Texel'94 weer op kop na winst op Oostzaan eo Kraaienbink doceert over vierspanrijden Jarney-effect op druk jeugdtoernooi darters Atletiekvereniging steekt crosstitelstrijd in nieuw jasje Play-backshow in Oudeschild bedrijvigheid Deurwaarders «-1 Adverteren? Programma zaalvoetbal ZDH heeft bijna opnieuw succes Schilders zetten alarm in werking TEXELSE y COURANT De Koog kan het niet bolwerken Uitslagen voetbal Voetbalprogramma In dorpshuis't Skiltje wordt zaterdag 4 maart een play-backshow voor jeugd en volwassenen gehouden. Er vallen prijzen tot honderd gulden te wimen en deelnemers die zich voor 24 februari hebben aangemeld, ont vangen in ieder geval een medaille. De avond begint om 19.30 uur. Het Helderse deurwaarderskantoor dat iedere maandag in Hotel De Lindeboom zitting houdt, komt voortaan later. De nieuwe zittingtijd is van 11.30 tot 12.45 uur. TEXELSE ^COURANT Voor een advertentie, een Texelaartje of een familiebericht kunt u terecht bij Langeveld en de Rooy aan de Spinbaan 6, telefoon 35 26 00 of fax 31 41 11Ook voor vragen over abonnementen en bezorging kunt u zich hier vervoegen. Geopend tijdens kan tooruren. Een stukkle voor de krant of het na bestellen van een foto kunt u naar de redactie in de Warmoesstraat 45, telefoon 36 26 20, fax. 32 30 00 of E-mail tcnieuws@tref.nl Vertrouwd beeld in de tweede helft: Texel bestookt het strafschopgebied van OFC Woensdag 23 februari Texel'94 E1-De Koog E1 18.00 Klif D1-DeKrim D1 18.45 Oosterend 4-De Krim 4 19.30 Mantje 3-De Krim 3 20.20 Nioz-Klif 3 21.10 RAB heeft zaaldienst. Donderdag 24 februari Texel'94 8-Jelleboog 4 19 00 Texel'94 6-ZDH 1 19.50 RAB 2-Klif 4 20.45 Texel'94 4-Texel'94 3 21.35 Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 25 februari De Koog C2-Texel'94 C1 16.45 De Krim C2-Klif C1 17.25 Jelleboog 3-RAB 1 18.15 Jelleboog 2-Texel'94 2 19.05 De Koog 1-Jelleboog 1 20.00 Mantje 1-Texel'94 1 20.50 Klif 1 -Oosterend 1 21.40 De Koog 3-Mantje 2 22.30 De Koog heeft zaaldienst. DINSDAG 22 FEBRUARI 2000 Na de overwinning van vorige week tegen DWOW was ZDH zon dag in Spierdijk opnieuw dichtbij een succesje. Met name dankzij keeper Christiaan Stolk, die twee strafschoppen tegenhield, kon te genstander Sint George slechts eenmaal scoren. Helaas slaagden de Hoornders er zelf helemaal niet in een doelpunt te maken, zodat de eindstand 1-0 werd. Geruggensteund door de tweede zege van het seizoen en de weten schap dat Sint George afgelopen najaar de andere tegenstander was die werd verslagen, ging ZDH er zon dag enthousiast tegenaan Dat leidde met tot goed voetbal, ook al doordat het hobbelige kleiveld en de aanvan kelijk nogal stevige wind op de meest onverwachte momenten met de bal aan de haal gingen. Wel wonnen de Zwaluwen menig persoonlijk duel. Dat was best verrassend, omdat wel duidelijk is dat meeste jonge spelers het op den duur best zullen redden, maar dat ze nog te licht en te oner varen zijn om nu al potten te breken. Ze slaagden er echter vrij regelmatig in om hun directe tegenstander af te troeven en zo de aanvallen van Sint George te onderbreken. Zelf een veelbelovende aanval opzetten bleek nog een ander verhaal, zodat de strijd zich lange tijd voornamelijk op het middenveld afspeelde. De eerste en naar later bleek enige treffer kwam een beetje uit de lucht vallen, toen een aanvaller van Sint George de bal hard door het midden kreeg aangespeeld en dankzij een dekkmgsfout in de verdediging van ZDH net genoeg tijd en ruimte had om te schieten: 1 -0. Op slag van rust kende de scheidsrechter de thuis ploeg een strafschop toe, nadat één van de aanvallers werd gevloerd. De spits plaatste de bal vlak naast de paal, maar zag tot zijn schrik Christiaan Stolk naar