/akantiebunker' wijkt voor kustbescherming i ESJIF - E t -v- TEXELSE^COURANT ïwoners Texelse Reede zoeken vrienden Enquête: '99 was goed jaar voor ondernemers .TEXELSE J courant- <:y jBLrSi Sluitingstijden Voorstel sluitingstijden Haven BEZORGERS Mosselvaartocht Actie Zuinig Stoken GAS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger dinsdag 22 FEBRUARI 2000 ti iri >1 tot vakantiehuis verbouwd rtje aan de Vuurtorenweg /ijnt komende zomer onder jpershamer. Reden is dat het 'teen' van de zeewering staat at daar volgens eigenaar vaterstaat geen bouwwerken toren. De gemeente heeft in- ils vergunning afgegeven Ie sloop. nker, gelegen nabij de ingang impeerterrein De Robbenjager, vervallen uit en weinigen lijken rdwijrten te betreuren. Ook de gebruiker, de in Amsterdam lachtige Wim Kroese, ziet weinig om het besluit van Rijkswater- aan te vechten: 'Ik heb een regeling kunnen treffen en ir pas op 1 juli uit, zodat ik de ib om nog een en ander te re- Bezwaar maken zag ik niet zo 1 Als argument voert Kroese jat er nogal wat achterstallig houd is en dat hij weinig zin had i zelf een grote rol te spelen, n waarom hij eventueel wél zou pleiten voor behoud is de mo- ntale status die hij de bunker cht. 'Ik heb altijd begrepen dat en commandopost is geweest, aaruit de Duitsers het geschut :uurden. Het centrale gedeelte is ntact Een ambtenaar uit Den heeft twee jaar geleden contact ne opgenomen omdat hij vond et gebouw op de monumentlijst it worden geplaatst. Ik heb er ia mets meer van gehoord, maar j het de gemeente gemeld, zo- je sloop mij niet achteraf kan en aangerekend.' erdeskundige Gerrit Gerrits uit Burg trekt de zienswijze van je in twijfel. 'Het is maar een eenvoudig bunkertje, dat zeker geen commandopost is geweest. Ik denk eerder dat het om een woonbunker gaat. Als die op de monumentenlijst zou worden geplaatst, dan ken ik nog wel een paar andere op het eiland die eerder in aanmerking komen. Punt is ook dat het ding totaal is verbouwd, zodat de waarde wat mij betreft ge ring is.' Ook historicus Maarten Peters uit Leiden, die onlangs een inventarisa tie van alle bunkers in Nederland af rondde, gelooft niet dat de bunker een belangrijke rol heeft gespeeld in de Tweede Wereldoorlog. 'Hij staat aan de kant van de Waddenzee en daar stonden verder geen bunkers. Ook in de nabije omgeving niet. Mis schien dat het een opslagbunker was.' Overigens heeft Peters vruch teloos naar een beschrijving gezocht in het zogenaamde bunkerarchief in Den Haag, dat kort na de oorlog werd samengesteld, toen de Nederlandse Genie alle bunkers in kaart bracht en opmat. 'Er zijn een paar bunkers ver geten en daar is deze kenneli|k bij.' Een bouwtechnische reden om het bouwwerkje te bewaren, is er volgens Peters met. 'Dat wil natuurlijk niet zeggen dat je het dus maar moet af breken. Plaatselijk kan het best een interessant ding zijn, al was het alleen maar omdat er verder weinig bunkers bewaard zijn gebleven. Het zou dan als een soort monument van de Tweede Wereldoorlog kunnen gel den.' Eén van de organisaties bij uitstek die zich sterk had kunnen maken voor behoud, de dorpscommissie van De Cocksdorp, heeft na een vergadering echter besloten geen bezwaar aan te tekenen tegen de verleende sloop vergunning. 