Wie leidt Kinderdansgroep? Humoristische animatiefilm Agenda 9 LanM. Calluna 2 teso Excursies WA ~A Bingo 1000 m2 .TEXELSE COURANT Zaterdag 19 februari Zondag 20 februari Dinsdag 22 februari Donderdag 24 februari Voor Texelaar en Schoolconcert Punk en hardcore met kwaliteit De Witte Engel Basketbal Vrouwenclubs Zwemloop Vrijdag 18 februari Zaterdag 19 februari Zondag 20 februari Maandag 21 februari Dinsdag 22 februari Zwemparadijs Jungle Day Z D Hoogwater te Oudeschild Leerhuis Toernooi voor jeugdige darters Vriendenkring zoekt gastspelers Jungle Day ^an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 18 FEBRUARI 2000 n de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg begint om 15.00 en 16.30 uur een rondleiding Kosten ƒ9,50, ind. een consumptie. )e Vogelwerkgroep Texel houdt een wadvogelexcursie. Deelname is gratis; ook niet-leden zijn welkom. Verzamelen om 10.00 uur aan de zuidkant van het Wagejot. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg begint om 15 00 en 16.30 uur een rondleiding. Kosten f9,50, ind een consumptie. 3ij voldoende deelname begint om 14.00 uur een excursie in de Slufter. Deze duurt ongeveer twee uur. Deelname kost 7,50 per persoon (ƒ4,- voor kinderen tot 12 jaar). Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. lij voldoende deelname begint om 14.00 uur een excursie in de Geul. Deze duurt ongeveer twee uur Deelname kost ƒ7,50 per persoon [ƒ4,- voor kinderen tot 12 jaar). Dpgave en inlichtingen bij EcoMare, el. 317741 n de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg begint om 15.00 en 16.30 uur een rondleiding. Kosten f9 ind. een consumptie. De docenten van de Texelse Muziek- en Dansschool verzorgen woensdag een schoolconcert in Question Plaza. Het stuk dat zij opvoeren heet 'De Verstekeling' en is geschre ven door Kees Klein. Op het programmastaan allerlei prachtige zeemansliederen, dienjet,,4]leer» om \aar te luisden zijn maar ook om nee te zingen. Het publiek bestaat jit leerlingen van de bovenbouw fan de Texelse basisscholen, die De folklore in Den Burg lijkt nog ver weg, maar de eerste voorberei dingen worden alweer getroffen. Over enkele weken komt bijvoorbeeld de Kinderdansgroep bij elkaar, om te repeteren voor de optredens die op de zomerse markt worden gegeven. De organisatie is op zoek naar een opvolger voor leidster Dinie Binsbergen, die na vijfjaar heeft besloten te stoppen De eisen zijn niet hoog: 'ledereen met gevoel voor ritme en die goed met kinderen kan omgaan, is geschikt', aldus Doortje van Sambeek-Schrama, de 'moeder' van de folklore De Kinderdansgroep is een begrip, al 37 jaar lang In hun traditionele kostuums trekken zo'n twintig dansende kinderen altijd veel bekijks. 'Er zijn mensen die het zó mooi vinden, dat ze er elke week naar komen kijken', aldus Van Sambeek, die al vanaf het prille begin hand-en-spandiensten verleent voor de groep. Kinderen, in leeftijd variërend van vijf tot twaalf jaar, dansen op oer- Hollandse liedjes. Met name bij de jongsten gaat het er niet altijd even gedisciplineerd aan toe, maar die rondkijkende kinderen maken het alleen maar leuker Het gaat immers om het plezier dat de jeugd en de toeschouwers eraan beleven. Hoezeer de kijkers er in opgaan, blijkt telkens aan het eind van de show, wanneer het publiek mag inhaken met de jeugd. 'Ik zou de kinderen graag zelf begeleiden', zegt Van Sambeek. 'Maar ik ben bijna tachtig en voel me er echt te oud voor. Een enkele keer val ik wel eens in, maar de jeugd neemt al snel een loopje met me.' Dus is ze op zoek naar een opvolger voor mevrouw Binsbergen. 