de goede hoek duiken. Het spel beeld in de tweede helft was aanvankelijk vrijwel identiek. Dat ver anderde pas toen ZDH wat nadruk kelijker de aanval probeerde te zoe ken. Het leverde een paar corners op, maar de beste kansen waren voor Sint George, dat behoorlijk gebruik wist te maken van de extra ruimte. Een geluk voor de Hoornders was dat het benutten van kansen ze veel slechter afging en dat keeper Stolk een kwartier voor tijd ook een tweede strafschop uit zijn doel wist te hou den. Vlak daarvoor was ZDH dichtbij de gelijkmaker, maar na één van zijn onnavolgbare acties besloot Mike de Bruijn in een lastige hoek zelf te schieten. In de slotfase knalden de spelers van ZDH iedere bal richting het doel van de tegenstander, die steeds minder risico wenste te nemen en veel men sen in de eigen verdediging hield. Twee minuten voor tijd leek Etienne van Bennekom toch nog de gelijk maker in te schieten, maar in een vol strafschopgebied belandde de bal niet in het doel maar op de hand van één van de spelers van Sint George. Aangeschoten hands, besloot de scheidsrechter, die eerder nogal licht vaardig voor de tweede strafschop van de thuisploeg had gefloten. Uiteindelijk ging ook de troostprijs aan de neus van ZDH voorbij. Uit bewondering voor de prestatie van Christiaan Stolk, overwoog de harde kern van supporters van Sint George het predikaat man van de wedstrijd voor één keer niet aan een speler van de eigen ploeg te geven. 'Maar we vonden dat we dat toch niet konden maken', verontschuldigden ze zich tegenover de keeper. Texel'94 ligt weer op kampioens- koers. In een enerverend en tumultueus duel, dat als een nacht kaars uitging, versloegen de Texelaars OFC uit Oostzaan op ei gen veld met 3-1. Concurrent Uit geest liet twee punten liggen bij LSW, zodat de mannen van trainer Luc Post daar staan waar ze op de laatste competitiedag hopen te eindigen: bovenaan. De verleidingen van het Texelse nachtleven zijn de gasten slecht be komen. OFC dacht de teamgeest te versterken door van de uitwedstrijd een gezellig weekendje Texel te ma ken. Nadat zaterdag de Koger kroe gen en disco's waren verkend, brak binnen de Oostzaner selectie de pleuris uit. Eén van de spelers kreeg een disciplinaire straf opgelegd. De grensrechter pakte op eigen initiatief zijn boeltje bij elkaar en was de vol gende ochtend één van de vroegste klanten van de Teso. Toch ging OFC fris van de lever van start, alsof er mets gebeurd was. Met een juweel van een doelpunt kwam de ploeg al in de eerste minuut op voorsprong. Een strak leidende scheidsrechter Veldman had de gas ten een directe vrije trap toegekend, die vanaf de rand van het strafschop gebied door Rob Elskamp om het muurtje in de bovenhoek werd ge kruld. Keeper Bart Heerschap was machteloos. OFC koesterde de voorsprong en trok zich terug. Texel viel aan, maar hielp een aantal goede kansen om zeep. Het zat de eilanders ook niet mee, zeker niet toen Arnold Kaercher na een te laat ingezette tackle rood zag. 'Kets' Kaercher was met het oog op de wedstrijd vervroegd van vakan tie teruggekeerd en kon na ruim een half uur spelen zijn zonden in de kleedkamer overdenken. Toch leek het alsof hij met zijn nutteloze over treding - het vergrijp vond op de mid dellijn plaats - zijn team een dienst had bewezen, ledereen schakelde een tandje bij en nog voor de thee scoorde het jonge talent Niels Dub belt de gelijkmaker. Na een harde overtreding van Erwin Koning wist zijn directe tegenstander Niels Hop man zich met te beheersen en stompte hij Koning in de rug. Hop man kreeg rood, Koning kwam er met geel vanaf. Titelkandidaat Na de pauze toonde Texel zich bij vla gen een serieuze titelkandidaat. Met tien tegen tien lag er