'Er zou een hoop tijd en De tot verdwijnen gedoemde bunker annex vakantiewoning aan de Vuurtorenweg. Op de achtergrond camping De Robbenjager. (Foto Joop Rommel s) geld in zo'n procedure gaan zitten. En mocht Rijkswaterstaat het gebouw tje willen overdragen, dan hebben wij het geld niet om het te onderhouden', licht voorzitter Sikke ten Brug het besluit toe. De geruisloze manier waarop de bun ker lijkt te verdwijnen, staat in con trast met de roerige voorgeschiede nis van het bouwwerk. De grond waarop gebouwd is, was vóór de oorlog eigendom van vuurtoren wachter Buis en zijn familie. Toen de Duitsers tot de aanleg van de Atlantikwall besloten en ook in de noordkop van Texel moest worden gebouwd, werd het terrein gevor derd. Na de oorlog werd de bunker betrokken door een wat zonderlinge Belgische tegelzetter en diens kinder rijke gezin. Pogingen van de familie Buis om de ongewenste indringers eruit te krijgen, mislukten keer op keer, waarna de rechtbank in Alkmaar werd gevraagd uitsluitsel te geven. Die gaf de oorspronkelijke eigenaars in 1960 hun grond en de opstallen in eigendom terug. Eigenares werd toen Jannetje Buis, dochter van de vuurtorenwachter en getrouwd met Klaas van der Kooij, die beheerder van het Texelse vliegveld was en één van de opvarenden van de Joan Hodshon toen deze in april 1945 naar Engeland voer om de hulp van de Geallieerden in te roepen in de strijd van de Georgiërs. Inmiddels was ook Rijkswaterstaat belangstelling gaan tonen. Het echt paar Van der Kooij-Buis was echter niet zomaar genegen het eigendom te verkopen, waarna een stevige strijd losbrandde. Pas in 1979 kreeg de staat de bunker en de omringende grond door koop in eigendom. Daar bij werd als bepaling opgenomen dat de oorspronkelijke eigenaars de in middels tot zomerhuisje verbouwde bunker tegen een relatief lage huur mochten blijven gebruiken. Enkele jaren geleden overleed het echtpaar en sindsdien werd de huur stilzwijgend verlengd en betaald door schoonzoon Wim Kroese. Eind vorig jaar liet Rijkswaterstaat hem weten dat er aan die situatie een einde zou moeten komen. 'De bunker staat in de teen van de zeewering. Bij even tuele calamiteiten staat-ie in de weg en kan er met snel worden opgetre den', meldt Mart Zijm van het kantoor van Rijkswaterstaat in Den Burg. 'Die situatie is met denkbeeldig. In 1976 braken de duinen achter camping De Robbenjager door en gezien de hui dige situatie zou dat best nog eens kunnen gebeuren.' Volgens Zijm is het landelijk beleid om bebouwing in of vlak bij de primaire waterkering zo mogelijk te verwijderen. 'In de huidige situatie zou een bedrijf als De Robbenjager ook niet meer worden toegestaan', aldus Zijm. Wanneer de sloop van de bunker annex vakantiewoning gaat plaats vinden, is nog met bekend. Vast staat wel dat dit moet gebeuren tussen 1 juli, de datum waarop Kroese het gebouwtje moet hebben ontruimd, en het begin van het stormseizoen. op 15 oktober. Het gebouwtje wordt dan gesloopt, terwijl ook de laatste resten uit de grond zullen moeten. Zijm: 'Wat we precies mogen ver wachten, weet ik niet. Het zou kun nen dat de fundering heel diep zit. Uiteindelijk moet de ondergrond weer vlak zijn.' VERVOLG VAN PAGINA 1 in Den Burg werd geklaagd, p hadden vooral betrekking op de van jongeren met de Question-bus. In de loop van het sei zoen zijn hierover met Ed Stiekema en de taxibedrijven afspraken ge maakt. Tot een oplossing heeft dit nog niet geleid. Politie en dorpswacht De indruk bestaat dat de relatief drukke zaterdag in het algemeen rus- «oners van de Texelse Reede, uitenlocatie van Noorderhaven de Haffe/derweg, zijn op zoek vrienden of vriendinnen die e dingen met hen willen doen. s een rondje fietsen, een wan- ng, een bezoek aan een palwedstrijd of iets anders. ixelse Reede is een leefgemeen- voor mensen met een verstan- ;e beperking. De bewoners zijn zelfstandig tot hulpbehoevend, 'onen nu zo'n vier jaar in hun re behuizing en het draait er Maar hoewel de professionele leiders zorgen dat het hen aan ontbreekt, hebben ze af en toe wat extra's nodig. Bijvoorbeeld riend of vriendin die hen zo nu an eens komt opzoeken en met e leuke dingen kunnen doen. Zo n ze wat meer contact met de d buiten de Texelse Rede en t de drempel voor Texelaars om bij ze binnen te stappen wat la de vraag wat hij graag met z'n bezoekvriend of -vriendin wil gaan dopn, hoeft Fred van Leersum niet lang na te denken. 