'Veel tijd kost het leiden van de Kinderdansgroep niet. Vanaf half maart repeteert de groep een keer per week, bijvoorbeeld op maandag van 15.45 tot 16.30 uur, in de Jozefsschool. Maar dat mag ook op een andere middag. Tijdens de folklore wordt acht keer een half uurtje opgetreden Natuurlijk moeten de kinderen tevoren wel even worden aangekleed, maar daarvoor is voldoende hulp aanwezig. Na afloop wordt een ijsje gegeten. Het is altijd reuze gezellig. De leidster (of leider) wordt geholpen door twee assistentes Die kunnen haar tijdens een zomerse vakantie best eens vervangen. Gebrek aan ervaring is geen probleem. Dinie heeft al beloofd om haar opvolger op weg te helpen.' Gegadigden kunnen zich aanmelden bij mevrouw Van Sambeek, telefoon 313839. worden verdeeld in twee groepen en welkom zijn tussen 9.30 en 10.30 uur of tussen 11.00 en 12 00 uur. Voor andere belangstellenden zal helaas geen plaats zijn, laat de organisatie weten. Filmnieuws Nieuw in Cinema Texel is deze week 'Toy Story 2', het spannen de en vooral humoristische ver volg op 'Blockbuster' uit 1995, geproduceerd door Walt Disney Pictures en Pixar Animation Studios. Deze nieuwe (computer)animatiefilm gaat verder waar de eerste stopt. Het jongetje Andy gaat op zomerkamp en het speelgoed thuis wordt moederziel alleen achtergelaten. Het wordt pas echt spannend wanneer een fanatieke verzamelaar de trekpop Woody ontvoert, die een gewild object blijkt te zijn. Buzz Lightyear moedigt de rest van de groep - Mr Aardappelhoofd, Slinky, Rex en Hamm - aan samen met hem tot actie over te gaan en hun vriend Woody te redden, voordat hij een museumstuk wordt. Maar wil Woody wel gered worden Cinema Paradiso brengt dinsdag en woensdag 'Aimee Jaguar', gebaseerd op de bestseller van Erica Fischer uit 1994, die op haar beurt het boek schreef naar het levensverhaal van de inmiddels 86-jarige Lilly Wust. Zij was getrouwd met een overtuig de nazi, maar ontmoette - tijdens de Tweede Wereldoorlog - de liefde van haar leven, de jonge joodse Felice Schragenheim. De charme van Aimee Jaguar ligt vooral in de manier waarop het tijdsbeeld wordt geschetst. De oorlogsellende wordt nu eens van een andere kant belicht. Terwijl bommen Berlijn langzaam slopen, maken de inwoners er nog het beste van. De film was in Duitsland een groot succes, opmerkelijk voor een verhaal over een lesbische liefde in oorlogstijd. Geprolongeerd is de spannende thriller 'The Bone Collector'. Een moordenaar in Manhattan laat allerlei cryptische boodschappen achter bij zijn gruwelijk verminkte slachtoffers. Als de politie er zelf niet uitkomt, wordt de hulp ingeroepen van de briljante maar invalide detec tive Denzei Washington. Aangezien hij zijn ziekenhuisbed niet kan verlaten, vraagt h»j de mooie Angelina Jolie, een gewone wijkagente, om voor hem op de plaatsen van de misdrijven het onderzoek te leiden. Deze week voor het laatst draait 'The Sixth Sense', waarin een kinderpsycholoog (Bruce Willis) een klein jongetje (Haley Joel Osmont) terzijde staat dat met een zesde zintuig geesten ziet. Liefhebbers van hardcore en punk rock worden morgen op hun wen ken bediend in Time Out in Den Burg. In de jongerensociëteit begint om 21.00 uur een (gratis) festival met hardcore en punkrock van rtiveau, zo meldt de organisa tie. De drie deelnemende bands hebben op het podium gestaan met topacts als NRA, Human Alert en Undeclinable Ambuscade, die een onvergetelijk optreden verzorgde bij de opening van het skatepark. Twee van de bands komen uit Amersfoort. Fast Food Boys, opge richt in 1993, begon met het spelen van Engelse punkrock, maar is inmiddels overgeschakeld op hard core. De groep bracht in 1997 een CD uit, 'Is this reality?', en is nu de studio ingedoken om een tweede op te nemen. Shuvit speelt een cross-over van melodieuze hardcore en punkrock uit de tachtiger en negentiger jaren. Het gezelschap bracht in 1998 de tape 'Sellout' uit, het best omschreven als 'positieve herrie', die wel wat doet denken aan Fugazi, Shelter en NUFAN. Uit Hoorn en Amsterdam komen de muzikanten van Mr. Potatohead. Ze spelen afwisselend melodieuze en supersnelle punk. De band is vernieuwend en heeft een frisse kijk op muziek. Zo brengen ze 'De Vlieger' - onder meer bekend van Andre Hazes - in een bikkelharde versie. Bij het punklabel Energy Music verschijnt binnenkort een nieuwe plaat. Het maken van knuffelpoppen, theemutsheksen, lentefeeën en met servetten versierde potlodenbakjes zijn onderdeel van het zeer uitgebreide cursusaanbod dat De Witte Engel deze maanden verzorgt. De bijeenkomsten duren ongeveer twee uur en worden- gegeven op het adres Binnenburg 15. Daar is ook een overzicht verkrijgbaar van het hele aanbod. Het atelier is dagelijks geopend. Informatie is tevens verkrijgbaar via tël. 310 387. De Overkoepeling van Vrouwenorganisaties op Texel