meer ruimte en die werd door Texel veel beter dan OFC benut Met verzorgd combinatiespel en one-touch-voet- bal werden de meters snel over brugd. terwijl de spaarzame 'coun ters' van het defensieve OFC zo traag verliepen dat iedere verrassing ont brak. Mogelijk was het gerstenat de gasten dan toch in de benen gezakt. Het was wederom Niels Dubbelt die vijf minuten na rust het net deed bol len met een actie die klasse verried. Zo'n dertig meter voor het doel draaide hij weg bij zijn tegenstander, sneed op volle snelheid met de bal aan de voet de zestien in en schoof de 2-1 laag in de hoek binnen. Tegen dit soort perfect uitgevoerde rushes is geen kruid gewassen. Het talrijke publiek sprak met een uitbundig ap plaus zijn bewondering uit voor de jonge spits, waar Texel nog veel ple zier aan gaat beleven. Het was Erwin Koning die het defini tieve vonnis over het machteloze OFC velde. De spits werd in een vol strafschopgebied in de dekking aan gespeeld. gebruikte zijn lichaam goed en knalde uit de draai droog de 3-1 in de touwen. Er restte nog een klein half uurtje waarin van een duel geen sprake meer was. Routinematig speelden de Texelaars de wedstrijd uit. OFC snakte naar het einde in de weten schap dat tegen deze uit gebalanceerde en stabiele ploeg weinig te beginnen was. Het werden 25 lange minuten. De Texelse brandweer rukte afgelo pen weekend meerdere keren uit we gens loos alarm. De brandmelder in de molen Traanroeier, onderdeel van het Maritiem en Juttersmuseum, ging zaterdagavond af, nadat vrijwilligers eerder op die dag het interieur van de molen een kwastje hadden gegeven en daarna hun verfspuiten onder een brandmelder hadden geplaatst. Door de dampvorming trad het apparaat in werking. Eerder die dag schoot Bert Koning een plaatje van de schilders Vlnr: Dirk Kruk, Maarten Roeper, André Keijzer, Alfred Schaatsenberg, Benno van Tilburg en (nauwelijks zichtbaar) Koos Zegers. G-voetbal Texel'94-Eendracht 13.30 )en Vlaming was één van de 75 deelnemers aan het jeugdtoernooi darten in de J'Elleboog. Foto Gerard Timmormon) tweevoudige zege van darter lymond Barney van Barneveld de beroemde Embassy is op el niet zonder effect gebleven, it Texels jeugdkampioenschap :en dat zondag in de J'Elleboog ird gehouden trok met 75 wer- s een record aantal deelne- rs. Winnaar bij de jeugd tot en it 11 jaar werd Luc Kedde. lerd Groeskamp won in de cate- rie tot en met 17 jaar. Beste luwelijke werpster was Amelina iter. as een paar jaar geleden jojoën dé |e, tegenwoordig staat darten nmer één. Ouders die de slaapka- irs van hun kind willen betreden, en dit op het gevaar af door een ervliegende pijl te worden getrof- Bij steeds meer jonge Texelaars eft de poster van de Spice Girls latsgemaakt voor een dartbord. it er goed was geoefend, bleek Indag. Gespeeld werd het spel 501 «parbij de darter die het eerst op nul kftidigt winnaar is._Met meer of min- Ider precisie vlogen de pijlen naar de llle borden van de tot dartcafé j^ngetoverde discotheek. Het was k voor de tweede keer in een jaar tijd ■1 jeugdige darters met elkaar de Wijd aanbonden. Maar het aantal van E deelnemers dat zich vorig jaar in- Itireef, stak toch wat zuinig af tegen het gedrang van afgelopen zondag. Werpers die niet aan het bord ston den, waren te herkennen aan de pijl tjes waarmee ze door de disco stap ten. Want zoals het de professionals betaamt, beschikt elke werper over een eigen set pijlen. Aan het dartbord was het de kunst om zoveel moge lijk punten te gooien, om precies op nul uit te komen. Wie er onder dook, moest overnieuw beginnen. De darters boven de elf jaar hadden een extra handicap: de laatste worp moest een dubbel zijn. Organisator Ed Tolboom was aange naam verrast over de enthousiaste opkomst. 