'Fietsen natuurlijk Dat wil ik elke dag wel.' Hij is met de enige fietsliefhebber. Ook bewoon ster Hennie Drijver steekt haar hand op. Maar ook een uitje naar een zwembad, lekker winkelen, een be zoek aan de markt, wandelen, een spelletje, een bezoek aan een concert of een cake bakken zijn populair. Al ledaagse dingen, die iedereen eigen lijk wel leuk vindt. Verder kunnen de vrijwilligers hen begeleiden naar een activiteitendag in het Maartenhuis of naar Noorderhaven. Als er onkosten moeten worden gemaakt, worden die vergoed. De regelmaat waarop de bezoekvrienden langs komen, wordt in onderling overleg bepaald. Gega digden kunnen contact opnemen met Amta Hoedjes van Noorderhaven, tel. 0223-648389. Ze is bereikbaar van maandag tot en met donderdag, van 8.30 tot 13.30 uur. Texelaars die zich aanmelden worden uitgenodigd voor een kennismakingsochtend. tig is verlopen. De extra inzet van politie en dorpswacht kan daaraan hebben bijgedragen. Wel bestaat bij velen de indruk dat deze ordehand havers onvoldoende zichtbaar zijn en te weinig zouden reageren en optre den. Autoslapers, wildplassers, alcoholrijders en strandslapers zijn komend seizoen gewaarschuwd: deze vergrijpen zijn door de politie tot speerpunt verheven. Gedurende een korte periode (week of weekend) be steedt de politie hieraan extra aan dacht. Aan extra faciliteiten voor de politie wordt voorgesteld ƒ5.000,- beschikbaar te stellen. Inzake autslapers bestond enige onduidelijkheid over de strafbaarheid hiervan. Na overleg tussen ge meente, politie en justitie is dit pro bleem opgelost. Gedurende het hele seizoen controleert de politie op drugs en houdt een oogje op de horeca, onder andere of er alcohol wordt geschonken aan minderjari gen. Of het veelbesproken pasjes systeem voor 16-jarigen dit seizoen al wordt ingevoerd, is nog de vraag. Momenteel wordt de omvang van de doelgroep uitgezocht en worden de mogelijkheden voor in- en uitvoering onderzocht. Er wordt met name ge keken in hoeverre bedrijven en instel lingen er bij kunnen worden betrok ken. Gebleken dat de twee plaspyramides die bij wijze van proef zijn geplaatst, in een behoefte voorzien. In totaal hebben deze urinoirs er vier weken gestaan. Uit de evaluatie is wel de wens naar voren gekomen om de. urinoirs aan het zicht te onttrekken. Het sanitair kost ƒ5.000,-. Natte horeca: Zondag t/m donderdag: 1.30 uur muziek uit 2.00 uur zaak en terras leeg Vrijdag en zaterdag: 2.00 uur deur dicht en terras leeg 2.30 uur muziek uit 3.00 uur exploitatie beemdigd en zaak leeg Ontnuchteringsbedrijven: Zondag t/m donderdag: 2.00 uur terras leeg 2.30 uur zaak leeg 1 Vrijdag en zaterdag: 2.00 uur terras leeg 3.30 uur zaak leeg Van diverse zijden is aangegeven dat het gewenst is taxi's (weer) toe te la ten in de Dorpsstraat. 