belegt maandag haar jaarvergade ring in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg, aanvang 13.30 uur Na het officiële gedeelte en een pauze houdt Frans Hopman, voorlichter van de gemeente, een praatje over zijn nieuwe werkkring Het damesteam van de Mareis bas- ketbalt zaterdag tegen de junioren van Wiringherlant De wedstrijd vindt plaats in de hal aan de Sportlaan in Den Helder en begint om 17.15 uur. De mannen spelen op dezelfde locatie tegen ZAP, aanvang 19 00 uur In Calluna gaat zondag om 9.15 uur de tweede door de triatlonvereniging georganiseerde 'zwemloop' van start. De deelnemers zwemmen eerst vijfhon derd meter en moeten vervolgens twee rondjes hardlopen over een parcours dat via de Kamerstraat, Epelaan en Pontweg weer terugloopt naar het zwemparadijs aan de Schumakersweg Voor kinde ren bedraagt de te zwemmen afstand 250 meter. Zij lopen ëën rondje (van circa 1,5 kilometer). Inschrijven kan vanaf 9.00 uur, deel name is gratis. In de foyer van manege Akenburg spreekt vierspanrijder Leo Kraaien- brink over zijn ervaringen in de mensport, de manier waarop hij paarden voorbereidt, de training en de voeding. Aanvang 20.00 uur In Cinema Texel draaien The Bone Collector (aanvang 18 45 en 21.45 uur), Toy Story 2 (19.00 uur) en The Sixth Sense (21.30 uur). De triatlonafdeling van de wieler vereniging houdt een trainingsdag, met zowel zwemmen, fietsen als lopen. Informatie en opgave via tel. 315 365 of tel. 327 220. De 'gewone' fietstraining van de club wordt ver plaatst naar De Koog en begint om 14.00 uur bij het voetbalveld Tussen 9 00 en 13.30 uur geeft vier spanrijder Leo Kraaienbrmk les aan Texelse menners Vanaf 14 00 uur wordt geprobeerd twee verschillen de vierspannen te formeren. De judo'ers van budovereniging Shima houden van 10.30 tot 12.30 uur een wedstrijdtraining. Publiek is welkom. GVT houdt een kinderdisco in de kleine zaal van Ons Genoegen Voor groep 3 t/m 5 van 19.30 tot 21.00 uur, voor groep 6 t/m 8 van 21.00 tot 22.30 uur. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20 00 uur een bingo Toegang vanaf 12 jaar. In jongerensociëteit Time Out begint om 21.00 uur een hardcore- en punkrockfestival. Met deelname van de overkantse bands Fast Food Boys. Shuvit en Mr. Potatohead. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13 45, 16 00 en 19 00 uur), De IJzeren Reus (15.30 uur), The Bone Collector (18.45 en 21.45 uur) en The Sixth Sense (21.30 uur). In zwemparadijs Calluna in De Koog gaat om 9 15 uur een 'zwemloop' van start Deelnemers moeten eerst 500 meter zwemmen en vervolgens vier kilometer hardlopen. Inschrijven vanaf 9.00 uur Om 12.15 uur begint in de kerk van De Waal een koffieconcert door het blokfluitensemble Lanterlu. Medewerking wordt tevens verleend door danseres Anja Pots. Toegang ƒ10,-, na afloop wordt kof fie geschonken in het dorpshuis. De Volksdansgroep Texel houdt tus sen 13.15 en 16.45 uur een middag Sloweens dansen in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De middag staat onder leiding van Guus van Kan; deelname kost ƒ15,-. In de Jelleboog begint om 13.30 uur een toernooi voor jeugdige darters. Deelname kost ƒ2,50 Om 14.30 begint in de Gereformeerde kerk. Peperstraat 7 in Oosterend de afscheidsdienst van ds. J. Vonk In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 13.45, 16.00 en 19.00 uur). De IJzeren Reus (15.30 uur), The Bone Collector (18.45 en 21 45 uur) en The Sixth Sense (21.30 uur). Mevrouw Ch. Rodrigues Pereira, deskundig op het gebied van de Hebreeuwse taal en de midrasj, ver zorgt vanaf 20 00 uur in de Vermaning in de Kogerstraat een lezing voor Het Leerhuis. In De Pelikaan bij De Koog wordt een voorlichtingsavond gehouden over landbouwbedrijven met een zorgtak. Er wordt gesproken over de mogelijkheid een arbeidsplaats te bieden aan kinderen of ouderen met een geestelijke of lichamelijke handicap, mensen met psychische problemen, (ex)-drugverslaafden, langdurig werklozen, etc. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond begint om 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 19.00 uur). The Bone Collector (20.30 uur) en The Sixth Sense (21.00 uur) In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 13.30 uur de jaarvergadering van de Overkoepeling van Vrouwenorganisaties op Texel. Met na de pauze een lezing van gemeentevoorlichter Frans Hopman. In de aula van OSG De Hogeberg aan de Haffelderweg begint om 19.00 uur een avond voor ouders en verzorgers van leerlingen uit de klassen 1 tot en met 3. Onder leiding van een medewerker van de Brijderstichting wordt gesproken over het gebruik van genotsmidde len woensdag 23 februari 14.00 - 17.00 uur entree Hfl. 6,00 Schumakersweg 3,1796 NM De Koog info: 31 78 88 ^PrccnParks Sluftervallei Krimweg 104, De Cocksdorp lel 316819 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00-18.00 uur ƒ12,50 p/p Ook hét odres voor feesten porteen recepties etc Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt een brainstormavond gehou den over de viering van het 400- jarig bestaan van de VOC en het dorp Oudeschild in 2002. ledereen is welkom; aanvang 20.00 uur. De afdeling dialect van de Historische Vereniging houdt een bijeenkomst in de voormalige IJskaschool in De Waal. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Toy Story 2 (aanvang 19.00 uur). The Bone Collector (20.30 uur) en Aimee Jaguar (21.00 uur). Na een dokbeurt te hebben onder gaan is de Schulpengat vandaag weer in de vaart genomen. Wachttijden worden niet verwacht Vr 18 7 10 en 19.24 u. Za. 19 8.25 en 20.35 u Zo. 20 9.25 en 21.25 u. Ma. 21 10.16 en 22.15 u. Di. 22 10.56 en 22 44 u. Wo. 23 11.15 en 23.25 u. Do 24 11.20 en 23.50 u. Vr. 25 11.30 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 20 februan op om 7.45 uur en gaat onder om 18.00 uur. 19 februan volle maan; 20 februari springtij In dorpshuis De Wielewaal begint zaterdag om 20.00 uur een bingo. Deze wordt georganiseerd door de feestcommissie van De Waal ledereen die 12 jaar of ouder is mag meedoen. Mevrouw Ch. Rodrigues Pereira ver zorgt maandag een lezing voor Het Leerhuis. Deze heeft als titel 'Het gouden kalf', over de relatie tussen de offers van Kaïn en Abel en de offers bij het gouden kalf. Rodrigues Pereira is deskundige op het gebied van de Hebreeuwse taal, waarin Tenach (het Oude Testament) oorspronkelijk is geschreven. Zij is daarnaast gespe cialiseerd in de midrasj, een interpretatie van commentaar op een gedeelte van de thora. Een voorbeeld 'God vroeg aan Mozes waarom hij op de rots had geslagen. Mozes antwoordde dat de rots maar een paar druppels water had gegeven. Toen zei God: Ik wilde Israël een groot wonder tonen. Ik wilde laten zien dat een goed woord al voldoende is om water uit de steen te krijgen De lezing wordt gehouden in de Vermaning in de Kogerstraat en begint om 20.00 uur. Jeugdige darters kunnen zondag terecht in de Jelleboog in Den Burg, waar om 13.30 uur een toernooi begint. Opgave is mogelijk bij Switzer Texel Kites en bij de Jelleboog Deelname kost ƒ2,50 Toneelvereniging De Vriendenkring in Den Hoorn is op zoek naar spelers die af en toe eens een gast rol willen spelen. Gewild zijn vooral mensen die al wat toneelervaring hebben, maar geen zin of tijd heb ben om lid te worden van een ver eniging en twee keer per jaar op de planken te staan. Ook spelers die wél actief zijn bij een andere vereniging, maar eenmalig wel eens iets anders zouden willen, zijn zeer welkom. Bij De Vriendenkring komen ze op een lijst te staan en worden ze benaderd als de vereniging - die Woensdag is het in zwemparadijs Calluna 'Jungle Day' Kinderen kun nen aan 'lianen' slingeren, woeste wateren oversteken met wankele touwbruggen en springen op een enorm luchtkussen, daarbij de oer- kreten van Tarzan schreeuwend De middag duurt van 14.00 tot 17 00 uur. De entree bedraagt ƒ6.- negen vrouwen en zes mannen telt - er zelf niet in slaagt de 'bezetting' van een stuk helemaal rond te krijgen In zo'n geval zijn ze natuurlijk vrij om niet op het verzoek in te gaan. Het 'gastlidmaatschap' is dus vrijblijvend. Wie geïnteresseerd is kan contact opnemen met Antoon Goes, tel. 314 403, Gitta Witte, tel. 319 405 of Janny Schuijl, tel. 319 260 E-mailen kan ook (antoon.goes@worldonline.nl), onder vermelding van naam, leeftijd, toneelervaring en de even tuele voorkeur voor een optreden in het najaar of het voorjaar. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 9