'Darten leeft ontzettend onder de jeugd. Maar waar volwas senen in het café een pijltje kunnen gooien, kan de |eugd eigenlijk ner gens terecht. Er bestaat bijvoorbeeld geen competitie voor deze groep.' Dat gaat veranderen. De hoopvolle opkomst tijdens het kampioenschap sterkt Tolboom in zijn plannen voor het organiseren van tien toernooien. Het is de bedoeling dat die worden gehouden van oktober tot maart. Uitslagen: Tot en met 11 jaar: 1Luc Kedde, 2. Frank Ellen, 3. Jeroen Bakker. Tot en met 17 jaar: 1. Sjoerd Groeskamp, 2. Leon Zijm, 3. Martin Imhoff. Beste dame: Amelina Kater. De voetballers van De Koog heb ben zondag hun meerdere moeten erkennen in HOSV. Tegen de even eens goed in de top van de rang lijst meedraaiende tegenstander werd in een uitwedstrijd met 2-0 verloren. Aanvankelijk was sprake van een gelijkopgaande strijd. Maar naarmate de wedstrijd vorderde kreeg HOSV een klein overwicht. Omdat er bij De Koog met fel genoeg werd gedekt en sommige spelers hun taak niet goed uitvoerden, kregen de gastheren veel vrijheid om de bal rustig rond te spe len. Een fout vormde de aanleiding voor 1 -0, toen HOSV een aanval door het midden opzette en de spits de bal vanaf de rand van het strafschop gebied hard in de hoek schoot. Door enkele omzettingen probeerde De Koog daarna meer vat op het middenveld te krijgen, om zo de spit sen wat vaker te kunnen aanspelen. Bijna leek dit succes te hebben, maar een schot van Danny Borgo werd beheerst verwerkt door de keeper van HOSV. In de tweede helft poogden de gas ten de tegenstander nog meer onder Crossers strijden zondag in de Dennen om het zestiende open Texels kampioenschap, de traditio nele afsluiting van het seizoen van de winterloopjes. Het belooft een interessante wedstrijd te worden, aangezien de voorjaarsvakantie nogal wat overkantse lopers naar Texel brengt en veel Texelaars en atleten uit de kop van Noord-Hol land de titelstrijd als een test be schouwen voor de zaterdag 11 maart te lopen halve marathon van De Waal. De organisatie van Atletiekvereniging Texel laat weinig aan het toeval over. Cees Timmer heeft een geheel nieuw parcours uitgezet, dat in lengte zelfs het oudste van de open crosses, uit de seizoenen 1985 tot 1993, over treft. De heren en de heren-veteranen (40 jaar en ouder) lopen nu drie ron den van in totaal 11,4 kilometer, de dames en dames-veteranen (35 jaar en ouder) hebben twee ronden van in totaal 7,6 km voor de boeg, terwijl de jongens en meisjes van 13 tot en met 16 jaar zich dienen te wagen aan één ronde van 3,8 km. Al deze lopers star ten om 11.15 uur. Een minuut later start de jeugd tot en met 9 jaar voor een eigen rondje van 1,45 km. Tege lijkertijd beginnen atleten van 10 tot druk te zetten om de achterstand weg te werken. Daarbij ging Maurice Kaspers voorop in de strijd. Indach tig het motto 'geen woorden maar daden' vormde hij een voorbeeld voor de meesten van zijn mede spelers. Enkele malen kwamen de middenvelders goed door, maar het schortte steeds aan hun voorzet. Gaandeweg leidde de opzet van De Koog tot meer ruimte voor HOSV. Uit een afgeslagen aanval van De Koog belandde de bal bij de spitsen, die op dat moment met slechts twee tegen standers te maken hadden. Ze buit ten de situatie knap uit: 2-0. Ook daarna gaf De Koog het met op, maar zonder resultaat. Aan de andere kant trad keeper Bas van Elk enkele ma len reddend op. Aan de stand op de ranglijst (tweede) en de onlangs veroverde periodetitel is De Koog het verplicht weer eens een goede wedstrijd te laten zien. Maar dan zal er toch uit een ander vaatie moeten worden getapt en zal er vooral meer van elkaar dienen te worden geaccepteerd, concludeert