'Dit biedt in perioden rond en na sluitingstijd wel licht voordelen, maar houdt ook risi co's in', aldus de gemeente, die ter discussie stelt of tussen 2.00 en 4.00 uur vanaf de zuidzijde taxi's in de Dorpsstraat kunnen worden toegela ten. Een opmerkelijke maatregel, omdat de aanwezigheid van taxi's in het verleden als hinderlijk werd erva ren, wat tot agressie jegens taxi chauffeurs leidde. Reden voor de politie ervoor te pleiten geen taxi's toe te laten in de Dorpsstraat. Een werk groep buigt zich over maatregelen, die er voor moeten zorgen dat de taxistandplaats beter gaat functione ren. De borrelbus, die het uitgaanspubliek via de noodcamping naar Den Burg, De Krim en De Cocksdorp brengt, wordt als een goede voorziening er varen Voorgesteld wordt deze te handhaven, maar de route iets te wij zigen, zodat meer locaties kunnen worden aangedaan Om overlast en irritatie te beperken wordt voorge steld de busdiensten voor beide rou tes gelijktijdig te laten vertrekken. Dit betekent dat er twee in plaats van één bus wordt ingezet. De borrelbus rijdt in het hoogseizoen, van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag. De prijs van een kaartje blijft vijf gul den, waarbij een eventueel •exploitatietekort voor rekening van de gemeente komt. Begroot wordt een tjijcjrage van ƒ7.500,-. Inzake de dorpswachten wordt beke ken of deze wijze van ordebewaking kan worden versterkt, zowel in het weekend als door de week. Het stre ven is om in het hoogseizoen elke dag zes dorpswachten in te zetten. Dit zal ook een aantal weken vóór het seizoen gebeuren. Met deze uitbrei ding kan volgens de gemeente zowel een permanent toezicht in de Dorps straat als in.de omliggende straten worden gegarandeerd. De uitbreiding van de dorpswachten kost ƒ31.500 - VERVOLG VAN PAGINA 1 den ondergebracht en verhuist de WSV naar de huidige passanten- haven. Een praktische oplossing, omdat de passanten straks een deel van de ligplaatsen kwijtraken, waar door de toeristische plezier vaartuigen verspreid zouden moeten worden over twee havens. Minpunt in deze optie zijn de windmolens, die voor overlast kunnen zorgen en die als gevaarlijke objecten worden ge zien. Jook Nauta liet gisteren weten dat over de aanwezigheid van deze turbines het laatste woord nog niet is gezegd. 'Er zijn nog een aantal vraag stukken en knelpunten die we met de gemeente moeten oplossen. En daar horen ook de windmolens bij.' De herinrichting betekent dat de WSV en de Stichting Passantenhaven moeten verhuizen De WSV heeft van de ge meente de toezegging gekregen dat de hele operatie niet tot hogere exploitatielasten zal leiden. Kosten Het voorwerk mag dan zijn gedaan en een belangrijk deel van de finan ciering voor de herinrichting zeker gesteld, de haven is er nog lang niet. Bakker: 'Het werk moet nog begin nen. Daarvoor hebben we een werk groep van gebruikers, een project groep van betrokkenen en uitvoerders en daarboven een stuur groep van verantwoorde bestuurders ingesteld. Die gaan nu aan de slag.' Of en in hoeverre het huidige plan goedkoper uitvalt dan de achttien miljoen gulden die zijn geraamd voor uitvoering met twee haven mondingen, is nog niet bekend. Ook de financiéle gevolgen voor de ge meente moeten nog worden door gerekend. Van alle ontwerpen heeft de huidige de laagste exploitatie lasten, wat gunstig is als de ge meente de haven op termijn overneemt.Vast staat inmiddels wél dat de kosten voor de gemeente bin nen het budget blijven dat door de gemeenteraad in augustus 1999 is aangegeven. Gezocht wordt nog naar financiering van de verschillende VOC-projecten op en rond de haven. 