeste deelnemers aan de start. Direct vanaf het startschot namen Adriaan van Rijsselberghe en Steven van Vliet de leiding. Het veld achter hen viel al snel helemaal uit elkaar, vooral omdat veel wielrenners lopend maar moeilijk uit de voeten konden op het zware parcours. Twee van hen besloten zelfs vroegtijdig de strijd te staken. Een meevaller was dat de verwachte regen uitbleef, ter wijl de organisatie had besloten rij richting op het crossparcours om te draaien, zodat de stormachtige wind de deelnemers op het rechte eind in de rug blies De overwinning ging ten slotte naar Van Rijsselberghe. Hij werd op de voet gevolgd door Van Vliet. De enige dame in het gezel schap, Natascha van der Vis, ein digde op een mooie derde plaats. Ook zij zou overigens de volgende dag aan de laatste crossloop mee doen. Marcus Bakker en Ruben van Vliet leverden hevige strijd bij de A-jeugd. Na het lopen pakte Bakker de kop en hij stond deze niet meer af. Pim Lexmond en Douwe Monsma werden achter Van Vliet respectievelijk derde en vierde. Bart Spekman was bij de B-jeugd de onbedreigde winnaar Kees Winter en Thomas Buis eindig den als tweede en derde.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7