onze correspondent. en met 12 jaar aan hun wedstrijd. Zij lopen nog een 'lus' extra, zodat hun afstand 2,1 kilometer bedraagt. Wie er kampioen worden is volstrekt onduidelijk. De nummers één van vorig jaar, Lutz Lohse en Ingrid van Lubek, verblijven in Denemarken en Mexico en kunnen hun titel met ver dedigen. Robert Bakker zal revanche willen nemen voor de ongelukkige val die hem vorig jaar op slag kansloos maakte. Wellicht moet hij echter re kening houden met snelle vakantie gangers of lopers uit de kop van Noord-Holland. Daarnaast zullen ook de vele recreanten hun beste been tje willen voorzetten. Het beschutte parcours en de droge ondergrond nodigen daar in ieder geval toe uit. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Het inschrijfgeld be draagt ƒ3,50 voor de jeugd en ƒ6,- voor senioren. Jeugdleden van AVT mogen gratis meedoen, oudere leden betalen 3,50. De beste lopers bij de jeugd krijgen een beker, voor de win naars bij de senioren en veteranen is er een prijs in natura. Na afloop wor den ook de prijzen voor de jeugd in de Bos en Duin-crossloopcompetitie uitgereikt. Zaterdag 19 februari JVC B1-Texel'94 B1 1-1 JVC D3-Texel'94 D2 1-1 De andere wedstrijden werden afgelast. G-voetbal Roda'23-Texel'94 afgelast Texelse pupillencompetitie ^DH F1-De Koog F1 1-3 SVO F2-SVC F1 0-2 SVO E2-Texel'94 F3 8-5 SVO E1-De Koog E1 4-6 De Koog E2-Texel'94 E3 11-1 ZDH D1-Texel'94,E1 9-0 SVO D1-Texel'94 E2 5-0 De andere wedstrijden werden afgelast. Zondag 20 februari Texel'94-OFC Sint George-ZDH Purmerland-Oosterend HOSV-De Koog Dynamo 2-Texel'94 2 Texel'94 A1-Foresters A1 Zaterdag 26 februari ZAP A2-Oosterend A1 14.30 Texel'94 B1 -DWOW B1 13.30 Victoria O. B1-Texel'94 B2 14.30 Wieringerw. B1-Texel'94 B3 14.30 De Koog B1-JVC B1 13.30 Texel'94 C1 -AFC'34 C2 13.30 SV07Texel'94 C1-SRC D2 13.30 Wieringerw. C1-De Koog C1 13.00 Texel'94 D2-HRC D3 10.30 JVC D4-Texel'94 D3 11.00 Texelse pupillencompetitie Texel'94 F4C-Texel'94 F4B SVO E1-De Koog E2 Texel'94 F2-Texel'94 F3 SVO E2-ZDH E1 Texel'94 E5-SVO F1 Texel'94 E4-Texel'94 E3 Texel'94 E1-SVO D1 Texel'94 E2-SVC D1 ZDH D1-Texel'94 D5 Zondag 27 februari Wieringerwaard-Texel'94 ZDH-Wiron Oosterend-GSV De Koog-Purmerland Texel'94 2-Grasshoppers 2 JVC 3-Texel'94 3 Recreatievoetbal Oosterend 1-De Koog De Cocksdorp-Texel 10.00 10.00 11.00 11.00 11.00 11.00 12.00 12.00 12.00 14,00 14.00 14.00 14 00 12.00 11.00 10.30 10.30 mationaal vierspanrijder Leo Kraaienbrink brengt Texelse paardenmenners de fijne epjes bij van zijn sport. (Foto Gerard Timmarman iet zoveel van die voorwaartse ge en. Daar worden de paarden maar ustig van.' Texelse menners luis den met ontzag naar de dwin- nde woorden van Leo Kraaien- nk, internationaal vierspanrijder, de liefhebbers zaterdag in ma- e Akenburg de fijne kneepjes over i sport bijbracht. De gastdocent 'ong respect af door de wijze larop hij vier Friese paarden, die g nooit eerder met elkaar in één an hadden gelopen, in korte tijd mg door de bak van de manege t draven. De theorie- en praktijk- isen gingen er in als koek bij de xelse paardenmenners, die zich in steeds grotere aantallen in en rond de manege laten zien. De animo voor de samengestelde wedstrijd, die bestaat uit de onderdelen dressuur, vaardig heid en marathon, wordt steeds gro ter. Met name het Friese paard is erg geliefd onder de menners, wegens het vriendelijke karakter en de stijl volle verschijning, wat overigens niet wil zeggen dat het daarom het beste paard is voor de wagen Qua condi tie moet de Fries het nameli|k afleg gen tegen andere rassen. Om met meer temperamentvolle dieren te oefenen, spande Kraaienbrink zater dag ook een span vossen voor de wagen.

Texelsche Courant | 2000 | | pagina 7