'De haven wordt hierdoor extra aantrekkelijk. We hopen dat dit thema in 2002, als 400 jaar VOC wordt herdacht, inhoud heeft gekregen.' (jmn 'Zwarts Jexels in het harL. Naam Peter van Heerwaarden C.M.F. v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Simone Toorenburg Bob Ran Jonathan Abraha Erik van Es A. v/d Meer Watersportvereniging Texel houdt zaterdag 4 maart haar jaarlijkse mosselvaartocht. Leden die mee wil len moeten om 19.30 uur op de jacht haven zijn. Ze moeten zelf navigatie middelen meenemen. jjre Bakker, Hennie Drijver en Fred van Leersum, hier met begeleidster Marjan Bak- Van der Ms. staan te popelen om met hun nieuwe vrienden op pad te gaan. (Folo Gerard Timmerman) Dat het crescendo gaat met de Ne derlandse economie is ook op Texel merkbaar. Meer dan de helft van de ondernemers zag de omzet in 1999 stijgen. De verschillende bedrijfstakken hadden niet alleen meer klandizie, de consumenten gaven ook meer uit. Dit blijkt uit de enquête die het Texels Verbond van Ondernemers (TVO) in het na jaar onder zijn leden hield. TVO vroeg de leden om het voor- en hoogseizoen van 1999 met 1998 te vergelijken om een indruk te krijgen van de economische ontwikkeling op het eiland. De resultaten zijn over het geheel genomen gunstig: er is sprake van een lichte groei. Toch moeten bij de representativiteit hier en daar vraagtekens gezet worden, omdat slechts 76 van de 192 verstuurde vragenformulieren ingevuld zijn teruggestuurd. Vooral de logies- verstrekkers lieten het afweten: uit deze bedrijfstak werkten maar vijf ondernemers mee. Van de ondernemers heeft 44 pro cent het drukker gehad dan het jaar ervoor, terwijl 47 procent denkt dat er evenveel mensen in de zaak zijn ge weest als in 1998. Hier doet zich het merkwaardige verschijnsel voor dat 100 procent van de logiesverstrek- kers beweert dat het even druk was, terwijl 67 procent van de horecabedrijven en 53 procent van de detailhandel zegt dat zij meer klanten hebben gehad. Merkwaardig, omdat die mensen toch ergens over nacht moeten hebben, ook al zal een deel van de extra drukte verklaard kunnen worden door de ruimere por temonnee. Het gezonde verstand komt helemaal in het gedrang als de omzetcijfers worden bekeken. Over de maanden januari tot en met mei steeg de om zet in maar liefst 75 procent van de horeca- en 74 procent van de winkel bedrijven, terwijl 60 procent van de logiesverstrekkers zegt dat de omzet over die maanden is gedaald. Hier speelt de geringe respons van de logiesverstrekkers de logica vrijwel zeker parten - mensen kunnen best meer hebben uitgegeven en vaker zijn gaan stappen, maar het is on waarschijnlijk dat daarmee het hele gat gedicht wordt. De seizoensverbreding kan zich maar moeilijk tot één branche beperken. Ook het zomerseizoen laat groei cijfers zien. De horeca (75 procent) en detailhandel (47 procent) zetten van mei tot en met september meer om en ook bij 61 procent van de dienst verlenende bedrijven rinkelde de kassa harder dan in 1998. Bij 40 pro cent van de logiesverstrekkers kwam de afgelopen zomer meer geld in het laatje, een net zo hoog percentage antwoordde dat de omzet was gelijk- gebleven. De gunstige cijfers zijn geen een dagsvlieg maar passen in de trend matige groei van de laatste jaren. Bij de vorige TVO-enquète in 1997 groeide de omzet bij 58 procent van de ondernemers, en bleef die bij 29 procent gelijk. De groei bracht meer werkgelegen heid: 24 procent van de ondernemers nam vorig jaar meer personeel in dienst. Tien procent deed het juist met minder mankracht. Eén op de vijf ondernemers ging meer adverteren. Gemiddeld besteedden zij bij bena dering 2,4 procent van de omzet aan reclame. Het aandeel van het toe risme in de omzet ligt bij de detailhan del op 47 procent, bij de horeca op ruim 65 procent en bij de dienstver lening komt ongeveer een kwart van de inkomsten van toeristen. Bij de logiesverstrekkers ligt dat percentage vanzelfsprekend hoger: 98,8 procent. (Advertentie) NOORD - HOLLAND jaarver slreetver- totaal streef- bruik m' bruik m' verbruik m' i 800 26 374 o 2 1000 32 466 3 1200 39 561 - 5 1400 45 655 1600 51 745 3 1800 58 842 o 2000 64 936 2200 71 1032 2400 77 1124 2600 84 1219 2800 90 1309 3000 97 1404 3200 103 1500 3400 109 1591 3 3600 116 1686 3800 122 1778 stooktabel 14 februari t/m 20 februari Route e Den Burg A. 31 25 73 Den Burg A131 55 79 Den Burg B 31 20 38 Den Burg C. 31 53 26 Den Burg D 31 37 39 Den Burg E. 31 00 79 Den Burg F. 31 40 30 De Zes, Bg. Houtstr Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr geen De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan 31 44 78 De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton 31 04 43 Oudeschild, Schilderweg 249-296 31 27 63 Den Hoorn 31 93 20 De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 31 79 36 De Cocksdorp 31 63 44 Oosterend 31 89 30 De Waal 31 39 56 Westerw., Driehuizen, Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi 31 55 17 Keesomlaan vanaf 45. Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw. 31 55 17 Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg 31 79 08 Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w., Stengw., Limietw. 31 63 62 Eierland, Postw 132 - 213, Oorsprongw., Hollandsew 31 60 26 Vuurtorenweg/Krimweg 31 63 24 Het Noorden 31 83 07 Oosterenderweg, Ongeren Meijertebos, (Waalen)burgerdijk, Oost 31 84 03 Spangerw.. Marsw., Kadijksw., Hallerweg. Veenselangweg, Oostkaap. Zevenhuizen 32 29 76 Hogeberg, Reijer Keijserstr, Hallerweg 51/55, Schilden/v. 160-222, Wezenland Zuidhaffel 49 31 43 75 't Horntje, Pontweg 1-68 31 95 82 Rozendijk, Smitsweg 31 42 16 Gasthuisstraat vanaf 82... Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 31 55 41 Califorméweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41 Bosrandw. v.a. 516 31 21 17 Kogerweg 31 53 65 De Kaai, Genteweg 1-6 even 31 89 15 Hoornderw Hemmerw Emmaln. 33. De Grie 31 96 53 Slufterweg/Zanddijk 3116 53 Den Burg A: Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even. Binnenburg, Burgwal. P v Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat Groeneplaats, Hogerstraat, Ada van Hollandstraat. Hollewal, Kantoorstraat. Keesomlaan 9-39 Molenstraat. Molendwarsstraat. Parkstraat. Schilderend 6 en 10, Stenenplaats Vismarkt, Vogelenzang. Warmoesstraat. West straat, Weverstraat. Pater Witteplein. Zwaanstraat Den Burg A1: „St. Jan", Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal. Vaargeul, Golfslag. Vloedlijn, Zeebries, Duinreep Den Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50- ..even en 63-121 oneven. Bmsbergenstraat. Brouwer straat. Drijverstraat. Marelstraat. Starkenburgh. Thijsselaan. Waalderstraat 45-86. Wilhelmma- laan 37- oneven 50-120 even. Wilsterstraat Den Burg C: Beatrixlaan 145- oneven en 60- even; W van Beierenstraat, Boogerd. Jan Dirkszoord. Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles 48-76 Jonkerstraat, Kogerstraat 59- oneven en 76-... even. Lijnbaan Den Burg D: Wilhelmmalaan 1-35 oneven 2-48 even Julianastraat Burdetstraat. Mr Kraaistr Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even. Tjakkerstr LieuwstrHof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123-. oneven. Maricoweg, Schoonoordsingel. Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg. Keesomlaan 1-7. Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even. Slingerweg 21-27 Stefan Huisman A. van Tongelen Mevrouw Barhorst Omar Zijm Mw. W. van Benthum J. Leijen Marian Krotje Rob Kooiman Margriet Jonkergouw Emmy Boerhorst Cor Hin C. Broekman I.F.L. de Ridder-Robijn Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Dirk Leegwater Mw. S. Koopman-Grit Dirk-Jurjen Buijsman Remen Koster Patrick de Graaf Jorrit Koenen mw. T. Witte-de Vries Maaike Goënga Tobias van der Zee N. van Leersum Mara Hooyschuur

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 5